Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Dzisiejsze posty

Pokazuje tematy napisane w ostatnich 1 dniach.

Strumień aktualizowany automatycznie   

 1. Wczoraj
 2. Jeżeli ściana wylewana i zazbrojona, to raczej nikt nie zapomniał też o drutach nad otworem. Wiem, przypadki różne się zdarzają. Beton też się kurczy w czasie wiązania, dlatego tak ważne jest odpowiednie podlewanie na początku jego żywota. Można by sprawdzić, czy poniżej otworu, na ławie, nie ma żadnego pęknięcia. Sporo niewiadomych i sporo możliwości.
 3. Witam. Szukam informacji na temat budowy garażu. Od czego zacząć,miał by to być garaż drewniany. Czy sa potrzebne pozwolenia na budowę takiego garażu? Czy mógłby mi ktoś pomóc?
 4. To jakie schody się będą, nie zawsze zależy od tego co nam się podoba.. jeżeli mamy miejsce (na dole i na górze) 140x140cm .. to mamy schody kręte jak amen w pacierzu Wszystko zależy od tego ile mamy miejsca
 5. Orle, odniosę się do Twojego wpisu w innym terminie.Dziękuję za cenne uwagi. Jutro zapoluję na tego silikonowego killa, o którym napisał Janusz. A teraz pytanie odnośnie baterii. Znalazłam podobną do tej, którą pokazywałam. Mniej wycudaczona, ten parametr, na który mi zwrócił uwagę Bajbaga to 35 l./min, producent polski Nowotherm. Napiszę raz jeszcze, że oryginalna ma przepływ 20 l./min. i ma mieszacz, nie kurki. Która będzie lepsza? Ma to znaczenie przy zasobniku? Ten producent coś wart? Hasło gwarancja na 5 lat niewiele mi mówi, bo opiewa na głowicę i nie wiadomo co tak naprawdę.
 6. No na pewno... Z tego ustrojstwa to co najwyżej ściany oporowe. Gdzie w domu układać ściany z bloczków ważących co najmniej 300kg. Debili tu szukacie?
 7. Noooo powiedzmy, że uwzględniamy ciężar tej belki Wzór do wykucia na moment bezwładności to (bh^3)12 gdzie b to szerokość belki prostokątnej, h- wysokość. 10 x 10 odpowiada w przybliżeniu 15 x 3 Taka dygresja. Wracając do tematu. Jeżeli dach rzeczywiście prawie płaski, to na 4,5 m pod blachę dałbym 16 x 6 co 80-90cm dla świętego spokoju, choć pewnie i 14 x 6 by wystarczyło. Dawniej same dwunastki co 1,10 montowali na skośnych i stoi od lat.
 8. Może masz rację jeżeli chodzi o te bąble, ale zwróć uwagę że Gość Max H napisał o pęcherzykach a z jego wypowiedzi wynikało, że przejrzał dogłębnie artykuł a ja na jego posta odpowiadałem sugerując się jego treścią.
 9. *Gość rafł - myślę, że to małe nieporozumienie, firma bardzo solidna i uczciwa. Polecam i jeszcze raz polecam :)
 10. I bardzo dziękuję za to sprostowanie. Swoją drogą zauważyłem coś ciekawego - zapomniałem w Sobotę włączyć podłogówkę ( sytuacja z kozami ) i okazało się, że węgiel zamiast 6h spalił się dopiero po 12 ...?!? Być może kwestia poprawy pogody ale dla Mnie szok, że podłogówka jest taka energożerna.
 11. Może i faktycznie, perspektywa swoje robi
 12. Czyli jest jak zazwyczaj...
 13. a Ja miałem podobna przygodę ze szlifierką kątową tzw boschem. Mała 700 W na tarcze 120 mm, użytkowałem ją kilka lat i przyszło mi na budowie ciąć pręty zbrojeniowe 12, w połowie roboty musiałem wyjechać coś załatwić i jeden z pomocników murarzy zabrał się za dokończenie cięcia. Jak wróciłem za jakąś godzinę szlifierka była spalona, więc wyciągłem drugą i ten sam zawodnik dalej ciął a raczej przecinał jak gilotyną, wtedy zrozumiałem dlaczego tamtą szlifierkę spalił.
 14. Pod ogrzewanie podłogowe musisz mieć stabilne podłoże aby w przyszłości nie siadło i wylewka anhydrytowa nie pękła a co najgorsze aby rurki nie popękały. Musisz tez zwrócić uwagę na wysokość pomieszczenia jaka będziesz miał po zrobieniu podłogówki bo zapewne wiesz, że poziom podłogi się o kilka centów podniesie w stosunku do starej podłogi. Do wyrównania posadzki pod podłogówkę przy tak dużej różnicy możesz spokojnie użyć zaprawy cementowej.
 15. Ja wolę aż tak nie oszczędzać na opale. To nie jest ani bezpieczne dla kotła, ani wygodne, bo potem tylko czas i pieniądze idą na naprawę instalacji i pewnie zakup lepszego towaru… Też zamawiam przez internet, ale na kuppanwyngiel i serio mają dobry ekogroszek, ja kupuję ten hanysek pakowany i jestem zadowolony.
 16. Klej klejem... A luźny stary tynk przed klejeniem należy usunąć, a nie na niego kleić styropian. Ale komu w dobie dzisiejszych przetargów opłaca się kuć stary tynk, jak można zakołkować...
 17. Ja tak mieszkałem przez ostatnie 5 lat i ze swojego doświadczenia powiem, że to jest zupełnie wystarczające. Teraz przeprowadziłem się do trochę większego domku i jest jeszcze lepiej!
 18. Bałagan zdarza się oczywiście wszędzie, ale szczerze mówiąc w wielu krajach stosuje się jednak inny spsób planowania, który znacznie ułatwia odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Świetnie sprawdzają sie specjalne makiety, za pomocą których można wszystko lepiej zaplanować, nanieść punkty zacienienia, poziom hałasu. Trochę fajnych artykułów jest na arcanagis. Warto sobie poczytać.
 19. A ten Twój super robot Mycock, to męża też zastępuje?
 20. Standardowe okna dachowe, czy to Fakro, czy Velux, przystosowane są do dachów, o kącie nachylenia od 15 stopni. Poniżej tego kąta montuje się albo okna dachowe przystosowane do dachów płaskich ( w zasadzie zakres 2-15 stopni), lub też, jeżeli już zakupiono okno standardowe, dokupić można specjalny kołnierz zwiększający kąt nachylenia okna w stosunku do połaci dachowej (akurat taki widziałem w Fakro, nie kojarzę w Veluxie)
 21. Na ścianie nad wanną planuję powiesić poniższy wydruk na szkle. Jak Waszym zdaniem to wygląda? Ma szansę się "zgrać" z płytkami i wyglądać estetycznie? Proszę o szczere opinie
 22. Nikt bez mojej wiedzy nie usuwa postów. Możliwe, że system komentarzy zawiódł, problem w tym, że musiałbym odnaleźć powtarzalność takiego problemu. Marcin Szymanik
 23. Pytanie z formularza ze strony: http://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow Zauważyłem, że po zimie, która właśnie się kończy, okleina zewnętrzna na dwóch oknach zaczyna się w paru miejscach odstawać. Co na to poradzić??? (okna nie są już na gwarancji)
 24. Pytanie z formularza ze strony: http://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow Witam! Chcę wymienić stare niewydolne grzejniki żeliwne w czteropokojowym mieszkaniu w bloku. Jakie wybrać aluminiowe czy stalowe?
 25. Bardzo Panu dziękuję za szybką odpowiedź. Oczywiście ma Pan rację, że informacje, które przekazałem są zbyt skąpe do podjęcia racjonalnej decyzji. Myślę, że w opisywanym przeze mnie przypadku potrzebna jest ocena sytuacji podjęta na miejscu. Czy mógłby zatem Pan zorientować mnie na jakiegoś dobrego specjalistę w tym zakresie, który przyjechałby do mnie i ocenił sytuację na miejscu. Mieszkam w Dąbrowie Chotomowskiej. Januszek ( tel. 602710427)
 26. Witam, Nawiewniki są standardowym elementem wyposażeniem okien Fakro serii Profi, nie są sprzedawane jako osobne elementy. Parametry nawiewników zostały dostosowane do oczekiwań klientów oraz konstrukcji okien. Ponieważ okna dachowe FAKRO z nawiewnikami są modelami uniwersalnymi oferowanymi w wielu krajach dlatego posiadają funkcję zamknięcia. Z uwagi na stosowanie okien dachowych w budynkach z rekuperacją całkowite zamknięcie nawiewnika jest funkcją którą oczekują klienci również w Polsce. Konstrukcja nawiewników w oknach FAKRO pozwala na pozostawienie zalecanego, minimalnego przepływu powietrza. Ustawienie nawiewnika w pozycji 20% otwarcia pozwala na zapewnienie wymaganego przepływu. Z poważaniem Konsultant FAKRO
 1. Załaduj więcej aktywności