Skocz do zawartości

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  21 682
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  324

retrofood last won the day on maja 26

retrofood had the most liked content!

2 obserwujących

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  187

Ostatnio na profilu byli

97 690 wyświetleń profilu

retrofood's Achievements

Ostoja forum

Ostoja forum (4/4)

1,7k

Reputacja

 1. Elewacja to ,zarząd wspólnoty, bo to widzieli . I nie wyrazili zgody nawet po fakcie ( sprawca usiłował z opóźnieniem zalegalizować samowolę). Natomiast konstrukcja to PINB.
 2. Liczba przypadków odry w całej Europie w tym roku stale rośnie. Mamy maj, a za chwilę przekroczy ona łączną liczbę przypadków zgłoszonych w 2023 r. Według najnowszych danych w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2024 r. w 45 z 53 krajów Europejskiego Regionu WHO oficjalnie zgłoszono 56 tys. 634 przypadków odry i 4 zgony z jej powodu. W całym 2023 r. 41 krajów zgłosiło 61 tys. 70 przypadków i 13 zgonów. W Polsce od 1 stycznia tego roku do 15 maja odnotowano 160 przypadków odry. W tym samych okresie rok temu było ich zaledwie 12. Odra to jedna z najbardziej zaraźliwych chorób, przenoszona jest przez zakażoną osobę, podczas kaszlu lub kichania, a nawet samego oddychania. Wirus pozostaje aktywny i zaraźliwy w powietrzu lub na zakażonych powierzchniach do 2 godz.
 3. To były drzwi balkonowe i chodziło bardziej o poszerzenie otworu, czyli naruszenie konstrukcji ściany nośnej w bloku wspólnoty mieszkaniowej i nadzór zaalarmowali wystraszeni sąsiedzi. Ingerencja w elementy wytrzymałościowe konstrukcji oczywiscie wymagają pozwolenia na budowę, a tego nie było.
 4. Żadne. Oprócz zbyt dużych kosztów, mniejsze zbiorniki są tańsze.
 5. To jest raczej sprawa dla serwisu, a nie do majsterkowania.
 6. Niestety, to prawda. Człowiek się narobi i jeszcze musi zapłacić. Bezsens.
 7. Niestety, to nie jest automat sterowany mikroprocesorem, trzeba się przyzwyczaić do planowania. Ja mieszkam w starym, drewnianym domu i palę w piecach kaflowych. Też bez komputera. Godzina dziennie wystarcza, jeśli palę regularnie.
 8. Nadzór ma pracy do cholery, a jeśli coś lub ktoś wygoni go od biurek, to i tak sprawdza tylko dokumenty. A co masz w dokumentach? Ano 4 okna...
 9. A kto wam niby ma zabronić? W Zakopanem prawo budowlane w ogóle się całe nie przyjęło i nie stosują, a Ty się o okna martwisz...
 10. Ostatnio malowałem Flugger-em, ale to było ładnych kilka lat temu. Bardzo dobra farba.
×
×
 • Utwórz nowe...