Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  17 803
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  230

Wszystko napisane przez retrofood

 1. No właśnie, wyrównanie po szpachlowaniu. Jak najbardziej.
 2. Nie, żadnym papierem. Najlepiej szczotką i to niezbyt twardą, aby niepotrzebnie ściany nie rysować. Taka trochę twardsza niż do ubrań, Oczywiście, jeśli od ściany odpadają większe fragmenty, to skrobiemy to szpachelką np. taką Nie masz wokół siebie kogoś, kto się zna i mógłby na bieżąco nadzorować Twoją pracę? Bo w teorii wszystko jest proste, ale diabeł, jak zawsze, tkwi w szczegółach. Chodzi o to, aby usunąć wszystko ( w tym piasek i drobinki poprzedniej farby) co nie jest związane ze ścianą, ale nie narobić przy tym szkód, bo wszystkie ubytki trzeba będzie później uzup
 3. W teorii wszystko jest banalnie proste. Jeśli ściana już wyschła, to należy oczyścić ją z wszelkich pyłów i materiałów trwale z nią nie związanych, czyli ze wszystkiego co się ściany nie trzyma. Potem taką oczyszczoną ścianę należy zagruntować, po czym wyrównać jej powierzchnię poprzez zaszpachlowanie dziur, szczelin i wszelkich nierówności. Na koniec całość wyszlifować, zagruntować ponownie i pomalować na wybrany kolor.
 4. Nie małego fiata, a WSK-ę i/lub Komara. Ostatecznie Jawę 50.
 5. To nie korniki to raz, a dwa - ta belka Ciebie przetrzyma, po co ją wymieniać? Narobisz się bez potrzeby. Ile lat ma ta wiata? Jaka jest jej długość?
 6. Przede wszystkim wylej paliwo, wyczyść wszystko i zalej nowym. Olej dodawany do paliwa traci z czasem własności, co szkodzi silnikowi. Ja kiedyś uruchamiałem Stihla po paru latach i nie czyściłem tylko dolałem nowego. Szwagier - spec motoryzacji bardzo mnie poźniej za to zj...ał, więc pamietam do dzisiaj. Silniki dwusuwowe należy uruchomić tak, jak się uruchamia nowe.
 7. Właśnie. Szczególnie zastanawiające jest to "po co". Chyba z pragnienia oryginalności, a nie z potrzeby. Zresztą, pokemony (nie wiem czy to właściwie do sypialni) wymyślono chyba tylko z potrzeby zebrania milionów od rodziców zbałamuconych dzieci i niczego więcej. Przynajmniej masz konkret. Bo ja dostaję dyspozycję w rodzaju "żeby mi akuratnie pasowała".
 8. Nowoczesny podgrzewacz przepływowy na współczesne czasy.
 9. I czekać lat czternaście na rozstrzygnięcie, które sąsiad zaskarży. A samo założenie sprawy też bezpłatne nie jest.
 10. Do tego komina wciśnie. Wprawdzie komin się przy tym rozleci, ale co tam, wkład będzie.
 11. Chcę i już. To nic, że bez sensu, ale ja chcę! Jakby na świecie innych działek nie było.
 12. Przyklejenie płyt g/k nie jest takie łatwe, a wykonanie stelaża zmniejszy pomieszczenie. Dlatego tę opcję ja bym odrzucił. Tak, Jeśli tynk na innych ścianach trzyma się normalnie.
 13. Inwentaryzacja nie odpowie na pytanie o konstrukcję stropu. To musiałaby być ekspertyza rzeczoznawcy.
 14. Nigdzie. Szukasz kwadratowych jaj.
 15. W archiwum przechowującym akta gminne.
 16. To na pewno nie był fachowiec tylko partacz ostatniego sortu. Niech teraz zapłaci za to co zepsuł, bo wyczyścić się tego nie da.
×
×
 • Utwórz nowe...