Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Chciałbym ponownie zaimpregnować suchą juz więźbe, która przyjechała do mnie na jesieni ubiegłego roku. Wiem jak wygląda moczenie takiego mokrego drewna w tartaku i domyślam się że nie na wiele to się zdaje. Na jednym  takich preparatów wyczytałem że "nie stosuje się go do drewna wcześniej gruntowanego innymi środkami oraz do drewna nie poddającego się impregnacji (np. Dąb). Czy to oznacza ze zaimpregnowane drewno (nawet byle jak i krótko) nie jest w stane wchłonąć nowego impregnatu?

Czy drewno trudne do impregnacji to może też być modrzew? Bo mam kilka takich elementów zrobionych z modrzewia bo brakło im sosny (bez dopłaty). Swoją drogą zastanawiam się jak to wpłynie na pracę takiej więźby gdzie np część krawężnicy jest z modrzewia a część z sosny.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • też mam takie dwa okna 150x150 ale nie wydaje mi się żeby były praktyczne jako jednoskrzydłowe i chyba podzielę je na dwa skrzydła. Co do wagi to czy zawiasy ukryte nie mają większej nośności?
  • Ta część  tematu została wyczerpana przez kolegę Retrofooda.
  • Nie ja w tym jestem stroną kupującą. A idzie dojść jaki strop powinien być? W coś wątpię że projekty z 1978 roku są gdzieś dostępne dla danej nieruchomości.
  • Postępowanie karne nie zostanie rozpoczęte, jeżeli minęło 5 lat od popełnienia samowoli budowlanej.   Natomiast sankcji administracyjnych można spodziewać się zawsze, ponieważ nie przedawnia się złamanie przepisów.   Przeróbki przed 1995 rokiem  można zalegalizować i jednocześnie można je objąć amnestią, należy jednak spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, obiekt musi znajdować się na działce, która posiada status działki budowlanej zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Po drugie, samowola nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Nie może również pogarszać warunków zdrowotnych w najbliższym otoczeniu. Możesz kupić i sam się tym zająć, jak ci to przeszkadza, przebrniesz przez papirologię i tyle w temacie. A może szukasz haka na swojego sąsiada? 
  • Profile tnie się na zimno nożycami, żeby nie uszkodzić cynku.   Wtopione opiłki metalu, miska do wymiany. Jeżeli kropki znajdują się na zewnątrz muszli trzeba sprawdzić stan glazury, terakoty, również w nią metal się wtapia. Uszkodzić można również szybę w oknie, jeżeli jest okno, albo lustro, szkło kabiny, itd.  Obciążyć przebierańca "fachofca".  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...