Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

animus

Uczestnik
 • Posty

  9 336
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  205

animus last won the day on sierpnia 11

animus had the most liked content!

Reputacja

1 161 Doskonały doradca

O animus

 • Ranga
  13 lat tu już

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  5349

Ostatnio na profilu byli

47 249 wyświetleń profilu
 1. Mam podobny sterownik ale bezpośrednio w pompie z firmy Grundfos UP 15-14 BA PM Z AUTOADAPT.
 2. Jedynie ten wspornik trzeba niestety wiercić, resztę można kleić bez problemu.
 3. Pozostaje tylko odtworzenie dokumentacji, .ponowna inwentaryzacja budynku i zlecenie wszystkich przeglądów.
 4. Ta część tematu została wyczerpana przez kolegę Retrofooda.
 5. Postępowanie karne nie zostanie rozpoczęte, jeżeli minęło 5 lat od popełnienia samowoli budowlanej. Natomiast sankcji administracyjnych można spodziewać się zawsze, ponieważ nie przedawnia się złamanie przepisów. Przeróbki przed 1995 rokiem można zalegalizować i jednocześnie można je objąć amnestią, należy jednak spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, obiekt musi znajdować się na działce, która posiada status działki budowlanej zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Po drugie, samowola nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi.
 6. Profile tnie się na zimno nożycami, żeby nie uszkodzić cynku. Wtopione opiłki metalu, miska do wymiany. Jeżeli kropki znajdują się na zewnątrz muszli trzeba sprawdzić stan glazury, terakoty, również w nią metal się wtapia. Uszkodzić można również szybę w oknie, jeżeli jest okno, albo lustro, szkło kabiny, itd. Obciążyć przebierańca "fachofca".
 7. W zapobieganiu powstawania plam z twardej wody, można by wypróbować poprzez zainstalowanie zmiękczacza wody. Większość zmiękczaczy wody wykorzystuje odpowiednią sól, którą należy uzupełniać. To rozwiązanie pozwala filtrować wodę i usuwać minerały.
 8. Wydaje mi się, ale mogę się mylić, że po to żeby zastąpić tynki trzcinowe. Każda firma produkująca jakiś materiał ciągle szuka większego zastosowania dla swoich wyrobów, chodzi jak zawsze o pieniądze, o większą sprzedaż i to jest oczywiście normalne. Inwestor posiadający wiedzę, nie będzie jednak budował wszystkiego z jednego materiału i zastosuje odpowiedni do swoich potrzeb. Za to wykonawca będzie proponował inwestorowi takie rozwiązanie, które mu pasuje pod kontem szybciej, łatwiej i większy zarobek.
 9. Ściany z płyty g/k nie polecam, nie będę się rozpisywał dlaczego, sufity owszem można kręcić płytę g/k, najlepiej czerwoną z włóknem rozproszonym.
 10. To farba na ściany, bez jakichkolwiek podkładów, jeden raz malowanie. To farba na sufity, raczej trzeba malować dwukrotnie.
 11. Trzeba niestety mechanicznie szlifować, to wszystko zrobione bardzo prymitywnie, nie nadaje się jeszcze do malowania, po szlifie mechanicznym, odpyleniu i zagruntowaniu, trzeba ocenić jakie powierzchnie dać jeszcze do szpachlowania, a co nadaje się już pod acryl-putz i ostateczny szlif przed malowaniem. Po każdorazowym szlifowaniu i odpyleniu trzeba gruntować. Pod farby już grunt słabszy. Grunt pod szpachle i putz Ten pod farby. Żadnego rozcieńczania. To ostateczna gładź do delikatnego szlifowania przed malowaniem. A to do szpachlowania
 12. Dwa piece mogą pod pewnymi warunkami być przyłączone do tego samego kanału ale piece muszą być zamykane szczelnymi drzwiczkami, odległość pomiędzy miejscami przyłączenia do komina wynosi min. 1,5 m, piec nie znajduje się na ostatniej kondygnacji budynku, wówczas wymagany jest odrębny kanał.
 13. Dylatacje nie są "szyte". Bez dybli dylatacyjnych. Podniesienie wylewki w narożach wynika z niepełnego zagęszczenia masy betonowej w tym trudno dostępnym miejscu. Górna zatarta ręcznie część wylewki jest bardziej zwarta przez co beton w tej warstwie jest mocniejszy i bardziej się kurczy powodując odkształcenie - podniesienie narożnika.
×
×
 • Utwórz nowe...