Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Buster

Uczestnik
 • Posty

  7 343
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  24

Buster last won the day on listopada 24 2020

Buster had the most liked content!

Reputacja

322 Dobry doradca

O Buster

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  870

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Daj spokój. Zaklajstruj jakąś zaprawą i po kłopocie.
 2. Sądzę że nawet gdyby dom był wykończony hiper-super to po stwierdzeniu że w stropie jest woda kułbym. I kułby każdy inny. Po prostu obojętne jaki etap trzeba by tą wodę usunąć. Aha,dodam jeszcze że tej wody w stropie u córki nie widać było. Dopiero wyszło to podczas wiercenia. Sufit jest lekko opuszczony więc profile trzeba było przykręcić.
 3. Nie kaman,,,czy to jest pytanie czy twierdzenie czy twierdzenie przez zapytanie. I ja byłem i deem jest na etapie wykończeniówki.
 4. Płyty stropowe kładzione były chyba we wrześniu a w styczniu okazało się że jest woda. Przed tą wodą a właściwie koniecznością nawiercenia od spodu dziur w kanałach mówił mi dźwigowy który kładł płyty. Związany był z wytwórnią prefabrykatów więc wiedział co w trawie piszczy. A że woda z kanałów powinna być usunięta to raczej jasne.
 5. U mojej córy kładłem strop z płyt żerańskich. Potem murarze ciągnęli mury,potem dach itp. Podczas wykończenia gdy wierciło się od spodu w tym stropie z wielu kanałów leciała woda. Nie wiem jak te Twoje kanały wyglądają ale może to woda z opadów która przeniknęła do kanałów .
 6. retro możesz wierzyć,on zna się na tych sprawach zresztą ja uważam tak samo
 7. Nieco z innej strony. Kasują. Mieszkamy we dwójkę i oczywiście sortujemy. Płacimy 64 zł miesięcznie. I nie wiem za co. Kompostownik jest i tam ląduje wszystko co organiczne. Złom zbieram do pojemnika i raz na rok lub dwa lata wywożę do skupu. Szkła praktycznie nie ma bo co to są 2-4 butelki rocznie. Kupuje piwo w zwrotnych butelkach lub w puszkach. Wszystkie słoiczki lądują na strychu w oczekiwaniu na przetwory. Papierów i tektury w zasadzie nie mamy. Pizzę zamawiałem może 20 lat temu. Ciuchy ładuję do kontenerów do tego przeznaczonych. Popiół z kominka wysypuję w ogrodzie. Popiół
 8. Kużwa,jak amen w pacierzu skułbym te 5 cm
 9. Być może nie zrozumiałem do końca Twojej sytuacji. Być może i Ty mojej. Wnęka była a w niej dwa okna i drzwi. Wszystko na trzech ścianach wnęki. Jedno okno pod kątem prostym do drugiego i do drzwi do kotłowni. Więc jedno z okien oraz drzwi będące prostopadle do granicy niejako zaczynały się w odległości niewiele większej niż 3 metry. Wówczas nie zastanawiałem się nad tym. Dopiero teraz widząc dyskusję. Bo czy okno położone prostopadle do granicy w odległości mniejszej niż 4 m jest traktowane inaczej niż równoległe. Nie mam pojęcia.
 10. Ciekawa sprawa, w artykule który przywołał demo jest napisane : "Problem pojawia się natomiast przy budynkach usytuowanych nierównolegle lub o nieregularnych kształtach (na przykład z loggią czy zagłębieniem na okna). Wówczas ściana przy narożniku budynku znajdzie się bliżej granicy niż okno (drzwi).
" W 2008 r dostałem PnB budynku mieszkalnego. Ściana o długości ponad 20 m była w odległości 3 m od granicy. Ale miała 2 wnęki mniej więcej metr na metr. W tych wnękach były okna, w jednej 2 szt a w drugiej 2 szt oraz drzwi (do kotłowni). Okna doświetlały korytarz oraz łazienkę i Wc. O
 11. Z tym to bym nie przesadzał. Nie można "bezkarnie" podnosić lub obniżać teren. Oczywiście w dużej skali.
 12. Nie polecam sposobu ale u mnie ludzie wzięli sprawy w swoje ręce. Nie w PINB ale w starostwie pracował pewien inspektor. Czepiał się wszystkiego podczas odbioru obiektu. Przedsiębiorcy rwali włosy z głowy bo zostawali na lodzie nie mogąc użytkować tego co wybudowali. Nieznani sprawcy sprawili mu taki łomot że musiał zwolnić się z pracy. Autentyk.
 13. I pomagała przy konstruowaniu więźby. Pamiętam jak opisywałeś ..... chociaż teraz to już nie wiem czy z mamą czy sam
 14. W tym moim "azylu" gdzie teraz siedzę mam oklejoną od środka jedną niewielką ścianę i sufit (ok 12 m2) 5-centymetrowym zwykłym styropianem. Podobnie w głównej części domu. Oklejone są dwie ściany w pokoiku ok 10 m2. Czy na placki czy na pełną spoinę nie pamiętam. Ponad 10 lat jest OK,bez "grzyba"
 15. Nadal nie wiadomo co chcesz zmieniać i dlaczego. Czy w projekcie zagospodarowania terenu wystąpił błąd? Czy np pomylono linię zabudowy lub odległości od granic? Czy może geodeta zrobił babola i źle wytyczył budynek. Miałem taki przypadek z tym ze dom już stał.
×
×
 • Utwórz nowe...