Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2799
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  31

Budujemy Dom - budownictwo ogólne last won the day on czerwca 26

Budujemy Dom - budownictwo ogólne had the most liked content!

Reputacja

146 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Siatka+klej zamiast tynków wewnętrznych

  Czy potem robiąc dziury i wieszając meble nic się nie uszkodzi po tym wynalazku "siatka+ klej"? Nie wiem czy chcąc ukryć fakturę siatki nie trzeba będzie nałożyć więcej niż przy tradycyjnym tynku cem-wap.
 2. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Sklep z lampami

  Moje zboczenie zawodowe - z pamięci wymienię 3 firmy Aurora i kontakt https://aurorats.pl/siec-dystrybucji/ Spotline i kontakt https://www.spotline.pl/kontakt.html Novodworski i kontakt https://www.lampynowodvorski.pl/?gclid=EAIaIQobChMIpdT55fit3AIVS0TTCh1U2Q0gEAAYASAAEgK4QPD_BwE To nasi reklamodawcy więc mogę reklamować do woli
 3. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Sklep z lampami

  Nie lepiej najpierw zawitać do sklepu stacjonarnego?
 4. Jaką bramę wybrać? Odwieczne pytanie inwestora. Chyba jest za duży wybór na rynku
 5. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Czy każdy dom można i warto ocieplić?

  Teraz będziemy się zastanawiać nad metodą wietrzenia? Ja proponuję to robić w największe mrozy siedząc plecami do uchylonego okna i wtedy wam przejdzie ochota na gdybanie Odzysk ciepła z wentylacji chyba mówi sam za siebie - jest do odzyskania co???? CIEPŁO czyli to samo ciepło idzie na straty w innym przypadku a te procenty 40% czy 50% to już tylko skala wielkości w porównaniu ze ścianami czy poddaszem. Ograniczenie strat ciepła przez przegrody = ocieplenie, przez wentylację = odzysk ciepła z wentylacji lub, jak wspomniał bajbaga - prawidłowo dobrana i wykonana wentylacja grawitacyjna.
 6. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Siatka+klej zamiast tynków wewnętrznych

  A dlaczego nie można tego kleju układać bez siatki? Inaczej mówiąc - do czego ta siatka? To wygląda jak pół metody w systemach ociepleń. To już lepiej zrobić obrzutkę i będzie loftowo
 7. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Porównanie 91 modeli pomp ciepła. Zobacz zestawienie oferty rynkowej

  I cóż z tej gwarancji? Też mi kryterium wyboru. Przecież wiadomo, że w Niemczech mało kto (albo nikt) kupi Aristona. Tu chodzi o dobór pompy ciepła do oczekiwań a potem i tak kupujemy markę "lokalną" a jak nie mamy takiej marki, polegamy na reklamie. I dlatego twierdzę, że przy takiej konkurencji, wszystkie marki muszą się reklamować żeby wyjść do Klienta. Wracając do zestawienia - przez te kilka lat zamieniły się nazwy, ceny, modele ale technologia raczej nie. Zmieniły się jeszcze trendy i obecnie pewno przeważają pompy ciepła powietrze-woda. Najważniejsze. Temat jest rozwojowy i nie zniknie z rynku jak kotły węglowe.
 8. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  wilgoć

  Mnie też po przeczytaniu tego opisu wyobraźnia przestrzenna zawiodła Generalnie wilgoć znajdzie drogę wszędzie, wystarczy spadek lub podciąganie kapilarne. Wystarczy sprawdzić, czy jest wilgoć na tej "trzeciej" ścianie, a skoro wcześniej jej nie było to już sprawa jasna. Mało tego - teraz obserwujemy czy wyschnie i się nie pojawi większa plama.
 9. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Czy każdy dom można i warto ocieplić?

  Tak czy inaczej - skoro przez komin nie ma oporu tylko ciągnie ile wlezie ( a ciągnie ciepłe powietrze), to można nawet oszacować, że odda tyle ciepła, ile nie zdąży oddać do przegród, cześć też wdychamy i się ogrzewamy itd. itp. Ścianami i sufitami nie pójdzie za dużo bo tam jest opór i bariera na tyle, na ile skuteczne jest ocieplenie. Teraz tylko można się sugerować procentami ale tu bym raczej sugerował się wypowiedzią bajbagi na temat tych procentów Wystarczy tylko zerknąć na wymagania dotyczące U dla przegród i widać "z marszu" które przegrody najwięcej przepuszczą ciepła. Okna i wentylacja (chociaż to nie przegroda a w zasadzie korytarz).
 10. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Wymiana okien a Prawo Budowlane

  O nadprożach ostatnio dyskutowaliśmy w odrębnym temacie. Sami się przekonaliście, że "cuda" na budowie się różne zdarzają Urzędnik musi być "kryty" i dodatkowo studzić zapędy "konstrukcyjne" inwestorów - w efekcie - dla ich własnego bezpieczeństwa.
 11. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Styropian pozostawiony bez warstwy zaprawy

  Przetrzeć i tynkować, nie był przecież narażony na słońce ani na smaganie wiatrem i deszczem. Wcześniej sprawdzić, czy wszystkie płyty "trzymają się" podłoża.
 12. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Brudzący się akryl a malowanie listew MDF

  Akrylowy lakier powinien się trzymać listew ale faktycznie - przetrzeć wcześniej jakimś odtłuszczaczem. Nawet można zmatowić drobnym papierem ściernym. Kiedyś stosowałem lakier transparentny akrylowy dla przemysłu samochodowego - stosowany jako ostatnia warstwa powłoki lakierniczej. Zapewniam, że ten lakier nie tak łatwo uszkodzić. Można dać biały podkład i na górę dodatkowo "prysnąć" wspomnianym transparentnym akrylem. Bardzo szybko się utwardza. Domyślnie był stosowany w celu nadania efektu metalik na karoserii ale ja dla niego znalazłem inne zastosowanie.
 13. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Czy bać się styropianu?

  Strach ma wielkie oczy. Nie wiem, skąd to pytanie, ale skoro już padło....
 14. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Cegiełka dekoracyjna- wycena

  Na rynku są płytki z fugą albo bezfugowe. Przykładowo - firma Stegu ma tu coś do powiedzenia
 15. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Wieniec z nadprożem

  Na chwilę obecną musisz zdać się na jedyną "władzę" na placu budowy - czyli na Kierownika Budowy. I wykonawca pewno przekona KB, że jest OK.
×