Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Dzisiejsze posty

Pokazuje cała zawartość napisane w ostatnich 1 dniach.

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. zenek

  Koronawirus

  aaaaaaaaaaaaaaaaa... nie możesz się zabezpieczyć przed moimi odpowiedziami, ponieważ one są nieoczekiwane, niespodziewane, zaskakujące i piorunujące. Obiektywnie więc lepiej przyjąć je na klatę, przemyśleć - i poprawić się. Bo one niosą duży ładunek dydaktyczny. I mają swe źródło w głębokiej sympatii do adwersarza. Nawet nie wiem, czy nie jest to mowa miłości do bliźniego.... No i są podane w lekkiej, przystępnej, również dla seniorów, formie! Uniki nie są wskazane, bo zbytnie machanie rozumem może poluzować klepki - a kto lubi szmery w uszach, czy łomotanie w głowie. Należy się tylko pozytywnie nastawić, przyjąć i zastosować. Oczywiście słowo DZIĘKUJĘ z przyjemnością zawsze od ciebie przyjmę! Pożyczyłem fotkę od animusa, bo jakoś pasuje mi do tego mojego postu - a może tak sobie wyobrażam twoją minę po jego przeczytaniu ???!
 3. Dzisiaj
 4. Witam, Dom z lat 1960 fundament betonowy 80cm w ziemi 80 cm nad- ław brak, izolacji brak, grunt gliniasty. Izolacja pozioma jest-papa ściany suche. Fundament bieda beton czyli beton z dodatkami - kamienie, kawałki cegieł planuje dołożyć siatkę zbrojeniowa fi6 i dolać betonu by to "zamknąć". Teraz pytanie odnośnie izolacji, czy ma to w ogóle sens ? Jako, że ławy nie ma i od spodu brak izolacji fundament kapilarnie coś tam zawsze będzie podciągał. Czy taka wilgoć po zaizolowaniu frontu nie będzie się kisić w murze? Myślałem jedynie o folii kubelkowej by odprowadzić wodę od muru i dać drenaż , folia dodatkowo stworzy przestrzeń pomiędzy gruntem a fundamentem. Jakieś rady pomysły? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 5. Dlaczego nie ma slowa o kleju piankowym, ja mam płyty tym klejem zamocowane....
 6. No mi ciagnie z 20m i nie ma problemu. W ksiazce zostalo napisane ze nawet z 30 da rade. Pani Milena chyba tylko z podreczników ze szkoly podstawowej korzystala stąd takie wnioski. :))
 7. Panowie Nie potrafię poprawnie odnieść się do waszych pytań więc dopiszę, że w umowie jest zapis: umowa jest pomiędzy inwestorem a wykonawcą i wykonawca (brak słów główny, czy podwykonawcy jakieś robotymają wykonać takich zapisów nie ma) ma za zadanie dokonać robót okreslonych w umowie. Załączam zrzut z umowy i będę wdzięczny za sugestie.umowa.pdf
 8. No to do NB teoretycznie powinno się oddać z tego co mi się wydaje przed wprowadzeniem czyli rozumiem że to byłby koszt domu w stanie deweloperskim. Sam na budowie nie zrobiłbym nic ponieważ nie mam o tym pojęcia jedynie jakieś malowanie panele to max.
 9. Najlepiej w rożnych kolorach , niech będzie pstrokato niech będzie folklor. już ktoś kilkaset lat temu pisał że Polacy to jednak niestety naród estetycznie upośledzony. Nasze wioski i miasteczka wyglądają jak psu z d****. No niestety. To się nie zmieni w ciągu dekady czy nawet stu lat.
 10. WSTYD REDAKCJO! Wstyd promować takie mity! Jak w domu jest problem z wilgocią to tylko dlatego, że spartolona jest wentylacja.
 11. Warstwa zbrojąca, czyli siatka z włókna szklanego zatopiona w warstwie Kleju Uniwersalnego TO-KU musi być sucha, a różnym czasie ten stan jest osiągany w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Zazwyczaj jest to kilka dni. Warstwę zbrojącą należy zagruntować po całkowitym jej wyschnięciu, ale nie wcześniej niż po 3 dobach. Natomiast grunt powinien schnąć co najmniej 24 godziny zanim rozpocznie się tynkowanie. Gruntowanie gruntem sczepnym, jest niezbędne dla poprawnego położenia i funkcjonowania tynku. Z produktów Termo Organika rekomenduję grunt sczepny TO-GS – dla wszystkich rodzajów tynków z wyjątkiem tynku polikrzemianowego TO-TP, gdzie przed tynkowaniem wymagany jest grunt polikrzemianowy TO-GP
 12. Robi się kotłownia, jak do kominka podłączamy centralne ogrzewanie. Przy decyzji na budowę prawdziwego kominka trzeba się jeszcze zastanowić, czy mamy gdzie składować drewno kominkowe. Drewno "surowe" czy marketowe kupione dziś nie nadaje się do natychmiastowego palenia, trzeba je suszyć nawet do trzech lat.
 13. Potrzebuję przemurować kominy ceglane w części wystającej ponad dach. Chciałbym ceglę zastąpić bloczkiem keramzytowym fundamentowym (pełnym) M-6. Czy sprawdzi się on w tej nowej roli?
 14. Potrzebuję przemurować kominy ceglane w części wystającej ponad dach. Chciałbym ceglę zastąpić bloczkiem keramzytowym fundamentowym (pełnym) M-6. Czy sprawdzi się on w tej nowej roli?
 15. Grunt głęboko-penetrujący - gładź gotowa (polimerowa).
 16. nam obniżyli za kompostownik o 0,95 zł . łaskawcy...
 17. Trzeba go sprawdzić przygotowując niewielką ilość zgodnie z instrukcją. Tak samo jak radziłem zrobić w przypadku tamtej zaprawy klejowej. Akurat w przypadku wszystkich produktów na bazie cementu powstanie grudek miękkich, dających się łatwo rozkruszyć palcami, ich nie dyskwalifikuje. Dalej taki produkt jest zdatny do użycia, o ile grudki się rozbije i całą masę staranie wymiesza.
 18. Skoro wcześniej podłoga nie skrzypiała i teraz nie skrzypi w pomieszczeniach z innym podkładem, to właśnie dlatego proponuję wymienić podkład w przedpokoju.
 19. Koniecznie do dozorcy lub zarządcy budynku! Absolutnie nie wolno ingerować w taką instalację, bo może się to skończyć tragicznie. A w obecnej sytuacji to i o pomoc lekarską może być trudno.
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...