Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Woda w ogrodzie

Podziel się refleksjami związanymi z wykonaniem lub aranżacją oczka wodnego oraz ze sposobami na podlewanie ogrodu, bądź skorzystaj z doświadczeń innych

40 tematów w tym forum

• 5 odpowiedzi
    • 2164 wyświetleń
  1. Woda z deszcówki

• 52 odpowiedzi
    • 43990 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 12976 wyświetleń
    • 65 odpowiedzi
    • 62290 wyświetleń
  2. fontanna

• 117 odpowiedzi
    • 124880 wyświetleń
  3. Nawadnianie

• 8 odpowiedzi
    • 6511 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 3087 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3132 wyświetleń
  4. Naturalny stawik

• 10 odpowiedzi
    • 7271 wyświetleń
  5. BASEN W OGRODZIE

• 36 odpowiedzi
    • 38705 wyświetleń
  6. uszczelnienie oczka wodnego

• 14 odpowiedzi
    • 27534 wyświetleń
  7. kurzawka w studni

• 5 odpowiedzi
    • 20890 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 25294 wyświetleń
  8. staw kapielowy

• 4 odpowiedzi
    • 7548 wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 26662 wyświetleń
  9. Stawy kapielowe

• 5 odpowiedzi
    • 10978 wyświetleń
  10. staw kąpielowy

• 64 odpowiedzi
    • 63672 wyświetleń
  11. łąka kwiatowa

• 1 odpowiedź
    • 7890 wyświetleń
  12. Jakie oczko wodne?

• 74 odpowiedzi
    • 64384 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 10881 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 11713 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 10256 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 11827 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 8646 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 21996 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 12240 wyświetleń
  13. Zbiorniki na wodę opadową

• 24 odpowiedzi
    • 38481 wyświetleń
    • 46 odpowiedzi
    • 25434 wyświetleń
  14. STAW - kilka pytań ..

• 47 odpowiedzi
    • 26006 wyświetleń
  15. Jak zbudować oczko wodne?

• 19 odpowiedzi
    • 31204 wyświetleń
  16. Źródełko na działce

• 20 odpowiedzi
    • 23538 wyświetleń
  17. Rzeczka przy dzialce

• 35 odpowiedzi
    • 22793 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 20443 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 21076 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 41651 wyświetleń
  18. oczko wodne

• 3 odpowiedzi
    • 14046 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 19306 wyświetleń
  19. Wydra zjada ryby!!!

• 124 odpowiedzi
    • 104852 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 20910 wyświetleń
  20. Hydraulika wodna - pompa

• 1 odpowiedź
    • 14839 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie mam jeszcze warunków zabudowy, mam tylko zapewnienia, dziś zadzwonię i się wyjaśni
    • Tutaj nie rozumiem Polskich producentów , po jaki oj ryflują te deski , chyba tylko po to aby szybciej gniły od wody stojącej w rowkach , a jeśli chodzi o ryflowanie to w zeszłym roku robiłem taras i deski były ryflowane obustronnie . Tak więc wybór miałem ...uśmieszkiem do dołu czy do góry.. Chodzenie boso po tych rowkach raczej frajdy mi nie sprawiało.  
    • Deski obustronne gładkie owszem można przykręcać selekcjonując tak aby słoje szły na dół i tym samy samo sie dociskały. Przy deskach tarasowych jesteśmy zdani na producenta który owe deski wyprodukował bo deski tarasowe  są jednostronnie ryflowane i nie mamy wpływu na odpowiednie przykręcenie deski wg słoi.
    • Będąc kiedyś na północy , i montując tam między innymi tarasy drewniane zawsze pilnowane było aby deski przykręcać uśmieszkiem do dołu , czyli na smutno .W przekroju deska ma słoje , i chodziło o to że one są ułożone w łuk , i zawsze trzeba było układać tak aby słoje w desce na krawędziach opadały do dołu .   Owszem , łudeczkowały te deski ale środkiem deski do góry , to pomagało w szybszym odpływie wody
    • Małe sprostowanie, pisząc teraz nie miałem na myśli że w tej porze roku jaką obecnie mamy, z tym czyszczeniem i malowaniem wstrzymałbym sie do okresu późno wiosennego a najlepiej w ciepłe, suche  dni lata.
    • Przed kupnem działki zlożylem wniosek o wydanie oswiadczenia o zapewnieniu dostawy wody ,dostałem odmowe . Pomimo tego zdecydowałem się kupić tą działkę , wodociąg konczy sie na około 30 metrze od granicy więc pomyslałem że nie powinno być problemu z rozbudową. Gdy tylko dostałem akt notarialny ,zlożylem wniosek o wydanie warunkòw przyłączy  ponieważ Urząd Miejski zaakceptowałby je zamiast oświadczenia o zapewnieniu dostawy wody, i też odmowa .Byc może powinienem zlożyc wniosek nie o warunki przyłączy , a wydanie warunkòw technicznych do rozbudowy wodociągu wraz z pismem mòwiącym o pokryciu kosztòw? Tak czy inaczej dziękuje za odpowiedź, będe walczył dalej.
    • Jak na moje rozumowanie to wg pkt 1 możesz zrobić przyłącze energetyczne  bo przecież jesteś właścicielem nieruchomości. Natomiast co  do pkt 2 masz WZiZT dla tej działki więc to powinno spełnić wymogi tego punktu. Ale jeszcze raz powtórzę, nie ma to jak rozmowa i wytłumaczenie po chłopsku co chcesz bo język urzędowy-trudny język  
    • ja tam się osobiście już nie potrafię doczekać 
    • Ława może być, nic nie powinno się z nią złego dziać zimą. Co do przymocowania tej blokady do bramy to mogli ciut przesunąć się w lewo aby czterema wkrętami przymocowali do ażuru. W zasadzie tak jak teraz jest złapane na dwa wkręty też wystarczy bo  to tylko blokada dla bramy, nie działają na nią żadne siły. Szkoda tylko roboty w tej wersji jaką przedstawiłaś. Jeżeli już tak bardzo chcesz ocieplić studnię to od spodu pokrywy która przykrywa studnie przykleiłbym styropian np 10-15 cm grubości, prościej, szybciej i chyba lepszy efekt aniżeli ta kołderka. Teraz to już nie czas na malowanie tarasu. Teraz należałoby dobrze go wyszorować i użyć jakieś dobrej chemii aby pozbyć się tego ciemnego nalotu a potem dobrze zaimpregnować i poolejować. Co do łódkowania desek przyczyna może być nie w wielkości wkrętów tylko w sposobie mocowania desek do legarów za pomocą owych wkrętów. Każda deska pod wpływem wilgoci wygina sie w zależności od ułożenia słojów (do góry lub na dół) inaczej zależy z którego  miejsca z pnia po przetarciu drzewa pochodzi deska. Czy czasami nie mieszkasz blisko Czarnobyla?  
  • Doradcy redakcyjni i firmowi