Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Budujemy Dom - działka i dom

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Budujemy Dom - działka i dom

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Podniesienie poziomu działki to dodatkowy koszt, trzeba je też uwzględnić w projekcie budowlanym. My podnosiliśmy, bo sąsiedzi, którzy wybudowali się wcześniej mocno podnieśli, a drogowcy zrobili ulicę na nasypie, 0,5 m powyżej poziomu terenu. Najlepiej podnosić po zrobieniu fundamentów. Najważniejsze - woda spływająca z Twojej działki nie może zalewać sąsiadów.
 2. To obowiązek, który artykuł 62. prawa budowlanego nakłada na właściciela lub zarządcę obiektu. Zaświadczenia są też potrzebne do ubezpieczenia. Jeśli - odpukać - przytrafi się pożar, a nie mamy zaświadczenia o przeglądzie kominiarskim, to mimo opłaconego ubezpieczenia z odszkodowania nici.
 3. Tekst jest co prawda z poprzedniego roku, ale na forum chyba się nie pojawił, a wyliczenia są dość dokładne: http://www.budujemydom.pl/budowa-krok-po-kroku/22433-co-jest-drozsze-dom-czy-mieszkanie
 4. Hormann oferuje też drzwi marki Schorghuber, które także można było obejrzeć w Monachium. Generalnie są to drzwi do hoteli, szpitali, przedszkoli, ale inwestorom z grubym portfelem mogą się spodobać.