Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 13.11.2018

 1. 2 points
  Nie sądzę aby ktoś obcy się ładował w taki biznes.
 2. 2 points
  Strop to element konstrukcyjny domu, dlatego jego parametry i sposób wykonania to zadanie dla konstruktora. Opieranie się na wiedzy z forum internetowego w tak ważnej kwestii jest poważnym błędem.
 3. 2 points
  Nie martw się. To normalka, nic złego się nie stanie. Aby zabezpieczyć ten wystający kawałek bo on jest narażony szczególnie na deszcz mógłbyś go w jakiś sposób obudować np deskami od nadbitki aby było estetycznie. Zwróć uwagę (o ile być może już to zrobiłeś) w środku domu jak murłata, krokwie i płatew są popękane, bo zapewne są. To też normalne, znaczy się że śruby sie poluzowały a jeszcze bardziej prawidłowe, że je dokręciłeś. I co jeszcze zauważyłem to impregnacja też została zrobiona nie najlepiej. Pomalowana została zapewne impregnatem kolorowym typu np drewnochron i to tylko raz.
 4. 1 point
  Obiecane zdjęcia. Obszerna fotorelacja z każdego praktycznie pomieszczenia [emoji2] Część parterowa Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka I część druga dwukondygnacyjna Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka Cd. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka Cd. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka Obróbki blacharskie dachu plus widok z ulicy Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 5. 1 point
  No cóż, niestarannie wybrane drzewo, to się skręca tak jak rosło. A że pęka (się rozwarstwia)? Wysycha to i się rozwarstwia, wszyscy tak mają. Spokojnie.
 6. 1 point
  Kręcenie do góry zwiększa przepływ. Masz skalę i czerwony "daszek" w środku który pokazuje Ci przepływ w L/min. Jeśli nie były ruszane od dawna to pokręć kilka razy od góry do dołu, bo te wskaźniki lubią się przytrzasnąć
 7. 1 point
  A niech zabiera! Ale podstaw do oburzania się, jak mu to wytkną nie ma. Zjeby mu się należą, grzesznikowi... Adam M.
 8. 1 point
  Znacie kogoś, kto jest bez winy, bo nie smrodzi lub nie każe smrodzić dla siebie innym? Bo ja - nie... Taki teraz jest ten świat. A z tym smrodem to... To jest taki myk, aby nie do końca było widać skok na kasę. Naszą, oczywiście... Tą co płynie tam gdzie "powinna". Adam M.
 9. 1 point
  Sposób jest! Stary, znany... ZAKAZAĆ używania prądu! Z węgla jest, brudny, śmierdzi... Po co? I problem zniknie! Adam M.
 10. 1 point
  Tych od zabierania nam wolności po kawałeczku chętnie i osobiście kijem bym poczęstował. Nie kij a bogacenie się jest nam potrzebne. Zarobek a nie dotacja czy socjal. Adam M.
 11. 1 point
  Część dachówek nie zamyka się na zamkach - wystarczy jedna odstająca co pociąga za sobą błędne ułożenie następnych . Trudno jednoznacznie określić powód - czy to wina dekarzy czy dachówek bądź krzywych łat.
 12. 1 point
  No to co? Nie wiesz, że ślimak to ryba a marchew to owoc? Gdzie nauki pobierałeś? Adam M.
 13. 1 point
  Dochodzi jeszcze sprawa sprawności - masz kocioł węglowy klasy I o mocy 15kW i sprawności 80 procent o ile paliwo masz super. I ja tym ogrzewałem dom 150 m2. Pomyślmy teraz - ile opału zmarnujemy i ile ciepła pójdzie w komin i pieniędzy zanim uzyskamy zamierzony efekt. O wygodzie nie wspomnę bo nie było tu żadnej wygody Jesienią i na wiosnę - OK ale jak nadchodzą siarczyste mrozy to zasuwasz do kotłowni max co 6 godzin. Te całe rozmowy o paliwie i ekologii kończą się na komforcie i kosztach użytkowania. I teraz pytanie - jak szybko będziesz biegał po tych schodach za 20 lat i kto Ci węgiel do piwnicy zrzuci ? Kładę głowę na pień - bez przyłącza gazowego bym sobie LPG z butli zafundował i wysokosprawny kocioł gazowy a CWU ewentualnie z pompy ciepła dedykowanej do CWU lub elektryka przepływowego. Zależy od liczebności rodziny i bilansu "zysków i strat". Mówie o modernizacji. Dom nowy to raczej podłogówka i cwu do zastanowienia - możliwe, że kocioł 2f + ewentualne wspomaganie awaryjne na prąd. Nigdy nie wiadomo kiedy i co wyłączą :)? Nie chcę tu zaczynać dyskusji - co się bardziej opłaca ale wiem jedno - na pewno nie opłaca się instalować urządzenia, które wymaga od nas obsługi - poza serwisem i nastawą temperatury - chyba, że życie czyli niekorzystne warunki nas do tego zmuszą.
 14. 1 point
  Nie wiem, czy wiecie, ale ten kocioł na paliwo stałe trzeba zezłomować. Ja rozumiem to tak, że jeżeli za kilka lat mają pracować tylko kotły klasy 5 a Twój kocioł nie ma tej klasy - można się starać. Proponuję sprawdzić wymogi programów dofinansowania na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska oraz na stronie Miasta, Gminy , Województwa. Przykład: http://www.rpo.malopolska.pl/wiadomosci/dotacje-na-wymiane-piecow-krok-po-kroku-jak-to-zrobic W wymaganiach mogą być subtelne różnice, które rady samorządowe już uchwaliły i się tego trzymają. Przykładowo - w Krakowie nikt ni e otrzyma dofinansowania na zakup i wymianę starego śmieciucha na nowy kocioł na węgiel (ekogroszek). Natomiast poza Krakowem już tak. Ulotka: http://www.rpo.malopolska.pl/download/program-regionalny/o-programie/pobierz-poradniki-i-publikacje/2016/09/Wymien_piec_broszura.pdf
 15. 1 point
  "Czyste Powietrze" to duży i zapewne bardzo pożyteczny program, ale na razie znamy tylko jego główne zarysy, szczegółów wciąż brak, albo się zmieniają. Choćby taka podstawowa sprawa, jak wniosek o dofinansowanie - Ministerstwo Środowiska podawało, że będzie je można składać po 1 sierpnia tego roku, potem że od 1 września, teraz mówi się o drugiej połowie września. Chciałem chociaż zobaczyć, jak taki wniosek wygląda, ale póki co się nie udało. Obszerny tekst o programie, wysokości dopłat i warunkach ich przyznawania opublikujemy w najbliższym, czyli wrześniowym numerze Budujemy Dom.
 16. 0 points
  Wystarczy rozpiąć wtyczkę, kumaty złodziej wie gdzie, ja nie napiszę. A samochody jak kradną to musza być bez uszczerbku czy nie?
 17. 0 points
  Trakcje elektryczną też kradną i też jest pod napięciem i to 3000 V i to prądu stałego, ale kradzież przewodów nie porównuj z panelami bo przewodami po kradzieży nie obchodzą się jak z jakiem, natomiast kradnąc panele jest więcej zachodu bo musza być bez uszczerbku aby można było je sprzedać dalej.
 18. 0 points
  Hahahaha............... https://www.eluban.pl/wiadomosci/12562,kradl-przewody-ze-slupow-pod-napieciem
 19. 0 points
  Dla twojej informacji, ludzie mieszkający koło mnie nawet nie wiedzą, że palę węglem a tym, co powiedziałem, to musieli wleźć do kotłowni i sprawdzić, że się akurat pali w kotle a dymu nie widać.
 20. 0 points
  Jasne, że kogo to? ale nie jest napisane, że zostały ukradzione z domów jednorodzinnych czy były już zamontowane. Wyobrażasz sobie jak można ukraść działające w pełni panele fotowoltaiczne bez uszczerbku na ich wartości, o bezpieczeństwie złodziei już nie wspomnę, no chyba że kradli w nocy
 21. 0 points
  To pochwal się czym ogrzewasz swoje 440 m2 p.u.? To ci przypomnę jakbyś się zapomniał, Kotłem Rakoczy 38kW, który jest na ekogroszek. Więc teraz pochwal sie ile ton tego ekogroszku spalasz na sezon, ile popiołu produkujesz i wreszcie ile to opon i ile ropy spaliły samochody aby ci go dostarczyć. Może tego tez nie pamiętasz? to ci przypomnę, na 260 dni sezonu spaliłeś 4151 kg węgiel ekogroch wraz z miałem mieszanym pół na pół. Więc nie kracz na innych którzy palą węglem bo sam jesteś z tych Januszy, ale najlepiej odciągnąć uwagę od siebie ganiąc innych którzy robią to samo co ty.
 22. 0 points
  Przeważnie są montowane na dachach to raz, a dwa to co dadzą same panele jak nie będzie do nich sterowania, a całe ustrojstwo nie znajduje się pod płotem tylko w domu. I co wynika z linku który zapodałeś, że co? że panele kradną z domów jednorodzinnych? jedynie co jest faktem że kradną z farm fotowoltaicznych i nie piszą czy panele były już zamontowane czy ukradli je ze składu w którym czekały na montaż.
 23. 0 points
  Mądrujesz się i to ty jesteś smieszny tobie panele FV kojarzą się z montażem tylko na dachu. http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/28265/zatrzymano-kolejnych-zlodziei-paneli-fotowoltaicznych
 24. 0 points
  Ciekawe, bardzo ciekawe a jeszcze bardziej śmieszne. Już widzę jak wchodzą na dach u Niemca i ściągają panele a potem wchodzą niespostrzeżenie do środka domu aby ukraść całe sterowanie. Naprawdę ukraść panele fotowoltaiczne to łatwiejsze jak ukraść rower spod sklepu
 25. 0 points
  Nie tylko starsze... niektórzy dzielą odpady na palne w dzień i palne w nocy...
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×