Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  29 119
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  150

retrofood last won the day on lutego 14 2020

retrofood had the most liked content!

Reputacja

902 Doskonały doradca

O retrofood

 • Ranga
  Bajkopisarz i rymoholik, elektryk w dodatku

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  662

Ostatnio na profilu byli

58 436 wyświetleń profilu
 1. Jako cewka nie. Ale może działać jako sumowanie ciepła, dlatego lepiej by poszczególne "zwoje" były oddzielone od siebie choćby centymetrową warstwą piasku. Lepiej, ale gdy będą leżeć na sobie to też tragedii nie będzie. To jest problem. Jak są naprawione i gdzie?
 2. Widziałem pewnego razu na jakimś budynku gospodarczym, że w ścianie były wykute płyciutkie "wnęki" na czoło legara. Nie miało to raczej znaczenia wytrzymałościowego, służyło pewnie jedynie do wytłumiania drgań. Ale pewny niczego nie jestem.
 3. Wszystko zależy od interpretacji przepisów w gminie, więc nikt Ci tu wiarygodnej odpowiedzi nie udzieli. Nie bardzo jednak rozumiem dlaczego rodzice nie mieliby działki nabyć, a potem podarować. Po co ma to być w jeden dzień? Pali się? Rozmawiać należy przede wszystkim z prawnikiem w gminie.
 4. Pręty w syropie? Jakieś nowe danie... A w ogóle to takie rzeczy zgłasza się inspektorowi nadzoru, a nie na forum.
 5. To było pytanie raczej retoryczne, gdyż mówili, że jak jest popyt, to zawsze znajdzie się ktoś, kto go zaspokoi. Dlatego dla mnie jest niezrozumiałe, że takiej kopalni w kraju nie ma, chociaż węgiel gruby jest o wiele droższy niż miał dla energetyki. Dlaczego, z jakich powodów? Tak, ale razem z kamieniami. Urobku wtedy nie dawano na płuczkę służącą do oddzielania kamieni, no i było wagowo więcej.
 6. Niekoniecznie. Jakoś za Gierka nie sprowadzano węgla z Kolumbii, a był. Takie większe bryły. Dlaczego więc nie ma ich teraz? Co to znaczy, że "żadna z polskich kopalń nie jest nastawiona na ich produkcję"? To znaczy, że potrzeby mają w d... ale ręce po dotację wyciągają? W imię czego? Czechom opłaciło się kupić od Polski kopalnie postawione w stan likwidacji jako zakłady bez perspektyw i nieźle na tym zarabiają. Mało tego, nieźle płacą też swoim, polskim górnikom. Wychodzi na to, że do wyjaśnienia jest jednak wiele.
 7. Przecież możesz zamienić na przyłbicę, o wiele lepiej się oddycha.
 8. Agia Trias został zbudowany w 2002 roku w japońskiej stoczni Kawasaki. Posiada 290 metrów długości i 47 metrów szerokości. Natomiast jego nośność to 185 820 ton. Obecnie jednostka należy do greckiego armatora Times Navigation Inc., ale jest obsługiwana przez szwajcarską firmę SwissMarine Services SA. Zjawiając się w gdańskim porcie, stał się największym statkiem w historii obsługiwanym w naszych portach. Wcześniej przez 33 miesiące za takowy uchodził masowiec Frontier Jacaranda posiadający 182 757 ton nośności. Statek dostarczył do Polski węgiel z Kolumbii. Jak początkowo, nieoficjalnie,
 9. To teraz od kogo zrzynasz materiały sprzed lat?
×
×
 • Utwórz nowe...