Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Z jakiego materiały zlewozmywak


Recommended Posts

Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich użytkowników forum.

Szukam porady z jakiego materiału kupić zlewozmywak. Musi być w czarnym kolorze, łatwo dać się wyczyścić, być odpornym na środki czyszczące i w miarę trwałym. Będę wdzięczny za obiektywną ocenę osób, które użytkują tego rodzaju sprzęt. Marka też miłe widziana. 

Link to postu
24 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Gust to trudne kryterium wyboru :).

 

Ale tu nie chodzi o gust. 

 

Cytat

osób, które użytkują 

 

Ja rekomenduję granit z doświadczenia. Najlepszy materiał z tych, które użytkowałem. Mało co i mało kiedy do niego przylega. Mycie wewnętrznej powierzchni polega głównie na przetarciu wilgotną gąbką. 

Link to postu

Znalazłem zlewozmywaki marki Franke materiał dają 15 lat gwarancji, w którą nie bardzo wierzę. Są dosyć popularne, materiał to jakiś fragranit. Co o nich sądzicie.

 

porównanie: Franke Basis BFG 611 (onyx), Franke Maris MRG 611 (onyx), Franke Antea AZG 611-97 XL (onyx) 

Link to postu
6 godzin temu, Hojny67 napisał:

Znalazłem zlewozmywaki marki Franke materiał dają 15 lat gwarancji, w którą nie bardzo wierzę. Są dosyć popularne, materiał to jakiś fragranit. Co o nich sądzicie.

 

porównanie: Franke Basis BFG 611 (onyx), Franke Maris MRG 611 (onyx), Franke Antea AZG 611-97 XL (onyx) 

 

Producent deklaruje odporność na powstawanie plam i przebarwień, na zarysowania i promieniowanie UV.

Co konkretnie obejmuje gwarancja, jakie ew. uszkodzenia powłoki?

Jeżeli faktycznie zlewozmywak w dobrym stanie wytrzyma min. 15 lat to zwykle po tym czasie i tak robi się remont kuchni. Choć na rynku można znaleźć modele, na które producent daje 35 lat gwarancji!

Jeśli te 3 zlewozmywaki wszystkie są z tego samego materiału to kwestią decydującą jest to, jakiej wielkości komorę potrzebujesz i jaki duży ociekacz. One niewiele różnią się wymiarami, ale są bardzo ładne.

Kamienny (granitowy) zlewozmywak może być niewiele droższy.

Link to postu
Dnia 3.01.2022 o 10:36, Hojny67 napisał:

Znalazłem zlewozmywaki marki Franke  

 

Skoro znalazłeś, to bierz jak swoje.

 

 

Z przepaści internetu:

Cytat

 

Jak wykorzystać onyks przy budowie domu? Przede wszystkim stosuje się go jako ozdobny kamień na ścianę.

Ważne jest, by nie miał kontaktu ze środkami chemicznymi oraz ostrymi narzędziami. Wykorzystuje się go tylko do dekoracji wnętrz, ponieważ nie jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

 

 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zrobiłem podłączenie i mam kolejny problem. Przy włączonym okapie, powietrze odbija się w kominie i powoduje, że nieczystości wlatują przez kratkę wentylacyjną. Podłączenie zrealizowane jest jak na zdjęciu: - po lewej kratka wentylacyjna której używam - na dole kratka wentylacyjna, u góry - wlot z okapu - po prawej widok z boku. Przewód wentylacyjny z okapu nachodzi na górną część kratki (czarna linia pionowa to ściana)   Pewnie pasowałoby zrobić wylot z kratki do góry w kominie, ale nie wiem jak to zrobić. Kratka wentylacyjna po stronie wewnętrzenej nie ma żadnej tulei żeby można było coś nałożyć. Jakieś podpowiedzi?
  • Witam,   Chcę zamontować używany zlewozmywak stalowy. Wycięcie w blacie jest. Pod zlewozmywakiem jest uszczelka, która jest już jednak mocno wysłużona.   I teraz moje pytanie. Jak ten zlew zamontować? Myślałem żeby usunąć starą uszczelkę i po prostu zasilikonować go na około silikonem sanitarnym i pod spodem dociągnąć "łapkami" które były w komplecie. Czy jest jakaś inna koncepcja? Co z uszczelką pod spodem? Myślę ją usunąć - powoduje, że zlew lekko (milimetr) się ugina, więc myślę żeby zasilikonować bez niej. Czy słusznie?
  • Dobry wieczór.   Mam pytanie odnośnie dachów które są zdefiniowane u mnie w MPZP jako "dachy dwu lub czterospadowe, symetryczne o nachyleniu połaci 35°- 45°". Jak powinienem rozumieć tą interpretacje? Rozumiem, że jak z dachu będzie wystawać jakis element np wykusz, badź dach będzie z jednej strony troche dłuższy niż z drugiej to wtedy nie spełnia warunków? Przeglądałem projekty z różnych stron i znalezienie domu parterowego z takimi parametrami(w tym garaż 2-stanowiskowy) jest niemożliwe, więc zastanawiam sie co jest tutaj nie tak... Prośba o pomoc w temacie.   Pozdrawiam.
  • Dzień dobry chcę wybudować dom znalazłem projekt w miarę przypadający do gustu ponieważ szukałem projektu bez słupów z betonu komórkowego z wiązarami o wymiarach 12 x 9,5 i było ciężko. Na etapie adaptacji projektu. 1. Czy mogę dowolnie obracać projektem na działce uwzględniając nieprzekraczalną linię zabudowy czyli jeżeli na projekcie wejście jest od drogi czyli zachodu czy mogę zmienić je od północy obracając projektem. 2.Projekt posiada dach o kącie 25st miejscowy plan zagospodarowania posiada chyba 40 nie znam się czy mogę zmienić ten kąt: 3. czy mogę całkowicie zmienić ścianki i układ pomieszczeń okien i drzwi jeżeli projekt jest parterowy ściany nośne tylko zewnętrzne plus dach z wiązarów ze stropem drewnianym gdzie ścianki działowe nie mogą dotykać stropu. 15. Teren o symbolu 12c MJ,U z przeznaczeniem na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczalną funkcją usługową 2) Ustalenia funkcjonalne a) Funkcja podstawowa – teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. b) Funkcja dopuszczalna – zabudowa usługowa nieuciążliwa. 3) Ustalenia kompozycji i form zabudowy a) Tereny zabudowy jednorodzinnej wolnostojącej. b) Istniejąca zabudowa do zachowania, modernizacji i przekształceń. c) Maksymalna wysokość nowej zabudowy - 2 kondygnacje, w tym jedna kondygnacja jako poddasze użytkowe, do 10,0 m od poziomu terenu do kalenicy. d) Dachy dwuspadowe o kącie nachylenia głównych połaci dachu 40°. e) Maksymalna powierzchnia zabudowy działki 35%. f) Powierzchnia terenu usług do 30% powierzchni zabudowy. g) Obowiązująca linia zabudowy wg rysunku zmiany planu. 4) Zasady podziału terenu a) Dopuszcza się podział na działki o powierzchni minimum 1000m² z frontem działki minimum 30 m. b) Każda nowo wydzielona działka musi mieć dostęp do drogi 06KD lub 08KD. 5) Ustalenia z zakresu ochrony środowiska a) Powierzchnia biologicznie czynna minimum 50% powierzchni działki. b) Od dróg dojazdowych i wzdłuż granic działek należy wprowadzić zieleń izolacyjną lub ozdobną. 6) Ustalenia wynikające z ochrony dóbr kultury Część terenu wg rysunku zmiany planu objęta jest strefą W-III ograniczonej ochrony archeologicznej stanowisk nr 3, 4, 5, 6, 8, 10. Obowiązują ustalenia wg § 6 ust. 1niniejszej uchwały.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...