Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2163
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  25

Reputacja

120 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. A powiem tyle, ze Celma jest na licencji Boscha a po drugie ja mam też Celmę wysłużoną ale na 100% nie jest to Celma akumulatorowa Pozostaje mi pogratulować rarytasu w warsztacie.
 2. Mam nadzieje, ze Bosch trzyma nadal fason w niebieskiej serii. Mam szlifierkę kątową i zarobiła na siebie już kilka razy. Nie chce się zepsuć Poza tym sam sposób rejestracji na stronie też przypadł mi do gustu. I niebieska linia nie musi być synonimem dużych kosztów. Można trafić na promocje i kompletować sobie przez rok niezbędnik. Oczywiście trzeba być ukierunkowanym i zdecydowanym.
 3. Prawda to, można ocieplić a jeden z potentantów w produkcji systemów z betonu komórkowego ma nawet dedykowane rozwiązanie - multipor. Nie jedyna to droga ale skuteczna. Oczywiście trochę nam ubędzie z kubatury ale coś za coś.
 4. Kanały drożne a woda się skrapla?? Ale kominiarz sprawdzi też czy w mieszkaniu jest prawidłowa cyrkulacja. Rynny nie montuj No ludzie skoro woda się skrapla to znaczy że jest jej za dużo, a skoro jest jej za dużo, to znaczy że w mieszkaniu jest wilgoć. Wiadomo gdzie ta wilgoć się wykropli - na najzimniejszej płaszczyźnie czyli pewno na szybie albo na metalowym rancie. Ale ta wilgoć jest i kropka. A za usuwanie wilgoci odpowiada co??? - no prawidłowa wentylacja. Drożny kanał wentylacyjny to jeszcze nie dowód na prawidłową wentylację,
 5. Skuwanie mija się z celem. Jeszcze delikatne podcięcie wchodzi w grę - te kilka mm. O ile się da bo to nie "paździoch" do pokoju tylko solidna rama.
 6. I cóż teraz, czego oczekujesz??? Wg mnie są 2 wyjścia - reklamacja drzwi albo zmiana posadzki na przemysłową.
 7. a to dziwne z tym drewnem, ja słyszałem raczej o piecykach gazowych w łazienkach. Chyba że mówimy o piecach kaflowych. Nawet nie wiedziałem, że jeszcze gdzieś zachowały się takie piece.
 8. Myślę, że powłoka lakiernicza nałożona "fabrycznie" powinna wytrzymać kilka lat bez konserwacji ale to wszystko jest względne. Czyli różnie z tym bywa.
 9. Podłogę trzeba regularnie utrzymywać w czystości, wtedy nie ma kurzu. Legendy o tym kurzu są przekazywane z ust do ust - niedługo zrobi się z tego "pustynna burza" i alergicy będą padać na podłogę jak muchy. Bzdura, bzdura.
 10. Tak z ciekawości zapytam - gdzie ten "kocioł" chcesz wstawić? Potrzebny jest jeszcze trzon kominowy z wolnym kanałem. A sam koszt podciągnięcia instalacji gazowej to już odrębny temat logistyczno/administracyjny.
 11. Oczywiście, masz rację, grunt to świadomość Inwestora. A do tej świadomości daleka droga i ciężka praca po stronie producentów.
 12. Widno - odpowiednia powierzchnia szyb do powierzchni podłogi uwzględniając kąt padania promieni słonecznych czyli w zasadzie spadek dachu. Na to juz nie masz wpływu ponieważ Architekt odpowiednio dobrał powierzchnię przeszkleń. Energooszczędnie - im niższy U pakietu szybowego (+ ramy), tym oczywiście lepiej + montaż okna w połaci z uwzględnieniem jak największej izolacyjności termicznej płaszczyzn - rama okienna/połać oraz z zachowaniem ciągłości warstwy ocieplenia. Do okien dachowych również wkracza "ciepły montaż".
 13. Cóż takiego padnie pod ziemią? Kolektor się rozszczelni?? Tym tropem idąc, do tej pory by nikt nie miał ogrzewanie centralnego a o podłogówce to już nie wspomnę. Pewno zadawali sobie pytanie - a jak coś padnie w ścianie albo w podłodze?? Wody z ujęcia własnego też by nikt nie miał.
 14. Może i rozwiązanie stare jak świat ale łatwiej dokręcić przegub niż złamać sobie nadgarstek A Celma - cóż - nieśmiertelna niczym adidasy.
 15. Oczywiście, ale te drzwi muszą być na 100% dedykowane do montażu na zewnątrz. Zorientujecie się po roku jak na styku progu i skrzydła zacznie odchodzić okleina I nie pomogą tu żadne wiatrołapy i osłony.