Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 07.10.2019

 1. 2 points
  Gościu Toudi i gościu Miro! Autor tego artykułu nie może wprost wymienić kilku dobrych jakościowo produktów, bo tu nie jest na to miejsce. Autor przedstawia podstawowe informacje i zasady korzystania i konstrukcji układu, pokazuje na co zwrócić uwagę przy wyborze i zakupie elementów składowych układu. Po resztę szczegółów musisz udać się do fachowców, którzy zamontują Ci całą instalację. A jeśli masz zamiar zrobić to sam, to zapewne masz taką wiedzę i umiejętności, że potrafisz znaleźć i zakupić najlepszy sprzęt!
 2. 2 points
 3. 2 points
  to sro dupa tro A ja uważam, że: Akurat w tych okolicznościach przyrody (w zasadzie działka leśna), ta bryła domu, razem z gankiem, wpisują się znakomicie w otoczenie. To był/jest projekt typowy (odbicie lustrzane) - w zasadzie Irena (piszę po imieniu, bo miałem okazję poznać ich osobiście i trochę gadaliśmy) zmieniła tylko "podział" okien, i moim zdaniem jest to błąd. Ten ganek też mi pasi, no i ale , wychodzi że nie mam gustu i lubię kicz - tak jak architekt który jest autorem tego projektu. Ps. Większym błędem jest brak sypialni na parterze. Schody mogą być barierą nie do pokonania w przypadku np. nogi w gipsie, lub innej choroby (oby nie). Trzeba pamiętać o tym, że z biegiem czasu nasze ciała są coraz mniej sprawne, a klatka schodowa (w tym domu) niezbyt dobrze rokuje dla takiej sytuacji. Ps2. Oczywiście nie porównuję się do tuzów, którzy uznają tylko klocki z płaskim dachem i ganki z greckimi kolumnami.
 4. 2 points
  Na dziś to nie wiem ale od 16 lat ogrzewam prądem i nie zamieniłbym tego na żadne kotlownie bo jest to bezzasadne koszt kotłowni, komina, centralnego ogrzewania i samego wyposażenia kotłowni przy cenie węgla ok 900 zł za t to nie ma sensu absolutnie. Natomiast odpowiadając na twoje pytanie to nie wiem czy zyjesz w odosobnieniu i izolacji od internetu i wiadomości ale trąbi sie o ograniczeniu emisji zanieczyszczeń cały czas nie wiem dlaczego taki jestes zdziwiony ? W skrócie o moim domku Dom "kanadyjczyk" z 2003 roku, z poddaszem użytkowym powierzchnia podłóg 130m², prosty, ogrzewanie konwektorami elektrycznymi ATLANIC F-18 sterowane centralnie zegarem w tablicy o łącznej mocy 6kW, podłogówka elektryczna w łazience+ 2 drabinki grzejne (łącznie ok 1 kW), kominek z DGP grawitacyjnym TARNAVA 16 KW - używany okazjonalnie. Ocieplenie: Podłoga 10 cm styro; ściany 15 cm wełny + 10 cm styro; poddasze 18 cm wełny. Garaż 25 m2 nie ogrzewany z osobnym wejściem. CUW PC powietrzna z zasobnikiem 300 l moc silnika 0,44 kW. Całkowite Zuzycie pradu roczne na wszelkie cele w moim domu ok 7000 kwH koszt do 4 tys złotych. Jutro mam montaż PV moc 4 KW koszt z 1 kw 4660 brutto po odliczeniu dotacji i podatku koszt całkowity 10600 czas zwrotu z inwestycji 3 lata.
 5. 2 points
  Twoje wysokie mniemanie o sobie wprawia mnie w zachwyt.....że też jeszcze ewolucja nie zdecydowała o Twoim losie....masz dużo szczęścia ... Z narcyzmu można się leczyć ... Widzisz ....ja żyję na tym świecie już kilka dekad a dalej niewiele wiem , nie tyle ile bym chciał wiedzieć ...a Ty masz ten luksus że że wiesz ....jak mniemam wszystko wiesz ......
 6. 2 points
  Bo jak widzisz krytykowanie co niektórych podnieca szczególnie gdy krytykuje sie obcych ludzi. Pisałem i pytałem czy w kilku artykułach o wybudowaniu domów przez naszych forumowiczów a opisywanych na łamach portalu BD były jakieś negatywne opinie czy słowa krytyki, nie otrzymałem odpowiedzi z prostego powodu bo prawda w oczy kole, znajomych nie wypada krytykować.
 7. 2 points
  Pani Irena pisze że chce się cieszyć domem jak najdłużej, podejrzewam że po przeczytaniu tego tematu szybko jej ta radość minie.
 8. 2 points
  Akceptacja czyichś wyborów ewidentnie sprawia Ci ból .. Nieakceptowanie czyichś wyborów zdaje się być u Ciebie standardem .. Ty wiesz lepiej . Skąd jesteś pewna że ci starsi Państwo nie ciułali przez całe życie na ten dom , taki jaki sobie wymarzyli??i się ,,dorobili'' ,,dorobkiewicze''
 9. 2 points
  A głowy nie idzie odwrócić ?? Żeby ta chata na prawdę waliła po oczach nie wiadomo czym ...Stoi sobie wśród drzew i jakoś się tam komponuje ...Po co komuś meblować lokum?? nie potrafię zrozumieć ...
 10. 1 point
  Jeżeli komin jest po szlamowaniu i ma dobry cug to zostaw tak jak jest. Jak za jakiś czas coś się sknoci to wtedy pomyślisz o wkładzie kominowym. jeżeli chodzi o wkład kominowy to proponowałbym Ci ceramiczny, w metalowy bym się nie bawił.
 11. 1 point
  Zimą odbiera się nadprodukcję prądu od ZE jaką zrobiło się latem, to tak w expresowym skrócie.
 12. 1 point
  Nie w każdym przypadku membrana jest lepszym rozwiązaniem niż papa. I wątpię aby membrana "przeżyła" pełne deskowanie i papę. Zgadzam się, że membrana jest tańsza niż pełne deskowanie i papa i dodam, że szybciej wykonuje sie wstępne krycie ale nie lepsze od pełnego deskowania i papy.
 13. 1 point
  Będzie zamiast trzech kolanek 90 - sześć takich po 45 stopni... po dwa na każdy zakręt. Dwa nad okapem, dwa w rogu i dwa przy wylocie... Właściwie jak nie będziesz miał płyty gazowej tylko (zapewne) indukcyjną, to nie do końca będzie potrzebny wyciąg do kratki wentylacyjnej, bo najwięcej "smrodu" i tłuszczu powstaje przy spalaniu gazu! Więc rzeczywiście zrób tylko okap z cyrkulacją wewnętrzną.
 14. 1 point
  A ja się tym nie zgadzam
 15. 1 point
  Proponuję zwrócić uwagę na nasze okno FTT U8 przeznaczone do budownictwa pasywnego - jest to najcieplejsze okno dachowe dostępne na rynku, które wyposażone jest w pojedynczy pakiet szybowy. Okno posiada certyfikat Passive House. Razem z oknem dostarczamy w zestawie pakiet izolacyjny XDK oraz kołnierz EHV-AT Thermo. FTT U8 Uw=0,58W/m2K Pozdrawiam serdecznie Konsultant FAKRO
 16. 1 point
  Bez obaw, tu pomagamy Wracając do meritum. Kanadyjczyk w moim rozumieniu tematu jest synonimem domów w technologii szkieletowej. Podziwiam fakt, że specjaliści w niektórych krajach (również w USA) potrafią w oparciu o moduły wybudować ganek w jeden dzień, przebudować układ ścian działowych bez taczki gruzu a cały dom wyremontować w miesiąc na cito. Posiłkując się Wujkiem G znalazłem takiego wykonawcę http://domyprefabrykowane.com/domy-szkieletowe. Drugi strzał: http://www.ibudhaus.pl/technologia-szkieletowa/ Autorytetem w tej dziedzinie jest Wojciech Nitka a strona z tematyką to http://budujzdrewna.pl/category/domy-drewniane/domy-szkieletowe Warto też zapoznać się z listą wykonawców na stronie Stowarzyszenie Dom Drewniany http://domydrewniane.org/firmy-wykonawcze/
 17. 1 point
  Przytulne według ciebie to jak jest banalnie standardowe, bez pomysłu i wyglądające stosownie jak dla ludzi w tym wieku, jak się to u nas przyjęło uważać. Takie też jest to wnętrze, może tak właśnie powinno być. Ale nie musi, sam znam ludzi mających większe ambicje estetyczne i nie obnoszą się z nimi po mediach.
 18. 1 point
  No jak to jaki sens? żeby pokazać jakim to się jest "Państwem", dorobkiewicze tak mają, ma być dworek bo wygląda bogato.
 19. 1 point
  Tradycyjne uszczelnienie złącza okiennego "na tzw. piankę" wiąże się z niższą ceną za usługę montażu. Jednak żeby taka pianka dobrze spełniała swoje zadania należy ją odpowiednio zabezpieczyć poprzez dodatkowe uszczelnienie od zewnętrznej i wewnętrznej strony złącza okiennego lub zastosowanie impregnowanej taśmy rozprężnej, ponieważ pianka użyta w pojedynkę nie jest w stanie spełniać w 100% wymagań, jakie powinno się stawiać złączu. Montaż za pomocą jedynie piany poliuretanowej oraz tynku jest obecnie uznany za nieprawidłowy i może skutkować powstaniem pleśni czy przewiewów. Bardzo ważne jest przygotowanie ościeża przed montażem i użycie zaprawy termoizolacyjnej. Nieprawidłowy montaż wiąże się z demontażem i ponownym montażem, co jest kosztowne i powodować zniszczenie fragmentów elewacji czy wnęk okiennych.
 20. 1 point
  Dzień dobry, Idealnym produktem na tego typu obiekt będzie blacha trapezowa, którą łatwo i szybko można zamontować na dachu. Polecam produkty Blachy Pruszyński. Przegląd dostępnych profili trapezowych dostępny w linku: https://pruszynski.com.pl/blachy-trapezowe-profile-dachowe.php W przypadku blachy trapezowej nie jest wymagane pełne deskowanie, a podstawą jest prawidłowe wykonanie podkonstrukcji z łat i kontrłat. Dobrym żródłem wiedzy dotyczącym montażu jest instrukcja montażu dostępna na stronie firmowej: https://pruszynski.com.pl/download.php?file=e7abf9191535.pdf
 21. 1 point
  Folię paroprzepuszczalną w zasadzie mógłbyś dać, jeśli nie ma jej pod blachą. Jeśli jest to nie potrzeba. Ale lepiej byłoby dać ją wtedy w jakiś sposób do konstrukcji dachu (żeby nie zalało stropu w razie jakiegoś rozszczelnienia dachu) Z rysunku nie wynika nic o wysokości tego daszku ani jaka jest jego konstrukcja. Tu zrobiłbym otwór wentylacyjny (z siateczką) i po drugiej stronie również. Może koledzy coś dodadzą A to już kwestia braku wentylacji wewnątrz A czy ściany są ocieplone?
 22. 1 point
  Pod płytkami jest płyta gipsowo-kartonowa BIAŁA!!! Na filmiku widać, że klej trzyma się kartonu, ale wypełnienia gipsowego - już nie . Wykonawcy, albo deweloper - ten kto kładł płyty g/k - "zaoszczędził"... zamiast wodoodpornej, zielonej, wrzucił tańszą, białą! Przy demontażu okładziny, zdemoluje się płyty g/k i trzeba będzie zamontować te prawidłowe. Ciekawe jak była wykonana posadzka... I jak długo była sezonowana przed płyytkowaniem... A demonstrantka ma piękne pazurki
 23. 1 point
  mhtyl - przecież nikt nie pisał, że nie może. Jak zwykle piszesz sobie a muzom, zupełnie nie na temat, udowadniając coś, co nikogo nie obchodzi poza tobą samym. Ja pisałam o swoim dachu. I z uroborosem rozmawiałam o swoim dachu. Najważniejsze, że uroboros zrozumiał jaką konstrukcję ma mój dach. I pewnie wszyscy inni czytelnicy, prócz ciebie. Więc nie kręć, że odpowiadałeś Gościowi, bo to on napisał, że dach w domu murowanym jest drewniany. Więc jaki sens miałby twój wpis, że dach płaski może być drewniany? Powtarzasz za Gościem? Zaczyna się robić śmiesznie.
 24. 1 point
  napisałeś wcześniej, że "grzeje cały czas" i jednocześnie się włącza i wyłącza. Czyli jednak nie grzeje cały czas? Piec ustawiony na maksa? Może być tak, że piec ma zadaną temperaturę np. 45 stopni do CO. Nagrzewa ją w ciągu kilku minut i się wyłącza. Woda szybko stygnie i piec się włącza by ją ponownie nagrzać. Sterownik pokojowy dałby sygnał do kotła, że wnętrze domu nie jest nagrzane i piec ma dalej grzać. Może też być problem z pompą obiegową - nie ma prawidłowej cyrkulacji. Doczytałam w instrukcji obsługi, że domyślnie on ma ustawioną współpracę z termostatem pokojowym. Może nikt nie zmienił tego ustawienia na tryb ciągły?
 25. 1 point
  Aleeeeee się narobiłoooooooo.... No,noooo
 26. 1 point
  A ja stwierdziłem że dach płaski też może mieć konstrukcję drewnianą. Czy napisałem nieprawdę? A czy dach płaski nie może mieć konstrukcji metalowej? może bo takie dachy są. A czy dach płaski może może być stropodachem betonowym? też może być. A czy Elfir napisała jakiej konstrukcji jest jej dach? ja się nie doczytałem jakiej. Wiesz jakiej? bo ja nie. Jeszcze raz powtórzę. Stwierdziłem że dach płaski też może być drewniany czyli mieć konstrukcję drewnianą odnosząc się do stwierdzenia które napisał Gość Murdrew. Nie pisałem że Ty masz drewniany tylko dałem a raczej chciałem dać Ci do zrozumienia że samo określenie dach płaski nic nie mówi, a że nie zrozumiałaś no cóż nie miej do mnie pretensji.
 27. 1 point
  Handlowiec tak, ale dekarz nie każdy. Bo handlowiec zna np. szerokość blachodachówki oferowanej, więc resztę wyliczy. A dekarze robią z różnej, więc wyliczenia mogą się od siebie różnić. Chyba, że blachodachówka zostanie konkretnie określona, wtedy nie będzie problemu.
 28. 1 point
  Dzień dobry, Koszt dachu kopertowego będzie wyższy niż dachu dwuspadowego. W przypadku koperty powstaje stosunkowa duża ilość odpadów, wynikających ze ścinania arkuszy po skosie. Sugeruję, że przede wszystkim należy jednak kierować się walorami użytkowymi, czy chociażby wygądem dachu. Można zmniejszyć ilość powstających odpadów stosując blachodachówkę panelową zamiast blachodachówki ciętej na wymiar. Blachy Pruszyński ma bogatą ofertę takich pokryć dachowych. Pełna oferta na stronie firmowej: https://pruszynski.com.pl/blachodachowki-panelowe.php Blachodachówka panelowa REN:
 29. 1 point
  Spoko, dzięki. Dobry i taki mały kąt żeby coś schować. My myślimy żeby trochę zmodyfikować spiżarkę. Trochę ją wydłużyć, jeżeli się da:
 30. 1 point
  Witam, Można zastosować takie rozwiązanie, ponieważ oddzielamy wtedy starą instalację od kotła za pomocą wymiennika ciepła. Kocioł pracuje na wymiennik w układzie zamkniętym a instalacja za wymiennikiem w układzie otwartym. W razie pytań lub wątpliwości, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, ________________________________ Konsultant Buderus
 31. 1 point
  Witam, Sprawdzone pompy ciepła tego typu z rodziny Logather WPT posiada w swojej ofercie marka Buderus. Pompa może współpracować z innymi źródłami ciepła np. kotłem lub instalacją solarną poprzez wężownicę o dużej powierzchni wymiany ciepła znajdującej się w urządzeniu. Urządzenie cechuje się ciekawym wyglądem. Dzięki wykorzystaniu energii powietrza otoczenia urządzenie osiąga sprawność nawet do 430%. Do wyboru są cztery modele, z których trzy o pojemnościach 200 i 250 litrów (występuje model bez wężownicy grzewczej) pracują do temperatury powietrza 5°C, a czwarty model 270 nawet do -10°C. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/do-cieplej-wody/logatherm-wpt.html Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania. Pozdrawiam, ________________________________ Konsultant Buderus
 32. 1 point
  Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że w artykule pisze, że to orientacyjny koszt. Mam wkleić moją umowę, gdzie jest kwota na jaką się umówiłem z firmą? :D Wcześniej w wątku pisałem, jakie koszty poniosłem... Ja rozumiem, że w gazecie napisali....ale tak ciężko pogodzić się z faktem, że można to zrobić taniej?!? A może fakturę wkleję? Tylko na fakturze jest pełna kwota,bez odliczenia dotacji z WFOŚ, znowu będą jakieś insynuacje....
 33. 1 point
  Nie wiem skąd te ceny bierzecie, ale mam przed sobą ofertę jednej firmy, sprzed miesiąca. Przykładowe zestawy 2 kW - 8 100 zł 3 kW - 11 700 zł 4 kW - 15 900 zł 5 kW - 19 900 zł 6 kW - 23 400 zł Cena z VAT 8% (montaż na dachu) Inverter jednofazowy, od około 4-5 kW może się opłacać wziąć trójfazowy, to kosztuje od 2 tys. Jak ktoś potrzebuje kredytować, to można się starać o pożyczkę z programu "Czyste powietrze" na preferencyjnych warunkach. Od tego odchodzi dotacja 5 tys. "Twój prąd". Od tego, co zostanie można jeszcze odpisać 18% z podstawy podatku (o ile tego nie zlikwidują przy dotacji "Twój prąd").
 34. 1 point
  Witam, Jeżeli zastanawiają się Pan nad wyborem sprawdzonej pompy ciepła do swojego budynku, to zachęcam do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Junkers - Bosch z rodziny Bosch Compress. Nasze pompy ciepła, cechują się solidnym wykonaniem oraz posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Marka Junkers-Bosch oferuje gwarancje na swoje pompy ciepła do 5 lat. W sprawie doboru odpowiedniej pompy ciepłą zachęcam Pana do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Kontakt do nich można znaleźć w wygodnej wyszukiwarce, dostępnej na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Więcej informacji o naszych pompach ciepła z rodziny Bosch Compress, znajduje się na stronie: http://www.junkers.pl/produkty Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. Pozdrawiam, ________________________________ Konsultant Junkers - Bosch
 35. 0 points
  Takie jest u nas i pewnie nie tylko, postrzeganie starszych ludzi, powiedzmy emerytów, że taki to ma starodawny gust i nawet budując współcześnie dom, wybierze coś bardziej retro. Wnętrze urządzi w stylu retro i nie inaczej tylko w ciemnych brązach wpadających w kolor trumny, bo do tego mu już najbliżej, bo takiemu to nie wypada się wygłupiać i otaczać nowoczesnymi sprzętami. Można i tak, ale nie musi. Ja zaczekam na lepszy przykład inwestora emeryta, preferującego bardziej ambitne projekty. Bo co to za przykład i co pokazuje ?, czego nas uczy ? , standardowej przeciętności ?.
 36. 0 points
  Mieszka się wygodnie i tanio. Z cuw korzystam ja +córka nastolatka= 3 osoby , woda nigdy się nie kończy jak w bloku. W lecie PC pracuje około 2h /dobę to wychodzi około 12 zł/1 msc w zimie więcej ale i tak niewiele. Mam te PC 2 rok i przwd nią miałem bojler 100 litrów pracujący tylko w II strefie na cuw zużywałem 3000 kwh/rok teraz 1000kwh/rok
 37. 0 points
  A ja jestem pewien, że Ty przesadzasz... Pewnie z homoseksualizmu też... podobno... A to już jest hejt! To wiesz ze swoich odczuć?
 38. 0 points
  Możesz Być pewny, że jeśli będą snuły durne artykuły i wnioski - to tak samo to ocenię, jak artykuł z GW. I nie ja go cytowałem, jako fragment Biblii Wszechwiedzy, tej racjonalistycznej oczywiście, czyli też wyedukowane I nigdy nie cytowałem tu żadnych mediów jako źródła zawsze słusznej wiedzy. No właśnie - z dwóch, trzech przykładów przytoczonych przeze mnie próbujesz ze mnie zrobić psedo - a jakże - eksperta. Sprytnie, ale płytko. Wysil się więcej - to ci dam punkcika Tak mi wpadło do głowy dziś - czy zastanawiałeś się , dlaczego turyści zwiedzają starówki Krakowa, Gdanska, Wrocławia, ba Zamościa, a nie "nowoczesne" osiedla, nie z PRL, te obecne - przecież widocznie piękne, skoro nowoczesne. Ba - zwiedzają socrealistyczną Nową Hutę. Dlaczego? Dlaczego nie ma gremialnego zwiedzania osiedli nowoczesnych w innych państwach, gdzie te osiedla projektują uznane autorytety? Dlaczego na starówkach Krakowa ludzie się bawią (Stare Miasto i Kazimierz), bo tam się dobrze czują? Teraz bawią sie też w knajpach Hipermarketów, Centrów handlowych - ale zastanów się, jakie kwestie ich do tego przekonują - i jaki rodzaj otoczenia jakie w nich budzi odczucia? Czy ludzie bawiący sie w hipermarketach są bardziej wyedukowani od tych wolących kluby na Starówkach. Mimo często ciasnoty i gorszej funkcjonalności na Starowkach? Jakie emeocje budzi zwiedzanie Starego Rzymu, czy Wenecji - a jakie np. Singapuru, gdzie też jest pełno turystów? Tu jest mniej więcej kwestia, dlaczego ludzie czują nostalgię do dawnej architektury, sztuki, ich atmosfery, do tradycji. Oczywiście moim zdaniem Oczywiście nie wszyscy ludzie, ale czy jest to kwestia wykształcenia? i tylko? i jakiego?
 39. 0 points
  Akurat elewacja frontowa z gankiem b. ładna, trochę styl przedwojenny. Reszta elewacji do podrasowania. Natomiast wnętrza ddobrze wyglądają, przytulne i eleganckie. W sumie - mnie się podoba
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...