Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 19.09.2023

  1. (2+2)Ø12 2+2 oznacza, 2 pręty w górnym rzędzie widoczne na rysunku i 2 pręty w dolnym rzędzie niewidoczne z tej perspektywy. Łatwo na rzucie pokazać gdzie jest umiejscowione zbrojenie górne, trudniej te w dolnej strefie, bo to te same kreski na rysunku. Dopiero na przekroju np. belki (tu byłoby 4+4) będą widoczne pręty w dolnej strefie, ale rozstawu, zagęszczenia strzemion już nie widać. # oznacza średnicę w mm, tak samo jak Ø ale pręta żebrowanego. Czyli jeżeli jest takie oznaczenie Ø, to określa tylko średnicę, jaki to pręt trzeba szukać na innym rysunku, w tabeli, zestawieniu, itd. Jak mamy takie oznaczenie średnicy #, to napewno pręt żebrowany. Czyli czytamy- 53 szt pręta żebrowanego fi 10 w rozstawie co 20 cm. Spokojnie, zbrojarz powinien to wiedzieć.
    1 point
  2. czesc,to znow ja ,zamontowalem i wszystko jest dobrze ;)thx jeszcze raz za pomoc
    1 point
  3. No i co z tego wynika? Tylko to że tymi szczelinami spływa na dół kostki i jak jest spadek to dalej do odwodnienia. Każda? No jasne że nie każda. Mają te które by się mogły stykać większymi płaszczyznami i tworzyć szczeliny które trzymają wodę, coś jak podciąganie kapilarne, rozumiesz. Ale to też raczej teoria bo szczeliny są pionowe, a najgorsze te wysadzinowe są szczeliny poziome. No i skąd wiesz jaką kostkę on tam ma zamiar kłaść. No oczywiście że nie będzie, tylko jeszcze @animusa trzeba do tego przekonać.
    1 point
  4. W wariancie, który zaproponowałem odpływ liniowy odbierze zarówno wodę spływającą po powierzchni kostki, jak i tę która wniknie pomiędzy nie i w warstwę podbudowy. Problem nie polega na wysadzinach mrozowych, bo tych nie będzie, gdy kostka znajdzie się na warstwie piasku lub kruszywa. Nie byłoby ich nawet, gdyby kostkę ułożyć przykrywając beton jedynie warstwą papy. Po prostu pomiędzy kostki zawsze wniknie pewna ilość wody i trzeba umożliwić jej przedostanie się do korytka odpływu.
    1 point
  5. Po pierwsze, nie mamy najbledszego pojęcia jak wygląda konstrukcja tego stropu oraz jak, czym i gdzie jest obciążony. Może równie dobrze 30 cm od tego otworu opiera się na nim słup podpierający konstrukcję dachu. Widząc jedno zdjęcie nikt nie jest w stanie tego stwierdzić. Tak jak napisał Animus, to musi sprawdzić fachowiec na miejscu. Po drugie, zbrojenie jest zrobione dość gęsto - z prętów fi 12 mm co 15 cm. W związku z tym nie zakładałbym z góry, że nie ma ono znaczenia konstrukcyjnego.
    1 point
  6. Wybacz, ale ostrożność w tym temacie najważniejsza. Zastanów się, ktoś po coś te pręty tam umieścił i wyszalował tylko taki mały otwór, nie po to żeby wcurwiać użytkowników.
    1 point
  7. Tak. takie praktyki się stosuje rownież przy wnoszeniu ścian murowanych.
    1 point
  8. Przecież na takie prace musi być sporządzony kosztorys, a wykonuje się go w oparciu o Katalog Nakładów Rzeczowych, w skrócie KNR. Zawiera on dane pozwalające na skosztorysowanie pewnego zakresu szeroko rozumianych robót budowlanych. W użyciu są również katalogi oznaczone KNNR, KSNR, KNK, KNKRB, TZKNBK, ZKNR, ale wszystkie zawierają podobne dane. W kosztorysie znajdują się takie elementy jak: prace do wykonania wraz z harmonogramem, liczba roboczogodzin potrzebnych do realizacji poszczególnych prac, wykaz potrzebnego sprzętu i materiałów budowlanych. Z
    1 point
  9. Może za często jeździ po trawie. Albo potrzebne koła terenowe.
    0 points
  10. To może być problem, zimą będzie wysadzać tę warstwę w górę.
    0 points
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...