Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  164
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza last won the day on marca 20

Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza had the most liked content!

Reputacja

16 Neutralny

O Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Poza oczywistą i najważniejszą funkcjonalnością kuchni (ergonomicznym rozmieszczeniem sprzętów i blatów oraz wygodnym wyposażeniem szafek i szuflad) dobrze jest projektując dom zaplanować oddzielne pomieszczenie na spiżarnię. Tu również warto wszystko dobrze przemyśleć. Rozwiązań ułatwiających dostęp i korzystanie z przechowywanych produktów jest bardzo wiele.
 2. Brzmi nieźle. Powinno razem fajnie wyglądać. Białe ściany i neutralna drewniana podłoga to dobre tło cegły. Czerwona, klasyczna wg mnie wygląda najlepiej. Poniżej dwa przykłady zastosowania klasycznej cegły na ścianach w domach naszych Czytelników. fot. L. Jampolska
 3. Zamiast kartoników można użyć podkładek z filcu - można kupić gotowe z klejem lub samodzielnie wyciąć i przykleić. Dodatkowy plus - nogi biurka nie będę rysowały podłogi.
 4. Obecnie ceny wykonawców są nieprzewidywalne. Dobrzy fachowcy nie mają wolnych terminów, mimo że nie są tani. Ci dostępni, z uwagi na duży popyt, również windują ceny w górę, choć jakość ich pracy bywa dyskusyjna. Ceny materiałów budowlanych też rosną z dnia na dzień. Niełatwy czas dla budujących dom.
 5. Lekkie, drewnienie przepierzenia są super i pasują nie tylko do stylu loftowego. fot. barlinek
 6. Wszystkie opisane w artykule materiały nadal są bardzo popularne. Ściany można udekorować też panelami z mchem lub tapicerowanymi (pisaliśmy już o tym na forum). fot. leroy merlin
 7. Mikrofalówka jest zbyt szeroka? Może można ją wymienić na pasującą do szafki?
 8. Ręcznie też się czasem pierze, np. jedwab. Akurat w przypadku używania suszarki nie da się uniknąć prasowania, a nawet jest go znacznie więcej. W domu, w którym mieszka kilku domowników, w tym małe dzieci, ilość prania jest na tyle spora, że zdecydowanie wygodniej mieć oddzielnie pomieszczenie. Można ew. pralnie połączyć z garderobą, ale nie zmienia to faktu, że na takie wnętrza potrzeba sporo m2.
 9. Oczywiście, można mieć mniej, ale nawet to minimum trzeba gdzieś przechowywać. W temacie pralni - choćby proszek do prania, czy kasztany w wersji eko, plus cała inna "chemia". Wbrew pozorom nawet to minimum to kilka butelek czy pojemników.
 10. Oddzielna pralina to rozwiązanie idealne. Tzw. pomieszczeń gospodarczych w domu nigdy za wiele. Dobrze jest zaplanować takie wnętrza ze sporym zapasem przestrzeni, bo z czasem przybywa np. sprzętów do sprzątania, które można tam przechowywać oraz innych "niezbędnych" rzeczy. W remontowanych domach oraz w tych mniejszych czasem pralkę umieszcza się w szafie w przedpokoju lub w kuchni. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup suszarki lub pralko-suszarki. Dwa sprzęty można ustawić jedno nad drugim - w takiej konfiguracji zajmują najmniej miejsca. W
 11. Nie ma sprawy:) Czujność i wnikliwe okno Czytelników jeszcze bardziej motywuje do podawania sprawdzonych, wiarygodnych informacji.
 12. Nie ma błędu. Niektóre źródła podają nawet wartość 1800 m³. W Zacytowanym fragmencie z artykułu z BD podana jest wartość około1600 m³. W zależności od roku, którego dane dotyczą, różnice mogą być niewielkie. Z powodu deficytu wody w Polsce powstał program "Moja Woda", o którym można przeczytać np. tu. Aktualności / O Funduszu (nfosigw.gov.pl) Program priorytetowy Moja Woda (nfosigw.gov.pl) "Dofinansowanie w formie dotacji, na nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych instalacji, wchodzących w skład przedsięwzięcia na kwotę do 5000 zł na jedno przedsięwzięcie.
 13. Zdecydowanie warto zbierać deszczówkę! Według specjalistów, na jednego mieszkańca Polski przypada rocznie ok. 1600 m³ wody odpływającej z obszaru całego kraju do morza. Podczas suszy jest to tylko 1000 m³. Wartość ta w przeliczeniu na jednego Europejczyka jest 2,5 razy wyższa i wynosi ok. 4500 m³/rok. Tak duży deficyt wody w Polsce wynika z wielu czynników, a najważniejsze z nich to: położenie geograficzne – odległość od oceanu, ścieranie się mas powietrza kontynentalnych z oceanicznymi, powodujące dużą zmienność sezonową i nieprzewidywalność opadów; specyficzne warunki g
 14. Niestety właścicielka nie pamięta ani nazwy producenta, ani nazwy klinkieru. Kupowała go ponad 10 lat temu w firmie KLINKIER-BUD w Konstancinie pod Warszawa. Jeśli pokaże Pani tam zdjęcia z artykuły to powinni pomóc zidentyfikować konkretny produkt.
×
×
 • Utwórz nowe...