Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 20.12.2016

 1. Kolego Kukiz 18 nie masz zielonego pojęcia o tym o czym piszesz. Otoż budowlańcy nie żałowali cementu i zaprawy. Tak się muruje ścianę licową na tzw. pustą fugę i jest ona przygotowana pod fugowanie dekoracyjne ,które nigdy nie zostało wykonane. Wtej chwili jeśli przez jak twierdzisz 25 lat nic się złego się nie działo tzn. nie podciekała woda opadowa do wnętrza budynku ani żaden kawałek ściany licowej się Tobie nie odspoił i nie odpadł od ściany kostrukcyjnej. Spoinowanie obecnie tylko poprawi Twoje samopoczucie ale nic nie będzie miało znaczenia jeśli chodzi o jak mówisz wzmocnienie ściany przed ociepleniem
  2 Punkty
 2. animus

  Nowa odsłona Forum Budujemy Dom

  Jak jest cała historia edycji ogólnie dostępna, to zbędne jest blokowanie edytowania.
  2 Punkty
 3. PeZet

  Nowa odsłona Forum Budujemy Dom

  Tak się przyglądam... Mnie się przestała widzieć nowa szata forum, bo: - jest przerost formy nad treścią. - jedną trzecią szerokości ekranu zajmuje sygnaturka autora wypowiedzi. Taka proporcja kojarzy mi się z czytanką dla dzieci, a nie medium służącym wymianie INFORMACJI. - mnogość różnych kostek i kwadracików kojarzy mi się z najgorszą edycją windowsów. - a najgorsze, absolutnie dyskwalifikujące dla tej wersji forum są odstępy między wierszami w postach! Są tak duże, że na całym monitorze są w stanie zmieścić się tylko DWIE krótkie wypowiedzi. Jak kto napisze cokolwiek więcej, to się z tego robią trzy stronice. Jaki jest tego sens? Fitness? Czytania to nie ułatwia, a na czytaniu się zasadza istnienie forum. - jak wstawiam enter, to mi się robi poszerzona intelinia. Nie dajbóg wklepać dwa entery, a zrobi się rów mariański. - Do tego mnóstwo pustego miejsca pod postami i po prawej. ::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::..::.. Podsumowując: - apeluję o zmiany - takie, by na jednej stronie mieściło się więcej TREŚCI - więcej wypowiedzi. Jakby kto tak formatował gazetę, jak to forum teraz to by nikt tych gazet nie czytał. ::..::..::..::..::..::.. Pozdrawiam serdecznie. Kolorki za to mi się podobają. I możliwość zmiany kolorków. Podoba mi się. Jeszcze słów kilka o pustych miejscach. Mnie razi przerost formy. W sumie forum jest formą dialogu. A tu z każdej wypowiedzi robi się wizytówka, laurka, obraz cały jakby nie wiem co to było. Tymczasem chodzi o dialog. Apeluję więc, by wykasować jak najwięcej tych odciągaczy uwagi, zmniejszyć sygnaturki, podpisy, zagęścić wersy. Ergonomia się poprawi, kiedy forum zacznie wyglądać bardziej jak lista dialogowa, a nie jak komiks, z rysunkami w pionie, IMHO
  2 Punkty
 4. Największą "wadą ukrytą" działki są jej sąsiedzi. Jeśli ktoś ma taką możliwość, to niech zapozna się z posiadaczami sąsiednich domów i sprawdzi czy nam odpowiadają. Nie musimy ich kochać, czy się zaprzyjaźniać. Ważne, żeby sąsiad nie był nawiedzony.
  1 Punkty
 5. bajbaga

  mój wymarzony domek

  Być może instalacja grzewcza wymaga poprawek. Być może, że instalacja grzewcza wymaga tylko regulacji. Ale instalacja/system grzewcza działa - być może kulawo, ale działa. Pewnikiem jest to, że wody nie ma - no może jest ale w "szczątkowych" ilościach. Czyli woda (jej brak) jest priorytetem. Przeto: - czy była próba wydajności studni/odwiertu ? - jaka głębokość odwiertu (jeśli studnia głębinowa) ? - jaka pompa ("hydroforowa", głębinowa) ? - jakie są parametry pompy ? I najważniejsze - masz "dopuszczenie" SANEPID-u tej wody do spożycia ?
  1 Punkty
 6. animus

  mój wymarzony domek

  Świadczy o "płytkiej" wiedzy hydraulika. To samo dotyczy zaworów odpowietrzających, na zasilaniu się stosuje automaty, a na powrocie ręczne, pompa potrafi na III biegu otworzyć na powrocie zawór odpowietrzający i zassać powietrze do instalacji. Ilość się zgadza ale miejsca są przypadkowe. Co do rotametrów to zwiększają opory w instalacji, już się od nich pomału odchodzi, pompy mają funkcję elektronicznego mierzenia przepływu wody.
  1 Punkty
 7. demo

  mój wymarzony domek

  Kolego jak mnie cytujesz to Ci odpowiem że w życiu nie przyszło by mi do głowy spierać się o to, ale chyba umknęło Ci to że tylko odpowiadam na durną zaczepkę nie zaczepianego. Więc proszę nie stawiać sprawy na głowie. Wracając jednak do przyczyn tej słabej pracy tego hydroforu, górne C itd. to znalazłem taki fajny instruktaż regulacji ciśnienia tego ustrojstwa: bo myślę że to może być przyczyną całego nieszczęścia. Dodam jeszcze że w innym filmiku o kryteriach doboru tego zbiornika przeponowego, zaleca się pojemność dla domu około 150 l . Ten Baszki ma chyba nie więcej niż 25 l , więc jest raczej za mały i to też może być przyczyną mało komfortowej podaży wody. Pewnie Baszka nie odważy się na regulację tego wyłącznika ciśnieniowego, ale gdyby chciała, Tu wspomniany materiał o doborze:
  1 Punkty
 8. mhtyl

  mój wymarzony domek

  Pokazałeś w końcu swoją miejscówkę Najważniejsze, że się sprawdza ale uwierz mi, że jest tu kilku co jak zobaczą to .... Mnie już dwóch tak prostowało bo nie mam zaworu 3D ani 4D a mam podłogówkę/grzejniki Ja też uważam, że im mnie bajerów i prościejsza instalacja tym mniej awaryjna.
  1 Punkty
 9. Najeżdżasz kursorem na "Cytuj" ten obok +(Multi Cytowanie) na dole po lewej stronie i klikasz. Nic nie trzeba zaznaczać, bo założę się że zaznaczasz i kopiujesz i dlatego tak wychodzi.
  1 Punkty
 10. Miałem taki przypadek :zablokowany podajnik jakieś grzebanie z mojej strony prętem i działa podajnik, za pół godziny znowu zablokowany i tak kilkakrotnie. Tel do serwisu :serwis wytypował po pierwsze kondensator po drugie ślimak wymieniłem kondensator to samo wyjąłem ślimak okazuje się że jak nowy.Wsadziłem rękę do kolana od retorty, a tam jakby zrobiła się dysza (zarosła jakimiś spiekami)po skuciu tego nagaru piec działa normalnie.Może się komuś przyda.
  1 Punkty
 11. mhtyl

  mój wymarzony domek

  Byliśmy Rysiu, byliśmy ino Baszka zaufała temu fachmanowi i uznała, że trafił się ten jeden, jedyny porządny i uśpił jej czujność więc nie wklejała fotek z poczynań pana instalatora. Basiu, to ten czerwony wyłącznik, jest ewidentnie wyłączony, ja widzę (jak większość kolegów) go wciśniętego w pozycji "0", trza go nacisnąć w pozycję"1" do góry. Założę się, że jest on podświetlany w pozycji "1".
  1 Punkty
 12. joks

  mój wymarzony domek

  masz studnię czy odwiert? na moje oko siadła pompa lub jej zasilanie jeżeli w ogóle jest podłączona do prądu..
  1 Punkty
 13. MTW Orle - osuszanie budynków

  Wilgoć w rogu sypialni

  i logiczne i nielogiczne - bo ???? Założenia powinny wyglądać tak : Powietrze od miejsca w którym wchodzi powinno zasuwać do miejsca w którym wychodzi zabierając z sobą jak największą ilość wilgoci. Czyli z założenia powinno wchodzić w najbardziej suchych miejscach by wypływać w tych najbardziej wilgotnych stopniowo zwiększając stopień swojego nasączenia parą wodną. Co oznacza najbardziej suche pomieszczenia względnie co oznacza pomieszczenia najbardziej mokre ? Pomieszczenia najbardziej mokre to wcale nie te w których z powodu braku wentylacji bądź jej wadliwego działania nazbierała się jakaś ilość wilgoci , ale te pomieszczenia w których para jest "produkowana", czyli będą to zdecydowanie : - kuchnia - łazienka w czasach kiedy pranie gotowało się w pieco-kotłach pewnie jeszcze pralnia ale w dobie automatów już nie koniecznie , czyli ogólnie pomieszczenia w których w trakcie spełniania ich podstawowych funkcji niejako przy okazji jest uwalniana para ( gotowanie , kąpiel ). jaki będzie zysk z odwrócenia ciągu - czyli w łazience chłodniej w pokoju cieplej - żaden wilgoć z łazienki będziesz ciągnął przez całe mieszkanie gubiąc jej część po drodze by wywalić kratką w pokoju , logiczny efekt - zwiększenie zawilgocenia. teraz drobne sprostowanie w temacie samego suszenia - suszenie poprzez podnoszenie temperatury jest dopuszczalne jeśli - używamy osuszaczy - bo - konstrukcyjnie wymuszają ruch powietrza i jego osuszenie na skutek oddania kondensatu na zimnych rurkach osuszacza , ponowne podgrzanie powietrza ponowny przepływ przez pomieszczenie i ponowne oddanie - i tak do znudzenia. samo podniesienie temperatury powoduje podniesienie temperatury pary , a co za tym idzie głębiej wejdzie w ścianę nim się wykropli zwiększając zawilgocenie pomieszczenia . Konsensusem jest utrzymanie stałego przepływu powietrza , przy jednoczesnym utrzymaniu komfortowych warunków w mieszkaniu
  1 Punkty
 14. Elfir

  Wykończenie ścian bocznych z lukarny

  Styl rustykalny to styl wiejski bez określania konkretnego regionu jego pochodzenia (przy konkretnym regionie mamy do czynienia ze stylem ludowym np. tatrzańskim, kurpiowskim). Dachówka rustykalna to nazwa handlowa. Na pewno nie jest to nazwa kształtu czy koloru historycznego. Przecież inną dachówkę kładziono się na wsi w Tyrolu, inną na Śląsku a jeszcze inną w Prowansji. Historyczne nazwy to: karpiówka, mnich-mniszka, holenderka, marsylska itd.
  1 Punkty
 15. Elfir

  Dom a kuchnia

  W kuchni chyba starczą jednoskrzydłowe drzwi (dodałabym drzwi także przy stole jadalnianym, żeby na taras przy kuchni można było wyjść z salonu bez obchodzenia go dookoła). Za to przesunęłabym o 65 cm wejście do kuchni w lewo, by zabudowę można było pociągnąć aż do narożnika. Jeśli oddzielenie kuchni od salonu spowodowane jest tylko i wyłącznie hałasem i kręceniem się dzieci pod nogami, miałabym pomysł wnętrzarski nawiązujący do stylistyki loftowej - szklana ściana między kuchnią a pokojem w żelaznej (lub drewnianej) ramie: inspiracje: Natomiast jeśli zdecydujesz się na pełną ścianę to może warto nieco zmniejszyć kuchnię, bo pośrodku masz mnóstwo niewykorzystanego miejsca i tylko robią się niepotrzebnie długie ścieżki między miejscami pracy w kuchni
  1 Punkty
 16. MTW Orle - osuszanie budynków

  Wilgoć w rogu sypialni

  hmm skoro się ulatniała znaczy jej nie było , a piszesz że była najczęściej kanałów wentylacyjnych to Ci u Nas dostatek - tylko wentylacja nie działa. Zasada jest prosta żeby powietrze mogło się do domu dostać musi być zaplanowana i wykonana nieszczelność o ograniczonym przepływie w miejscu które, pomimo napływu zimnego powietrza gwarantuje niepogorszenie komfortu osób w danym pomieszczeniu przebywających. Tych nieszczelności ilość też jest uzależniona od potrzeb/wielkości mieszkania .
  1 Punkty
 17. Brum

  Folia jako ocieplenie - czy to "ściema"?

  Odnośnie tematu i super folii, kiedyś natknąłem się na to na Alledrogo. Sama folia nie była jeszcze jakaś droga, ale koszta wysyłki sporo przewyższały jej wartość, do tego nawet przy odbiorze osobistym trzeba było zapłacić za wysyłkę. Jak dla mnie to jest oczywisty wałek. Co do folii odbijającej ciepło to widziałem wiele dyskusji o tym czy folia używana zazwyczaj jako podkład z namalowaną kratownicą na styropian na chudziaku, pod rurki ogrzewania podłogowego ma sens. Podobnie jest z foliami paroizolacyjnymi stosowanymi na poddaszach. Natomiast dla mnie ciekawy pod względem swoich parametrów izolacyjnych jest aerożel
  1 Punkty
 18. Razmes

  Wykończenie ścian bocznych z lukarny

  Hmmm... A ja może zadam autorowi takie jakże powszechne na tym forum pytanie: "A jak to wszystko wygląda w projekcie?" osobiście nie jestem zwolennikiem łączenia drewna, wełny i betonów/klejów. A powiedz może, co chcesz mieć na elewacji lukarny? Jaki to jest dom? Murowany? Drewniany? Osobiście, w zależności od możliwości, wymurowałbym ścianki z betonu komórkowego i ocieplił styropianem jeżeli dom murowany, lub też szkieletowo z wypełnieniem wełną, na to od wewnątrz folia paroizolacyjna, na zewnątrz membrana paroprzepuszczalna/wiatroizolacja. Później osłona z szalówki drewnianej/ pvc lub wykończenie blachą powlekaną. Po co komplikować...
  1 Punkty
 19. janusz13

  Nieszczelność rury spalinowej kominka

  Nie wiem jak masz skonfigurowaną instalację i jak odbywa się dystrybucja ciepłej wody z kominka na instalację co. czy masz to wpięte bezpośrednio czy poprzez wymiennik płytowy. Najlepszym wyjściem jest zastosowaniw bufora. Jeśli chodzi zaś o palenie to nie chodzi o duszenie płomienia tylko o schładzanie spalin poprzez zbyt zimne ściany wewnętrzne kominka i dlatego jeśli temperatura wody w płaszczu jest niższa niż 56 stopni celsjusza to zjawisko kondensacji spalin będzie zachodzić u Ciebie w sposób ciągły. Jeśli zajrzysz sobie na strony producentów kotłów co. na pellet bądź ekogroszek to zobaczysz że warunkiem otrzymania gwarancji na taki kocioł jest zastosowanie zaworu mieszającego uitrzymującego temperaturę wody na powrocie do kotła na poziomie 57 stopni. Po za tym jeśli chcesz więcej się dowiedzieć w tym temacie to poszperaj w achiwum Forum .
  1 Punkty
 20. mhtyl

  Perypetie budowlane Solange :)

  Na zdjęciu widać, że rozsadziło zawór a nie rurę. Jeżeli to stało się przed licznikiem to wołać wodociągi bo ktoś musi zakręcić zawór główny na wodociągu. Chyba, że jesteś w posiadaniu klucza do zakręcania zaworu (taki kwadratowy nasadowy) to możesz zrobić sama tylko czy nie uszkodzisz plomby na liczniku przy tej wymianie.
  1 Punkty
 21. joks

  Nieszczelność rury spalinowej kominka

  masz na odwrót zamontowane rury
  1 Punkty
 22. Nie widzę że na obrazku zaprawa jest dana tylko na jedną krawędź i jaką krawędź ?. Mówisz że kiedyś był niby taki sposób na murowanie że dawali tej zaprawy na "jedną krawędź". Pierwsze słyszę, możesz to rozwinąć ?, albo podać skąd masz takie durne wiadomości. No więc ściana ma 40 cm więc nie musisz jej wzmacniać i możesz kleić styro jak leci. Coś jeszcze chcesz wiedzieć ?.
  1 Punkty
 23. A ty kolego pisz zrozumiale. Piszesz o ścianie więc z dalszej wypowiedzi wynika, że ściana jest na pół cegły a fuga jest słaba i wypłukana. Więc nie pyskuj jeżeli sam niechlujnie piszesz.
  1 Punkty
 24. Draagon

  Perypetie budowlane Solange :)

  Dobrnąłem do 21 strony Kuchnia i piec Kominek i grzanie. Solange ja miałem te same rozterki co Ty. Tylko jak mam rozterki to sprawy biorę w swoje ręce Między piecokuchnią a kominkiem mam jakieś 2m odległości... I tak - jak chcę szybko mieć dogrzane to palę w piecokuchni - ze 3 razy mi się zdarzyło Szybciej i lepiej jest napalić w kotłownii ( aczkolwiek raz prądu nie było i tyłki mi to uratowało tzn kominek i piecokuchnia ) Na razie jest zagracona garnkami bo kuchni nie ma jeszcze.. Za to kominek -o kominek to jest bajka... Palę dla samego widoku płomieni - wolę je oglądać niż TV.. A jak jeszcze siedzisko się rozgrzeje... ostatnio kołdra i spanie 2h na rozgrzanym siedzisku wyleczyły mnie z przeziębienia Jedyny minus - za krótkie zrobiłem ! Trzeba nogi podkurczyć ( się wytłumaczę - nie wiedziałem w ogóle czy to będzie działać ) Teraz koty śpią na piecu a i 2 kózki też odratowałem na nim Inna kwestia - chodze i palę wszędzie - w śmieciuchu / w kominku życie mi na paleniu schodzi jeszcze w nałóg popadnę.. Reasumując - nie licz na to że w piecokuchni często będziesz palić mając do wyboru piekarnik elektryczny i płytę grzewczą. Rosół wychodzi wyśmienity - ale mnie kuchnia kosztowała... hmm nie pamiętam ale jakiś 1 tys... kominek 1300 zł... Za 18 tys to możesz do końca życia chodzić do knajp na ten rosół. Dodatkowa kwestia - z otwartych szybek bije żar -jak napalisz w piecokuchni to przejść obok tego jeszcze idzie -ale stać i mieszać w garach - już nie..
  1 Punkty
 25. coolibeer

  Perypetie budowlane Solange :)

  i znowu nic Nie no skonsultowałem wszystko na priv z Ewą i wszystko mi się poodba
  1 Punkty
 26. mhtyl

  Perypetie budowlane Solange :)

  Sądzę, że Ewa mi wybaczy że odpowiem za nią bo widząc ostatnia jej frekwencje na forum odpowiedziałaby Ci za jakiś miesiąc, dachówka titan silver .
  1 Punkty
 27. Baszka

  mój wymarzony domek

  Spałam wczoraj na budowie. Może powinnam już mówić w domku. Ale domek kojarzy mi się z ciepłem, a u mnie kriokomora. Jak przyjechałam , okazało się , że jest 5 stopni. Lubię chłód, ale taki to nawet dla mnie nie jest komfortem. Zaczęłam intensywnie palić. Temperatura zaczęła rosnąć. W pewnym momencie górna płyta była czerwonawa, tak się rozgrzała. Obudziłam się w nocy przed 3. Dokarmiłam kozę. I zaczęłam wtedy myśleć o PeZecie. Dlaczego? Sama nie wiem. Przypomniało mi się, jak onegdaj, dawno temu, przeczytałam w pezetowym dzienniku , jakiś historyczny wpis o tym, że ma zimno i spalił wszystko , co mógł. Animus na tę okoliczność chciał przedsięwziąć wtedy jakąś akcję. Kiedy to wówczas czytałam, myślałam o drewnie , które się poniewierało u mnie na budowie, a z którego lwiej części w efekcie skorzystali przypadkowi ludzie i tak mi wpadło do głowy, że gdyby się dało zrobić taką wędrówkę pomiędzy czasem przeszłym, teraźniejszym i przyszłym, to ja bym to drewno PeZetowi podarowała. Tak sugestywnie o tym zimnie napisał. I to mi się w nocy przypomniało. Dziś też będę tu spać. Palę ciągle, zatem temperatura jest hmm, złamana. Ale na upalną noc nie liczę, bo na zewnątrz koło godziny 20 było -6 stopni, . Niebo jest cudownie wygwieżdżone, więc pewnie będzie jeszcze zimnie. Opuściłam na tę okoliczność rolety i chcę wierzyć, że dzięki temu jest cieplej. Kompost gromadzę. Muszę się rozejrzeć za jakimś stosownym pojemnikiem. Przemawia do mnie jednak taki egzemplarz zamykany.
  1 Punkty
 28. Sławomir

  Kominek - komin

  O funkcji jaką spełnia wyczystka przekonasz się gdy kominiarz przeciści komin.
  1 Punkty
 29. mhtyl

  ODPADŁY WSZYSTKIE KAFELKI OD PŁYTY OSB

  Pisze jak byk (ja tez się tam wypowiadałem) co trzeba zrobić aby było ok. przecież też wyżej podałem , że warstwa kontaktowa Atlasa się nada, więc po co pytasz? I jeszcze jedna rada, jak chcesz mieć dobrze zrobione to nie oszczędzaj, bo kto robi tanio, robi dwa razy. Klej do klejenia płytek użyj elastyczny.
  1 Punkty
 30. Co do zasady - ocieplenie przeprowadza się w celu ochrony przed ucieczką ciepła z przestrzeni ogrzewanych, bo tylko wtedy uzyskać można wymierne korzyści ekonomiczne. W przypadku piwnicy nieogrzewanej ewentualne ocieplenie ścian zewnętrznych ma na celu ograniczenie przepływu ciepła w pionie (w przekroju muru) z pomieszczeń mieszkalnych do gruntu. Ponieważ najniższe temperatury gruntu występują przy jego powierzchni, to odczuwalną efektywność termoizolacji ścian piwnicy uzyskuje się przy ułożeniu jej na głębokości 0,5 - 1 m poniżej poziomu gruntu zależnie od wysokości cokołu domu. W piwnicach nieogrzewanych konieczne jest ocieplenie stropu przez który uchodzi najwięcej ciepła, a w przypadku okazjonalnego korzystania z piwnicy (np. siłownia) użytkowane pomieszczenie można ocieplić od środka, co umożliwi szybkie jego nagrzanie.
  1 Punkty
 31. Redakcja

  Nowa odsłona Forum Budujemy Dom

  Utworzyłem nowy typ sortowania "Dzisiejsze posty" dostępne z menu "Aktywność". Wiem, obecnie producent skryptu Forum nie przewidział takiej opcji. Niewykluczone, że doda taką możliwość w przyszłości.
  1 Punkty
 32. Redakcja

  Nowa odsłona Forum Budujemy Dom

  joks trochę przesadzasz Nie sposób ustawić Forum bez udziału piszących. Staram się na bieżąco wyjaśniać powstałe problemy. Sam się uczę i nie widzę innej możliwości, jak dochodzenie do "ideału" krok po kroku. Cierpliwości
  1 Punkty
 33. Też mam taki dach ,silniejszy wiatr powoduje że w domu czujemy sie jak na wojnie,straszny hałas.Oczywiscie nikt nie jest winny,producent na fachowców,fachowcy na blache,a my nie możemy spać.
  1 Punkty
 34. PeZet

  Ogrzewanie w moim domu to moja sprawa

  A może ocieplenia baniaka zawsze za mało? U siebie to obserwuję: tym szybciej baniak traci ciepło, im wyższa jest w nim temperatura. Skądinąd jest to oczywiste, takie są prawa fizyki, ale wniosek z tego nasuwa mi się jeden, bańkę trzeba nieziemsko opatulić, by mocno nabita temperaturą, nie stygła. I nieprawdą jest, że to ciepło tracone dogrzewa dom, bo ono dogrzewa tylko kąt, w którym stoi baniak.
  1 Punkty
 35. akurat o windę w moim domu też się nie muszę martwić
  1 Punkty
 36. Brum

  Nazywamy kolory Forum

  Wreszcie wiosna! Wrota Hadesu Smocze łuski Purpurowy obłęd
  1 Punkty
 37. animus

  Nowa odsłona Forum Budujemy Dom

  W każdym temacie zaczętym.
  1 Punkty
 38. Może komuś to pomoże
  1 Punkty
 39. mhtyl

  Zwykłe meble (nie)łazienkowe w łazience

  A na meble kuchenne to nieraz, nie dwa woda czy inne płyny są wylewane, świadomie lub mniej świadomie i meble kuchenne wytrzymują. Na pewno wytrzymają aż uzbierasz na nowe meble łazienkowe
  1 Punkty
 40. Leszek4

  Nowa odsłona Forum Budujemy Dom

  Tak jak na załączonym zrzucie? Jak to jest dobrze, to ja wysiadam. Przy okazji. Na załączonym zrzucie widać na dole przycisk do logowania. Kiedy go użyłem i się zalogowałem, to liczyłem, że zostanę na tej samej stronie (tyle, że już zalogowany), a przeniosło mnie na pierwszą stronę w tym temacie. No i trzeba było kolejnego kliknięcia, by przejść tutaj i Cię zacytować. Podsumowując: jest parę fajnych rzeczy na tym nowym forum. Co z tego, jak podstawowe są zepsute i wchodzić się w ogóle chce? Jak pisałem wcześniej: Lepsze jest wrogiem dobrego. A reasumując: nakopałbym temu śmiesznemu informatykowi do doopy i tyle. A zapłaciłbym mu po zatwierdzeniu wersji testowej, na której teraz powinniśmy hulać przez miesiąc. Jak się nie sprawdzi, to niech to zabiera i nie zawraca głowy.
  1 Punkty
 41. Buster

  Nowa odsłona Forum Budujemy Dom

  Czy redakcja pluje już sobie w brodę z powodu wprowadzenia nowego forum?
  1 Punkty
 42. demo

  Oświetlenie do łazienki

  Żarówka to nie problem, ta lampa ma podejście na GU-10 więc spokojnie wymieni na np. 6W led, bo takie istnieją w sprzedaży.
  1 Punkty
 43. Baszka

  Nowa odsłona Forum Budujemy Dom

  Strzałka do góry- zachwyca .
  1 Punkty
 44. Piter Be

  co kupić na urodziny?

  Nie musi być to koniecznie coś związanego z motoryzacją...... Jest wiele innych opcji prezentowych jak na przykład jakiś porządny zegarek ( zerknij sobie na przyklad na to jakie zegarki ma Adriatica - moim zdaniem świetne: http://www.zegarmistrz.com/Adriatica_meskie-k202-0-3-default.html ) ksiązka piersiówka szachy czy też karnet do spa na masaż Jeśli chodzi o sprawy samochodowe to niech lepiej sam sobie takie rzeczy kupuje. Przynajmniej będzie to trafione.
  1 Punkty
 45. daggulka

  Nowa odsłona Forum Budujemy Dom

  Sprawdziłam dzisiaj - u mnie też reputacja działa bez zarzutu
  1 Punkty
 46. animus

  Płot z drewna - spróchniałe kantówki

  Kupuj je z głową czyli odpowiedni gatunek, na słupki modrzew a reszta może być sosna-świerk. Spokojnie 7 lat wytrzymają, natura je impregnowała.
  1 Punkty
 47. Baszka

  mój wymarzony domek

  Sama się namówiłam, lubię kształty falliczne, ale nie mów o tym nikomu I czemu Ty się boisz o kurki w mojej łazience? Ciekawe.
  1 Punkty
 48. animus

  Dom pasywny, kopuła Autorus

  To po problemie ,teraz jeszcze trzeba na dole zrobić rozpraszacz ,żeby nie chlapało na elewację ,jak krople uderzają w ziemię to rozbryzgując się zabierają ze sobą osad,który osadza się na dole na elewacji.
  1 Punkty
 49. animus

  Dom pasywny, kopuła Autorus

  Bo to baza ,papa podkładowa . Baza PYE PV 250 S4,0 to papa asfaltowa zgrzewalna, podkładowa, modyfikowana SBS, na osnowie z włókniny poliestrowej o gramaturze 250 g/ m2.Od wierzchniej strony papa pokryta jest drobnoziarnistą posypką mineralną, jej spodnia strona zabezpieczona jest folią z tworzywa sztucznego. Reszta to bajer sprzedającego. Z siatką to : Papa wierzchniego krycia na osnowie nowej generacji Poliester/JM aktywowana termicznie ICOPAL EXTRA WENTYLACJA TOP 5,2 Szybki Syntan SBS gr.5,2mm (5m2) Papa asfaltowa aktywowana termicznie Papa wierzchniego krycia na osnowie z nowej generacji KOMPOZYTU: Poliester/JM-055 wzmacniany wtopioną siatką szklaną o podwyższonej stabilizacji wymiarów, do pokryć jednowarstwowych, aktywowana termicznie. Papa na osnowie z włókniny poliestrowej wzmacnianej siatką szklaną, z obustronną powłoką z masy asfaltowej: z asfaltu modyfikowanego SBS z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest gruboziarnistą posypką mineralną oraz wzdłuż jednej krawędzi nałożony jest pasek folii o szerokości ok. 80 mm, strona spodnia pokryta jest czerwoną powłoką akrylową (SYNTAN) na którą nałożone są wzdłużne profilowane pasma klejowe z masy asfaltowej (modyfikowanej SBS oraz żywicami), zabezpieczone folią z tworzywa sztucznego. Papa produkowana jest wg technologii ?SZYBKI SYNTAN SBS?. Służy do wykonywania warstwy wierzchniej w nowych lub podlegających renowacji wodochronnych pokryciach dachowych, w systemie jedno- lub wielowarstwowym. A podkład to : Papa podkładowa na osnowie nowej generacji Poliester/SNS aktywowana termicznie ICOPAL TERMIK BAZA 2,5 Szybki Syntan SBS gr.2,5mm (10m2) Papa asfaltowa aktywowana termicznie Papa podkładowa na osnowie z nowej generacji KOMPOZYTU: Poliester/SNS wzmacniany wzmacniany siatką szklaną o podwyższonej stabilizacji wymiarów, do pokryć dwuwarstwowych, aktywowana termicznie. TERMIK BAZA 2,5 Szybki Syntan SBS Przeznaczenie, Dokument odniesienia / CE Papa podkładowa, PN-EN 13707:2006 obowiązuje wyłącznie w układzie technologicznym Typ osnowy, Gramatura [g/m2], Technologia Nowej generacji kompozyt: Poliester/SNS-110g/m2, wzmacniany wtopioną siatką szklaną o podwyższonej stabilizacji wymiarów
  1 Punkty
 50. miki3

  Kotłownia w budynku gospodarczym ?

  Ja proponuję tak: w gospodarczym kocioł + zawór + wymiennik z pompami, w domu rozdzielacz a z niego zasobnik na ciepłą wodę, wyjście na grzejniki i podłogówkę do połączenia budynków widziałem kiedyś takie izolowane rury z thermafleksa rozwijane z metra
  1 Punkty
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00