Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  3203
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  37

Budujemy Dom - budownictwo ogólne last won the day on listopada 21 2018

Budujemy Dom - budownictwo ogólne had the most liked content!

Reputacja

162 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Vitodens 100-W +Vitocell 100-W pytania

  A no widzisz. Temat bardziej złożony. Zatem poczekajmy aż Ekspert Viessmann dopowie kilka zdań.
 2. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Vitodens 100-W +Vitocell 100-W pytania

  To znaczy, że dostaje sygnał o spadku temperatury poniżej histerezy czyli z nastawiłeś 20, spadło na 19 i podgrzewa szybko na 20 czyli wystarczy mu 20 procent mocy. A ten sterownik nie stoi może w jakimś przeciągu albo za blisko grzejnika i zobacz czy tam nie ma na nim nagłych spadków temperatury. To dziwne bo takiej bezwładności to żadna instalacja nie ma.
 3. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Vitodens 100-W +Vitocell 100-W pytania

  Nie wiem czy to akurat jest pociecha, skoro masz odbiornik podpięty pod siłowniki na rozdzielaczu, to znaczy, że podczas pracy siłownika na rozdzielaczu zmienia się jeden istotny parametr w instalacji, który powoduje załączenie i wyłączenie kotła. Ciśnienie nagle spada albo temperatura na powrocie.
 4. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Jak ocieplić poddasze?

  Po natrysku pianką nie ma w zasadzie możliwości ponownej modyfikacji warstwy izolacji. Rozwiązanie to jest może skuteczne ale można je wykonać raz a dobrze. Dodatkowo po latach nie wiadomo czy izolacja nadal będzie tak skuteczna jak w momencie aplikacji. Chyba juz lepszym rozwiązaniem są płyty z pianki PIR/PUR. Przykładem jest tu firma Recticel Insulation.
 5. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Zamoknięta płyta KG we wnęce okiennej

  Farba na plamy Dekoral albo Śnieżka. Na 99.999 zadziała. Proszę się upewnić, że płyta jest sucha czyli nie zamaka ponownie i jest wysuszona.
 6. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Przekształcenie Użytkowania Wieczystego we Własność

  Rok temu składałem pismo w spółdzielni o bonifikatę 98 procent. Impulsem do działania było pismo ze spółdzielni. Długo nie było odzewu i zaczynałem podejrzewać, ze czekamy do wyborów samorządowych. Nie myliłem się. Potem Prezydentem Warszawy została nowa osoba i próbowała się z tej bonifikaty wycofać. Samorządy pewno czekają na jasne instrukcje i wycenę gruntów. Prawdopodobnie tanio skóry nie sprzedadzą i mimo tej bonifikaty dostaniemy po portfelu Artykuł ciekawy - pozostaje tylko jedno pytanie - ile wyniesie bonifikata w Warszawie i innych gminach, powiatach etc.? 98 czy 60 procent? Ja mam pismo ze spółdzielni o wyższej bonifikacie a prawo raczej do tej pory nie działało do tyłu W spółdzielniach jest jeszcze inny problem - zarządca może wystąpić o bonifikatę jeżeli określona liczba beneficjentów czyli członków złoży takie pismo. U mnie odzew był znaczny ale nadal czekamy na efekty przekształceń i wyboru nowego Prezydenta Warszawy
 7. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Vitodens 100-W +Vitocell 100-W pytania

  Ja nie jestem serwisantem ale pobrałem z ciekawości instrukcję i tam jest rozpisane. Trzeba zdjąć obudowę do tego zabiegu i tam jest złącze 230 V także bym uważał z tymi działaniami a nawet poczekał na serwisanta. Mi to przy montażu podpięto. A dla ciekawskich w celach poglądowych i edukacyjnych - strona 40. dokumentu pdf https://www.viessmann.ca/content/dam/vi-brands/CA/pdfs/doc/b1ha/vitodens_100-b1ha_is.pdf/_jcr_content/renditions/original.media_file.inline.file/vitodens_100-b1ha_is.pdf
 8. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Vitodens 100-W +Vitocell 100-W pytania

  Nadajnik z wyświetlaczem w pokoju RTH 2025 i bezprzewodowo komunikuje się z odbiornikiem przy kotle - ten odbiorniczek jest podpięty na 2 przewody w odpowiednie złącze w instalacji elektrycznej kotła. Raz na jakiś czas odbiornik dostaje sygnał z góry i wtedy kocioł nadal pracuje albo robi stop. Histereza temperatury (w mojej nomenklaturze tzw. widełki) jest na 0.5 chyba i jeśli pomieszczenie znowu się wychłodzi o 0.5 poniżej ustalonej na wyświetlaczu na salonach, wtedy kocioł znowu robi start. Podpinałem film.
 9. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Vitodens 100-W +Vitocell 100-W pytania

  To ciekawostka, że ten kocioł tak "wariuje". Mój pracuje dłużej albo krócej - w zależności od zadanej temperatury na sterowniku i na kotle. Czyli jak zadam 17 na sterowniku a na kotle 48 to sobie popracuje parę godzin dobre zanim dobije ale jak zadam 50-52 na kotle to przestoje ma dłuższe. Włączanie i wyłączanie co chwilę to nie jest dobry objaw - to wygląda na jakiś błąd nastawy. Ja poczekam na Eksperta Viesmann bo nic mądrzejszego nie dodam w myśl zasady - wiem, czego nie wiem Ostatnia myśl przy kawie porannej - jakie jest ciśnienie na manometrze na kotle? Nastawy serwisowe zostaw serwisantom i zauważ, że ten kociołek super pracuje w zakresie temperatury kondensacji - potrafi np przy nastawie 48 na wyświetlaczu pracować na 20 procent mocy a kondensat ścieka jak z nieszczelnego kranu :)/ Ty masz dom ocieplony wiec do uzyskania zadanej temperatury w pomieszczeniu możesz na kotle nastawić pewno około 45-48 stopni i zauważ, ze na wyświetlaczu na kotle masz wtedy na start 4 kreski czyli 80 % mocy a potem nawet jedna kreska czyli 20 procent mocy - to po co ci 26 kW jak starczy o połowę mniej Ta pompka max 80 W chyba a musi chodzić żeby kociołek znał temperaturę powrotu czyli w zasadzie odbiór ciepła na salonach Ustaw 47 na kotle i zmierz temp. na pokojach - jak będzie za zimno to podbij o 2 stopnie na kotle. Jak masz dom ocieplony to mróz za oknem nie wpłynie zbytnio na temperaturę w domu. Czasem przy silnym wietrze budynek szybciej traci ciepło.
 10. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Sterowanie zdalne Vitodens 200-W

  W sumie nie to zacytowałem co trzeba ale jeżeli ten kocioł jest na liście urządzeń na stronie Viesmann, które współpracują z Vitoconnect 100 to na 99.999999999 jest to możliwe. Z tego co wiem - bo szukałem do kotła numer mniejszego czyli do setki - Twój kocioł jak najbardziej współpracuje ze zdalnym modułem wifi. Tu na forum aktywny jest bardzo Ekspert Viesmann i pewno jeszcze dzisiaj rozwinie moją wypowiedź.
 11. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Nawiewniki. Opinie użytkowników

  Stosuję, polecam, w zimie jest faktycznie wrażenie, że tracimy ciepło ale to tylko pozór. Wymiana powietrza i tak musi zachodzić. Nawiewniki nie zamarzają - przynajmniej u mnie. Mam Aereco higrosterowane. Oczywiscie oknami nawiewa ale musimy zapewnić drożne kanały wentylacyjne i nie można robić śluz w pomieszczeniach czyli musi być cyrkulacja na parterze, piętrze między pomieszczeniami.
 12. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Sposoby walki ze smogiem w Polsce, czyli program Czyste Powietrze

  Otóż to - ulga podatkowa. Trzeba dopiąć ten temat bo Polacy niedługo będą składać PIT-y.
 13. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Realny koszt pompy ciepła

  Zapomniałeś dodać o kosztach drewna i o ogrzewaniu dołu kominkiem. 16kW chyba nie bez powodu taki wkład kominkowy wybrałeś? Powiedz tylko jaka jest moc kotła gazowego? Podaj zużycie gazu i zużycie drewna w sezonie grzewczym. Tylko nie pisz, że Ci jeszcze drewna kubik z poprzedniego roku został
 14. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Pompy Ciepła powietrze/grunt

  a gdzie padło takie stwierdzenie? Przejęzyczenie może albo skrót myślowy.
 15. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Nie mogę sprzedać działki... :(

  Jakie tam są warunki zabudowy? Są jakieś media w pobliżu?
×