Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

animus

Uczestnik
 • Posty

  11991
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  92

Reputacja

480 Doskonały doradca

O animus

 • Ranga
  7 lat tu już
 • Urodziny maja 26

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  3725
 1. Musisz wstawić studzienkę i w niej zawór.
 2. Na potrzeby reklamy jest w 5 klasie, ale Bajbaga ma rację.
 3. Widzę że nie do końca udało się zgrać fugi mozaiki.
 4. Wstawiasz przy ścianie koziarni od środka klatkę stalową spawaną z dnem, a z zewnątrz małe drzwiczki z zawiasami u góry jak dla kota ale otwierane tylko w jedną stronę. Możesz zamrozić trochę krwi w słoiku od tych kóz i pomalować wejście. Gaz i paralizator a jak się boisz to i pistolet hukowy, a pies widzi czy ty się boisz. Zabić go możesz ale tylko w obronie własnej więc pomyśl. Jak go zaatakujesz, a nie będzie miał drogi ucieczki, to tego typu pies, w obliczu zagrożenia będzie walczył do końca.
 5. Mądrość przychodzi na koniec.
 6. To powalony system tam jest nawet zawór 3-drogowy odwrotnie.
 7. Pezelicznik -1mp = 0,650 m3 (stosowany w lasach) -drewno twarde 14 MJ/kg = 4 kWh/kg -węgiel 26 MJ/kg = 7 kWh/kg Kupując na mp/m3 skurcz drewna całkowicie suchego do mokrego wynosi objętościowo: dąb 12,6%, buk 17,6% grab 19,7% czyli buk,grab opłaca się brać suchy a dębinę mokrą. Ten kocioł za linkowany wcześniej zagazowujący jest w 5 klasie i jest ich coraz więcej. Drewno najlepiej sezonować 3 lata, wtedy wartość energetyczna jest największa. Około 200 zł na tonie spalonego węgla powinno być taniej, przy prawidłowym spalaniu i twoich buforach, nie chcę Ciebie tu nakręcać i pisać więcej, wszystko zależy od ceny pozyskania opału.
 8. To znaczy że kuchnia nie została do końca przemyślana, ta ściana powinna być obłożona lub pomalowana czymś co można zmywać a nawet szorować. Panel szklany.
 9. Pies ma linkę polipropylenową i węzeł widać, musisz sam poszukać i zgłosić. Albo zrób pułapkę w koziarni żeby go odłowić jak przyjdzie jeszcze raz, a przyjdzie bo "poczuł krew". Jak właściciel nie zapluci kary to się nie nauczy.
 10. Ty zdaje się masz spore bufory, to drewno kawałkowe i kocioł ceramiczny zagazujący to najtańsza opcja, po ile u was jest drewno?
 11. Pewnie nawet paliłeś Czechem np. z Komořan w domieszce z supermarketu i nawet o ty nie wiedziałeś. Napisz w wyszukiwarce węgiel z Czech a oczy ci się otworzą. Więcej z tego węgla wyciśnie się zagazowując go, niż puszczając przez podajnik. Jak chcesz planować do przodu to rozglądaj się za kotłem na pellety i styropianem do ocieplenia ścian.
 12. To opuści trochę transport, albo sprzeda gałęziówkę w lesie. Tam tez trzeba się napracować.
 13. Możesz sprzedać mokrą gałęziówkę nawet nie pociętą, mniej pracy bo to jeszcze musisz spalić, uwierz że go nie potrzebujesz, powiesisz ogłoszenie, albo wystawisz na OLXie ludzie sami Cie znajdą. Drewno może leżeć kilka lat.
 14. To dotyczy kotłów ale do 5 klasy.
 15. Ja doradzam wy sezonowanie i sprzedaż tego drewna, z tego będą realne pieniądze na prąd, ale jest uparty. Albo spalić w kominku ściskając żonkę. Zwłaszcza iglaste obniży sprawność kotła. Instalacja w grawitacji (grube rury) też nie jest ekonomiczna. Na lato najlepiej wodę grzać prąd+grzałka. Co z tego że zmemłasz to drewno w kotle, ile pracy przy tym i czyszczenie kotła.