Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  3 883
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  54

Budujemy Dom - budownictwo ogólne last won the day on lutego 17

Budujemy Dom - budownictwo ogólne had the most liked content!

Reputacja

229 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Poziomnica, linka murarska, kawałek kordonka. Czy ja dobrze rozumiem problem? Bo z końcem zdania, które właśnie piszę, przestałem rozumieć Apropos wełny - zrób sobie dystanse na krokwiach dla zachowania ciągłości szczeliny - kątowniczki albo nawet gwoździe i napnij sznurek.
 2. W łazience zacieka, a przez ścianę w pokoju widać zacieki. Miałem tak. Zastanawiam się również nad remontem i wie jedno. Teraz będzie kabina prysznicowa i folia w płynie. Kabina i brodzik będą murowane albo Walk-IN. Brodzik prefabrykowany to też nie jest wyjście bo znam przypadki zalania sąsiadów na dole przez zacieki na styku - niecka/ściana.
 3. Przeczytaj poprzedni post - ma być na wyjściu czysty sinus 230 V.
 4. Przetwornica ma przetworzyć constans tyle, ile odbiorników podłączysz najwięcej jednorazowo. Na moc szczytową przetwornicy bym raczej nie liczył. Zsumuj moc odbiorników i tak dobierz przetwornice na moc constans. Oczywiście zestaw ma zawierać określona ilość paneli PV - a dokładnie tyle, ile masz zamiar wyprodukować na bieżąco. Dodam, że musisz jeszcze mieć akumulator jako bufor, w nocy słońce nie świecie niestety. Pojemność akumulatora zależy od max mocy, którą chcesz szarpnąć i czas w jakim chcesz to robić. Myślę , ze minimum to 100Ah a nawet 2 takie baterie. Ta pzretwornica z linkowania jest zła ponieważ na wyjściu dla odbiorników elektronicznych musisz mieć czysty sinus i przetwornica to w zasadzie AVR - przetwornica+ stabilizator napięcia (https://www.polskieprzetwornice.pl/sklep/product_info.php/cPath/46/products_id/154). To co podałeś nadaje się do zasilania grzałki lub zestawu żarówek. Potrzebujesz regulator solarny https://www.polskieprzetwornice.pl/sklep/product_info.php/cPath/48/products_id/93 +AVR z czystym sinusem + akumulatory AGM. Najlepiej pomyśl o zestawieoff-grid - bez oddawania do sieci. https://www.polskieprzetwornice.pl/sklep/product_info.php/cPath/56/products_id/214 Oczywiście nie musi to być 6 paneli. Pozdrawiam
 5. Jak już na spokojnie poprowadzicie instalację elektryczną i ja zabezpieczycie, nadejdzie w końcu czas na wybór osprzętu, na który będziemy patrzeć non-stop. Zapraszam na film. możliwe, że taki gniazda i łączniki macie w Swoim domu. Jest też okazja do zaczerpnięcia inspiracji z kilku aranżacji.
 6. Jest w tym logika, na szczęście obecna polityka pozwala na uwzględnienie ulgi remontowej w rozliczeniu podatkowym. O ile ten remont będzie polegał na termomodernizacji.
 7. Czyli wyłazu dachowego tez nie może być??? Chyba mało prawdopodobne? Jak wspomniał uroboros - jakieś uzasadnienie, podstawa prawna?
 8. Najważniejszy jest system i wykonanie zgodne z zaleceniami producenta. Podzielę się filmem, na którym zaprezentowano ocieplenie domu.
 9. Tak rozumując, można nadal palić ognisko na środku chaty na klepisku. Ludzie bardziej świadomi ogrzewają dom pompą ciepła, a prąd czerpią z paneli PV. Tym sposobem można ogrzać nie tylko dom, ale całę osiedle. Bilans wychodzi prawie na zero.
 10. Tak jest, rusza nowa edycja programu Czyste Powietrze. Widziałem reklamę w TV :). Nadchodzi era OZE. Nie ma odwrotu. Kto nie idzie na przód, ten się cofa. Kolejny link z informacjami o zmianach w sposobie dofinansowania. Trochę treści, trochę obrazków. Informacje przekazane w miarę czytelnie. https://wysokienapiecie.pl/27065-zmiany-limitow-dotacji-w-programie-czyste-powietrze/
 11. Pompa ciepła zawsze ma sens. Kiedyś nikt nie pytał, czy kocioł na węgiel ma sens?. Nadeszła rewolucja w technologii i świadomości. Trzeba się dostosować, nie ma wyjścia. Dzielę się kolejnym filmem, który powinien przybliżyć sceptyków do zagadnienia.
 12. Na wszelki wypadek można zapoznać się z materiałem filmowym. Możliwe, że informacje tu zawarte są wam znane, ale nie zaszkodzi odświeżyć sobie kilka informacji.
 13. Nikt nie twierdzi, ze oczyszczalnia, jako złożony system, jest bezawaryjna. W Nasz redakcyjny kolega Janusz również musiał zmierzyć się z tym faktem i wymienić złoże. Powstał nawet artykuł na ten temat. https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/23675-remont-oczyszczalni-sciekow-z-drenazem-rozsaczajacym-krok-po-kroku
 14. Wywóz nieczystości z tzw. szamba to też koszty, podłączenie do kanalizacji miejskiej i użytkowanie to też koszty. Tego aspektu raczej nie ma co poruszać jako argument przeciw lub za. Przychylam się do komentarza powyżej - jest ekologicznie i skutecznie, nawet ekonomicznie.
 15. Nie będę polemizował z wyborem inwestora, ale moim zdaniem ta instalacja jest zoptymalizowana chyba na najmniejsze koszty. Skoro jednak domownicy nadal są zadowoleni po wielu latach użytkowania, to tylko pozazdrościć słusznej decyzji.
×
×
 • Utwórz nowe...