Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2261
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  28

Reputacja

130 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Dodam tylko, że warto przemyśleć wydajność pompy/wysokość podnoszenia w sytuacji, gdy podlewamy ogródek i napuszczamy wodę do wanny. Warto zerknąć w krzywą pracy pompy.
 2. Właśnie. Nie ukrywam, że ja noszę się z podobnym zamiarem. Ale jak patrzę na balkony na moim osiedlu - wszędzie wspomniane markizy.
 3. Proponuję boczki zabudować i górę. Z boku coś transparentnego a na daszek może coś kompatybilnego z pokryciem dachu.
 4. Sprawowała się znakomicie nawet bez przestojów. Oczywiście operator - czyli ja- musiał uważać na przeciążenia - czyli nie zakleszczyć łańcucha w kawałku drewna itd itp. Zaznaczam, że był to produkt supermarketowy.
 5. Wszystko się zgadza, tyle, że jeśli mowa o przegrzewaniu pomieszczeń, lepiej ograniczać promieniowanie na zewnątrz zanim dotrze do szyby niż od środka, skoro i tak już "musztarda po obiedzie". Z wychładzaniem pomieszczeń - dokładnie odwrotnie.
 6. deska drewniana lub kompozyt albo tradycyjnie - ceramika. OSB to dobre na poszycie połaci a i tak trzeba osłonić właściwym pokryciem dachowym. PS. Właśnie czytam ogłoszenie DLH. Proponuję zerknąć - jedna z alternatyw.
 7. zenek - Ty zaczynasz panikować Systemy suchej zabudowy to nie zło konieczne a ułatwienie sobie życia. Oczywiscie, są zwolennicy metod mokrych - siatka, szpryca, tynk, gładź, ale sufit podwieszany też jest dla Ludzi. I co tu ma niby pleśnieć??? NIe widzę powodu by tak panikować.
 8. Pracowałem piłą elektryczną 2 kW i dawała radę. Należy pamiętać o napięciu łańcucha i o smarowaniu. Nie podam marki bo nie pamiętam, zakupiona w jednym z supermarketów budowlanych i poddała się po 3 latach. Cena - cóż - tyle, co bak benzyny. Tyle, że pod ręką trzeba mieć gniazdko elektryczne albo przetwornicę potężną z 12/230. Są też zwolennicy produktów znanych marek - nie koniecznie musi to być pomarańczowy produkt z reklamy TV, ale nie zmienia to faktu, że urządzenie dedykowane do określonego obciążenia (np. częsta przecinka czy regularne cięcie drewna na opał) za około 400 PLN będzie miało w naszym schowku na narzędzia prawdopodobnie "dożywocie"
 9. Bo nie znano rolet i żaluzji elewacyjnych??? I ja mówię o ochronie przed przegrzaniem a nie przed wychłodzeniem
 10. To jedna z opcji. Tyle, ze i tak nagrzejemy powietrze po stronie pomieszczenia a tkanina jedynie nam rozproszy i opóźni cyrkulację. Tak czy siak - skoro się nie da na zewnątrz - trzeba od środka. Mniej skutecznie ale zawsze to jakaś ulga chwilowa w upalne dni. Firmy, które mają w ofercie również akcesoria, robią badania termowizyjne żeby poprzeć "marketing" faktami.
 11. Odświeżę temat. To synonim, na który firma sobie zasłużyła bez dwóch zdań. Są też adidasy, purmo, geberity etc. Obecnie na rynku jest taki wybór, że te synonimy zanikają. Co nie zmienia faktu, że kilkadziesiąt lat pracy nad marka się opłaciło.
 12. Wszystko się zgadza, ale najpierw trzeba ograniczyć do minimum traty przez okna a gdy "niżej juz nie zejdziemy", zastosować dodatkowe przesłony. I to najlepiej na zewnątrz.
 13. nic nowego, inna bezwładność może. Dodatkowo dostaniesz wentylator i nazwę "turbo" ale to tylko wpłynie na rozprowadzenie ciepła a nie na jego ilość w danym czasie, którą można uzyskać z przysłowiowych 2000 W.
 14. szary, biały, antracyt, czerń - u mnie np. Kiedyś w radio słyszę opinię Wielkiego Projektanta - "Era brązowych i beżowych łazienek bezpowrotnie minęła" - to trąciło przepowiednią ale, że o gustach się nie dyskutuje, zmieniłem stację na mniej radykalną