Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2210
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  27

Reputacja

124 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. jak zamkniemy więcej wilgoci to dłużej musimy wentylować - a jak nie zdążymy osuszyć przed zimą to możliwe, że potem nam wilgoć wyjdzie w domu. Wystarczy wypożyczyć na 2 tygodnie osuszacz i policzyć wiadra wylanej wody. Mowię o przypadku ocieplania na ostatnią chwilę przed zimą ilub kładzenie gładzi gipsowej w domu zimą
 2. No tak a teraz pytanie - koszt ogrzewania podczerwienią jest niższy czy wyższy od "klasycznego" ogrzewania na prąd?? Nie paliwo jest szkodliwe tylko sam proces spalania w urządzeniach o zbyt niskiej sprawności.
 3. W sklepach budowlanych jest do wyboru kilka podkładów - różnych grubości. Ja, z tego co pamiętam, zastosowałem najgrubszy dostępny z XPS. Przekonałem się że na płytach OSB i temu podobnych trzeba jak najgrubiej bo potem czasem słychać, ze podłoże pracuje. I nie z maty tylko z płyt XPS. Na betonie nie układałem paneli.
 4. Są ogrodzenia barwione w masie. Na początek trzeba po zimie doprowadzić do ładu ogrodzenia. Oczyścić a potem malować
 5. nie zarobią bo tak są zarządzane a kotły na węgiel uznawane są za źródło smogu. Dlatego uważam, że "idzie nowe" ale najpierw propaganda w mediach musi ludziom wbić do "łbów", że węgiel to samo zło.
 6. Nagonka na węgiel i tyle. Górnicy się w kopalniach męczyli i wtedy było super, a teraz jest samym złem. I nasilenie informacji w mediach o smogu. Węglem można nie tylko palić ale produkować z niego paliwo do samochodów. Ale widocznie komuś jest na rękę by teraz promować OZE i psioczyć na węgiel.
 7. Możliwe, że farba zniszczy grzyba biologicznie ale skoro się tam pojawił to znaczy, ze sytuacja analogiczna do Bobiczka. Przy prawidłowej wentylacji w pomieszczeniach ściana wyschnie na przysłowiowy wiór. Wystarczy też ja potem regularnie grzać.
 8. zapytam jak dziecko ciekawe Świata - a dlaczego???
 9. I znowu dajecie się wmanewrować w rozmowy o cudownych izolacjach termicznych. Ta farba nie ma izolować tylko chronić przed przegrzaniem dużych powierzchni. Natomiast farba do wnętrz ma za zadanie odbijać ciepło (fale o określonej długości). Współpracuję z tym Klientem i się naczytałem. Natomiast samo słowo izolacja w ty przypadku przypomina raczej slang Nic nie poradzicie na to, że ktoś nieudolnie reklamuje. Natomiast sami możecie do tego podejść na spokojnie i oddzielić ziarno od plewów czyli uświadomić takiemu Spryciarzowi na czym polega przepływ "ciepła". A skoro Fiolka się zastanawia, to niech się dalej zastanawia
 10. Na stronie producenta jest też informacja o promocji związanej dokładnie z tym produktem.
 11. Szwedzi, Norwegowie, Niemcy z pewnością nie zadają sobie tego pytania bo maja producentów PC na rynku krajowym. A do nas PC przybywają i na 99% przy produkcji krajowej cena PC by spadła. Poza tym technologia ta sama bez zwlędu na opakowanie.
 12. OK a poza tym U nas rusza kampania przy okazji nowych wymogów. Całe szczęście, ze jest okazja. Kolejny powiew ekologii.
 13. Teraz pora na odzysk ze ścieków. Tyle ciepła się marnuje. I nie mówię tu o gospodarstwach domowych. Np. taka oczyszczalnia ścieków .....cóż, po odpowiednim ujęciu zagadnienia można z takiej oczyszczalni zrobić źródło ciepła dla osiedla. Ale to takie moje wizjonerskie zapędy
 14. Dodam, że widziałem program o domu na wodzie. Nie dam sobie głowy uciąć, że chodziło o ten konkretny projekt, o którym piszą Eksperci, ale sama idea odbioru ciepła ze zbiornika wodnego jest pomysłem genialnym w swej prostocie.
 15. Zależnie od intensywności prac. Do prac "od czasu do czasu" wystarczy oferta marketowa z witryn działu narzędzia. Do prac non-stop proponuje coś dla "Profesjonalisty". Hitachi lub Bosch linia niebieska.