Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Cliverllaro

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Cliverllaro

 • Ranga
  Początkujący
 1. Cześć, We wtorek w ubiegłym tygodniu rozłożyłem trawę z rolki. Podłoże było wcześniej przygotowane glebogryzarką. Później ok. 2 miesiące czekałem na uaktywnienie chwastów. Następnie znowu glebogryzarka, równanie, wałowanie itp. Do rzeczy. Już w sobotę na nowej trawie z rolki pojawiły się grzyby. Różne kolory z małymi kapeluszami. Póki co grupowo w kępkach 10x10cm. Skąd mógł się pojawić ten problem? Czy rolki mogły być zarażone grzybem? Poprzednio na tym samym stanowisku była byle jaka trawa z chwastami ale bez jakichkolwiek grzybów. D
 2. Po prostu brak wiedzy. Nie jestem specjalistą. Nie spodziewałem się takich wykluczeń.
 3. Papa została położona przez Wykonawcę domku w środę. Pada u nas przez ostatnie dni i nie zauważyłem przecieków. Pierwotnie chciałem na tę papę położyć gont, ale znalazłem informację o tym by nie stosować papy tekturowej jako podkład. Czy mam rozumieć, że skoro papa tekturową jest świeżo zamontowana, to może ona być użyta jako podkład? Czy pozostawienie jej pod gontem może mieć jakieś przykre konsekwencje w przyszłości? Na pewno pozostawienie jej byłoby dla mnie mniej czasochłonne.
 4. Dach jest wykonany z desek o szerokości ok 10-15cm szerekości. Czyli mam zerwać tą papę tekturową i na deski przybić gonty? Czy dać pod gonty jakąś izolację?
 5. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, to moja pierwsza taka "budowla". Też mi się wydaje, że coś nie gra z tym pokryciem dachu.. Czy moglibyście doradzić jakieś najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji?
 6. Cześć. Mam następujące pytanie. Zamówiłem domek narzędziowy i wykonawca wykonał go z zastosowaniem papy tekturowej na dachu. Chciałbym docelowo aby znalazł się na nim gont. Jednak w zaleceniach jednego z producentów przeczytałem, żeby nie stosować gontów na papę tekturową. Co o tym myślicie? Czy mimo to założyć gont na tę papę? Czy może poczekać aż ta papa się zużyje i dopiero wtedy dać lepszą papę plus gont? Dziękuję za odpowiedzi.
×
×
 • Utwórz nowe...