Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

 1. Wczoraj
 2. U mnie sytuacja była nieciekawa. Kupiłem parcelę kilka lat temu. Wiedziałem, że wybuduję na niej dom, ale uzdatnianie wody w głowie mi nie było. Zakładałem, że wodę wezmę ze studni głębinowej. Plany na najbliższe lata zakładały podłączenie wodociągów. Jednak mając ogród nawadnianie go przy pomocy wody z wodociągów jest dość kosztowne. Pojawił się więc niedawno pomysł następujący - będę miał do domu wodę z wodociągów, ale do ogrodu będę brał wodę ze studni. Do ogrodu nie jest mi potrzebne uzdatnianie wody, no chyba, że okaże się, że woda ma bardzo dużo żelaza. Jeśli tak to żelazo może się osadzać na roślinach i kostce. W takim przypadku potrzebny byłby mi jakiś odżelaziacz albo ewentualnie odżelaziacz z odmanganiaczem. Jeszcze nie wiem sam, tematu nie ogarniam tak bardzo dopiero zgłębiam. Czy możecie mi polecić jakieś rozsądne rozwiązanie? Chodzi mi o to, by było dobrze jakościowo i ekonomicznie. Nie chodzi o najtańsze rozwiązanie, tylko rozsądne. Dziękuję z góry.
 3. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  to szalunek rozporowy, tu leja nie trzeba robić, uwierz 5m to dużo
 4. Zawór termostatyczny do podłogówki

  Tak to obrazuje producent.
 5. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  człowiek się zmieścił i łyżka koparki. W tym się kopie. Ale boczne ściany wykopu muszą być pochyłe/lejowate. Przed tym nie uciekniesz. Poza tym są przepisy. Kabel z rurą gazową zmiescisz na 20 centymetrach. Teoretycznie. W praktyce się nie da.
 6. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  do 6m "w dół", a szerokość tyle coby człowiek się zmieścił, no i rzeczona rura na 5m szerokości można pomieścić wiele, bardzo wiele......
 7. Zawór termostatyczny do podłogówki

  Tak, można powiedzieć ze jest to zawór 3-trójdrożny ale jak najbardziej termostatyczny z głównego powodu że precyzuje nastawę temperaturową. Poczytałem do czego służy: "...W instalacjach grzewczych, np. ogrzewania podłogowego zawory ATM mogą zastępować rozbudowane i kosztowne układy regulacji. Pod plastikową pokrywką, chroniącą przed przypadkową zmianą nastawy, znajduje się pokrętło do ustawienia temperatury wody zmieszanej...." Na filmie jednego z producentów nawet wskazują że, do wody użytkowej 35-60 a do podłogówki 20-43, jednak oni biorą teoretyczne idealne warunki pracy układu. Nie rozumiem jednak nadal, dlaczego nie mogę mieć na "jednym" rozdzielaczu podłogówki i grzejników? Może co innego rozumiemy poprzez określenie "jeden rozdzielacz". Element w szafce rozdzielacza: belka do grzejników -> element obniżający temperaturę wody zasilającej -> belka do podłogówki. Głowica termostatyczna przed zasilaniem podłogówki, kapilara na powrocie z podłogówki...- zgadza się? Coś na foto poniżej, u mnie jednak musi być jeden warunek zasilanie musi być na górze. Nie rozumiem też w jakim celu ma być baypass, co ma na celu i co mam regulować jeśli go zastosuję wraz z tym zaworem grzybkowym? Ze schematu podanego widzę że ten baypass jest jeszcze przed rozdzielaczem?
 8. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Otóż to. I w dokumentacji powykonawczej masz wtedy szerszą strefę w której nie wolno Ci niczego kłaść. Bo ich maszyny muszą się zmieścić. Dlatego na inne rury robi się mniej miejsca. Jak robili u mnie wykopy to sprawdzali gdzie idzie woda i gdy się robiło głębiej to się odsuwali ze swoją rurą. Ale u mnie było podwórko nie droga. @aru, podobne, lecz pięć albo i dziesięć razy masywniejsze. Inaczej by się nie dało robić.
 9. Schody do mieszkania dwupoziomowego

  Do mieszkań dwupoziomowych świetnie pasują schody dywanowe takie jak te: Przestrzeń pod nimi można spokojnie zagospodarować na schowek, a prosta forma sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach.
 10. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Stasiu, ale przecież i tak to potem zostanie przysypane, a wiadomo że im głębiej tym szerszy musi być wykop. na tym etapie to możemy tylko gdybać, bo całą prawdę dopiero powie projekt kanalizacji i jej wykonanie. A i tak nawet zakładając, że jest duża różnica poziomów to są przecież studzienki przepompowne czy jakoś tak więc nie nam sie o to martwić
 11. Czy dawać na podłogę wykładzinę/dywan

  Zobacz, czy przypadkiem ta szara wykładzina na całą podłogę nie będzie kosztować więcej, niż nowe panele razem z kosztami ułożenia - jeśli sam nie potrafisz wymienić paneli... Jak nie będziesz zasadniczo i radykalnie zmieniał koloru paneli, to nawet stare listwy przypodłogowe wykorzystasz. A skąd ta szpara na środku pokoju - ciężkie szafy/tapczany stoją pod ścianami i podłoga nie "pływa"?
 12. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Nosz kurna, zawsze się da, Kwestią sporną jest jednak na jakiej głębokości będą rury. Im głębiej, tym szerszy pas na powierzchni zajmie rura.
 13. Hurtownia: MAJSTER

  dno dodzwonienie się graniczy z cudem
 14. Hurtownia MAJSTER Województwo: podkarpackie Miasto: Sanok Pełny opis hurtowni pod adresem: http://www.budujemydom.pl/hurtownie-budowlane/podkarpackie/sanok/21841-majster2
 15. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Dlatego nie pisałem o głębokości układania rur od kanalizy, ale od działki B uważam że to nie jakaś kosmiczna odległość więc spokojnie da się
 16. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  pewnie że się da. Z kanalizą ostrożnie, tu wszystko zależy od ukształtowania terenu. Bylibyście zdziwieni zobaczywszy mapy układania rur.
 17. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Nie mogę tej mapki powiększyć aby dojrzeć gdzie idą media, ale domniemywam że po drugiej stronie ulicy. Rurę z woda układa sie na głębokości 1,2 m a prąd na głębokości 0,8 m i musi być robiony przewiert pd drogą na co tez będziesz musiał mieć zgodę zarządcy drogi. Tez nie widzę problemu aby to załatwić za jednym zamachem, po prostu prąd do Twojej skrzynki w przyszłości będzie podpięta działka B a wodę możesz podciągnąć rurą większej średnicy do swojej działki a w przyszłości w ta nitkę wpiąć wodę do działki B. Z kanalizacja sytuacja może wyglądać podobnie, na Twojej działce zakończą studzienka rewizyjna do której w przyszłości będzie można podłączyć działkę B.
 18. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Jest jeszcze jedna kwestia: Była mowa o tym że droga wspólna dojazdowa ('C') ma szerokość 5 m i ledwo pomieści się tam kanalizacja a co dopiero mówić o reszcie. Wjazd na drogę dojazdową odbywa się poprzez rów melioracyjny. Jak w takim razie te media przejdą z ulicy do działek skoro wjazd/droga dojazdowa mają 5 m szerokości? (chyba że da się zrobić to przez rów melioracyjny) Poniżej screen z zaznaczeniem przejazdu przez rów
 19. Witam. Remontuję sobie nieduży pokój. Cały pokój będzie pomalowany prawdopodobnie na szaro a skosy i wokół okna dachowego na biało. I mam na podłodze panele, nie są zniszczone tylko na środku przez całą szerokość jest niewielka szpara. I nie wiem czy w takiej sytuacji dać jakiś mały dywanik czy poprostu do koloru ścian kupić szarą wykładzinę na całą podłogę żeby zakryć ten mankament. I nie, nie będę wymieniał paneli
 20. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Najpierw to musiałbyś Ty i teściu, wystąpić do dostawców różnych mediów o tzw zapewnienie dostaw mediów i w tych zapewnieniach będziesz miał podane z grubsza warunki. Następnym krokiem będzie wystąpienie o przyłącza i wtedy dowiesz sie konkretnie co i jak, czyli czy sam będziesz zatrudniał kogoś do wykonania przyłączy czy załatwią to dostawcy.
 21. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Możesz rozwinąć? Wcześniej było pisane "O warunkach przyłączy decydują dostawcy poszczególnych mediów, trzeba więc złożyć odpowiednie wnioski do wod-kan., gaz., prąd dla konkretnych działek dołączając informacje o zamiarze wspólnego podłączenia obu nieruchomości." Czyli w praktyce występuję do danego zakładu o warunki osobno dla działki A i B (2 różnych właścicieli) z intencją wpólnego podłączenia obu nieruchomości ? Czy pierw składam osobno warunki i dopiero szukam wykonawcy(w przypadku wod kan) który to zrobi za 1 zamachem? Tak będzie najlepiej mądre słowa dzięki
 22. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Tak, wszystko trzeba załatwiać indywidualnie i najlepiej pytać u źródła co i jak i jakie z tym wiążą sie opłaty za przyłącza i późniejsze. Bo z prądem jest tak, że np na moim przykładzie (moc przyłączeniowa 16 kW) co dwa miesiące płaciłem po 140 zł do ZE gdy nie używałem, gdy używałem dochodziły zużyte kilowaty do opłat, sąsiad płaci już 6 rok z rzędu po 100 zł na dwa miesiące a na działce jeszcze nic nie stoi, tylko fundamenty. Tak więc trzeba zadać sobie pytanie czy poniesione koszty przez X lat zwrócą sie przy sprzedaży działki.
 23. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Tyle, że załatwiać mogą tylko właściciele działek. A dopiero po załatwieniu formalności (dla każdej działki indywidualnie), można myśleć o połączeniu tych "imprez".
 24. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Panowie temat można uznać za wyczerpany i uzyskałem odpowiedzi na wszystkie pytania. Będę wszystko załatwiał naraz dla obu działek dla świętego spokoju w przyszłości, z wyłączeniem prądu dla działki B jeżeli będzie możliwość upchania tego kiedyś w drodze Dziękuję
 25. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Z tym, że nie na pewno. ręcami.
 1. Załaduj więcej aktywności