Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 19.08.2020

 1. 4 points
  Dokładnie. Dzieciakom wybudowałem dom z poddaszem użytkowym o pow 127 m p.u. za ok 250 tys zł. Dom do wprowadzenia,z podłogami,schodami z dębu i nierdzewki oraz tarasem i ścieżkami z kostki. Nie tknąłem się roboty.dzieciaki jeszcze mniej. Tylko kupowałem materiały i nadzorowałem. Fakt że działka była ale nawet doliczając jej wartość wychodzi dużo mniej niż u developera. Budowa zaczęta była w sierpniu a w zasadzie ukończona w maju-czerwcu. Parcia na wprowadzenie się nie było więc spokojnie urządzało się do jesieni.
 2. 3 points
  Nie martw się o trwałość konstrukcji. Beton dociśnie ten bloczek, coś się wleje w szczelinę. Ale warto czymś tę szczelinę zaszpachlować, zatkać, czymkolwiek, pianką, cementem, klejem, papierem, bo w czasie zalewania betonem woda cementowa będzie tamtędy ciekła i po prostu powstanie nieprzyjemny wyciek, który gdy stwardnieje będzie trzeba usunąć. No i mam nadzieję, że ten bloczek nie rusza się tak, że można go wysunąć. Jeśli tak, to go trzeba usztywnić choćby deską rozpartą w świetle drzwi.
 3. 2 points
  masz Wielkie Serce, ale tu chyba pudło gdyby pakiet szybowy pękł to wewnątrz pakietu by parowało - tu nic takiego nie ma, a taka taśma by temu nie zapobiegła kolejny fejk, ktoś tu głupa klei i tyle
 4. 2 points
  Cześć, borsuczek1. Od jak dawna tam mieszkasz? Czym ogrzewasz dom? Obawiam się, że to nie hałas niebawem będzie twoim największym zmartwieniem, ale zimno. Przygotuj się, bo w tych warunkach, jakie opisujesz, nie wytrzymasz długo: albo nie będziesz w stanie utrzymać w pomieszczeniu odpowiedniej temperatury - szczególnie nocą, albo po prostu finansowo cię ta sytuacja wykończy. Póki jest w miarę ciepło, ogarnij dziury w dachu i okno. Masz na to około miesiąc, może półtora. Co wydasz teraz, oszczędzisz na ogrzewaniu i na tym, że nie będziesz w panice stosował rozwiązań jeszcze bardziej prowizorycznych niże te które teraz stosujesz. Naklej folię na szybę, jak nie możesz wymienić szyby. zasłonę powieś. Ogarnij dziurę w dachu i upakuj tam jakiejś wełny, szmat, pakuł, cokolwiek, byle ciepło zatrzymać. Kup rolkę wełny grubości 10cm, folię w rolce, taker ze zszywkami i pozatykaj dziury. Tylko nie upychaj wełny na siłę. Wełnę się układa, delikatnie, a nie utyka Jak ci wieje, to obejdź z zapaloną świeczką pomieszczenia - zobaczysz skąd wieje i którędy. Albo patrz na dym z papierosa. tylko stój bez ruchu, żeby dym sam się przemieszczał. Dzięki temu będziesz wiedział co zatkać. Jeśli się grzejesz kozą, to uważaj z węglem, bo potrafi rozgrzać kozę do czerwoności, a koza potrafi pęknąć. Łatwo o pożar. Więc pal drewnem, a jak już palisz węglem, to z umiarem. Unikaj grzania się prądem, bo ci odłączą licznik, jak nie będziesz płacił rachunków. A bez prądu to już całkiem będzie kiepsko, bo nawet maila nie sprawdzisz. Kiepsko to wygląda, ale najgorzej, że zima idzie, to jest główne twoje zmartwienie według mnie, a nie hałas... wiesz, hałas to w tym wszystkim jest pikuś. Pozdrowienia PeZet
 5. 2 points
  To dodatkowy ciężar, czy ktoś to przeliczył?
 6. 2 points
  Ad 1. O warunki zabudowy wystąp teraz, przed zakupem działki...
 7. 2 points
  Zenek powtórzę za poprzednikiem kombinujesz jak koń pod górę . moja grzeczna prośba nie mieszaj chłopu w głowie , to co powinien wiedzieć to komu zlecić i komu zapłacić z całej reszty to interesować powinny go tylko wizualizacje i efekt podoba mi się albo nie to chcę coś innego decyzja wymienić za free ok. Teraz jak wymienić ? do tego też będzie potrzebny konstruktor czyli te 1200 będzie trzeba wysupłać - dlaczego ? żeby w razie W nie okazało się że wykopałeś dziury pod nowe ławy a sąsiednie budynki zaczęły się obsuwać a dokładniej zaczęła się obsuwać ziemia pod ich ławami - tych kosztów - wielokrotności tego 1200 wolałbym uniknąć i tobie też bym radził . czyli kolejność projekt wraz z ławami od architekta potem nadzór konstruktora do wyprowadzenia na zero , a potem już może być "zwykły" inspektor nadzoru choć nie musi - bo z konstruktorem się dogadasz za logiczną kwotę to poprowadzi do końca.
 8. 2 points
  Prawie Moje dylematy są "mojsze" i wymagają odrębnej dyskusji
 9. 2 points
  , pisałem już że to dziadki na emeryturach .....kogo oni mają zastąpić?mhtyla ? wolne żarty Różnica jest w uzyskanej strukturze powłoki farby na ścianie , im krótszy włos tym mniej widoczna , długo włos na wałku robi tzw baranek z farby na ścianie.
 10. 2 points
  Skraplanie wody można zaobserwować np: w garażach blaszanych - zwykle rano.
 11. 2 points
  Tyle, że nie tylko w ogrzewanych budynkach występują różnice temperatur. Tylko wiata całkowicie przewietrzana zapewnia równowage temperatur wewnętrznej i zewnętrznej.
 12. 2 points
  Hmmm ... śmiem wątpić. Dom w technologii szkieletowej buduje się kilka miesięcy. Kto powiedział, że dom musi być murowany? Wybudowałam dom (murowany z bk) w 14 miesięcy. Dokładnie po 14 miesiącach od wbicia łopaty wprowadziłam się z rodziną. Oprócz wilgoci, z którą musiałam się oswoić i żyć aż odparuje (cale lato wietrzyłam), nie zauważyłam żadnych bubli. Da się. Dzięki wiedzy.
 13. 2 points
  zależy od jakości, jaka kupisz od dewelopera i ceny. łatwiej kupić - niż się męczyć. Ale trzeba trafić na dobry towar - jak zwykle.
 14. 2 points
  Jeżeli pod płytą jest profil UD60 to czarnymi wkrętami , dwie -trzy sztuki na profil , najlepiej trzymają te do drewna , Na etapie robienia musisz przewidzieć gdzie będzie montowany profil UD i pod spód dać CD60 jeżeli płyta była klejona to kołki wszelkiej maśći tak aby sięgnęły podłoża tej przyklejonej płyty. I nie kołki SMy tylko np z Rawpluga takie niebieskie , droższe są ale trzymają jak żaden .
 15. 2 points
  Cz 2. Mocowanie trepów. Trepy zostały wykonane z dębu 4cm grubości. Kawał solidnego trepa :) Pomalowane lakierobejcą i polakierowane lakierem bezbarwnym o podwyższonej ścieralności (z przeznaczeniem na parkiety w obiektach sportowych). Wariantów na montaż było kilka. System na wkrętki nie sprawdziłby się u mnie, bo na zabiegach musiałbym zastosować śruby długie na ok 25cm (na zabiegach profil idzie po długości). Zdecydowałem się na montaż trepów za pomocą kołków do konstrukcji stalowych i drewna (odpowiednik Fischera TB). Ze względu na cenę postawiłem na zamiennik. 1 kpl kołka zamiennego około 1,5zł a fischera TB 5zł Czy warto przepłacać ?? :) Wg mnie, nie. Obydwa wykonane z nylonu, obydwa bardzo wytrzymałe. (Fischer to ten ładniejszy). Ostatnio w domu, mój ulubiony sprzęt, wiertarka stołowa:D Wiercenie otworów w trepach mega ułatwiły znaczniki :) Ogólnie to starałem się wiercić otwory tak aby, trep nie leżał bezpośrednio na konstrukcji, żeby schody kiedyś nie skrzypiały. Starałem się zachować przerwe miedzy trepem a konstrukcją schodów 1mm. Tam gdzie flekownik wjechał ciut za dużo, podkładałem podkładki które były w zestawie z kołkami. Jak już wiedziałem gdzie mam wiercić, to wiertłem fi 14 wjeżdżałem w trep na +25mm, po wiertle flekownik fi 25 na około 4,5mm żeby schować w trepie dystans kołka. Żeby zmieściła się podkładka dystansowa musiałem użyć właśnie flekownika fi 25. Ps. Nie każdy trep wymagał użycia podkładki dystansowej. Przed mocowaniem trepów na stałe, robiłem wcześniej przymiarke każdego trepa z osobna do kołków które były już zamontowane w konstrukcje. Wtedy wiedziałem, czy mam jeszcze skrobnąć flekownikiem? czy trep już dobrze leży i mocować go na kleju. Kleju jaki użyłem to popularny w tubce do silikonu krystaliczny i elastyczny :) ponoć mega mocny. Trepy zacząłem mocować od zabiegów. Czemu od zabiegów?? A no dla tego żeby konstrukcja była stabilna, zwarta, i nie do ruszenia w żadną strone (nie wypaczała się) właśnie na zabiegach. Jak już środek miałem przymocowany, to mogłem się zająć dołem i górą schodów. Dół i góra wymagały małej korekcji. Trepy wystawały ok 3-5mm poza konstrukcje :/ Udało się to zniwelować za pomocą rozpórek, którymi trochę rozepchałem konstrukcje. Całość ma się tak. I chyba jak to przy takich konstrukcjach, nie da się przewidzieć wszystkiego. :/ ....ale ile kroć nie patrze na te schody, jaram się jak dziecko :D Będzie częśc 3 :)
 16. 2 points
  Aktualności. Co u mnie? Pan geodeta szykuje inwentaryzację powykonawczą. Wbiłem szpilkę i podłączyłem - wreszcie! - szynę ekwipotencjalną. Umówiłem się na pomiar i niebawem nastąpi - pomiar pętli zwarcia i odbiór instalacji elektrycznej. Szukam mistrza kominiarskiego. Umówiłem się z kierownikiem budowy na spisywanie oświadczeń i zamykanie dziennika budowy, kiedy tylko skompletuję dokumenty. Muszę przyznać, że dla mnie pandemia jest o tyle łaskawa, że dzięki lockdownowi mnóstwo budowlanych spraw miałem okazję podciągnąć. Aczkolwiek zawodowo, cóż, śmiało mogę napisać, że właściwie mój zawód przestał istnieć. Aktorzy sami się reżyserują, teatry nie grają, brak tantiem. Nawet warsztatów edukacyjnych nie sposób prowadzić. Taka to historia. Ale ja nie narzekam. Bądź jak woda, mawiał Bruce Lee i trzymając się tej myśli, powiadam: jestem jak Bruce Lee. Co zrobiłem ostatnio? - uruchomiłem łazienkę na poddaszu - opłytowałem poddasze - opłytowałem klatkę schodową - zbudowałem porządną balustradę na klatce schodowej - z łat i desek - szpachluję raz tu, raz tam, powoli, bo to niewdzięczne zajęcie. Staram się nie szlifować, za to na bieżąco wygładzać ścianę gąbką - uruchomiłem system lania szarej wody na ogród - wstawiłem barierki w okna na poddaszu - wstawiłem kolejne troje drzwi - wbiłem trzymetrową szpilkę uziemiającą ii podłączyłem szynę ekwipotencjalną - rozpiąłem drut na ogrodzeniu i podłączyłem elektryzator, ale dragon po kilku dniach opanował czym jest prąd i jak go unikać, więc dalej jest jak było. Hehe. No i rozdaję, co mi zostało. Oddałem ileś tam rur kanalizacyjnych i kształtek. Oddałem całą rolkę siatki elewacyjnej. Oddałem folię paroizolacyjną i pistolet do pianki. Glazury oddałem dobre kilka m2. Elementy rusztowania warszawskiego oddałem - 10 sztuk. Niecałą rolkę papy. Dwa pecety. Działąjące! Dwuipółmetrową łatę z oczkiem pionu i poziomu - skróciłem do półtora metra, bo mnie już tylko wkurzała - była za długa, choc kiedyś była akurat.
 17. 1 point
  To zagruntuj i nadłóż w dołkach ponownie, wyprowadź, długim nożem, łatą trapezową itd.
 18. 1 point
  Dzień dobry, jeśli chodzi płytę balkonową, to można to wykończyć tynkiem, jak opisał p. Aleksander, ale też takim rozwiązaniem może być system weberep duo - czyli warstwa antykorozyjna i sczepna: webrep KB duo oraz warstwa naprawcza i wygładzająca do betonu weberep R4 duo. System weberep duo rekomendujemy do naprawy schodów. Więcej informacji można znaleźć na stronie: weberep KB duo >https://www.pl.weber/naprawa-betonu/weberep-kb-duo weberep R4 duo >https://www.pl.weber/naprawa-betonu/weberep-r4-duo Pozdrawiamy!
 19. 1 point
  W późniejszych godzinach jest to nadal ta sama "wiata" czyli "nie jest to wiata całkowicie przewietrzana" a zjawisko skraplania już nie występuje. Nie ma sytuacji kontaktu ciepłego powietrza z zimnym materiałem.
 20. 1 point
  Przeczytałam wczoraj ten wątek. Też bym nie wróżyła ... za mało danych, za dużo niewiadomych Pakując się w taką inwestycję, chciałabym wiedzieć jak najwięcej. Sama popełniłam błąd ... niewiedzy Przed zakupem działki rozmawiałam z sąsiadem, który stwierdził, że grunt taki, że musiał zrezygnować z piwnicy. Pomyślałam ... noż kuźwa, ja nie robię piwnicy ... co może pójść nie tak? I kupiłam działkę, po czym ... tadaaaaam ... budowałam na torfach. W trakcie kopania pod fundamenty okazało się, że w niektórych miejscach torfy sięgają ponad 2 metry w głąb ziemi. Musiałam wykonać głębokie na ponad 2 metry fundamenty, żeby przekopać się przez to g****wno do gruntu nośnego. Kosztowało mnie to kilkanaście dodatkowych tysiaków (albo i więcej) wyrzuconych DOSŁOWNIE w błoto — beton i stal — poszszszło w ziemię Na miejscu andrzej_g zrobiłabym ekspertyzę ... niech zbadają zawczasu i niech będzie na piśmie — co tam jest i jakie trzeba zastosować rozwiązania. W przeciwnym wypadku raczej niech nastawia się na pesymistyczny scenariusz. Lepiej się mile zaskoczyć, niż rozczarować
 21. 1 point
  Ano taki rzeczy są . Istotne jest to czy ta działka odpowiada Ci na na tyle by podjąć się budowy pomimo dodatkowych kosztów . Jeśli tak tak kupuj. Co do WZ sposobem - architekt zna boczne drzwi zlecić nie zawracać sobie D. A z tego co pisałeś projekt i tak indywidualny bo typówka już nie dostępna. Co do piwnicy , Jak stwierdzisz Ze potrzebujesz jeszcze z 600 m2 domu to zawsze możesz postawić ze 2 piętra w dół na wielkości działki a górą zgodnie z WZ i też nie będzie problemu - tak się teraz buduje za "gramanicą" gdzie cena m2 działki sięga kosmosu
 22. 1 point
  Nie... dlatego, że po prostu nie jest to wiata całkowicie przewietrzana Brak myślenia chyba prezentujesz - brak logiki. Tymianek słusznie napisał, że jest "różnica temperatur" I należy napisać logicznie zamiast twojego "Nie..." - Tak, bo nie jest to wiata całkowicie przewietrzana. Gdyby była całkowicie przewietrzana - nie byłoby różnic temperatury wokół zadaszenia. Mam nadzieję, że nawet bobas zrozumie jak wyciągnie cumla i pomyśli...
 23. 1 point
  reanimacja trupa...
 24. 1 point
  do wymiany w całości
 25. 1 point
  Tak, jest na stronie wewnętrznej.
 26. 1 point
  Odniosłam się do wypowiedzi zawartej w treści wątku.
 27. 1 point
  dobrej jakości biała w 3 warstwach
 28. 1 point
  7 miesięcy to wybudowałeś sobie bubla a nie dom, technologicznie dom powinno budowac się w ciągu 24 miesięcy, po 7 miesącach wszytko nadaje się do poprawek a nie do zamieszkania. Ja budowałam dom prawie przez 36 miesięcy. Jak ma się byle jaką wiedzę budowlana taką jaką ty reprezentujesz to nie ma dziwu że masz jak masz, zamiast domu jeden wielki bubel.
 29. 1 point
  Trzeba kupić, albo zrobić samemu, uciąć kątówką szpachelki i wyjdą narożne. Dogina się je jeszcze jak potrzeba. Dokładnie. MAGNAT Ceramic w zasadzie wszędzie walę, C45 biały, czasem siwy, grunt z Atlasa ale pod farby rozcieńczam. Atlas też robi grunt berbeluchę rozcieńczony, ale wodę to wolę dolać niż dźwigać na budowę.
 30. 1 point
  Ja kładę mokre na mokre, 2-3 h materiał musi być związany, nie kleić się w dotyku, twardawy, czym grubiej tym dłużej trzeba czekać, dobrze się prowadzi na mokrym długie noże, ale szlifować to trzeba w miarę suche bo zamula. Szlifowanie zaczynam o 100-ki i kończę na 180-ce zależy jeszcze jakie papier maa żądło.
 31. 1 point
  Pozwól żeby wyschła , i mokre na suche , Ja do żyrafy stosuję od 100tki do 150tki
 32. 1 point
  Jesteś mistrzem Pezecie. p.s. bardzo podoba mi się Twoje zdjęcie profilowe
 33. 1 point
  Nie wiem jak tam masz rozrysowany projekt tej belki garażowej, możesz tu wkleić? Przeważnie dolne pręty kończą się tak jak napisałeś, ale górne są zagięte na dół i prawie stykają się z końcami dolnych prętów. Rdzenie daj co 120 cm w osiach, zawsze to wyjdą gęściej, jak 6 prętów to trzy od środka budynku i trzy od zewnątrz.
 34. 1 point
  Filary najlepiej z cegły pełnej, albo podmurować je cegłą, w belkę na 1mb wprowadzić pręty wieńca.
 35. 1 point
  Zależy ile masz ugięcia tego stropu. Jakie wymiary ma mieć ta ,,dziura '' w suficie?
 36. 1 point
  Dziękuję za odpowiedź, Zdecydowałem się na odkopanie murów fundamentalnych i odkryłem że na całe szczęście woda weszla tylko do kilku pustaków (prawdopodobnie dlatego że nie było tam papki) także zrobiłem tam nawiert żeby wypuścić wode i zizolowalem mur zaprawa szlamowa i asfaltowa; zamierzam teraz zakopać mury z powrotem. P.S. chodzi pustak wentylacyjny 2 komorowy; mój dziadek korzystał z dość innowacyjnej architektury, ale najwidoczniej nie zdawał sobie sprawy że obszar na którym znajduje się dom jest zagrożony powodzią i że pustak może się w taki sposób zachować w razie powodzi
 37. 1 point
  Oj ...żeby tylko nie narobić się Taką piłą ciąłem z ojcem siporeks około 1975-76 r.
 38. 1 point
  Taki system przede wszystkim nie posiada progu - to jego jedna z większych wad odnośnie wygłuszenia. Do tego systemu będziesz miała ościeżnicę tunelową czy tylko samą kasetę i 2 skrzydła? Jedyne co tak na prawdę w niewielkim stopniu możesz zrobić to dać uszczelki włosowe (są różnej długości te włoski). Ja poleciłbym Ci zobaczyć po zamontowaniu drzwi czy rzeczywiście będzie przeszkadzała Ci ich izolacja akustyczna, czy będzie to do zaakceptowania. Drzwi przesuwne z reguły nie są super izolowane ale też jakiegoś dramatu nie ma.
 39. 1 point
  Na moje oko łazienka do prucia ...Z autopsji - dzwoni klient po kilku latach że w kabinie płytki zmieniły wygląd od wilgoci i wilgoć jest na fugach . Akurat ja w tym przypadku hydrauliki nie robiłem . Instalacja w alupexie , rurki w peszlach do samych odbiorników . Rozprułem kabinę i ściana mokra jak gąbka , prujemy dalej po rurkach aż do podłączenia głównego zimnej wody . Hydraulik spieprzył robotę na głównym , dał peszel a z kształtki która została zapiankowana z peszlem woda się curczyła peszlem do kabiny i w kabinie wyciekała między peszlem a rurką . Nie rozwalisz łązienki to się nie dowiesz.
 40. 1 point
  być może to teren wyłączony z produkcji rolnej a celownik to siatka odległości - bez znaczenia
 41. 1 point
  miłej lektury :) jak nie znajdziesz, pisz
 42. 1 point
  Właśnie zgarnąłeś nagrodę ,,Złoty Bzdet '' za poradę roku , jesteś miszczem H40 Mapeii albo żelowy Atlasa , mają najmniejszy skurcz według mnie .To są wysokoelastyki , więc wiązanie jest przedłużone .Ale potem parapet jest nie do wyrwania jeżeli to konglomerat lub kamień .
 43. 1 point
  To upierdliwy materiał jest , przeznaczenie do wilgotnych pomieszczeń , nie rób tym całej chałupy , tylko łazienki . To beretem można przeszlifować , zrób papierem 180 tką delikatnie , na to grunt Atlas 1 do 0,75 z wodą , potem maluj czym chcesz.
 44. 1 point
  Od takich "przeróbek" jest konstruktor budowlany - na forum w tym temacie można najwyżej wyżalić się.
 45. 1 point
  Tak. Kupienie działki bez wrysowanej drogi w MPZP. Po to te plany są jawne, żeby potem ktoś nie próbował blokować inwestycji twierdząc "nie wiedziałem". Droga może być kwestią negocjacji cenowej zakupu działki
 46. 1 point
  Witam wszystkich Agatkowiczów my narazie na początku przygody z budowaniem, oto nasza wymarzona Agatka
 47. 1 point
  Zapodaj proszę zdjęcie tych drzwi, łatwiej będzie doradzić.
 48. 1 point
  Zgadzam się w 100%. Super wygląda ale jak przychodzi do mycia to masakra
 49. 1 point
  Gawle, ja znam Twoje wyniki, czytałem o nich. Ale moja obserwacja jest taka, że jesteś jedynym użytkownikiem, który mówi o takich parametrach i takich cenach. Stąd pozostaje mi tylko wyrażać podziw, a statystycznie uznaję twój przypadek za nieosiągalny dla mnie ideał.
 50. 1 point
  Wcale nie błaha ale już gruntownie omówiona przed kilkoma dniami. Teraz to już tylko bicie piany,przekonywanie tych których nie da się przekonać. Pacyfikacja tych co mają inne zdanie. Bo autorowi pytania już to wisi.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...