Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

animus

Uczestnik
 • Posty

  12131
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  98

Reputacja

507 Doskonały doradca

O animus

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  3781
 1. Ostatnio przesiadłem się ze 180 na 300 Mb/s z firmy O........... światłowódem.
 2. Twoje szczęście jest moim szczęściem, ale... jeżeli wyg(ią)łeś blachę na takiej lichocie, to jest w takim razie blacha 0,45 albo już 0,4 mm. Jak już kiedyś pisałem, od iluś lat zanika materiał w materiale, firmy produkujące robią wszystko żeby oszukać klienta.
 3. Te zdjęcia giętarki wziąłem z OLX.
 4. Raczej na 2 m nie pociągnie bez wzmocnień ale do gięcia po 1 metrze może by się nadała. Do gięcia potrzebne też jest zaciśnięcie blachy w giętarce, raczej trudno jest a czasami niemożliwe dawanie dodatkowych ścisków po środku giętarki z jednej przeszkadza ruchome ramię a z drugiej arkusz giętej blachy. Tak wygląda samoróbka 2 m trochę stali poszło. Da się tylko giąć do kąta prostego.
 5. Jeżeli chodzi o okap czy podbitkę to tak. Pas podrynnowy zwłaszcza mało lub niewidoczny najlepiej dać na zakład i uszczelniacz wtedy mamy na całości powierzchnię równą płaską do spływu kondensatu. Łączenia blach na zakład bez uszczelniacza jest niewskazane, w miejscu zakładu wewnątrz pomiędzy blachami dochodzi do adhezji wody, wilgoć utrzymuje się bardzo długo, to powoduje przyspieszenie korozji. W obróbkach rąbek stosuje się najczęściej na murkach, ogniomurkach, kominach.
 6. Nakładając obróbkę blacharską jedną na drugą (o dowolnym kącie) z jednym gięciem czyli L , ona zawsze będzie pasować, nawet z kilkoma gięciami ale w Z, za to wyginając w U już nie, poziom nie ma tu nic do rzeczy. To grubość blachy powoduje że się nie mieści, a upychając ją na siłę powodujemy pofałdowanie połączenia. Blacha w pasie pod czy nad rynnowym, nie idzie na styk tylko zawsze na zakład, kiedyś się je lutowało w jedną obróbkę jak rynnę, teraz uszczelniacze klejące wypierają wiele połączeń blacharskich, onegdaj robionych na zimno przez zagniatanie, przetoczenie lub lutowanie na gorąco.
 7. Półmetrowe odcinki gnie się dużo łatwiej, długość gięcia odcinka blachy na raz ma znaczenie, blacha stawia pewien opór i przy gięciu 2 m blachy to giętarka musi być solidna, prowadnice sztywne, przy lichej giętarce blacha potrafi bliżej środka zginać się pod dużo łagodniejszym kątem i z przesunięciem ale przy zawiasach gięcie będzie nadal wyglądać prawidłowo. Jedna wygięta obróbka z blachy nie ma takich samych wymiarów z obu przeciwnych końców, wymiary są tylko podobne dla oka, dostosowane do pokończeń. Najprościej wytłumaczyć to tak, że to jak z rurami PCV z jednej strony są kielichy czyli średnice szersze, można je łączyć i się nie fałdują . Obróbki blacharskie te, które montuje się nie poziomo łączy się na zakład odpowiednio do kierunku spływu wody. Te poziome mają specjalne zamki albo są lutowane lub klejone.
 8. To się nie uda, tylko stal wchodzi w grę, giętarka oryginalna ma jedną prowadnicę za frezowaną pod kątem ostrym. Drewno się wygniecie po 2 trzech gięciach.
 9. Nie sądzę że uda się osiągnąć C20/25 , jak osiągniesz C16/20 to będzie sukces, nawet nie możesz dodać plastyfikatora tam jest już chemia i inna może zaszkodzić, tylko woda wchodzi w grę, zbrojenie rozproszone musiałbyś dodać wymieszać najpierw na sucho, z wodą dłuższe mieszanie na mokro niż 5 minut spowoduje napowietrzenie-osłabienie betonu. Ilość wody ma zasadnicze znaczenie, odrobina za dużo i marka betonu spada. Kup gotowca 0,5 m3, rozłóż folię na zewnątrz, przyjedzie grucha zrobi kupkę. Przygotuj całość do zalania, pamiętaj o oddzieleniu styropianem 1cm od ścian posadzki z podłogówką.
 10. Są trzy, ogólnospławna to te obie razem. Ta trzecia powoduje spiętrzanie ścieków.
 11. Papiaki musisz wyjąć, będą przeszkadzać. Po papiakach na pewno będą otworki, jak Ci nie przeszkadzają to możesz obrobić częściowo.Papa może spowodować pofałdowanie obróbki. Blachę się podwija przy obróbkach częściowo wystających widocznych z obu stron oraz w celu jej usztywnienia.
 12. Nazwa nie ma znaczenia, mają być dekarskie służą wtedy do prac na dachach. Nie są identyczne, rodzajów jest kilka , przy wyborze należy czytać etykietę, wybierać do czego, uszczelniania konkretnych połączeń, przylegania do obu materiałów, są w zasadzie obojętne nie powodują korozji elementów konstrukcyjnych dachu. Odporność na promieniowanie UV i na wilgoć ma każdy dekarski, ale elastyczność przez wiele lat to już raczej te droższe Tytan, Soudal itd. Kolor brać jeżeli jest odpowiedni, jak niema to bezbarwny.
 13. Szczeliny nie mają wpływu dla zastosowania technologi wykończenia ściany, można dać np. samą gładź, gładź z siatką suchy tynk, tynk maszynowy itd. Ostatnio wyciągnąłem zza ościeżnicy kawał gazety przedwojennej w języku niemieckim, była bardzo krucha ale napisy w b. dobrym stanie.
 14. Ściana wymurowana zgodnie ze sztuką budowlaną, trafnie pozostawione szczeliny w trakcie wznoszenia ściany, można je nawet przed tynkowaniem zatkać papierem.
 15. W budownictwie są większe szczeliny wypełnione pianą montażową osłonięte tynkiem, np. montaż okna, drzwi, bruzdy z rurami od wod-kan.