Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  57
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Żaluzje wewnątrzszybowe na pewno ograniczają konieczność dość uciążliwego mycia żaluzji montowanych na oknach (na wewnętrznych osiada kurz, a zewnętrzne dodatkowo narażone są na deszcz, śnieg, pyłki, liście i inne zanieczyszczenia). W oknach rozkręcanych żaluzje montowane między szybami miały duży sens. Obecnie takie rozwiązanie stosuje się głównie w biurowcach, gdzie całe duże przeszklenia projektowane są kompleksowo i montowane przez wykonawcę.
 2. Bariera w postaci moskitiery na pewno jest najskuteczniejsza. Rośliny mogą się sprawdzić na balkonie. We wnętrzach w miarę skuteczne są wkłady podłączane do gniazdka i świece zapachowe.
 3. Warto... przeczytać całą dyskusję od początku, tam są wszystkie ważne informacje i dyskusja... czy warto.
 4. Niestety rośliny te produkują zapach nieprzyjemny nie tylko dla komarów. Nie każdy jest w stanie wąchać całe lato takie cuda u siebie na parapecie. Moskitiera takiego poświęcenia nie wymaga:)
 5. no no moskitier miało być:) Fajnym rozwiązaniem, oprócz typowych moskitier ramkowych, nakładanych na profil okna, są modele rozwijane, działające podobnie jak rolety. Ramkowe - mocuje się na stałe na cały letni sezon, rozwijane - w dowolnej chwili można zwinąć.
 6. z lekka zbaczając z tematu... nie wyobrażam sobie by mój sąsiad hodował na balkonie pszczoły czy cokolwiek innego pozostając w letnim wątku w blokowiskach zdarzają się nadal imprezy grillowe urządzane na balkonie
 7. Markizy do okien fasadowych pełnią jednocześnie funkcję moskitier. Rolety zewnętrzne zasłaniane wieczorem też mogą ograniczyć inwazję insektów, ale latem nocą właśnie się je odsłania, po upalnym dniu.
 8. Nic nie zagwarantuje 100% ochrony, ale zmniejszy (w różnym stopniu) prawdopodobieństwo włamania. o fosie jeszcze zapomnieliście i moście zwodzonym:)
 9. Powoli zaczyna się sezon na... komary, meszki i inne kąsające latawce. Jak sobie radzicie z zabezpieczeniem domu przed ich inwazją. Czy macie moskitiery na wszystkich oknach, łącznie z balkonowymi? Jakie rozwiązania polecacie? Sami, przed sezonem, co roku mocujecie siatki, czy decydujecie się na systemowe moskitiery montowane razem z oknami?
 10. Jeśli w łazience będzie wydajnie działać wentylacja to okna drewniane będą jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Obecnie produkowana solidna stolarka jest zabezpieczona przed wilgocią, więc bez obaw można ją stosować w każdym pomieszczeniu.
 11. Na "zbyt ambitnych" włamywaczy receptą jest czujny sąsiad i alarm połączony z monitoringiem i szybkim przyjazdem interwencji.
 12. Pomocna przy właściwym formułowaniu reklamacji i przygotowaniu się do walki o wymianę okien (z niechętnym producentem) może być np. pomoc Federacji Konsumentów, która ma swoich przedstawicieli w każdym województwie i udziela bezpłatnych porad. http://www.federacja-konsumentow.org.pl/63,tu-znajdziesz-pomoc.html W przyszłości warto być w domu podczas prac montażowych i obejrzeć dokładnie okna oraz sprawdzić, czy wszystko działa tak jak trzeba. Wszelkie usterki i niedoróbki koniecznie trzeba wpisać w protokół odbioru z wyznaczeniem terminu naprawy lub wymiany i zapłacić za okna i usługę dopiero po upewnieniu się że została wykonana solidnie.
 13. Ubezpieczenie nie uchroni przed włamaniem, ale przed stratą sporej sumy pieniędzy już zdecydowanie tak Ważne nie tylko w kontekście kradzieży, ale powodzi, pożaru etc. (choć warunki i przedmiot ubezpieczenia nieco inne). Niestety komfort posiadania takiego zabezpieczenia nie dla każdego jest ważny. Oszczędzanie pieniędzy akurat w tej materii może się z lekka nie opłacać. Oczywiście zakładamy optymistyczny wariant, że odszkodowanie nie będzie potrzebne, ale czasem jest.
 14. Obecnie okna obowiązuje wartość 1,1 i nie sądzę, by w ciągu kilku miesięcy tego roku nastąpiła zmiana. Tym bardziej że ciągle można kupić okna o wyższym U, np. 1,3. Proszę o podanie wiarygodnego źródła tych informacji. Domy jednorodzinne to nie obiekty użyteczności publicznej.
 15. Dokładnie tak. Najlepiej kompleksowo podejść do tematu, czyli wyposażyć dom w okna, drzwi wejściowe, rolety i bramę garażową o podwyższonej klasie odporności na włamanie i koniecznie alarm, a najlepiej instalację inteligentną nim zarządzającą . Koszy całości inwestycji będzie jednak wysoki. Warto więc zastanowić się, czy faktycznie mieszkamy w tak niebezpiecznej okolicy i czy np. nie wystarczy "tylko" dobrze skonfigurowany alarm, solidne drzwi i rolety + oczywiście sensowne ubezpieczenie.