Skocz do zawartości

Budujemy Dom - działka i dom

Redakcja Budujemy Dom
  • Posty

    199
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    11

Budujemy Dom - działka i dom last won the day on marca 15 2023

Budujemy Dom - działka i dom had the most liked content!

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Budujemy Dom - działka i dom's Achievements

Bywa

Bywa (2/4)

46

Reputacja

  1. Dziękuję, staramy się Pozdrawiam, również życząc Panu wszystkiego dobrego, Janusz Werner
  2. O przeglądzie kominiarskim pisaliśmy tu: https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/a/112864-czy-przeglad-kominiarski-jest-obowiazkowy-ile-kosztuje-i-co-grozi-za-jego-brak-prawo-budowlane-2024 Zgodnie z przepisami powinno być tak: W obiektach […], w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania: od palenisk opalanych paliwem stałym co najmniej raz na 3 miesiące.
  3. Zgodnie z prawem minimalna wysokość pomieszczeń mieszkalnych nie może być mniejsza niż 2,5 m.
  4. Czyli dałem się zwieść wizualizacji. Jeśli kucie wchodzi w grę, to tu opisaliśmy podobny przypadek: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/23066-remont-tarasu-nad-pomieszczeniem-krok-po-kroku Co prawda tam był taras nad pomieszczeniem, ale izolacje przeciwwilgociowe można wykonać podobnie.
  5. Jeśli zdjęcie przedstawia stan rzeczywisty, to dom naprawdę ładnie odnowiono. Ale balkon trzeba było robić przed, a nie po ułożeniu ocieplenia i elewacji! Skuwanie go teraz jest nieco bez sensu, więc pozostaje uszczelnienie po wierzchu. Pytanie, jaki balkon ma spadek, i czy będzie używany, czy wystarczy, że będzie szczelnie. Kłopotliwe może być uszczelnienie styku okna balkonowego i lastryka oraz połączenie gotowej elewacji z balkonem (na tym etapie prac - przed ociepleniem nie byłoby problemu).
  6. To najlepsza rada, trzeba zrobić nowe obróbki. To co jest, na jakiś czas uszczelni też colozinc.
  7. Budynek stoi w granicy działki, więc strefa oddziaływania inwestycji wykracza poza nią. Przy wymianie pokrycia będzie potrzebne zgłoszenie, przy przebudowie pozwolenie na budowę - trzeba pytać w starostwie. Tu być może potrzebna będzie także zgoda na zajęcie chodnika. Ten dom jest stary i stoi bardzo blisko ulicy - wizyta w urzędzie i ustalenie, co można z nim zrobić, jest niezbędna przed zakupem. Zastanawiałbym się też, czy to dobry budynek na dom - widać, że mury (i to prawie wszystkie) były już ściągane, więc się rozchodzą, albo pękają. Okna wychodzą bezpośrednio na ulicę, po której jeżdżą tiry. Na usługi, sklep pewnie tak, ale na dom? Kupno tego budynku bez wizyty w urzędzie i oceny jego stanu technicznego przez konstruktora, to proszenie się o kłopoty.
  8. Ta rura to przewód powietrzno-spalinowy, który doprowadza do kotła powietrze niezbędne w procesie spalania i przez który wyrzucane są spaliny. Nie ma związku z wentylacją kotłowni, w której ma być kanał wywiewny.
  9. Najlepiej dopytać w urzędzie, bo tam interpretują te zapisy. Zasadniczo powinno być tak: 1. równolegle, czyli nie na ukos do ulicy, nie ma tu nic o szerokości frontu, więc oba budynki są usytuowane poprawnie, 2. nie, o ile dach ma odpowiedni kąt nachylenia.
  10. Obecnie to standard. I zwykle sytuacja jest prosta - nie ma służebności, nie ma prądu.
  11. Skoro dom posadowiono w najgorszym możliwym punkcie a wody nie ma gdzie odprowadzić to zasypanie piwnicy wydaje się być najrozsądniejszą opcją.
  12. To żywica, może być epoksydowa. W najbliższym (3) numerze Budujemy Dom mamy poradę, jak to układać. Ale koszt tego materiału to przynajmniej sto kilkadziesiąt do kilkuset zł/m2.
  13. Z żywic epoksydowych wykonuje się posadzki o grubości kilku milimetrów. To raczej rodzaj warstwy wykończeniowej, którą układa się na solidnych i równych wylewkach betonowych. W workach do wypełniania dziur sprzedawana jest mieszanka mineralno-asfaltowa, ale chyba nie o nią chodziło? Kostka, a raczej większe, grubsze i możliwie tanie płyty chodnikowe to dobry pomysł. Dziury w wylewce wypełni podsypka pod płyty.
  14. W takiej sytuacji poszukałbym w okolicy rzeczoznawcy budowlanego specjalizującego się w stolarce budowlanej (ogłaszają się w internecie). Jeśli po obejrzeniu zdjęć uznałby, że coś jest mocno nie tak, to pewnie warto zapłacić za ekspertyzę. Można też zapytać u producenta profili okiennych, czy okno zbudowano prawidłowo i czy ten konkretny profil można stosować tak, jak tutaj (producent okien często tylko składa je z elementów, w tym profili, kupionych w innej, dużej firmie).
  15. Czy ten jasnoszary element z zewnątrz, powiedzmy okapnik, dość prymitywnie zamocowany na wkręty, jest systemowy, czy tylko przykrywa niedoróbkę? Zacząłbym od ustalenia, kto jest producentem stolarki oraz profili okiennych i u producentów zapytał, czy sfotografowany montaż jest prawidłowy.
×
×
  • Utwórz nowe...