Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Stowarzyszenia Przemysłu Wapienniczego - wapno

Eksperci Stowarzyszenia Przemysłu Wapienniczego - wapno

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego jest organizacją zrzeszającą wiodących krajowych producentów wapna i produktów wapienniczych. Nasza działalność ma na celu propagowanie wiedzy o produktach wapienniczych i ich zastosowaniach. Współpracujemy z krajowymi i zagranicznymi stowarzyszeniami o podobnym profilu działalności, krajowymi organami administracji państwowej, jednostkami naukowymi. W ramach Stowarzyszenia działają grupy robocze, składające się z pracowników zakładów wapienniczych, które wspierają rozwój wiedzy o produktach wapienniczych i ich zastosowaniach w budownictwie, drogownictwie, rolnictwie, ochronie środowiska. Firmy członkowskie Stowarzyszenia prowadzą badania mające na celu wdrażanie nowych technologii z zastosowaniem wapna w przemyśle materiałów budowlanych.
Dlatego na łamach niniejszego portalu pragniemy podzielić się wiedzą i doświadczeniem profesjonalistów naszej branży. Służymy Państwu radą w tematach związanych z murowaniem i tynkowaniem konstrukcji budowlanych a także zastosowania produktów wapienniczych jako wiekowego ale i nowoczesnego technologicznie produktu.
Więcej informacji o Stowarzyszeniu, firmach członkowskich i naszych publikacjach znajdziecie Państwo na www.wapno-info.pl. Więcej o Stowarzyszeniu Przemysłu Wapienniczego.

14 tematów w tym forum

• 1 odpowiedź
    • 968 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 837 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1048 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 716 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1639 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1738 wyświetleń
  1. Podłoże wapienne

• 4 odpowiedzi
    • 2762 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3107 wyświetleń
  2. Bielenie mieszkania

• 2 odpowiedzi
    • 2778 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 8990 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2897 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3278 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 16231 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 7453 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Mario
      Ja za fotowoltaiką. Sam jakiś czas temu zastanawiałem się co wybrać. Popytałem znajomych, polecili mi kilka firm i zrobiłem mały wywiad z fachowacami :D Padło na fotowoltaikę i firmę http://pvprojekt.com/. Pan z którym rozmawiałem udzielił mi konkretnych informacji. Jeżeli chodzi o panele to faktycznie płacę mniej za prąd. Z panelami nic się nie dzieje. Pogoda coraz lepsza, więc inwestycja powinna się szybko zwrócić.
    • na niebiesko IV klasa, na zielono III a czarna strzałka to wjazd na działkę , chcąc sie budować na IV klasie muszę przejechać przez III czy dojazd trzeba odralniać ?
    • Na mapie widnieje zapis, że dana działka ma następujące oznaczenia  RIVa / B / 3h Orientuje się ktoś, co te symbole oznaczają? 
    • U nas w domu mamy deski drewniane Gajewski i ogrzewanie podłogowe. Jest w domu ciepło. Najważniejszą rzeczą jest odpowiedni dobór drewna. Żeby ciąć koszty podłogi układaliśmy razem z mężem, natomiast na samych deskach nie oszczędzaliśmy. Ułożenie podłogi drewnianej to naprawdę żadna filozofia. 
    • Jest wiele różnic między ogrzewaniem podłogowym a grzejnikowym. Dotyczy to nie tylko sposobu prowadzenia instalacji - tu różnice są oczywiste, ale także sposobu przekazywania ciepła, mocy grzewczej systemu itp.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/304-plusy-i-minusy-ogrzewania-podlogowego
    • Pytanie z formularza ze strony: http://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow   Czy wymagany jest odbiór pompy ciepła? Montaż własny do istniejącej instalacji CO -Gaz. Ingerencja tylko do obiegu wody grzewczej.
    • Amatorskie działania mogą skończyć się katastrofą budowlaną. Tu konieczna jest ekspertyza na miejscu przeprowadzona przez konstruktora i opracowanie profesjonalnego plany naprawczego. Budynek wyraźnie "siada" i trzeba ustalić przyczynę takiego stanu.
    • Co do zasady - na odrolnienie klasy III potrzebna zgoda ministra rolnictwa, ale nie będąc właścicielem gruntu nie można o nią wystąpić (dotychczasowy właściciel - rolnik musiałby to jakoś logicznie uzasadnić). Niemniej w konkretnych warunkach mogą zachodzić jeszcze  inne, nieznane uwarunkowania. Niezależnie od tego wyłączenie gruntu III klasy z użytkowania rolniczego wiąże się z poniesieniem wysokich opłat.
    • Pytanie z formularza ze strony: http://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow Bardzo proszę o radę, ponieważ mam poważny problem z moim domem.   Mam dom wybudowany z ytongu. Niestety ściany zaczęły mi pękać. Pęknięcia pojawiają się mniej więcej w środku wysokości ściany i rozszerzają się w dół i w górę, z czasem dochodzi do sufitu i podłogi. Po szpachlowaniu tynku pojawiają się w tych samych miejscach. W kilku miejscach pęknięcia pojawiły się na obu stronach ściany, co może wskazywać na pęknięcie samej ściany, nie tylko samego tynku.   Stropy nie pękają, nie widać żadnych pęknięć na suficie. Ściany w piwnicy nie pękają, nie widać żadnych pęknięć tynku.   Poradzono mi dwa rozwiązania tego problemu: 1. postawić ściankę wewnątrz z pustaków ceramicznych opartą o strop (po usunięciu wylewki i styropianu z posadzki) od góry wcisnąć dwuteownik, tak aby podeprzeć strop i odciążyć ścianę z gazobetonu. W 1/3 i 2/3 wysokości ściany zalecono mi zamontowanie w ścianie z gazobetonu kołki rozporowe, aby połączyć obie ściany ze sobą. W tym wariancie zalecono mi wykonanie drugiej ściany, tylko na kondygnacji gdzie pękają ściany, bez wykonywania ściany podpierającej w piwnicy, ponieważ ściany w piwnicy nie pękają. Dodatkowo ytong wystaje na ok. 3 cm na zewnątrz poza fundament, więc nowa ściana z pustaka ceramicznego powinna być częściowo podparta na samym fundamencie, a część będzie opierać się stropie. Strop wykonany jest w technologii Teriva. Czy w przypadku nie postawienia dodatkowej ścianki w piwnicy, strop nie będzie przeciążony, dodatkową ścianą, która będzie w ok. 15 cm nie podparta?   2. drugi wariant obejmuje wykonanie drugiej ściany w piwnicy jako pierwszej i następnie wykonanie drugiej ściany na parterze Grubość ściany w piwnicy wynosi 32 cm, jest wykonana z bloczków betonowych. Ściana na parterze wykonana jest z gazobetonu o grubości 24 cm.

Dodatkowo pojawiają się pęknięcia przy dolnej krawędzi kilku okien, skierowane w dół pod kątem ok. 45 stopni na zewnątrz od okna.
      Na górze ściany (pod sufitem) z pustaka ceramicznego chcę umieścić dwuteownik na wcisk (po 24 godzinach od wymurowania ostatniej warstwy pustaków ceramicznych lub cegieł pełnych), aby podeprzeć strop i odciążyć ścianę z ytongu.

Pozdrawiam i góry dziękuję za pomoc
    • Gips, Anhydryt, Cement, reakcja wiązania betonu itd. Nad wszystkim tak się będziesz zastanawiał zanim przystąpisz do prac i wymieszasz zawartość worka, kupionego w supermarkecie budowlanym, z wodą?
  • Doradcy redakcyjni i firmowi