Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

W tamtym roku zauważyłem że ramy drzwi balkonowych i praktycznie wszystkich okien zaczynają na dolnych zgrzewach pękać. Okna montowane były 4 lata temu. 

Co z tym teraz zrobić? 

Dlaczego tak się dzieje? 

Drutex twierdzi że montażystom podczas montażu każde okno musiało upaść i wtedy popękały. Byłem przy montażu i taka sytuacja nie miała miejsca. Ogólnie rozmowa z Drutexem to coś strasznego cyt. Weź sobie Pan rzeczoznawca budowlanego i będziemy rozmawiać w sądzie, a i tak pan z nami nie wygra. Słowa jakiegoś Pana dyrektora, bardzo nie miłego i chamskiego.

received_1495426437239513.jpeg

Edytowano przez jarson (zobacz historię edycji)

Dnia 9.02.2018 o 11:22, jarson napisał:

Ogólnie rozmowa z Drutexem to coś strasznego cyt. Weź sobie Pan rzeczoznawca budowlanego i będziemy rozmawiać w sądzie, a i tak pan z nami nie wygra. Słowa jakiegoś Pana dyrektora, bardzo nie miłego i chamskiego.

Standardy polskie. Naprawdę ktoś myśli że nie stać cię na rzeczoznawcę i jego opinię? Przecież to jest ostateczność. może warto pójść tą drogą jeśli inaczej się nie da? Droga długa (niekoniecznie żmudna) ale wbrew pozorom - skuteczna.

Edit

Możesz zrobić zdjęcia całości?

Takie bardziej przejrzyste i z większą perspektywą.

Będzie łatwiej ocenić co mogło pójść nie tak

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)

A ile taki rzeczoznawca może zawołać za taką ekspertyze? 

Narazie sprawa jest u rzecznika praw konsumenta. Ponad miesiąc temu drutex zarządał fakturę za okna i od tego czasu cisza. 

Zrobiłem teraz kilka fotek

IMG_20180212_170932.jpg

IMG_20180212_171026.jpg

IMG_20180212_171009.jpg

IMG_20180212_171047.jpg

IMG_20180212_171018.jpg

IMG_20180212_171112.jpg

IMG_20180212_171054.jpg

IMG_20180212_171034.jpg

IMG_20180212_170947.jpg

IMG_20180212_171103.jpg

IMG_20180212_171001.jpg

Edytowano przez jarson (zobacz historię edycji)

Odpowiedź firmy Drutex

I co z tym teraz zrobić, sądzić się? Mam do nich ponad 500km więc trochę daleko żeby do sądu jeździć 

IMG_20180309_082925.jpg

Dodam, że kolejne pęknięcia nadal się pojawiają. 

Trochę boję się sprawy sądowej, bo jak przegram to tylko będę w plecy a okna będę musiał na swój koszt naprawiać,  jak nie wymieniać. 

Dnia 12.02.2018 o 17:22, jarson napisał:

A ile taki rzeczoznawca może zawołać za taką ekspertyze? 

najlepiej takiego który jest biegłym sądowym jednocześnie .

w odniesieniu do budynku to kilka tyś w odniesieniu do samych okien

przykładowy kontakt na PW

Jestem po pierwszej sprawie. Na razie była to sprawa ugodowa na której to pani adwokat wynajęta przez Drutex stwierdziła iż nie przystępują do ugody i dalej upieraja się że to wina montażystów. 

Zaprosiłem więc Pana rzeczoznawce, biegłego sądowego i mam już jego opinie. Oczywiście stwierdził on ze to wina producenta. 

Teraz tylko muszę znowu udać się do sądu i złożyć papiery. 

Zobaczymy co z tego wyjdzie

Witam, u mnie wystąpiły identyczne pęknięcia, zauważyłem je przypadkiem w tym roku (4 rok od montażu) nie wiem czy powstały teraz czy już wcześniej. Zgłosiłem do montażysty i przyjechali razem z serwisantem Drutexu, który to stwierdził że są to niewielkie pęknięcia i zamalował je jakimś markerem do zgrzewòw i mam zaobserwować czy w ciągu miesiąca pojawią się na nowo.  Mam pytanie jak się zakończyła sprawa sądową? 

IMG_20190205_154520.jpg

IMG_20190205_154503.jpg

IMG_20190205_154156.jpg

Jeszcze nie złożyłem z braku czasu papierów w sądzie ale pozew mam już napisany. Tak za około 2 tygodnie wybieram się na urlop więc wtedy zaniosę papiery do sądu. Nie wiem jak sprawa się zakończy ale rzeczoznawca jednoznacznie stwierdził iż jest to wina producenta. 

U mnie z firmy Drutex nikt się nie pojawił żeby zobaczyć w czym problem. Na reklamację odpowiedzieli że to wina montażystów. Oni nawet nie widzieli tych pęknięć a z góry założyli że montaż jest źle wykonany

U mnie wadliwe okna są tylko po nasłonecznionej i na dolnej belce. Zobaczę jak błysnie mocniej słońce co sie bedzie działo.

U mnie też głównie na dolnych zgrzewach ram są pęknięcia a te największe też właśnie po najbardziej nasłonecznionej części domu.

Rzeczoznawca, który jest jednocześnie biegłym sądowym po dokonaniu pomiarów i oględzin stwierdził że wada powstała przez wadliwy proces zgrzewczy czy jakoś tak.

Dla mnie dziwne było to że nie widząc moich okien, nie widząc pęknięć na odległość stwierdzili że to wina montażystów.

Napewno napisze jak się sprawa zakończy.

Pierwsze słowa serwisanta byly takie że montażysta za mocno dokręcił śruby, lecz obecny przy ogledzinach montażysta zaprzeczył.  

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Planował bym to tak zrobić tylko czy zastosować po jednej skrzynce rozdzielczej na parter i poddasze czy na każdą kondygnacje oddzielne czyli 2 nawiewne i 2 wywiewne jak by było lepiej i czy ten plan jest dobry? I co ze strychem czy go wentylować czy nie ?
    • My długo szukaliśmy narożnika do salonu, mieliśmy duże ograniczenia metrażowe, więc zwiedziliśmy z 10 sklepów i w koncu w Agacie się udało. Później żałowaliśmy, że się pospieszyliśmy, bo w necie 2 dni późiej było 400 zł taniej, bo kolega kupił, tu znalazł listę rabatów https://kotrabatowy.pl/sklep/agata-meble/
    • 7. Szambo- ukończone. 8. Tymczasowe dojście do domu( podest z palet)- ukonczone. 9. Schody- do ukończenia. Drewno zamówione i czekamy. 10. Elewacja/tynk- ukończona Chłopaki czekali z robotą bo mi się drzwi opóźniły. 11. Mycie, odkurzanie, mycie, odkurzanie.... Trwa Trochę fotek : Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    • W ostatnich dwóch tygodniach sporo się działo. Goniliśmy z pracami. Nieco info: 1. Gruntowanie i malowanie- ukończone Gruntowanie z wałka- nawet poszło. W planie było malowanie natryskowe. Ale to zabezpieczenia kabli, sufitów, podłóg... Mówimy spróbujemy wałkami. Próba malowania Ytonga wałkami niestety nieudana się okazała. Aby farba weszła w pory, trzeba było siły jak przy wyciskaniu ciężarów na siłowni. Więc wróciliśmy do natrysku. Były plany zakupu pistoletu, wynajęcia lub firmy. Zdecydowaliśmy się na firmę bo czas naglił I też wolałem uniknąć ewentualnych problemów z pistoletem, czyszczeniem itp. Ok. 3 dni zabezpieczania kabli, sufitów, podłóg, słupów, kominów, pieca i natrysk poszedł w ruch. 16 wiaderek farby przemysłowej akrylowo lateksowej Alpol 610 i pomalowane po ok. 2 dniach 400m2 ścian( 2 warstwy choć przy tej ilości farby 2 rakie4 domu by się pomalowało ) Odklejanie taśm z kabli- prawie 2 dni 2. Instalacja gazowa- ukończona( wewnętrzna I zewnętrzna. Gazomierz- ma być zamontowany jutro 3. Odbiór kominiarski oraz pieca CO- ukończony 4. Elektryka- ukończona Montaż gniazdek/łączników plus rozdzielnia. Całość zakończona protokołem. Na kolejny dzień Tauron zamontował licznik. 5. Drzwi zewnętrzne- ukończone. Zamontowane 2szt. czerwonych, strażackich drewnianych drzwi. 6. Drzwi wewnętrzne- do ukończenia. Zakupione i odebrane z magazynu, czekają na montaż. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    • Nie warto kupować tych sof, niewygodne, a spanie na nich to mordęga, nie idź tą drogą.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...