Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Elfir

  Farba zamiast płytek w małej łazience.

  dlatego mam pomalowaną część ścian, bez płytek. Łazienka wygląda optycznie lżej, mniej jak masarnia, bardziej jak pokój.
 3. Prosty sposób - nasycać, najlepiej wcierać pędzlem i przykrywać folią, aby impregnat wsiąkał a nie wysychał i zasklepiał powierzchni, blokując kolejną impregnację. Ważne aby drewno było powietrznosuche. Tyle można na budowie. Praktycznie w każdym tartaku jest kadź z impregnatem, można skorzystać z usług i wiedzy. Sądzę, że nikt znający zagadnienie nie będzie impregnował mokrego drewna bo i po co.
 4. No to widze teraz w ruch teorie spiskowe. Pewnie ktoś mi na złość siusiu zrobił na taras.
 5. Skoro robiłeś tak jak napisałeś, a wyszło jak widać, to coś tu jest nie tak.... Ponadto regularna plama na kilku deskach świadczy wyraźnie o jakimś błędzie wykonawczym - jakim sam wiesz najlepiej.
 6. Nie, sufit podwieszony w ~45 letnim domu 4 piętrowym.
 7. Dzisiaj
 8. Ciekawe jest to, że dechy podczas trzech dni opadów spuchły. Jak kładłem, miałem 7 mm przerwy, po deszczu 5 mm. A jeszcze ciekawsze, że odcięty kawałek pomalowanej deski wrzuciłem do beczki z wodą. Leży już trzy dni i nic się z nią nie dzieje. Jest namoknięta, ale jak i pomalowane miejsca jak i te nie pomalowane nic nie zsiniały. A wilgotność to mi pewnie zmierzą z Altaxa, jak przyjadą na reklamacje. Chłopaki, piszę tutaj wyłącznie dla ostrzeżenia, bo z moimi dechami to już pozamiatane. Także, jak ktoś planuje też sobie położyć deski tarasowe z modrzewia europejskiego, kupując surowy, suszony materiał, to niech sobie pomaluje samym przepracowanym Castrolem 5w30 (polecam, piękny byrsztynowy kolor uwydatniający słoje. Co prawda na początku się człowiek trochę ślizga, ale za to podczas opadów robi się piękna rosa), albo zrobi jak radzi szanowny kolega Animus, kupi gotowe (jak komuś odpowiada kolor, bo ja niestety nie widziałem ładnej gotowej deski). A drewna tropikalnego trochę szkoda na ogródek działkowy.
 9. Jest to nowo wybudowany domek?
 10. To proszę pokaż a raczej opisz jak to zrobić aby deski tarasowe zamoczyć w impregnacie czy ciśnieniowo zaimpregnować domowym sposobem. Namoczyć jeszcze można to wykonać domowym sposobem ale trzeba by było wydać fortunę na setki litrów impregnatu i oleju co jest wg niewykonalne. Z opisu wynika, że dobrze to zrobiłeś, problem zapewne tkwi w drewnie a dokładniej w jego wilgotności. Jeszcze jest druga opcja, produkt mógłby przeterminowany. Sprawdź datę przydatności na puszcze. Ja na Twoim miejscu zgłosiłbym reklamację do producenta, zrób fotki puszek z nr serii i paragon czy fakturę zakupu oraz jak wyglądają deski po pomalowaniu, nic to Cie nie będzie kosztowało a odzew może być pozytywny ze strony producenta. Możesz podać jeszcze link do tego tematu gdzie opisujesz problem dla uwiarygodnienia swojej reklamacji.
 11. Animusie wielki, ty jakże mądry doradco. Jeśli jakiś produkt trafia do obrotu, na puszce pisze jak byk, że można nanosić pędzlem, do grzyba, a przed tą czynnością, jeszcze większy Parkiecie z komplexem, producent pisze, że należy zaimpregnować dedykowanym gruntem, to ma to działać. Co mnie ma obchodzić, czy grunt zamyka pory, czy nie. To jest raczej problem nastolatków. Ja mam pomalować i to ma działać. A jeśli ktoś nie ma ochoty się babrać z malowaniem to sobie kupije gotowe, panie nowobogacki wielkomiasteczkowy człowieku. Jeśli chodzi o to, jak malowałem, nanosiłem pędzlem dużym. Oleju było sporo na desce i w rowkach. Po kilku minutach jak wsiąknęło, jeszcze raz wilgotnym pędzlem. Po kilku minutach przetarte bawełnianą szmatką. Na drugi dzień, wszystkie dechy jeszcze raz przetarte szmatką nasączoną olejem. Proszę.
 12. Fizelinę albo siatkę dawałeś? Doczytałem , bez taśmy........
 13. Był taki pomysł, ale akryl na łączeniach płyt ze ścianami również momentami popękał... Chyba, że zbyt szybko po nałożeniu został pomalowany.
 14. Użyj akrylu w tubie, wciśnij w pęknięcia i wygładź.
 15. marek 95

  Seweryna G2

  Witam ,czy ktoś wybudował domek Seweryna G2 mała 174 m.Chcialbym się dowiedzieć ile jest metrów kwadratowych ścian zewnętrznych bez okien.Nie posiadam projektu.Z góry dziękuję.
 16. Sufit podwieszany, płyty GK, łączenia wypełnione masą szpachlową Śmig C5 do płyt GK bez taśmy. Po szlifowaniu wszystko OK, po gruntowaniu i malowaniu pęknięcia w trzech miejscach na suficie w miejscach łączeń płyt GK. Co radzicie, jak to wypełnić, zamaskować, zlikwidować?
 17. Witam Niedawno rozmawiałem z przedstawicielem jednej firmy z mojej okolicy na temat pomp ciepła. Chciałem się dowiedzieć jaki jest koszt zakupu i instalacji pc. Przedstawiciel powiedział, że jakiś czas temu robił instalacje w domu podobnym do mojego i kosztowało to 89tys. Spodziewałem się wysokich cen rzędu 60-70tys ale 89tys trochę mnie przytloczylo. Dom ma być wg. tego projektu https://www.mgprojekt.com.pl/viking-4 Ściany z gazobetonu ocieplone styropianem 20, w domu mają mieszkać 4 osoby, wszędzie ogrzewanie podlogowe, zakladana temp w domu 22stopnie. Chlodzenie nie koniecznie wchodzi w gre. Pytanie do osób znających temat: czy faktycznie muszę się szykować na koszt 89tys czy jest nadzieja na niższe koszty? Pozdrawiam
 18. U mnie szef brygady murarzy/też kierbud, po oględzinach równości ścian też zaproponował, że można zamiast tynków dać siatkę i klej. Zobaczymy... chociaż mnie podoba się faktura tradycyjnych tynków. rahim32, BK na ściany zewnętrzne i silikaty na działowe to moim zdaniem dobre rozwiązanie. Pomimo tego, że działówki będą cienkie, to i tak lepiej będą tłumiły dźwięki niż te same przegrody z BK. Silikaty, jako materiał bardziej gęsty, będzie też lepszym akumulatorem ciepła/chłodu. Ale też cegły z tego materiału są ciężkie i nie każdy strop to udźwignie. Poza tym, do cięcia już nie wystarczy zwykła piła ręczna jak w przypadku betonu komórkowego. Jednak z drugiej strony, nie martwisz się jakimiś specjalnymi kołkami do wieszania szafek
 19. Temat ciekawie opisali powyżej eksperci. Ze swej strony odpowiem, że ten grunt robiony jest na ciężkich rozpuszczalnikach, co ogranicza penetrację struktury drewna. Sam modrzew nie jest tak chłonnym materiałem jak sosna. Jednak, moim zdaniem największy problem leży w tym, kiedy drewno pokryjemy delikatną powłoką nie nasycając jego struktury środkami impregnującymi. Cienka powłoka przepuści pewną ilość wody ale jednocześnie hamuje jej wydostanie się po zmianie pogody. Wówczas ciepło i wilgoć przy pomocy istniejących zarodników grzyba czynią spustoszenie w drewnie. Co najważniejsze - drewno powinno być suszone w suszarni powyżej 65oC zo zabija większość organizmów "żywych" a jego wilgotność powinna oscylować między 12 - 18%. Dokładnie.
 20. Jaki niby będzie efekt? jakimi do tej pory bym nie używał impregnatów, lazurów, lakierobejc i wosków producenci zalecają w aplikacje za pomocą pędzelka. Nie jestem zwolennikiem używania tamponów, bo jest to pracochłonne i mało skuteczne, mowa oczywiście o deskach tarasowych. Co do taniego materiału to akurat produkty Altaxa nie są tanie, nie są też najdroższe bo są droższe produkty na rynku, a efekt sinienia drewna na tarasie występuje jak widać w tym temacie po użyciu różnych impregnatów różnych producentów.
 21. To malujcie pędzelkiem albo tamponem, ale efekt będzie taki. Mebelki w domu można sobie głaskać tamponami, no może od bidy powierzchnie pionowe. To jest pozorne oszczędzanie kasy, kupuje się taniej surowe, a potem narzeka.
 22. Tak, najpierw jest odskraplacz, potem trójnik z okrągłym deklem wyczystki. Jest to komin Jawar Uniwersal Plus http://www.jawar.com.pl/kominy-ceramiczne/jawar-uniwersal-plus.html
 23. Nie ma sensu docinać rury, zresztą już o tym pisałem. Jeżeli wychodzi taka wysokość to oczywiście może być. Gdzie masz rewizje do tego komina? Czy rewizja to to okrągłe nad skraplaczem?
 24. Właśnie sobie poukładałem na sucho gotowe rury i wychodzi mi, że bez żadnych cięć trójnik fi 180 mogę osadzić na wysokości 159 cm od posadzki. (Te 159 cm, to jest środek otworu wylotowego trójnika). Rury systemowe ceramiczne mam długości 66 cm, więc jakbym dołożył kolejną, to już chyba za wysoko bym miał, co nie? Ewentualnie mogę podwyższyć trójnik trochę przez skrócenie kolejnej rury ceramicznej. Ale wydaje mi się, że akurat dosyć fajnie pasuje te 159 cm, bez żadnych cięć. Co o tym myślisz, zostawić tak? Patrzyłem wstępnie na ofertę kotłów Defro, to tego wylotu spalin wyżej jak 1m nie miał żaden kocioł.
 25. bajbaga

  Samoistne posiadanie gminy

  Umknęło mi to - a ważne. Posiadanie samoistne nie jest prawem tylko stanem faktycznym - to co ma wykazać gmina, przed kim i po co, skoro i tak nie może tego gruntu zasiedzieć ? Udowodnić (wykazać), musi ten, kto ma interes prawny w celu "obalenia" stanu faktycznego, bądź zmiany (potwierdzenia) własności "spornego" terenu. Na drodze sądowej.
 26. Bardziej obstawiałbym wysokość około 1,8 m, ale nie musisz się trzymać twardo tej wysokości, po prostu zobaczysz jaka wyjdzie wysokość z położenia rur, i najlepiej zrobić pomiar na sucho przed wymurowaniem komina bo w razie czego można będzie pod komin wstawić np bloczek betonowy aby go podnieść.
 1. Załaduj więcej aktywności
×