Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Dzisiejsze posty

Pokazuje cała zawartość napisane w ostatnich 1 dniach.

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Witam, mam problem. Mianowicie, chciałbym zrobić ściankę (tam gdzie ta czerwona kreska) i założyć jakieś drzwi na poddaszu w korytarzu obok tego słupka drewnianego co widać na zdj, tak by rodziny z dołu nie słyszeć jak rozmawiają czy się kluca. Jakie to muszą być drzwi i jak to ma być zrobione tak by to miało sens i miał spokoj? Takie co mam do pokoi (widać na foto) gdybym tam wstawił to by wystarczyły? Moze jakies szklane, tylko pytanie czy one cos wygłuszą? Fotki jak to wygląda : https://ibb.co/S6tdZYh https://ibb.co/h1V8MWc https://ibb.co/PNGtztv https://ibb.co/rt1VbMm
 3. Olek to było marne i z góry skazane na porażkę . PV ma odniesienie do opłat za prąd w perspektywie czasu i PV generują kasę mówiąc kolokwialnie natomiast świadectwa generowały papier do podtarcia pupy dlatego to była skucha dla łosi którzy zainwestowali w dokształcanie.
 4. tak najłatwiej byle nic nie robić i się broń Boże nie spocić. Gratuluje!
 5. Szczelina wentylowana, czy nie? Czy to jest ściana zewnętrzna budynku (od pola), czy ściana działowa między sąsiadami (mieszkaniami)?
 6. Do rolet jest dostęp od dołu a ja chce je zamaskować od czoła
 7. Mój sąsiad po 3 latach grzania prądem przeszedł na gaz. A ja osobiście dałem ciała na pompie ciepła gruntowej, że aż miło. Odkąd mam piec kondensacyjny, to mam relatywny spokój choć też nie końca, bo woda bardzo zażelaziona. Zamontowałem kable grzewcze w schodkach zewnętrznych. Porażka. Wywalało korki. Przy fotowoltaice inwertery mają 7 letnią gwarancję, gdy same panele 25 lat. Czyli 2 wymiany inwerterów w okresie życia instalacji. Tak więc każdy ptaszek swój ogonek chwali, a z każdym systemem są kłopoty mimo serwisowania.
 8. Dom w Piasecznie na dwa mieszkania w Warszawie? Niezły optymizm. No dobra a ten do to w zasadzie to czemu taki zły poza lokalizacją? Skrzypi, zimno wieje, myszy się wdały, wilgoć, pleśń?
 9. Wybacz ze nie odp. Ale nie mogłem. Dodaje załącznik mapki zasadniczej. Przede wszystkim droga jest Gmina. Moje pytanie brzmi tak : 1: Czy z mapki wynika ze Pasu Drogwego nie ma, i Granica jest od drogi ? 2: Zaznaczone (na czerwone moje kreski) a w Mapce zasadniczej strzałki oznaczają wjazd na działkę? (Chodzi mi o to czy tam ma być mostek wjazdowy) 3: Jako ze niby nie ma Pasu Drogowego to mogę sobie zrobić rów przydrożny zaznaczony na mapce kolorem niebieskim?
 10. Blachodachówki na dachu z pełnym deskowaniem również wymagają zastosowania łat i kontrłat. Nie montuje się blachodachówki bezpośrednio do deskowania, gdyż wtedy nie będzie można zachować odpowiedniej wentylacji połaci, która jest niezbędna w prawidłowym użytkowaniu dachu. Pomiędzy blachą a papą/membraną musi być cyrkulacja powietrza. Czyli: deskowanie, papa lub membrana, kontrałty, łaty, blachodachówka.
 11. Cześć. Przymierzam się do kupna lasera do prac przy np. wykańczaniu domu. Głównie do pracy wewnątrz, ale dobrze aby miał opcje współpracy z czujnikiem laserowym do pracy na zewnątrz (niwelacja). Laser powinien mieć linie poziomą 360 stopni, pionowa może być 90. Nie musi byc w zestawie statywu i innych bajerów, statyw mam od aparatu, ewentualnie jakiś uchwyt. Cena - ok 500 zł. Ewentualnie tańszy bez lasera 360.. Znalazłem coś takiego jak Nivel System CL1D: https://www.isprzet.pl/pl/produkt/multilaser-krzyzowy-nivel-system-cl1d.html?gclid=Cj0KCQjwoqDtBRD-ARIsAL4pviAWNR9LUfwB67PrmURgqWyK9bbECTzIOED_ahVbNnyVOEz6EY0PsmgaAgmjEALw_wcB Dobre parametry, i dokładność duża na poziomie +/- 1 mm / 5 m. Czy ktos ma coś takiego? Co możecie polecić?
 12. Tryb antyzamarzaniowy... jak to się ma do ogrzewania domu jak bardzo spada wydajność samej pompy, rozumiem że załącza się grzałka elektryczna?
 13. Nie wiem na co chce sie powołać geodeta, gdy będzie już postawiony dom w SSZ - co niby miało by to zmienić? Zapis w MPZP jest jednoznaczny, minimalna powierzchnia działki to 15a. Z punktu widzenia banku na pewno lepiej gdy działka będzie podzielona. Ale nawet bez tego na pewno da się załatwić te formalności. Tyle że będzie trochę trudniej. Popytaj może w innych bankach...
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...