Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  29 206
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  152

retrofood last won the day on kwietnia 9

retrofood had the most liked content!

Reputacja

906 Doskonały doradca

O retrofood

 • Ranga
  Bajkopisarz i rymoholik, elektryk w dodatku

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  730

Ostatnio na profilu byli

59 214 wyświetleń profilu
 1. Będzie okazja to powiem, oczywiście. Ja nie lubię milczeć gdy szerzy się skur......stwo.
 2. Wypróbuj jeszcze papierzaka. Bo tyle warta jest ta reklama.
 3. Odpada, Mój kontakt jako obywatela z tym państwem ogranicza się do przyjmowania przekazów z ZUS-u, a tu nieposłuszny nie będę.
 4. Przecież piszę wyraźnie, że zmiana dotyczy wyłącznie okna, czyli doświetlenia wnętrza. Żeby móc tam coś dłubać, taki warsztacik gospodarczy, nie chodzi o żadną działalność profesjonalną czy zarobkową. Żadne inne prace budowlane realizowane nie będą, bo nie ma kto, ani po co. PS. To nie moje. Zapytałem, bo powstał spór. Czyli mówisz, że ostatnia zmiana Prawa Budowlanego tak ułatwiła ludziom życie, że na wstawienie okienka do ściany działowej, gdzie obszar oddziaływania zmiany mieści się we wnętrzu stodoły, potrzeba teraz pozwolenia na budowę? I sporządzenia planu przebudowy
 5. A korzystasz z telefonu na leżąco? Spróbuj. Tylko nie w wannie. Bardzo łatwo wypada z dłoni. Na całym świecie gniazdka do golarki są separowane i z ograniczeniem poboru mocy (żadnej suszarki tam nie użyjesz), a innych nie ma. Suszarki natomiast są urządzeniami podłączonymi na stałe. Żadnej wtyczki nie mają. Tylko że w Polsce są wprawdzie specjalne normy dla instalacji łazienkowych, ale kto by je tam przestrzegał! Najważniejsze, że zrobilim razem ze szwagrem i się zaoszczędziło a jeszcze na piwo zostało.
 6. A co ma być? Czytamy, co ustalił producent i postępujemy, jak sobie życzy. Jak przy każdym urządzeniu.
 7. RCD o prądzie 300 mA pełni rolę zabezpieczenie przeciwpożarowego, a nie przeciwporażeniowego. Więc nie jest żadnym rezerwowym dobezpieczeniem.
 8. Stan istniejący: budynek składowy, czyli stodoła. Konstrukcja - słupy murowane, wypełniane betonem, na fundamentach wylewanych, Ściany - od strony południowo - zachodniej przestrzenie pomiędzy słupami wypełnione cegłą ceramiczną dziurawką. To ściana boczna. Strona południowo - wschodnia - deskowanie od wysokości 1 m. Niżej cegła ceramiczna dziurawka. To ściana główna, W części centralnej wrota drewniane, z desek. Teraz odległości. Ściana główna skierowana jest w stronę własnej działki. Odległość od innego budynku (murowany, pokryty blachą), wynosi kilkanaście metrów. Ściana boczna
 9. Nie wiem, czy pomoże, bo i jak? Napisałem przecież, sprawdź skąd dokąd biegnie ten cały rów i jaką wodę może Ci sprowadzić, czy nie dopłynie tu np. woda zalewowa z jakiejś rzeki. Przecież jeśłi rów ma zasilanie z zewnątrz (a prawdopodobnie ma) to nigdzie żadnej wody nie odprowadzisz. Bo to jak lanie wody do studni. Zawsze będzie tyle samo.
 10. W dołku, jeśli jest wykopany w miejscu ewentualnej budowy. I jeszcze się zastanów czy taki poziom wody nie będzie się w innych okresach zwiększał. Powinieneś przeanalizować przebieg całego rowu melioracyjnego, nawet czy nie grozi nim jakiś powrót wody wylewowej z jakiejś rzeki. I uważaj, u nas pod koniec lat 70-tych wykonano meliorację i takie widoki znam. Ale ludzie są bardzo wkur...ieni, bo ta melioracja osuszyła wprawdzie działki podmokłe, ale doszczętnie zamieniła na step pola położone wyżej, które miały znacznie lepszą rolniczo glebę. No i teraz rozważane są kombinacje, żeby t
 11. Ile cm do lustra wody? Poczekaj, niech poziom wody się ustabilizuje.
 12. Do tragicznej śmierci nastolatki doszło w województwie pomorskim. 17-latka postanowiła wykąpać się w łazience, w której znajdował się podłączony do ładowania telefon. W pewnym momencie urządzenie wpadło do wody, w wyniku czego dziewczyna została porażona prądem. https://www.o2.pl/informacje/lebork-do-wanny-wpadl-ladujacy-sie-telefon-17-latka-nie-zyje-6628209369488224a Kolejna niepotrzebna śmierć, której powodem jest nieznajomość prostych faktów i lekceważenie zasad postępowania. Otóż wszyscy, którzy to przeczytacie, uczulajcie młodych ludzi, że ŁADOWARKI DO TELEFONÓW W
 13. Chwila, moment. Z tego co piszesz wynika, że konstrukcja budynków jest wspólna. Znaczy ktoś kiedyś to spartolił i to jest zupełnie inna sytuacja, prawnie niedozwolona. A za naruszanie prawa przychodzi kiedyś beknąć, więc nie ma się czemu dziwić, że masz takie zastrzeżenia. Normalnie każdy budynek winien być absolutnie samodzielną konstrukcją, w niczym nie może być zależny od drugiego. Chyba, że wyjątkowo uszczelnienie i połączenie połaci dachowej, ale to nie konstrukcja.
 14. Do tego musisz wziąć jakiegoś znajomego budowlańca. Ja jestem elektrykiem i chociaż wiele budów nawiedziłem, wiele problemów znam, ale zaocznie nie lubię się wypowiadać, bo zawsze jest mnóstwo drobiazgów wokół, które mogą mieć poważne znaczenie przy podejmowaniu decyzji. Tym bardziej, że Twoja decyzja zadecyduje o dużych pieniądzach i losie na wiele lat. Nie podejmuj jej pochopnie, byś nie żałował. Własnie w programie Galileo mówili o 3 podstawowych warunkach przy kupnie mieszkania. Pierwszy to lokalizacja, drugi to lokalizacja i trzeci to lokalizacja.
 15. Jeśli własciciel nie pozwoli ci wykopać dołka, by sprawdzić co jest pod stopami, to będziesz wiedział, że chce ci sprzedać kota w worku. Ja bym wtedy szybko stamtąd uciekał.
×
×
 • Utwórz nowe...