Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Zieleń

Posiadasz piękne, unikatowe okazy roślin? Pochwal się nimi i porozmawiaj o problemach w uprawie z innymi miłośnikami zieleni

120 tematów w tym forum

• 6 odpowiedzi
    • 906 wyświetleń
  1. Lawenda

• 22 odpowiedzi
    • 10081 wyświetleń
  2. Klon

• 50 odpowiedzi
    • 16202 wyświetleń
  3. Jaka trawa na moją działkę?

• 52 odpowiedzi
    • 40133 wyświetleń
  4. Pytanie o nawóz

• 2 odpowiedzi
    • 1764 wyświetleń
  5. Gdzie kupujecie rośliny?

• 64 odpowiedzi
    • 39028 wyświetleń
    • 26 odpowiedzi
    • 3124 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 20967 wyświetleń
  6. Jesienne nawożenie trawnika

• 5 odpowiedzi
    • 2675 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 2437 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2648 wyświetleń
  7. pecherznica

• 4 odpowiedzi
    • 2025 wyświetleń
  8. rododendrony

• 13 odpowiedzi
    • 9642 wyświetleń
  9. Aeracja trawnika

• 28 odpowiedzi
    • 4308 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 8585 wyświetleń
  10. kwiaty w domu

• 12 odpowiedzi
    • 9839 wyświetleń
  11. rośliny owadożerne

• 14 odpowiedzi
    • 9995 wyświetleń
  12. trawa

• 96 odpowiedzi
    • 56737 wyświetleń
  13. Drzewka owocowe

• 61 odpowiedzi
    • 40164 wyświetleń
  14. Maliny

• 12 odpowiedzi
    • 14363 wyświetleń
  15. nawożenie trawnika

• 15 odpowiedzi
    • 20890 wyświetleń
  16. wrzosy

• 21 odpowiedzi
    • 19707 wyświetleń
  17. Maliny

• 10 odpowiedzi
    • 7982 wyświetleń
  18. Jak zbudować małą szklarnię?

• 79 odpowiedzi
    • 71597 wyświetleń
    • 101 odpowiedzi
    • 81639 wyświetleń
  19. Palmy (?!)

• 9 odpowiedzi
    • 15996 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 5861 wyświetleń
  20. Tuje

• 38 odpowiedzi
    • 31564 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 12201 wyświetleń
  21. zimowanie roślin w garażu

• 7 odpowiedzi
    • 13406 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 6564 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 6424 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 9655 wyświetleń
  22. Trawnik-koszty

• 5 odpowiedzi
    • 11409 wyświetleń
  23. Egzotyczne przyprawy i zioła

• 8 odpowiedzi
    • 8345 wyświetleń
    • 29 odpowiedzi
    • 17209 wyświetleń
  24. Truskawki ananasowe

• 8 odpowiedzi
    • 11612 wyświetleń
  25. drzewo wiśni

• 19 odpowiedzi
    • 26443 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 15656 wyświetleń
  26. Rodzaj wiśni

• 5 odpowiedzi
    • 13445 wyświetleń
    • 24 odpowiedzi
    • 15098 wyświetleń
  27. Biały nalot na trawie ?

• 7 odpowiedzi
    • 18346 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 65206 wyświetleń
  28. drzewko jabłoni z nasiona

• 34 odpowiedzi
    • 40927 wyświetleń
  29. jak ukorzenić bukszpan

• 14 odpowiedzi
    • 21880 wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 21035 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 23388 wyświetleń
  30. iglaki szybkorosnące

• 19 odpowiedzi
    • 77601 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 12902 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 15233 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ja posiadam BOSCH SPV45MX01E. Jestem z niej bardzo zadowolony. Nie ma żadnych problemów. Dosyć pojemna i według mnie nie jest głośna.
    • Jasne, 25. Ale chodzi mi o to czy te 16kw spokojnie wystarczy czy różnie bywa i lepiej wziąć np. 20-25 kw. Z tego co czytałem na forach to rozrzut w opiniach jest spory. Wiadomo że wszystkie sprzety w jednym momencie nie będą pracowac. Dlatego pytam jak to wygląda w praktyce? 
    • Raczej 25 A  Wychodzi, że 16 kW lub około 16 kW, zależy w jakim ZE, bo każdy ZE miał inne widełki mocy przyłączeniowej.
    • Musiałbyś przerobić instalację gruntownie. Aby działała poprawnie trzeba zrobić dwa obiegi, jeden na grzejniki i cwu a drugi na podłogówkę. ten na grzejniki i cwu powinien mieć zawór zwrotny  zainstalowany na powrocie z bojlera po to aby bojler nie wystudzał wody w piecu i zawór kulowy do zamykania obiegu na grzejniki w lecie gdy będziesz palił w piecu na cwu. To zasilisz jedną pompką, musisz pamiętać aby był zamontowany zawór różnicowy na zasilaniu z pieca na bajpasie z pompką a przed pompka założony filtr dla ochrony pompki (zresztą ja widać na fotkach tak masz to zrobione). Natomiast do podłogówki musisz kupić drugą pompkę i  jeżeli sterownik ten który obecnie masz nie obsługuje drugiej pompki to musisz do kosztów dorzucić jeszcze sterownik. Do tego jeszcze zawór termostatyczny z kapilarą zamontowany powinien być na zasilaniu oraz zawór grzybkowy do wstawienia na bajpasie między zasilaniem a powrotem z podłogówki. Rozdzielacze musisz jedynie kupić do podłogówki, do grzejników może zostać ten co jest, jedynie pozostałe podłączenia musiałbyć zaślepić korkami. Do podłogówki nie stosowałbym żadnych rotametrów tylko zawory kulowe zęby w razie czego zamknąć daną pętlę. Temperaturę ustawisz sobie dla c.o. na sterowniku, natomiast co do podłogówki ustawisz temperaturą na głowicy zaworu termo. Co do podłączenia grzejników i bojlera to raczej nie będziesz miał większego problemu (chyba  ) natomiast co do podłogówki to wkleję Ci poglądowy rysunek jakby to miało wyglądać i jak się  reguluje temperaturą w ogrzewaniu podłogowym z wykorzystaniem zaworu termostatycznego i bajpasu    1- zawór termostatyczny z czujnikiem przylgowym, 2-głowica termostatyczna, 3-pompa, 4-sterownik pompy, 5-by-pass z zaworem dławiącym, 6-zawór odcinający, 7- termometr(ten element nie jest obowiązkowy aby instalacja działała prawidłowo)   Sądzę, że naświetliłem Ci dojść przejrzyście temat, jeżeli miałbyś jeszcze jakieś pytania to jeżeli podołam to odpowiem        
    • Witam,  Składam podanie o wydanie warunków technicznych przyłączenia prądu na działce budowlanej. Jaką moc przyłącza wpisać w podaniu?    Przyłącze w ziemi, 3-fazy, 2.5A zabezpieczenia więc zakładam że minimum 16kW   Dane: - dom parterowy 120m2 bez garażu - ogrzewanie i grzanie wody pompa ciepła gruntowa - studnia głębinowa jako źródło wody - bez fotowoltaniki itp - pozostałe sprzety standardowe jak tv, kuchenka indukcyjna z piekarnikiem itp.    Dzięki!   
    • Gość Internauta
      Wg mnie prysznic jest podstawą. Pozwala szybko sie schlodzic latem lub po prostu umyc i zdecydowanie mniej wody zuzywa sie niz w wannie. Widze jednak ze wiele osob celuje w wanne, szukamy teraz mieszkania i niestety spora większość ma wanne, czyli lazienka do remontu. Prysznic jest bardziej praktyczny niz wanna.
    • Roma 75, tez mamy materac Kołynka Hildinga i nie narzekamy. Jest odpowiednio utwardzony, sprężysty i przede wszystkim przewiewny. Antoś śpi dosyć spokojnie, a my mamy pewność, że jest czysto schludnie i zdrowo.
    • Były już takie i podobne tematy np  
    • Gość mirek
      zamówienie dobrej jakości betonu w wytwórni to nie jedyne rozwiązanie. Ja osobiście zainwestowałbym w dobry mixomat, na większe budowy jak znalazł i nie ma stresu, że beton dojedzie na przykład rozwarstwiony. Firma TEKA ma dobre mixomaty i inne sprzęty na budowę, polecam ich sprawdzić.
    • Ciekawa jestem finalnego efektu. W sąsiedztwie powstały apartamenty wieża i prezentują się bardzo dobrze. Chociaż widziałam rozkład niektórych pomieszczeń i te dziwne skosy mi osobiście nie odpowiadają.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi