Skocz do zawartości

animus

Uczestnik
  • Posty

    11 344
  • Dołączył

  • Dni najlepszy

    309

animus last won the day on października 30

animus had the most liked content!

Aktyw

  • Punkty pozostałe
    7276

Ostatnio na profilu byli

69 844 wyświetleń profilu

animus's Achievements

Ostoja forum

Ostoja forum (4/4)

1,5k

Reputacja

  1. Witam, w jastrychu została zamknięta woda. Nawet prawidłowo oddylatowany jastrych jeśli nie zostanie w odpowiednim stopniu wygrzany przed jego zasłonięciem, to jego dolna oraz górna warstwa będą posiadały różną wilgotność, co w efekcie, po uruchomieniu ogrzewania sprawi, że nastąpi odkształcenie całej płyty grzewczej. Brzegi płyty wyginają się ku dołowi, a wewnętrzna powierzchnia płyty unosi się i traci kontakt z izolacją pod nią. Proszę położyć linijkę na tak trzymanym bananie a zrozumie Pan, o co chodzi. Więc nie ma co tu szukać dziury w całym, tylko trzeba jak najszybciej obniżyć temperaturę podłogówki, delikatnie zdjąć panele, przygotować je do ponownego ułożenia, następnie to samo zrobić z podkładem XPRS. Wygrzać delikatnie jastrych i po wysuszeniu do odpowiedniej wilgotności ułożyć ponownie podłogę. Podłogi były proste, teraz to banany, ale po odprowadzeniu wilgoci powinny powrócić do poprzedniego stanu.
  2. Problematyczna część budynku. Są dwie możliwości i obie mogą na raz występować. 1. Wilgoć od wody wnikającej przez nieszczelności kapilarne podciąganie wody. 2. Mostek termiczny od płyty balkonu i niezaizolowanych ścian. Dodatkowo przy podwyższonej wilgotności ściany, mostek termiczny jest obfitszy, to się samo napędza takie małe perpetuum. Żywica poliuretanowa bezbarwna od zewnątrz może czasami uszczelnić, utrudnić przenikanie wody. Co do mostka to skrótowo potrzebna rozpierducha, ale na zewnątrz, na ścianach, na balkonie i pod nim trzeba przykleić styropian, na styropianie izolacja pozioma, na to wylewka, na wylewce jakaś guma w płynie 2-3 razy, na to okładzina. Tam, gdzie te płytki są pionowo przymocowane do ściany, a nie do styropianu, wyraźny uskok jest, to robił człowiek, który miał zloty mostek w uzębieniu.
  3. Ta woda to jest z tego pokoju z powietrza jego wilgotności. Brak izolacji cieplnej to mostek termiczny. Ściana jest trójwarstwowa, ale styropianu nie zamurowano pod częścią wewnętrzną ściany na, którą pan patrzy z trwogą. Brak ciągłości izolacji, ściana stoi na stropie, który wystaje na zewnątrz, a filary to piękne radiatory, robią, co mogą, żeby ściana mogła "płakać". Pod podłogą jest pewnie styropian, ale pod ścianę nie dało się wsadzić, no bo jak, "ściana teraz "płacze z zimna", to są błędy budowlane. To niczego nie zmieni, w rogu pokoju ma Pan obniżoną temperaturę ściany, stykającej się z zimnym stropem, dochodzącą do temperatury kondensacji pary wodnej znajdującej się w powietrzu, woda się wkrapla, wsiąka w ścianę, zarodniki pleśni wpływające ze świeżym powietrzem właśnie odkryły idealne miejsce na siedlisko. Proszę na teraz podnieść temperaturę w pokoju o tyle, żeby róg ściany był cieplejszy, ogrzeje się też strop, wtedy znikną warunki do kondensacji wewnątrz, ten kawałek ściany będzie miał cieplej, przestanie "płakać z zimna" i Panu humor powróci. Trzeba pamiętać, że na zewnątrz warunki są zmienne i jak przyjdzie większy mróz, to procent utraty ciepła się zwiększy, trzeba będzie dalej podwyższać temperaturę w pokoju, żeby zniwelować kondensację, tej części ściany. Nawiewniki mogą się przydać, ale bez przesady, bo ściana zacznie znów "płakać z zimna". W zimę będzie potrzebna kamerka termowizyjna, a na wiosnę trochę styropianu od zewnątrz i będzie spokój.
  4. Kiedy zostały wykute te kanały wentylujące tę przestrzeń pomiędzy murami, zaraz po ociepleniu czy po jakimś czasie ? Jaki był powód ich wykonania? Czy to tereny zalewowe?
  5. Zaburzyłaś warunki bytowe, wstawiłaś szczelne ogrodzenie betonowe, domek, wykopy, wyrąb. Glebowe może też. Mech lubi gleby kwaśne o odczynie pH-5,5, a kostrzewa prawie zasadowe pH-7. Zmień warunki glebowe, zakwaś glebę torfem, chlebem, octem, fusami od kawy, itd. Utrudnisz jej pobór składników pokarmowych, kostrzewa zacznie głodować, przysychać i ją delikatnie wyprosisz.
  6. Dla pewności jednak bym chciał te zdjęcia zobaczyć. Nie mieści mi się pod kopułą, żeby doradzić komuś takiego babola. Ile jest tych kratek? Może to wentylacja podłogi na legarach, Kiedyś w niepodpiwniczonych domach, nie tylko drewnianych, podłogę parteru wykonywano z desek na legarach. Od gruntu oddzielała ją kilkudziesięciocentymetrowa przestrzeń, wentylowana przez pozostawione w zewnętrznych ścianach fundamentowych otwory.
  7. Ładny. CEKOL-C35 jest idealny. Testujesz. Mam ozdoby robione na elewacji CEKOL-em-C35 już kolo 20 lat. Powodzenia. Impregnat "miał pilnować" koloru, utrzymać go przez pewien czas, tam u ciebie pełno drzew, on ma właściwości hydrofobowe. Coś musi rosnąć, taka jest natura. Zwalcza się ją częstym i niskim koszeniem.
  8. Budynek nie stanie się samowolą ze względu na formalny odbiór częściowy parteru, który można użytkować.
  9. Przydałyby się zdjęcia. Prawdopodobnie ktoś doradził Panu błędnie wykonanie wentylacji pustki między murami w formie kratek wentylacyjnych. Wpuszczanie zimnego powietrza za styropian spowodowało, że izolacja ze styropianu o gr 10 cm jest tylko atrapą ocieplenia, styropian nie wpływa na izolacyjność tych ścian.
  10. Sporo zrobiono, a efekt mizerny, coś jest nie tak. Zastanawiam się, czy panele gdzieś miejscami nie dotykają do ścian, powodując mostek akustyczny, albo listwy wykończeniowe przyścienne powodują ten problem.
  11. Tak, pod warunkiem że nie przeszkadza ci odgłos bulgotania ze zlewu.
  12. Cykl życia od jajka do chrząszcza trwa zwykle od dwóch do dziesięciu lat.
×
×
  • Utwórz nowe...