Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Dzisiejsze posty

Pokazuje tematy napisane w ostatnich 1 dniach.

Strumień aktualizowany automatycznie   

 1. Ostatnia godzina
 2. Jaki kolor mebli i sofy do parkietu

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o dywan myślałam o jasno szarym i sofę w podobnym kolorze. Meble mam upatrzone takie jak na zdjęciu poniżej. Ścianę na której będzie meblościanka chce wyróżnić ciemniejszym kolorem szarym. Tylko czy to wszystko się że sobą zgra? 😊 Pozdrawiam
 3. Dzisiaj
 4. Ale do następnych pomiarów jest pięć lat i przez te pięć lat już wiedzieć nie będziemy. Znaczy użytkownik wiedział nie będzie.
 5. Wczoraj
 6. Dziennik PeZeta

  Komin powinien być albo osiatkowany i zaciągnięty klejem żeby wpuścić blachę w tynk, albo goły i obrobiony najpierw i dopiero ocieplenie na obróbce komina. Kozubek trzeba pokryć blachą razem z tyłem komina, bez kozubka jest jedna blacha z tyłu, z kozubkiem dwie łączone w jedną razem z tymi 2 trójkątami i podwinięciem jeszcze na dachu nad nimi, poćwicz najpierw na jakimś sztywnym papierze, jak za mało utniesz dodaj kawałek i zszyj go zszywkami, na koniec wyjdzie blacha taka jaką potrzebujesz. Jak komin obrabiasz na wełence, musisz obróbki zrobić delikatnie, nie da się klepać blach do wełny.
 7. Kocioł gazowy z otwartą komorą - czy warto?

  pocisnę temat wydaje mi się, że większym kłopotem niż komin i nawiew jest kwestia przerabiania starej grawitacyjnej instalacji z otwartym naczyniem wzbiorczym. I znalazłem taką opcję pieca do takich instalacji z wydajną, jak piszą, pompą . Piec kondensacyjny chyba dwu-obiegowy (dwuobiegowy to to samo co dwufunkcyjny?). Tu mam pytania : 1. jesli grawitacja dobrze działa - można pompę wyłączyć? 2. co jest bardziej ekonomiczne - piec dwu-obiegowy, dwa piece - co i łazienkowy - no i co sądzisz o dodatkowym zasobniku. Wszystko to przy opcji piec co w piwnicy, a łazienkowy (opcja) jakieś 3, 4 m bliżej kuchni, łazienki i w cieplejszej strefie (bo nie w piwnicy). Ma to znaczenie? 3. Ostatnia opcja - piec 2 - obiegowy przerzucony na poddasze - wtedy wiadomo - z pompą i bez grawitacji - ale czy to wymaga przeróbki rurażu istniejącego (tego grawitacyjnego) - czyli rujnowanie chałupy (rury mam ukryte). Ciągle mam dylemat z moim ogrzewaniem i rok na decyzję
 8. Jakiego koloru mają być rury kanalizacyjne?

  Jaka jest różnica w grubości ścianki w rurze kanalizacyjnej szarej i białej ?
 9. Na wszelki wypadek bym zamocował tylko ten boczny słupek koło przejścia - bo tam jest największa dźwignia - i to usztywni dokładnie ściankę. Dzięki temu i zamocowaniu z drugiego boku w ścianie - mocowanie w podłodze nie bedzie narażone na wyrywanie - będzie tylko siła pionowa. Nie wiadomo, jaką ma tą podłogę - animus pokazał mocowanie do betonu - super sztywne - ale tu jest inaczej - a jak mu się obluzują te wkręty w deskach, to ścianka zacznie się kiwać. Tylko o to mi chodzi. o ten słaby punkt mi chodzi - strzałki to siła:
 10. Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "grawerka", ale tym urządzeniem można rzeżbić w materiale miękkim jak typowym dłutem:
 11. Za pompę ciepła z montażem zapłaciłem 30 000 zł

  Witam, jak to liczyłes? Jakie masz teraz rachunki na ogrzewanie i czym w końcu ogrzewasz? Pelletem czy gazem?
 12. Czy warto ogrzewać dom prądem?

  Witajcie, dzisiaj coraz rzadziej spotykane są systemy grzewcze, które nie korzystają z energii elektrycznej. Takich w zasadzie już się nie instaluje - dawniej były to kotły stałopalne z instalacją grawitacyjną, bez pomp, nadmuchów, sterowników itd..... Dzisiaj energia elektryczna jest w systemie grzewczym wręcz niezbędna. Od inwestora tylko zależy, w jaki sposób energię tę wykorzysta. Można to zrobić nieefektywnie za pomocą zwykłych grzałek. Można też efektywnie za pomocą pomp ciepła. Zapraszam do zapoznania się z rodziną pomp ciepła firmy Viessmann. Szczegóły TUTAJ W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji i zachęcam do dyskusji!
 13. Witam, zapraszam ponownie do zapoznania się z ofertą szkoleniową Akademii Viessmann i do skorzystania z sierpniowych szkoleń. Kompletna oferta z tematami i kosztami: www.viessmann-szkolenia.pl/kalendarz-szkolen W razie pytań jestem do dyspozycji!
 14. Witam, zapraszam do zapoznania się z ofertą szkoleniową Viessmann! Akademia Viessmann prowadzi szkolenia dla projektantów, sprzedawców oraz wykonawców systemów grzewczych. Istotną grupę stanowią także przedstawiciele branż pokrewnych, jak między innymi architekci czy kominiarze. Akademia Viessmann uczestniczy również w wielu sympozjach i prestiżowych konferencjach, gdzie uczestnikami są przedstawiciele różnorodnych grup zawodowych, organów administracji publicznej oraz środowisk naukowych i oświatowych. Jako jedyna w Polsce tego typu, od początku 2003 roku prowadzi działalność również Szkoła Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann, oferująca kompleksową 2-letnią formę kształcenia opartą o program Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Szkoła pozwala zostać specjalistą naszej branży młodym absolwentom szkół średnich i zawodowych. A, już aktywnym fachowcom umożliwia podniesienie kwalifikacji i uzyskanie państwowych dokumentów potwierdzających ukończenie nauki. Absolwenci Akademii uzyskują tytuł zawodowy: Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Słuchaczem Akademii Viessmann może zostać każdy, kto posiada wykształcenie zawodowe lub średnie. Nie ma przy tym znaczenia profil ukończonej szkoły. Akademia jest dla osób, które chcą: zdobyć solidną wiedzę o systemach Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) i umiejętność zastosowania jej w praktyce zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe i znaleźć lepiej płatną pracę – rynek OZE dynamicznie się rozwija i będzie się rozwijał Akademia jest idealnym sposobem na zdobycie potrzebnej wiedzy jeśli chcesz pracować na własny rachunek – planujesz rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na zajęciach dowiesz się również jak założyć i prowadzić własną firmę, sporządzić kosztorys i wiele więcej… Zapraszam po szczegóły: TUTAJ Zachęcam wszystkich zainteresowanych do zadawania pytań!
 15. Witam, informuję, że od 1 sierpnia 2017 roku obowiązują nowe cenniki na urządzenia Viessmann. Cenniki dostępne są na oficjalnej stronie producenta. W razie jakichkolwiek pytań - służę pomocą!
 16. Pompa ciepła powietrze - woda.

  Witaj, Co do Twoich obaw, czy pompa ciepła powietrze woda - tak, w zupełności. Co do samego modelu to możesz napisać jakie masz zapotrzebowanie na ciepło? Jesteś dopiero na etapie projektu? Czy już budynek stoi? Jeśli na etapie projektu to słusznie, że już teraz zabierasz się za dobór systemu, warto byłoby więc zgłosić się do specjalisty by podpowiedział, z jakich elementów możesz przy pompie ciepła zrezygnować w budowie domu, na co szczególnie zwrócić uwagę - co do firm z kujawsko-pomorskiego, mamy ich tam sporo - zapraszam na stronę główną Viessmann.pl w zakładkę SIEĆ SPRZEDAŻY. Tam znajdziesz wyszukiwarkę firm z Twojej okolicy. Jeśli chcesz się na dzień dzisiejszy jedynie zorientować w cenach i dostępnych modelach, to powiedz jakiej mocy urządzenia potrzebujesz,a postaram się coś zaproponować.
 17. Nietypowy wątek, ale może mnie nie usuniecie:) Zagląda tu pewnie sporo osób zorientowanych w temacie/ Bardzo proszę o pomoc w wyborze studiów podyplomowych z architektury wnętrz. Gdzie warto, a gdzie nie? Poniżej zestawienie, może komuś też się przyda. Zależy mi na solidnych podstawach w projektowaniu, ale też na elementach aranżacji wnętrz. Chciałabym uniknąć rozmytych zajęć zapychaczy w rodzaju historii architektury czy sztuki, bo to wszystko miałam na poprzednich studiach. Szukam dużej ilości godzin praktycznych z projektowania + praca na profesjonalnych programach. Plan podjęcia takich studiów powstał na dniach - rekrutacja trwa już teraz i większość uczelni wymaga portfolio - obawiam się, że trudno będzie mi coś skompletować. Z drugiej strony - tam, gdzie nic nie wymagają na wejściu - też źle, bo będzie pewnie niski poziom? Wiem oczywiście, że rok to mało na nabycie silnych kwalifikacji, ale traktuję to jako początek edukacyjnej drogi:) Miejsce nie ma znaczenia, jestem z Warszawy, ale tutaj nic wartego uwagi nie ma, co mnie zdziwiło. Kilka ofert, ktore wpadły mi w oko - SWPS Poznań. School of Form. Aranżacja wnętrz. swps.pl/oferta/poznan/podyplomowe/design-projektowanie/aranzacja-wnetrz Sam program wygląda ok dla moich potrzeb. Wymagają jednak portfolio, którego nie zdążę pewnie przygotować, choć mogę spróbować. A propos, co z tą ścianą? Może to być zdjęcie albo grafika komputerowa?: " 1. układ ścienny – dowolnie wybrana ściana wybranego pomieszczenia (istniejącego lub zaprojektowanego) – technika kolażu z wykorzystaniem różnych materiałów (maksymalny format pracy A3); 2. mój ulubiony świat kolorów, motywów, faktur i detali – kolaż wykonany dowolną techniką (wyklejanka, wycinanka, elementy malarstwa i rysunku ect.) z zastosowaniem jak największej ilości różnorodnych materiałów)" -- Łódź Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania www.wssip.edu.pl/rekrutacja.php?m=3&strona=studia-podyplomowe Wygląda bdb, ale wymagają na wejściu już sporych kompetencji. Nie mam szans. -- Łódź - ASP podyplomowe.asp.lodz.pl/studia-podyplomowe/11-projektowanie-architektury-wnetrz Program wygląda bardzo dobrze, same konkrety, (choć nie ma w ogóle zajęć dot. “stylizacji” wnętrza). Podoba mi się najbardziej, no i blisko Wawy. Ale brak wymagań/portfolio - dla mnie to dobrze, ale obiektywnie nie tak dobrze:) -- Wrocław, Wyższa Szkoła Humanistyczna humanistyczna.pl/studia-podyplomowe/wnetrza-i-design/?lang=pl Program nie wygląda źle. -- Katowice www.wst.com.pl/studia_podyplomowe/architektura_wnetrz Brak szczegółowego programu, nie można ocenić. -- Kraków www.asp.krakow.pl/index.php/pl/kandydaci/studia-podyplomowe-dlakandydatow-143/w-zakresie-projektowanie-architektury-wntrz Brak programu, wymagane portfolio. -- Sopot, Aranżacja i stylizacja przestrzeni www.ssw-sopot.pl/aranzacja-i-stylizacja-przestrzeni/ Program pisany na kolanie. No ale Sopot:) -Politechnika Śląska, Gliwice rekrutacja.polsl.pl/Strony/rar.aspx Wygląda w sumie dobrze, wymagane jednak wcześniejsze studia kierunkowe, a w programie widzę “zapychacze”. -Gdańsk ASP Ciekawe, ale nie o to mi chodziło aiw.asp.gda.pl/wp-content/uploads/2017/07/program.pdf No i last i chyba least: -- ASP Warszawa waw.asp.waw.pl/studia-podyplomowe/ Rozmyte jakieś to, zresztą dotyczy kolorów, a nie projektowania wnętrz.
 18. A ja kładłem na tym glazurę - dobrze, że nie trzeba było wieszać jakichś umywalek, czy innych ciężkich rzeczy, ani ukrywać rurek, czy przewodów elektrycznych!
 19. Tak (to odpowiedź na to drugie zdanie )
 20. Pytanie z formularza ze strony: http://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow Szukam impregnatu do drewna nieszkodliwego dla ryb, do zabezpieczenia słupów pomostu w stawie.
 21. Zawór termostatyczny do podłogówki

  Znalazłem fotkę która obrazuje o czym pisałem wyżej, z tym że na tym bajpasie zamontować zawór śrubowy,a kapilara na tej fotce jest źle zamontowana, powinna być na listwie rozdzielacza zasilania. Dla wygody dodałbym jeszcze zawory do zamknięcia zasilania i powrotu przed rozdzielaczem, między pompką a listwą zasilania i na powrocie, między listwą a baj[pasem.
 22. Ja zamawiałem rolety od firmy Globart z Nadarzyna. Świetnie spełniają swoje zadanie, a co ważne - cena była bardzo atrakcyjna. Śmiało mogę je polecić.
 23. Witajcie! Szukacie porad eksperta? Nie krępujcie się! Dzwońcie! Odpowiemy na wszystkie pytania w zakresie instalacji i nie tylko! Zapraszamy do kontaktu! 732 999 000 http://axan.pl/
 24. renowacja kanalizacji metodą natryskową - i nie trzeba robić remontu
 25. Remont kanalizacji

  remont kanalizacji można zrobić bez kucia ścian i totalnej demolki. można doprowadzić rury do stanu nowego za pomocą metody natryskowej
 26. Weryfikacja przed zakupem dzialki

  Dzięki za info :-)
 27. Jaki to gwint żarówki?

  Sodówka do oświetlenia obejścia przy stodole, przechowalni itp. jest całkiem niezłą lampą. Musi tylko palić się bez przerwy przez całą noc. Sam pamiętam ich sporo w takich miejscach. Za to teraz nawet w latarniach przy drodze gmina zrobiła LED-y.
 28. Dane dotyczące wszelkich badań, w tym również akustyki drzwi, są podawane przez producentów min. w kartach technicznych danego modelu drzwi, jak również na życzenie klienta podawane są w Deklaracji Właściwości Użytkowych lub Krajowej Deklaracji Właściwości użytkowych. Najczęściej jednak podawana jest akustyka dla drzwi zewnętrznych. Izolacyjność akustyczna drzwi zależy w dużej mierze od konstrukcji skrzydła drzwiowego, konstrukcji ościeżnicy, a także od szczelności przymyków. Zwykłe drzwi wewnętrzne, które wypełnione są w środku tekturą o kształcie plastra miodu, nie zapewniają dobrego wyciszenia. Dodatkowo, aby uzyskać lepszą akustykę, drzwi powinny być z przeszkleniem szybami akustycznymi i bez kratki wentylacyjnej. Ogromny wpływ na końcowy efekt izolacyjności akustycznej drzwi zamontowanych w budynku ma nie tylko właściwy dobór konstrukcji, ale również wykonanie samego wyrobu oraz jakość jego montażu. W ofercie firmy Wiśniowski są drzwi : - techniczne jednoskrzydłowe stalowe płaszczowe ECO w wersji zewnętrznej wypełnione polistyrenem ekspandowanym „styropianem” osiągają izolacyjność akustyczną Rw=30dB wg. PN-EN ISO 10140-2:2011. - płaszczowe ppoż. EI30, dedykowane jako drzwi techniczne do kotłowni, które są wypełnione wełną mineralną o odpowiedniej gęstości i osiągają izolacyjność akustyczną wg normy PN-EN ISO 10140-2:2011 na poziomie Rw=33(-1,-4) dB.
 1. Załaduj więcej aktywności