Skocz do zawartości

Piotr_Budowniczy

Uczestnik
  • Posty

    112
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Piotr_Budowniczy's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

7

Reputacja

  1. https://www.castorama.pl/szpachla-comensal-trapezowa-gladka-15-cm-zab-4-x-4-mm/5902060100964_CAPL.prd tego typu packa 4x4 mm będzie okej? Po ścianie posmaruje, a jak będzie mało to jeszcze po kamykach przejadę od spodu. W zasadzie taką małą powierzchnie mógłbym kleić na mamuta, tylko że zeszłoby 3-4 tubki, ale worek kleju tańszy i będzie zgodnie ze sztuką. worek 22,5 kg na 2,6m2 to też trochę przesada, ale mniejszych atlas geoflex nie ma. A coś do 10 kg konkretnego da się kupić? Albo gotowego w wiaderku?
  2. Kamyki mają 8 mm grubości, wielkość kamyków to 2-5 cm, a cały kafelek z mozaiką 30x30cm.
  3. o niee, nie chcę efektu zlicowania z kamieniem bo wtedy by to wyglądało jak okładzina z pvc. Mają wystawać kamyki. o Panie... te kamyki mają wymiary średnio około 3x3 cm. Wcierając tylko w szczeliny to ja to będę robił 10 godzin.. Właśnie tego chce uniknąć.
  4. Nigdy nie fugowałem, a to jest trochę głęboka woda jak na pierwszy raz... Czyli na całą powierzchnie naciapać fugi i rozcierać żeby zlicowały się z kamieniem? Jak fuga wyschnie to się skurczy?
  5. Hej, Mam taką mozaikę z kamyków do wykończenia ścianki w kuchni: Nie wiem jak się do tego zabrać. W internetach zdania są podzielone - jedni mówią że tylko fugi cementowe, a drudzy że tylko fugi silikonowe, a jeszcze w innym źródle napisali że nie trzeba fugować, bo klej cementowy wyjdzie między szczelinami i będzie ok. W to ostatnie rozwiązanie chciałbym wcelować, bo nie wyobrażam sobie fugowania takich nieregularnych szpar. Jak to kleić? Jaki grzebień do kleju? Jaki klej lub klejo-fuga?
  6. Piękne rękodzieło, aż miło zawiesić oko na taką instalacje.
  7. Jeśli chcesz korzystać z wyrzynarki i nie uszkodzić laminatu, to polecam brzeszczot: https://allegro.pl/oferta/mps-3441-f-brzeszczot-do-wyrzynarek-u-101-bif-11958562431 Cięcie trzeba robić od strony laminatu i wychodzi czyste, a z drugiej strony małe odpryski. Sam ciąłem front kuchenny i byłem zaskoczony że wyszło mi tak idealnie, a byłem przygotowany na listwę maskującą. Razem z prowadnicą zrobioną z poziomicy i dobrym brzeszczotem zjechałem tylko 1 milimetr na metrze, tylko trzeba trochę wyczucia, dokładności i cierpliwości. Ale jeśli masz dużo cięć to lepiej już zainwestować w jakąś piłę.
  8. sam się przymierzałem do baterii podtynkowych, ale jak zobaczyłem jakie to są koszta za zwykłą wajche wystającą ze ściany, to wybrałem natynkową za 1000 zł z termostatem i wyszło 2 razy taniej (w skali produktów hansghrohe). Raz, że podtynkowa bateria potrzebuje kosztownego zestawu podtynkowego który musi być kompatybilny z baterią, cała instalacja może być skomplikowana i kosztowna jeśli zlecasz wykonawcy, w przypadku awarii trzeba skuwać żeby się do tego dostać, a sama bateria (wajcha) kosztuje tyle co bateria natynkowa. Ładnie to wygląda, ale moim zdaniem szkoda zachodu.
  9. Chcę odkopać temat, bo zrealizowałem te rure do okapu z przepustów 204x60mm i krótkiego elastycznego na łączenie. Tam jeszcze dochodzi 1 szafka wisząca i mieści się co do milimetra zarówno przy ścianie, jak i suficie.. Mam tutaj nieładne kąty 90 stopni, ale innego wyjścia nie miałem w tej sytuacji. Jest za mało miejsca. Gdyby tylko wylot 125mm był bardziej wgłębi kąta, to by było idealnie, ale deweloper niestety nie przewidział że w kuchni ludzie będą instalować szafki wiszące, które są zwykle płytkie. w środku, przy wylocie wygląda to tak: no cóż, lepszy taki wyciąg niż obieg zamknięty z pochłaniaczem, prawda?
  10. Pergo bergen 8mm https://greenfloor.sklep.pl/pergo-bergen-dab-pier-l0346-05010?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=c77c4ba6-7adf-5457-26f6-c3ee8dd10ef4
  11. Jaki podkład pod panele laminowane będzie najlepszy - szukam dość grubego podkładu na 6 mm żeby zrównać się z płytką. -Nie ma ogrzewania podłogowego, -pod posadzką mam sąsiada w bloku, -wylewka z nierównościami do 1 mm, -pomieszczenie to salon i sypialnia. Czy można użyć 2 podkładów? np. 2 razy 3 mm? Chętnie bym dopłacił parę złotych do czegoś dobrego, ale jeśli w tym przypadku nie ma to większego znaczenia, to wydaje mi się że polistyren ekstrudowany (XPS) jest najlepszą opcją.
  12. przy zacierce nawet drobnym papierem (220) zawsze jakiś kamyczek się dostanie i powstają takie ryski. To jest ściana tynkowana, bez gładzi. Liczę na to, że podkład całkowicie zniweluje te ryski. Jeśli nie to będę zły.
  13. W mieszkaniu deweloperskim mam tynk na kilku ścianach, który jest dość gładki i nie trzeba robić na nim robić gładzi, jednak zdarza się na ścianie jakiś zadzior, który punktowo zeszlifowuje siatką ścierną 120-220, ale po takim szlifowaniu pozostają drobne ryski, ziarnistość itp. (w przypadku ściany gdzie położyłem gładź, to nie ma takiego problemu). Te defekty są widoczne z bliska jak się przyjrzę ścianie, albo lekko wyczuwalne pod ręką. Czy podkład pod farby zniweluje tego typu ryski? Na sąsiedniej ścianie zrobiłem gładź i też wypadałoby tam użyć tego samego podkładu żeby uzyskać ten sam kolor na obu ścianach? A co z gruntowaniem? Trzeba najpierw?
  14. Ooo, rzeczywiście! Genialne, że też o tym nie pomyślałem. Mój model płytki nawet ma czarną wersję. To są obrazki tych materiałów. Do tego czarna fuga do tych jasnych płytek 80x80 by też wyglądała super (o ile równo je ułożę...) Mam sporo elementów czarnych w kuchni, tj. stelaż (do stołu wolnostojącego), lampa, spód lameli, maskownice, uchwyty, więc to super pomysł! Na symulacji też się prezentuje bardzo elegancko Dzięki za pomysł!
×
×
  • Utwórz nowe...