Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  4 007
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  54

Budujemy Dom - budownictwo ogólne last won the day on lutego 17

Budujemy Dom - budownictwo ogólne had the most liked content!

Reputacja

238 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czy to jest teren ROD? Jeśli tak, mamy przepisy ujęte w Ustawie o ROD z 13 grudnia 2013 roku, która weszła w życie 19 stycznia 2014 roku. http://pzd.pl/uploads/13zjazd/ustawa_o_ROD_wer.n.pdf Jeśli nie, to procedura administracyjna WZ etc.
 2. Dokładnie. Może zaproponuję taki oto artykuł z "wyliczanką" produktów ALPOL. Tak dla poszerzenia wiedzy. Może ktoś z Was stosował już te produkty, a może dopiero zastosuje. https://budujemydom.pl/irbj/porady/92338-jakie-zaprawy-klejowe-sprawdza-sie-najlepiej-w-pracach-remontowych i fotka opakowania szlagieru żelowego. Akurat kleje żelowe ostatnio są czarnym koniem w ofercie wielu producentów z tej branży.
 3. Tynki do skucia, potem czyścimy tregle, potem grunt i potem tynk/zaprawa naprawcza. Opcja nr 2 - system ociepleń żeby nie przemarzało na styku ściany/tarasu. Zupełnie jak odwrócony cokół. Tak czy inaczej - podłoże musi być nośne , a tu jest dużo do opukania młotkiem prawdopodobnie "do żywego". Ta powierzchnia nie będzie zamakać (o ile taras jest szczelny i można go tez ocieplić od spodu lamelami z wełny mineralnej FASROCK G i naciągnąć tynk). Ocieplenie jest trochę na wyrost, ale przy dostępie do taniego źródła idealnie wyrównuje podłoże pod tynk. To jednak opcja dla Tych bardziej zamożnych :).
 4. Zachęcam do lektury krótkiego artykułu, w którym firma Uponor przedstawia system ogrzewania ściennego. Po szczegóły odsyłam do producenta. https://budujemydom.pl/irbj/porady/92174-czy-ciepla-sciana-jest-lepsza-od-cieplej-podlogi?
 5. Zapraszam na film o stoliku, który przyda się w czasie grillowania
 6. Rozumiem że chodziło o redukcję przekroju rury i co było pod ręką się przydało - mówię o tym białym odcinku rury. Najważniejsze to zachowanie szczelności połączeń. Oczywiście estetyka też jest ważna. To jest wentylacja grawitacyjna? Czemu część przewodów jest izolowana jak w systemach rekuperacji ? Połączenie powinny być zrobione za pomocą nypli. Tu przykłady oferty alnor https://www.alnor.com.pl/index/produkty-pl/kanaly-i-ksztaltki-okragle/zlaczki/ns.html
 7. W nawiązaniu do ostatniej warstwy, deski tarasowej na legarach, moge podzielić się filmem. Mam nadzieje, że będzie cennym materiałem. https://budujemydom.pl/irbj/filmy/92034-przyklad-wykonania-tarasu-z-kompozytu-drewna-ekoteak-na-podkladkach-poziomujacych
 8. Idąc dalej tym tropem, wystarczy zobaczyć zabudowę w rynkach małych miasteczek. Czasem nawet ogniomurów nie ma a po dachu można "oblecieć" rynek dookoła - prawie - przeszkadzają tylko 4 ulice wlotowe/wylotowe
 9. A widzisz to ja płaciłem drożej. Powinno być OK, jeszcze na mieszkanie sąsiada starczy
 10. Pytanie za 100 punktów - jak duży musi być zbiornik, żeby przyjąć ciepło z jednego słonecznego dnia latem - nawet przy małej instalacji PV - załóżmy 4.5 kWp? Strzelam w ciemno - basenu kąpielowego zabraknie. I dlatego podpisuję się pod cytowaną wypowiedzią Eksperta Cezarego.
 11. Beckers kosztuje 120 chyba za 3 litry, ale przysięgam, że farba warta każdego grosza z paragonu :). Przynajmniej ja subiektywnie tak uważam, a nauczyłem się , że tania farba = droga farba bo trzeba malować 2 razy + poprawki. Zwłaszcza na biało.
 12. Właśnie, np. izolacja pozioma. Fundamenty możesz zaizolować na zewnątrz na wiele sposobów - w zależności od poziomu wody gruntowej, ale jeśli nie ma prawidłowej izolacji poziomej, woda sobie powędruje, przez podciąganie z gruntu na ściany budynku.
 13. hahahahaha ...i wszystko jasne. Niemcy to pewno nie stosują systemów ociepleń. Może szwagier ma astmę i jest przewrażliwiony
 14. Daj spokój z tym termosem, przecież to nie jakiś chlorokauczuk ani olejna masz wentylację w domu to śpij spokojnie. Poszła fama/plota o oddychaniu ścian i teraz się wszyscy zastanawiają, czy się nie uduszą. Tyle w tym prawdy, co w czarnym, który wyszczupla Gładzie wapienne to wcale nie jest głupi pomysł - kiedyś dół z wapnem był za każdą stodołą na wsi. Są znane firmy, które mają nawet specjalne tynki i gładzie wapienne. O dobrodziejstwie wapna opowie Ci majster starej daty. Teraz wszyscy idą w gips bo takie czasy nastały, ale wapno jeszcze wróci do łask - ...znaczy...wraca.
×
×
 • Utwórz nowe...