Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

animus

Uczestnik
 • Posty

  12269
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  102

Reputacja

514 Doskonały doradca

O animus

 • Ranga
  7 lat tu już
 • Urodziny maja 26

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  3828

Ostatnio na profilu byli

36645 wyświetleń profilu
 1. Dziennik PeZeta

  Komin powinien być albo osiatkowany i zaciągnięty klejem żeby wpuścić blachę w tynk, albo goły i obrobiony najpierw i dopiero ocieplenie na obróbce komina. Kozubek trzeba pokryć blachą razem z tyłem komina, bez kozubka jest jedna blacha z tyłu, z kozubkiem dwie łączone w jedną razem z tymi 2 trójkątami i podwinięciem jeszcze na dachu nad nimi, poćwicz najpierw na jakimś sztywnym papierze, jak za mało utniesz dodaj kawałek i zszyj go zszywkami, na koniec wyjdzie blacha taka jaką potrzebujesz. Jak komin obrabiasz na wełence, musisz obróbki zrobić delikatnie, nie da się klepać blach do wełny.
 2. W teorii do zakotwienia wystarcza jedna płaszczyzna, ścianka nawet może nie dotykać podłogi, żeby np. mógł sobie wjechać odkurzacz - robot sprzątający. Tak wykonana przegroda jest estetyczna, powoduje efekt lekkości, nie szpeci pomieszczenia. W praktyce ściany i strop budynku wymuszają pewien kompromis.
 3. Jak ten czas leci, 4 lata pękło. Ale rysunek się zachował.
 4. Przecież już kiedyś pisałem na forum na temat takiej ścianki, bez łączenia jej z sufitem, a nawet bez łączenia jej ze ścianami, nawet rysunek robiłem jak ją zbudować, trzeba szukać Panie, trzeba przeszukiwać forum.
 5. Studnia - jak obłożyć kamieniem polnym?

  Najlepiej wylać fundament, poniżej przemarzania gruntu i kamieniem obmurowywać studnię, kamień będzie oparty na tym fundamencie, chyba że to cienkie pytki z kamienia naturalnego lub sztucznego wtedy można kleić do styropianu ale najpierw na styropian 2 x siatka wtopiona na klej mrozoodporny. Kamienia nie trzeba aż tak umieć łupać, można w miejscu potrzebnego podziału, od tyłu, naciąć go szlifierką z tarczą diamentową i wbić wąski przecinak w tą szczelinę.
 6. Uzbrojenie działki w prąd

  Gdzie ty tu widzisz BMy. Jakiś c..uj sklepał paski aluminium i je tam wsadził. To można potraktować jako naziemne połączenie kablowe. Jeden kabel się w tym miejscu skończył, to musieli jakoś je połączyć, co mieli to zrobili. Masz skarb na działce i chcesz go wykopać.
 7. To są głupoty, brak ogólnego pojęcia o konstrukcji schodów, schody płytowe to najczęściej stosowany rodzaj tego typu konstrukcji, schody można skuwać, bo są betonowe (a płyta nośna znajduje się pod nimi), i ona jest żelbetowa, pracuje jak płyta jednokierunkowo zbrojona , tam jest zbrojenie, ona ma odpowiednią grubość, płyty się nie skuwa. Schody można usunąć wszystkie i zrobić pochylnię, wtedy płyta nie musi ich dźwigać. Ale w drugą stronę już nie jest tak łatwo, dolewanie betonu, dorabianie dodatkowego stopnia, powoduje dodawanie dodatkowego ciężaru, który musi dźwigać płyta przez lata jej użytkowania. Napiszę Ci obrazowo, wyobraź sobie że płyta to jest jeż, a schody to jego igły może zrozumiesz .
 8. Parter jest najbardziej obarczony wilgocią, kapilarne podciąganie wody wędrującej przez ściany przyziemia w górę. Remont t/z lifting: zbicie tynków, zwalenie polepy ze stropów i przy okazji wymiana instalacji elektrycznej na nową. W starych kamienicach zwłaszcza ze stropami łukowymi na parterze, które zasypane gliną i gruzem z budowy w każdym pokoju ze 2-3 tony, magazynują pod podłogą drewnianą doże ilości wilgoci. To trzeba usunąć a przestrzeń między legarami wypełnić perlitem. Zaprząc naturę do osuszania. Nie dla płyt g/k na scianach, czy gładzi gipsowych, zero wypełniania ubytków gipsem czy czymś pochodnym. to materiał do nowych mieszkań. Do starych zawilgoconych ścian, tylko tynki wapienne z niewielka ilością cementu. Wapno hydratyzowane sypane bezpośrednio do betoniarki + piasek rzeczny, tynk filcowany. Wilgoć absorbowana przez tynk rozpuszcza pewne ilości wapna hydratyzowanego. Wapno ulega następnie procesowi karbonatyzacji pod wpływem dwutlenku węgla z atmosfery, a wydzielający się w wyniku tej reakcji węglan wapnia wypełnia mikro rysy uszczelnia zaprawę. Taka rekonstrukcja dotyczy zapraw z dużą ilością łatwo rozpuszczalnego wapna hydratyzowanego. Ten proces, trwa przez lata. Ten stary tynk ,który jest teraz na ścianach trzeba "zwalić" reakcja wygasa, należy go wymienić na nowy. Na takich tynkach trudniej jest też "hodować" grzyby, glony czy pleśń,
 9. Dziennik PeZeta

  To musisz zrobić z blachy takie maskownice dla oka, czy podstawa oddziela się od daszka bo trzeba rozmontować przełożyć przez otwór itd...
 10. Dziennik PeZeta

  Ten uniwersalny wygląda tak samo ohydnie. Na + możliwość pionowania.
 11. Dziennik PeZeta

  Na poliwęglan dają 10 lat gwarancji, jest stosowany jako doświetlenie hal przemysłowych, odporny na ultrafiolet, ale są płyty podobne robione z plastiku i wytrzymują tylko kilka lat. To kominki pod gont i papę chyba nie mają regulacji w pionie i nie da się ich wypionować na dachu, wyjdą trochę lichawo, bo pod kątem prostym do połaci dachu. Tam na dole to mają gumę czy plastik? Co do tej pianki to się od bidy nadaje, ale musiałbyś pociąć na wąskie paseczki, bo będzie strasznie odpychać jedną blachę od drugiej, chyba że masz tam takie szpary. Mam nadzieję że tak u Ciebie to nie wygląda. Tu zobacz jak nieudolnie zamontowany jest kominek went. od dołu jest góra dachu, woda spływa w przeciwnym kierunku do czerwonej strzałki.
 12. Dziennik PeZeta

  Układa blachy trapezowej, blachownianki czy czegoś tam innego, od lewej czy prawej, tu akurat nie ma normy. To wymusza produkt, a bardziej kumaty dekarz, jeżeli jest możliwość obrócenia łączenia, to na jednym dachu może robić je zgodnie z kierunkiem często wiejącego wiatru. Blacha trapezowa to taki wdzięczny materiał, że można ją układać z każdej strony wystarczy ją odwrócić bo ona jest tłoczona tylko w pionie i nie ma dolnego i górnego końca. A na lukarnie ma dwie połacie i może tam układać jak mu pasuje, najwygodniej od długiego końca, obie połacie od deski wiatrowej lukarny. Do blach trapezowych są specjalne uszczelki na podwiewanie i przy małym kącie nachylenia połaci, klei je się na łączeniach w pionie i w poziomie. Jest też możliwość tanim kosztem zrobienia doświetlenia stryszku, wstawiając w dachu kawałek poliwęglanu w tym samym kształcie, ale musiałbyś usunąć w tym miejscu deskowanie i nad wyciętym deskowaniem i papą założyć rynienkę, żeby kondensat spływający z dachu skierować na bok.
 13. Dziennik PeZeta

  Bo to na lukarnę blacha, lukarna jest po lewej, drzewo ją zasłania.
 14. Na co ma wpływ poziom wody gruntowej?

  Jeżeli dom stoi i nie pęka to jedynie w bok ale dobudówka z dylatowana od reszty budynku, od góry nie polecam. Ale to Twoja decyzja.
 15. Na parterze w ogóle nie jest lewy komin went. potrzebny ! Komin wentylacyjny "utop" w ścianie poddasza, do której jest przystawiony, to w całości komin wentylacyjny możne być połączony ze ścianami nie będzie pracował. Przestawiasz go tylko na poddaszu, wycinając ścianę z bloczka i w stropie nad parterem, w środku tej ściany w wieńcu + trochę głębiej w bloczkach, robisz dwa odwierty otwornicą fi 150 mm tak żeby na poddaszu trafił w nie komin, otwierasz te odwierty w ścianie od strony kuchni i masz 2 kanały went. zlicowane do szafek. Odwierty możesz zlecić jakiejś firmie. Sam kanał rurowy może powodować zimą kapanie wody na podłogę.