Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

 1. Ostatnia godzina
 2. Nie jestem urzędnikiem , ale zawsze było (pewnie jest) tak,że określony projekt ma iles branż i do podpisania się pod branżą potrzebne są uprawnienia do danego zakresu. Jeśli podpisujący je ma - to dany projekt jest ważny. Są projeketanci, ktorzy mają uprawnienia projektowania danej branży bez ograniczeń i dodatkowo pewne dodatkowe branże z ograniczeniem zakresu. No i musi sie zmieścić z tym w danym projekcie. Tak to rozumiem. Jeszcze dochodzi do tego obligatoryjna przynależnośc do izb zawodowych i wykupione ubezpieczenia - ale nie znam szczegolow aktualnych.
 3. Do rozdzielenia obiegu hydraulicznego pompy ciepła i ogrzewania podłogowego wystarczy sprzęgło hydrauliczne. Nie ma potrzeby instalowania zbiornika buforowego. Pytanie czytelnika dotyczyło zbiornika buforowego i konkretnej sytuacji, domu z ogrzewaniem podłogowym na całej powierzchni i pompa typu powietrze/woda. W takiej sytuacji stosowanie zbiornika buforowego lub akumulacyjnego nie ma uzasadnienia. Co opisałem i uzasadniłem w odpowiedzi.
 4. Ale serio pytasz????? Zaczyna się robić akademicko Powiem tak - Chłopie - uszanuj mój wysiłek i chociaż przeczytaj lekturę zawartą w pliku pdf. Błagam.
 5. Ale czy Kołki mogą być jedynym mocowaniem styropianu na ścianie czy też są uzupełnieniem kleju lub pianki? Z tego co wiem, to kołek jest dodatkowym zabezpieczeniem, a nie jedynym łącznikiem, mocowaniem. Chyba że jest to jakaś specyficzna technologia "na kołki" o której dotąd nie słyszałem?.....
 6. Szanowny Panie, Oczywiście sforsowanie rolety wymaga użycia siły, a przy tym generuje hałas, co z pewnością nie pomaga włamywaczowi. W celu uzyskania większej ilości przydatnych informacji zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem wideo: https://www.youtube.com/watch?v=NyPiamf7QW0. Odsyłam także do FAQ, w którym powinien Pan znaleźć odpowiedzi na nurtujące Pana pytania: https://oknoplast.com.pl/lab/jak-dzialaja-okna-antywlamaniowe/ Pozdrawiam serdecznie.
 7. Dzisiaj
 8. Trudno się z Tobą nie zgodzić! Ale czasami jest Ciężko ugryźć się w język jak ktoś robi coś takiego i potem to rzutuje na naszą pracę. Przytoczę przykład księży/komorników/ sędziów jedna osoba coś nabroi to przyklejana jest łatka całej grupie. Pozdrawiam
 9. Dokładnie to samo miałam napisać. Z gazem miałam swego czasu nieprzyjemne przygody i zrezygnowałam z niego całkowicie.
 10. Dyskredytowanie konkurencji nie jest najlepszą formą własnej reklamy.
 11. to ja bym teraz poszedł do tego sklepu i ładnie im podziękował! Widocznie polecają, a nie mają świadomości jak koleś robi! Liczy się tylko sprzedaż i że on się u nich zaopatruję. Pozdrawiam
 12. Kolejność prawidłowa.
 13. Ale to był gość polecony przez firmę, która handluje tymi preparatami... Czyli teoretycznie powinien mieć wiedzę odpowiednią w temacie!
 14. Ciekawie w kabinie prysznicowej prezentuje się moim zdaniem mozaika. Piszę tutaj o propozycjach takich jak na przykład na tym zdjęciu: Czyli połączenie mniejszych płytek z wiekszymi. Ogolnie pomysłów jest bardzo wiele. Wszystko będzie zalezało od projektu oraz od ogólnego stylu w jakim jest łazienka. Czy jest to pomieszczenie w stylu tradycyjnym czy jednak nowoczesne: https://www.rawdecor.pl/content/44-plytki-lazienkowe-aranzacje
 15. Pic na wodę. Mydlą oczy i mówią, że coś zrobili w zakresie ochrony Matki Ziemi. Kompletnie martwy "przepis" (lokalny) - martwy i nie do wyegzekwowania. Gdybym miał dom w Krakowie, to na elewacji umieściłbym ogromny bilbord z napisem: "W tym domu palę węglem o wartości opałowej 22kJ/kg, popiołu mam 13%, a wilgotny tak, że leje się woda. Siarczę 10% oparem z komina". I jakoś spokojnie bym spał nieuszczuplony o te 1.000zł.
 16. Jak najbardziej się z Tobą zgadzam! Ale takich mamy dzisiaj "fachowców" że czasem warto jest kogoś sprawdzić na kogo się trafiło! Czasem mimo braku wiedzy technicznej można wyczuć "fachowca" że coś kombinuję z braku wiedzy. Dlatego polecam kupować materiały (tak jak w tym przypadku żywice) bezpośrednio u producenta! U doradcy technicznego producenta takiego jak ja zawsze znajdziecie fachową pomoc techniczną i nic to was nie kosztuję. Jak trzeba to przyjeżdżamy na oględziny i znając własne materiały zawsze jakieś lekarstwo możemy zaproponować. To rozwiązanie nie zawsze jest najtańsze, ale na pewno będzie solidne i będzie wam służyło przez wiele lat.
 17. Również mam taka
 18. Świetny przepis muszę go wypróbować
 19. Straż miejska i inne uprawnione do kontroli organy powinny najpierw udać się na składy węgla. Pomijam fakt, że cena tony węgla jest z "kosmosu".
 20. "Informacje o rodzaju, ilości i rozmieszczeniu łączników mechanicznych powinien zawierać projekt techniczny ocieplenia budynku. Wielkości te zależne są m.in. od strefy obciążenia wiatrem, w której znajduje się budynek, oraz od wysokości i miejsca wbudowania łącznika. Ilość łączników nie może być mniejsza niż 4 szt./m2 powierzchni elewacji. Przy narożnikach budynku, w tzw. strefie narożnej, wymagane jest zwiększenie ilości łączników. W pierwszej kolejności łączniki mechaniczne należy osadzać w narożach płyt. Odległość pomiędzy skrajnymi łącznikami a krawędzią budynku powinna wynosić co najmniej 10 cm." a lekturka od deski do deski jest tu od strony 22..... Tutaj gotowa ankieta dla Inspektora - zalecam się z tym zapoznać. Łatwiej będzie wykonawcy patrzeć na ręce
 21. Zenek. Strasznie teoretyzujesz. Albo nie masz nic do roboty. Prawda jest taka, że żaden ekspert ci nie odpowie konkretnie na twoje pierwsze pytanie. Jeżeli przyjmiemy, że woda jest przewodnikiem ciepła, a powietrze izolatorem, to weź z tabel współczynniki przewodnictwa i sam sobie przelicz. Wyliczenia producentów urządzeń ciepłowniczych mają się tak do rzeczywistości, jak pięść do nosa. Tylko praktyka i osobiste doświadczenie może coś Ci pomóc. Ja eksploatowałem gruntową pompę ciepła i teraz używam drugi piec kondensacyjny. Koszty ogrzewania wychodzą zasadniczo takie same na tych trzech urządzeniach. Obecnie i ja i syn używamy dokładnie te same piece Viessmanna. Ja mam dom 280 m2 syn 120 m2 i płacimy takie same rachunki. Ja mam podłogówkę wodną, a syn kaloryfery. Brat ma dom 140 m2 i po generalnym remoncie z ociepleniem płaci 600 - 700 zł mniej (kaloryfery+piec kondensacyjny Wolf). Dom wuja na wsi ogrzewane 80 m2 bez ocieplenia rachunek taki sam, jak mój. A najdroższe media to elektryczność i gaz z butli, potem olej opałowy i gaz.
 22. No właśnie każde źródło mówi inaczej...tej zimy spaliliśmy 3 tony węgla, ale wiecie jak to jst z zasypowym..,.kiedy nas nie ma nie grzejemy potem temperatura w domu wysoka, w dodatku parter nie ma jeszcze pociągniętej instalacji, jak wspomniałem jest teraz okresowo ogrzewany kominkiem ...
 23. Witam ponownie ! To już pewne. W ostatni poniedziałek radni sejmiku województwa małopolskiego na wniosek prezydenta miasta Krakowa ostatecznie przyjęli normy jakościowe dla węgla. W Krakowie już od lipca tego rok do sierpnia 2019 roku ma obowiązywać zakaz palenia paliwami najniższej jakości. Wartość opałowa węgla ma być nie mniejsza niż 26 kJ/kg, zawartość popiołu nie większą niż 10%, zawartość siarki nie większą niż 0,8%, a wilgotność nie większą niż 20%. Zakaz obejmuje również biomasę o wilgotności powyżej 20%. Za nieprzestrzeganie prawa grozi kara do nawet 1000zł ! Pozdrawiam !
 24. witam, chciałbym zapytać doświadczonych wykonawców wylewek anhydrytowych lub inwestorów, którzy mieli być może podobny problem na budowie. zleciłem, wydaje się doświadczonej firmie wykonanie wylewki anhydrytowej w domu. po blisko 2 dniach, kiedy sprawdziłem jak wygląda sytuacja okazało się, że wg mnie wypłynęły w niektórych miejscach rurki ogrzewania łącznie z zaczepami. gołą ręką przeciągając po podłodze czuć górki od rurek. załączam zdjęcia, które być może pokażą problem. dodatkowo w jednym miejscu rozszczelniona jest taśma przyścienna co spowodowało, że jakaś część wylewki wpłynęła pod termoizolację i pod folię, bo w tym narożniku widać, jakby podłoga miała niższy poziom. jak jest wg Was na to rada? z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi
 25. Witam. Jest możliwość przeniesienia kominów wentylacyjnych o kilkanaście centymetrów w inne miejsce? Budowa już jest na etapie ścian nośnych. Jest to zmiana istotna? Co należy zrobić w takim przypadku.
 26. Hmmm... kominek to ja już mam moja droga, ale może znasz się też na drzwiczkach kominkowych? Przeglądam sobie http://drzwiczki-kominkowe.pl/ w poszukiwaniu dobrych drzwiczek i kompletnie nie mogę sobie poradzić. Czym kierować się przy wyborze mogłabyś pomóc?
 27. muszę stanowczo zaprotestować na odpowiedź eksperta !! zbiornik buforowy pełni dwie funkcje w instalacji z pompą ciepła: po pierwsze jest rzeczywiście akumulatorem energii a po drugie sprzęgłem hydraulicznym tyle, że funkcją akumulatora energii jest poprawa warunków pracy dla samej pompy ciepła - wynika to z charakteru pracy urządzeń sprężarkowych - i nie ma tu mowy o akumulacji energii w celu jej wykorzystania w określonych porach, proszę zauważyć, że akumulator energii wyłącznie gromadzi energię ale jej nie produkuje !! budynek ma określone zapotrzebowanie cieplne w skali dnia, nocą większe, w trakcie dnia mniejsze ale zapotrzebowanie to występuje stale - oznacza to, że chcąc limitować czas pracy pompy ciepła czyli ograniczając ilości dostarczanej energii musimy zgromadzić w krótszym czasie w buforze ilość energii potrzebną do pokrycia zapotrzebowania cieplnego budynku - ograniczamy czas pracy urządzenia dostarczającego ciepło ale jednocześnie nie ograniczamy czasu poboru tego ciepła, oznacza to, że chcąc wprowadzić czasowe ograniczenia pracy np. tylko nocą musimy proporcjonalnie do długości przerw w pracy zwiększyć moc urządzenia grzewczego tak w krótszym czasie pracy dostarczyło energie cieplną, chwilowy nadmiar tego ciepła będzie składowany w akumulatorze ciepła czyli naszym buforze - skutkiem decyzji o wprowadzeniu czasowych zakazów pracy będzie więc przewymiarowywanie urządzeń grzewczych a co za tym idzie również zbiorników buforowych - tu należy wykonać analizę czy oszczędność na takiej eksploatacji pokryje wyższe koszty inwestycji, drugą funkcją bufora jest rozdzielenie hydrauliczne obiegów grzewczych od obiegu pompy ciepła, każdy z tych obiegów ma inny przepływ stąd brak rozdziału skutkuje obniżeniem wydajności układu grzewczego i jest ewidentnym błędem instalacyjnym !!
 1. Załaduj więcej aktywności