Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  3 668
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  51

Budujemy Dom - budownictwo ogólne last won the day on sierpnia 25

Budujemy Dom - budownictwo ogólne had the most liked content!

Reputacja

206 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Pożyjemy, zobaczymy Będzie tak jak z licencjonowanymi audytorami efektywności energetycznej budynku.
 2. Zawsze coś i widać, że inicjatywa Samorządów jest. Skoro już zaczęliśmy mówić o czystej energii, trzeba Obywatelom udowodnić, że to nie są tylko słowa. Uważam, ze w TV powinno być więcej spotów reklamowych. Obecnie każdy musi odbyć spacer do Urzędu Miasta/Gminy/Powiatu etc. Na szczęście z upływem czasu poczta pantoflowa będzie jeszcze lepszym źródłem informacji niż obecnie. Na dachach jest więcej PV i sąsiad sąsiadowi na ulicy opowie, że dzięki temu co widać na dachu, "zimą prawie nic za prąd nie płacił a mróz trzymał prawie miesiąc " O cenach prądu nie wspominałem - kto je zna, jest już milionerem . Natomiast konkurencja w firmach monterskich i sprzedawcach PV jest duża. Poza tym masowa produkcja i nasycony rynek zbytu wymusi zejście z cen. Ustawa może się jeszcze w ciągu 10 lat zmienić 2 lub 3 razy i wtedy za wyprodukowaną energię dostaniemy talony, za które kupimy paliwo na stacji benzynowej Zamiast zwrotu 80% nadprodukcji. To by był dopiero szał
 3. Dajcie pole do wypowiedzi Ekspertowi Panowie i Panie. Policzkujemy się w innym poście
 4. Proponuję siatkę zatopioną w kleju i na to tynk do wygładzenia. Analogicznie do systemów ociepleń.
 5. O tym programie dofinansowania na OZE mowa. https://warszawa.naszemiasto.pl/dotacja-na-oze-warszawa-w-tym-roku-miasto-doplaci-az-167/ar/c1-5194381 a z tego programu miało być pierwotnie 40% https://solsum.pl/finansowanie/dotacja-um-warszawa-40-fotowoltaika-30-pompy-ciepla/ Tak mi to relacjonował znajomy, u którego pracuje już elektrownia PV na dachu. Linki to potwierdzają Sprytnie to ujęte z dofinansowaniem 40% ponieważ 15 tysięcy to 40 % ale dla instalacji 4.5 kWp wg informacji z rynku. Nie wiadomo ile procent to jest obecnie biorąc pod uwagę ceny instalacji w latach 2019/2020. Z uwagi na "szał na PV" może być taniej. Podziwiam za optymizm
 6. Otóż to, prąd jest opłacalnym źródłem ciepła i na starcie pociąga za sobą mniejsze koszty inwestycji. Sytuacja na rynku zmieniła się na tyle, że przy instalacji fotowoltaicznej (na którą są dofinansowania) można ogrzewać dom prądem. Może to być dobrze przemyślana instalacja ogrzewania elektrycznego za pomocą ogrzewania podłogowego lub grzejników elektrycznych. Artykuł ukryty pod linkiem w pierwszym poście jest znakomitą analizą zagadnienia.
 7. Prąd owszem, możesz ogrzewać klimatyzatorem/inwerterrem (czyli to w sumie powietrzna pompa ciepła powietrze-powietrze) a do cwu również możesz kupić pompę ciepła - tu koszty już nie są tak wysokie lub przy niskim zapotrzebowaniu na cwu - podgrzewacz elektryczny - taniej wyjdzie kilka razy od pompy do cwu. Oczywiście przy zasilaniu na prąd przyda się niezależne źródło energii i jakaś alternatywa w razie braku dostaw energii - kominek z płaszczem wodnym. Generalnie wszystko zależy od zapotrzebowania na ciepło. Jeżeli będzie ono małe, możesz nawet pokusić się o elektryczne ogrzewanie podłogowe.
 8. Najważniejsze, ze można produkować prąd. Latem będzie nadprodukcja ale zimą będzie można się dogrzewać farelkami lub klimatyzacją w trybie grzania. Lepsze to niż latać co chwila i dorzucać do kominka W rozmowach ze znajomymi, którzy już maja na dachach elektrownię, słyszę, że najważniejsza jest niezależność od stawek prądu i odpowiednio przemyślany okres rozliczeniowy.
 9. Ja tak obstawiam ale to tylko moja subiektywna opinia. Raczej wątpię żeby oszczędzali na kleju ale nigdy nic nie wiadomo. Posłuchajmy innych Forumowiczów, może ktoś miał podobny przypadek.
 10. Czyli wykonawcy jednak. Klej prawdopodobnie z przyczyn mało oczywistych nie spełnił zadania. I teraz to już wróżenie - źle związał ponieważ...???? za szybko oddał wodę do ściany.
 11. OK, czyli fałszywy alarm z tym przemarzaniem. Wykonawca coś spaprał. Jeżeli płytki odchodzą z klejem to na zdrowy chłopski rozum - klej przestał trzymać ale dziwne, że po takim czasie ujawnił się ten feller. Teraz można tylko zgadywać dlaczego? Czy sąsiedzi nie zgłaszali mokrej ściany u siebie?
 12. Dlatego zanim doczekasz się odpowiedzi na maila, zerknij proszę ponownie na listę wykonawców z mojego linkowania. Oczywiście dyskusja trwa dalej i niezależnie od Twoich poszukiwać rozwijamy temat. Zobacz czy na liście film z linkowania nie znajdziesz jakiegoś znajomego logo z Twojego regionu. Przyznam szczerze, z e w Twoje okolicy szybciej będzie znaleźć domy z bali. W moim przekonaniu - taki region. Możliwe, że tu zjawi się osoba, która mieszka w "Kanadyjczyku".
 13. Słyszałem o kontynuacji dofinansowania z tego programu. Znajomi zdążyli jeszcze na dofinansowanie z Warszawy - 30% (miało być 40%) i będą mogli to odpisać na raty w kolejnych zeznaniach podatkowych. Elektrownie domowe już działają. Ciekawe, że dach był skanowany z satelity a na posesji wcześniej nie pojawiła się ekipa. Potem okazało się, że jeszcze kilka paneli się zmieściło na połaci. To taka ciekawostka z życia wzięta.
 14. Producenci materiałów ściennych przez pewien czas dążyli do rozwiązań jednowarstwowych. Wymagania z upływem lat się zmieniły a poprzeczka podniesiona wyżej. Teraz bez dodatkowej warstwy izolacji już nie da się spełnić wymagań dla przegród po roku 2021. Ściana trójwarstwowa jest w tym przypadku lepszym rozwiązaniem - co trzy warstwy to nie dwie. Jest to jednak większe wyzwanie technologiczne - w domach jednorodzinnych stosowane rzadziej. Na forum był dziennik budowy z betonu komórkowego jednego z Forumowiczów, prawdziwa wszechnica wiedzy.
 15. Trudno się z tym nie zgodzić. Prawidłowa wentylacja to podstawa zdrowego domu. Nawiewniki okienne przyczyniają się do tego w 100%. Możliwość filtrowania nawiewanego powietrza to dodatkowy bonus.
×
×
 • Utwórz nowe...