Skocz do zawartości

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  19 440
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  267

retrofood last won the day on marca 26

retrofood had the most liked content!

2 obserwujących

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  359

Ostatnio na profilu byli

82 684 wyświetleń profilu

retrofood's Achievements

Ostoja forum

Ostoja forum (4/4)

1,2k

Reputacja

 1. Gratulacje dla Administracji! `Cenzura za Gierka niech się przy was schowa. Okazało się, ze na forum zakazane są nawet e-lekcje, gdyż taki link został usunięty jako niepraworządny. https://eszkola.pl/historia/trojpodzial-wladzy-wedlug-monteskiusza-5452.html Bawcie się dalej, bawcie, tylko nawet nie marzcie o tym, żebym nie miał własnego zdania o waszej polityce tchórzostwa i uników.
 2. Ale to Cię znacznie chroni od przepięć spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi. Natomiast ochrona od porażeń na razie będzie działać prawidłowo. Jak długo? Tego - jak pisałem - nie wie nikt. Może być lat kilka, może i kilkadziesiąt.
 3. Oczywiście, że nie. W Twoich warunkach to by nie miało żadnego sensu. Działka w lesie, jeszcze napisz jak będzie zasilany. Linią napowietrzną czy kablową?
 4. Przecież nie tłumacz mu, że to instruktażowe. poproś jedynie o skomentowanie tekstu Nie musisz nawet mównic, że to ja jestem autorem tych tekstów.
 5. Połóż na to najtańsze panele i po sprawie.
 6. Nie jestem pewien, czy gmina wystąpi do ZE o ich zgodę na warunki zabudowy. To nie jest zwykły słup sieci przesyłowej, tam jest transformator i rozłączniki na linii średniego napięcia.. Więc nie ma mowy o "tylko" sięganiu z drogi, to im nie wystarczy. Musi być dojazd do samych słupów sprzętem ciężkim i odpowiednia strefa dostępu. Zwykle około 16 metrów. PS. Chyba to nie rozłącznik a zabezpieczenia. Zdjęcie jest niewyraźne.
 7. 1.. Negatywne oddziaływanie na zdrowie wyrzuć z głowy, jest (jeśli w ogóle) zupełnie nieistotne. 2. O wiele, wiele większym problemem jest geometria działki, czyli wymagane minimalne odległości od budynków. W dodatku przepisy mają tendencję do zwiększania tych wymiarów do tego stopnia, że radzę Ci zrezygnować z tej działki. Bo co zrobisz, jeśli energetyka zażyczy sobie swobodnego dostępu do słupa (samochodem z dźwigiem!!!) plus strefa o promieniu kilkunastu metrów bez prawa do jakiejkolwiek zabudowy? Nawet studni tam nie zrobisz. W sumie z 12 arów niewiele ci zostanie. Ta działka w praktyce jest nie do zabudowania.
 8. Był Tales z Miletu, Sedes z Bakelitu, ale jest też Sedes z Krainy Lodu.
 9. A ile masz czasu na to zadanie? Bo zanim nauczysz się robić to właściwie, minie kilka miesięcy co najmniej. Więc jeśli masz czas to próbuj, Zanim się pomyśli o klejeniu, to klepki trzeba przebrać i posortować, a potem jeszcze policzyć ile brakuje. W powiększeniu widać, że część nie nadaje się do powtórnego wykorzystania. I pytanie zasadnicze. Klepki są mocno zużyte, co widać na zdjęciu powiększonym. Co to za pomieszczenie i jak bardzo zależy ci na jakości podłogi po naprawie?
 10. Też jestem ciekawy jaki to elektryk. Bo że to ja mam w 100% rację w tej sprawie, wiem na 200%. PS. Daj mu te linki do poczytania, niech się podszkoli.
 11. Tego nie wie nikt. Połączenia bednarki z drutem zbrojeniowym się spawa lub łączy zaciskami elektrycznymi (skręcanymi). Natomiast to co oni zrobili jest dobre na teraz. Nawet pomiary będą prawidłowe. A jakie będą jutro lub za lat parę? Tego nie wie nawet wróż Maciej. Ale wtedy naprawa tych połączeń będzie niemożliwa, czyli uziomu fundamentowego mieć już nie będziesz. A przecież jego ideą jest trwanie przez cały czas czas istnienia obiektu.
 12. Ani trochę. To światło podczerwone, nie widzą go.
 13. Mogą se obejść, co im jeszcze tramwaj podstawić? Ale z tego co pamiętam, to nie jesteś kobietą z wagą 49 kg. A tak w ogóle to pitaszki i owady przez płot przelecą, reszty menażerii nie potrzeba. PS A tak w ogóle, to boćki przyleciały.
 14. Bociany przyleciały! http://www.bociany.przygodzice.pl
 15. Dałem Ci linki byś przeczytała, że nie wystarczy. Majster zna się n łopacie, a nie na uziomach. Wszelki duch...
×
×
 • Utwórz nowe...