Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 13.09.2020

 1. 3 points
  masz Wielkie Serce, ale tu chyba pudło gdyby pakiet szybowy pękł to wewnątrz pakietu by parowało - tu nic takiego nie ma, a taka taśma by temu nie zapobiegła kolejny fejk, ktoś tu głupa klei i tyle
 2. 2 points
  Cześć, borsuczek1. Od jak dawna tam mieszkasz? Czym ogrzewasz dom? Obawiam się, że to nie hałas niebawem będzie twoim największym zmartwieniem, ale zimno. Przygotuj się, bo w tych warunkach, jakie opisujesz, nie wytrzymasz długo: albo nie będziesz w stanie utrzymać w pomieszczeniu odpowiedniej temperatury - szczególnie nocą, albo po prostu finansowo cię ta sytuacja wykończy. Póki jest w miarę ciepło, ogarnij dziury w dachu i okno. Masz na to około miesiąc, może półtora. Co wydasz teraz, oszczędzisz na ogrzewaniu i na tym, że nie będziesz w panice stosował rozwiązań jeszcze bardziej prowizorycznych niże te które teraz stosujesz. Naklej folię na szybę, jak nie możesz wymienić szyby. zasłonę powieś. Ogarnij dziurę w dachu i upakuj tam jakiejś wełny, szmat, pakuł, cokolwiek, byle ciepło zatrzymać. Kup rolkę wełny grubości 10cm, folię w rolce, taker ze zszywkami i pozatykaj dziury. Tylko nie upychaj wełny na siłę. Wełnę się układa, delikatnie, a nie utyka Jak ci wieje, to obejdź z zapaloną świeczką pomieszczenia - zobaczysz skąd wieje i którędy. Albo patrz na dym z papierosa. tylko stój bez ruchu, żeby dym sam się przemieszczał. Dzięki temu będziesz wiedział co zatkać. Jeśli się grzejesz kozą, to uważaj z węglem, bo potrafi rozgrzać kozę do czerwoności, a koza potrafi pęknąć. Łatwo o pożar. Więc pal drewnem, a jak już palisz węglem, to z umiarem. Unikaj grzania się prądem, bo ci odłączą licznik, jak nie będziesz płacił rachunków. A bez prądu to już całkiem będzie kiepsko, bo nawet maila nie sprawdzisz. Kiepsko to wygląda, ale najgorzej, że zima idzie, to jest główne twoje zmartwienie według mnie, a nie hałas... wiesz, hałas to w tym wszystkim jest pikuś. Pozdrowienia PeZet
 3. 2 points
  Ale to jest Twój dom? To inwestuj, ale za tysiąc złotych tego nie zrobisz. Na Muratorze też pisałeś? Bo jakoś podobnie brzmi - rudera i oczekiwania, że ktoś sprzeda magiczną różdżkę, która cudownie zamieni ruderę w dom o współczesnych standardach technicznych.
 4. 2 points
  To dodatkowy ciężar, czy ktoś to przeliczył?
 5. 1 point
  Ani jeden ani drugi , wcześniej już pisałem że założyciel tematu już tu kiedyś pisał , na temat palenia i ogrzewania kozą jak dobrze pamiętam...
 6. 1 point
  We dwóch i nie stać ich na remont tej rudery???!!! Wstyd !!! A serio — no i sprawa się rypła . Pogubiło się borsuczątko ..... lawirant jeden Zastanawiam się tylko, jaki jest cel tego bzdurnego posta, podwójnego nicka, robienia z siebie idioty. Choć podejrzewam, że to nie było trudne dla borsuczka Wygląda na to, Szanowny Panie, że to Tobie się nudzi. Po cóż Ci podwójny nick? Ostatnie zdjęcie rozłożyło mnie na łopatki. Taki z Ciebie leń i sknera, że nawet pokoju nie potrafisz sobie wymalować, a uważasz, że Twoim największym problemem jest hałas? Czym Ty w ogóle to okno obłożyłeś? Kołdrą jakąś okno izolujesz? Szanuj czas nasz i swój, i daruj sobie .... najpewniej masz z nas wszystkich niezły ubaw. Ja tu widzę dwie opcje. Albo jesteś tak nieudolny, że zamiast zmienić coś w swoim życiu, tkwisz w jakiejś ruderze, która może Ci się na łeb zawalić. Albo siedzisz sobie i rżysz cichutko, że daliśmy się wszyscy nabrać na te Twoje wypociny. Podwójny nick to nieuczciwość, coś miała w zamiarze. Tłumacz się teraz .... miszczu.
 7. 1 point
  To wskazuje, że masz lepszą, ale dziką wentylację pokoju. Wszelkie nieszczelności, czyli szczelny ścian, możesz wyplenić pianą rozprężną. Taśmux.
 8. 1 point
  ja nie wiem czy pudło czy nie pudło. Jest temat - dla mnie ciekawy! - to odpowiadam. No raczej nie. Paruje przy różnicy temperatur, a kiedy masz po pbu stronach tę samą temperaturę - a masz, bo są dziury w dachu i w szybie - wówczas para nie ma powodu się zebrać.
 9. 1 point
  Uelastyczniony Atlas w niebieskich workach , albo Glazurnik Mapeii , Na 60tki Geoflex Atlasa albo H40 Kerakoll .
 10. 1 point
  Człowieku, naprawa takich rzeczy leży po stronie osoby wynajmującej, a nie najmującego. Masz za darmo ten pokój do użytkowania, że się tak męczysz i kombinujesz?
 11. 1 point
  Grunt po szlifowaniu potrzebny, jak chcesz zwilżyć to spryskiwacz do okien i woda z niewielką ilością gruntu.
 12. 1 point
  bez urazy, skoro ma "dmuchanie" przy "przejeździe" pojazdów to mieszka przy lotnisku dla F16 (ciśnienie akustyczne), a te "motory" to chyba reaktywacja V-1, bo to one donośnie "pierdzą" jeżeli Kolego masz 5-6m do expresówki to nie oczekuj satysfakcynujących odpowiedzi, nie ma rady na inną reakcję poniemieckiej chałupy, 100 lat temu co innego jeździło po drogach i inaczej drogi te były budowane/prowadzone niby napisał "okna dachowe",ale 10 centów wełny wepchał; całość - pomieszanie z poplątaniem, dla mnie - jakaś podpucha, no chyba, że to najbardziej zagubiony człowieka na świecie, ale o tym się nigdy nie dowiemy się na 100%
 13. 1 point
  Przecież zdiagnozowano twój problem - masz walącą się ruderę, która wymaga kompleksowego remontu. Uszczelnienie pianką za 15 zł okna, gdzie cały dach jest dziurawy jak rzeszoto a ściany stoją na słowo honoru wiele nie pomoże.
 14. 1 point
  To zagruntuj i nadłóż w dołkach ponownie, wyprowadź, długim nożem, łatą trapezową itd.
 15. 1 point
  Wszystkie miejsca gdzie regips styka się z murem , jak będziesz miał przetarte i zagruntowane.
 16. 1 point
  Czytam, czytam. Hmmm ... może czas już na kompleksowy remont? Strach tam w ogóle mieszkać. Dach do remontu, sufit do remontu, popękane okna. Powiem Ci — szacun. Ja bałabym się tam mieszkać w obawie, że coś spadnie mi na głowę
 17. 1 point
  To nie o kasę a o ppoż. https://gazetakrakowska.pl/zapalila-sie-ladowarka-telefonu-omal-nie-splonal-dom/ar/13688658 Urlop, pożar, albo we śnie od gazów z tworzyw.
 18. 1 point
  Schuko. Niemieckie standardy. Z bolcem to na Polskę, to francuskie. Schuko utrudni życie, jest jeszcze unishuko.
 19. 1 point
  Dzień dobry, jeśli chodzi płytę balkonową, to można to wykończyć tynkiem, jak opisał p. Aleksander, ale też takim rozwiązaniem może być system weberep duo - czyli warstwa antykorozyjna i sczepna: webrep KB duo oraz warstwa naprawcza i wygładzająca do betonu weberep R4 duo. System weberep duo rekomendujemy do naprawy schodów. Więcej informacji można znaleźć na stronie: weberep KB duo >https://www.pl.weber/naprawa-betonu/weberep-kb-duo weberep R4 duo >https://www.pl.weber/naprawa-betonu/weberep-r4-duo Pozdrawiamy!
 20. 1 point
  Grunt nie jest potrzebny - służy do innych celów... Maluj wałkiem, cienkimi warstwami, po dokładnym wyschnięciu poprzedniej warstwy farby... nie przyśpieszysz, bo na mokrym papierze następna warstwa świeżej farby spowoduje odwarstwienie się okleiny papierowej albo jej pomarszczenie.
 21. 1 point
  Ja sobie o Tobie zdanie wyrobiłem po kilku wpisach ileś lat temu, teraz mi to już wisi, a reputację to wprowadził Admin parę lat temu ze szkodą dla pytających, myślą, że ona odzwierciedla wiedzę doradzającego.
 22. 1 point
  Zdrapać to można strupa. To ty nie masz pojęcia, nawet w tym zawodzie nie pracowałeś, szkolę, też robiłeś w innym kierunku, już Ci kiedyś pisałem, że sporo twoich porad to ze szkodą dla Forum, zwłaszcza na początku jak się tu zarejestrowałeś, to pisałeś same głupoty, po tylu latach troszkę się doszkoliłeś, ale to cały czas mało.
 23. 1 point
 24. 1 point
  Wcale nie błaha ale już gruntownie omówiona przed kilkoma dniami. Teraz to już tylko bicie piany,przekonywanie tych których nie da się przekonać. Pacyfikacja tych co mają inne zdanie. Bo autorowi pytania już to wisi.
 25. 0 points
  narazie tak po krotce ogolnie streszcze swoj duzy problem mieszkam w niemieckiej ruderze na wsi (dom jednorodzinny) problemem jest hałas z wewnątrz i zewnąrz (ten drugi jest wiekszym utrapieniem i na nim sie skupie w tym temacie) na 1 piętrze generalnie w każdym pomieszczeniu słychać za bardzo to co na podwórku i na ulicy wyjątekim jest parter (kuchnia i inny pokój na dole tam aż tak nie slychac) ja mieszkam na 1 pietrze na poddaszu dawny strych -sciany są z kg /okno dachowe jest marnej jakości szyba jest pęknięta od wewnatrz dach też jest do dupy raz że stary dwa że brakuje dachówek ale problem pogłębia się mniej wiecej od roku (kiedys tak nie bylo) że nawet zakładając zatyczki na uszy nie słyszałem przejezdzajacych aut A teraz słysze w tym pokoju czuć jakby powietrze sie przedostawało z zewnątrz co moze powodować to ze bardziej slychac przejezdzajace auta : czy to ze dach z czasem jeszcze bardziej stracił znaczenie czy to że jest pęknieta szyba wewnetrzna w oknie dachowym (ale okno uszczelniam 10cm wełną mineralną) czy może to że odkleiłem piankią akustyczną na śćianie kiedyś miałem zaklejoną ściane i wydaje mi sie ze to cos dawało ale pianka sie odkleiła pozniej moge wstawic zdjęcia do dokładniejsze analizy ścian wewnątrz okna dachu aha i jeszcze dodam że sufit się rozchodzi jest taka cieniutka kreska na ścianie i jak jedną część tej ściany przycisne to się rusza do góry
 26. 0 points
  Acha. Coś jak w myśl zasady „po co żyć? Przecież i tak umrę” Ok przyjęłam. Szacun — nawet przeszycia zrobiłeś Spoko. Nie będę więcej pisać, bo tu za wiele nie da się napisać. I za wiele doradzić również. Ponadto uważam, że to fejk jest. Kwestia tylko ... Zenio, czy Henio
 27. 0 points
  to ty szanuj swoj czas i nie marnuj mojego napisalas pol strony jakichs bzdur kij wie po co i o czym a na pewno nie merytorycznie na temat nie mam zamiaru sie nikomu tlumaczyc a na pewno nie tobie bo nie mam z czego sie tlumaczyc i kim ty dla mnie jestes i co ci zrobilem zebym mial sie z czegos tlumaczyc ale odpisze ci nie moglem sie zalogowac wiec wyslalem zalcznik o zmiane hasla a ze mam kilka adresow mejlowcyh podalem inny niz ten na ktorym mam boruszczka a okazalo sie ze juz wczesniej mialem tutaj zalozone konto na innym adresie mejlowym (tym ktory podalem przez przypadek) co ty ... za glupoty ze len i sknera? po co mam dbac o wystrój wnętrz skoro jest hałas co mi to da że ładnie pomaluje ściane? a okno mam wypchane wełną mineralną włożoną we włókline kołdre to chyba ty masz na głowie założoną że takie pierdoły pociskasz i nie interesują mnie twoje rozważanie na mój temat jakim jestem człowiekiem NIE POZDRAWIAM i nie pisz już nic pod moim postem ale podejrzewam że będzie to dla ciebie trudne jak dla mnie nadmierny hałas
 28. 0 points
  nudzi ci sie to sie czyms zajmij albo niczym nie zajmuj ale daj mi spokoj i nie pisz glupich komentarzy ktore NIJAK maja sie do tematu
 29. 0 points
 30. 0 points
  wypchałem te okno 10cm wełną mineralną wsadziłem ją we włókline i jest OK słychać tylko jakieś ciężarówki lub motory ale juz nie jest tak jak wczesniej ze co drugie auto z silnikiem 2 plus zastanawiam sie jeszcze nad obklejeniem ściany pianką mysle ze cos powinno jeszcze dać to prawda ze welna mineralna jest rakotworcza? wełne mam wepchaną we włókline ale pewnie jakieś tam pyły sie przez nią przedostają ściany i sufit bym obkleił jezeli rzeczywiscie dach jest kiepski + sciany gk moze cos da
 31. 0 points
  nie wiem co ty tam piszesz i po co ale niech ci bedzie takie mam okno jak widzac peknieta szyba wewnetrzna /dwie cienkie szybki 4mm okolo 10m ale moj pokoj nieco dalej jakies 20 droga ze srednim ruchem we wiosce
 32. 0 points
  dostajesz to co zamawiasz ustalając pułap kosztów, łan plusz z superładowarką i "jedynymi" na świecie kablami też
 33. 0 points
  boje sie ze cos wynajme zaplace pieniadze A sie okaze podobne guwno ze bede slyszal sasiadow pralki itp dlatego cos bym tutaj chcial wskurać a moze to jest normalne ze slychac te samochody i to ze mna jest cos nie tak ja potrzebuje absolutnej ciszy zeby zasnąć jak uslysze jakis glosniejszy samochod to mnie skręca
 34. 0 points
  jutro wstawie zdj jak zakleilem bo nie wiem dokladnie w jaki sposob mam to zrobić czy obkleiść koncowki szyb z drewnem czy całą szybe taśmą ale nie wiem po co mam to robic skoro wypchane mam cale okno 10cm wełną mineralną nurtuje mnie że pogłos większosci aut jest tłumiony dobrze ale jak trafi sie jakies z wiekszym silnikiem to nadwyraz słychać inna sprawa ze nie wiem czy te powietrze przedostające sie moze swiadczyc o jakies nieszczelnosci a co za tym idzie pogorszeniem dzwiekoszczelnosci pokoju jak to jak normalnie niekazdemu dane jest godne zycie na starcie co w tym dziwnego?
 35. 0 points
  tu nie chodzi o magiczną różdżke i o oczekiwania tu chodzi o to zeby zdiagnozować źródło problemu czy jest okno otwarte czy zamknięte nie ma większej różnicy jak zamkne to mam słychać ciut ciszej a jak zatkam te okno wełną to jest jeszcze ciut lepiej ale nie na tyle lepiej żeby nie było słychać echa pojazdów zwłaszcza tych z wiekszym silnikiem /motorów a te powietrze co nachodzi do pokoju to rozumiem świadczy o jakiejść nieszczelnosci? tylko nie wiem czy ma to wpływ na to teraz udałem się na pierwsze piętro na dół do pokoju gościnnego gdzie okna są szczelne(jest duzo okien) i tam nie dochodzi żadne powiwtrze z zewnątrz ale akustycznie jest jeszcze gorzej niz w moim pokoju moze jestem przewrazliwiony
 36. 0 points
  czyli ze lepiej wynajmować jakies mieszkanie niz inwestować ? dlaczego przeraż tak wygląda wiekszosc poniemieckich domów na wsiach
 37. 0 points
  wiekszosc samochodow co przejezdza to ledwo co slychac ale i tak srednio raz na pol godziny leżać w zatyczkach i tak 1 usłysze dosyć głośno to jest normalne? gdybym obkleił śćiane tą pianką zredukowało by to pogłos samochodów wedlug Ciebie? nie boje sie ze cos mi sie stanie poprostu juz nie mam sily tam mieszkac łudze sie ze cos da rade poradzić niezadużym kosztem chciałbym ustalić najbardziej prawdopodnme źródło słabej akustycznośći w pokoju
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...