Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Co to za roślina?

Masz roślinę i nie wiesz jak się nazywa? Wstaw jej zdjęcie.
Może inni użytkownicy forum pomogą Ci ją rozpoznać?

20 tematów w tym forum

• 24 odpowiedzi
    • 11562 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 1840 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1524 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1022 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 5130 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2053 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1356 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1977 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2216 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3685 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3374 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3866 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3662 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4256 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3516 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4044 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3832 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 5378 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 4489 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4210 wyświetleń
  • Najnowsze posty

• Witam, mam następującą sytuację. Remontuję mieszkanie na 3 piętrze zabytkowej kamienicy. Remont generalny, zbiłem stare tynki ze ścian bo już się sypały jak piasek, więc został sam mur. Na węwnętrzne ściany planuje po zagruntowaniu przykleić bezpośrednio na mur płyty XPS do izolacji cieplnej. Znalazłem płyty Climapor firmy Sarpoor o grubości 4 i 7 mm. Wydaje mi się to być trochę mało, gdyż czytałem na różnych stronach, iż warstwa izolująca powinna mieć conajmniej 5 cm. Inni producenci (Synthos, Austotherm, BASF) oferują płyty znacznie grubsze od 2 do 12 cm w podobnej cenie. Pytanie jest, dlaczego płyty Climapor 7 mm są droższe od n.p. płyt Synthos Prime S 3 cm, skoro to ten sam materiał? Czy w moim przypadku płyta Climapor jest za cienka? Może się nadaje tylko do dodatkowego docieplenia od wewnątrz przy już istniejącej izolacji od zewnątrz? Czy płyty Synthos Prime również można (jak przy Climapor) pomalować farbą bez konieczności tynkowania? Bardzo cięzko jest znaleźć jakichkolwiek informacji na moje pytania w internecie. Za odpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Kamil
    • Witam Ja fachowcem nie jestem, ale mam takie rozwiązanie, kotłownia w budynku gospodarczym oddalonym o 6 m.
      Mam tak jak pisze ekspert Cezary, w kotłowni układ pieca otwarty, naczynie wzbiorcze wisi nad kotłem, ciepło przekazywane do zamkniętej instalacji poprzez wymiennik ciepła. W małym obiegu kocioł-wymiennik jedna pompa (dodatkowa zaleta wymiennika - ochrona powrotu kotła).  Do budynku ciepło przekazywane przez rurociąg z Pexa, zasilanie i powrót, innych rur nie ma (plus przewody sterujące). Zbiornik CWU umieszczony w budynku mieszkalnym, nie goń wody CWU z kotłowni, bo straty będą duże.
      Na kotle mam ustawione 63 *C, za wymiennikiem 58 - 59 *C, w domu na zasilaniu 1 - 1,5 *C mniej (strata na przesyle) spokojnie wystarcza do ogrzania CWU, dalej mam zawór 4D w celu możliwości ustawienia temp na grzejniki (tak, mam 3 grzejniki) i dalej termostatyczny 3D, który "dobiera" wodę do podłogówki (reszta domu w OP).
      Owszem, instalacja jest trochę rozbudowana, ale chciałem mieć możliwość, regulacji temperatury w każdym "miejscu" instalacji, znam siebie, najpierw na czymś przyoszczędzę, a potem zły, że mogłem mieć, a nie mam
      Na forach często odradzają wymiennik, u mnie działa 7 sezon i jest OK, i z punktu bezpieczeństwa instalacji chyba najlepsze rozwiązanie
    • Ale sklep ogrodniczy zareklamowany
    • No właśnie - ja mam napęd od markowego BFT - ale nawet jakbym nie miał budżetu to do głowy nie przyszłoby mi majstrowanie napędu samodzielnie.
    • Ja bym pozostał przy mniejszej łazience po spojrzeniu na plan? Czy masz już wybrane wyposażenie łazienkowe? Czy to tylko podglądowy projekt? Wannę polecałbym trochę większą, najlepiej na całą ścianę. Szerokość łazienki to w tej chwili 182 cm - np. wanna Roca Linea ma długość 180 + 2 cm do zabudowania i masz bardzo komfortową łazienkę.
    • Jakie pytanie taka odpowiedź
    • Oby nie był to efekt wybuchowy
    • Dla pewności kupił bym po jednej sztuce z każdego rodzaju, wymieszał wszystko i posiał, efekt zadowalający murowany.
    • Gość Jarosław
      Cena,terminy wg ustaleń Towar godny polecenia. Fachowa obsługa 5+
    • Dokładnie - okucia zostały źle zamontowane przez producenta. Zgłaszam problem - zobaczymy co zaproponują. Początkowo stwierdzili, że "to nic takiego", ale ,nie to nie przekonuje. Najchętniej wymieniłbym to ościeże.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi