Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

animus

Uczestnik
 • Posty

  13521
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  115

animus last won the day on września 2

animus had the most liked content!

Reputacja

577 Doskonały doradca

O animus

 • Ranga
  7 lat tu już
 • Urodziny maja 26

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  4269

Ostatnio na profilu byli

37939 wyświetleń profilu
 1. animus

  taśma do foli parpizolacyjnej

  Folijka była do wełenki.
 2. animus

  Prawidłowa wentylacja łazienki (?)

  A czemu tej rury nie puściłeś z lekkim skosem, od strony kuchni nad szafkami? Bedze tam niewidoczna. Od strony łazienki w kuchni, rurę wpuścić co najmniej 10 cm poniżej stropu, od strony zewnętrznej wyjść pod sufitem, na zewnątrz kolano, następnie z 50 cm w górę w izolacji ściany i ostatnie kolanko, kratka.
 3. Gdy działka jest mała, mamy zwykle skłonność do gęstego nasadzenia, trudno sobie wyobrazić sadząc, iż z czasem drzewa bardzo się rozrosną. "Jabłonie silnie rosnące niskopienne powinny być na działce sadzone w odległościach 7x7 m w kwadrat, to znaczy jedna od drugiej w obie strony co 7 m. Dopiero po 20 czy 25 latach ta odległość będzie zbyt mała. Jabłonie karłowe można sadzić 4x4 m, a nawet 3x3 m. Korzystne jest wspólne zasadzenie jabłoni silnie rosnących i karłowych. W takim przypadku silnie rosnące sadzimy 7x7 m, a między każde dwa drzewa silnie rosnące sadzimy jeszcze jedno karłowe. Całe nasadzenie będzie wobec tego gęste — 3,5x3,5, ale to nie szkodzi. Drzewa karłowe żyją krótko, najczęściej do 15 lat, po upływie tego czasu zostają usunięte, a duże już drzewa silnie rosnące będą się dalej rozrastać. Grusze możemy sadzić trochę gęściej niż jabłonie, np. silnie rosnące — 6x6 m, a karłowe 4x4 lub 3x3 m. Czereśnie wyrastają w duże drzewa, należy więc dać im tyle miejsca, co jabłoniom, sadząc je 7x7 m, a czereśnie szczepione sadzimy 6x6 m. Wiśnie sadzimy 6x6 m lub 5x5 m, śliwy, morele i brzoskwinie również 6x6 m, 5X5 m. Jeżeli sadzimy parę rzędów drzew, to niekoniecznie musimy sadzić je w kwadrat. Można również dawać większe odstępy między rzędami, a zacieśniać drzewa w rzędzie, sadząc np. jabłonie i czereśnie 8x6 m, a grusze, wiśnie, śliwy, morele i brzoskwinie 6x5 m lub nawet 5x4 m. Krzewy owocowe zajmują mniej miejsca, dlatego sadzimy je gęściej: porzeczki 3x2 lub 2x2 m, agrest 2x2 lub 2x1,5 m, maliny 2x0,5 m, truskawki 50x30 cm, winorośl 2x2 m lub 2x1,5 m. Sadząc krzewy owocowe równocześnie z drzewami owocowymi rozmieszczamy je najczęściej między drzewami. Przez pierwsze parę lat mogą one rosnąć razem. Dopiero później drzewa się tak rozrosną, że będą zacieniać krzewy, a swoimi korzeniami zabierać im wodę i związki mineralne. Dlatego po kilku latach wykopujemy krzewy spośród drzew i zakładamy ich plantację w innej części działki".
 4. animus

  Temat obnażających "fahofców"

  To prawda wystarczy dokręcić przedłużki.
 5. animus

  Temat obnażających "fahofców"

  To zdjęcie, z takim komentarzem, świadczy na twoją niekorzyść. Obnaża twój stan wiedzy o budownictwie ogólnym, a nawet o elektryce.
 6. animus

  mój wymarzony domek

  Na moje sterane oko to trawa, z rodziny pastewnych.
 7. Ten rok jest bardzo przekonujący do założenia.
 8. Bardziej obrazowo, do jednej rurki założysz jeden olbrzymi zawór czerpalny i o otworzysz go na maksa, to dokładanie, odkręcanie następnych zaworów czerpalnych na tej samej rurce nie spowoduje już większego wypływu wody. To samo dzieje się w indukcji, na jednej fazie, jeden duży palnik włączony na maksa spowoduje, że reszta palników będzie pracować tylko w podtrzymaniu, czyli :
 9. Jak już szpachlujesz, to wychodzi na to, że słupki balustrady nie montujesz w policzkach tylko w trepach, balustrada zawęzi światło komunikacji.
 10. Ładny kolor, a co z balustradą, metal?
 11. Chyba raczej okładzinę montuje, schody już masz. Co to za materiał? Dąb, jesion.
 12. animus

  Temat obnażających "fahofców"

  Odniosłem się do tego zdania. Tragedii nie zmienisz, bo prostując wyłącznie muszlę, starszy człowiek będzie chodził po krzywej podłodze i siedząc na prostej muszli, będzie miał nierówno kolana. A zrobiło się źle, bo czasy się zmieniły, z roku na rok jakość rośnie i jest to po części zasługa solidnych wykonawców, oraz inwestujących swoje pieniądze wymagających osób.
 13. animus

  Temat obnażających "fahofców"

  Podłoga ta krzywa jest z "lastico", czasy PRL-u , więc mogło tak być, że stary kibelek też był tak skrzywiony, a starszy Pan zyskał tylko i aż na nowej czystej muszli.
×