Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  22951
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  85

Reputacja

511 Doskonały doradca

1 obserwujący

O retrofood

 • Ranga
  Bajkopisarz i rymoholik, elektryk w dodatku

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  908

Ostatnio na profilu byli

45595 wyświetleń profilu
 1. A co powiesz, jeśli mam dwie Celmy z lat siedemdziesiatych i obydwie działają bez zarzutu? Kosztowały coś około dziesięć procent ówczesnej ceny odpowiednika z niebieskiej linii.
 2. Ja widziałem wiertło fi 6 Hilti, zajechane w ciągu 5 minut. Wiertło, na którym po 1000 wierceń nie powinno być wiekszych śladów użytkowania. Małolat trafił na pręt i próbował go przewiercić.
 3. OK. Tylko nie pisz, ze sąsiad wylewa gnojówkę naprzeciw Twojego domu, a przy płocie urządził skład samochodowego złomu i nie tylko.
 4. Skoro raz na jakiś czas to kupuj sprzęty na wyprzedażach i promocjach w marketach. Marka nieważna. Nie opłaca się kupować drogiego sprzętu i mrozić kasę, by leżała. Szukaj okazji, a często bywają. Ja wkretarkę kupiłem w Tesco, za 24 PLN, dokupiłem na allegro pojedyncze ogniwa za 48 PLN, złożyłem baterię i calość działa do dziś. Ósmy rok. Szlifierka kątowa kosztowała 129 PLN. Einhell. Na duże tarcze. Trzeci rok.
 5. miałem podobną sytuację i wybrałem 80 x 100. Dobrze wybrałem.
 6. Oraz opinii kogoś mądrego, czy ten opadnięty strop utrzyma jeszcze wylewkę. O! Widzę, że równo myslimy
 7. - Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione - zadeklarował w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii. Według jego uczestników, prezes ostro skrytykował ministerstwo środowiska za obowiązujące od początku roku przepisy. - Prezes powiedział, że jest przeciw tym rozwiązaniom i będzie ich zmiana. Stwierdził, że widać w tym prawie lobbing - mówił warszawski polityk partii. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21397933,pis-wycofuje-sie-ze-zmian-w-wycince-drzew-kaczynski-ostro-krytykuje.html#MT
 8. Ja bym to zwyczajnie wysypał, wyrównał i nie kombinował. Pytanie tylko, czy często chodzisz w butach z podniesionym i wąskim obcasem. Zresztą, to samo pytanie dotyczy kostki. Wiele miast w Polsce zakazuje już układania chodnikow z kostki, wracajac do znanej płyty 50 x 50. Ja taką kupiłem z odzysku, po 1 PLN sztuka, jako złom betonowy, kiedy w miescie układali kostkę. Ułożyłem u siebie i teraz się śmieję. Panienki w szpilkach u mnie nóg nie połamią.
 9. Jak się jedzie do prywatnego geodety, to za samą rozmowę z nim się nie płaci. I zapewniam, że wszystkie tego typu informacje mozna u niego uzyskać. Owszem, podpowiadam sposób nieformalny, mało urzędowy. Ale skuteczny, bo tak właśnie załatwiałem. Zleciłem geodecie pracę, zapłaciłem zwyczajną stawkę i po tygodniu dostałem wszystkie dokumenty geodezyjne do rączki, już zatwierdzone przez Starostwo. Można? Można!
 10. Umiesz posługiwać się sejmowym systemem aktów prawnych? http://isap.sejm.gov.pl/ ustawa z dnia 24 października 1974 r. – Prawo budowlane (Dz. U. Nr 38, poz. 229) jest tutaj http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19740380229
 11. Wjazd do garażu.
 12. Geodezja jest powiatowa, w gminach jej nie ma. Ale i tak geodetę do podziału trzeba wybrać sobie prywatnie. Dowolnego. I dopiero oni (przeważnie) załatwiają resztę, bo najlepiej wiedzą jak.
 13. Mam drzwi w bramie garażowej, dopłata wcale nie wynosiła 1000 PLN, znacznie mniej, a zabezpieczenie przed manewrami przy otwartych drzwiach to kwestia kilkudziesięciu złotych. Wystarczy zwykły, przemysłowy czujnik indukcyjny, stosowany powszechnie w obrabiarkach już od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. https://www.google.pl/search?q=czujnik+indukcyjny&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjT2YO2wJ7SAhUJtxQKHSHeA0QQsAQIdg&biw=1280&bih=611 Umieszcza się taką "śrubkę" w odpowiednim miejscu na ramie i ona bezbłędnie "wyczuwa" obecność lub nie, krawędzi skrzydła. Da się to wyregulować z precyzją do części milimetra. Nie muszę chyba dodawać, że mnie drzwi bardzo się przydają, a czy szpecą... mam to w rzyci.
 14. Nie inaczej. Dowiedz się tylko dokładnie, jakie dokumenty ma własciciel, czym dysponuje.
 15. Szczególnie u Wassermanna. "Masz u mnie pluuusss... " Ale mnie też brakuje paru funkcji, które były wcześniej. Rozumiem, że statystyki też stały się poufne?