Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Woda w ogrodzie

Podziel się refleksjami związanymi z wykonaniem lub aranżacją oczka wodnego oraz ze sposobami na podlewanie ogrodu, bądź skorzystaj z doświadczeń innych

40 tematów w tym forum

• 5 odpowiedzi
    • 861 wyświetleń
  1. Woda z deszcówki

• 52 odpowiedzi
    • 42797 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 12153 wyświetleń
    • 65 odpowiedzi
    • 60953 wyświetleń
  2. fontanna

• 117 odpowiedzi
    • 123287 wyświetleń
  3. Nawadnianie

• 8 odpowiedzi
    • 5678 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 2726 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2226 wyświetleń
  4. Naturalny stawik

• 10 odpowiedzi
    • 6106 wyświetleń
  5. BASEN W OGRODZIE

• 36 odpowiedzi
    • 37128 wyświetleń
  6. uszczelnienie oczka wodnego

• 14 odpowiedzi
    • 26477 wyświetleń
  7. kurzawka w studni

• 5 odpowiedzi
    • 19701 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 23961 wyświetleń
  8. staw kapielowy

• 4 odpowiedzi
    • 6682 wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 25805 wyświetleń
  9. Stawy kapielowe

• 5 odpowiedzi
    • 10123 wyświetleń
  10. staw kąpielowy

• 64 odpowiedzi
    • 62409 wyświetleń
  11. łąka kwiatowa

• 1 odpowiedź
    • 7664 wyświetleń
  12. Jakie oczko wodne?

• 74 odpowiedzi
    • 63033 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 9862 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 10543 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 9306 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 10923 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 7712 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 20848 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 11390 wyświetleń
  13. Zbiorniki na wodę opadową

• 24 odpowiedzi
    • 37453 wyświetleń
    • 46 odpowiedzi
    • 24557 wyświetleń
  14. STAW - kilka pytań ..

• 47 odpowiedzi
    • 24983 wyświetleń
  15. Jak zbudować oczko wodne?

• 19 odpowiedzi
    • 30180 wyświetleń
  16. Źródełko na działce

• 20 odpowiedzi
    • 23082 wyświetleń
  17. Rzeczka przy dzialce

• 35 odpowiedzi
    • 21811 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 19307 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 20162 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 39854 wyświetleń
  18. oczko wodne

• 3 odpowiedzi
    • 13202 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 18456 wyświetleń
  19. Wydra zjada ryby!!!

• 124 odpowiedzi
    • 103209 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 19820 wyświetleń
  20. Hydraulika wodna - pompa

• 1 odpowiedź
    • 13927 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Być może, natomiast widziałem "na własne oczy" jak chodziła pralka tzw. nowej generacji.
    • ale nie przebijesz okolic Szklarskiej Poręby - trochę ponad 30 zł za 1 m3 wody z wodociągu (razem z odprowadzeniem ścieków).
    • To by się zgadzało... Na wszelki wypadek zapewniam, że nie pracuję w wodociągach, a stawki w mieście u nas we wsi za wodę nie należą do najniższych.
    • To wszystko gra (w zakresie konstrukcyjnym tego elementu).
    • A zmienia, to coś jeśli wieniec jest zrobiony wg projektu czyli na ścianach strzemiona są co 25 cm, a nad otworami co 15 cm plus dodatkowy pręt fi 12. Pomijając już samowolke, kierownika itp. 
    • Witam Mam problem jak wykonać wentylację dachu w garażu. Garaż przymurowany do budynku mieszkalnego. Jego dach to krokwie na nich deskowanie na deskach papa a na papie łaty i blachodachówka. Chciałbym teraz między krokwie wsadzić wełnę i tu zaznaczam (to właśnie mnie nurtuje)-  między deskowaniem a wełną nie mam możliwości zrobić wentylacji. Następnie  pod krokwiami w których znalazłaby się już ta wełna zrobiłbym stelaż i ok 20cm niżej (pod krokwiami z wełną ) wykończyłbym to płytą osb. Ewentualną wentylację mogę zrobić  między krokwiami z wełną a umieszczoną niżej płytą osb Zrobiłbym tą wentylację w przeciwległych ścianach które są ścinami zewnętrznymi. Czy takie rozwiązanie ma sens i czy ciepło które przejdzie przez płytę osb nie zatrzyma się na wełnie tylko ucieknie wentylacją na zewnątrz?
    • Witam, 
      Rozbudowa była dla budynku jednorodzinnego dwu lokalowego, PB wydane na działkę w całości. 

Podziałem sądowym zrobiono 2 odrębne nieruchomości... Jedna obejmuje "lokal" A który był pierwotnie zbudowany, druga - lokal B - nie wykończony, który w wyniku podziału znalazł się na działce o innym numerze...Teraz PINB wdrożył postępowanie... Rok po otrzymaniu prawomocnego wyroku WSA

Rozbiórka części budynku dotyczy lokalu A, użytkowanego od 70 lat, który w wyniku podziału znalazł się w granicy. 
      Sprawa rozbiórki była rozpatrywana przez WSA, jest prawomocny wyrok wskazujący niedopatrzenia ze strony PINB i wskazujący na samowolę budowlaną z zaleceniem doprowadzenia "do stanu zgodnego z udzielonym PB ". 
      PINB nadesłał pismo, że wstrzymuje budowę i żąda od "sąsiada" projektu zamiennego, ale nie na odbudowę zniszczonej bezprawnie części mojego budynku, tylko sugeruje "formę ZASTĘPCZĄ, uwzględniającą zmiany": zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie budynków ... Czyli mam rozumieć, że wyrok WSA, korzystny dla mnie ,bo przywracający mi użytkową część mojego budynku zrujnowaną bezprawnie...będzie "ominięty"?   Czy wstrzymanie rozbudowy z powodu nielegalnej rozbiórki części budynku rodzi konieczność wykonania projektu zamiennego ? 
      Czy w tej sytuacji jestem stroną postępowania ? 
    • żadne "wyniósł", to szacunki, w jednym z "domowych" czasopism znalazlam zestawienie ze wiazary z montażem na 155m2 dachu wychodzą 18,5 tys i policzylam z proporcji na moj dach. Odnosnie drewniany vs monolit kiedys na kb liczylam wlasnie jak to wyglada wzgledem siebie liczac dodatkową sciane nosna przy monolicie, drozsza robocizne i ocieplenie przy drewnianym i stelaz z gk vs tynk na monolicie i suprajs suprajs drewniany nie wyszedl taniej! oczywiscie ja sie tam nie znam i nie wiem czy stawki ktore przyjeli za poszczegolne prace byly wiarygodne jednak daje to troche do myslenia. Co do wiazarow jeszcze w zaleznosci na jaki projekt sie zdecyduje bede miala rozpietosc od 10,5do 12m i dach dwuspadowy. Mysle ze zaprojektujemy sobie wiazary robione na budowie, powinny wyjsc jakies 40% taniej, za roznice mozna miec deskowanie z dobrą papą i sztywny, trwaly dach. Gdybym miala wydac 23tys na same wiazary to bym sie zdecydowala na membrane bo zal by mi bylo pakowac jeszcze tyle w dach. Nie wiem natomiast ostek jak to by bylo w przypadku dachy  czterospadowego w kosztach i czy znajdziesz do tego ciesle ktoremy sie bedzie chcialo i umialo. mthyl własnie nie wiem co to za oszczednosc w czasie skoro dziergają te wiazary w fabryce 2 mc-e, jedyny plus to z budowy nie ma co wyniesc.
    • Witam. Czy ktoś może kładł kostkę brukową na siatce ogrodowej (drobnej gumowej) bezpośrednio na płytki na tarasie? Bez zaprawy czy piasku. Taras jest w większości pokryty dachem, i tam gdzie dach się kończy, płytki (już dwudziestoletnie 25x25cm), poodchodziły, ale reszta się dobrze trzyma. Chętnie położyłabym na tym tarasie płytki, ale na pewno popękają, bo taras jest od miejsca, gdzie kończy się dach - powiększony. Tzn. taras miał być mniejszy zgodnie z projektem, ale potem dolano wylewkę. I w miejscu nowej wylewki płytki równiutko pękają w prostej linii. Jeśli położę kostkę niejako luzem na siatce, podłoże będzie sobie pracować i nic nie pęknie. A jak kostka się nie sprawdzi (bo np. będzie się brudzić - mam dzieci a tam się jada :)), to je przełożę na ogród. Da się tak? 
    • Dostałem komentarz od rzecznika prasowego Wodociągów Kieleckich:  
  • Doradcy redakcyjni i firmowi