Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Qworum

Uczestnik
 • Posty

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O Qworum

 • Ranga
  Początkujący
 1. Ziemianka

  Ziemianka jest super, u rodziców jest taka, jabłka z własnego sadu. Nawet w czerwcu dobre do jedzenia. Brat trzyma w niej wino. Piękna sprawa
 2. Zmiana klasy ziemi

  Pewnie masz rolną, czyli odralniasz tylko ten mały kawałek pod dom i z tym dopiero potem się bawisz dalej. Na takie coś prędzej się zgodzą. Z tym, że sprawdź sobie co i jak dokładnie bo czasem nabierają wody w usta i słyszysz, że tak się nie da panie!
 3. I nie ma się mniej lub bardziej upierdliwych sąsiadów za ścianą. W tych blokach budowanych obecnie to ściany z kg chyba bo słychać jak sąsiad tv ogląda, kolacje sobie robi czy do kibla idzie (mieszkałem pół roku). Odechciało mi się kupna mieszkania, teraz remontuję dom, idzie mi jak po grudzie bo to stare budownictwo i myśl technologiczna zabójcza (żeliwne rury kan.). Poza tym ogród, w ogrodzie grill, ognisko, hamak, własne warzywka i owoce. Dzieciaki mają gdzie się wybiegać. Roboty mam 2 x więcej ale jakbym miał wybierać raz jeszcze to zdecydowanie dom.
 4. Ja podlewam deszczówką ogród i jak na razie nie narzekam. Na zimę muszę tylko opróżniać zbiornik
 5. Ja myślałem o takim stąd http://www.rkglass.pl/index.php/oferta/sprzedaz-szkla antisol do zamontowania w pokoju zimowym. Ma być tam dużo roślin i nie wiem czy przez ten antisol wpadnie to światło, które jest potrzebne roślinom.
 6. moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  Nie nie, bo będę musiał po raz drugi się męczyć Nie mam czysto białej tylko taki coś jakby piasek. Pod kolor elewacji...
 7. moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

  Ja wysłałem swoją drugą połówkę na początku sezonu po moskitierę. Myślałem, że kupi gotowe już na wymiar. A tu niespodzianka bo dostałem kilka m b takiej białej siateczki (kupiona w sklepie z tkaninami), do tego kilka listewek, wkręty do drewna i małe zawiasiki Takim oto sposobem zrobiłem sobie sam moskitiery na wymiar okien (ten kto ma stare drewniane niewymiarowe zna ból). Tak teraz mam zamontowane je zamiast skrzydła wewnętrznego.
 8. Pomoc we wzmocnieniu fundamentów

  Idzie go poprawić ale ryzyko jest i to dość duże. Jak się to robi ostrożnie to można je ograniczyć do minimum. Poszukaj firmę, która ma na koncie kilka takich robót i spróbuj może się uda bo mur pruski naprawdę piękny. Hm 100 lat... może już siedzieć na tym konserwator...
 9. Może się zdarzyć, że potrzeba będzie dodatkowego wzmocnienia gruntu. Czego nikomu nie życzę bo to dodatkowy koszt. Mieszkam na terenach gdzie często gęsto zdarzają się grunty podmokłe i ludzie na nich stawiają domy. Znajomy musiał się posiłkować aż kolumnami budowanymi przez firmę profesjonalną. Z tym, że on oprócz domu stawiał też halę do produkcji. Bodajże firma http://aprofi.pl/budownictwo-inzynieryjne/ wykonywała mu te wzmocnienia. Dom jak na razie stoi i hala też tym bardziej, że tiry co i rusz tam jeżdżą i nic nie widać, żeby się zruszyło. A u niego też w badaniach wyszło, że niby jest około 3 m do warstwy nośnej, a przy kopaniu niespodzianka.
 10. Jak wrócę do domu to postaram się coś wkleić. Znalazłem podobną na necie tylko ta jest zrobiona z palet, a moja ze zwykłych normalnych desek i z drugiej strony mam płytę białą kartongips (do wyświetlania filmów z projektora). A i ja mam wzmocnienia z kwadratowych belek od dołu do góry oraz górą poprzeczną, która łączy wszystkie. Ponadto jest wbudowana ona w ścianę.
 11. może składowe elementy domów? Albo inne takiego typu rzeczy
 12. domek

  Powietrze ciepłe idzie do góry
 13. Do Zenek Zrobioną mam ją z drewna wmontowaną w ścianę i przechodzi mi do podłogi, a z nią jest montowana za pomocą specjalnych dużych kołków. Robił mi to znajomy. No i moja ściana jest taka z dziurami z jednej strony żeby "kwiatek miał się po czym piąć"
 14. O ile jeszcze jesteś wisienka_77 na tym forum to podaję Ci namiar na firmę, która wiem, że robi zabezpieczenia na naprawdę słabych gruntach możesz się zapytać ich tam jak to wygląda cenowo http://aprofi.pl
 15. Fajne to ja mam podobnie zrobioną garderobę. też bez łączenia z sufitem