Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  24800
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  107

retrofood last won the day on listopada 20

retrofood had the most liked content!

Reputacja

559 Doskonały doradca

1 obserwujący

O retrofood

 • Ranga
  Bajkopisarz i rymoholik, elektryk w dodatku

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  1181

Ostatnio na profilu byli

48215 wyświetleń profilu
 1. Kto myje okna przed świętami?

  A przewietrzenie nie wystarczy? Uważaj z tym ozonem, wcale nie jest taki dobry jak ludzie uważają. Kup sobie wcześniej puls-oksymetr to się przekonasz.
 2. Winda na poddasze.

  Tia... Wyśle towar na górę, a na górze rozładują mu myszy albo pofrunie tam na skrzydełkach. Sfrunie oczywiście potem i dopiero sprowadzi windę na dół. W Mikołaja też jeszcze wierzysz?
 3. Nie nabroiłeś aby? Złota myśl!
 4. Winda na poddasze.

  Tego który cytujesz rzeczywiście nie analizuję i się o nim nie wypowiadam bo sytuacji nie znam i nie mam zamiaru udawać specjalisty w tej dziedzinie. Wypowiadam się o tym co wiem. Z teorii i z praktyki. Masz rację. Dla mnie głupie i zbędne jest prawo drogowe, olewam je totalnie. Dopóki siedzę za biurkiem i stukam w klawiaturę kompa, ale to już całkiem inna bajka. Tłumaczenie wszystkich cwaniaków, mądrzejszych od całego świata. Jakież to w Polsce typowe! Co, ku.wa, my ze szwagrem... i tak dalej. Pa! Życzę Ci zdrowia.
 5. Winda na poddasze.

  No właśnie, można opracować konstrukcję, zgłosić do zalegalizowania... i na niej zarabiać! Przecież rozwiązań technicznych nie wymyślają Marsjanie, tylko ludzie! I wszystko jest dla ludzi. Z tym, że lekceważenie przepisów przeważnie nie wychodzi na zdrowie.
 6. Winda na poddasze.

  Owszem, ale status urządzeń tzw. poddozorowych reguluje nie tylko prawo budowlane. Istnieje przecież ustawa o dozorze technicznym http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20001221321 oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2012 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20120001468 Co z tego wszystkiego wynika? Nie tak wiele, ale jednak. Jeśli ktoś ucierpi w wyniku używania takiego sprzętu i/lub w związku z nim, winny będzie właściciel nieruchomości i będzie to wina umyślna! Czyli zmienia się kwalifikacja prawna czynu, a więc również "widełki" wyroku. ... i Niemiec go nie zamontuje. Tylko Polak ma przepisy w doopie i robi co chce. Dlatego na świecie nie trzeba wszystkiego pilnować i prawnie regulować. A Ty właśnie jesteś świetnym przykładem dlaczego w Polsce nie da się inaczej, tylko trzeba zaraz uchwalać ustawy.
 7. A niby kto ma się znać jeśli nie właściciel? Przecież nawet nie wiemy jakie ta chata ma wymiary. O materiałach użytych do budowy nawet nie wspomnę.
 8. Przydatne w tych wszystkich analizach jest Prawo Joule'a-Lenza, bo czy to folia, czy grzejnik czy spirala to wszystko jeden grzybek. Temperatura zalezy od ilości wydzielonego ciepła, a ta jest obliczalna. http://www.fuw.edu.pl/wo/data/prac-fiz-cieplo-joulea.pdf Tutaj znajdziesz teorię na ten temat.
 9. Jakie regały do spiżarni?

  Gadasz jak moj szwagier, kiedy go pytałem po co mu w garażu regały z kątowników 50x50x5. Odpowiedział, że bedzie wyciągał silnik z poloneza i kładł na półkę, więc regał musi to wytrzymać. Tylko że poloneza pozbył się zanim nawet regał był pomalowany, a następne auto już nie miało instrukcji obsługi, więc teraz zamiast ciężaru 500 kg, na pólkach są oporniki i diody ważące w sumie 5 kg, jako że szwagier jest elektronikiem z wykształcenia i zawodu. Konstruktorem i serwismenem dawnej elektroniki.
 10. Winda na poddasze.

  Tak, nazywa się to różnie. Tylko że ja mam do dzisiaj palce zniekształcone w zwyczajnym, ręcznym zbloczu. Właściwie krążku z liną ciągniętą ręcznie. Miałem wtedy 14 lat, i nawet matka mówiła, że przecież nic mi się stać nie może, a na budowie ktoś te śmiecie pozbierać musi. I załadować do taczek, zawieszonych na haku. Ale sam stwierdziłeś, że jesteś dorosły, więc rób co chcesz. Tylko się nie zdziw gdy dorastające dzieci zapytają dlaczego świadomie łamiesz prawo. I zapytają czy każdy tak może robić w chwili kiedy mu to wygodnie, czy tylko Ciebie prawa nie obowiązują. I czy im też zawsze wszystko będzie wolno, bo skoro tata może...
 11. Jakie regały do spiżarni?

  Te połówki to chyba wielorybie, bo żywy świniak waży wraz z łajnem do 110 kg. Dwie polówki zatem to jakieś 2 x 30 do 35 kg.
 12. A mógłbyś nieco dokładniej wyjaśnić co poeta ma na myśli? Od kogo mają być te rachunki? Bo jakiś niekumaty się zrobiłem, może to przez koniec tygodnia...
 13. Winda na poddasze.

  Owszem, ale dzieci albo masz, albo miał będziesz... Lepiej żeby się nie przydała. Prokuratorzy bywają dociekliwi.
 14. Winda na poddasze.

  Niczego nie zmienia. Ani w ząb.
 15. Temat obnażających "fahofców"

  Bez jaj. 0,7 l u elektryka nie ma prawa mieć aż takiego wpływu. A przynajmniej nie tak zaznaczony. Bo tam ani marnych chociażby 50 gramów nie widzę, a i śladów elektryka zresztą też. a 3) wystające przewody są zbyt krótkie jak na elektryka!!!
×