Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Złota rączka

Domowe sposoby na wszystko - jak naprawić kran, zrobić szafkę na buty, pomalować sufit...

197 tematów w tym forum

1. Zrobiłem sobie stół

• 60 odpowiedzi
    • 17865 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 226 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 389 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1363 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 346 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 563 wyświetleń
    • 31 odpowiedzi
    • 25148 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 646 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 922 wyświetleń
    • 32 odpowiedzi
    • 10962 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1172 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2027 wyświetleń
  2. kamień w czajniku

• 81 odpowiedzi
    • 24941 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 3226 wyświetleń
  3. cyklinowanie podłogi

• 16 odpowiedzi
    • 24656 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 1951 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1064 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 3928 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1402 wyświetleń
  4. Ściana kolano

• 26 odpowiedzi
    • 2150 wyświetleń
    • 26 odpowiedzi
    • 6319 wyświetleń
  5. Przerobienie biurka

• 4 odpowiedzi
    • 1991 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1976 wyświetleń
  6. Winda na poddasze.

• 193 odpowiedzi
    • 32567 wyświetleń
  7. Wąska szafa wnękowa

• 4 odpowiedzi
    • 2456 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2145 wyświetleń
  8. Szafka w przedpokoju.

• 2 odpowiedzi
    • 2034 wyświetleń
  9. Klej na stole

• 5 odpowiedzi
    • 2137 wyświetleń
  10. 37 trików na domowe naprawy

• 4 odpowiedzi
    • 2882 wyświetleń
  11. Jak przykleić prosto tapetę?

• 56 odpowiedzi
    • 25159 wyświetleń
  12. Stare żelazko

• 17 odpowiedzi
    • 10039 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 4120 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2503 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 10412 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4322 wyświetleń
  13. podcięcie drzwi

• 40 odpowiedzi
    • 8714 wyświetleń
  14. Szafka na buty

• 0 odpowiedzi
    • 2440 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 5260 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4076 wyświetleń
  15. odklejająca się okleina

• 3 odpowiedzi
    • 2730 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 5401 wyświetleń
  16. zatkany odpływ?

• 26 odpowiedzi
    • 11551 wyświetleń
  17. Zardzewiałe śruby

• 48 odpowiedzi
    • 40284 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2815 wyświetleń
    • 171 odpowiedzi
    • 200453 wyświetleń
  18. Zabudowaan szafa

• 136 odpowiedzi
    • 62480 wyświetleń
  19. Śliskie schody

• 2 odpowiedzi
    • 3231 wyświetleń
  20. renowacja drzwi

• 13 odpowiedzi
    • 21215 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 3422 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• oooo nie nie nie nie yaco181 te bombeczki musze miec dla moich corek :p 1. Wróbelek Elemelek – 110zl 2. Sowa "Mądra głowa" - 110 zl  
    • Zainteresowała mnie fotografia w tekście pokazująca "profile z otworami ułatwiającymi prowadzenie przewodów i rur". Jakie by te profile nie były, to w procesie produkcji nikt nie szlifuje krawędzi ich otworów, wiec elektryka, który przeciąga przez nie przewód tak jak to pokazano na fotografii, należałoby wygonić z budowy. Uszkodzenia izolacji przewodów murowane, co wychodzi podczas pomiarów przed oddaniem instalacji elektrycznej do eksploatacji. Potem jest szukanie gdzie i jak to się stało, kiedy stelaże obszyte są płytami, wszystko pomalowane, wykończone... a tu trzeba ściany pruć.
    • 1. Możesz kupić pokojowe sterowniki Autaon, podłączyć je do siłowników i będzie to jakoś działało. 2. Możesz kupić sterownik j.w. Auratona lub ciekawe rozwiązania Bero i sterować kotłem no/off i też jakoś będzie działało.    Pierwsze rozwiązanie jest proste, niezależne od tego co teraz masz, ale jak nagrzejesz salon a w jakimś pokoju będzie zimno, to kocioł nie będzie o tym wiedział i nie włączy się.   Drugie rozwiązanie jest o tyle lepsze, że centralnie sterujesz wszystkimi siłownikami i kotłem na zasadzie on/off. Ale ma jedną wadę, masz kocioł De Dietrich MCR3 Plus, do niego pewnie dedykowany sterownik komunikujący się z kotłem po OpenTherm. Na tym sterowniku możesz sporo podglądać i ustawiać. Sterując on/off musiał byś zrezygnować z tego dedykowanego sterownika.   Jak chcesz mieć full wypas zgodny z OpenTherm, to musisz poszukać czegoś, co z tym współpracuje, szukaj pod hasłem "sterowanie strefowe opentherm".  Być może system BeSmart od Beretty, może coś Honeywella. Temat jest szeroki i kłopotliwy o tyle, że niby OpenTherm to otwarty protokół z którego korzysta wielu producentów, ale nie wszyscy producenci postępują wg. tych samych zasad i nie wszystkie urządzenia ze sobą współpracują. Zdaje się, że akurat z De Dietrich jest akurat całkiem nieźle.     Instalatorzy kotłów i instalacji CO raczej Ci w tym nie pomogą poza podsunięciem dedykowanego albo uniwersalnego sterownika. Mój serwisant od kotła jak go zapytałem o czujnik pogodowy, to powiedział, że to tylko problemy robi. Jak ktoś się tym nie interesuje i nie lubi nowości, to woli to co zna i rozumie.    
    • Skoro Tobie nie chce się nawet napisać treści zadania, mnie się nie chce na to spojrzeć. 
    • Zamontuj na zasilaniu z pieca na bajpasie pompkę c.o. i będzie git   I zasilająca grzejniki rurka musi być powyżej górnej krawędzi grzejnika.
    • Przy krążeniu grawitacyjnym rurki zasilające muszą iść cały czas pod górkę, powrót na dół. Jedna mała dolinka i grawitacja nie działa.
    • Witam!  Mam problem z zadaniem z mechaniki może ktoś doświadczony jest w stanie mi pomóc?
    • to fakt postaram coś z tym zrobić
    • przed modernizacją jakie rury miałeś do grzejników? na pewno metalowe i miały zachowane odpowiednie spadki więc grawitacja działała, teraz zmniejszyłeś przekrój i na dodatek jak widać na fotkach rury są powyginane i zakrzywione więc jak ma woda swobodnie przepływać/krążyć? Tylko pompka ratuje sytuację w tym przypadku.
    • wydaje mi się ze jednak powinno może po prostu zrobiła się bańka powietrzna
  • Doradcy redakcyjni i firmowi