Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Pokrycia dachowe, więźba i rynny, okna dachowe

Dach, pokrycia dachowe, konstrukcja dachu. Zadaj pytanie ekspertowi.

280 tematów w tym forum

• 6 odpowiedzi
    • 794 wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 539 wyświetleń
    • 30 odpowiedzi
    • 2 063 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 495 wyświetleń
    • 110 odpowiedzi
    • 74 882 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 715 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 479 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 556 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 1 814 wyświetleń
  1. Strop nad garażem, jaki?

• 1 odpowiedź
    • 1 121 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 944 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 008 wyświetleń
  2. Pokrycie domku narzędziowego

• 17 odpowiedzi
    • 2 589 wyświetleń
  3. Panele elewacyjne

• 1 odpowiedź
    • 1 037 wyświetleń
  4. Belki stropowe

• 8 odpowiedzi
    • 1 472 wyświetleń
  5. Podbitka PCV czy metalowa?

• 4 odpowiedzi
    • 2 104 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 23 411 wyświetleń
    • 200 odpowiedzi
    • 16 185 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1 661 wyświetleń
  6. membrana na starą papę

• 4 odpowiedzi
    • 2 565 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 4 516 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 2 736 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 3 827 wyświetleń
  7. Blacha płaska

• 5 odpowiedzi
    • 2 511 wyświetleń
  8. Pomoc w doborze materiału

• 5 odpowiedzi
    • 2 245 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 7 219 wyświetleń
  9. czy potrzebna membrana

• 5 odpowiedzi
    • 2 745 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2 519 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4 554 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2 993 wyświetleń
  10. Dach na altance, mały spad

• 1 odpowiedź
    • 2 752 wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 3 938 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3 023 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3 679 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 10 798 wyświetleń
    • 30 odpowiedzi
    • 8 066 wyświetleń
    • 34 odpowiedzi
    • 13 368 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3 884 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3 012 wyświetleń
  11. Okna dachowe

• 9 odpowiedzi
    • 3 314 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3 366 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 7 714 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 6 259 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3 249 wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 14 557 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3 620 wyświetleń
  12. Wybór blachodachówki

• 29 odpowiedzi
    • 8 497 wyświetleń
  13. Membrana dachowa a deszcz 1 2

• 59 odpowiedzi
    • 31 229 wyświetleń
  14. Papa pod gonty

• 10 odpowiedzi
    • 27 154 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jaki jest prawidłowy sposób przyklejania styropianu klejami cementowymi i poliuretanowymi?
    • Do cwu polecam powietrzna pompę ciepła cena od 2400 za aristona 100 l do 4700 za atlantika 270l , co kto potrzebuje. Co do argumentów na temat rozliczania produkcji z pv to argumenty są z dupy, jaką masz gwarancję że gaz nie będzie 3 razy droższy z uwagi na opłaty emisyjne? Póki co ceny prądu dla odb indyw sa w jakikolwiek sposób dyskutowane a już gazu ziemnego nie. Co do niekorzystnych rozliczeń produkcji z pv to słyszałem o pomysle aby były opłaty za energię nie zużytą w okresie rozliczeniowym (rok) do sieci jako nadmiarową i to ma sens zwłaszcza gratulacje dla osób którym wziśnięto przewymiarowane instalacje PV.
    • Próbujesz mnie chyba przerzucić na wyższy poziom tymi nazwami. Ale google pokazuje mi, że blichówka to paca :)   Ja muszę mieć dokładny plan... żeby się do niego przygotować. Majstry co troszkę tynki spi..doliły mówiły, że to jest takie gładkie, że przetrzeć lekko i malować. Ale ja sobie wymyśliłem, że dam wałkiem jedną warstwę jakiejś gładzi i przejadę pacą Kubala za miliony monet (ale Mhtyl mnie odwiódł od zakupu takiej pacy). Bo jak machnę taką pacą to nawet szlifować nie będzie trzeba :)   Czyli jedna warstwa to się nie da? Musi być ten gips szpachlowy i później dopiero finisz? I sufit i ściany ta sama metoda i te same materiały?   Co to znaczy, że jak rzeźbię blichówką to nie muszę gruntować?
    • Gość Wojciech
      Artykuł nie na temat. Temat brzmiał: "Jak usunąć z drewna ogrodowego siniznę oraz insekty" a nie jak zabezpieczyć przed zsinieniem i insektami. Marnowanie mojego czasu i wprowadzanie w błąd.
    • Dostępne na rynku impregnaty mają różne działanie. Zanim więc zdecydujemy się na zakup konkretnego, powinniśmy przemyśleć, jakiego środka potrzebujemy, mając na uwadze przede wszystkim rodzaj drewna i wykonanej z niego konstrukcji. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrod/porady/13430-jak-pielegnowac-drewniane-meble-ogrodowe
    • Witam   Przymierzam sie do budowy domu parterowego FABIA V i zastanawiam się nad wybraniem stropu (a raczej nad rezygnacją) Chodzi o zmiane stropu monolltycznego na wiązary (ewentualnie strop gęstożebrowy) . Głównym atutem zmiany jest cena (różnica między wiązarami a monolitem jest duża) oraz poprowadzenie wentylacji nechanicznej i klimy (żona chce mieć nawiewy klimatyzacji w suficie).   Jednak jest maly problem dom będzie stał w odległości ok 75m od torów kolejowych i boje sie o drgania.     Czy strop monolityczny zmniejszy drgania budynku ??  Czy wybór wiązarów jest zasadny w tym przypadku ?? Co będzie lepszym rozwiązaniem??   P.S. nie wiem czy to ma znaczenie ale będzie montowana fotowoltanika na dachu (okolo 30 paneli)     Proszę o pomoc z góry dziękuję.
    • Jeśli chodzi o sam budynek to w jego kształcie nic nie będziemy zmieniali, tylko oczywiście cały dach musi zostać wykonany na nowo ponieważ więźba się całkowicie spaliła i tutaj rozumiem, że trzeba będzie zgłosić już cały projekt.    Budynek był normalnie ubezpieczony (ubezpieczenie rolnicze) i umiejscowiony w planie działki, natomiast będziemy przeszukiwali papiery (było to budowane za czasów dziadka ponad 35 lat temu i przed najnowszymi przepisami, także nie jestem pewny czy szczegółowy plan budynku własnie istnieje).   W takim wypadku rozumiem, że po prostu trzeba będzie najpierw zgłosić chęć przebudowy na budynek mieszkalny i następnie złożyć projekt całego budynku z dachem, a dopiero później zabierać się już za pozostałe aspekty przyłączenie wody, kanalizacji itd. (elektryka jest)
    • Gość Alex
      Czy układając kostkę przy ścianie budynku należy najpierw scianę otynkować lub obłożyć steropianem
    • To określenie nie więcej niż 50m od drogi publicznej dotyczy właśnie III,II i I klasy ziemi i jest to jeden z 4 warunków które jednocześnie musi spełnić grunt żeby był uzgodniony bez odralniania.  WZ to decyzja o warunkach zabudowy tak ? Więc jak się ją dostanie to logiczne że można się wybudować. I podczas jej wydawania właściciel dowiaduje się czy dostaje uzgodnienie i może się wybudować czy musi odrolnić ziemie. U Was jak wydaje się decyzje to nie trafia ona do starostwa do uzgodnienia?  To jak rozumiesz ten art. 7 stawy o ochronie gruntow rolnych i leśnych? Mam nieodparte wrażenie że właśnie zamieniłeś te dwa terminy ze sobą. Odrolnienie nie jest zawsze konieczne i w tej ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych masz wpisane że grunty na terenie miasta nie potrzebują odrolnienia i nawet te chronionych klas kiedy spełnione są  te 4 warunki jednocześnie nie muszą być odralniane. A wyłączenie gruntów jest zawsze tylko raz się kończy  opinią a raz decyzją, i raz decyzją zwalniającą z opłat a raz naliczajacą oplatę. I to właśnie robi się podczas składania o pozwolenie na budowę.   A co do sytuacji którą opisałeś, u mnie za każdym razem starając się o WZ na daną działkę gdyby ją dostał wiedziałby że nie musi nic odralniać bo akurat te tereny nie podlegają pod działanie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (no bo dostał WZ) i później tylko nowy właściciel składa wniosek o wyłączenie gruntów spod produkcji rolnej. I w zależności jaka jest klasa i jaka gleba postępowanie kończy się inaczej.
    • Witaj, Jakiś czas temu stanąłem przed podobnym problemem. Tak jak kolega wyżej pisał, na początek starczy mapka geodezyjna , a następnie wniosek o wydanie WZiZT. W zależności od specyfiki terenu możesz potrzebować dodatkowych dokumentów np. ocena oddziaływania na środowisko OOŚ lub tak jak w moim przypadku ( na skraju mojej działki rósł las ) potrzebowałem dodatkowo ekspertyzy ornitologicznej potrzebnej do wycinki drzew. 
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...