Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

retrofood

Uczestnik
 • Posty

  30 849
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  183

Wszystko napisane przez retrofood

 1. Nie przesadzaj. Styropian można kłaść kawałkami, a docinać drutem oporowym. Można nawet docinać kliny i tak się to robi.
 2. Może nie najistotniejsze, ale ważne. Bo w Twoim projekcie nie ma tzw. pomieszczenia przyłączowego, które w Europie zaczyna być standardem. A doprowadzanie mediów z różnych stron może utrudnić korzystanie z pomieszczeń. Bo nie mozna np. poprowadzić rury z gazem przez dom. No i ja, jako elektryk, jestem uczulony na sprawy bezpieczeństwa. I wiem, że objęcie połączeniami wyrównawczymi rur wchodzących do budynku z wszystkich stron, staje się dyscypliną akrobatyczną.
 3. A z której strony i gdzie będą przyłącza? Prąd, gaz, net, woda, kanaliza...,
 4. To przede wszystkim zależy od tego co planujesz na wierzch. Jeśli panele albo płytki duże gabarytowo, to 3 cm wylewki maksymalnie, można i lekko mniej. Jak Ci wyjdzie. Ja bym nawet myślał o 2 cm.
 5. A to są zwierzątka skutecznie odstraszające teściową. Zwierzątka wykonano ze starych opon.
 6. Więc technologię masz podaną. Ja wyżej zaproponowałem taką dawną, przykładową z trocinami. Natomiast redaktor Olek ją uwspółcześnił. Czyli wypełnienie styropianem i pokrycie cienką warstwą betonu tak, aby poziom wyrównać. W obydwu chodzi o to samo. Zmniejszenie masy i wagi betonu, aby nie obciążać stropu nadmiernie.
 7. Jakie znowu "winowajcami"??? Przecież Miłościwie Nam Panująca Partia propaguje i promuje wydobycie węgla, więc kto ma go spalać jak nie my, jej wierni wyborcy? Sami wszak głosujemy na nią i sami popieramy smród, bo to smród nasz, swojski, a nie Unijny! Wódz nakazał i tak ma być! My, posłuszni wyborcy, jesteśmy uodpornieni, a reszta nas nie obchodzi.
 8. Na razie wystarczy, ale boki z wiekiem lubią się zwiększać.
 9. Nie zapomnij tylko, że przeciętne drzwi szafy otwierają się tylko o 90 stopni. Chyba, ze masz zawiasy specjalne i miejsce na drzwi otwarte.
 10. Kiedyś, na takie różnice wysokości, u nas dawano trociny wymieszane z mleczkiem wapiennym. I na całości robiono centymetrową warstwę niezbyt mocnego betonu. Trociny dawały lekkie wypełnienie, mleczko zabezpieczało je przed szkodnikami, a beton usztywniał powierzchnię. I na to można układać panele jak na lity beton.
 11. I słusznie Cię martwi. Szarpanie wiatrem mogło porozrywać otworki, a woda wciśnie się wszędzie.
 12. No właśnie. Ludzie mylą mocowanie do ściany (rezygnacja z kołków) z wyrównaniem płaszczyzny.
 13. Nie chciałbym aby Ciebie bezpodstawnie uspokajać, ale ostatnio miałem taką przygodę. Otóż z miesiąc temu opróżniłem szklany balon, taki do robienia wina. Umyłem go i przez tydzień trzymałem w ciepłej łazience, aby dokładnie wysechł. W zimie będzie stał w pomieszczeniu nieogrzewanym, więc żeby go woda nie rozsadziła. No i ten suchy balon wyniosłem w koszu na zewnątrz, pod dach, zatykając go korkiem, w którym są dziureczki. Takim guzikiem. No i wyobraź sobie, że po dwóch tygodniach, na dnie stwierdziłem wodę! Nie parę ale płynną wodę. I na pewno nikt jej tam nie wlał! Dla
 14. A jakie są wymogi dotyczące płaszczyzny, na której się przykleja? Czyli co zrobić jeśli dotychczasowa podłoga jest nierówna? Ja na przykład mam powyginane (skorytkowane) deski. A frezować mi się ich nie chce.
 15. No i dobrze, nie ma się co pipać w szczypę. Tylko wykonać zgodnie ze sztuką instalatorską.
 16. Przy tych cenach warto tym bardziej. Gdyż pompa ciepła ma tylko jedną wadę. Koszty inwestycyjne. Za to zmniejsza koszty eksploatacyjne.
 17. Są. Skoro daje się sterować pojazdami na Marsie, to i tu by się dało. Kwestia tylko ceny...
 18. Ja mam powieszone. Po co kleić? Co ma dyndać niech se podynda!
 19. To weź bambusową. Zresztą, wybór masz duży https://allegro.pl/listing?string=mata drewniana dywanik łazienkowy
 20. No więc ja mam nie na szafie, lecz na ścianie! Można, chociaż sensu większego to nie ma. Ale różne są zboczenia. Są ludzie, którzy na przykład zbierają znaczki...
 21. Powtórzę, zastanów się nad wieszakami, aby nie przerywać ciągłości izolacji termicznej.. Przynajmniej w niektórych miejscach.
×
×
 • Utwórz nowe...