Skocz do zawartości

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  5 509
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  111

Budujemy Dom - budownictwo ogólne last won the day on września 28 2023

Budujemy Dom - budownictwo ogólne had the most liked content!

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Budujemy Dom - budownictwo ogólne's Achievements

Ostoja forum

Ostoja forum (4/4)

388

Reputacja

 1. Super było was znowu zobaczyć i spędzić z wami czas przy stole. Latka lecą, a my się nie zmieniamy. Dziękuję za obecność......i na zamkowej wieży . Makao i po makale, ale grali super....i to bez "wodza".
 2. Są specjalne normy etc....mierzyłeś hałas? 300-400 m mieszkałem od linii kolejowej i było dużo lasu i było słychać pociągi wieczorem i nocą. Możliwe, że musisz sam się od hałasu odgrodzić? Może trzeba zgłosić problem do odpowiedniego Zarządcy, niech przyjda pomierzą, ale by się przydało kilku sąsiadów też zmobilizować. Tutaj masz poziomy hałasu na stronie rządowej -> https://www.gov.pl/web/gddkia/ekrany-akustyczne-przy-drogach---co-mowia-przepisy
 3. W takim razie jakieś ziołowe olejki - poczytaj w necie, czego mrówki nie lubią, a kleszcze...też jest kilka ziółek, co odstraszają.
 4. Ja mam patent na mrówki pod namiotem, a spędziłem tak wiele wakacji, sypiesz im cukier gdzieś w oddali i całe mrowisko tam idzie i do spiżarni zanosi. Do namiotu nawet nie zaglądają Co do kleszczy - nie ma trawy, nie ma kleszczy.
 5. Dobre pytanie, myślę, że wentylacja mechaniczna, a odzysk ciepła wynika z poprawienia bilansu zysków i strat energii na wentylacji. Pytanie brzmi - jaka ma być klasa energetyczna budynku w technologii IZODOM? To jest studium przypadku i nie ma odpowiedzi uniwersalnej.
 6. Jeszcze za komuny były takie płyty, jako podkłady podłogowe, teraz to już sa gotowe systemy. Są przecież płyty włoknowo-cementowe - Siniat ma w ofercie. Alternatywa dla G-K, jak juz pisano wyżej. Kwestia obróbki tynkiem/malowania itp. https://www.siniat.pl/pl-pl/projekty/strefa-eksperta/92571/plyty-cementowe/
 7. Gdyby ludzie czasami potrafili się ugryźć w język i wylać sobie na łeb kubeł zimnej wody, zanim "otworzą usta", regulaminy byłyby tylko formalnością. Anonimowość ma wady i zalety.
 8. O to to. Ja dla przykładu odpaliłem człowiekowi samochód, którym wiózł osobę niepełnosprawną i już tego dnia nie musiałem staruszki przez pasy przeprowadzać. Wilk syty i owca cała. Znowu w punkt :).
 9. Ja nie i nie mam zamiaru. Jestem odporny na manipulację Mam czujnik na kołczów, co "w mózgu grzebią".
 10. Kameralnie to pojęcie względne. Zamiast się tu popisywać umiejętnością liczenia do 15, wpadaj na zlot i baw się z nami dobrze. Ludzie, którzy tu czasem krzyżują szpady potem "pod rączkę na zlotach chodzą". Nie ma co się nakręcać.
 11. :). Każdy ma inny próg, od którego kończy się biwak, a zaczyna się luksus 4 gwiazdki i piąta dofruwa na weekend
×
×
 • Utwórz nowe...