Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

animus

Uczestnik
 • Posty

  13 954
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  117

Wszystko napisane przez animus

 1. Systemowe są jeszcze słabsze na zapalenie sadzy w kominie, a wełna w takiej temperaturze wyparuje.
 2. Nie wiem czy to Ty nie szukałaś kiedyś czegoś takiego. Puszka elektroinstalacujna do dociepleń gniazdo. https://allegro.pl/kategoria/elektryka-i-akcesoria-puszki-elektryczne-256021?string=Puszki do dociepleń KOPOS&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Button&bi_c=Category&bi_term=Puszki elektryczne&bmatch=baseline-var-n-hou-1-1-0313
 3. animus

  wydajnosc eko?

  No nie, ekogroszki z kalorycznością to mają spore wahania, od ekogroszku czeskiego 19-20 MJ/kg, ekogroszku ruskiego 20-25MJ/kg i 25-30MJ/kg dla wysokokalorycznych węgli kamiennych polskich. A sprzedawcy z tych wręgi komponują jeszcze mieszanki pod różnymi nazwami, zakup to loteria. Varmo ma kaloryczność monitorowaną 28-30MJ/kg, stalą wilgotność 2-4% i wielkość. Tu nie kupujesz wody w worku, lejącej się po nogach.
 4. animus

  wydajnosc eko?

  Raczej z miału ale Raczej z flotokoncentratu węglowego i lepiszcza, ale tu chodzi o powtarzalność produktu w trakcie jego spalania na palniku, kaloryczność, wilgotność i jego wymiary.
 5. animus

  wydajnosc eko?

  Ekogroch to kopalina i nie ma aż tak stabilnej kaloryczności, mniejsze wahania kaloryczności są np. w pellecie węglowym Varmo.
 6. animus

  wydajnosc eko?

  https://allegro.pl/listing?string=ekogroszek wesola&order=m&bmatch=baseline-var-n-hou-1-4-0313
 7. W takim razie dam znać kiedy tynk po odpada ze ścian. Trudno powiedzieć czy dożyjemy, może to długo trwać.
 8. Źle mnie zrozumiałeś, zakleiłeś powierzchownie to i sobie wisi do czasu aż nie spadnie. Gdyby pękła ściana to by to pracowało i się rysowało co jakiś czas.
 9. Musisz jedno zrozumieć, to nie popękała ściana tylko popękał tynk na niej.
 10. Mam, jednak kiedyś piłem tylko kawę, po pewnym czasie kawę z prawdziwą śmietaną, potem kawę z mlekiem, teraz piję mleko z kawą, ale to nie są tanie rzeczy. Tak nie do końca, z pewnymi przerwami.
 11. Przecież nie napisałem że jesteś idiotą, więc się nie obrażaj, nie wierzę, że nie wiesz, gwoździe można zastąpić wkrętami i wkręcać je w to miejsce, ale nie daj Bóg Tylko przykręca się dolną część wpustu do legara.
 12. W takim razie pozostaje zrobić uziom otokowy, lub uziom promieniowy. Połączenia najlepsze na zgrzewy egzotermiczne.
 13. Można odkuć w 4 rogach, dospawać wąsy z bednarki, zalać miejsca łączeń ponownie betonem, ale uzgodnić to najpierw z KierBudem i z wykonawcą płyty.
 14. Codo szybra, to on jest dla idiotów, najlepiej wyciąć to. A jeżeli chcesz zacząć oszczędzać to najpierw okna, styropian na ściany i ocieplić strop czy co tam masz, stropach.
 15. Ocynk niestety rozpuści się zanim beton zwiąże. Spawanie też wypala ocynk, zresztą wiercenie otworu na śrubę, też miejscowo uszkadza powłokę, ale w mniejszym stopniu.
 16. Chyba potrzebny cyklon-B. Kto wywali tyle kasy i jeszcze na ocieplenie, okna....... Może dotacja?
 17. No to jest problem, bo ktoś będzie musiał tu zainwestować. Kocioł "samorobka" nie wiadomo czy dolny, czy górny, a może górno-dolny, to najgorsza odmiana.
 18. To ja próbuję. Dodałem 2 przymiotniki, żeby było Ci łatwiej i wyszła głupota
 19. Wątpię, żeby do kotła samoróbki ktoś dokupił taki ster, ale dopóki autor nic tu nie naskrobie, to pozostało gdybanie.
×
×
 • Utwórz nowe...