Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  62
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Czy mamy możliwość na uzyskanie ulg na adaptację budynku

  Od 1 lipca 2018 r. zaczął bowiem obowiązywać zakaz sprzedaży (wprowadzania do obrotu) kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303–5:2012.
 2. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Czy bać się styropianu?

  Proszę się nie bać styropianu. W Polsce większość domów jednorodzinnych ocieplanych jest właśnie tym materiałem. Jeśli buduje Pan w technologii dwuwarstwowej, to styropian będzie umieszczony pomiędzy dwoma niepalnymi warstwami - murem (np. z betonu, ceramiki) i tynkiem (na siatce zatopionej w kleju). W trójwarstwowej technologii zamiast tynku jest kolejna ściana np. z klinkieru.
 3. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Akustyka ściany działowej

  Na temat wygłuszania ścian działowych wypowiadał się u nas ekspert. Może te informację będą pomocne, gdyby okazało się że ściana z Porotherm 25 cm AKU nie jest satysfakcjonująca. https://www.budujemydom.pl/termoizolacja/17172-jak-skutecznie-wygluszyc-sciany-wewnetrzne-domu warto również poczytać https://www.budujemydom.pl/sciany-i-stropy/22624-projektowanie-i-konstrukcja-cichego-domu
 4. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Okna drewniane i z PVC

  W dużych przeszkleniach lepsze będę profile aluminiowe, ale w pozostałych każde dobrej jakości. Solidny (polecany) producent + porządny montaż i każde okna, z drewna, PVC czy aluminium będą wystarczająco dobre. "Producentów" okien jest bardzo dużo, mogą zdarzyć się fuszerki. Przed zakupem dobrze jest obejrzeć okna zamontowane np. na sąsiedniej budowie i nie traktować jako jedynego kryterium niskiej ceny.
 5. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  żaluzje wewnątrzszybowe

  Z wypowiedzi wynika, że żaluzje wewnętrzne w domach jednorodzinnych nie jest obecnie stosowane. Coraz bardziej popularne natomiast stają się żaluzje zewnętrze, wyposażone w automatykę sterująca, np. takie Sprawdzają się u Was tak samo jak rolety zewnętrzne?
 6. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Problem z okleiną okna

  Jeśli okleina się odwarstwia punktowo klej może pomóc, ale w dłuższej perspektywie okna trzeba będzie wymienić.
 7. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  Moskitierę, choćby taką zakładaną na profil, warto zamontować w każdym pokoju na oknie, które się najczęściej otwiera. Ostatecznie można się skusić na siatki sprzedawane w supermarketach i samodzielnie "zamontować moskitierę", acz nie będzie ona zbytnio trwała. Jeden sezon powinna wytrzymać.
 8. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  żaluzje wewnątrzszybowe

  Żaluzje wewnątrzszybowe na pewno ograniczają konieczność dość uciążliwego mycia żaluzji montowanych na oknach (na wewnętrznych osiada kurz, a zewnętrzne dodatkowo narażone są na deszcz, śnieg, pyłki, liście i inne zanieczyszczenia). W oknach rozkręcanych żaluzje montowane między szybami miały duży sens. Obecnie takie rozwiązanie stosuje się głównie w biurowcach, gdzie całe duże przeszklenia projektowane są kompleksowo i montowane przez wykonawcę.
 9. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  Bariera w postaci moskitiery na pewno jest najskuteczniejsza. Rośliny mogą się sprawdzić na balkonie. We wnętrzach w miarę skuteczne są wkłady podłączane do gniazdka i świece zapachowe.
 10. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Czy warto instalować okna antywłamaniowe?

  Warto... przeczytać całą dyskusję od początku, tam są wszystkie ważne informacje i dyskusja... czy warto.
 11. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  Niestety rośliny te produkują zapach nieprzyjemny nie tylko dla komarów. Nie każdy jest w stanie wąchać całe lato takie cuda u siebie na parapecie. Moskitiera takiego poświęcenia nie wymaga:)
 12. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  no no moskitier miało być:) Fajnym rozwiązaniem, oprócz typowych moskitier ramkowych, nakładanych na profil okna, są modele rozwijane, działające podobnie jak rolety. Ramkowe - mocuje się na stałe na cały letni sezon, rozwijane - w dowolnej chwili można zwinąć.
 13. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Pszczoły chronią przed włamaniem

  z lekka zbaczając z tematu... nie wyobrażam sobie by mój sąsiad hodował na balkonie pszczoły czy cokolwiek innego pozostając w letnim wątku w blokowiskach zdarzają się nadal imprezy grillowe urządzane na balkonie
 14. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  Markizy do okien fasadowych pełnią jednocześnie funkcję moskitier. Rolety zewnętrzne zasłaniane wieczorem też mogą ograniczyć inwazję insektów, ale latem nocą właśnie się je odsłania, po upalnym dniu.
 15. Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

  Pszczoły chronią przed włamaniem

  Nic nie zagwarantuje 100% ochrony, ale zmniejszy (w różnym stopniu) prawdopodobieństwo włamania. o fosie jeszcze zapomnieliście i moście zwodzonym:)
×