Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  5 310
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  104

Budujemy Dom - budownictwo ogólne last won the day on maja 16

Budujemy Dom - budownictwo ogólne had the most liked content!

Reputacja

367 Dobry doradca

1 obserwujący

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie znam kosztów formalnych, ale cała procedura pozwolenia na budowę jest opisana strona 33 punkt 4b z tego obwieszczenia https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200001333/O/D20201333.pdf
 2. Wstawienie okien dachowych w miejscu, gdzie ich nie było to przebudowa czyli wymagane jest pozwolenie na budowę. https://www.prawo-budowlane.info/wstawienie-okien-dachowych-czy-potrzebne-jest-pozwolenie-lub-zgloszenie,615,material_prawo_budowlane.html
 3. Dokładnie. Jeśli nawet bym się zdecydował na jedno pomieszczenie, to zamontowałbym jednostkę na ścianie największego pokoju dziennego czyli tam, gdzie prawdopodobnie będę najcześciej przebywał.
 4. Matko, co to za eksperyment? W jakim celu? Beton ma współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 1-1.7 W/mK. Żelbet około `1.7. Jaki wynik chcesz uzyskać? Np. marmur ma 2-3. Czyli - może kamień naturalny zastosuj zamiast betonu.
 5. Czy na poddaszu widać od spodu więźbę i jest ogólnie dostęp do tej więźby, czy już wszystko zabudowane wewnątrz? Możliwe, że impregnacja ciśnieniowa była juz w tartaku. Wątpię, że ktoś malował pędzlem. Są też impregnaty bezbarwne. Teraz trudno będzie to stwierdzić. Może inwestor ma fakturę i zechce ją przedstawić, ale to i tak niczego nie dowodzi bo mógł wykorzystać drewno na innej budowie w tym samym czasie. Załóżmy, że pierwszy z brzegu impregnat ma odczyn pH = 7 https://erli.pl/produkt/kuprafung-r-no-impregnat-do-wiezby-dachowej-drewna-bezbarwny-5l,14981807 i wtedy ewentualnie papierkiem la
 6. Tego nie wiem, ja znam SAS z Buska Zdrój. Może ktoś ma coś do powiedzenia na temat drugiej marki. Teraz SAS ma ofertę niczym "Czym chata bogata" - kotły na pellet ("od zawsze"), od niedawna pompe ciepła powietrze-woda i "od wczoraj" kocioł gazowy jedno- lub dwufunkcyjny.
 7. W takim razie może być SAS - mają kotły na pellet, których ograniczona emisja pyłów PM 2.5 mieści się w warunkach dofinansowania. BIO COMPACT PLUS/BIO COMPACT PLUS (CG) - 10 kW, 12 kW, 17 kW BIO EFEKT PLUS/BIO EFEKT PLUS (CG) - 14 kW, 17 kW Zgodnie z informacja zawartą pod tym linkiem https://budujemydom.pl/irbj/aktualnosci/98721-kotly-na-pellet-o-podwyzszonym-standardzie-z-dofinansowaniem-z-programu-czyste-powietrze
 8. Cały czas pellet? Gazu nie będzie w tej kotłowni? Z nowinek - Sas wprowadził do oferty kotły gazowe. Powierzchnia mieszkania pozwoli dobrać kocioł "na oko" ważne jest ocieplenie budynku co przekłada się na zapotrzebowanie na ciepło. W budynkach wielorodzinnych sprawa jest nieco inna ponieważ mieszkania w środku i tak są ogrzewane od sąsiadów. Przyjmijmy jednak wariant narożny i "na oko" 60-80 W/m2.
 9. Takie rozważania mogą być w miarę poprawne, ale pod warunkiem, że cena gazu nie zwiększy się. Największą korzyścią będzie zmniejszenie zapotrzebowania na ogrzewanie - termomodernizacja, optymalizacja odbioru ciepła przez system zarządzania ogrzewaniem. Słusznie napisałeś - dzisiejsza cena gazu......tona węgla skoczyła z 800-900 na 20000. Tak głośno myślę.
 10. Kotwa chemiczna raczej nie służy do mocowania czegoś w pustej przestrzeni. Ja bym dobrał rodzaj mocowania do warstwy nośnej. Myślę, że firma fischer i wkręt-met mają bardzo dużą ofertę produktów dedykowanych i tu bym raczej poszperał. W ścianie to jeszcze pół biedy - działa ścięcie i robi się klin, ale w suficie to tylko wyrwanie i musi konkretnie trzymać mocowanie - stosownie do obciążenia.
 11. Załóżmy, że okap nie bedzie pracował i wtedy kanał wentylacyjny też nie pracuje? Czyli masz wentylację czynna dopiero po włączeniu okapu?
 12. Konsystencja musi byc tak dobrana, żeby mieszanka się rozeszła wszędzie. Głowicy wibratora raczej tam nie wciśniesz.
 13. "Czy zamiast rozbudowywania fotowoltaiki on grid może lepiej dołożyć fotowoltaike of grid, która będzie bezpośrednio zasilać grzałkę w buforze?" W tym przypadku musisz dobrze zaplanować uzysk energii i pojemność bufora a to wszystko uzależnić od zapotrzebowania. Załóżmy, że przy odpowiedniej pojemności zbiornika i cyklu - słońce w poniedziałek, a we wtorek deszcz, będziesz miał nadal ciepłą wodę przez cały wtorek o temp. 60 stopni Celsjusza. Jakie będzie główne źródło ciepła? Piszesz, że piec na węgiel chcesz wymienić na...???? Czy masz zamiar podpiąc się do sieci gazowej? Mozesz też pomyśleć
 14. Ja bym dał bezpieczną balustradę. Mam na myśli bezpieczną dla uzytkowników w każdej grupie wiekowej.
×
×
 • Utwórz nowe...