Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Najlepiej zrobić drenaż na tunelach rozsączających. Są takie tunele 150 l.
 3. Forum się krzaczy ... errory jakieś wyskakują co chwilę Tak tylko ... zgłaszam
 4. W planie będzie wszystko opisane łącznie z tym na jakie działki możesz dzielić a na wersji graficznej zobaczysz czy gmina nie uwzględniła czasem jakiejs drogi przez twoja działkę do innych działek. Wtedy musisz zrobić podział zgodny z tym planem. Ale to wszystko po koleii. Najpierw sprawdź dokładnie w gminie przeznaczenie a później na spokojnie przeczytaj co możesz na niej zrobić. Plan określi ci wszystko. Poza tym jak w planie masz zabudowę jednorodzinna to nie nazywaj już swojej działki rolną.. oczywiście póki na niej nie ma domu to teoretycznie rola ale ważne jest przeznaczenie bo rolna sugeruje że przeznaczenie jest R czyli rola bez prawa zabudowy.
 5. Teraz coś z serii Nie róbcie tego w domu Zasilanie domu z przedłużacza:
 6. Dzisiaj dopiero pierwsza warstwa. Wszystko w normie nic się nie odrywa.
 7. nie ma sensu dzielić, jak nie jesteś pewny. Po prostu zajrzyj do MPZP i przeczytaj co wolno na tym terenie.
 8. Piękne dzięki. A jeszcze mi przyszło do głowy, że będę miał nieduży fragment (1-2 m2) do przyklejenia płytek na płytę gips-karton. Jakieś rekomendacje kleju do tego?
 9. Na 100% nie mam pewności,ale prawdopodobnie teren przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną z tego co rozmawiałem z pracownikiem gminy tak wynika.
 10. Jeżeli lubimy proste rozwiązania, to fajne sprawdzą się zasłony panelowe. Są dużo bardziej efektowne i w sumie nie drogie. W Poznaniu jest fajna firma, Małgorzata Dekoracja i Automatyka, u nich za okno szerokie 350cm, wysokie 280 z tkaniny we klasyczne wzorki zapłaciłam 400 zł Tutaj link od ich oferty: https://malgorzata.poznan.pl/zaslony-panelowe/
 11. Klimatyzacja w domu jest bardzo komfortowa, tutaj mozna znalezc domy z klimatyzacja: https://pl.rekin.com/nieruchomosci/lublin/
 12. Ale co jest dokładnie w tym MPZP? Bo jak obszary rolne to nic nie wybudujesz. Ale jak teren przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną to wybudujesz.
 13. Nie wiem czy najpierw uderzyć do geodety ?
 14. Ocieplenie wykonujemy płytami styropianowymi w jednej grubości (w tym przypadku 15 cm). Nie wolno robić dwóch warstw, gdyż jest to niezgodne z Aprobatą Techniczną (obecna nazwa Krajowa lub Europejska Ocena Techniczna w skrócie : KOT, EOT), którą system ociepleniowy jest objęty. Odpowiednie badania jakie są wymagane w celu osiągnięcia Aprobaty technicznej wykonywane są dla jednej grubości płyt styropianowych. również ze względów ekonomicznych, stosowanie dwóch warstw ocieplenia nie jest w żaden sposób uzasadnione. Jeżeli chcemy zminimalizować szczeliny na połączeniu płyt styropianowych to proponuje zastosować płyt frezowane na zakładkę. System ociepleniowy powinien pochodzić od jednego producenta, ponieważ jest to układ sprawdzony, przebadany i posiadający odpowiednie dokumenty. System dobierany przypadkowo (inne kleje, styropian, tynki, grunty itp.) niesie za sobą duże ryzyko w postaci niekompatybilności poszczególnych składników. Kompletny system ociepleń Termo Organiki posiada rekomendację Instytutu Techniki Budowlanej.
 15. ja nie wiem czy pudło czy nie pudło. Jest temat - dla mnie ciekawy! - to odpowiadam. No raczej nie. Paruje przy różnicy temperatur, a kiedy masz po pbu stronach tę samą temperaturę - a masz, bo są dziury w dachu i w szybie - wówczas para nie ma powodu się zebrać.
 16. Blachodachówka panelowa FIORD® to nowość w ofercie Blachy Pruszyński. Wyrazisty kształt zachwyca zdecydowanym przetłoczeniem przypominajacym skandynawski styl projektowania. Drobne przetłoczenia na wypłaszczeniach poprawiaja sztywność panelu, dzieki czemu unikamy nieestetycznych pofalowan blachy. Symetryczność blachodachówki jest dużym ułatwieniem montażu na dachu. Przeznaczona przede wszystkim na dachy domów w nowoczesnym budownictwie.
 17. czy warto wejść w panele fotowoltaiczne? Warto zainstalować? Wiem, ze sa jakies dofinansowania. Mam dobrą ofertę od maxcom eco energy, ale chciałbym poznać zdanei kogoś kto ma i korzysta. pozdrawiam
 18. Lepiej od razu 15, po co Ci więcej roboty?, no i nie musisz się martwić szczelinami.
 19. Witam Czy można zastosować matę grzewczą pod panele winylowe? Chciałby mate grzewczą zatopić w wylewce samopoziomującej( mam miejscę i mogę spokojnie dwa centymetry nadlać nad matę) i na to położyć panele winylowe.
 20. wydaje mi się że wystarczy że wejdzie na 30 cm w dużą belkę. Czy ktoś tutaj potrafi wytłumaczyć rolę i poprawność montażu zbrojenia przypodporowego? Chodzi o te zagięte na czerwono pręty. Ekipa robi to tak że kończy je na wieńcu, i montuje pod górnym prętem wieńca. Z tego co wiem strop w tym miejscu górą się rozciąga stąd takie zbrojenie. Kierownik był pewnego dnia i powiedział że to powinno iść górą nad wieńcem i przechodzić na sąsiednią płytę ale można to poprawić dodając takie zwykłe pręty jak na zielono. Ma to niby spinać płyty. To w końcu jest to na rozciąganie czy na spinanie płyt? I czy ma to być zakończone jak na zielono czy może odgięte w formie Z
 21. Dom budowany na początku lat 90 czy można ocieplić w taki sposób? czy lepiej użyć styropianu 15 cm czy mogę połączyć 10 cm i 5 cm i jak unikając szczelin łączących płyty styropianowe przy takim łączeniu
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...