Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2871
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  33

Budujemy Dom - budownictwo ogólne last won the day on sierpnia 7

Budujemy Dom - budownictwo ogólne had the most liked content!

Reputacja

151 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Kupno materaca

  Jestem właśnie po zakupie, 19.09 przyjdzie transport. Prawie 900 PLN ale po każdej nocy będę błogosławił mój wybór
 2. Ja bym to nazwał poradą. Jest gotowe rozwiązanie, do którego można się zastosować, nie trzeba.
 3. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Instalacja kotła kondensacyjnego.

  Fakt 😮
 4. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Instalacja kotła kondensacyjnego.

  OK, przyjąłem do wiadomości, że najważniejsza jest tu budowa zasobnika. Teraz już nie mam obaw a informacja bardzo istotna dla Wszystkich. Tak na marginesie - znamy znamy Miałem kiedyś piecyk na gaz. Działał długo - to fakt - aż przestał. Miał prawo. Wracając do cennika i ceny samego kotła jednofunkcyjnego EcoCondens -20 Silver za 6531,30 brutto - powiem szczerze - mogę chwalić swoje a nie cudze, ale Viessmann wyszedł mi o tysiąc taniej
 5. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Kupno materaca

  Dlatego mówię, że w sklepie na miejscu można się wyleżeć w dowolnej pozycji. I co ważne, twardość materaca w opisie nie zawsze jest tak odczuwalna jak sugeruje opis. Pewne rzeczy kupuje się oczami a pewne - niestety - namacalnie i trzeba udać się do sklepu.
 6. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Ogrzewanie pompą ciepła w duecie z fotowoltaiką

  Panie Mirku, proszę napisać na priv do Eksperta Viessmann.
 7. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Instalacja kotła kondensacyjnego.

  OK - powiedzmy, że te 14-15 kW wystarczy na CWU ale skoro w zimie trzeba non-stop zapewnić 5-6 kW na centralne ogrzewanie, to przy zapotrzebowaniu na cwu na napełnienie wanny + ewentualne mycie naczyń te 14-15 KW pewno starczy "na styk". Nie polemizuję, nie użytkuję ale mam pewne obawy.
 8. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Instalacja kotła kondensacyjnego.

  Dokładnie, a to jedno z droższych urządzeń, którego zakup analizowałem. Przy tak niskim zapotrzebowaniu na ciepło zawężamy pole poszukiwań. Trzeba też mieć na uwadze, że nowoczesne kotły mają bardzo dobrą modulację palników 1:8 a nawet widziałem w jednym urządzeniu specyfikację 1:10 (chyba jeden nowy kocioł od Ariston). Skutkuje to tym, że kocioł może grzać nawet na 1:10 gwizdka (mocy max).
 9. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Instalacja kotła kondensacyjnego.

  Tak z mojego podwórka - dostałem kosztorys na Viessmana Vitodens 100 19 kW jednofunkcyjny + zamknięcie instalacji + wpuszczenie komina z kwasówki + sterowanie do kotła + usunięcie kotła węglowego (tu kilka stówek doszło) + uruchomienie nowego itd. itp. 14 tysięcy. Robocizny w tym było faktycznie za kilka tysięcy PLN. Dokładnie nie zliczyłem kosztów usług. Dodam, że robiłem rozpoznanie zanim zdecydowałem się na Viessmana i dam głowę na pień, że za max 6.5 tysiąca brutto masz kocioł dwufunkcyjny wiszący kondensacyjny 24-26 kW znanych marek. Nawet w promocjach masz kotły z zasobnikami do 8 tysięcy brutto. Tyle, że kupujesz to z montażem czyli 8% VAT. Paradoksalnie - kotły o mniejszej mocy - może z racji bardziej precyzyjnej modulacji palnika - były droższe o tych mocniejszych urządzeń. To takie moje gdybanie. Są też kotły jednofunkcyjne o max mocy 15 kW ale do przygotowania wody cwu te 19 kW pewno to minimum. Tu kocioł musi szybko podgrzać te 100 litrów do temperatury 40 stopni. Także 16 tysięcy za kocioł - są takie ceny na rynku ale są też opcje, o których wspomniałem.
 10. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  ocieplanie ścian nowodubudowanego domu?

  W sumie można zapytać Ile wilgoci oddadzą tynki wewnętrzne do ścian? Jak wilgotne będą ściany bez ocieplenia i czy jest sens tynkować wewnątrz przed ociepleniem budynku? Kolejne pytanie - jak ta wilgoć zostanie usunięta ze ścian po ociepleniu świeżych murów i otynkowaniu ich dodatkowo od środka? Takie dylematy ma dociekliwy inwestor. Dodatkowo naczyta się o oddychaniu ścian i noc z głowy
 11. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Kupno materaca

  Lata wprawy. A tak serio całkiem już - zrobić raz wyprawę 40 km po produkt, który posłuży minimum kilka lat to chyba nie aż tak wielkie wyzwanie.
 12. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Kupno materaca

  Zwłaszcza online Błagam, to może kupujmy jedynie w sklepie za rogiem i pytajmy co tydzień - Kiedy materace "rzucą na sklep" ?
 13. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Kupno materaca

  Polecam mój sposób bez względu na lokalizację sklepu IKEA . Na każdym materacu trzeba się wyleżeć. Są też witryny z przekrojami i wtedy dowiemy się czym różni się materac z kieszeniami piankowymi i pamięcią od tego niby gorszego bez pamięci. Nasze plecy zapamiętają jedynie wygodę a mózg błogi sen
 14. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Instalacja kotła kondensacyjnego.

  Proponuję to samo zapytanie wysłać do niezależnego instalatora w okolicy. KIlka tysięcy PLN za usługę montażu i meteriału. Możliwe, że cena jest realna.
 15. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

  Kupno materaca

  OKOK 20 minut ode mnie to myślałem, że jeszcze w Warszawie jestem. Kiedyś był i to w centrum.
×