Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  59
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Okna drewniane i z PVC

  W dużych przeszkleniach lepsze będę profile aluminiowe, ale w pozostałych każde dobrej jakości. Solidny (polecany) producent + porządny montaż i każde okna, z drewna, PVC czy aluminium będą wystarczająco dobre. "Producentów" okien jest bardzo dużo, mogą zdarzyć się fuszerki. Przed zakupem dobrze jest obejrzeć okna zamontowane np. na sąsiedniej budowie i nie traktować jako jedynego kryterium niskiej ceny.
 2. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  żaluzje wewnątrzszybowe

  Z wypowiedzi wynika, że żaluzje wewnętrzne w domach jednorodzinnych nie jest obecnie stosowane. Coraz bardziej popularne natomiast stają się żaluzje zewnętrze, wyposażone w automatykę sterująca, np. takie Sprawdzają się u Was tak samo jak rolety zewnętrzne?
 3. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Problem z okleiną okna

  Jeśli okleina się odwarstwia punktowo klej może pomóc, ale w dłuższej perspektywie okna trzeba będzie wymienić.
 4. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  Moskitierę, choćby taką zakładaną na profil, warto zamontować w każdym pokoju na oknie, które się najczęściej otwiera. Ostatecznie można się skusić na siatki sprzedawane w supermarketach i samodzielnie "zamontować moskitierę", acz nie będzie ona zbytnio trwała. Jeden sezon powinna wytrzymać.
 5. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  żaluzje wewnątrzszybowe

  Żaluzje wewnątrzszybowe na pewno ograniczają konieczność dość uciążliwego mycia żaluzji montowanych na oknach (na wewnętrznych osiada kurz, a zewnętrzne dodatkowo narażone są na deszcz, śnieg, pyłki, liście i inne zanieczyszczenia). W oknach rozkręcanych żaluzje montowane między szybami miały duży sens. Obecnie takie rozwiązanie stosuje się głównie w biurowcach, gdzie całe duże przeszklenia projektowane są kompleksowo i montowane przez wykonawcę.
 6. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  Bariera w postaci moskitiery na pewno jest najskuteczniejsza. Rośliny mogą się sprawdzić na balkonie. We wnętrzach w miarę skuteczne są wkłady podłączane do gniazdka i świece zapachowe.
 7. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Czy warto instalować okna antywłamaniowe?

  Warto... przeczytać całą dyskusję od początku, tam są wszystkie ważne informacje i dyskusja... czy warto.
 8. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  Niestety rośliny te produkują zapach nieprzyjemny nie tylko dla komarów. Nie każdy jest w stanie wąchać całe lato takie cuda u siebie na parapecie. Moskitiera takiego poświęcenia nie wymaga:)
 9. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  no no moskitier miało być:) Fajnym rozwiązaniem, oprócz typowych moskitier ramkowych, nakładanych na profil okna, są modele rozwijane, działające podobnie jak rolety. Ramkowe - mocuje się na stałe na cały letni sezon, rozwijane - w dowolnej chwili można zwinąć.
 10. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Pszczoły chronią przed włamaniem

  z lekka zbaczając z tematu... nie wyobrażam sobie by mój sąsiad hodował na balkonie pszczoły czy cokolwiek innego pozostając w letnim wątku w blokowiskach zdarzają się nadal imprezy grillowe urządzane na balkonie
 11. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  Markizy do okien fasadowych pełnią jednocześnie funkcję moskitier. Rolety zewnętrzne zasłaniane wieczorem też mogą ograniczyć inwazję insektów, ale latem nocą właśnie się je odsłania, po upalnym dniu.
 12. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Pszczoły chronią przed włamaniem

  Nic nie zagwarantuje 100% ochrony, ale zmniejszy (w różnym stopniu) prawdopodobieństwo włamania. o fosie jeszcze zapomnieliście i moście zwodzonym:)
 13. Powoli zaczyna się sezon na... komary, meszki i inne kąsające latawce. Jak sobie radzicie z zabezpieczeniem domu przed ich inwazją. Czy macie moskitiery na wszystkich oknach, łącznie z balkonowymi? Jakie rozwiązania polecacie? Sami, przed sezonem, co roku mocujecie siatki, czy decydujecie się na systemowe moskitiery montowane razem z oknami?
 14. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Okna drewniane do łazienek?

  Jeśli w łazience będzie wydajnie działać wentylacja to okna drewniane będą jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Obecnie produkowana solidna stolarka jest zabezpieczona przed wilgocią, więc bez obaw można ją stosować w każdym pomieszczeniu.
 15. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Czy warto instalować okna antywłamaniowe?

  Na "zbyt ambitnych" włamywaczy receptą jest czujny sąsiad i alarm połączony z monitoringiem i szybkim przyjazdem interwencji.
×