Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Dzisiejsze posty

Pokazuje cała zawartość napisane w ostatnich 1 dniach.

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Dokarmianie ptaków zimą

  I robisz im krzywdę - rozleniwiasz je... i las też jest krzywdzony - ptaszki nie zmniejszają ilości szkodników... Powinieneś zacząć je dokarmiać, jak będzie dużo śniegu, mróz - teraz jeszcze mają co jeść... Mam zapasik ziarna, mam karmnik, słoninkę dokupię w odpowiednim momencie, ale jeszcze nie teraz
 3. Lista obecności

  Jest to zbieżne z "polityką" NiBMSKO
 4. mhtyl zbanowany

  Nie będę się wypowiadał Może redakcja wyda oświadczenie
 5. Agatka z garażem / HB Studio

  Witam, Wszyscy wstawiają piękne wnętrza, więc ja pokażę projekt kostki brukowej 😀 by
 6. Odpadająca farba z regipsu

  Sprawdz, czy w miejscach, gdzie farba się złuszczyła, nie zatłuściła się czymś powierzchnia płyty... Jako, że robiłem przeważnie na chemii budowlanej Atlasa, poleciłbym Ci Unigrunt i jakąś gładź gotową w wiaderku, np RAPID.
 7. Jatoba czy dąb

  To przyznam ze teraz mnie Pan zalamal ta roznica temperatur. Ja mam teraz dobre panele w calym mieszkaniu i w jednym pokoju podloge debowa I roznica jest kolosalna. A juz myslalem ze zdecyduje sie na ta jatoba a teraz znowu mam problem. Hmmm z mila checia poczytam dalsze wasze opinie. Ta decha ma 20mm to tez znowu za gruba zeby dac pod spod ogrzewanie podlogowe... pozdrawiam Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 8. usuwanie struktury ze ścian

  Chyba szybko byś skończył... albo wymieniłbyś płyty g/k...
 9. Jest kilka takich możliwość i da się to zrobić, zasada jest prosta, dzieli się powierzchnię ogrzewania podłogowego w pomieszczeniu. Typowa podłogówka w jednym pomieszczeniu składa się z wylewki i z jednej lub kilku wężownic (zależy od powierzchni) + sterowanie temperaturą całej płyty. Wystarczy w każdym pomieszczeniu wydzielić strefy cieplne, które będą pracowały na stałej temperaturze takiej, żeby było odczuwalne przyjemne ciepło w stopy, tam, gdzie przebywamy, siedzimy, chodzimy boso. Reszta płyty grzejnej, czyli przeważnie strefy brzegowe, będą pracowały na zmiennej temperaturze czynnika grzejnego, żeby "pilnować" temperatury w pomieszczeniu. Można też zrezygnować %-owo z robienia ogrzewania podłogowego na całych powierzchniach posadzek, to również spowoduje podwyższenie temperatury powierzchni płyt grzejnych w miejscach pożądanych. Budowa instalacji mieszanych, czyli grzejniki + podłogówka, lub podłogówka + kable grzejne na pewnej części podłogi, również spowodują taki efekt.
 10. 1. kolega powinien był chcieć mieć super rozwiązania na wszystkich poziomach - jak kupujesz samochód, to chyba nie dla np. tylko silnika, ale jeszcze kilku innych rzeczy. 2. b. opłacalne - najpierw szukać gotowca pdobnego do żądań inwestora, kupić gotowca, ładować na piechotę do programu projektowego (to samo branże), przerabiać (to dopiero kołomyjka), oczywiście nadal dostosowywać wg chęci inwestora - wreszcie sprzedać (albo nie, jak się inwestorowi odwidzi). Bez sensu. Nad indywidualnym projektem pracuje zazwyczaj tylu samo (rraczej kilku - nie kilkunastu). Sprawdzone są tak samo. Są czasem lepsze, czasem gorsze, czasem takie same gotowce jak indywidualne. Zależy od projektanta (od inwestora też).
 11. Ocieplanie ścian

  Uwaga na styropianowe buble! Zanim wybierzesz styropian lepiej sprawdź listy przebadanych styropianów na stroniee Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego https://www.gunb.gov.pl/komunikaty
 12. Temat obnażających "fahofców"

  Kolejny kwiatek :
 13. Otóż to. Nie znając systemu w ząb będziemy zgadywać. Dlaczego nie skonsultujesz się z serwisantem? Możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, obniżyć temp. dla podłogówki (bo może być ustawiona jak dla grzejników) i zobaczyć. Ale podejrzewam, że dlatego zacząłeś przestawiać parametry, bo od początku nie działa jak trzeba. Zastanawia mnie jeszcze co to jest parametr temp. obniżona 30st (C11) Może to obniża Ci temp o 30st, stąd na zasilaniu jest 20st? Ustawiłbym też temp. min na jakieś 25st Masz na rozdzielaczu termometr?
 14. Cześć poproszę o abdejt info na temat zlotu i czy jeszcze mógłbym się zapisać?

 15. Mam piec kondensacyjny dwufunkcyjny no i niestety woda którapowinna się skraplaćwiczenia do pojemnika leci bokami po piecu. Efektem jest to, że trzy miesięczny kocioł jest pordzewiałyżki w środku. Czy jest to wina złego podłączenia???. Z tego co wyczytałem w necie tak wynika. Pytanie do Was kto za to odpowiada?, jak wyegzekwować naprawę ?, no i jeszcze jedna sprawa producent(sklep poinformował mnie że gwarancja już nie istnieje ponieważ piec jest zalany z przewodu kominowego). Potrzebuje pomocy.
 16. Dom pasywny, kopuła Autorus

  Tak czasem bywa. Swego czasu wiadukt nad torami przy Ciechanowie czekał na otwarcie bodajże rok. A ludzie jeździli jakimiś dziurawymi serpentynami.
 1. Załaduj więcej aktywności
×