Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

 1. Ostatnia godzina
 2. Na wizualizacjach wszystko wygląda efektownie. Otwarta wysoka przestrzeń w salonie może się podobać, ale... na piętrze powstaje 20 m2 niewykorzystanej przestrzeni na holl. Dla odmiany garderoba jest bardzo mała. Brakuje pralni, tak jak napisał przedmówca. Ogólnie, jak na tak duży dom, jest za mało powierzchni "gospodarczej". Wbrew pozorom, z uwagi na wygodę mieszkania we własnym domu, to jest bardzo ważne.
 3. W 3 wariancie można połączyć ze sobą dwa odpływy wzdłuż obu ścian. Producenci oferują elementy łączone na wcisk, które umożliwiają połączenie ze sobą kilku odpływów – zarówno w linii prostej jak i pod kątem 30, 45 i 90 stopni. fot. kessel Choć pewnie najprościej zrobić jeden odpływ tak jak zaznaczył Pan na pierwszym rysunku. Niewygodne i wąskie wydaje się wejście do "brodzika" o takim kształcie. Może opcja kwadratowa plus dwa skrzydła przesuwne byłaby lepsza?
 4. Fajny poradnik, ja ze swojej strony dodam że warto ocieplać markowymi styropianami najlepiej w kompletnym systemie ociepleń. Jeśli szarym na bank brałbym Termonium
 5. Tak blisko tej działki . Dlaczego będą mieli sąsiedzi warzywka gratis? Przecież działka jest ogrodzona . Z ciekawości zapytam . Ile taka działka może kosztować z 250m2 ? ( ma założoną KW)
 6. Dzisiaj
 7. Witam, Mam do wykończenia łazienkę w kształcie kwadratu 180x180, a zagwostką jest jak zrobić odpływ liniowy pod pięciokątną kabiną prysznicową. Prosiłbym o poradę doświdczonych wykonawców, jak najlepiej zaplanować odpływ liniowy. Czy pójść w kopertę (tu może być dużo cięcia)? czy zrobić szerszy odpływ na szerokość całej kabiny, przesunąć go pod ścianę i zrobić prosty płaski spadek? Czy może pójść na łatwiznę i kupić dedykowany brodzik? Załączam rzut pomieszczenia. Zaplanowaliśmy płytki 60x60, które optylmalnie pasują do wymiarow pomieszczenia. Proszę o pomoc w znalezieniu
 8. Tak, to jest ten właśnie przypadek. Duży dom, układ ogrzewania nie przewidywał nawet podziału na strefy, a potem dzieci wyjechały i finito. Siedzi teraz sam i musi ogrzewać całą powierzchnię. Albo c.o. robić od nowa. Gościu już po siedemdziesiątce.
 9. Wszyscy mają takie założenia, zapewniam!
 10. W perspektywie czasu od gazu pewnie też będziemy odchodzić bo celem jest elektryfikacja sektorów. Ceny gazu faktycznie rosną, ale nie tylko, bo przecież węgla też. Niestety też znam takie przypadki. Może nie Hameryki ale wiadomo o co chodzi. Szczególnie w dużych domach
 11. no, zrób... ci z sąsiednich bloków będą mieli warzywka gratis... Mieszkasz teraz w którymś z bloków?
 12. Takie miałem również założenie... a wyszło - jak wyszło... Ale wtedy można dokleić obok drugie lustro...
 13. W KW tej działki - użytek rolny W moim poście #11 , pomyliłem się oczywiście chodzi o działkę pod zabudowę zagrodową nie "ogrodową" .
 14. Dokładnie. Tu potrzeba konstruktora, który na miejscu oceni co się dzieje z budynkiem i opracuje projekt i harmonogram napraw. Przecież pęknięcia mogą mieć różne przyczyny, nie tylko wynikające z braku wieńca, ale np. z wad fundamentu (w efekcie cały budynek jest niestabilny). Robienie napraw na ślepo to najlepszy sposób żeby wydać mnóstwo pieniędzy i nie osiągnąć pożądanego efektu.
 15. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (jeśli został przyjęty dla tego obszaru) będzie wyraźnie napisane, jaka jest minimalna wielkość działki pod zabudowę. Zwykle można to sprawdzić w internecie.
 16. Wczoraj
 17. Ok właśnie mam taki zamiar . Ale chciałem zapytać na forum , bo może miał ktoś styczność z takim typem działki. Mniejsza już z tymi domkami . Czy na takiej działce pod zabudowę ogrodową można chociaż zrobić bez pozwolenia ogródek ? Zwykły ogródek bez żadnej altanki. Uprawa warzyw , owoców, kwiatów. Z tego co przeczytałem działkę przeznaczoną pod zabudowę ogrodową by cokolwiek z nią można zrobić trzeba być rolnikiem , prowadzić działalność gosp itp . Ale może chociaż nie będąc rolnikiem mógłbym zrobić na tej działce super ogródek ?
 18. Taka możliwość jest zawsze. Ale do tego potrzebujesz projektu naprawy, opracowanego przez uprawnionego projektanta budowlanego - konstruktora. Nie piszesz z jakiego regionu jesteś, ale poszukaj w necie biur projektowych gdzieś niedaleko. I wśród nich musisz wybrać fachowca.
 19. Witam, posiadam dom jednorodzinny dwukondygnacyjny o wymiarach 10m/11m budowany w latach 70/80 suporex z pustką powietrzna obmurowany cegła od zewnętrznej strony problem tkwi że budynek nie posiada wieńców, ściany są popękane w kilku miejscach nawet odznaczają cię w całości całe pustaki i można je wyciagnac, na sufitach wszędzie odznaczają się belki oczywiście poprzez pęknięcia. Czy jest jakaś możliwość remontu, naprawy błędu budujacych, uchronić budynek przed dalszymi pęknięciami (zawaleniem budynku)??? Na zdjęciach jest ściana gdzie było kiedyś okno które zostało zamurowane.
 20. Przecież to Łukaszenko na nas dmucha swoje smrody. Do spółki z Merkel.
 21. Z naszego komina się jednak chyba mocno kopci, bo pomarańczowa kropka jest.[emoji2955] Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 22. A ten gazowy, był pewnie ładny, taki amerykancki. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 23. Tyle się już nasłuchałem jacy Anglicy są syfiarze, że mnie nic nie zdziwi. Rury kanalizacyjne idą na zewnątrz domu, bo mrozu tam nie ma. A tym że jest dziura w tej rurze i wysypuje się z niej zawartość na podwórko, się też nikt nie przejmuje. Pracownik banku czysto ubrany jest od pasa do góry, bo w dół go zza biurka nie widać. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 24. Odpowiem Ci tak. Naprzeciwko, po drugiej stronie drogi, mam bogatego sąsiada. Wrócił z Hameryki na starość. Przez dwa sezony ogrzewał gazem, bo nie chciał popiołu, kurzu, smrodu. Ale w trzecim sezonie dokupił kocioł na węgiel. Bał się, że mu tej Ameryki zabraknie do końca życia.
 25. U mnie na wsi mam wrażenie że więcej teraz ocieplają niż latem. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 26. Możemy sobie tu kolokwializować, a ja mam coraz większe wątpliwości czy warto pakować się w piec gazowy, marzę o nim od zawsze, bo mam już dość popiołu, kurzu, smrodu, a to tylko to co odczuwam w domu, nie zastanawiając się co jeszcze nasz komin emituje. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ceny-gazu-w-gore-o-170-proc-problem-trafil-do-sejmu/ct33jnj Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...