Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

 1. Wczoraj
 2. Odkopuję... Ktoś tam mnie postraszył, że pod bufor 1000 litrów powinienem mieć fundament - coś jak pod komin. Prawda to czy zazdrość ?
 3. Witam Mam zamontowane drzwi Gerda z progiem najazdowym Instalacja jest w blokiu Próg obecnie stoi na dwóch klinach i wypełniony jest pianką Na dniach będę układał plytki i chciałem się poradzić czy prog zrywać wypełniać go np klejem do płytek czy zostawić w takim ukladzie i tylko podciac piankę i wsunac lekko plytki pod drzwi A może macie do zaproponowania jakieś inne rozwiązanie
 4. Oj bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura. Mamy do doopy prawa i mentalność ludzką. Prawo do doopy - bo nikomu z rządzących poczynając od Wiejskiej poprzez Samorządy na miejsko-gminnych urzędnikach kończąc nie chce się opracować sensownych Warunków Zabudowy i Polska wygląda tak jak wygląda.. Miałem ostatnio nieprzyjemność jechać przez Kielce - poza reklamami niewiele było widać - a inaczej pamiętałem je z czasów dzieciństwa. Tak samo odnosi się to do Zabudowy - kiedyś były trasy W-Z - sztucznie wymuszony przewiew miast. Co w takim Krakowie jest ? Czym osiedla mieszkaniowe palą ? Malboro czy Camele ? Ano wszędzie wcisnęli apartamentowce i mają to co mają.. To samo tyczy się Warszawy.. nikt rządzący nie kiwnie palcem by to zmienić, a żaden urzędnik nie będzie szedł na wojnę z petentem w tej kwestii - bo petent jak zabulił za m2 działki to ma i działkę, ma prawników i postawi tam najokazalszy/największy budynek w okolicy by sąsiadom gały wyszły - a że przy okazji zrobi "tamę" dla przewiewu.. to mamy to co mamy... Podobna kwestia zabudowy w górach i dolinach a zwłaszcza w dolinach - teraz posiadanie domu to właściwie już standard. I tak z domów wielorodzinnych robią się domy 2-3 osobowe - zasada jak wyżej - kupiło się działkę - a ogrzać czymś trzeba. Doliny nie poszerzą - a kominów i aut przybywa. Inna kwestia - to zamożność społeczeństwa - gospodarstwa pustoszeją, emerytury są jakie są - i ciężko uzbierać na coś sensownego do palenia - babcia czy dziadek sobie na starość Pompy Ciepła nie zafundują.. Ktoś mówił, że Wałbrzych sobie poradził.. - no to bieda-szyba odkryli na nowo zimą.. Wałbrzych, ul. Wysockiego 11 (dane z daty tego wpisu ) Polski indeks jakości powietrza: Bardzo złyO3: 9,8 µg/m3C6H6: 17,5 µg/m3PM10: 416,1 µg/m3CO: 3,4 mg/m3SO2: 128,8 µg/m3NO2: 75,1 µg/m3 Jeszcze dodam - a czym się Trójmiasto różni pod względem zamożności i mentalności ludzi ? Gdańsk stare miasto - Gdynia nowe apartamentowce, a domki też na wzgórzach poupychane, a stan powietrza Gdańsk, ul. WyzwoleniaPolski indeks jakości powietrza: Bardzo dobryPM10: 3,1 µg/m3CO: 0,3 mg/m3SO2: 4,5 µg/m3NO2: 11,6 µg/m3 Jest wiatr jest impreza. Nie ma cugu - jest kiszonka
 5. Nie wiem, co myśli Bohun43, ale tutaj wszedłem po 7 latach od założenia, żeby się czegoś dowiedzieć o odpowietrzaniu grzejników i każda opinia może być cenna. Zarówno ta sprzed 7 lat. Jak i sprzed dwóch tygodni. A dla kolejnych, którzy tu trafią po mnie, też coś napiszę od siebie. Spuszczanie wody i ponowne napełnianie nic nie da, jeśli grzejniki nie zostały zamontowane z niewielkim spadkiem od strony pionu. Odpowietrzanie przy zaworze nie zawsze pomaga. Ja w ten sposób próbowałem odpowietrzyć grzejnik dwukrotnie. Wydawało się, że to zadziałało, grzejnik robił się ciepły... dopóki śrubunek był poluzowany. Potem wszystko wracało do normy. A robiłem to dwa dni pod rząd. Ten mądrala, który pisał o tym, że zimny grzejnik oznacza poprawne działanie zaworu termostatycznego pewnie mnie nie przeczyta. Ale i tak napiszę, że jak zrobiłem w pokoju kilkanaście stopni przy zaworze otwartym na full i grzejnik miałem zimny po kilku godzinach takiej temperatury, to nikt mi nie wmówi, że to termostat tak zadziałał. Spróbuję odkręcić zaślepkę z tyłu grzejnika, bo moim zdaniem to najsensowniejsze rozwiązanie. Rurka prowadząca z grzejnika do zaworu jest sporo PONIŻEJ górnej powierzchni wnętrza grzejnika i z tego powodu odpowietrzanie przy zaworze nigdy nie doprowadzi do wypompowania powietrza w całości. Powietrze nie pójdzie w dół. Ktoś tu wcześniej mądrzył się o fizyce. To właśnie jest fizyka. To wszystko powyżej jest napisane dla tych, którzy tutaj zajrzą po mnie. Nie dla tych, którzy się wcześniej tu wypowiadali. I jeszcze małe uzupełnienie. Odpowietrzając grzejnik od strony zaworu mamy z jednej strony wodę pod ciśnieniem, a z drugiej w przeciwnym kierunku próbujące się wydostać powietrze. Jedno drugiemu przeszkadza. Odpowietrzając zaś grzejnik po przeciwnej stronie woda nam pomaga wypychając powietrze, które nie jest wtedy "kontrowane" przez strumień wody, ale uchodzi sobie bez przeszkód. Bardzo się tu Kolego rozwodzisz nad tym tematem piszesz o prawach fizyki i owszem. Jednak wiedz że w instalacji co. panuje jakieś tam ciśnienie. I jeśli zakręcisz zawór na doplywie wody do grzejnika i poluzujesz śrubunek między zaworem a grzejnikiem wcześniej zaś wyłaczając na chwilę pompę obiegową co. to ciśnienie panujące w instalacji będzie wypychało wodę i znajdujące się w grzejniku powietrze przez rozszczelnione polączenie i tak dzialają prawa fizyki A jeśli już takie problemy z zapowietrzaniem instalacji zdarzają się częściej i jeśli to są grzejniki żeliwne to należało by wymienić korki zaślepiające na takie http://www.bazarek.pl/produkt/3362199/korek-grzejnika-zeliwnego-1-14-x-12-dn-32-lewy.html I zamontować jakiś odpowietrznik manualny bądź automatyczny
 6. Górnowrzecionową, max wydatek 220zl ponieważ używał bd tylko raz w roku(formatki dla pszczółek 1cm x 1cm rowki) Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 7. Nie wiem, co myśli Bohun43, ale tutaj wszedłem po 7 latach od założenia, żeby się czegoś dowiedzieć o odpowietrzaniu grzejników i każda opinia może być cenna. Zarówno ta sprzed 7 lat. Jak i sprzed dwóch tygodni. A dla kolejnych, którzy tu trafią po mnie, też coś napiszę od siebie. Spuszczanie wody i ponowne napełnianie nic nie da, jeśli grzejniki nie zostały zamontowane z niewielkim spadkiem od strony pionu. Odpowietrzanie przy zaworze nie zawsze pomaga. Ja w ten sposób próbowałem odpowietrzyć grzejnik dwukrotnie. Wydawało się, że to zadziałało, grzejnik robił się ciepły... dopóki śrubunek był poluzowany. Potem wszystko wracało do normy. A robiłem to dwa dni pod rząd. Ten mądrala, który pisał o tym, że zimny grzejnik oznacza poprawne działanie zaworu termostatycznego pewnie mnie nie przeczyta. Ale i tak napiszę, że jak zrobiłem w pokoju kilkanaście stopni przy zaworze otwartym na full i grzejnik miałem zimny po kilku godzinach takiej temperatury, to nikt mi nie wmówi, że to termostat tak zadziałał. Spróbuję odkręcić zaślepkę z tyłu grzejnika, bo moim zdaniem to najsensowniejsze rozwiązanie. Rurka prowadząca z grzejnika do zaworu jest sporo PONIŻEJ górnej powierzchni wnętrza grzejnika i z tego powodu odpowietrzanie przy zaworze nigdy nie doprowadzi do wypompowania powietrza w całości. Powietrze nie pójdzie w dół. Ktoś tu wcześniej mądrzył się o fizyce. To właśnie jest fizyka. To wszystko powyżej jest napisane dla tych, którzy tutaj zajrzą po mnie. Nie dla tych, którzy się wcześniej tu wypowiadali. I jeszcze małe uzupełnienie. Odpowietrzając grzejnik od strony zaworu mamy z jednej strony wodę pod ciśnieniem, a z drugiej w przeciwnym kierunku próbujące się wydostać powietrze. Jedno drugiemu przeszkadza. Odpowietrzając zaś grzejnik po przeciwnej stronie woda nam pomaga wypychając powietrze, które nie jest wtedy "kontrowane" przez strumień wody, ale uchodzi sobie bez przeszkód.
 8. Zgadzam się nie ma. Mnie nie przekonasz. Czy musicie się tak odkrywać, nie wystarczy ze hydraulik to zrobił.
 9. Wszystko fajnie ale o jaką frezarkę Ci chodzi? górnowrzecionową czy dolnowrzecionową? I do jakich celów chcesz ja kupić.
 10. Gdzie taki ceny kolego?? u mnie za kompletną instalację 9kW 32tys z robocizną. Drogo mi się wydaje, ale takie ceny krzyczą w Wlkp...
 11. A ja chcę zwrócić uwagę wg danych technicznych tej pompy Max liczba uruchomień 20/h i uważam, że tu jest pies pogrzebany. Przy małym zbiorniku i podlewaniu gdzie woda leci cały czas z kranu pompa na pewno włączała się ponad 20 razy, po przekroczeniu dwudziestego następuje automatyczne zablokowanie pompy aby się nie zagotowała.
 12. Witam, wybrałem sobie wstępnie dom w szkielecie nazwa to bodajże ST7-06 z firmy DOM.PL nie ukrywam że bardzo się zastanawiam czy dom z drewna jest tak trwały i "na lata" jak dom murowany czy może ktoś z Was ma jakieś postrzeżenia?
 13. To oczywiste że nie zassie, bo niby jakim cudem przy ciśnieniu w układzie zazwyczaj powyżej 2 Bar. A wydajność maksymalna to okolo 20m3/h Wilo TWU 4 ma max 6m3/h a nie 20.
 14. Animus, nie będziemy się licytować bo nie ma sensu, ale dla przykładu pokażę kompletne rozdzielacze jakie można kupić, czy producent też popełnił błąd dając odpowietrznik automatyczny na powrocie? i wiele, wiele jeszcze. I na prawdę,nie wyobrazić sobie znając budowę odpowietrznika automatycznego aby przez niego było możliwe zassanie powietrza do instalacji. Nie wiem czy wszystkie automatyczne maja możliwość odpowietrzania ręcznego jak i automatycznego ale są takie bo jak tu jeden taki mówił - Bo ja tak mam I jeszcze jedno, wg mojego zdania ręczne odpowietrzniki mogą być montowane w rozdzielaczach tylko jest to utrudnienie dla inwestora bo musi co jakiś czas odpowietrzać ręcznie, nie widzę przeciwwskazań do montowania ręcznych, dlatego automatyczne mają tu lepsze zastosowanie bo są bezobsługowe. Jeżeli jest to ta pompa z taka wydajnością (wydajność zmienia się od wysokości podania) to uważam, że w tym przypadku zbiornik jest za mały.
 15. Ona ma najprawdopodobniej: WILO Pompa głębinowa wielostopniowa Sub TWU 4-0410 [1~230V] 0,75kW . A wydajność maksymalna to okolo 20m3/h Czyli nie sądzę.
 16. Niestety nie. Ręczne na powrotach.
 17. Chodzi o to, że zbiornik w obecnym hydroforze masz malutki i przy zapotrzebowaniu po prostu nie nadążą, szybciej oddaje wodę niż pompa nadąży podać do zbiornika. Gdyby zbiornik był większy to automatycznie pompa nadążyła by z podaniem wody. A jeżeli nie masz zamiaru wymiany zbiornika to trzeba wymienić pompę która będzie posiadać większą wydajność. Baszka, zawory nie odwrotnie tylko na jednym masz prawidłowe a na drugim nie prawidłowe. Wiesz które są prawidłowe? Wiem, że nie wiesz Prawidłowe są automatyczne i takie maja być na miejscu ręcznych, znaczy się na tym pierwszym od góry rozdzielaczu. Zawór automatyczny jest tak skonstruowany, że nie ma możliwości aby zassał powietrze do instalacji. To jest niemożliwe. A na powrocie i zasilaniu w rozdzielaczu powinny być zamontowane odpowietrzniki automatyczne.
 18. Miało, ale patrz powyżej - Rysiu napisał, że może być u nas. Natomiast - jakkolwiek będzie , ja się dostosuję do wszystkiego
 19. Witam serdecznie Zakupiłem piec Państwa firmy Buderus Gb 072+Rc-300rf+zasobnik 100 l, do tego zakupiłem jeszcze kominek z płaszczem wodnym oraz sterownik ecoKOM 200 Classic I mam problem poniewaz zaden z instalatorów a było ich juz 4 nie potrafi spiac pieca Buderus gb 072 + sterownik rc-300rf+ plum ec200 classic. Kazdy kto był z serwisantów twierdzi ze sie nie da, ze nie wspolpracuje on z piecem. Sam juz nie wiem, moze Państwo beda mogli mi pomoc w tej sprawie, badz podac informacje jak mam rozmawiac z instalatorami. Sprawa niby prosta- chodzi o to aby jak kominek nie bedzie juz grzał za mocno i wygasnie załaczył sie piec gazowy.Chciałabym aby po rozpaleniu kominka piec sie wyłączał a jak kominek bedzie wygasał i spadnie temperatura załaczył sie piec, abym rano nie miał zimno w domku. Zakupiłem sterownik z przekażnikiem(Finder 44.62.7.006.0000 z podstawka). W załaczeniu przesyłam zdjecie zacisków dla osprzetu zewnetrznego z pieca(instrukcja pieca). Sterownik ma wyjscie h ktore ponoc daje takie mozliwości. W załaczeniu instrukcja -str. 15, oraz zdjecie z pieca z podłaczonymi modułami. Posiadam moduł Mm100, sterownik rc-300rf, 2 OBIEGI GRZEWCZE INFORMACJA Do włączenia/wyłączenia zewnętrznego źródła ciepła można wykorzystać wyjście "H" sterownika kominkowego oraz wejście zestyku regulatora temperatury lub przyłącze zestyku przełączającego kotła gazowego. Niestety, nigdzie w instrukcji nie znalazłem jak jaki wpływ na pracę kotła ma sygnał z pierwszego wejścia. Sygnał (rozwarcie styków) wejścia drugiego będzie skutkował wyłączeniem się palnika. W zależności od konfiguracji wyjścia "H" w sterowniku kominkowym (opis na stronie 15 załączonej instrukcji) w momencie kiedy kominek się rozgrzeje (np. wyjście H skonfigurowane tak, aby sygnał był dawany po osiągnięciu odpowiedniej temperatury płaszcza kominka) poprzez przekaźnik rozłączane są styki "zewnętrznego zestyku przełączającego" co z kolei skutkuje wyłączeniem palnika. W momencie kiedy kominek wygasa, spada temperatura płaszcza wodnego, przestaje być podawany sygnał na wyjście "H" i kocioł gazowy wraca do normalnej pracy. Pozdrawiam serdecznie Grzegorz ecoKOM 200-Classic_instrukcja instalacji i uzytkowania_wydanie 7.1.pdf
 20. Może mój projekt okaże się w czymś pomocny: https://forum.budujemydom.pl/topic/11215-dziennik-pezeta/?do=findComment&comment=349890 A tu ostateczna wersja i zrealizowana. Działa: podłogówka - projekt.
 21. Hmm, pytań sporo i bardzo konkretne. Trzeba by trafić na inwestora, który miał do czynienia z wymienionymi produktami. Z obserwacji wynika jednak, że ta metoda nie cieszy się wśród użytkowników forum dużą popularnością - pewnie stąd brak odpowiedzi.
 22. W jednym z odcinków Wielkie projekty - Australia gość miał podłogę ze szlifowanego betonu i nie wiedział jak zrobić listwy przyścienne. W końcu wymyślił listwy w postaci krawędziaka drewnianego wpuszczonego w podłogę przy ścianach, ale nie wystającego poza poziom podłogi. Musiał tylko z tynkiem i farbą zjechać w ten rowek, w którym później te listwy układał. Muszę przyznać, że wyglądało to zaje... ten, dobrze!
 23. Koleny zamach na kieszen najubozszych. Zamiast pomoc tym ludziom inwestowac w zielone zrodla cha ich karac i zmuszac. Kompletny debilizm .
 24. Witam, tez zastanawiam się nad postawieniem takiego domku, tylko martwię się co na to urzędnicy, szukając informacji w internecie spotykam się z sprzecznymi informacjami. czy ktoś już mieszka w takim domku? jak to wygląda od strony prawnej? dodam ze chciałbym zamieszkac w takim domku z rodzina po odpowiednim dociepleniu i obudowaniu i zadaszeniu tak aby domek holenderski przypominal maly domek mieszkalny. chciałbym również przytwierdzić go w jakiś sposób do gruntu
 25. Jak dla mnie to wszystko jeden grzyb. Miałem verto, bass polska, długo nie wytrzymały użytku domowego. Miałem. Wkrętarke i szlifierke. Lepiej kupić coś markowego, albo jak ja teraz z racji używania rzadko sprzętu czego co ma 3 lata gwarancji np mcalister
 1. Załaduj więcej aktywności