Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

animus

Uczestnik
 • Posty

  17 317
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  179

Wszystko napisane przez animus

 1. Trzymałem na budowie drewno bukowe, pod zadaszeniem z rok czasu, w trawę wysypało się tam sporo kory, w następnym roku rosło tam pełno podgrzybków, w środku miasta, najbliższe drzewo 100m od tego terenu, niektóre grzyby wykrzywione podnosiły kapeluszami tą korę jak rosły.
 2. To się samemu robi, przez maszynkę mielisz. Bry.
 3. A skąd pewność, że zostały wypełnione betonem? Więc jeżeli budowanie z nich to taki problem to dobrze, że piszący ostrzega innych przed wybraniem tej technologii.
 4. Przesadzić w odpowiednie miejsce nie kolidujące, cena przesadzenia większego drewna w obrębie działki powinna być do przełknięcia.
 5. To odważna teoria tak jak i ta: Załóżmy, że montujemy instalację FV na dachu z kredytu i jeżeli nie damy się naciągnąć na drogą mikro instalację montowaną przez firmę X, to teoretycznie przez następne 10 lat płacimy tyle samo co przed montażem paneli, ale nie do firmy sprzedającej energię elektryczną, a do banku. Po dziesięciu latach również teoretycznie następne dziesięć lat mamy prąd darmowy. Czyli upraszczając, obniżyliśmy sobie rachunki przez 20 lat o połowę. Płacąc około 200zł miesięcznie to kwota 24.000 zł. Teraz patrząc na to ekologicznie, po 20 latach chcem
 6. A czym jest zalane wnętrze bojlera? To Woda CWU? Na powrocie obok. Tak. Przy grubych rurach pompa m co robić lepiej mieć dwie pompy. Oczywiście, że to schemat uproszczony.
 7. A co za czynnik w bojlerze, czym bojler zalany? Dwa odpowietrzniki. Pompa do ładowania bojlera może zostać zainstalowana przy samym piecu. Spadki do możliwości opróżniania instalacji wskazane.
 8. Kup Pan wałek. Ale to nie są tanie rzeczy. https://www.olx.pl/d/oferta/walek-do-zaprawy-kleju-CID628-IDIWsHl.html#71ffe983b6
 9. Potrzebny projekt, tak w ciemno to może wentylację z byłej kuchni podłącz do łazienki, a tą z łazienki daj do nowej kuchni, zrezygnuj z gazu wstaw płytę indukcyjną.
 10. To chciałeś wbijane w ziemię, czy taniej wyszło? Z czasem przy ziemi nie będzie korodować, profil jest w ocynku, może od razu odkopać z 0,5 m i czymś zabezpieczyć newralgiczne miejsce, to było wbijane. Masz dużo miejsca jeszcze nawet na jeden rząd. Do mycia wygoda, ale jakby ze 2 metry wyżej to dać to jakby tego nie było. Może jeszcze jakimś delikatnym płotem odgrodzisz przed dziećmi.
 11. Super, poszło, u mnie dziś zima wróciła na całego, co za firma i jakie panele wybrałeś?
 12. To też możliwe, że ten zawór B. nie ma zaworu zwrotnego ale większość ma i zdarza się, że np. pakuły wlezą pod zaworek i nie masz już zamknięcia wody. Mógł się środek rozlecieć lub uszkodzić przy wymianie, albo pakuły.
 13. Na samej górze (nad wielgaśnym napisem Budujemy Dom) to po lewej, klikasz w podczytywacz. Wybierasz - Moje załączniki.
 14. Uzyskałaś prawdopodobnie 100% przestrzeni załączników, czyli osiągnęłaś limit, hmm... jaki tu jest limit? Weź się za sprzątanie.
 15. Lucky. Owszem taka modernizacja nie jest droga, robocizna pewnie droższa od materiału, również polecam taki montaż. Jednak problem Pawła1587 będzie nadal występował, dopóki nie zamontuje dodatkowego zaworu zwrotnego lub nie wymieni tego zaworu bezpieczeństwa na sprawny, ten zawór to dwa w jednym, czyli zawór bezpieczeństwa z zaworem zwrotnym, a najwidoczniej zawór zwrotny w tym zaworze bezpieczeństwa "nie trzyma" nie spełnia swojej roli, czasami tak się zdarza prze miniaturyzację to taka trochę "chińska lipa" ten zaworek.
 16. Jest jeszcze jedna sprawa, antyskarżeniaka montuje się za wodomierzem i to są koszty po stronie właściciela. tu jeszcze wchodzi w grę modernizacja przyłączą, a takową robi się w porozumieniu z wodociągami wtedy jest nakaz montażu antyskażeniaka. Pawel1587 chyba tylko przerabiał instalację wewnątrz łazienki a to inna bajka.
 17. A nie czasem jeżeli instalacja jest z przed 2002 roku, i przyłącze nie było wymieniane po tej dacie to obowiązku nie ma? A zawór wrotny powinien założyć pomiędzy spłuczką a bojlerem na rurze zasilającej, spłuczka w trakcie napełniania powoduje spadek ciśnienia wody i dlatego woda napływa z obu kierunków do spłuczki, nie zastosowano gradacji średnic więc potrzebny zawór zwrotny.
 18. To nadproża powinny pozostać po zamurowaniu otworu okiennego.
 19. Żeby wykluczyć winę instalacji, proszę znaleźć gdzieś nową instalację z bolcem i przetestować sprzęt. Co do pyłu to zależy od jego ilości i czy wilgotny dostał się do wnętrza, to raczej serwis odpłatnie wyczyści, w innej sytuacji próbować przedmuchać sprężarką. Jeżeli po przedmuchaniu na nowej instalacji, ma nadal przebicie, to trzeba do serwisu. Proszę to robić ostrożnie,
×
×
 • Utwórz nowe...