Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Dzisiejsze posty

Pokazuje cała zawartość napisane w ostatnich 1 dniach.

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Elfir

  Farba zamiast płytek w małej łazience.

  dlatego mam pomalowaną część ścian, bez płytek. Łazienka wygląda optycznie lżej, mniej jak masarnia, bardziej jak pokój.
 3. Prosty sposób - nasycać, najlepiej wcierać pędzlem i przykrywać folią, aby impregnat wsiąkał a nie wysychał i zasklepiał powierzchni, blokując kolejną impregnację. Ważne aby drewno było powietrznosuche. Tyle można na budowie. Praktycznie w każdym tartaku jest kadź z impregnatem, można skorzystać z usług i wiedzy. Sądzę, że nikt znający zagadnienie nie będzie impregnował mokrego drewna bo i po co.
 4. Nie, sufit podwieszony w ~45 letnim domu 4 piętrowym.
 5. Dzisiaj
 6. marek 95

  Seweryna G2

  Witam ,czy ktoś wybudował domek Seweryna G2 mała 174 m.Chcialbym się dowiedzieć ile jest metrów kwadratowych ścian zewnętrznych bez okien.Nie posiadam projektu.Z góry dziękuję.
 7. Witam Niedawno rozmawiałem z przedstawicielem jednej firmy z mojej okolicy na temat pomp ciepła. Chciałem się dowiedzieć jaki jest koszt zakupu i instalacji pc. Przedstawiciel powiedział, że jakiś czas temu robił instalacje w domu podobnym do mojego i kosztowało to 89tys. Spodziewałem się wysokich cen rzędu 60-70tys ale 89tys trochę mnie przytloczylo. Dom ma być wg. tego projektu https://www.mgprojekt.com.pl/viking-4 Ściany z gazobetonu ocieplone styropianem 20, w domu mają mieszkać 4 osoby, wszędzie ogrzewanie podlogowe, zakladana temp w domu 22stopnie. Chlodzenie nie koniecznie wchodzi w gre. Pytanie do osób znających temat: czy faktycznie muszę się szykować na koszt 89tys czy jest nadzieja na niższe koszty? Pozdrawiam
 8. U mnie szef brygady murarzy/też kierbud, po oględzinach równości ścian też zaproponował, że można zamiast tynków dać siatkę i klej. Zobaczymy... chociaż mnie podoba się faktura tradycyjnych tynków. rahim32, BK na ściany zewnętrzne i silikaty na działowe to moim zdaniem dobre rozwiązanie. Pomimo tego, że działówki będą cienkie, to i tak lepiej będą tłumiły dźwięki niż te same przegrody z BK. Silikaty, jako materiał bardziej gęsty, będzie też lepszym akumulatorem ciepła/chłodu. Ale też cegły z tego materiału są ciężkie i nie każdy strop to udźwignie. Poza tym, do cięcia już nie wystarczy zwykła piła ręczna jak w przypadku betonu komórkowego. Jednak z drugiej strony, nie martwisz się jakimiś specjalnymi kołkami do wieszania szafek
 9. Tak, najpierw jest odskraplacz, potem trójnik z okrągłym deklem wyczystki. Jest to komin Jawar Uniwersal Plus http://www.jawar.com.pl/kominy-ceramiczne/jawar-uniwersal-plus.html
 10. bajbaga

  Samoistne posiadanie gminy

  Umknęło mi to - a ważne. Posiadanie samoistne nie jest prawem tylko stanem faktycznym - to co ma wykazać gmina, przed kim i po co, skoro i tak nie może tego gruntu zasiedzieć ? Udowodnić (wykazać), musi ten, kto ma interes prawny w celu "obalenia" stanu faktycznego, bądź zmiany (potwierdzenia) własności "spornego" terenu. Na drodze sądowej.
 11. Baszka

  Dziennik PeZeta

  Mogę chcieć . Cieszę się, że nie tylko ja jestem przeciwniczką łysych, zielonych kortów tenisowych. Też rzeźbię swój ogród w taki sposób, by były zakątki i nie za dużo terenu do koszenia. Liście niebieskie- hmm, brzmi intrygująco. Natomiast nie do końca się zgadzam ze zdaniem, że zimą wszystko jedno. Kiedy jest szaro, łysawo i ponuro miło zawiesić oko na zimozielonym badylu, a jeszcze jak ma kolorowe kuleczki , to już czysta przyjemność. Nie zmienia tego, a nawet dodaje pewnego uroku, śnieg nieco przysłaniający owe. I jeszcze trawy, które falują na wietrze wprowadzając pewną dynamikę. I zasuszone kwiatostany hydrageny ( ale tę ująłeś w planach). Mimo, że trawy i kwiaty są w kolorze sepii i tak są szalenie dekoracyjne. Z tego względu usuwam je dopiero wiosną. No dobra ciut naciągnęłam tę liczbę mnogą, raz usuwałam, bo taras obsadzałam rok temu . To oczywiście część mojej koncepcji ogrodowej .
 1. Załaduj więcej aktywności
×