Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Odliczamy do Zlotu Forum, czyli Letniej Konferencji Aktywu Forum 2017 :)

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2291
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  28

Reputacja

130 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Walka z komarami - doniczka z Geranium na parapecie. Prawdopodobnie Paweł R. (zielonyogródek) potwierdzi A moskitiera jako zapora
 2. Odbiegając od tematu okien. Pszczoły w miastach produkują miód bez metali ciężkich. Czyż to nie cudowna destylacja. Wracając do okien i zabezpieczeń antywłamaniowych. Wszelkie zabezpieczenia antywłamaniowe mają sens tylko wtedy, gdy pomyślimy o każdym miejscu, którym może ostać się intruz. Zabezpieczenia po omacku to tylko placebo. To już lepiej wykupi abonament w agencji ochrony + dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży.
 3. Często o tym zapominamy albo z premedytacją kompletujemy własny "system" żeby pozornie zaoszczędzić.
 4. Widzę logotypy firm i wypowiedzi Ekspertów. Pompy ciepła to dość specyficzny temat i owiany do pewnego czasu "tajemnicą". Nadszedł jednak w końcu czas na odnawialne źródła energii i nareszcie jest pole do dyskusji. Powtarzam to jeszcze raz i będę powtarzał do znudzenia. Gminy robią akcje dofinansowania po omacku i przy okazji informują a nie uświadamiają. Nadszedł czas na świadome decyzje i świadome dofinansowania. Był u mnie doradca z gminy i tak mi tłumaczył ideę kolektorów słonecznych, że oczy mi wyszły z orbit. Zależało mu jedynie na prowizji Biorąc pod uwagę jeszcze nadal znikome pojęcie inwestorów o OZE, kwestia serwisu urządzeń wydaje się być tematem odległym.
 5. W sumie to logiczne, że nawet cienka warstwa pianki, którą wypełnione są panele, stanowi barierę dla strumienia powietrza. Próbą dla słusznych decyzji jest dopiero mroźna zima. Brama garażowa to jednak dość duża powierzchnia, porównywalna z oknami tarasowymi. Wyobraźmy sobie teraz, że nie przywiązujemy wagi do wyboru pakietu szybowego i zamiast 1.1 kupimy 1.5. itd. itp. To tak przez analogię
 6. A nie może to byc próg drewniany ułożony na macie XPS wywiniętej na próg i na kostkę??
 7. To może farbą olejną i historia zatoczy pełne koło?? Widziałem w ofercie lakier transparentny jednej z firm - producentów farb. W opisie jest wzmianka o dodatkowym zabezpieczeniu ściany przed zabrudzeniami ale nic nie napisano o ponownym malowaniu. Prawdopodobnie trzeba zmatowić, zagruntować i jakimś cudem uda się nałożyć kolejna powłokę.
 8. Okna i drzwi antywłamaniowe, agencja ochrony i 2 duże psy. Dopiero wtedy mamy namiastkę bezpieczeństwa. Gwarancji natomiast nadal żadnej
 9. możliwe, że nie prościej. Kiedyś cokoły obkładano płytkami a teraz robi się tynki mozaikowe. Widać już analogię?? Zanim położymy na balkon, możemy wygenerować kompozycję złożoną z kilku kolorów. Na stronie Piotrowice II (Alpol). Generator mozaiki
 10. Dlatego producenci będą musieli się dostosować i obecne pytania po 2021 roku przestana mieć znaczenie. Wszyscy będą montować okna o współczynniku minimum 0.9. Najwyżej po kilku latach zaczniemy się zastanawiać czy nie warto czasem zainwestować w okna o współczynniku 0.7. Takie jest moje zdanie a raczej przewidywania.
 11. Sąsiedzi w okolicy na czym stawiają domy - płyta czy ława???
 12. Pozostaje więc uszczelnienie miejsca przebicia paroizolacji przez wieszak. Myślę, że taśma butylowa do ciepłego montażu okien będzie jednym z dobrych rozwiązań. Powinna być elastyczna by skutecznie uszczelnić miejsce przebicia.
 13. a czemu nie położyć paroizolacji pod rusztem i nie docisnąć do wełny???
 14. Raczej w usprawnieniu procesu spalania w przemysłowych węzłach cieplnych. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że KOWALSKI kombinuje jak tu więcej wycisnąć z "pieca" niż "fabryka dała".
 15. ciekawostka - taki tynk mozaikowy, tyle, że jako posadzka. Tak z ciekawości- jaka tao żywica i czy odporna na UV?