Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Witam trochę już żyję na tym świecie , ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Ot taka to radosna twórczość pseudo elektryków gminnych
 3. Ja użyłem Vidaronu do drewna konstrukcyjnego. I jestem zadowolony. Co na topie nie wiem, w każdym razie w podanym linku widnieje temat z 2008 roku, więc mogło się sporo pozmieniać. :)
 4. retrofood

  Praca, praktyki dla studenta budownictwa

  Aby siedzieć pod krawatem nie w roli wyrobnika na posyłki, też trzeba wcześniej poganiać w gumiakach po budowach. Dopóki się nie wie o czym mowa, wszystko jest trudne i nieznane. Dlatego najłatwiej poznać sprawy samemu, zobaczyć na własne oczy i sprawdzić jak smakują. Generałowie też zaczynają karierę od musztry i czyszczenia karabinu.
 5. kawulak

  Ściana w piwnicy- odświeżenie.

  No tynk nie opada jak jest sam w sobie dobrej jakości, dobrze położony i niezbyt stary. Tak mi się zawsze wydawało, chociaż procesu degradacji fasady nie obserwowałem.
 6. kawulak

  Wykończenie salonu

  Bardzo podoba mi się ta aranżacja. Z jednej strony minimalistyczna, a z drugiej przytulności jej nie brakuje. Regał elegancki, kolor bardzo ładny, ramki na ścianach też mi się super podobają. Tym bardziej, że wnętrze na poddaszu cięzko jest urządzić. Tu zdecydowanie się to udało.
 7. przemty

  Praca, praktyki dla studenta budownictwa

  Ale podstawowa sprawa - czego chcesz się nauczyć bo po budownictwie możesz alb ganiać po budowach w gumniakach albo "siedzieć" pod krawatem za biurkiem i robić projekty. Ale tak jak napisał retrofood - zawsze każda praktyka jest najlepsza gdy zaczynasz od "zera". No ale na to potrzeba czau a ty go nie masz patrząc na termin X.2018. W tym okresie to, co najwyżej możesz dowiedzieć się jak postawić prosto ścianę...
 8. retrofood

  Praca, praktyki dla studenta budownictwa

  Najlepsza praktyka to uczenie się na czeladnika. Czyli zaczynamy od miotły. Żeby się rozwijać, to trzeba mieć od czego zacząć.
 9. Tym bardziej że ma niedaleko.
 10. Witajcie Zamierzam od X 2018r. studiować budownictwo. Stąd kieruję pytanie: czy jest możliwość nabycia jakichś praktyk, umiejętności z dziedziny budownictwa ogólnego, inżynierii lądowej? Czy są inne możliwości zdobycia fachu budowlanego niż pójście na budowę? Wiem, że firmy organizują praktyki lecz one są dla studentów inżynierii i to od 3 roku wzwyż. Macie jakieś inne ciekawe spostrzeżenia gdzie można się załapać? Coś ciekawego i rozwojowego porobić? Proszę o różne propozycje
 11. My u siebie mamy cały system od Hormanna. Wraz z bramą garażową. Napęd do bramy garażowej i wjazdowej, wraz z podłączeniem do oświetlenia garazu i podjazdu. I to wszystko sterowane z jednego pilota. Bardzo fajne rozwiązanie.
 12. Kombinują, bo jest okazja przy okazji zarobić. Trzeba więc system uszczelnić paragrafami, podpunktami itd. Tak żeby się mysz nie prześlizgnęła bokiem, bo wtedy cała kabała na nic. A jest o co kruszyć kopię...Pomijając machinę certyfikacji gotowych wyrobów, Unia namaściła jedną organizację która ma ogarnąć całe zduństwo europejskie - tych wszystkich którzy budują prawdziwe piece z cegieł i kafli. Österreichischer Kachelofenverband ma praktycznie wolną rękę. Wymyślili program komputerowy, który ma być jedynym wzorcem budowy pieców. Wszystko obwarowane paragrafami i unijnymi sztuczkami. Program w zasadzie wywala w kosmos narodowe, tradycyjne zduństwo większości krajów członkowskich (chyba wszystkich z wyjątkiem Österreich). Wszystkie piece wkrótce będą mieć austriackie pochodzenie....Kto zaś chciałby się poddać tej dyktaturze (a chyba nie ma innego wyjścia, jeśli zdun nie chce jechać na zmywak do Szkocji), musi kupić program za prawie 3000 Euro i do tego co roku licencję za 700 Euro!
 13. A czy jesli nie mam w ogole kotla zadnego bo ogrzewanie w domu mam akumulacyjne podlogowe elektryczne to moge dolozyc sobie taki zestaw paneli slonecznych do grzania samej wody?
 14. Królik bąkał że może da radę. Trza podbić do Tomkwasów i Molytków - tak może się jednak skuszą. Gawłowi może się pozmienia i jednak będzie mógł Obaczym. Pewnie coś się jeszcze do zlotu ukula
 15. Uaktualniona lista Ps. Mogą być zmiany w zakwaterowaniu Ps.2. Posiadamy wolne miejsca
 16. Dlatego, realnie (powinienem tak napisać) będzie zakaz od 1 stycznia 2028 r: Po tej dacie będą mogły być eksploatowane tylko kotły/kominki 5 klasy - ale to wynika z ustaw a nie tej uchwały. Zwracam uwagę na § 6. rzeczonej uchwały i przywołanie http://www.pie.pl/materialy/_upload/Rozporzadzenia_KE/Rozporz_KE_Nr_1185_2015.pdf bo to ukazuje sprawę z zupełnie innej strony i potwierdza to co napisał Pit-$ Do tego dodam i mając na uwadze § 7. (rzeczonej uchwały), że tych przepisów (z § 10.a) nie da się egzekwować i pozostaną przepisami martwymi. Ps. I najważniejsze - ta uchwała nie jest restrykcyjna, bo: "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz ?"
 17. Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne

  odcięcie komina w kominku

  Pisałem o kominkach i piecach. A tych już eksploatowanych ograniczenia zaczną dotyczyć nie za 10 lecz za 5 lat, od 1 stycznia 2023 r. To sama końcówka uchwały § 10, który odsyła do § 6, a ten z kolei do § 2 pkt 3, gdzie jest mowa o urządzeniach, które: 3) wydzielają ciepło poprzez: a) bezpośrednie przenoszenie ciepła, lub b) bezpośrednie przenoszenie ciepła w połączeniu z przenoszeniem ciepła do cieczy, lub c) bezpośrednie przenoszenie ciepła w połączeniu z systemem dystrybucji gorącego powietrza. Ilu z nich się połapało w tych odesłaniach, a na koniec jeszcze zrozumiało, że to wszystkie kominki i piece? Można było to napisać bardziej zrozumiałym językiem.
 18. Ostatni tydzień
 19. wojciech_pi

  Dom z bala

  A jakie Twój mąż ma anty- argumenty do konstrukcji domu z drewna ?? Mam w mieście dom murowany , a na wsi z drewniany - i kiedy tylko mogę uciekam do tego drugiego Pozdr Wojtek
 20. Gosik887

  Dom z bala

  Chciałabym zamieszkać w takim domu, niestety mój mąż nie jest przekonany do tego rodzaju konstrukcji. Stąd pytanie dla mieszkających w takich domach jakimi atutami tego domu przekonać go do tego typu konstrukcji?
 21. Witam serdecznie,Prosiłbym o pomoc ponieważ zakupiliśmy dom który mieści się na całej szerokości działki (dwie ściany w granicach). Chcielibyśmy dokonać dachu (poszycia) jednak mamy pytania ponieważ: 1) chcielibyśmy uniknąć ognio-murów czy z doświadczenia wiecie jaka jest możliwość (wyciągnąć odrobinę dach za obrys budynku) ? 2) chcielibyśmy wykonać ocieplenie domu jednak wiem że może być problem z wejściem na drugą działkę (droga wewnętrzna) czy znacie sposób prawny aby była możliwość wykonania tejże inwestycji ? 3) dom jest wykonany w starej technologii z cegły (lata 40-50) jaki styropian byście zalecali ? Pozdrawiam Damian
 22. Kable faktycznie są układane w ziemi za kablowanie.
 23. ryku

  podłoga w łazience

  mam w planach aktualnie zdjąć tż gruba płytę i położyć 2 cieńsze tak, by nie leżały na sobie tak samo. Myślę że to porządnie usztywni podłoże. A co do płytek to żobie sie oczywiście takie wielkie płytki podobają ułozone w caro jako takiej wentylacji tam nie ma. są co prawda nieduże otwory, które łączą pomieszczenia pod podłogą ale nie sa jakoś specjalnie pod to pomyślane. Czyli jak po podłoga jest flia na której jest wełna, to na góre jezcze też dać folię?
 24. Już nieaktualne pytanie potwierdzone przez technologa firmy Wavin że prasa ze szczękami U to zaciśnie prawidłowo
 1. Załaduj więcej aktywności
×