Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2611
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  29

Budujemy Dom - budownictwo ogólne last won the day on marca 13

Budujemy Dom - budownictwo ogólne had the most liked content!

Reputacja

139 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  podłoga w łazience

  Myślę, że 9 płytek na m2 to popularne rozwiązanie. Oczywiście, że nikt nie zabroni położyć większych formatów. Wszystko zależy od zdolności wykonawcy i jego organizacji pracy (mówię o stratach materiałowych).
 2. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Nowy program Viessmann dot. pomp ciepła - CIEPŁO Z ZIMNA

  Cóż - 2 kW to ja mam chiński turbo-grzejnik, który włączam w największe mrozy żeby podnieść w mieszkaniu (na poddaszu) temperaturę z 18 na 20 stopni C. Mam niedowymiarowane grzejniki liczone na powierzchnię a nie na kubaturę. Myślę, że wszystko jest do tzw. dogadania i oczywiście dlatego napisałem frazę o doszlifowaniu - czyli - oferta adekwatna do "chałupy" i nie czyścimy magazynów a promujemy nowe urządzenia z wysokim COP. De facto słuchając prelekcji Viessmanna na targach Instalacje 2018 odniosłem wrażenie, że są gotowi na rewolucję i zmianę świata na lepsze. BTW: ciekawy pomysł na wykorzystanie fotowoltaiki w połączeniu z PCi z małym niedoborem produkcji energii elektrycznej. Wracając do sedna, myślę, ze pierwsze potknięcia będą znakomitym sposobem na badanie nastrojów na rynku. Jeszcze kilka lat i pompa ciepła będzie jak samochód - po 2 sztuki w każdym domu.
 3. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Nowy program Viessmann dot. pomp ciepła - CIEPŁO Z ZIMNA

  Może wrócimy do ogniska na środku klepiska i będzie po temacie. Patrząc na te niedomówienia zastanawiam się, jak długo jeszcze trzeba będzie propagować ekologiczne źródła ciepła, ale w sposób zrozumiały dla tej "niedouczonej" strony czyli Klienta. Każde niedomówienie i nieścisłość jest postrzegana jako brak profesjonalizmu. Trzeba ten proces doszlifować.
 4. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Remont całego poddasza - pytania

  W nawiązaniu do punktu 3. - Luxfery można dać w miejsce tych świetlików w ścianie kolankowej. Nie wiem czy modułowo wyjdzie wysokość 1:1, najwyżej dokończysz pod nadprożem cegłą. Można zabudować luxferami również dodatkowo w luxfery wkomponować "systemowe" okna wentylacyjne (chociaż przy oknach dachowych może to być zbędny dodatek) http://glasspol.pl/okienka-wentylacyjne/
 5. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Nowy program Viessmann dot. pomp ciepła - CIEPŁO Z ZIMNA

  Jest chyba na MTP Instalacje - o ile się nie mylę.
 6. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Realny koszt pompy ciepła

  Witam Eksperta Viessmann, Wypowiedź, do której Pan nawiązał to była reklama kotłów i nawet szkoda języka na takie "wyszukane" podchody Oczywiście dziękuję za próbę "nawrócenia" spamera.
 7. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Po co mierzyć twardość wody?

  Pod warunkiem, że podgrzejemy wodę w instalacji do temperatury, w której może wytrącić się kamień. Inna sprawa, że usuwanie tych związków w obiegu zwu nie ma zbytnio sensu - z wyjątkiem wody do prania - fakt, może się wytrącić przy wyższych temperaturach - chociaż przy 30-40 stopni, reakcja wytrącania się osadu węglanowego zachodzi wolno, przy 60 stopniach natychmiast. Generalnie do 50 stopni Celsjusza i czas prania do godziny - nic nam nie grozi. Od 60 stopni już mamy osad na żądanie O wpływie kamienia na pracę wymiennika ciepła wspomniał mi Ekspert z firmy IMI Hydronic Engineering. Pozwolę sobie zacytować "1 mm osadów może zwiększyć zużycie energii w kotle aż o 9%". To w nawiązaniu do informacji, które są na blogu Viessmann.
 8. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Nowy program Viessmann dot. pomp ciepła - CIEPŁO Z ZIMNA

  Zawsze się trafi czarna owca. Zrobi 20 razy dobrze a za 21. da plamę. Dostanie łatkę za ten raz a o dwudziestu poprzednich nikt już nie będzie pamiętał. Czyli samo życie. Pewno w każdym gronie branżowym poelcanych wykonawców/instalatorów/monterów etc. jest szansa na kilka procent fuszerki. Tego nie przeskoczymy.
 9. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Co wybrać do ogrzania domu?

  gawle - to z autopsji czy "na oko" z pamięci? Pytam o wszystkie opcje, których nie masz w domu.
 10. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Ile energii zużywa dom standardowy, a ile energooszczędny?

  Nie da się ukryć, tendencja wyraźnie wzrostowa Pompy ciepła mogą już zapewnić temperaturę 65 stopni C także przy fachowo zaprojektowanym systemie grzewczym obsłużą nawet grzejniki a ze wspomaganiem mogą to być grzejniki wysokotemperaturowe. Inna sprawa, ze taka pompa ciepła powinna w lato chłodzić bo na samo CWU tej sprawności będzie aż za dużo i starczy dla sąsiada.
 11. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  SMOG W POLSCE! Źródła i konsekwencje zanieczyszczenia powietrza

  Zadziałało - retrofood mnie uświadomił Natomiast ustawy prorodzinnej z proekologiczną chyba nie uda się połączyć (chyba, że mowa o utylizacji zużytych pieluch albo dofinansowanie wczasów na łonie natury dla rodzin bezdzietnych ) - bez ustawy bank nic nie zrobi I na wczasy jedziemy rowerem albo pociągiem - samochód zostawiamy w garażu. Proekologicznie walczymy ze smogiem.
 12. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  SMOG W POLSCE! Źródła i konsekwencje zanieczyszczenia powietrza

  A jak to połączyć z dofinansowaniem do OZE?
 13. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Instalacja fotowoltaiczna + plus ogrzewanie elektryczne

  Wszystko się zgadza. Dlatego w instalacji PV jest tyle niewiadomych dla użytkowników ponieważ jeden z argumentów na NIE to - a co z magazynowaniem w lato? (pomijam niedobory zimą).
 14. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Czy rekuperator w małym pomieszczeniu się sprawdzi?

  Dla uściślenia: mowa o tym modelu rekuperatora z oferty Alnor https://www.alnor.com.pl/assets/files/strony-produktowe/PL/POPRAWIONE/HRU-WALL-Rekuperator-wewnatrzscienny-jednorurowy-Alnor.pdf
 15. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Budowa ogrodu zimowego - krok po kroku

  Zaplecze to nie tylko wiertarka, młotek i termos z kawą. Chodziło mi o noclegi i gotowość do pracy po 12 h. Wiadomo, że zapłaci inwestor - wszystko zależy od umowy.
×