Skocz do zawartości

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  5 449
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  109

Budujemy Dom - budownictwo ogólne last won the day on kwietnia 17

Budujemy Dom - budownictwo ogólne had the most liked content!

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Budujemy Dom - budownictwo ogólne's Achievements

Ostoja forum

Ostoja forum (4/4)

374

Reputacja

 1. Styropian jako taki nie wygłusza, wełna mineralna wygłusza i wyżej wskazana pianka też, Zasada jest ogólnie znana - znaczenie ma ciężar przegrody i struktura materiału.
 2. Działka "z archeologią" to taki straszak dla inwestora, ale jest cała procedura i nie tak kosztowna, którą można przejść. Przy obecnych cenach działek koszty tych formalności i prac i podpisu archeologa + "odkrywki" są ułamkiem kosztów całkowitych. Poza tym, mam wrażenie, że w MPZP często "na wyrost" są takie zapisy. Wiem z autopsji.
 3. Z tym termosem to bzdura, wentylacja załatwia wymiane powietrza, a nie "oddychające" ściany
 4. Ściana na zewnątrz w miejscu ścianki kolankowej będzie ocieplona? Tak czy inaczej - tu masz na zdjęciu URSA w artykule. https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/105227-poprawna-izolacja-scian-szczytowych-i-kolankowych
 5. Płytki ułóż chodnikowe. Ewentualnie ułóż kratkę parkingową i zasyp jakimś kruszywem łamanym lub nawet czymś z odzysku.
 6. Faktycznie przy dużym powiększeniu widać uzwojenie silnika połączone jest w gwiazdę, zatem aby on działał trzeba znaleźć na zaciskach silnika wyprowadzenie środka gwiazdy i tam podłączyć przewód neutralny - natomiast uziemienie to odrębne zagadnienie.
 7. Wygląda na to, ze ten balkon jest mokry, czyli sąsiad nad tobą powinien chyba okładzinę balkonu wymienić.
 8. Przewiercić w miejscach zacieków. Problem powinien zniknąć.
 9. Możliwe, że od producenta, musisz wysłać zapytanie do kilku producentów - jesteś potencjalnym klientem i pomoc z pewnością uzyskasz z działu doradztwa. Możliwe, że padnie jeszcze kilka pytań w formie doprecyzowania zagadnienia. Ja bym zaczął od producenta "w okolicy".
 10. OK już coś kojarzę - humus, potem glina i pospółka do 0,35-0,55 a potem od 0,55 już piaski wysadzinowe. Cytuję z pliku pdf z poprzednich tematów "Poziom wody gruntowej nawiercono na głębokości ok. 1,7 – 2,1 m p.p.t. tj. na rzędnej ok. 101,3 – 101,4 m n. p. m. W zależności od intensywności opadów i pory roku poziom wody gruntowej może wahać się o ok. ± 0,5 – 0,8 m względem stanu obecnego. Szczegółowe rzędne pomiaru zwierciadła wody podziemnej w ww. punktach badawczych podano w kartach otworów geologicznych" Czyli w najgorszym scenariuszu woda podejdzie ci na -0.9 m - o ile w piątek mózg mi działa prawidłowo i dobrze policzyłem.
 11. Co ty masz za warunki gruntowo-wodne, że dołożyłeś jeszcze szlam i hydrostop?
 12. Zakotwienie zależy od grubości warstwy izolacyjnej i grubości oraz rodzaju muru. Na początek dam link do filmu z montażem pergoli. https://budujemydom.pl/irbj/filmy/94275-montaz-drewnianej-konstrukcji-zadaszenia-tarasu-verona Tutaj faktycznie jest belka. Instrukcja szczegółowa montażu na stronie producenta. Na stronie 3 są śruby i okucia -> https://woodandarch.pl/instrukcje/Verona3,5.pdf
 13. Firma IBO/DAMBAT ma pompy głębinowe odporne na suchobieg. -> Film -> https://budujemydom.pl/irbj/filmy/95636-pompy-glebinowe-serii-fp4-ktore-moga-pracowac-na-sucho Nie reklamuję uporczywe, ale dużo dobrego słyszałem . Zawsze możesz zrobić rekonesans wśród naszych reklamodawców i zasięgnąć opinii na temat pomp innych marek - EBARA, Omnigena, Grundfos, Wilo etc. Zbiornik powinien dobrac instalator.
 14. Zaizolować kilkanaście cm styropianu od środka wszystkie przegrody, które emitują ciepło. Nie wiem, jak duże jest okno. Klima dodatkowo minimum 2kW + wentylacja do pozyskania świeżego powietrza, doprowadzona z chłodnych części domu.
×
×
 • Utwórz nowe...