Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  33
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Jeśli sprzedawca i producent nadal nie będą chcieli uznać reklamacji, warto skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, np. Europejskie Centrum Konsumenckie Polska/ECC Poland Pl. Powstańców Warszawy 1 00-950 Warszawa tel.: +48 22 55 60 241 www.konsument.gov.pl Pracują tam prawnicy, którzy bardzo rzetelnie traktują każdą sprawę i starają się pomóc. Doradzą w jaki sposób skutecznie domagać się naprawy lub wymiany drzwi.
 2. Jeśli dom nie ma centralnej wentylacji mechanicznej, to zapewne do łazienki na poddaszu napływa powietrze z pozostałych pomieszczeń (pokoje z oknami z opisanym rekuperatorem) przez np. podcięcia w drzwiach.
 3. Z rysunku wynika, że największe zyski ciepła będą w nocy, między 24 a 6 rano, przy najniższej temperaturze zewnętrznej, co wydaje się dość oczywiste. Latem, powinno być odwrotnie, czyli chłodniejsze powietrze powinno napływać do pomieszczenia w szczycie upałów, gdy różnica temperatury wewnątrz i na zewnątrz będzie największa. Pod warunkiem, że technicznie jest taka możliwości i rekuperator sam jest na tyle dobrze izolowany, że nie będzie się nagrzewał od słońca.
 4. To jest nowy produkt, dane zapewne "laboratoryjne", ciekawe jakie będą opinie użytkowników. "Rekuperator" montuje się tylko na jednym oknie w pomieszczeniu. Intensywnością wentylacji można sterować. Latem jej wydajność będzie kiepska, ale zimą może się sprawdzić.
 5. Jeżeli w całym domu sprawnie działa wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, to montaż dodatkowej naokiennej na poddaszu nie jest już potrzebny. Rozwiązanie to ma największy sens właśnie w domach z wentylacją grawitacyjną. Zimą może dać zauważalne oszczędności na ogrzewaniu poddasza. tu jest trochę więcej szczegółów http://www.velux.pl/produkty/wentylacja/wentylacja-z-rekuperatorem-do-okien-dachowych#danetechniczne
 6. Tu można o tym poczytać http://www.velux.pl/produkty/wentylacja/wentylacja-z-rekuperatorem-do-okien-dachowych Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
 7. W jakim stopniu wentylacja okien dachowych z rekuperatorem może zastąpić tę typowa, montowaną centralnie w całym domu? Nowatorskie rozwiązanie od niedawna dostępne na naszym rynku wydaj się ciekawą alternatywą, szczególnie jeśli w domu jest wentylacja grawitacyjna. Przepływ powietrza można regulować ręcznie lub automatycznie. Czy warto wyposażyć w nią okna na poddaszu?
 8. Rolety rzymskie są fajne, ale mocuje się je inaczej niż ciężkie żaluzje z drewna. Czy wiercąc otwory montażowe w profilach utraci się gwarancję na okna?
 9. Wszelkie osłony wewnętrzne do dobra alternatywa. Tańsza na pewno, acz mniej wygoda. Jednak w nowych oknach koszt montażu żaluzji międzyszybowych może nie być opłacalny ekonomicznie. Poza tym bardzo niewiele firm oferuje takie produkty.
 10. Za garaż wolnostojący płaci się też większy podatek, niż za garaż w bryle domu. Niektórzy by tego uniknąć łączą oba budynki wspólnym dachem (pomiędzy mają dodatkową wiatę) i traktują je jako całość.
 11. Czy jest jakiś nieinwazyjny sposób by do nowych okien zamontować drewniane żaluzje, które do starych są przymocowane na wkręty - dziury w profilach? Część sprzedawców twierdzi, że w nowych profilach można wiercić dziury, nie wpływa to na trwałość okna ani na utratę na nie gwarancji. Inni, uważają, że nie da się do nowych okien takich żaluzji (ciężkich, drewnianych) zamontować, chyba że mocując do ściany, ale zasłoniętego okna nie da się otworzyć. Poza tym wygląda to fatalnie. Jak to jest w praktyce? Montował ktoś drewniane żaluzje na nowych oknach?
 12. Czyli jak ze wszystkimi wyborami, powinny być dostosowane do konkretnych potrzeb. Osobiście uważam, że garaż musi być duży, bo ma służyć jako dodatkowe pomieszczenie gospodarcze z funkcją parkowania - właśnie w takiej kolejności. Samochód, to tylko samochód, nie musi mieć swojego pokoju, acz zdecydowanie przyjemniej wsiada się do niego bez konieczności odśnieżania, etc. Drzwi są moim zdaniem więc niezbędne, kwestia, czy w bramie garażowej czy oddzielne, zostaje do rozstrzygnięcia na etapie dopracowywania projektu.
 13. Dom jest w planach, na razie dość odległych. Przed budową dylematów jest milion. Drzwi w garażu są jedynym z nich.
 14. Fakt, łopata do śniegu i sanki są na czasie, acz odwilż, przynajmniej w Wawie, więc szybciej rower może być potrzebny
 15. Kluczowa chyba jest tu również wielkość garażu i to, co w nim, oprócz aut, zamierzamy przechowywać. Jeśli, jak to najczęściej bywa, samochody stoją tuż za bramą, a "składzik" jest z tyłu, lub z boku, to oddzielne drzwi warto mieć właśnie z tej strony, czyli przeciwnej do bramy. Kwestia wychładzania ogrzewanego garażu, też nie jest bez znaczenia, acz zimą zwykle rzadko wyciąga się rower czy kosiarkę:)