Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 25.05.2018

 1. 3 points
  To niech nie mówią - tylko napiszą. Sam się niestety przekonałem, że z gminą można tylko na piśmie "rozmawiać". I niech ci te rozmowy "napiszą". Starostwo nie jest nieomylne - a od tego co jest prawilne to jest w pierwszej kolejności SKO I tak oto stałem się pieniaczem . ( Ale dzięki pisemnym odpowiedziom z gminy JA mam d..pę krytą - i tu niech się martwi już gmina a nie ja. A wszystko przez fakt dzięki któremu sam bardzo szybko zmądrzałem, jak pewnego razu zapukała do mych drzwi Policja i to JA musiałem udowadniać, że nie jestem garbaty, bo gmina moje ustne prośby miała w ... wiadomo gdzie.)
 2. 3 points
  Eeeee... chyba nie o to Kalafonii chodziło
 3. 2 points
  to lebioda. W zasadzie nadaje się na sałatkę Łatwo się pieli, ale jak nie korzystasz z tego obszaru to nakryj folią lub kartonami. Zadusi to, co rośnie i zapobiegnie nasiewaniu się kolejnych chwastów.
 4. 2 points
  Od lat twierdzę i piszę, że na gębę to możemy sobie uzgadniać i załatwiać bzykanko. Sprawy urzędowe załatwia się/uzgadnia urzędowo - na piśmie, za potwierdzeniem odbioru
 5. 2 points
  Upraszczając. 1, Instytucja zgody sąsiada umarła, została wyeliminowana z obrotu prawnego, w 2001 r. przez TK - ale być może, w tym przypadku (jeśli było to po 2001 r.), że rzeczona zgoda została potraktowana jako zgoda na dysponowanie nieruchomością na postawienie garażu wchodzącego na działkę rzeczonego. 2. Odległości od lasu są "od zawsze" ale: - była nowela Rozporządzenia i obowiązuje od 01,01,2018 r. zapis: Upraszczając: - granica (kontur) lasu to granica Ls, granica na mapie ewidencyjnej która wcale nie musi się pokrywać z granicą działki. Dlatego w #4 pytałem czy chcesz budować garaż, czy dop.... sąsiadowi...., bo obowiązujące przepisy, być może, pozwalają na wybudowanie garażu a pytanie Draagon prowadziło do określenia możliwości dop.... sąsiadowi, bo sankcji administracyjnych można spodziewać się zawsze, ponieważ nie przedawnia się złamanie przepisów.
 6. 2 points
  A ja nie był bym taki hepi co do wypowiedzi autora tematu, dlaczego? Dlatego, że znamy tylko pół prawdy, zapewne sąsiad gdyby tu sie wypowiedział to jego wypowiedź była by podobna do wypowiedzi autora, czyli uważałby, że sąsiad czyli konrad_p działa na jego niekorzyść. Druga rzecz która budzi moje podejrzenia to w sąsiad stawiając garaż w granicy musiał uzyskać pozwolenie na budowę w Starostwie i dziwne, że urzędnik nie dopatrzał się na mapce usytuowania garażu zbyt blisko lasu. I najważniejsza rzecz w tej sprawie to kiedy to miało miejsce, ile lat temu sąsiad wybudował garaż. Zakładam, że było to dawno bo była wymagana zgoda sąsiada na budowę w granicy. Być może wtedy nie było tam lasu. Ciekawi mnie też kto odtworzył granice działki, czy jest na to jakieś potwierdzenie czy tylko wg planów, jakich planów? Uważam, że sąsiad nie działał w złej wierze i nie naruszył celowo cudzej własności, był zapewne przekonany, że stawia garaż i ogrodzenie na swoim. I wątpię aby coś autor tematu wskórał w tym temacie jeżeli jak sam napisał, wyraził zgodę na budowę garażu i zapewne na budowę ogrodzenia więc był świadom, nie wniósł sprzeciwu, a teraz być może relacja z sąsiadem się pogorszyła to che mu "dokopać".
 7. 2 points
  Proszę przede wszystkim przemyśleć jaka rekompensata ze strony sąsiada jest dla Pana satysfakcjonująca. Może to być np. wykup zajętego samowolnie pasa terenu. Proszę następnie postawić te żądania sąsiadowi na piśmie, określając równocześnie termin do którego powinien się do nich ustosunkować. Jeżeli nie odpowie, proszę ponowić to pismo. Wobec braku reakcji pozostanie tylko droga prawna. Jednak Pan będzie mógł jednoznacznie wykazać, że jasno określił Pan swoje żądania zaś sąsiad zajmuje część Pańskiej działki w złej wierze, ze świadomością, że narusza cudzą własność. Jest też możliwe podważenie decyzji legalizującej samowolę budowlaną. Wątpię czy w procedurze legalizacji uwzględniono w ogóle fakt naruszenia cudzej własności.
 8. 2 points
  Jak chciał zrobić tanio i sam, to niech zasilikonuje, żeby więcej wody nie ciągnęło, a na rozwarstwione miejsce naklei kawałek jakiejś tapety, albo folii samoprzylepnej w smerfy, czy inne krasnoludki, będzie prościej i taniej niż klejenie, a jak ktoś na to zwróci uwagę, to będzie mówił, że to taka spec-aranżacja...
 9. 2 points
  Co jest ok? Twoje samopoczucie, czy demontujesz co jakiś czas i sprawdzasz stan trójnika? Podłączać należy podobną kształtka stalową, tyle że sznur jest od środka a redukcja wchodzi na trójnik, a nie do jego wnętrza. Kiedyś sprzedawał takie Schiedel, teraz ma w ofercie Darco. Różnica? 1.Rozszerzalność stali (większa od ceramiki ), nie rozsadzi trójnika. 2.Sznur nie twardnieje przedwcześnie z powodu kontaktu z produktami spalania. 3.Konieczność oczyszczenia z resztek zaprawy miejsca miedzy trójnikiem a pustakiem kominowym (nie dla wszystkich jest to oczywiste).
 10. 1 point
  Rwij to , bo sobie nie poradzisz! Ja to pielę od lat a i tak zawsze tego mam pełno.
 11. 1 point
  Wszyscy nabieramy mądrości z doświadczeń, ktore nas spotykały. Podpisuję się lewą i prawą ręką.
 12. 1 point
  Czyli do 20-25 stopni. Jeśli taras będzie zbytnio nasłoneczniony, ja bym polał wodą. Nakrywanie folią, matą jest chyba mniej wygodne. Czyli standardowa pielęgnacja mieszanki betonowej/ tynku etc. Po 4-5 godzinach układasz płytki ale czas wiązania 14 dni.
 13. 1 point
  Tak myślę sobie, że skoro została samowola zalegalizowana, to od tego momentu przestała być samowolą i na dzień dzisiejszy jest garaż budynkiem na prawach. Skoro jest prawnie usankcjonowany, to do czego się teraz przyczepić/ Do niczego
 14. 1 point
  tylko trzeba za nią zapłacić dodatkowo
 15. 1 point
  Dopowiem to jest jeden z obowiązujących elementów/urządzeń wentylacji grawitacyjnej. W opisywanym przypadku, najprawdopodobniej jest wentylacja mechaniczna wywiewna + kanał dla okapu kuchennego. Przepisy i logika zabraniają, w jednym pomieszczeniu, stosowania wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej, a taka sytuacja jest kiedy nie pracuje wyciąg okapu kuchennego. Taka klapa/zawór zwrotny odcina działanie wentylacji grawitacyjnej - nie ma zjawiska cofki z tego kanału.
 16. 1 point
  Piotr, nie klapa bo klap jest mnogo tylko jak autor pisze, klapa zwrotna, a to już jest różnica bo wpisując w Google "klapa zwrotna" pojawi sie takie coś na ten przykład.
 17. 1 point
  Na fotce widać tak jakby odkleiła się okleina od płyty. Najtańszym i najprostszym sposobem naprawienia tego jest to ponownie skleić. Kup klej do drewna np wikol, za pomocą strzykawki zaaplikuj w szczeliny klej jak można najgłębiej i nie żałuj kleju ale nie do przesady potem za pomocą dwóch desek i dwóch ścisków stolarskich lub nawet trzech dociśnij okleinę do płyty. Deski są potrzebne po to aby równo po całości docisnąć obie strony okleiny. Po dociśnięciu nadmiar kleju który wyjdzie spod okleiny wytrzyj wilgotna szmatką i poczekaj z dzień aż dobrze klej złapie. Jeżeli po sklejeniu będą jakieś ubytki lub niedoskonałości to można użyć szpachli akrylowej z wiórami koloru białego albo użyć farby zaprawkowej koloru mebli. Co do walki z wodą to jeżeli pochodzi ona z blatu to proponuję osilikonować styk blatu ze ściana jak również styk z meblami. Jeżeli są to białe meble to kup silikon sanitarny biały. Jeżeli woda wychodzi ze ściany, tak widać na fotce jakby spod gniazdka to musisz znaleźć przyczynę tego przecieku.
 18. 1 point
  Ufffffff , przy tym upale ....... trzeba przedłużyć tą scankę z lewej , tak? i z Twojego opisu wynika że bedzie przeswit 82cm , to jest idealnie do drzwi 70tek , wasko bo wąsko....mniejsza z tym więcej nie bedzie . z tej futryny co jest z prawej zdejmujesz tą opaskę - cienką listewkę i prostopadle montujesz tę nową futrynę pod kątem 90st tak aby futryny stykały się kantami bądż ta nowa może zachodzić z 1cm na tą starą , styk futryn wykańczasz albo cienitkim ćwierćwałkiem bądż akrylem bo z tego co zrozumiałemto że chcesz wstawić drzwi prawieże na schodach tam gdzie jest te 82cm? po co chcesz wywalić tamtą futrynę ?? niepotrzebna?
 19. 1 point
  A ja zapodam Ci : 1/ "kamienny dywan" Zrobiłem 3 lata temu na schodach wej. do budynku - super się trzyma albo 2/ Sikafloor - też mam na schodach nie zadaszonych A wygląda to tak : I masz święty spokój do końca żywota Twojego i Twoich dzieci , a może i wnucząt. Na tym Twoim starym betonowym tarasie nie wiele wymyślisz , musisz zrobić "nową strukturę z dobrą hydroizolacją" na tym co jest konstrukcyjnie w miarę stabilne , po wywaleniu wspomnianych śmieci , styropianów, pap itp A te drewniane palety to Ci pewnie bokiem wyjdą za parę lat Pozdr Wojtek
 20. 1 point
  No Witojcie Prezesie . odpowiedź na jakiego wuja jest następująca : balkon - taras przypuszczam jest kontynuacją płyty stropowej znaczy mostek termiczny który warto ograniczyć. przy obecnym trendzie balkony izoluje się także od dołu i ze szczytów. Z Animusem zgadam się w propozycji zejścia do dna czyli do stropu bo jakoś chwalebnie ta papa mi nie wygląda po dojściu do stropu 1 warstwa spadkowa 2 izolacja hydro ( poszedłbym w mapelastic ) (wspomnę że nie wszystkie papy są obojętne dla styropianu) 3 izolacja termo 4 płyta dociskowa (jako że warstwę spadkową wykonałeś wcześniej to jest podobnej grubości i podobnie się zachowuje na całej powierzchni ) 5 izolacja hydro - elastyczna np mapelastic 2 mm - góra 4 mm z taśmami do łączenia z pionami a na wierzch kafle jakie tam sobie chcesz na kleju mrozo-odpornym i elastycznym ważne aby fuga była cementowa nie żywiczna .
 21. 1 point
  Mimo wszystko nie decydowałbym się na gipsowe, ale raczej kamienne. Chyba nie ma aż takiej różnicy w cenie. Podobne w wyglądzie, elewacyjne płytki są w ostatniej gazetce OBI. W cenie pięćdziesiąt parę PLN/m2
 22. 1 point
  Za wymianę powietrza odpowiada wentylacja a ściana obłożona styropianem i obrzucona tynkiem najwyżej przepuści określoną ilość powietrza ale oddychaniem bym tego nie nazwał. Na potoczny język też trzeba uważać. Potem domorośli inwestorzy pytają czy dom będzie oddychał Wracając do pianki - zawsze miałem wątpliwość dotyczącą możliwości dalszej modyfikacji przegrody ocieplonej pianką. Załóżmy po kilku latach - dach płaski, połać od strony poddasza, ściana - bez znaczenia. W moim rozumieniu tematu, takie modernizacje są docelowe i muszą być przemyślane, nic tu nie można zrobić "na wszelki wypadek" lub tymczasowo. Przy konstrukcjach drewnianych, i nie tylko, trzeba też mieć pewność, że nie zakrywamy zawilgoconych materiałów konstrukcyjnych - a szczególnie drewnianych elementów konstrukcyjnych. Alternatywą mogą być płyty.
 23. 1 point
  Założyciel wątku, ma komin z cegieł, więc przyłącza ze zdjęcia nie potrzebuje. Niemniej, przestrzegam przed używaniem tego typu kształtek do podłączeń z kominami systemowymi. Prędzej czy później, sznur nasączany produktami spalania twardnieje. Połączenie traci elastyczność. Rozszerzalność stali pod wpływem ciepła, większa od ceramiki, rozsadza trójnik.
 24. 1 point
  Moim zdaniem tylko meble na wymiar - mam takie w starych lokalu i to jedyny sposób, aby jakoś zakamuflować te wszystkie krzywe ściany. ;/ Ostatnio modne są również meble na wymiar w innych pokojach, nie tylko w kuchni. Myślę, ze to będzie coraz bardziej popularne rozwiązanie, bo naprawdę warto dokładnie odwzorowywać projekty wnętrz jakie zaproponować może projektant. Z wiekiem doceniam wagę pięknego wnętrza, lepiej się w nim wypoczywa i lepiej mieszka.
 25. 1 point
  Chcialeś napisać "Świat idzie cały czas "do przodu" wracając do odkurzaczy bezprzewodowych i "bezrurowych". Tanich przy tym. Przykładowy model
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×