Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  29 237
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  150

Wszystko napisane przez retrofood

 1. A tak w ogóle, to jakie te wybory mają być? Powszechne? - Nawet pomijając kraj, zagranica nie ma szans na głosowanie. Równe? - Tylko jeden kandydat ma szansę prowadzenia kampanii wyborczej. Tajne? - Tia... jak za Stalina. Bezpośrednie? - No tak. Nawet tego nie będzie, bo nasze głosy będzie przetwarzać wojskowa komisja. Bezpośrednio na takie jakie rozkażą. Proporcjonalne? Będą. Szczególnie w komisjach wyborczych od PKW poczynając. Urna jest urna, co za różnica? Jak ktoś chce głosować musi się liczyć z obydwoma wariantami.
 2. No własnie. Tym bardziej, że przecież wiele osób zechce zachować te kartki i koperty na pamiątkę, więc ktoś musi te wszystkie braki uzupełnić. Tam pewnie nawet już jest liczba oddanych głosów w którymś paragrafie zapisana... Będą urny objazdowe. Ceramiczne.
 3. Naprawdę myślałeś, że opozycja zostanie dopuszczona do liczenia głosów?
 4. Tym bardziej, że sam, dobrowolnie, z wieloma się witał, podając rękę.
 5. A tam, chrzanisz, szeptali... Darli się, bo on jest już głuchy!
 6. Wolisz chorować czy nie jeść ryby? Profesor Marcin Drąg, którego cytat zamieściłem kilka postów wcześniej.
 7. Zaraz Cię i tak dwóch dyżurnych bałwanków podsumuje. Mają po 2 zeta za post, więc pracują wytrwale.
 8. To nie jest prawda. To powiedział prof. Marcin Drąg Laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, tzw. polskiego Nobla. Pracuje w Zakładzie Chemii Bioorganicznej na Politechnice Wrocławskiej. Specjalizuje się w chemii biologicznej i medycznej. Jest wielokrotnym stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Zrealizował wiele grantów badawczych, m.in. z budżetu Narodowego Centrum Nauki oraz polskich i zagranicznych uczelni, instytucji i organizacji finansujących zaawansowane technologie naukowe. Link
 9. - Zdarza się, że nie mamy dostępu nawet do zwykłych maseczek chirurgicznych. Cała Polska mogła zaś oglądać posłów w maseczkach z filtrem - mówi Interii prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. - Nie wysyłajcie nas z szablami na czołgi - apeluje do polityków. https://fakty.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-prezes-naczelnej-rady-lekarskiej-ponad-100-lekarzy-zakazonyc,nId,4417720 Będzie zmiana prezesa Poczty Polskiej. Pracę ma stracić Przemysław Sypniewski - ustalili dziennikarze RMF FM. Rząd uważa, że Sypniewski nie da sobie rady z potężną operacją, jaką są korespondencyjne wybory prezydenckie. https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-prezes-poczty-polskiej-straci-prace-rzad-naciska-na-wybory-k,nId,4419812 Gdyby plan Porozumienia się nie powiódł, obóz władzy ma rozważać jeszcze jeden scenariusz. By Gowin wyszedł z twarzą (politycy Porozumienia powtarzają, że wybory nie mogą się odbyć 10 maja), rząd miałby wprowadzić na krótko stan klęski żywiołowej. Tylko po to, by przełożyć datę 10 maja o kilka miesięcy. Wówczas Gowin miałby zgodzić się na głosowanie korespondencyjne, a cały obóz rządzący miałby czas, by przygotować odpowiednio wybory w formie listownej. https://fakty.interia.pl/polska/news-jaroslaw-gowin-w-centrum-uwagi-co-z-wyborami-prezydenckimi-1,nId,4419404
 10. @uroboros, nie szkoda Ci palców (do stukania w klawiaturę) na tego bałwanka? Dalej Link Proceder skupowania miałów przez ARM powinien zostać dokładnie przebadany przez Najwyższą Izbę Kontroli. Po pierwsze, jest operacją doskonale bezsensowną (elektrownie mają obowiązek utrzymywać rezerwy węgla na 40 dni).
 11. Dlatego nie miała kasy w styczniu i lutym. Wyjaśniło się, dlaczego dopiero w marcu zaczęto szukać maseczek i rękawiczek. Bo rząd zmienił plan finansowy i w Agencję wpompował drobne pieniądze. Zgłosił bo wie, że propozycja jest nie do przyjęcia.
 12. Nie wiem jak ostatnie zmiany prawa budowlanego ustaliły opcje przyłączy. Czy potrzebne jest jakieś zgłoszenie, projekt... Ale oczywiście, że przez podwykonawcę. Kwestia tylko kto ma załatwiać "po drodze" wszystkie uzgodnienia.
 13. "Zawiadomienie o wszczęciu postępowania" dotyczy "przeznaczenia samochodu ciężarowego (...) do oddania w używanie na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w ramach świadczeń rzeczowych wykonywanych w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny przez okres do czasu ustania potrzeby użytkowania". Link
 14. "Zawiadomienie o wszczęciu postępowania" dotyczy "przeznaczenia samochodu ciężarowego (...) do oddania w używanie na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w ramach świadczeń rzeczowych wykonywanych w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny przez okres do czasu ustania potrzeby użytkowania". Link
 15. To się odnosi właśnie do zachowań antykatolickich. Poparłem je zresztą (moje wypowiedzi) opracowaniami. I bądź uprzejmy zauważyć, że krytyka zachowań pojedynczych osób, nawet biskupów i kardynałów, w żadnym razie nie jest krytyką katolicyzmu. Spróbuj to rozróżniać.
 16. Architekt decyduje o ogólnym kształcie budowli, a od okien i drzwi jest projektant z uprawnieniami konstrukcyjnymi. Natomiast w Twoim przypadku, to być może nawet i tego nie będzie potrzeba. Tego jednak nie da się stwierdzić zdalnie, właśnie projektant winien to pooglądać i zadecydować. Bo okna i drzwi posiadają już nadproża, a przynajmniej posiadać powinny. Jeśli tak jest, to nawet zgłoszenia nie będzie potrzeba, gdyż nie następowałaby ingerencja w konstrukcję budynku. Prace można by było wykonać bez zawracania głowy urzędom. Ale zastrzegam, pod warunkiem, że projektant te nadproża zaakceptuje w nowej roli.
 17. Kiedy tam było pole rolne? Jak wygląda wypis z rejestru gruntów? Jakie działka ma geodezyjne oznaczenia? Kto, kiedy i na jakiej podstawie zmienił w rejestrze geodezyjnym charakter działki?
 18. Czyli co, konkretnie wskazać nie potrafisz? Tak myślałem.
 19. Spróbuj w takim razie chociaż jeden przeczytać ze zrozumieniem, bo masz z tym poważne trudności. A odpowiedź "w co drugim poście" jest zwyczajnie niepoważna. Albo rozmawiasz rzeczowo, albo wcale.
×
×
 • Utwórz nowe...