Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  62
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Od 1 lipca 2018 r. zaczął bowiem obowiązywać zakaz sprzedaży (wprowadzania do obrotu) kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303–5:2012.
 2. Proszę się nie bać styropianu. W Polsce większość domów jednorodzinnych ocieplanych jest właśnie tym materiałem. Jeśli buduje Pan w technologii dwuwarstwowej, to styropian będzie umieszczony pomiędzy dwoma niepalnymi warstwami - murem (np. z betonu, ceramiki) i tynkiem (na siatce zatopionej w kleju). W trójwarstwowej technologii zamiast tynku jest kolejna ściana np. z klinkieru.
 3. Na temat wygłuszania ścian działowych wypowiadał się u nas ekspert. Może te informację będą pomocne, gdyby okazało się że ściana z Porotherm 25 cm AKU nie jest satysfakcjonująca. https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/porady/17172-jak-skutecznie-wygluszyc-sciany-wewnetrzne-domu warto również poczytać https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/22624-projektowanie-i-konstrukcja-cichego-domu
 4. W dużych przeszkleniach lepsze będę profile aluminiowe, ale w pozostałych każde dobrej jakości. Solidny (polecany) producent + porządny montaż i każde okna, z drewna, PVC czy aluminium będą wystarczająco dobre. "Producentów" okien jest bardzo dużo, mogą zdarzyć się fuszerki. Przed zakupem dobrze jest obejrzeć okna zamontowane np. na sąsiedniej budowie i nie traktować jako jedynego kryterium niskiej ceny.
 5. Z wypowiedzi wynika, że żaluzje wewnętrzne w domach jednorodzinnych nie jest obecnie stosowane. Coraz bardziej popularne natomiast stają się żaluzje zewnętrze, wyposażone w automatykę sterująca, np. takie Sprawdzają się u Was tak samo jak rolety zewnętrzne?
 6. Jeśli okleina się odwarstwia punktowo klej może pomóc, ale w dłuższej perspektywie okna trzeba będzie wymienić.
 7. Moskitierę, choćby taką zakładaną na profil, warto zamontować w każdym pokoju na oknie, które się najczęściej otwiera. Ostatecznie można się skusić na siatki sprzedawane w supermarketach i samodzielnie "zamontować moskitierę", acz nie będzie ona zbytnio trwała. Jeden sezon powinna wytrzymać.
 8. Żaluzje wewnątrzszybowe na pewno ograniczają konieczność dość uciążliwego mycia żaluzji montowanych na oknach (na wewnętrznych osiada kurz, a zewnętrzne dodatkowo narażone są na deszcz, śnieg, pyłki, liście i inne zanieczyszczenia). W oknach rozkręcanych żaluzje montowane między szybami miały duży sens. Obecnie takie rozwiązanie stosuje się głównie w biurowcach, gdzie całe duże przeszklenia projektowane są kompleksowo i montowane przez wykonawcę.
 9. Bariera w postaci moskitiery na pewno jest najskuteczniejsza. Rośliny mogą się sprawdzić na balkonie. We wnętrzach w miarę skuteczne są wkłady podłączane do gniazdka i świece zapachowe.
 10. Warto... przeczytać całą dyskusję od początku, tam są wszystkie ważne informacje i dyskusja... czy warto.
 11. Niestety rośliny te produkują zapach nieprzyjemny nie tylko dla komarów. Nie każdy jest w stanie wąchać całe lato takie cuda u siebie na parapecie. Moskitiera takiego poświęcenia nie wymaga:)
 12. no no moskitier miało być:) Fajnym rozwiązaniem, oprócz typowych moskitier ramkowych, nakładanych na profil okna, są modele rozwijane, działające podobnie jak rolety. Ramkowe - mocuje się na stałe na cały letni sezon, rozwijane - w dowolnej chwili można zwinąć.
 13. z lekka zbaczając z tematu... nie wyobrażam sobie by mój sąsiad hodował na balkonie pszczoły czy cokolwiek innego pozostając w letnim wątku w blokowiskach zdarzają się nadal imprezy grillowe urządzane na balkonie
 14. Markizy do okien fasadowych pełnią jednocześnie funkcję moskitier. Rolety zewnętrzne zasłaniane wieczorem też mogą ograniczyć inwazję insektów, ale latem nocą właśnie się je odsłania, po upalnym dniu.
 15. Nic nie zagwarantuje 100% ochrony, ale zmniejszy (w różnym stopniu) prawdopodobieństwo włamania. o fosie jeszcze zapomnieliście i moście zwodzonym:)
×
×
 • Utwórz nowe...