Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2408
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  28

Reputacja

133 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Co jest droższe? Dom czy mieszkanie?

  myją się tak samo fakt źle to ująłem. Chodziło mi raczej o inne koszty przygotowania c.w.u. i poza tym w domu jednorodzinnym mogę mieć 2 wanny lub wannę i prysznic na oddzielnych piętrach i korzystać z wody jednocześnie. Poza tym mam wrażenie, że liczniejsze rodziny wcześniej czy później myślą o domu. Fundusz remontowy - w mieszkaniach nowych jak i w nowych domach remont raczej nas nie czeka. No chyba, że poprawiamy fuszerkę po ekipie lub deweloperze. Apropos ogrzewania i czynszu w mieszkaniu. W ciągu jednego roku 3 razy zmieniano mi czynsz - ciekawe dlaczego??
 2. Co jest droższe? Dom czy mieszkanie?

  Dom Remont - niby rynna albo daszek cieknie, mycie kostki etc. , koszenie trawnika Opłaty za ogrzewanie - przy 120-150 m2 - no nie wiem - za sezon pewno 3000-4000 PLN Woda c.w.u - tu trudno oszacować ze względu na ilość członków rodziny. Mieszkanie - i tu uczciwie trzeba odnieść sie do 50-70 m2 i to max czynsz liczę średnio 600 PLN x12 prąd, woda ciepła, zimna + raz do roku podatek gruntowy Remonty wliczone w czynsz Nadal twierdzę, że mieszkanie wychodzi drożej i to za mniejszy metraż bo gdyby policzyć za identyczny metraż to już nawet żadne wyliczenia nie będą potrzebne ponieważ na 100% znamy cenę czynszu za mieszkanie w kamienicy 100m2 i nadal brakuje 50 m2.
 3. Co jest droższe? Dom czy mieszkanie?

  I jakie wnioski - dom tańszy i do tego większy metraż. Ceny czynszu to wolny rynek.
 4. Co jest droższe? Dom czy mieszkanie?

  Wszystko zależy od czynszu. w mieszkaniu i kosztów ogrzewania domu. Czyli wszystko zależy generalnie od powierzchni do ogrzania. Poza tym czynsz musimy płacić a na węgiel czy gaz nie odkładamy co miesiąc a potem nadchodzi jesień, zima i kumulacja wydatków. Uważam, że koszty mieszkania są droższe bo zarządcy zawyżają opłaty za podgrzanie wody, co, utrzymanie powierzchni etc. Trochę to przypomina dawne czasy. Płacimy do wspólnej kiesy a może raz na 10 lat coś się zepsuje i to jeszcze nie nam
 5. Malowanie po zalaniu

  Tak tak. Nie gruntowałem. Ta farba przykryła zacieki idealnie. Ja bym poczekał aż idealnie wyschnie, doczyścił delikatnie papierem ściernym żeby usunąć wszelkie "farfocle" i malował bezpośrednio bez gruntowania. Na to potem położył zwykłą emulsję jak przeschnie. O ile kupisz ten produkt. http://www.karty-techniczne.sniezka.pl/pl/ŚNIEŻKA_ZACIEKI-PLAMY_FARBA_AKRYLOWA.pdf Inni producenci mogą mieć inne wymagania w celu uzyskani pełnej skuteczności krycia plam i zacieków.
 6. Jaki filtr do wody?

  Sama nazwa sklepu i nazwa handlowa filtra nic nikomu nie powie. Prawdopodobnie firmy oferujące takie zestawy pod zlewozmywak mają w pakiecie 3 złoża. Większe zestawy i tak się nie zmieszczą. Poprawią przy okazji smak wody z błotem, zniwelują zapach mułu, wyklarują i może usuną związki, które mogą się wytrącić w gotowanej wodzie. Po 2 tygodniach stwierdzimy, że w czajniku już nie ma kamienia. Wspominałem już, że bez badań wody możemy tylko sobie najwyżej humor poprawić i będziemy zapraszać sąsiadów na degustację wody z kranu. Właściciele domków mogą pójść dalej i zafundować sobie SUW. Np. w obawie, że im się baterie za tysiąc złotych zakamienią i pralka nagle przestanie działać Reklama jest dźwignią handlu. Dlatego jeszcze raz wspomnę, działajmy docelowo a nie na wszelki wypadek.
 7. Zbrojenie stalowe w otulinie betonowej (cement woda piasek + reakcja) nie rdzewieje. Tylko tyle powiem. Zalewanie olejem jak i inną substancją ma za zadanie odizolowanie metalu od środowiska, które powoduje korozję. Nie wiadomo jaki będzie to miało wpływ na pozostałe materiały, nie wspomnę o szkodliwości czynu. Przepracowane oleje się utylizuje. Także Kolega Jarek dobrze prawi a o odczynach, kwasach, zasadach i solach nie będziemy debatować.
 8. Piec gazowy

  Elfir, podaj model i moc bo tak to trąci opowieściami o UFO+ delikatną propagandą . Nie mów, że 14 kW to za dużo? A cwu to chyba nie ze studni i z kuchenki na węgiel. Dodasz 10-15 % na cwu i już masz uzasadnienie Twojego wyboru.
 9. Malowanie po zalaniu

  Farba na plamy jest na 100% skuteczna, wiem z autopsji. Używałem marki, o której różnie mówią ale ja zachwalam bo mam powody Nie zalał mnie sąsiad ale z winy wadliwego opierzenia na murku oporowym w bloku ciekło sobie po ścianie i o dziwo sąsiadka piętro wyżej nawet nie zdawała sobie sprawy, że u mnie jest zaciek. To taka ciekawostka przy okazji.
 10. remont balkonu

  OK, chciałem zrozumieć istotę zagadnienia dlatego pozwoliłem sobie zadać dodatkowe pytanie. Kolega Cezary dał odpowiedź w poście wyżej. Jeżeli nadal są jakieś pytania. Zapraszamy.
 11. remont balkonu

  Mam Pytanie o izolację termiczną od spodu płyty i na wierzchu. Czy ten balkon to wspornik?? Chcę zrozumieć zagadnienie. Styk papy i styropianu należy zespoić substancją, która zapewni ciągłość izolacji. Trzeba też pamiętać by nie było w niej rozpuszczalnika, który uszkodzi styropian. Nadal nie rozumiem w jakim celu ta izolacja - oczywiście z wyjątkiem styku balkonu ze ścianą. Jak grubą warstwę może to dać? - dobre pytanie ale i tak musimy ostatnią warstwą wyrównać z poziomem posadzki w pomieszczeniu.
 12. Brak wody w domu - hydrofor ???"buczy"

  Czyli nowa pompa i znowu poleci woda??
 13. Bosz, co tu się znowu odpiernicza?

  @bajbaga "jak nie Ty to kto??". Trąci kokieterią i delikatnym użalaniem ale posty świadczą o Tobie i proszę mi tu oczu nie mydlić Nie znamy się od wczoraj. Wiem, że wiesz kiedy milczeć a kiedy ripostować/merytorycznie nakreślić słuszną drogę.
 14. Bosz, co tu się znowu odpiernicza?

  Nie nie nasz Zenek tylko Zenek od zielonych oczu Rozkręci się, poczyta i złapie wiatr w żagle. Cierpliwości. Czasem tak bywa, że niektórzy wpadają tu ze słowotokiem spamerskim a inni uczą się zasad. Poczekajmy, poczytajmy i w razie czego nakierujmy.
 15. Bosz, co tu się znowu odpiernicza?

  W Londku ten koncert - Zenek jest w Londku??? Wow A za życzenia osobiście dziękuję bo się poczuwam nie ukrywam.