Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

MTW Orle - osuszanie budynków

Ekspert budowlany
 • Posty

  7060
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  62

Reputacja

278 Dobry doradca

1 obserwujący

O MTW Orle - osuszanie budynków

 • Ranga
  Profesjonalista
 • Urodziny 26.07.1969

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  2187

Ostatnio na profilu byli

21576 wyświetleń profilu
 1. Kto buduje bez kredytu?

  no niby Tak - znaczy się zgadzam z tym że : co niektórzy budowali w czasie dobrej koniunktury za duże kredyty i jeszcze nie złotowe , koniunktura padła na pysk , ceny poszły w dół , a waluty w górę i teraz nawet gdyby sprzedali dom to i tak zostają z długami bo kredyt jest 2 krotnością wartości zastawu . Innymi słowy kredyt tak - ale z głową .
 2. Pytania i odpowiedzi na temat funkcjonowania Forum

  ale drzewiej ta kotwica się była podrzędna w stosunku do prowadź do pierwszego nieczytanego postu , czy też ostatniego przeczytanego postu i odśwież kotwicę zrywało i szło wraz z postępem czytania , a teraz ni Chuchu.
 3. Jak ocieplić lane skosy ?

  a co to znaczy ocieplić od wewnątrz ??? podaj Twoją definicję , jak to ocieplenie powinno wyglądać Twoim zdaniem idź do architekta niech wykona projekt , wyliczy dyfuzję pary wodnej dla Twojego budynku i przygotuje rozwiązania pozwalające na jej wyeliminowanie.
 4. Pytania i odpowiedzi na temat funkcjonowania Forum

  rozgryzłem problem - znaczy umiejscowiłem go dość dokładnie . mam subskrypcję w niektórych tematach i przychodzą maile z powiadomieniem klikam i przenoszę się np. do panelu.... przy okazji dłuższego pobytu przy kompie po każdym odświeżeniu bez względu na ilość postów zamieszczonych po moim wejściu - ląduję na wysokości postu jaki mnie tu sprowadził z maila . Wychodzi mnie na to że forum z moim komputerem się nie mogą dogadać w znaczeniu przenieś do ostatniej czytanej zawartości . ad.2 Daga zgłosiła co prawda nie tu że po kliknięciu w link z subskrypcji czy dzisiejszej aktywności znalazła się na poście 1 panelu czyli jakby 3188 stron za wcześnie . Też kilka razy mnie się podobny nr. zdarzył , ale nie do końca pamiętam okoliczności - zwrócę na to uwagę w przyszłości
 5. Doposażenie starej bramy garażowej w napęd elektryczny

  EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE sam napęd to przeca nie problem silniczek w prawo / silniczek w lewo i już. gorzej jeśli chodzi o nadzór ktoś przetnie wiązkę światła fotokomórki , czujnik naciskowy który po osiągnięciu pewnej siły oporu spowoduje ponowne otwarcie bramy + sygnalizacje to są elementy które tak na dobrą sprawę komplikują te magiczne skrzynki jak się ich (tych dodatków komplikujących ) nie ma to dopiero się życie komplikuje w razie W czyli lepiej zainwestować w taki napęd z atestem niż samo wykonać i samo odpowiadać
 6. Jak dobrać grubość warstwy izolacyjnej?

  jeśli jesteś przedsiębiorcą to dzwoń do nich , jeśli nie - to też dzwoń może wskażą kogoś kto to wykonuje na twoim terenie .
 7. Remont starego sufitu z trzciny i tynku

  pisz wolniej bo nie rozumiem
 8. Montaż płyt GK pomiędzy jętkami.

  musiałbyś ją całkowicie zdjąć i później jeszcze raz ułożyć , przy czym takie rozwiązanie mocno utrudnia wykonanie ewentualnego schowka na przydasie - zaś kiedyś we wszystkich materiałach instruktażowych , uczynionych przez producentów systemów suchej zabudowy , folię mocuje się do profili od strony płyty GK. bo : do profili łatwiej przykleić łatwiej naciągnąć i zaś po przykręceniu płyty leży sobie na płycie - nie naciągając się. Klejenie do jętek - nikt tego nie zabroni - choć i tak po przykręceniu płyty większość tego klejenia obetniesz , a drewno swoje i tak przepuści , czyli osobiście nie bawiłbym się i przykleił przy narożniku rant swobodnie spuszczając w dół do późniejszego obcięcia
 9. Montaż płyt GK pomiędzy jętkami.

  o ile CD 60 będziesz kładł o długości 80 , a nie 250 cm to spoko ( jako sam sufit , sufit z ciężką lampą już gorzej) a masz wątpliwości to górą wepnij kolejny CD60 jako krzyżowy .
 10. Pytania i odpowiedzi na temat funkcjonowania Forum

  no a teraz na kompie odpowiedź mi się wczytuje wieki
 11. chyba chcesz żebym Solkę pobił - odległością przyjazdu na zlot ale z góry nie mówię nie - zobaczymy
 12. Pytania i odpowiedzi na temat funkcjonowania Forum

  Tak u mnie w dniu wczorajszym też ten problem wystąpił Dziś jest lepiej
 13. widzę że było jak zwykle tym bardziej żałuję
 14. Dom do 80mkw - dobry pomysł?

  ale 500+ pod uwagę nie było brane jak rozumiem ?
 15. Czym jest instalacja fotowoltaiczna?

  nie zapomnę jak przy okazji innych prac trafiłem do Gościa który w zwiąku z budowa domu pasywnego posiadał "kilka" paneli (zestawów ogniw ) na dachu . W tym czasie podłączano mu licznik dwu kierunkowy . pogoda ? tropikalna słońce prażyło że szło zdechnąć i po 24 godzinach uzysk wynosił 4 KW jak kogoś stać i ma ochotę dokładać niech się bawi jak na mój gust to nie inwestycja to rozrzutność ta instalacja nigdy się nie zwróci koszt paneli to jedno , a przygotowanie do wpięcia do sieci to drugie , a grubo rozbudowana rozdzielnia po trzecie , nawet jak ktoś jest hura optymistą i policzy cenę KW po koszcie zakupu to 4KW x 150 dni słonecznych w roku ( wiem zawyżyłem ) = 600 KW x 0.6 zł = 360 zł sam falownik do 4 KW będzie się zwracał przez blisko 4 lata , a gdzie reszta inwestycji ???????????????????