Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

animus

Uczestnik
 • Posty

  17 210
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  183

animus last won the day on czerwca 4

animus had the most liked content!

Reputacja

1 109 Doskonały doradca

O animus

 • Ranga
  13 lat tu już
 • Urodziny maja 26

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  5072

Ostatnio na profilu byli

44 444 wyświetleń profilu
 1. Raczej jeszcze daleka droga. Teraz dopiero mieszają ludkom w głowach, magazyny są potrzebne ale nie aż takie, trzeba zmienić ludziom warunki, wypracować porozumienia, to musi zrobić Państwo na arenie międzynarodowej, przecież słońce świeci cały czas, tylko kulka się kręci, ludzie to bezrozumne istoty, do tego zagadnienia trzeba podejść globalnie.
 2. Nie, mam wystające kable z wtyczką RJ45 ze ściany, podwieszone w korytku. Odpowiedniej długości, sięgające do sterownika.
 3. To twoja. ale moich sąsiadów, zakładana przez firmę Columbus spłaci się po ok 10 latach. A kiedy zakładałeś?
 4. A to niewiele daje 15 lat na starych zasadach od momentu uruchomienia, a przez 20 lat miałeś prąd tańszy o połowę, czyli po 15 latach splata instalacji się raptownie wydłuży do następnych 10 lat. Ja się zastanawiam, czy w Niemczech też jest taka sama różnica w cenie pomiędzy sprzedażą energii do sieci, a zakupem dla typowego Kowalskiego
 5. Tylko gdzie w tym interes jest, przed zmianą prąd był o połowę tańszy przez 20 lat, potem jeżeli instalacja nie generowała kosztów remontu to prąd był prawie za darmo, teraz można zainwestować pieniądze w coś innego, starczy na prąd i jeszcze zostanie.
 6. Są specjalne wkręty konstrukcyjne CPW do zbrojenia drewna, żeby drewno mogło przenieść większy ciężar, takimi wkrętami można poskręcać murłaty w obrębie szpilek.
 7. Bo Ty będziesz próbował zbliżyć się pod wzór domu niskoenergetycznego, a jeszcze są domy energooszczędne, pasywne, zero-energetyczne, plus-energetyczne itd.
 8. Nie da się włożyć np. przekładki termicznej pod ściany nośne, trzeba rozebrać do fundamentów. Izolacja pozioma pod ścianami fundamentowymi to największy problem w starych domach.
 9. Teraz ceny zaszalały i jest wysokie ryzyko cokolwiek kupować/sprzedawać, jak pęknie bańka mieszkaniowa można albo zostać bez kasy na zakup po sprzedaży mieszkania, albo dobrze zarobić.
 10. Remonty nieraz wychodzą drogo, wszystko zależy w jakim stanie jest dom, ten kto ogląda musi się znać na budownictwie, zdążyło mi się już dla kogoś zacząć remontować i rozbieraliśmy najpierw dach. stropy, potem ściany i zostały tylko fundamenty i na nich wylewałem nowe lawy, tak z domu niewiele zostało, krokwie nie nadawały się na wbudowanie., Z używki z domu postawiłem tylko budyneczek gospodarczy i to dobrego materiału ledwo starczyło, okazało się też, że trzeba wiercić nową studnię bo stara nie nadążała z wodą, tak to czasami wychodzi. Domu używki nie jesteś już w stanie tak
×
×
 • Utwórz nowe...