Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Dzisiejsze posty

Pokazuje cała zawartość napisane w ostatnich 1 dniach.

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. dom w granicy

  Jedno okno zamurowali, bo wstawiali ścianę p/poż...na pozostałej części ściany takiej nie ma.. O podziale, jak również kwestię "być/nie być" tej ściany ogarniał sąd w sprawie... ja byłam od 10 lat przeciwna podziałowi z uwagi na powyższe /pomijam sprawę maleńkiej działki, z którą NIC już nie da się zrobić/... Ściana jest przeciwpożarowa / na długości przyległego garażu /
 3. Witam mam pytanie mam dwie możliwości podłączenia obwodów ogrzewania pomieszczenia które nie jest w jednej płaszczyźnie ani z parterem ani z poddaszem (jest opuszczone około 40 cm z podłogą poddasza) Jak będzie lepiej podłączyć się z rozdzielacza z parteru (do góry) czy z rozdzielacza z poddasza (w dół) aby się to jakoś nie zapowietrzało ?
 4. Dzisiaj
 5. Chata wujka Tomka ;)

  To on do mnie dzwonił. Dopytywał się czy pamiętam, jak biegł ten drenaż.
 6. Przyłącze kablowe licznik-dom

  Aleś poleciał, wjciechu-pi, a gdzie tu PRZYŁĄCZE KABLOWE
 7. Wczoraj
 8. Aranżacja wjazdu

  Panowie, to ma byc dojazd do wiaty, w moim ogrodzie, po jaki ch.. mi droga o szerokości 3m Mam do dyspozycji całe poboczepobocze, zmiesci się parę samochodów jak trzeba. Dojazd dlugosci 25m + placyk manewrowy jakies 20m2? Co do terenu, ziemia z kamieniami. Lopaty nie idzie wbić, kamień na kamieniu. Ale jak trochę popada to plywa to wszystko w błocie, ale powierzchniowo, auto nie zatonie, ale slizga się i koleiny robi
 9. Dlaczego... kostka brukowa?

  Zgadzam się, że kostka jest trudna w konserwacji. Właśnie tego przy naszych projektach potrzebne były impregnaty do kostki brukowej i zmywacze.
 10. Dom w żurawkach TERMO (archon)

  Hej. Generalnie wprowadziliśmy dużo zmian u góry i trochę powiekszylismy dom. A gdzie dokładnie się budujecie?
 11. Lawenda

  Ja na dworze mam posadzoną lawendę Hidcote Blue - jest mrozoodporna i pięknie kwitnie a w domu mam lawendę angielską, czyli białą lawendę. Kupiłem od szkółki Grzybek Sadzonki Lawendy za niewiele ponad 4 zł.
 12. Artykuł jest bardzo nieaktualny. Obecnie za kwotę około 1100-1200zł można kupić dużo cichsze i wydajniejsze klimatyzatory przenośne. Nie wolno opierać swojej opinii się na tanich marketowych sprzętach. Lepiej wybrać coś lepszego z takich marek jak electrolux, LG, eberg czy blaupunkt. Dodatkowo można dokupić uszczelkę okienną tzw. climalock za grosze i problem z wentylacją z głowy.
 13. Ukrycie rur gazowych

  problem w tym, że musi być do nich dostęp Prawo budowlane § 165. 1. Rozwiązania techniczne instalacji gazowej powinny umożliwiać samokompensację wydłużeń cieplnych oraz eliminować ewentualne odkształcenia instalacji, wywołane deformacją lub osiadaniem budynku. 2. Przewody instalacji gazowych w piwnicach i suterenach należy prowadzić na powierzchni ścian lub pod stropem, natomiast na pozostałych kondygnacjach nadziemnych dopuszcza się prowadzenie ich także w bruzdach osłoniętych nieuszczelnionymi ekranami lub wypełnionych - po uprzednim wykonaniu próby szczelności instalacji - łatwo usuwalną masą tynkarską, niepowodującą korozji przewodów. Wypełnianie bruzd, w których są prowadzone przewody z rur miedzianych, jest zabronione. 3. Przewody gazowe z rur stalowych, po wykonaniu próby szczelności, powinny być zabezpieczone przed korozją. Zamurowanie /płyta gipsowa, glazura/, może niestety skutkować rozbiórką.
 14. Dyskutowaliśmy o lustrach w tematach poniżej.
 15. Myślę, że nie więcej niż kilka stówek. Realnie do 500 zł. Tylko z drugiej strony po co taka wizualizacja? Czemu ona ma służyć?
 16. Łazienka - brak pomysłu ;/

  Moim zdaniem projekt się broni. Łazienka jest spora, tak wieć płytki pod sam sufit nie wyglądają tutaj źle. Nie jest to polecane w niewielkich łazienkach bo faktycznie może zmniejszać optycznie pomieszczenie, ale w dużej wygląda dobrze.Zdecydowałbym się jednak na inne płytki. Wydaje mi się, że lepiej będzie się tutaj prezentowała seria Modern ( Korzilius) od Tubądzina. Lepiej naśladują naturalne drewno. Te wyglądają dość sztucznie.
 1. Załaduj więcej aktywności
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Tematy z forum Ekspertów

 • Posty

  • Jedno okno zamurowali, bo wstawiali ścianę p/poż...na pozostałej części ściany takiej  nie ma..   O podziale, jak również kwestię  "być/nie być" tej ściany ogarniał sąd w sprawie... ja byłam od 10 lat przeciwna podziałowi z uwagi na powyższe /pomijam sprawę maleńkiej działki, z którą NIC już nie da się zrobić/...   Ściana jest przeciwpożarowa / na długości przyległego garażu /  
  • Witam mam pytanie mam dwie możliwości podłączenia obwodów ogrzewania pomieszczenia które nie jest w jednej płaszczyźnie ani z parterem ani z poddaszem (jest opuszczone około 40 cm z podłogą poddasza)  Jak będzie lepiej podłączyć się z rozdzielacza  z parteru (do góry) czy z rozdzielacza z poddasza (w dół) aby się to jakoś nie zapowietrzało ?   
  • To on do mnie dzwonił.   Dopytywał się czy pamiętam, jak biegł ten drenaż.  
  • Aleś poleciał, wjciechu-pi, a gdzie tu PRZYŁĄCZE KABLOWE
  • Aby nie być gołosłownym , poniżej parę fotek mojego domu na wsi , wybudowanego przez górali  21 lat temu (fotki z 10.2017). A jak wypatrzysz gdzieś gwoździe lub wkręty - to szacunek   PS Całą dok. fot. od początku budowy do jej końca mam na dysku. Jeśli  to cię interesuje mogę wysłać na PW   Pozdr Wojciech          
  • Panowie, to ma byc dojazd do wiaty, w moim ogrodzie, po jaki ch.. mi droga o szerokości 3m Mam do dyspozycji całe poboczepobocze, zmiesci się parę samochodów jak trzeba.   Dojazd dlugosci 25m + placyk manewrowy jakies 20m2?   Co do terenu, ziemia z kamieniami. Lopaty nie idzie wbić, kamień na kamieniu. Ale jak trochę popada to plywa to wszystko w błocie, ale powierzchniowo, auto nie zatonie, ale slizga się i koleiny robi
  • Witaj Ad 1/ popatrzyłem na ten projekt, jest taki jaki jest skoro go zaakceptowaliście to OK. Ale radził bym okna w pokojach na dale przesuną na bok od łóżek, no i brakuje okna w kuchni i na piętrze  Ad 2/ skoro ma być z bala/płaza , to trzeba już teraz zadbać o odpowiedni materiał , najlepiej ze ściętych świerków poprzedniej zimy - czy o tym pomyślałeś ? (już nie wspomnę o drzewie księżycowym - jako ciekawostka do poczytania ) Ad 3/ czy ów architekt ma pojęcie o budowie domów z bali/płaza i do czego jest Wam potrzebny za 4k ? Może warto wybrać się na Podhale i tamtejsi fachowcy zrobią adaptację do wersji drewnianej. I najlepiej niech to oni wykonają , bo na nizinach nie ma firm , które to zrobią dobrze . A mogą tylko spieprzyć i zmarnować materiał , gdzie nawet pionu i poziomu nie ma  - jak na fotkach poniżej na przykład.       Ad 4/ Moi górale z Białki Tatrzańskiej budowali  w technologii szkieletowej z wysezonowanego materiału, a adaptację zrobili niemalże na kolanie . Zbudowali w 3 miesiące od stanu zerowego  Jak chcesz to Ci wyślę parę fotek   Wracając ma Podhale - tam tak budują :   Rzućcie też okiem na oferty: www.jarmat.pl www.drewnex.biz https://drewnolandia.pl   Ad 5/ to co tam napisali w WP odnośnie uziemienia ?   Ponieważ kwestie przyłącza kablowego mamy już wyjaśnioną   na tym etapie , to proponuję  złożyć nowy wątek dot. budowy domu drewnianego w odpowiednim dziale, coby inni mogli na niego trafić i coś dodać od siebie    Pozdr Wojciech                     popartzy
  • Zgadzam się, że kostka jest trudna w konserwacji. Właśnie tego przy naszych projektach potrzebne były impregnaty do kostki brukowej i zmywacze.
  •   Hej.  Generalnie wprowadziliśmy dużo zmian u góry i trochę powiekszylismy dom.  A gdzie dokładnie się budujecie? 
  • Jeśli będą krawężniki - w większości przypadków (które znam) krawężników nie ma.   Ps. Podaję tylko jedno z możliwych rozwiązań - czy dobre dla Niego - nie wiem, ale ma z czego wybrać.
×