Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 18.01.2021

 1. Żeby uzyskać docisk materiału wbudowanego do istniejącego, wkręt powinien mieć ślimak tylko w dolnej części, inaczej trzeba najpierw wierci otwór w materiale wbudowywanym. Te drugie lepsze.
  1 point
 2. Przeczytaj z paczki Dobrany do metody - ELEWACYJNY. czyli FASADA. Różnica w lambdzie między ich styropianami wynosi np 0,036 do 0,033 tak z pamięci strzelam. I teraz odwieczne pytanie - skórka za wyprawkę czy logiczny wybór. Ja uważam, że zaoszczędzimy minimum na ucieczce ciepła, tam kolejne Waty i po roku w rachunku za ogrzewanie coś jednak zauważymy na plus Na docieplenie i tak dostaniemy dotację lub upust w hurtowni przy dużym zamówieniu, więc brac z górnej półki. Przecież to będzie na lata.
  1 point
 3. Dużo piszesz, ale też jesteś mocno w błędzie co do jednej sprawy: 99% znanych mi kart gwarancyjnych zawiera wykluczenie obowiązywania gwarancji w temacie pęknięć szyb. Po prostu szyba ma prawo sama pęknąć, szczególnie termicznie. Producent pakietów nie ma nic do rzeczy. Dlatego warto się od tego ubezpieczyć.
  1 point
 4. Totalna bzdura , dawno tak spieprzonych płytek nie widziałem. Może i mają lekko nierówną powierzchnię te płytki ale cięcie było robione z ręki kątówką , tak też się robi ale trzeba mieć wprawę . A tu tej wprawy nijak nie widać , można było te płytki duuuużo lepiej spasować.
  1 point
 5. Wniosek jest jeden - zenkowi BRAKUJE zadymy i szuka gdzie może - rozpiepsza kolejny wątek
  1 point
 6. Przecież to rozdzielacz na 5 grzejników, dosłownie pół metra szerokości. Rozdzielacz może być najprostszy - bez rotometrów i zaworów regulacyjnych (przepływ można wyregulować na grzejnikach).
  1 point
 7. Nie jest tego dużo. Ja zrobiłbym układ rozdzielaczowy - rozdzielacz i wprost z niego podłączenia PEX-Al-PE do każdego grzejnika. Różnica w cenie nie będzie duża, jeśli w ogóle. A nie będzie żadnych połączeń w podłodze i wykonanie też będzie prostsze.
  1 point
 8. Wypożycz. Zapłacisz 2-3stówki za całą przyjemność.
  1 point
 9. Radę da ty Odkurzacz można wypożyczyć na jeden dzień, można założyć kawałek rury sam worek z filtrem na końcówkę i maskę przeciwpyłową na twarz, zależy ile tego bedizen katował. To jest tanie.
  1 point
 10. Kup na lata, sprzęt się zestarzeje razem z tobą, a na pewno kątówka to uniwersalne narzędzie i przyda się do wielu prac, tylko tarcze będziesz zmieniał. https://allegro.pl/oferta/szlifierka-katowa-dwe4217kt-dewalt-kufer-osprzet-9786674884 https://www.megamajster.pl/szlifierka-katowa-dewalt-dwe4217kt.php?cnv=717201-d948d14f03&1-79-209&utm_source=ceneo&utm_medium=referral
  1 point
 11. To szlifierka do gipsu, piszą że oscylacyjna, ale chyba to obrotowa a nie oscylacyjna.
  1 point
 12. Miałem podobnie a właściwie identycznie (pod 1/3 podpiwniczenie zrobiłem) Musiałem wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę, uzupełnić dokumentację o projekt i wpisy w dzienniku budowy.
  1 point
 13. W 13 krokach opisujemy, jak ułożyć ocieplenie poddasza. Jakie materiały i narzędzia będą nam potrzebne? Co musimy zrobić i od czego zacząć? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/23361-ocieplenie-poddasza-krok-po-kroku
  1 point
 14. W zasadzie jest to temat rzeka i każdy ma tu swoje typy. Pewno dostaniesz minimum 10 propozycji. Na jeden raz bym takiego sprzętu nie kupował. Możesz celować w sprawdzone marki marketowe za rozsądne pieniądze. Lista jest długa. Makita, Bosch (tu raczej linia niebieska dla tzw. profesjonalistów), DeWalt, Hitachi (teraz Hikoki), Metabo itd. itp. Zasilana elektrycznie czy na akumulator?
  1 point
 15. skoro tak do tego podchodzisz, to może sugerować, że każdy cię "wydyma" na kasie na każdym etapie. Jeśli nie masz pojęcia o tej nieruchomości, poza zdjęciem i ceną, to po prostu to napisz. Ale wówczas nikt ci nie odpowie na pytanie "Czy da radę zrobić coś współczesnego z czegoś takiego jak na zdjęciach, w rozsądnych kosztach?" Nie jesteśmy wróżkami.
  1 point
 16. Przyznasz, że to nie wiele mowi o tym domu, bo jeszcze mniej widoczny. Czy ma piwnice, jakie, jaki stan?; jaki podział w środk, czy ci odpowiada? Czy parter ci wystarczy, a może zamiast stryszku - poddasze? Okna pewnie do wymiany, ale czy miejsce ich i wielkość jest OK? Kuchnia, łazienka - wielkość, położenie - odpowiada? Jakie ogrzewanie? Jaki jest stan w środku - sucho, czy wilgoć, grzyb? Takie pytania powinieneś rozwiązać - no i sam wiesz, pewnie, co potrzebujesz jeszcze. Hobby, gabinet, miejsce do pracy, warsztat, czy siłownia, oranżeria, większy salon, tara
  1 point
 17. Przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest gazem, najczęściej argonem, którego objętość jest uzależniona od temperatury i ciśnienia w momencie jej produkowania. Wszelkie zmiany ciśnienia i temperatury po zamontowaniu pakietu powodują, że zmienia się objętość tego gazu, więc szyby zbliżają się do siebie bądź oddalają, co może skutkować zniekształceniem obrazu. Zjawisko to świadczy o hermetycznym zespoleniu pakietu i nie jest traktowane jako wada.
  1 point
 18. W zespołach szybowych dobrej marki komory międzyszybowe wypełnione są argonem pod niewielkim nadciśnieniem i to moś=że powodować niewielkie zniekształcenia powierzchni zespołu. Ale to raczej świadczy o "dobroci" wyrobu... To nie jest problem... może tylko wizualny Dokładniej wyjaśnią to eksperci od okien Fakro, Oknoplast, Sokółka, Velux, - jest ich kilku...
  1 point
 19. Regulację wysokości w tych drzwiach przeprowadza sie poprzez wkręcanie lub wykręcanie śruby zawiasu. Należy zdjąć zaślepke ze spodu górnego zawiasu (zdj 3.) Następnie przy pomocy klucza ampulowego 6mm wykręcić i wyjąć śrubę kontrujacą. Potem tym samym kluczem kręcimy w prawo podnosząc drzwi, lub w lewo opuszczając je. Trzeba pamiętać że nie możemy przesadzić, gdyż bolce zamka nie będą trafiać w otwory ościeżnicy. Po zakończonej regulacji dokrecic śrube kontrujacą w górnym i dolnym zawiasie, założyć zaślepki.
  1 point
 20. Jest to zagadnienie dosyć szerokie, na które trudno odpowiedzieć jednoznacznie, nie znając producenta, modelu drzwi i tego, co można połączyć z ościeżnicą systemowo bądź kombinując z rozwiązań dostępnych na rynku. Absolutnie unikać ościeżnic stalowych, które jeszcze wciskają niektórzy sprzedawcy do drzwi zewnętrznych. Za to wybrane aluminiowe, są jeszcze dodatkowo ocieplone wewnątrz. Bezspornie zalecam pod progiem jakąś podwalinę, np. systemowe poszerzenie lub np. purenit, klinaryt- bowiem zwykle 2 cm próg alu postawiony bezpośrednio na posadzce to proszenie się o kłopoty.
  1 point
 21. Do szerokości otworu 110 cm można "przypasować" większość rynkowych drzwi o koniecznym świetle przejścia 90 cm, których szer. zewn. ościeżnicy wynosi zwykle 104-108 cm. Tego zatem bym nie zmieniał- chyba że wybrane będą innej szerokości. Niezrozumiała jest wysokość 230 cm od gotowej podłogi, dla otworu, który projektant ustalił na 210 cm Być może, na tej elewacji są nadproża okien na wysokości 230 cm i majster chciał zabłysnąć jednakową wysokością... Praktycznie wszędzie zakup podwyższonych drzwi lub naświetla będzie za niemałą dopłatą do tzw. standardu, który oscyluje w grani
  1 point
 22. Trudno udzielić odpowiedzi na tak postawione pytanie... i stąd pewnie pustki. Oprócz tego, że obydwa profile mają głębokość zabudowy 82 mm to dalej biednie... To tak, jakbym powiedział, że obydwaj mamy samochody kombi o długości 5 m na 4 kołach i który jest lepszy... Profil to tak jak blacha użyta do karoserii pojazdu i niewiele więcej... Nic nie wiemy o właściwościach okien, zastosowanych pakietach szybowych, okuciu, ramkach, klamkach, ekipie montującej i sposobie montażu,... nic
  1 point
 23. Zgadza się - odpowiednikiem Luxów będzie Supertherm. Takie pytanie padło więc takie drzwi wzięto "na warsztat". Oba modele moim zdaniem bardzo miłe dla użytkownika i każdy ma w sobie coś ciekawego do zaoferowania. Wikęd znowu ma ciepłe ramki w standardzie co mocno podnosi izolację przeszklonych drzwi. KMT ma dobre wypełnienie ościeżnicy. Wiadomym jest fakt, że parametry podawane w katalogach są dla pełnych drzwi, bo to lepiej klei się marketingowo dla odbiorcy. Finalnie moim zdaniem obydwa modele zasługują na uwagę przez swoje nomen omen zbliżone parametry. Wiem też, że sporo ludzi będzie por
  1 point
 24. Można założyć tzw. uszczelki szczotkowe. Niestety, już taka jest specyfika drzwi przesuwnych, że hałas przenika głównie przez szczeliny na obwodzie, niezależnie od tego z czego jest zrobione skrzydło.
  1 point
 25. Obydwa pęknięcia z filmu to wzorcowy przykład pęknięć termicznych! Nie można ich pomylić np. z pęknięciem od uderzenia, bowiem są diametralnie inne. Jestem prawie pewny, że roleta częściowo przysłaniała szybę i wytworzyła się na niej znaczna różnica temperatur, co spowodowało pęknięcie. To, że były szyby 6 mm, (przy takiej powierzchni muszą być) to nie uchroni przed pęknięciem termicznym. Zaleca się szyby hartowane, które to ryzyko znacznie zmniejszają, zwłaszcza na ekspozycjach południowo- zachodnich. Niektóre firmy, również Adams informują o tym w swojej instrukcji użytk
  1 point
 26. Cześć. Temat już nie pierwszej świeżości, ale w mojej ocenie wymaga sprostowania, ponieważ nie uczestniczą w nim produkty o tym samym lub zbliżonym standardzie wyposażenia. To jakby próbować porównać lot Boeingiem w klasie business do rejsu VIP Airbusem A380. Właściwym produktem do porównania z Wikęd Thermo Prestige Lux ze "stajni" KMT jest Supertherm 90, który w zbliżonym pułapie cenowym (obiektywnie patrząc) oferuje użytkownikowi odrobinę więcej niż TP Lux. - skrzydło KMT Supertherm posiada przegrodę termiczną w skrzydle dzięki zastosowaniu listwy PCV w obwodzie. - komory ościeżnic
  1 point
 27. WSTYD REDAKCJO! Wstyd promować takie mity! Jak w domu jest problem z wilgocią to tylko dlatego, że spartolona jest wentylacja.
  1 point
 28. 0 points
 29. Tak mi się skojarzyło : https://www.filmweb.pl/film/Samotny+wilk+McQuade-1983-9349/photos/497047
  0 points
 30. 0 points
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...