Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  26856
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  121

retrofood last won the day on stycznia 3

retrofood had the most liked content!

Reputacja

647 Doskonały doradca

1 obserwujący

O retrofood

 • Ranga
  Bajkopisarz i rymoholik, elektryk w dodatku

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  168

Ostatnio na profilu byli

51123 wyświetleń profilu
 1. Jedne znikają, ale są inne. Instalacja telekomunikacyjna, alarmowa, domofony, sieci komputerowe... ekrany kabli wszystkich tych instalacji powinny być na wejściu do obiektu połączone z główną szyną wyrównawczą. Czyli najlepiej to zrobić w pomieszczeniu przyłączowym. Pomieszczenia przyłączowe to przyszłość, a nie przeszłość.
 2. Wiesz co? Piszesz jak niektórzy piewcy dawno minionego ustroju nauczali przed laty. Że "widocznie socjalizm przecież nie taki zły! Fabryki rozkwitają, budują coraz to nowe domy, nowe osiedla, drogi powstają, analfabetyzm zlikwidowaliśmy" i tak dalej. Wszystko było faktem, więc nie można było zaprzeczyć. A że Zachód w tym samym czasie budował dziesięć razy więcej? Na to było lekarstwo. Szlabany na przejściach granicznych a drut kolczasty poza nimi. Żeby nie było skali porównawczej! Patrz, nawet w OZE jest sukces! To nic, że daleko nam do realizacji planów, ale coś jest! Mało, ale jest! Ale trza truć ludziom doopę, że milion elektrycznych samochodów, że smogu prawie nie ma, że my są bardziej ekologiczni niż najbardziej ekologiczni... itp., itd., przecież ciemny naród to kupi.
 3. retrofood

  Zamoknięta płyta KG we wnęce okiennej

  A czemu bezwodny? To może i farbę bezwodną?
 4. retrofood

  Odchudzanie

  Tym bardziej, że to tłuszcz jest nosicielem smaku. Ale bywają jednostki które lubią jak wszystko smakuje trawą (czasem zalatuje trocinami). Ich wola.
 5. retrofood

  Panele na ścianie

  No właśnie. Pomnożone przez "x" plus przygotowanie ścierek oraz ich utylizacja... bez sprzątaczki ani rusz.
 6. retrofood

  Panele na ścianie

  W pomieszczeniach pod zarządem (własnością) ekscentryków być może. A z domu bym to pogonił czym prędzej. Nie stać mnie na zatrudnienie sprzątaczki.
 7. retrofood

  nie "łazienkowe" meble do łazienki

  Buk bardzo dobry, miałem krzesła bukowe. A jesion chyba będzie twardy do obróbki. To prawie jak dąb.
 8. retrofood

  nie "łazienkowe" meble do łazienki

  Nie wstydź się, napisz. PS. Pod linkiem jest tylko logo.
 9. retrofood

  nie "łazienkowe" meble do łazienki

  Wilgoć w łazienkach bywa tylko w tych ze spiep...ną wentylacją, wiec nie o parowanie chodzi. Chodzi o to, że sosna to materiał teoretycznie dostępny, ale znajdź taką bez sęków! A kółka wklejone w deskę to już całkiem inna liga. Wolę wtedy MDF-a. A postawienie sęka w desce sosnowej to pewność, że za parę lat będzie tu dziura. Z pewnością 100%.
 10. retrofood

  Sterowanie zdalne Vitodens 200-W

  Bardziej ciekawy niż dumny. A jako zawodowy elektryk oraz instalator najróżniejszych ustrojstw nie tylko domowego zastosowania, zawsze zaczynam od zapoznania się z tym, co ma do powiedzenia producent. W świecie miliona rodzajów, gatunków, typów, odmian, modeli i diabli wiedzą czego jeszcze, uważasz, ze rzucisz hasło i zlecą się tabuny ludzi znających na pamięć akuratnie to, co Tobie jest potrzebne? Wolne żarty. Chciałem pomóc, próbując ustalić to co znane, aby łatwiej poszukać tego, co doszukać trzeba. Ale skoro nie jesteś zainteresowany to nie przeszkadzam.
 11. retrofood

  nie "łazienkowe" meble do łazienki

  A poza tym JAKIMI deskami? Nie ma stolarza aby potrafił wybrać, a Ty potrafisz? Przyjedź do mnie. Trzy domy dalej mieszka gość który Ci sosnowe wybierze. Ale 1 200 PLN za kubik. To było chyba 2 lata temu, kiedy zwykła deska wymiarowana była po 700 PLN. No i kwestia czy będzie miał na składzie.
 12. Problem polega na tym aby odróżniać to, gdzie można rywalizować od tego, gdzie rywalizacja jedynie przyspiesza koniec. I ciągle wielu ludzi nie rozumie, że ta tematyka właśnie do tych drugich należy.
 13. To trzeba składać zażalenia do redaktorów tekstu i zestawień w nim, ze je tak nieszczęśliwie (nie zakładam, że celowo) ułożyli.
 14. Wiesz co? Bardzo mi się podobał tekst pewnego gościa, który tak skomentował podobnego typu pierdoły: Warto pamiętać, że nieważne czy w samolocie siedzisz w klasie ekonomicznej, czy w klasie business. Bo jeśli samolot spadnie, to każdy zakończy tak samo i w tym samym momencie. Część ludzi już wie, że jako ludzkość poszliśmy o wiele za daleko i niewiele lotu zostało. Wszystkim. Niezależnie od nacji i kontynentu. Dlatego twierdzenie, że my niczemu niewinni, my nie kradli jak ci w business klasie na rozkładanych fotelach z koniakiem w dłoni i teraz nasza kolej aby otworzyć okna w samolocie by się przewietrzyć, jest gorzej niż zbrodnią. Bo to naiwność i głupota. A rajska równość będzie w niebie, na Ziemi oczekują jej jedynie półgłówki.
×