Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Qworum

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O Qworum

 1. moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  Ja wysłałem swoją drugą połówkę na początku sezonu po moskitierę. Myślałem, że kupi gotowe już na wymiar. A tu niespodzianka bo dostałem kilka m b takiej białej siateczki (kupiona w sklepie z tkaninami), do tego kilka listewek, wkręty do drewna i małe zawiasiki Takim oto sposobem zrobiłem sobie sam moskitiery na wymiar okien (ten kto ma stare drewniane niewymiarowe zna ból). Tak teraz mam zamontowane je zamiast skrzydła wewnętrznego.
 2. Pomoc we wzmocnieniu fundamentów

  Idzie go poprawić ale ryzyko jest i to dość duże. Jak się to robi ostrożnie to można je ograniczyć do minimum. Poszukaj firmę, która ma na koncie kilka takich robót i spróbuj może się uda bo mur pruski naprawdę piękny. Hm 100 lat... może już siedzieć na tym konserwator...
 3. Może się zdarzyć, że potrzeba będzie dodatkowego wzmocnienia gruntu. Czego nikomu nie życzę bo to dodatkowy koszt. Mieszkam na terenach gdzie często gęsto zdarzają się grunty podmokłe i ludzie na nich stawiają domy. Znajomy musiał się posiłkować aż kolumnami budowanymi przez firmę profesjonalną. Z tym, że on oprócz domu stawiał też halę do produkcji. Bodajże firma http://aprofi.pl/budownictwo-inzynieryjne/ wykonywała mu te wzmocnienia. Dom jak na razie stoi i hala też tym bardziej, że tiry co i rusz tam jeżdżą i nic nie widać, żeby się zruszyło. A u niego też w badaniach wyszło, że niby jest około 3 m do warstwy nośnej, a przy kopaniu niespodzianka.
 4. Jak wrócę do domu to postaram się coś wkleić. Znalazłem podobną na necie tylko ta jest zrobiona z palet, a moja ze zwykłych normalnych desek i z drugiej strony mam płytę białą kartongips (do wyświetlania filmów z projektora). A i ja mam wzmocnienia z kwadratowych belek od dołu do góry oraz górą poprzeczną, która łączy wszystkie. Ponadto jest wbudowana ona w ścianę.
 5. może składowe elementy domów? Albo inne takiego typu rzeczy
 6. domek

  Powietrze ciepłe idzie do góry
 7. Do Zenek Zrobioną mam ją z drewna wmontowaną w ścianę i przechodzi mi do podłogi, a z nią jest montowana za pomocą specjalnych dużych kołków. Robił mi to znajomy. No i moja ściana jest taka z dziurami z jednej strony żeby "kwiatek miał się po czym piąć"
 8. O ile jeszcze jesteś wisienka_77 na tym forum to podaję Ci namiar na firmę, która wiem, że robi zabezpieczenia na naprawdę słabych gruntach możesz się zapytać ich tam jak to wygląda cenowo http://aprofi.pl
 9. Fajne to ja mam podobnie zrobioną garderobę. też bez łączenia z sufitem
 10. różnie z tym bywa. Ja mam drzwi od stolarza zamek z żelaźniaka i jak na razie nie narzekam już 10 rok mi służą
 11. Galeria fuszerki

  Sami mistrzowie na tej planecie
 12. Gdzie kupujecie rośliny?

  Nie zawsze tak jest. Moja druga połówka już od ponad roku urządza ogród i co rusz dokupuje i to przez internet. Sklep sprawdzony, na miejscu wszystko uprawiają sami, w Dębicy chyba jak dobrze pamiętam. O tu mam ich stronę http://podkarpackiesady.pl
 13. kamień w czajniku

  Woda z octem w proporcji 1:2 albo kwasek cytrynowy wsypać torebkę, zalać wodą i zagotować po pół godzinie. Też działa.
 14. domek

  Myślę, że 20 m to za mało. Ja bym proponował coś około 30 minimum. I to z poddaszem użytkowym. Dlaczego? Bo taki łatwiej ogrzać niż parterówkę. Będziesz się chciał zająć majsterkowaniem to Ci się przyda dodatkowy pokój.
 15. Gleba, pył, torf - czy można się budować?

  Z tego co udało mi się wyczytać w tabelce to masz grunt spoisty plastyczny Myślę, że drenaż terenu plus folia przed podsiąkaniem żeby wody nie było i zabezpieczenie gruntu przed osiadaniem czy wypychaniem na zewnątrz. Możesz sobie zabezpieczyć montując kolumny DSM. Wiem, że wykonuje to m. in. ta firma http://aprofi.pl/ Zresztą mają tam różne sposoby zabezpieczania gruntu. Możesz zadzwonić i się zapytać co polecają i za ile.