Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. uroboros

  Prawidłowa wentylacja łazienki (?)

  To wygląda na to, że gość projektujący ten budynek nic o tym nie wiedział, bo nie przewidział wentylacji tak wrażliwego (zapachowo) pomieszczenia... no, chyba,że cośtam jest przewidziane na wyższej kondygnacji, coś przez strop, a tu nie zaznaczone... A może w ogóle w całym budynku jest przewidziana wentylacja mechaniczna, tedek.zkredek nic o tym nie pisze... a ta rura to ma być takie "wspomaganie"... No nie... przecież są zaznaczone kanały wentylacyjne... Nie wiem, nie znam się, jestem zarobiony...
 3. Obwód fundamentów miałbyś mniejszy, powierzchnię ścian zewnętrznych była by mniejsza, powierzchnię stropu miałbyś też mniejszą no i pow dachu. Znalazłem o adaptacji budynku, źródło pochodzi ze stronki jaką zapodałeś. Zwróć uwagę na dział "jakie zmiany można wprowadzić" i teks podkreślony na czerwono.
 4. dlaczego koszty były by mniejsze gdybym zdecydował się na poddasze użytkowe ?
 5. To nie zmienia faktu że dom bardzo drogi. Gdybyś ten domek zrobił z użytkowym poddaszem albo II piętrowy koszty wyszły by mniejsze. Ale w końcu to jest Twój domek i Ty masz się w nim czuć dobrze i Tobie ma sie podobać, koszty schodzą na drugi plan choć dobrze jak jedno i drugie idzie w parze
 6. Poddasza użytkowego nie będzie, schodów też.
 7. Będąc zawsze optymistą życiowym muszę Ci powiedzieć, że głęboko w to wątpię. Masz po podłodze na parterze prawie 200 m2.
 8. Co myślisz o kwocie 250tyś stan surowy zamknięty.
 9. Dzisiaj
 10. Wiem, bo widziałem ta cenę ale myślałem że inną Ci powiedzieli.
 11. zdaję sobie sprawę. Myślę że 250tyś starczy na stan surowy zamknięty
 12. Bara się spisała na medal. ...frisztik w cenie - znacząco mnie przekonuje. No i ten sosnowy lasek http://www.irini.pl/kategorie/galeria#!lightbox[roadtrip]/35/ http://www.irini.pl/kategorie/galeria#!lightbox[roadtrip]/42/ ...fojera ...strzelające w ogniu palety ...mmm się rozmarzyłem Dla mnie bomba .
 13. Ten projekt to potwór. Zdajesz sobie sprawę że to jeden z droższych domków jaki sobie wybrałeś, samego dachu jest ponad 400 m2.
 14. Projekt kosztuje 3250zł . Być może źle zrozumiałem. https://www.extradom.pl/projekt-domu-padme-2-WOE1113
 15. Aby uzyskać WZ nie trzeba być właścicielem, ale gdy będziesz załatwia PnB WZ musza być już na twoje nazwisko. jak to si ę załatwia i w jakiej formie to już musisz udać sie do gminy i tam sie dowiesz wszystkiego. Ile dałeś czy dasz za ten projekt? I coś mi sie wydaje, że Ty źle zrozumiałem gościa z biura projektowego, na pewno chodzi o darmową zgodę na zmiany w projekcie a nie za adaptację projektu do działki.
 16. Mam już gotową mapkę sytuacyjną gdzie zaznaczony jest obiekt. Jak przedstawić takie informacje ? na zwykłej A4 ? Jak to sformułować ? Czy do złożenia wniosku o WZ musi być właściciel działki, inwestor ? Nie będę tego robić osobiście i czy będzie potrzebne jakieś upoważnienie ? Projekt : https://www.extradom.pl/projekt-domu-padme-2-WOE1113
 17. Ile zawołali za projekt? Daj linka do projektu, zobaczymy co to Można, można nawet wydrukować poglądowy projekt wraz z opisem z internetu i go dodać tak samo jak można na mapce sytuacyjnej zaznaczyć gdzie chciałbyś aby domek stał.
 18. https://www.youtube.com/watch?v=JJsyEt4EfrQ
 19. Załóżmy, że zdecydowaliśmy się na mikroinstalację z panelami PV o mocy kilku kW. Co zrobić z prądem, który pozyskamy? Pełna treść artykułu pod adresem: https://m.budujemydom.pl/domy-pasywne/19139-produkujesz-prad-co-zrobic-z-energia-elektryczna
 20. Teraz świat przechodzi na panele typu double glass, całkowicie niepalne o żywotności ponad 40 lat. Najlepiej z grafenową powłoką samoczyszczącą jeśli maja być całkowicie bezobsługowe.
 21. Nie mam za dużo Firma od której kupuję projekt zdeklarowała się ze zrobi to gratis. Czy prawdą jest że lepiej dołączyć do wniosku o WZ jakieś informacje na temat domu jaki chciałbym wybudować ? NP powierzchnia, wymiary, kąt nachylenia dachu itp ?
 22. Pozwolenie na Budowę Masz za dużo pieniędzy? adaptację daję się do projektanta miejscowego aby zrobił adaptację a nie ktoś kto na oczy działki nie widział i siedzi kilkaset kilometrów od Ciebie.
 23. Co to PnB ? Sprawa wygląda tak że od frontowej strony działki jest stary dom z prądem także z tym nie będzie problemu. Projekt będzie zamawiany z sieci i to oni mają robić adaptacje do działki
 24. Warunki Zabudowy i Zabudowa Techniczna. Mo że nie tyle sprzecznych co nie potwierdzających sie u wszystkich. Po prostu każdy rejon ma swoje "prawa" i dla przykładu u mnie do PnB nie potrzeba projektu instalacji elektrycznej a w powiecie obok mojego już wymagają. Projekt przyłącza wody może wykonać Ci ten który będzie robił adaptację projektu do działki, natomiast przyłącze energii zazwyczaj robi ZE i to po wydaniu PnB. Musisz sobie zdawać sprawę, że jeżeli wykonają Ci przyłącze prądu i założą licznik będziesz płacił co miesiąc bez względu czy używasz czy nie energie elektryczną. Więc jeżeli masz możliwość z użyczenia przez np sąsiada prądu to lepiej skorzystaj z tego a przyłącze zrobisz jak już będziesz miał domek w SSZ z elektryka w środku.
 25. No to jak w aucie zmniejszę dawkę paliwa o połowę to co na to silnik? Będzie słabszy o połowę czy będzie mulny i bardziej paliwożerny i szybciej się zamuli? To samo dotyczy zmniejszenia pojemności komory spalania. Trzeba by było zmniejszyć powierzchnie wymiennika a to jest mało opłacalne i raczej mało wykonalne, chyba, że piec posiada ruszt wodny wtedy można go odizolować tracąc pow. wymiennika i tym samym zmniejszając moc kotła. Pisał o jednym i o drugim
 26. Nie piekli, tylko skoro można już coś załatwiać to czemu nie ? W sieci jest masa informacji, ale dużo sprzecznych ze sobą i nie wiadomo co robić. Kto robi projekt przyłącza wody i prądu i na jakim etapie po czy przed WZ ? Pisząc o WZiZT masz na myśli warunki zabudowy i warunki dostawy Energi, wody ? Moj operator to PGE , zapewnienie dostawy już mam
 27. MrTomo pisał o sprawności. Moc wymiennika i moc paleniska są wartościami maksymalnymi dla określonych parametrów paliwa i temperatury. Mocą kotła można "manipulować" np. ilością paliwa, co ma wpływ na moc kotła za wymiennikiem. Moc wymiennika i jego sprawność zależna jest od temperatury przed i za wymiennikiem. Niewątpliwie zmniejszenie powierzchni komory spalania, jest związana z mniejszą ilością paliwa, a co za tym idzie, zmniejszeniem mocy na wymienniku.
 1. Załaduj więcej aktywności
×