Skocz do zawartości

Jak usunąć stary hak na rower?


Recommended Posts

Witam. Na balkonie w bloku z plyty zawiesiliśmy taki oto hak z 5 lat temu. Dzisiaj próbowałam go zdjąć i okazało się że śruby już są wyrobione i nie chcą wyjść. Jedną udało mi chwycić ale po prostu ją ułamałam.:( Nie liczę już że uda mi się je wyciągnąć a jak chociaż ściągnąć ten hak? Rozciąć? Tylko czym? Hak jest z metalu IMG20230706172829.thumb.jpg.457ed4cfb86313ceada44f6cd6ed3e95.jpg

Link do komentarza
22 minuty temu, Klaudi7777 napisał:

a jak chociaż ściągnąć ten hak?

Elewacja jest ze styropianu?

jeżeli to lita ściana to brecha do wyciągania gwoździ i wyrwać razem z wkrętami , jak jest styropian to wiertarką te łby od śrub rozwiercić aż znikną a to co będzie wystawać wbić w ścianę młotkiem.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 6.07.2023 o 17:39, Klaudi7777 napisał:

Witam. Na balkonie w bloku z plyty zawiesiliśmy taki oto hak z 5 lat temu. Dzisiaj próbowałam go zdjąć i okazało się że śruby już są wyrobione i nie chcą wyjść. Jedną udało mi chwycić ale po prostu ją ułamałam.:( Nie liczę już że uda mi się je wyciągnąć a jak chociaż ściągnąć ten hak? Rozciąć? Tylko czym? Hak jest z metalu IMG20230706172829.thumb.jpg.457ed4cfb86313ceada44f6cd6ed3e95.jpg

Wkrętarka wiertło i po rozwierceniu i zdjęciu uchwytu resztę kołków wykręcić takimi szczypcami

SZCZYPCE ZACISKOWE MORSE`A. 

Mają potężny uścisk, nie takie rzeczy się wykręcało.  

big_IM0007317.jpg?lm=1632024009

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Można też przeciąć szlifierką kątową blachę podstawy haka obok kołków mocujących i ją zerwać . Zwykle jest cienka. Wtedy zostaną na ścianie wystające na kilka milimetrów łby kołków. Wówczas będzie można je chwycić od zewnątrz szczypcami. Gdyby się ślizgały to można lekko zeszlifować po dwóch stronach łeb wkrętu, tak aby mieć do uchwycenia płaską powierzchnię. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...