Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

bobiczek

Uczestnik
 • Posty

  16 236
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  56

bobiczek last won the day on kwietnia 30

bobiczek had the most liked content!

Reputacja

479 Doskonały doradca

O bobiczek

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  2281

Ostatnio na profilu byli

32 380 wyświetleń profilu
 1. Panie i Panowie. Zbliżenie. Stawiam na zbliżenie. Musi się coś stać, inaczej odejdą z tego forum kolejni tu piszący.
 2. U mnie również. Poza tym nie zrozumiałem problemu autorki posta. Skoro w umowie jest zapis o odpłatnym a nie darmowym przekazaniu sieci, to w czym jest problem?
 3. Witam. Kółka z propylenu, bez łożysk, po latach użytkowania zrobiły się luźne na trzpieniach śrub mocujących i mocno się krzywią i pochylają na boki. Problem polega na tym że nowe śruby nic nie dadzą, bo bedą również za luźne. Poza tym problemem jest to, że trzpień jest grubszy, niż jej gwintowane zakończenie służące do wkręcania w korpus. Kombinuję jak domowo - warsztatowym sposobem pomniejszyć średnicę otwórów w kołach, albo pogrubić trzpienie śrub. To są wielkości rzędu 0,2mm - 0,3mm. Znacie jakieś sposoby, ewentualnie jakieś pomysły? Tuleje odpadają bo za grube. Napawać też w warunkach domowych nie ma jak. Myślałem o delikatnym pstryknięciu spawarką w kilku miejscach na trzpieniu a później delikatnie to przeszlifować. W otworze kółka pomysłu na zalanie czymkolwiek nie mam.
 4. Też zauważyłem. A to już powoduje lekkie zawahanie, co do uczciwych zamiarów na forum.
 5. Tworzenie studium uwarunkowań, zmiany planów i ich uchwalanie, to się robi ze względu na koszty tak raz na 25 lat (przynajmniej u mnie) A przecież jest masa gmin, które nawet tego nie planują. Więc czekanie na nowelizację może nie mieć sensu.
 6. Tu jest pies pogrzebany, bo przecież przygotowując MPZP dla danego terenu, ogłoszeniami informuje się zainteresowanych o składanie swoich wniosków, w celu naniesienia ewentualnych poprawek. Masz rację. Uchwalenie planu kosztuje gminę bardzo dużo pieniędzy i wątpię aby ktoś chciał po czasie cokolwiek w nim zmieniać. Tym bardziej że nikt nie zarzuci urzędowi, że ze swej strony cokolwiek zaniedbał.
 7. Mam wyrok Sądu Administracyjnego, który jednoznacznie wskazuje że nawet odległość 300metrów od realizowanej inwestycji, nie wskazuje jednoznacznie iż dana inwestycja nie ma wpływu na oddziaływanie na sąsiadujące nieruchomości. Nawet pomimo tego, że nie przylega bezpośrednio i znajduje się po zaraz obok.
 8. Poczytałem zaległości. Przemyślałem. Pomyślałem. I wyszło mi jak Joksowi. Dziewczyny i Chłopaki. Spierdalam
 9. Weź może przybliż, bo nie mam zielonego pojęcia co to. Kto to są "tamci" i co to za wniosek, komu nie odmówią. No nic z tego nie załapałem.
 10. Czułem w kościach. Co tu teraz z nią zrobić? Muszę ją gdzieś przesadzić chyba..... Nie chce ktoś fajnej, zdrowej, zadbanej Ałyczy?
 11. Wybierając w tym roku kompostownik, znalazłem na nim dwie całkiem fajne samosiejki, które postanowiłem uratować i gdzies za ogrodzeniem wynagrodzić życiem za wytrwałość. Możecie pomóc w rozpoznaniu drzewek? Jeden to chyba (na pewno) młody dąbek. Natomiast tego drugiego nie potrafię jakoś rozszyfrować. 2 zdjęcia z dąbkiem i 2 zdjęcia tego drugiego
 12. Często rosną na działce samosiejki śliwki węgierki, małe dąbki z żołędzia i wisienki, których po kilka sztuk pozbywam się w ciągu roku. Urosło sobie pod płotem jednak coś całkiem innego, co wygląda jak czereśnia. Nie ma w pobliżu żadnych czereśni po sąsiedzku ani u mnie, dlatego jestem zdziwiony. Zadbam o nią, bo pięknie sobie sama radzi, mam jednak pytanie. Czy to faktycznie czereśnia? Czy jest możliwe że wyrasta z pestki?
×
×
 • Utwórz nowe...