Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  24059
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  101

Reputacja

530 Doskonały doradca

1 obserwujący

O retrofood

 • Ranga
  Bajkopisarz i rymoholik, elektryk w dodatku

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  1619

Ostatnio na profilu byli

46770 wyświetleń profilu
 1. Ale do następnych pomiarów jest pięć lat i przez te pięć lat już wiedzieć nie będziemy. Znaczy użytkownik wiedział nie będzie.
 2. Do tego to trza mieć taką rąsię jak ten Polak, co od lat sześćdziesiątych projektował Szwedom banknoty. Na jednym milimetrze potrafił narysować siedem linii a za chwilę powtórzyć identyczny rysunek nieco dalej. Ksero nie było dokładniejsze.
 3. Systemy zarządzania inteligentnym budynkiem

  Wszyscy piszą o korzyściach, jak to wszystko będzie pięknie działało, ale nikt nie uprzedza, że jeden haker, jedna awaria wyleczą nas z wielu bezsensownych zachcianek.
 4. Ale co zrobił 3 m przy jednej ścianie, zamiast 4 m, siku tam zrobił? Taki wielki problem? I co, waniajet' na działce sąsiedniej?
 5. Galeria fuszerki

  Tego najstarsi górale nie wymyślili.
 6. Obwodnica dla rowerzystów.
 7. Co za głupoty... Żadnych drewnianych beleczek! Na dole dajesz zwyczajny profil, bedący zagiętym przedłużeniem profilu ściennego. Całość uzupełnić aby powstała prosta, stanowiąca podstawę ściany. A na górze również profil bedący zamknięciem konstrukcji. I zadnych drewienek. Większą bzdurę trudno wytłumić u @zenka. wytłumiać ścianę, kiedy pomieszczenia górą są połączone... No i dobrze. Do nich mocujesz profil C.
 8. To będzie za ciężkie! Daj płyty OSB jedynie w tym miejscach (pasach, okolicach) gdzie moze wypaść mocowanie. Inaczej pewnie będzie trzeba wzmacniać konstrukcję. Nie wiem jak to się bedzie chwiało, nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
 9. Nie płyta, a profile konstrukcji ściany. W miejsce mocowania telewizora czy czegoś innego, jesli nie jesteś w stanie teraz okreslić dokładnie miejsca, można (należy) wstawić w konstrukcję kawałek OSB albo nawet zwykłej deski. W pełne drewno lepiej wchodzą wkręty. Oczywiście, przed nałozeniem płyt g/k konstrukcję należy obmierzyć, sfotografować, aby potem nie było niespodzianek trafienia wkrętem w pustkę.
 10. Jak z jakością tanich mebli?

  TIR-em? Bo chyba tylko w jego kabinie mogłeś powziąć wiadomość o wysyłaniu do PL paździochów z taniej płyty. Z drogiej zresztą tak samo. Obydwie wersje są równie wiarygodne jak Twoje jeansy za 5 tys baksów.
 11. Nazywanie tej resztki salonem to chyba dowcip, ale zostawię te sprawy skupiając się na części technicznej. 1. Tak. Najwyżej można rozważyć filarek w środku długości. 2. Jak wyżej. 3. Zalecam opcję czwartą, czyli profile i płyty gipso kartonowe. 4. Filarek pośrodku sciany do sufitu będzie wystarczającym usztywnieniem.