Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

daggulka

Uczestnik
 • Posty

  33 472
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  19

daggulka last won the day on czerwca 17 2018

daggulka had the most liked content!

Reputacja

150 Dobry doradca

O daggulka

 • Ranga
  Naczelna Zołza Forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  2375

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie wiem, jak dużo nam jeszcze brakuje. Na razie nie może mówić personel medyczny.
 2. Ja ich nie wybierałam i nie chcę być tak traktowana. Nie korzystam z "plusów" i nie życzę sobie, żeby jakiś Sebix z Karyną na potęgę bezmyślnie powiększali rodzinę, żyjąc za moje ciężko zarobione pieniądze, z których dużą część muszę oddać w podatkach, podwyżkach towarów w sklepach, podwyżkach prądu. Szlag mnie trafi. Dobra, zmiana tematu, bo mi żyłka wyszła na czoło. Ciśnienie również mam odpowiednio wysokie.
 3. Rozdawnictwo, Heniu. Brak perspektywicznego myślenia, byle im tu i teraz było dobrze. Żelazny elektorat, mierny, ale bierny. Agitacja z ambony. I dużo by jeszcze wymieniać. Im nie jest wstyd. Mają obywateli za bydło, które pasają na swój użytek. Ktoś podatki płacić musi na to, żeby sobie premie wypłacali.
 4. Nie rozumiesz mechanizmów, Heniu. Służba zdrowia jest niedoinwestowana. Myślisz, cze czekasz na badania rok, bo lekarz nie chce dać Ci bliskiego terminu wskutek złośliwości? Do rządu miej problem, nie inwestują w służbę zdrowia. Lekarze stają na rzęsach, żeby to wszystko poskładać do kupy, szpitale zadłużone, a rząd rozdaje patologii (w dużej mierze) „pińćsetki'. Służba zdrowia nie ma pieniędzy. Co gorsza, nie ma ich teraz bardziej, na najpotrzebniejsze rzeczy. A powinni mieć. Żeby w momencie, jak przyjdzie nawał zakażeń (już niedługo), zająć się ludźmi, a nie musieć wybierać jak we Włoszech, kogo odłączyć od aparatury i skazać na śmierć, bo nie ma wystarczającej ilości respiratorów.
 5. Niestety, najgorsze dopiero przed nami. No widzisz. A mnie nie jest obojętne, kto reprezentuje mnie, Polkę, w świecie. Żeby mi wstyd nie było. A jest.
 6. Nie siedzę w domu, a powinnam, ponieważ znajduję się w grupie ryzyka. Ale za siedzenie nikt nie płaci. Pracuję, jak wszyscy, którzy jeszcze pracę mają.
 7. Przyznam, że mnie też rozpiernicza na myśl, że zamiast wszystkie siły rzucić do ratowania gospodarki, stanowisk pracy i służby zdrowia (bo to, co uchwalili woła o pomstę do nieba), to zaprzątają swe myśli kombinowaniem jak przeprowadzić i wygrać pieprzone wybory.
 8. No chyba Cię Heniu pogrzało. Braki środków ochrony osobistej w szpitalach ratujących ludziom życie, na sztuki personel odlicza i trzęsie zadem, żeby się nie zarazić ratując walcząc o zdrowie i życie pacjentów, a Ty byś chciał mieć prawo do kombinezonu? No proszę Cię, zastanów się. Gdybym taki otrzymała w prezencie (chociaz obecnie w cenie papier toaletowy podobno), to w 5 sekund śmigałabym z nim do najbliższego szpitala. Bo ten lekarz, który go ode mnie dostanie, uratuje wielu pacjentów, a ja co? Po bułki do piekarni w nim będę napierniczała? Rozumiem Zakup leków na chorobe przewlekłą (współistniejącą ), których zabrakło w mojej mieścinie. Niestety muszę ruszyć zad dalej, w hurtowniach również nie ma.
 9. Powód mam. Ale w obliczu tej wiedzy chyba wymyślę lepszy
 10. A jeśli uznają, że moje wyjaśnienie ich nie usatysfakcjonuje? W sensie ... nie wiem ... jest zbyt błahe?
 11. Ty to masz na doopie siedzieć tak, jak przykazano, a nie szwendać się gdzieś w kombinezonie. Kombinezony należą się personelowi medycznemu. No właśnie. A jeśli pojadę samochodem na odległość 25 km (inny powiat), to czy mogą mnie zatrzymać i wlepić mandat? Zaniżaliby. Nadal chcą za wszelką cenę przeprowadzić wybory, przynajmniej tej wersji się trzymają. Teoretycznie mogliby zaniżać, żeby puścić ludzi do urn. Dosłownie i w przenośni. Nie odnotowałam w pamięci. Właśnie o tym pisałam wcześniej. Chorzy na władzę. Po trupach, za wszelką cenę nie dać się oderwać od koryta i władzy.
 12. Już zaległam. Ale Jeszcze kuliżanka mi podesłała. Postanowiłam podzielić się dobrą nowina. Jesteśmy uratowani. 23 marca wyposażyli placówki lecznicze. Szalllleństwo 😉
 13. Napisałam coś. Ale skasowałam. Chyba dostałabym za to bana Nieważne. Ja nie mam kwarantanny, pracuję jutro. Czas przygotować kolejną porcję materiałów do zdalnej edukacji młodzieży. Zatem — dobranoc wszystkim.
×
×
 • Utwórz nowe...