Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - działka i dom

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  39
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  5

Budujemy Dom - działka i dom last won the day on kwietnia 18

Budujemy Dom - działka i dom had the most liked content!

Reputacja

12 Neutralny

O Budujemy Dom - działka i dom

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Budujemy Dom - działka i dom

  malowanie desek z modrzewia europejskiegp

  Impregnowałem tym środkiem sosnę (podbitka, domek) i olchę (płot). Na sośnie spisał się dobrze. Na elewacji dałbym raczej ten impregnat-grunt, a na to lakierobejcę. Więcej o zabezpieczaniu drewna pisaliśmy tutaj: https://www.budujemydom.pl/chemia-budowlana/791-jaki-preparat-dobrac-do-zabezpieczania-drewna-na-zewnatrz-i-wewnatrz-domu
 2. Budujemy Dom - działka i dom

  Dzialka ze spadkiem a budowa garazu

  Inna rzecz, że na tej działce, ze względu na znaczny spadek, trudno zbudować domek ekonomicznie. W wariancie z dodatkową kondygnacją (poza jej kosztami) dochodzi utwardzenie bardzo długiego podjazdu (który potem trzeba odśnieżać!), taras na słupie, długie schody zewnętrzne...
 3. Budujemy Dom - działka i dom

  Dzialka ze spadkiem a budowa garazu

  Jeśli już robić tę dodatkową kondygnację (w dodatku z założeniem, że kiedyś może być mieszkalna), to niech będzie wyższa. Przy takim założeniu między kondygnacjami przydałyby się schody (chyba, że w podpiwniczeniu będzie osobne mieszkanie). Po połączeniu kondygnacji schodami pomieszczenie gospodarcze przeniósłbym na dół, a powierzchnia odzyskana w ten sposób i częściowo z komunikacji mogłaby powiększyć salon i sypialnię (9,5 m2 to trochę mało).
 4. Budujemy Dom - działka i dom

  Remont tarasu

  Bez skucia do płyty, jak radzą @animus i @MTW Orle - osuszanie budynków trudno to będzie dobrze zrobić. Hydroizolacja ułożona na płycie balkonowej powinna być wyciągnięta na ścianę i najlepiej ułożona na wyobleniu, jak na zdjęciu (tu jest ściana dwuwarstwowa, izolacja idzie pod ocieplenie). Na to styropian, warstwa dociskowa i znowu hydroizolacja, z wklejoną na styku ze ścianą taśmą uszczelniająca. Tu to dokładniej opisywaliśmy: https://www.budujemydom.pl/tarasy-i-balkony/23066-remont-tarasu-nad-pomieszczeniem-krok-po-kroku
 5. Budujemy Dom - działka i dom

  Czy to zadziała?

  i od tego jak dzieci myją zęby 😀
 6. Budujemy Dom - działka i dom

  Czy to zadziała?

  Fakt, nie byłem wystarczająco czujny Producent zaleca impregnację metodą natryskową. Nie wiem, jak to się sprawdzi w łazience, ale czyszczenie takich płytek (narażonych na wilgoć + kurz + mydło + np. pastę do zębów), może być pewnym wyzwaniem.
 7. Budujemy Dom - działka i dom

  Czy to zadziała?

  Do łazienek przeznaczone są płyty gipsowo-kartonowe o zwiększonej odporności na wilgoć H2 (kiedyś GKBI) - zielone. Można je stosować przy wilgotności dochodzącej okresowo (nie dłużej niż 10 godzin na dobę) do 85%.
 8. Budujemy Dom - działka i dom

  Jakie koszta doprowadzenia do stanu deweloperskiego?

  Po co zgadywać, jak do tego projektu jest dostępny darmowy kosztorys?
 9. Budujemy Dom - działka i dom

  Geodeta Warsawa

  800-1000 zł, trzy odwierty po 5 m
 10. Budujemy Dom - działka i dom

  Powierzchnia użytkowa

  Dosłownie. Licząc powierzchnię użytkową (np. do podatku od nieruchomości) pomieszczenia o wysokości równej i większej od 2,20 m wylicza się do niej w całości, a pomieszczenia albo te ich fragmenty, które mają wysokość między 1,40 i 2,20 m w połowie. Jeśli na poddaszu mamy np. 20 m2 pod skosami, o wysokości między 1,40 a 2,20 to do powierzchni użytkowej liczymy 20 m2 x 50% = 10 m2.
 11. Budujemy Dom - działka i dom

  Z jakiego materiału wykonać zadaszenie tarasu?

  Nazwa producenta jest w podpisie zdjęcia: Tarasola, a cena w tekście nad zdjęciami - od 16,4 tys. zł za model montowany jedną stroną do budynku.
 12. Budujemy Dom - działka i dom

  Obróbka wstawionych okien - czego jeszcze wymagać

  Może się przyda w sporze z wykonawcą. W tym tekście opisujemy także ciepły/warstwowy montaż - zgodnie z wytycznymi Kampanii Edukacyjnej Dobry Montaż, promowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi, którego członkiem jest także firma Oknoplast. Kiedy i jak należy kleić taśmy, dobrze pokazuje filmik "Zobacz montaż warstwowy". https://www.budujemydom.pl/okna-i-drzwi/13414-cieply-montaz-okien-co-to-jest Montaż na zdjęciach, jak pisał @Jani_63 zdecydowanie ciepły nie jest, zatem został wykonany niezgodnie z umową.
 13. Budujemy Dom - działka i dom

  Szpaler drzew - zasłona od sąsiada

  Pergola to dobry trop, także jako rodzaj zadaszenia, bo latem na południowym tarasie cień będzie na wagę złota. Gęste rośliny wiecznie zielone od strony południowego sąsiada mogą natomiast mocno zacienić ogród. Ja bym proponował modrzew - swojski, majestatyczny, chyba pasowałby do okolicy. Dość szybko rośnie, co prawda wysoko, ale za to w sezonie ładnie się zazieleni a zimą zgubi igły i dopuści słońce do domu.
 14. Budujemy Dom - działka i dom

  Problem z narożnikiem domu

  Może jeszcze tak: skoro woda z rury spustowej jest odprowadzana do studzienki, to gdzieś pod kostką, zaraz obok ściany jest kolano. Jeśli połączenie się rozszczelniło, to mamy tam sporo wody. Problem pojawia się po zimie, bo wtedy ta woda nie ma gdzie uciec - grunt może być nierozmarznięty, odparować też nie da rady, bo od góry ogranicza ją szczelnie ułożona kostka brukowa. Jeśli izolacja przecwiwilgociowa jest uszkodzona/ zbyt nisko /miejscowo jej nie ma - wilgoć idzie w ścianę.
 15. Budujemy Dom - działka i dom

  działka przy lesie - dylemat kupna

  Moi rodzice mieszkają w domu, który stoi jakieś 120 m od dużej sali weselnej. Oddzielają ich od niej dwie posesje z domami jednorodzinnymi, mała osiedlowa uliczka i pusta działka (obok domu weselnego). Są fajerwerki, latem nawet muzyka na zewnątrz - ale przy tej odległości to nie jest uciążliwe sąsiedztwo. Jak będzie w tym przypadku? Ulica Polna tworzy coś na kształt tunelu między ścianami lasu, może też stać się głównym traktem spacerowym dla weselników. Domy weselne są dwa, ale za to zwrócone - zdaje się - w kierunku głównej drogi, co może mieć kluczowe znaczenie, gdy idzie o doznania dźwiękowe. W każdym razie, dom weselny w odległości 120 m w naszym przypadku nie jest problemem. Dużo bardziej uciążliwe są imprezy, które kilka razy w roku urządzają w swoim ogródku młodzi i nie znający umiaru sąsiedzi zza płota.
×