Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

animus

Uczestnik
 • Posty

  12041
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  93

Reputacja

485 Doskonały doradca

O animus

 • Ranga
  7 lat tu już
 • Urodziny maja 26

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  3767
 1. Wystarczyły te narzędzia. Do belki kominka również wystarczą, to kanciak a nie okadzona, więc pitolisz je w całości na ukośnicy, gładzisz kątówką z papierkiem żeby piknie się zeszły, dopasowały jak tatine w mamine, a wewnątrz połączenia pod kątem 90*, nawiercasz otwory wiertarką i wstawisz grube kołki dębowe z klinem zaciskającym do stabilizacji połączenia, od tylca możesz przykręcić blachę kątową jak masz jakieś wątpliwości. Po złożeniu w całość czochrasz szlifierką kątową z tarczą ściernicową obowiązuje gradacja papieru ściernego. Na koniec to olej czyli olejowanie.
 2. Okładziny z desek dębowych można było zamaskować, mogłeś docinać je do kąta 45*
 3. Wiadmo że gruntowanie wzmocni podłoże i zwiększy przyczepność. Klejenie na stałe powoduje że, przy malowaniu trzeba wtedy oklejać listwy przypodłogowe. Np. na systemie jakiś zaczepów, przed malowaniem demontaż listwy przypodłogowej, opaski drzwiowej, ramek z wyłączników i gniazd, efekt wizualny jest o wiele lepszy, po ponownym montażu po malowaniu.
 4. Podbitka po dachu i ociepleniu ale przed tynkiem dekoracyjnym. Dach przecieka bo mróz wyciąga papiaki za pomocą podkładek metalowych jak woda zamarza. Zastosuj podkładki z tworzywa to dach przestanie przeciekać. http://sprzedajemy.pl/podkladki-papowe-nr30520052
 5. Mam zewnętrzne z alu w kolorze, naście lat, nic się z nimi nie dzieje, są szczelne.
 6. Robisz ramkę z profili dookoła gniazda.
 7. Może wyższe szyby wystarczą np. na 2 metry.
 8. Podłoga to trzeba wybrać dobry jakościowo styropian, lepiej tu nie oszczędzać, a trzeba Ci wiedzieć że styropiany z wielu firm dotykałem i różnią się twardością a na papierku było napisane to samo. U mnie jest styropian z Arbetu. http://www.arbet.pl/styropian-arbet/296/hydropian-eps-p-100 Dałbym od dołu 5 cm Hydropian EPS P 100 lub HYDROPIAN EPS P 150 a na niego 10cm PODŁOGA/DACH, PODŁOGA/DACH EXPERT, PODŁOGA/DACH GRAFIT. Wszystko rozbija się o fundusze. Styropianu na posadzkach nie daj przycinać nożem, piłką, itd. tylko "na ciepło".
 9. Do ogrzewania podłogowego rozdzielacze, z ręcznymi zaworami do regulacji przepływu, kryzowania na zasilaniu, oraz do odcinania poszczególnych pętli na powrocie. Żadnych przepływomierzy, innych takich urządzeń powodujących opory przepływu oraz bez automatycznych odpowietrzników.To nie choinka. Do pomiaru regulacji przepływu, pompa Grundfos Alpha 2 D z funkcją pomiaru przepływu robiąca to elektronicznie. Raz wyregulowana instalacja będzie pracować latami, nic się w niej nie zawiesi nie zablokuje, jedynie po kilkunastu latach pompa do wymiany. Ogrzewanie podłogowe w nowych dobrze ocieplonych domach, pięknie pracuje na samoregulacji. Podobnie reguluje się przepływ jak tu tylko innego rodzaju zaworami.
 10. Jeżeli jest do zamaskowania szczelina pomiędzy listwą przypodłogową i ścianą, to wypełniasz ją w kolorze ściany.
 11. Ściany krzywe, tynki falują, listwy jak z pod siekiery, Jak tu nie pić. Najgorzej jak ktoś psuje robotę drugiego.
 12. Dobrze dobrany grzejnik powinien pokryć straty ciepła pomieszczenia, a więc znowu trzeba to dokładnie obliczać. Grzejniki jak najbardziej należy przewymiarować, jeżeli jest miejsce na jego ekspozycję, można wtedy ogrzewać pomieszczenia na niższym czynniku grzejnym. My tylko możemy dobierać metodą szacunkową na oko A x q = Q Q = [W] A = [m2] q = [W/m2] Teraz sam wybierz sobie ponizej ,które to zapotrzebowanie. 120-200 W/m2 – w domach starych, bez izolacji cieplnej; 60- 80 W/m2 – w domach z normalną izolacją; (U około 0,3 W/(m2K)); 30-50 W/m2 – w domach bardzo dobrze zaizolowanych. Otrzymany w ten sposób wynik określa szacunkową moc grzejnika w Watach. Co do łazienki to tam powinno być najcieplej 23-26°C, grzejniki drabinkowe są bardzo słabej sprawności, a zawieszone ręczniki jeszcze bardziej je tłumią. Jeżeli to grzejniki żeberkowe to nawet jak się pomylisz i będzie "chłodny wychów", możesz dokręcić za jakiś czas dodatkowe żeberka.
 13. Na 99% mam tej firmy od nastu lat, nie chce mi się tam zaglądać.. http://www.piaskan.pl/cms/index.php?id=16 http://www.piaskan.pl/cms/fileadmin/user_upload/pdf/kat/zasuwyburzowe.pdf