Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

aaa123

Uczestnik
 • Posty

  55
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O aaa123

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry Mam instalację gazową poprowadzoną 2 cm od gniazdka do pieca gazowego. W projekcie pisze 10 cm odległości od przewodów poziomych i 2 cm od instalacji które się ze sobą krzyżują. Myślę czy nie przesunąć gniazdka.... jest na jednym poziomie z instalacją gazową. Instalacja miedziana zaciskowa. tyle że gaz na lewej ścianie (wnęka) a gniazdko na prawej. Jak mówią przepisy? Nie wiele z tego rozumiem...
 2. Witam Mam protokół z głównej próby szczelności instalacji gazowej wykonany przez wykonawcę instalacji. Kierownik budowy potrzebuje jeszcze protokół z wykonania instalacji gazowej. jak taki protokół ma wyglądać? Może ktoś podesłać jakiś przykładowy? Kierownik budowy mówi że każdy wykonawca ma swój ale mój nie wie o co chodzi
 3. A pomiary robi się po zasypaniu ? Bo jak nie wyjdą to trzeba będzie odkopać …. Właśnie chciałabym uniknąć wbijania szpilek. Bednarke mam 30x5. Grunt kamienisto piaszczysty
 4. Dzień dobry czy uziom otokowy budynku musi mieć dodatkowo szpilki wbite w ziemię? Mam kupiona Bednarke , chciałabym samodzielnie wykonać uziom tylko mie wiem czy te szpilki potrzebne
 5. Dzień dobry Nie mam kanalizacji deszczowej . Do odbioru domu muszę mieć zbiorniki na deszczówkę odprowadzające wodę z dachu. W warunkach zabudowy pisze do 3m3 a w pozwoleniu na budowę 3 m3. Czy muszę dac zbiornik 3m3 czy mogę mniejszy ? Chciałam ozdobne naziemne 500 L pod kazda rynnę jeden czy mogę tak zrobić?
 6. Dzień dobry. Jak prawidłowo samemu wykonać uziemienie otokowe budynku? Mam kupioną bednarkę 3x4 na całość budynku. Czy potrzebne są jeszcze jakieś złączki, łączniki? Na rogach budynku się zawija czy docina i łączy?
 7. Pod indukcje jest zrobiona siła. Nie będzie większych obciążeń. Z większych to pralka, lodówka, odkurzacz i piec łazienkowy dwufunkcyjny na gaz ale sterownik podłączany do prądu. Właśnie nie mam możliwości zmiany kabli bo ściany zrobione. Myślę że kierownik budowy by nie odebrał instalacji skoro byłoby nie tak... Czy te odbiorniki będą działać na przekroju 1,5?
 8. Ale stanie się coś jak są takie przekroje kabli? Nie uśmiecha mi się kuc teraz i zmieniać instalacji Może być taki przekrój?
 9. Witam kupiłam dom w stanie deweloperskim . W całym domu pod gniazdka jak i pod włączniki oświetlenia mam kable o przekroju 1,5. Projektu instalacji elektrycznej wewnętrznej nie widziałam . Zastanawiam się czy nie poprosić inwestora o przestawienie - fachowiec który wykonuje mi remont twierdzi ze jest za mały przekrój kabli. Mogą być czy nie takie kable?
 10. Do ochrony instalacji elektrycznej. Przeciw piorunom mówił mi inwestor jak sprzedawał dom ze nie potrzeba. Dom ma 50m2 a Pan co o tym sądzi?
 11. Dzień dobry. Nie było wykonanego uziemienia na etapie budowy. Mam mały dom. Chcę wykonać uziemienie otokowe wokół domu. Czy bednarkę wystarczy spiąć z instalacją która wychodzi z domu?(tak mówił inwestor który mi sprzedawał dom) czy muszę wyprowadzić drut na dach?
 12. Witam. Mam w projekcie domu do wykonania instalację wewnętrzną z miedzi z lutem bądź łączeniem zaciskowym. Potem zgłaszam do psg że moja instalacja jest gotowa do nagazowania. Mam wykonaną próbę szczelności przez firmę wykonującą gaz od skrzynki do budynku i w budynku.(osobne protokoły z prób szczelności). Czy to wystarczy do psg ? Bo mówili coś o głównej próbie szczelności i nie wiem czy te dokumenty wystarczą czy coś innego musi być, jeżeli tak proszę o poradę. I opinia kominiarska..jaki to koszt?
 13. Jest ocieplone watą ale widać więźbę . Upiera się że w tartaku było impregnowane ale nie ma papierów....
 14. Witam Kupiłam z sąsiadami domy od inwestora. W umowie mamy więźba dachowa impregnowana. Na naszych domach jest zwykłe drewno , domy postawione w tamtym roku. Na domy budowane w tym roku daje więźbę o kolorze zielonym. Jak sprawdzić czy była zaimpregnowana czy nie? W końcu zapłaciliśmy za to. I wydaje mi się że zrobieni jesteśmy w bambuko
 15. Podjade do tauronu porozmawiam. Żeby odebrać budynek potrzebny tylko prąd . Rozmawiałam z wykonawca wybranym przez tauron. Wg umowy z tauronem czas mija. A on twierdzi dalej ze kable są drogie, dali najniższa cenę w przetargu i ze nie wykona bo to siła wyższa .
×
×
 • Utwórz nowe...