Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2381
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  28

Reputacja

135 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Można prosić o konkrety i rozwinięcie zdania "sam koszt zarówno instalacji jak i eksploatacji wcale nie był i nie jest wysoki". Wszyscy skorzystają na tych danych.
 2. Jakieś wnioski, komentarz? czy tylko zestawienie linków?
 3. W tej dziedzinie decyduje w głównej mierze regionalne przywiązanie do marki. Natomiast trzeba zwrócić uwagę na rodzaj tynku i oczywiście na prawidłowo wykonane podłoże. Reasumując - działamy systemowo. Oczywiście - chemia budowlana idzie "ostro" na przód i możliwe, ze o tynków producenci zaczą dodawać specjalne dodatki odbijające słońce etc. (kiedyś tynkarze dodawali mikę ) . Skoro styropian może mieć czarne kropki, to czemu tynk nie może mieć złotych lub srebrnych płatków?
 4. W sumie racja - dobry węgiel (zamiast kamieni) i wtedy ta propaganda o smogu by się skończyła. Zamiast tylko nagłaśniać smog może ktoś by nagłośnił kiepskiej jakości węgiel na składach. Na co komu ekologiczny i wysokosprawny kocioł jak nie można do niego wrzucić wysokokalorycznego paliwa. Co nie znaczy, że nie można eksperymentować z paliwami z odzysku i zbożami.
 5. Cóż, Inwestorzy się zrewanżowali Jakość "broni" się sama.
 6. Witam Kolegę, prosze nie dawac się prowokowac tylko dawać kontrargumeny. Psujemy atmosferę wyzywając się i cytując bez ustanku. Zawsze powtarzam, merytoryka broni się sama.

   

  Pozdrawiam

  Olek

  1. mhtyl

   mhtyl

   ja to rozumiem i po ostatniej "burzy" i przerwy trzy dniowej ochłonąłem, ale wkurza mnie jak gościu notorycznie cytując mnie wciska nie moje słowa w mój cytat, i to nie jest pierwszy raz. I dziwne bo nikt do tej pory, nawet świeżak nie popełnił  nigdy takiego błędu.

   Pozdrawiam i miłego popołudnia

   Henryk

 7. Zenku, nie układaj wszystkiego, co znajdziesz w hurtowni budowlanej bo ci jeszcze z 20 cm zabraknie
 8. Pelet w nowej nomenklaturze urzędników i ustawodawców to EKO PALIWO. Można uzyskać nawet dopłatę. Z tym truciem i "zero dymu" to bym tak nie przesadzał. Dalej: obecnie większość producentów kotłów na paliwo stałe będzie musiało się ukierunkować na EKO. Jest w czym wybierać. Potem tylko trzeba będzie mieć źródełko z paliwem czyli stały punkt zaopatrzenia i to chyba tyle z obaw.
 9. Mało odwiedzane a jednak trafiłeś. I zamiast nawoływać do żalu za grzechy proponuję napisać coś o kominie - czyli w temacie. Recenzją nastrojów zajmiemy się w innym temacie.
 10. Sprzedawcy czasem używaja potocznych określeń w sobie tylko znanym "slangu". Skoro preparat ma zabezpieczać przed wnikaniem wody, to również przed wnikaniem zabrudzeń. Gnejs ma w swoim składzie dużo kwarcu i skaleni. Efekty rosy to już raczej efekt kosmetyczny chociaż prawdopodobnie kolejna powłoka ograniczy wnikanie zabrudzeń w strukturę kamienia.
 11. Już szybciej nieszczelność kanału. Chyba każdy z nas słyszał jak podczas obfitej ulewy woda skapuje do komina bo z boku zacina, zawieje etc. A tu możliwe, że przy okazji przesiąka przez nieszczelny kanał bo zaprawa się wykruszyła etc. Zgaduję Smołą??????
 12. Oczyszczanie powietrza to prawidłowa wymiana powietrza i oczywiście filtry na okapie. Nawilżacze i osuszacze trzeba stosować z głową. Klimatyzacja ma system sterowania i czujników, więc tutaj nasza kontrola się kończy. Jednego możemy być pewni - z klima w domu będzie dodatkowo sucho.
 13. O tym już była mowa przy okazji okien elewacyjnych, przy okazji ocieplania i przy wielu okazjach. Ja się cieszę, że okna dachowe również mogą sprostać wymaganiom stawianym budynkom pasywnym.
 14. A za pół roku będzie koniec świata. Nowe technologie są droższe ale po jakimś czasie ceny spadają. Ja nie twierdze, ze to jest tanie, twierdzę, że są okna pasywne na poddasze.