Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  29 260
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  150

retrofood last won the day on lutego 14

retrofood had the most liked content!

Reputacja

859 Doskonały doradca

2 obserwujących

O retrofood

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  595

Ostatnio na profilu byli

55 791 wyświetleń profilu
 1. A ile wysłuchałeś od znafcuf, że to głupie i niepotrzebne?
 2. Pisałem o wykorzystaniu nadproża z zastrzeżeniem, bo przy takich zamianach czasami zmienia się potrzebna szerokość otworu. To wtedy, w takich sytuacjach, nadproże winno koniecznie zostać ocenione przez konstruktora. Jeśli nie zmieniasz szerokości otworu, to możesz nawet tego nie zgłaszać. PS. Sam widzisz, jak trolle się do takich sytuacji odnoszą. PS2. Dlatego pisałem o konstruktorze a nie architekcie. Bo z tym to jakbyś po zastrzyk szedł do lekarza a nie do pielęgniarki. Zapłacisz stawkę lekarską. A troll i tak tego nie zrozumie, jest na to zbyt głupi.
 3. Bo to tak jest. Dopóki nic się nie dzieje, to wszystko w porządku. Jednak bywają sytuacje, gdy błędy się nałożą... a wtedy mamy Smoleńsk. Katastrofy Challengera też by nie było, gdyby nie przymrozek.
 4. Jeśli pominiemy kwestię niechlujstwa i braku estetyki, to na dwoje babka wróżyła, chociaż prawdopodobieństwo szkód jest zdecydowanie mniejsze. O co chodzi. W grę wchodzi tu przede wszystkim odprowadzanie ciepła z przewodów. Jeśli nie są one "porozkładane" na ścianie, to wzajemnie się podgrzewają, a to nie jest przewidziane przez projektanta. Projektant zakłada standardowe odprowadzanie ciepła, takie jak widnieje w tabelach. Ale z kolei przewody nieobciążone nie grzeją. Czyli wszystko zależy od przypadku, które z tych przewodów będą obciążone oraz ile i tak dalej. W sumie ja bym do tego nie dopuścił i pogonił elektryka aby to wszystko rozplątał i porozkładał jak Bóg elektryków przykazał. Tak, aby przewody były otoczone tynkiem, odprowadzającym ciepło wg założeń.
 5. - Zdarza się, że nie mamy dostępu nawet do zwykłych maseczek chirurgicznych. Cała Polska mogła zaś oglądać posłów w maseczkach z filtrem - mówi Interii prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. - Nie wysyłajcie nas z szablami na czołgi - apeluje do polityków. https://fakty.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-prezes-naczelnej-rady-lekarskiej-ponad-100-lekarzy-zakazonyc,nId,4417720 Będzie zmiana prezesa Poczty Polskiej. Pracę ma stracić Przemysław Sypniewski - ustalili dziennikarze RMF FM. Rząd uważa, że Sypniewski nie da sobie rady z potężną operacją, jaką są korespondencyjne wybory prezydenckie. https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-prezes-poczty-polskiej-straci-prace-rzad-naciska-na-wybory-k,nId,4419812 Gdyby plan Porozumienia się nie powiódł, obóz władzy ma rozważać jeszcze jeden scenariusz. By Gowin wyszedł z twarzą (politycy Porozumienia powtarzają, że wybory nie mogą się odbyć 10 maja), rząd miałby wprowadzić na krótko stan klęski żywiołowej. Tylko po to, by przełożyć datę 10 maja o kilka miesięcy. Wówczas Gowin miałby zgodzić się na głosowanie korespondencyjne, a cały obóz rządzący miałby czas, by przygotować odpowiednio wybory w formie listownej. https://fakty.interia.pl/polska/news-jaroslaw-gowin-w-centrum-uwagi-co-z-wyborami-prezydenckimi-1,nId,4419404
 6. @uroboros, nie szkoda Ci palców (do stukania w klawiaturę) na tego bałwanka? Dalej Link Proceder skupowania miałów przez ARM powinien zostać dokładnie przebadany przez Najwyższą Izbę Kontroli. Po pierwsze, jest operacją doskonale bezsensowną (elektrownie mają obowiązek utrzymywać rezerwy węgla na 40 dni).
 7. Dlatego nie miała kasy w styczniu i lutym. Wyjaśniło się, dlaczego dopiero w marcu zaczęto szukać maseczek i rękawiczek. Bo rząd zmienił plan finansowy i w Agencję wpompował drobne pieniądze. Zgłosił bo wie, że propozycja jest nie do przyjęcia.
×
×
 • Utwórz nowe...