Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  4 440
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  62

Budujemy Dom - budownictwo ogólne last won the day on grudnia 21 2020

Budujemy Dom - budownictwo ogólne had the most liked content!

Reputacja

280 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. OK, ale w Mumbai, Lahore i Karaczi przecież nikt nie pali węglem w zimie, której tam na oczy nie widzieli. U nas jest łatwiej - smog=dym z komina w zimie i kropka. Poza tym ludzie zasuwają na narty do Wisły a tam też "widać", czym się oddycha w zimie. Miasta w kotlinach, okresowe kłopoty z wymianą powietrza, zimowe fronty atmosferyczne itd. itp.
 2. Ja bym poszukał gotowej altany i żywcem wzorował się na specyfikacji. Oto przykład z linkowania https://drewnolandia.pl/produkt/167/altana-cztery-slupy-i-dach-jowita-3m-x-3m wymiar 3m x 3m - po obrysie podstawy (dach jest wypuszczony z każdej strony po ok 25cm) altana wykonana z drewna sosnowego i świerkowego słupy nośne 10cm x 10cm (4szt) grubość desek na dachu 20mm (jest to grubość rzeczywista po obróbce, wilgotność 15%) wysokość ścian bocznych 2m wysokość całkowita ok. 3,20m kąt nachylenia dachu ok. 30 stopni daszek dymny jest tylko w altanach, któryc
 3. Wełna dedykowana do elewacji, od pomieszczenia paroizolacja, od zewnątrz wiatroizolacja i na to deska elewacyjna. A żeby było modnie i na wieki wieków - opalany modrzew Żartuję. Może być sosna i lakierobejca.
 4. Czasami jest tak, że budując dom w systemie gospodarczym przyjdzie nam ochota zamontować drzwi balkonowe ze szwagrem w sobotę w tzw. wolnej chwili. Dlatego zapraszam na jeden film a potem na drugi, w którym będzie mowa o okuciach.
 5. Dlatego miałem na myśli wprawnego glazurnika, który zamaskuje te fugi po mniej wprawnym glazurniku.
 6. Możliwe, ale w mojej łazience mam podobne płytki na ścianie i podłodze i takich "efektów specjalnych" nie ma. Nie chcę się chwalić, ale w mojej łazience fugi i płytki wyglądają jak po cięciu laserowym. Fugę to można zamaskować w miejscach mokrych na styku płaszczyzn silikonem. Poza tym widać na tych zdjęciach pewne odpryski na płytkach. No cóż -wprawny glazurnik to zamaskuje chyba.
 7. Zamiast 100 słów proponuję instrukcję filmową w formie animacji na przekładzie jednej z kabin KERMI
 8. Myślę, że takie działania się kwalifikują. https://czystepowietrze.gov.pl/ulga-termomodernizacyjna/ http://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/ Ale dla pewności są wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489);
 9. Twoje słowa znajdują potwierdzenie w realizacji. Wystarczy poświęcić kilka minut na film i zdamy sobie sprawę, że nawet małe osiedla można w ten dokładnie sposób ogrzać (schłodzić, przygotować CWU).
 10. Pełna zgoda Jarku, podałem parametry, o które pytał Forumowicz. Kwestie formalne to temat na odrebna dyskusję Tak na marginesie - to ciekawe z punktu widzenia wykonawcy i inwestora, że ta technologia nie odeszła w zapomnienie. Są wariacje na ten temat - np. KONBET z dalszymi modyfikacjami, ale o płycie żerańskiej (nazwa potoczna w regionie) dawno nie słyszałem.
 11. Nie zadałem tego pytania, uznałem, że deweloper otynkował wstępnie i przygotował powierzchnię pod gładź. Z deweloperami jednak nigdy nic nie wiadomo
 12. Przecież jest pełno portali o tematyce LPG, na których sa kalkulatory i tabelaryczne zestawienia cen od różnych dostawców. Ja bym tu raczej chciał poczytać o "studium przypadku", z którego dowiem się o różnicach: zbiornik na własność i zbiornik wypożyczony. O samych formalnościach mam jako takie pojęcie ponieważ w rodzinie mam taki przypadek. Samemu trzeba biegać za przedstawicielem, jechać 100 km na spotkanie, załatwi formalności w gminie i dodatkowe utrudnienie - strefa archeologiczna, wysyłać zapytanie do konserwatora wojewódzkiego o dalsze wytyczne, wykopać rów do ułożenia instalacji poza
 13. Pytanie jedno mam tylko - czy ściana nośna jest na tyle nośna, ze pozwoli na dowiązanie dodatkowej, ciężkiej warstwy elewacyjnej z cegieł i czy fundament jest na dyle szeroki, że można na nim oprzeć ewentualnie dodatkową warstwę z cegieł rozbiórkowych. Jeżeli chcesz to robić od nowa - doczytałem w kolejnym poście - myślę, że opcja 3 jest bardziej wymagająca dla wykonawcy, ale ma też swoje plusy w porównaniu z popularnym obecnie systemem - mur+BSO (ETICS). Moim zdaniem opcja nr 3. tylko trzeba wziąć pod uwagę szerokość fundamentu.
 14. Pomijając technologię - może być słychać kroki i inne uderzenia na stropie, które będą przenoszone po tych legarach na miejsce ich podparcia. Myślę, że podłoga pływająca załatwi sprawę lub suchy jastrych z warstwą wygłuszenia. Mam tu taki film, w którym producent ma "gotowca" z takim ciekawym plastrem miodu właśnie na podłogi drewnian https://budujemydom.pl/irbj/filmy/53900-elementy-podlogowe-fermacell I bezpośredni link do filmu, godne uwagi.
 15. Szukaj po płyty kanałowe żelbetowe typu S. Ja znalazłem na forum konstrukcyjnym ( źródło: http://www.konstruktorbudowlany.fora.pl/konstrukcje-zelbetowe,31/nosnosc-plyt-kanalowych,7190.html) takie zestawienie do obciążeń do projektu Są to obliczenia zrobione dla płyty S-590/150 Zestawienie obciążeń: - warstwy podłogowe 1,30 kN/m2 x 1,3 = 1,69 kN/m2 - ciężar własny stropu 3,52 kN/m2 x 1,1 = 3,87 kN/m2 - obciążenie od ścianek działowych 0,75 kN/m2 x 1,2 = 0,90 kN/m2 - obciążenie użytkowe 5,00 kN/m2 x 1,4 = 7,00 kN/m2 ∑ 10,57 kN/m2 ∑ 13,46 kN/m2 Obciążenie normowe stropu wynosi
×
×
 • Utwórz nowe...