Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  27 056
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  124

Wszystko napisane przez retrofood

 1. A masz dostęp do pomieszczenia pod Tobą w piwnicy? Co tam jest? Sucho?
 2. To są lampy na 230 V, a więc do każdej z nich należy podłączyć przewód fazowy oraz neutralny. Trzeci przewód, zielono-żółty należy zakończyć segmentem z listwy zaciskowej instalacyjnej i zostawić niepodłączony. Takiej listwy
 3. Jakie to halogeny? Możesz podać bliższe dane? Albo jakieś zdjęcie.
 4. Niestety... Wprawdzie nie w domu, ale na pomysł wysuwania płytek wpadł proboszcz pobliskiej parafii. Duże schody wejściowe do kościoła. Też tak około 3 cm płytki na nich wysunięte. Po roku użytkowania w kilkunastu miejscach były odłamania. Teraz płytki zostały zlikwidowane i położono gruby kamień, ale z wysunięciem jedynie ok. 1 cm. Tyle, że zaakcentowanym. Spróbuj zaglądnąć w karty techniczne producenta płytek, może gdzieś podają taką wytrzymałość? Może jakiś rodzaj jest specjalnie dostosowany do podobnego typu obciążeń?
 5. Przecież napisano tam wyraźnie: Wykonywane bruzd i wnęk w murowanych ścianach jest konieczne i niezbędne. Ważne, aby nie przeginać i starać się raczej wycinać, a nie wykuwać.
 6. A po co aż 3 cm? Dla taśmy LED wystarczy 1 cm, najwyżej 1,5 cm. Do tego obniżone napięcie zasilania tak do 11 V aby LED-y wytrzymały dłużej niż miesiąc. 3 cm może się ukruszyć.
 7. Spokojnie. Projektowany zapas nośności przewiduje podobnego typu potrzeby.
 8. Z pozwoleniem będzie tak, jak starostwo to zinterpretuje. U nich się dowiaduj.
 9. A dlaczego ma się zmienić nr działki? To tak nie działa. Mój były znajomy powrócił z Hameryki na starość i kupił cztery sąsiednie działki, chcąc na jednej z nich postawić dom. Ale od razu dostał prztyczek w nos od Burmistrza który stwierdził, że nie po to dzielono teren na działki budowlane, aby go teraz scalać. I postawił weto, a że ma takie prawo to ze scalenia nici. I z budowy również, bo gość się wkurzył. Działki odłogują sobie bezużytecznie już paręnaście lat.. Dlatego najpierw dowiedz się w gminie czy nie będzie miała nic przeciwko scaleniom.
 10. Żadne pokrycie dachówkowe czy podobne nie zapewni szczelności w sytuacji, kiedy dach jest usytuowany spadkiem do przeważającego kierunku wiatrów. Wiatr zawsze wtłoczy tam wodę, choćby było jak najpoprawniej wykonane. Dlatego na płaskich dachach tak usytuowanych nie należy projektować pokrycia nieciągłego. Pamiętam sytuację, kiedy silny wiatr podczas burzy wtłaczał mi wodę poprzez pęknięcie tynku przy oknie. W bloku. Mieszkanie na 8 piętrze. Nie nadążałem zbierać wody ścierką, wyżymaną do miednicy.
 11. Instalacja elektryczna powinna być poprawiana i rozbudowywana przy okazji każdego remontu. Bo tak jest najtaniej.
 12. Pień wysusz po okorowaniu, a zyska niemałą odporność na warunki atmosferyczne. Słupki z wysuszonej akacji zakopane w ziemi mają większą trwałość niż dębowe.
 13. To i tak jeszcze znośnie. Na świecie tak dobrze nie jest. Pomodoro fresco prosto z Sinkiangu i "kurczakizacja" produkcji
 14. Wszyscy użytkownicy zlewu już to zaakceptowali?
 15. Z Krakowa do Wrocławia też da się pojechać przez Lublin. Pytanie tylko po co?
 16. W takim układzie faktycznie, chyba za dziesięć lat się nie odrodzi. Ja u siebie złakomiłem się na cień. Mam podwórko w linii wschód - zachód i akacja rosnąca na granicy z sąsiadem od południa była jedynym drzewem dającym w lecie kawałek cienia w miejscu, gdzie coś mogłem robić. Ciąć drewno, rąbać, malować i podobne. Dlatego jej nie wyciąłem. No i teraz wyrosła jak cholera, co roku wypuszcza z korzeni kilkadziesiąt sadzonek, i jesli nie usunę wszystkiego na bieżąco, to za 10 lat jest gotowa opanować działkę. Tak to jest mieć miękkie serce dla akacji. Trzeba było wypalić gorącym żelazem i roudupem, a nie korzystać z cienia.
 17. Nie daj jej drugiego życia bo za dziesięć lat wymelduje Cię z tego ogrodu.
 18. Lubisz taplać się w stojącej wodzie? Ja tylko w lecie, pewnie dlatego mamy różne zdania.
 19. Chodzi o to że nie wsiąkła, a stoi. Piasek jest na glinie.
×
×
 • Utwórz nowe...