Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2528
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  28

Budujemy Dom - budownictwo ogólne last won the day on kwietnia 5 2017

Budujemy Dom - budownictwo ogólne had the most liked content!

Reputacja

137 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Po czym poznać, że kostka brukowa jest dobra jakościowo?

  Tu nie chodzi konkretnie o markę a o jakość samej kostki i odpowiednio przygotowane podłoże. Producentów kostki brukowej jest wielu. Dobrych wykonawców pewno tylu, co partaczy.
 2. Kosiarka automatyczna- wypowiedz osób które kupiły

  Przyjdzie czas na samochody z autopilotem Może taka kosiarka jest wygodna i jest to kolejny zachwyt dla "kolekcjonerów" nowinek. Wszystko chyba zależy od czujników, kształtu obudowy itd itp. Idąc za autorem bloga. Nie neguję ale nie do końca wierzę w "cuda" bez udziału człowieka. Automatyka - owszem, automatyka mobilna - no nie wiem @bajbaga - bierz kosiarę, zaraz trawa wzejdzie i będzie się można nie tyle wyszaleć, co napatrzeć jak łączka zamienia się w boisko
 3. Grzyb na suficie w łazience

  Jak nie widać zacieków to z łazienki. Wilgoć z prysznica, wilgoć z gazu. Częsty przypadek. Zimny narożnik - tam się przeważnie zaczynaja ogniska grzyba. Przerabiałem to. Trzeba usprawnić wentylację i to nie tylko przez wywiew a również przez nawiew. Drzwi w łazience mają otwory przy posadzce lub podcięcie?
 4. Dogrzewanie budynku

  Trochę trudne warunki do zrealizowania. Na prad nie bo nie wiadomo, kto płaci za wskazanie licznika, na gaz nie bo śmierdzi. Czy za oświetlenie też nie ma kto płacić?? Zostaje koza na drewno i wypust w ścianie A tak całkiem serio, ogrzewanie elektryczne rozproszone z czujnikiem temperatury i chyba innej opcji tu nie widzę. Nie wiem jaka jest powierzchnia do ogrzania i jakie są przyłącza.
 5. co najlepiej na taras

  Alpol i pewno jeszcze kilka firm ma w ofercie taki system imitujący "żywe drewno". Natomiast Swiss Krono ma w ofercie system Wall Design. Jest w czym wybierać jak komuś znudzi się tradycyjne boniowanie lub - relikt minionych lat - tłuczone butelki lub talerze.
 6. Koszty wykonania elewacji z drewna

  Widziałem w jakimś programie z USA, że deski opalano i wtedy były odporne na czynniki atmosferyczne, robactwo etc. Oczywiście był to gatunek drewna porastający obficie jeden ze Stanów USA.
 7. Wykonanie podjazdu z płyt ażurowych

  Alternatywą jest kostka brukowa, granitowa. Rozumiem, że tu w grę wchodzi zapewnienie mobilności pojazdów i wystarcza tylko pasy równe rozstawowi kół.
 8. Realny koszt pompy ciepła

  jak to jakoś od 5W - chyba mówimy o innych rzeczach a Patryk bez składu i ładu chciał coś zareklamować
 9. Ocieplenie stropu w starym domu

  Wata - kiedy ja to ostatnio słyszałem? Teraz jest tyle różnych płyt, welonów, rulonów, że do każdej aplikacji czołowi producenci WM oferują produkty odpowiednio uformowane, sprasowane a nawet zabezpieczone przed wilgocią. Tak jak zaleca Kolega Cezary. Można pójść krok dalej i przygotować ocieplenie stropu już z myślą o adaptacji poddasza. Jedno drugiemu nie szkodzi.
 10. Było, ale się skończyło

  Ja już dziękowałem w Liście obecności. Rysiu - organizacja na najwyższym poziomie jak zwykle. Jak zwał tak zwał, organizacja niczym najlepsze biuro podróży w cenie last minute z komfortem all incusive Oczywiście animacja na poziomie: sport, muzyka oraz gry. Nie było czasu się nudzić.
 11. Lista obecności

  wjechała
 12. Lista obecności

  W domku kwadrans po 15:00 zapukałem do drzwi. Dziękuję Wszystkim za organizację, obecność, koncert gitarowy, wspaniała atmosferę, catering, spacer nad ranem, pogawędki w pokoju i tak można jeszcze bez końca. Marcinowi dziękuję za bezpieczną podróż i logistykę. Mam nadzieję, że spotkamy się znowu i nie będę musiał czekać rok.
 13. Lista obecności

  na parkingu Ptak o mało zderzaka nie zgubiłem
 14. Lista obecności

  właśnie miałem zapytać czy to nie Dolny Śląsk bo jak do Wambierzyc jechałem z Polanicy to podobne klimaty, nie wspomnę o błędnych skałach
 15. Ogrodzenia z kamienia

  Namawiam do zamieszczania zdjęć z własnych posesji. Ładne a ładne to subtelna różnica Najlepiej to też pojęcie względne.
×