Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Eksperci Viessmann

Firma
 • Posty

  182
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralny

1 obserwujący

O Eksperci Viessmann

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Witam ponownie ! W zależności od wydajności Twojego gruntu można określić wielkość dolnego źródła zgodnie z tabelą. W obrębie rur obiegu solanki nie wolno sadzić roślin głęboko ukorzeniających się. Głębokość na której zostanie ułożone dolne źródło wynosi od 1,2 - 1,5m w zależności od strefy klimatycznej. Jeśli chodzi o ciepło z kolektorów słonecznych to tutaj głównym celem jest przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Instalacja solarna odciążyłaby w okresie letnim pompę ciepła. Co do ogrzewania podłogowego jest ono najbardziej zbliżone do zachowania komfortu cieplnego człowieka (ciepłe stopy oraz chłodniejsza strefa na wysokości głowy człowieka). Ogrzewania sufitowe najczęściej stosuje się w budynkach biurowych w postaci stropów grzewczo-chłodzących. Ogrzewanie powietrzne za pomocą klimakonwektorów jak najbardziej tak, ale w sytuacji bardzo dobrze zaizolowanego budynku. Pozdrawiam !
 2. Trochę na większą skalę robi się to w Szwajcarii. "Bardzo ciekawy wydaje się być pomysł wykorzystania zasobów energii zgromadzonych w postaci ciepła w wodach Jeziora Bodeńskiego. Jest to trzecie pod względem wielkości jezioro w Europie Środkowej, pełni rolę rezerwuaru wody pitnej. Pierwsza pompa ciepła, której dolne źródło stanowiły wody tego jeziora została zainstalowana już w latach 40 tych ubiegłego wieku. Międzynarodowa Komisja Ochrony Jeziora Bodeńskiego (IGKB) wydała w tym roku (2014) pozwolenie na użytkowanie jeziora do celów grzewczych. Pompy ciepła, będą pobierać ciepło zakumulowane w wodzie i przekazywać je do odbiorców. Eksperci szacują, że ciepło pobrane z jeziora dzięki pompom ciepła może ogrzewać pomieszczenia i zapewnić ciepłą wodę użytkową nawet w 300 000 gospodarstw domowych. Oprócz wykorzystania wód Jeziora Bodeńskiego do celów grzewczych, możliwe będzie również chłodzenie pasywne latem (chłodzenie naturalne bez udziału pracy sprężarki). Ciepło pobrane z budynków będzie odprowadzane do jeziora. Z uwagi na duże rozmiary akwenu temperatura wód w jeziorze będzie się zwiększać maksymalnie o 0,2 stopnia, zatem nie wpłynie to na zaburzenie naturalnej równowagi ekologicznej Jeziora Bodeńskiego. Biorąc pod uwagę fakt, że energia elektryczna w Szwajcarii w większości pochodzi z elektrowni wodnych i atomowych, zastosowanie pomp ciepła nie powoduje żadnej emisji zanieczyszczeń."
 3. „W nowe stulecie” - Viessmann na Targach ISH Energy 2017 Zapraszamy na największe na świecie targi branżowe (organizowane co 2 lata) #ISH2017 we Frankfurcie! Jest to największa i najważniejsza na świecie impreza skupiająca wiodących producentów wyposażenia technicznego budynków, zaopatrzenia w energię, klimatyzacji i energii odnawialnych. Silna reprezentacja firmy Viessmann, wiodącego producenta systemów grzewczych, przywita gości targów przy innowacyjnym, multimedialnym stoisku, które idealnie odzwierciedla ideę działania firmy, czyli harmonijne połączenie nowoczesności i tradycji. Ta edycja targów będzie wyjątkowa, ponieważ, właśnie w roku 2017 firma Viessmann obchodzi 100 - lecie działalności. Targi staną się zatem doskonałą okazją do symbolicznego podsumowania dotychczasowych osiągnięć i sukcesów, a jednocześnie silnym impulsem do rozpoczęcia nowego, ufamy, że równie udanego, etapu w działalności firmy. Z okazji okrągłego Jubileuszu, pod hasłem "W nowe stulecie", zostaną zaprezentowane nowości produktowe, cyfrowa inscenizacja usług oraz wyjątkowa podróż wehikułem czasu przez stuletnią historię przedsiębiorstwa. Naturalnie, nie zabraknie również odniesień do działań w nowej, multimedialnej rzeczywistości. Warto odwiedzić stoisko firmowe Viessmann na targach we Frankfurcie i zapoznać się z ofertą wprowadzającą nową jakość i wyznaczającą trendy na kolejne lata. Spotkajmy się przy stoisku Viessmann: 14-18.03.2017, Frankfurt n/M - hala 8, stoisko F96/G94
 4. Witam ! Ja również polecam inwestycję w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Podstawowe zadania to dostarczanie świeżego powietrza do pomieszczeń oraz odbiór wilgoci z budynku. Prawidłowo działająca instalacja korzystnie wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniach, jak również pomaga zabezpieczyć budynek przed negatywnym wpływem wilgoci. Dodatkowo powietrze zewnętrzne niesie ze sobą wiele zanieczyszczeń w postaci pyłów, aerozoli i zapachów, które system wentylacji wyposażony w filtry­ powietrza jest w stanie wychwycić . Pozdrawiam !
 5. Witam ! Zintegrowany system ogrzewania z wentylacją i klimatyzacją w jednym stają się coraz popularniejsze w nowych domach. Urządzeniem, które najlepiej wpisuje się w taki system jest pompa ciepła, która może współpracować z system wentylacji z odzyskiem ciepła, a ponad to posiada możliwość aktywnego lub pasywnego chłodzenia. W przypadku dodatkowego zainwestowania w instalację fotowoltaiczną, może okazać się, że chłodzimy, grzejemy, dostarczamy świeże powietrze oraz przygotowujemy ciepłą wodę za półdarmo. Pozdrawiam !
 6. Witam ! W przypadku dużego zużycia energii firmy lub zakładu, najwięcej korzyści przyniesie dopasowana instalacja fotowoltaiczna, która będzie zużywała aktualną produkcję z PV tylko na własne potrzeby. Dotacje z punktu widzenia inwestora oczywiście są korzystne, jednak negatywnie wpływają na całość rynku. Wydaje mi się, że za kilka lat kiedy komponenty instalacji fotowoltaicznej będą jeszcze tańsze, zgodnie z obowiązującym trendem, nikt nie będzie zaprzątał myśli dodatkowymi formalnościami związanymi z uzyskaniem dotacji. Pozdrawiam !
 7. Witam ! Zgadzam się, dodatkowo w nowych domach powinno się zwracać szczególną uwagę na stopień izolacyjności budynku. Im mniejsze zapotrzebowanie energetyczne budynku tym można zastosować w nim pompę ciepła o mniejszej mocy (kilku kW), a co za tym idzie mniejszym koszcie inwestycyjnym. Pozdrawiam !
 8. Witam ! Jeśli dom nie będzie dodatkowo izolowany to niestety może on pobierać sporo energii. W celu zapobieganiu ucieczce ciepła sugerowałbym zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją, a co do izolacji to są również sposoby ocieplania od wewnątrz. Duże przeszklenia tak, ale od strony południowej i najlepiej niezacienionej. Z jednej strony to zyski słoneczne, a z drugiej straty ciepła, dlatego warto zainwestować w okna o niskim współczynniku przenikania ciepła. Pompa ciepła to oczywiście komfort użytkowania i może być podstawowym źródłem ciepła wspomaganym przez kominek w okresach szczytowego zapotrzebowania. Pompa ciepła powietrzna kosztuje mniej, jednak jej użytkowanie będzie droższe w stosunku do efektywniejszych PC gruntowych , w tych z kolei musimy zainwestować w dolne źródło. Najczęściej stosowany system ogrzewania powierzchniowy to właśnie podłogówka. Jest możliwość również ogrzewania ściennego oraz sufitowego, ale z punktu widzenia komfortu cieplnego instalacja ogrzewania podłogowego do domu będzie optymalna. Panele słoneczne - czy chodzi tutaj o fotowoltaikę czy kolektory słoneczne do ogrzewania ciepłej wody ? Pozdrawiam !
 9. Witam ! Firma Viessmann również współpracowała w budowie domu we Wrocławiu na rzece Odrze. Wrocławski Dom Na Wodzie jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce. Powstał jako realizacja pomysłu stworzenia budynku, mogącego swobodnie przemieszczać się po wodzie. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Pan Kamil Zaremba. Kilka lat ciężkiej pracy zaowocowało powstaniem bardzo ciekawej konstrukcji, którą można obejrzeć spacerując okolicami wrocławskiej Odry, nieopodal Mostu Grunwaldzkiego. W inwestycję zaangażowało się bardzo wiele przedsiębiorstw. Jedną z nich była firma Viessmann, która dostarczyła wysokoefektywną pompę ciepła Vitocal 300. Jako dolne źródło ciepła wykorzystywana jest energia cieplna zawarta w Odrze. Usytuowanie na rzece daje bardzo dobry dostęp do dolnego źródła ciepła, przez co nie ma konieczności robienia odwiertów pod sondy gruntowe. Ogrzewanie takimi urządzeniami jest o wiele bardziej ekonomiczne w porównaniu do tych, wykorzystujących paliwa kopalne (gaz, olej). Pompa umożliwia również pracę w trybie chłodzenia w okresie letnim. Pozdrawiam !
 10. Z początkiem roku ruszyła kolejna edycja Programu Instalator, który powstał, aby realizować jeden z celów firmy - szerzenie wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań i stworzenie sieci firm instalatorskich dbających o zapewnienie najwyższych standardów jakości. W tegorocznej edycji Programu Instalator wprowadzone zostały wiele zmiany, które przyniosą jeszcze więcej korzyści finansowych oraz ciekawych nagród za kolejne zarejestrowane urządzenie. Za każde prawidłowo zarejestrowane urządzenie uczestnik Programu otrzymuje premię finansową, która wypłacana jest do 20. dnia kolejnego miesiąca. Pieniądze trafiają na kartę prepaid, przy pomocy której możliwe są płatności za zakupy w sklepach. Uczestnicy akcji posiadają dostęp do prezentacji szkoleniowych i webinarów opracowanych z myślą o instalatorach. Oprócz premii finansowej do zdobycia są wartościowe nagrody, przyznawane są po zarejestrowaniu określonej liczby urządzeń: Za pierwsze zarejestrowane urządzenie w 2017 roku – do wyboru jest standardowa premia lub wysokiej jakości bluza. Za trzecie urządzenie – personalizowana naklejka magnetyczna na samochód. Za piąte urządzenie – voucher na certyfikowane szkolenie Viessmann, Za dziesiąte urządzenie – automatycznie zostanie podwojona premia rejestrowanego urządzenia. Rok 2017 jest dla firmy Viessmann wyjątkowy – świętuje ona dwie rocznice: 25-lecie działalności na polskim rynku oraz 100 lat istnienia firmy! Z tej okazji producent wprowadzono dodatkową nagrodę – do co 25. zarejestrowanego urządzenia w systemie dołączane będą wysokiej jakości spodnie robocze do pasa. Jak zapisać się do programu? Aby uczestniczyć w programie wystarczy dokonać zgłoszenia wypełniając formularz on-line na stronie www.programinstalator.pl, e-mailem, wysyłając zgłoszenie na adres info@programinstalator.pl, telefonicznie, na infolinii 782 756 666, lub bezpośrednio, kontaktując się z przedstawicielem Viessmann lub odwiedzając jeden z firmowych salonów.
 11. Z początkiem roku ruszyła kolejna edycja Programu Instalator, który powstał, aby realizować jeden z celów firmy - szerzenie wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań i stworzenie sieci firm instalatorskich dbających o zapewnienie najwyższych standardów jakości. W tegorocznej edycji Programu Instalator wprowadzone zostały wiele zmiany, które przyniosą jeszcze więcej korzyści finansowych oraz ciekawych nagród za kolejne zarejestrowane urządzenie. Za każde prawidłowo zarejestrowane urządzenie uczestnik Programu otrzymuje premię finansową, która wypłacana jest do 20. dnia kolejnego miesiąca. Pieniądze trafiają na kartę prepaid, przy pomocy której możliwe są płatności za zakupy w sklepach. Uczestnicy akcji posiadają dostęp do prezentacji szkoleniowych i webinarów opracowanych z myślą o instalatorach. Oprócz premii finansowej do zdobycia są wartościowe nagrody, przyznawane są po zarejestrowaniu określonej liczby urządzeń: Za pierwsze zarejestrowane urządzenie w 2017 roku – do wyboru jest standardowa premia lub wysokiej jakości bluza. Za trzecie urządzenie – personalizowana naklejka magnetyczna na samochód. Za piąte urządzenie – voucher na certyfikowane szkolenie Viessmann, Za dziesiąte urządzenie – automatycznie zostanie podwojona premia rejestrowanego urządzenia. Rok 2017 jest dla firmy Viessmann wyjątkowy – świętuje ona dwie rocznice: 25-lecie działalności na polskim rynku oraz 100 lat istnienia firmy! Z tej okazji producent wprowadzono dodatkową nagrodę – do co 25. zarejestrowanego urządzenia w systemie dołączane będą wysokiej jakości spodnie robocze do pasa. Jak zapisać się do programu? Aby uczestniczyć w programie wystarczy dokonać zgłoszenia wypełniając formularz on-line na stronie www.programinstalator.pl, e-mailem, wysyłając zgłoszenie na adres info@programinstalator.pl, telefonicznie, na infolinii 782 756 666, lub bezpośrednio, kontaktując się z przedstawicielem Viessmann lub odwiedzając jeden z firmowych salonów.
 12. Witam ! Okres gwarancji dla pomp ciepła marki Viessmann wynosi 24 miesiące od daty uruchomienia, ale nie dłużej niż 27 miesięcy od daty zakupu. Warunkami gwarancji są pierwsze uruchomienie i coroczne przeglądy wykonywane przez sprzedawcę lub wyznaczoną przez niego firmę serwisową. Regularnie wykonywane przeglądy mają wpływ na żywotność, ekonomikę pracy urządzenia oraz przede wszystkim na bezpieczeństwo jego eksploatacji, dlatego oszczędności w tym zakresie nie są zalecane. Koszt jest uzależniony głównie od odległości do pokonania dla serwisanta. Więcej szczegółowych informacji na temat indywidualnych kosztów , można uzyskać od naszych doradców serwisowych TUTAJ. Pozdrawiam !
 13. Witam ! Ja natomiast poleciłbym przemyśleć sprawę doboru źródła ciepła oraz systemu ogrzewania. Już na etapie koncepcyjnym warto wiedzieć z jakiego rodzaju nośnikiem energii (gaz,prąd,olej) chce się mieć do czynienia i ile kosztuje jego eksploatacja. W późniejszym etapie przy np. przy wyborze pompy ciepła można zrezygnować choćby z komina, czy zagospodarować miejsce w kotłowni. Każdy rodzaj źródła ciepła ma swoje wady i zalety, dlatego przed budową domu warto zestawić wszystkie możliwości dostępne dla użytkownika i wybrać najodpowiedniejszą opcję ogrzewania. Pozdrawiam !
 14. Witam ! Od jakiegoś czasu pompy ciepła powietrze woda może spokojnie stosować jako podstawowe źródło ciepła - wspomagane najczęściej grzałkę elektryczną. Ważne jest, aby zapotrzebowanie takiego budynku na moc cieplną było stosunkowo małe, a co za tym idzie budynek powinien być wybudowany w wysokim standardzie energetycznym. W naszej ofercie posiadamy wszystkie typy pomp ciepła, w celu uzyskania więcej informacji zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej. Pozdrawiam !
 15. Witam ponownie ! Co do kolektorów zgadzam się, że przewymiarowana instalacja może spowodować więcej kłopotów niż pożytku w lecie, ale z drugiej strony wydaje mi się, że ten etap mamy już za sobą kiedy to przez dotację próbowano wcisnąć klientowi jak najwięcej solarów na dach. Aktualnie ceny systemów solarnych nie są aż tak wysokie i za kilka tysięcy można spokojnie zainwestować w instalację kolektorów słonecznych i cieszyć się darmową ciepłą wodą w lecie. Panele fotowoltaiczne to natomiast najbliższa przyszłość. Produkując prąd możemy go wykorzystać na potrzeby własne (min. grzejąc grzałką elektryczną ciepłą wodę), ale także dodatkowo nadwyżki energii elektrycznej magazynować w sieci elektroenergetycznej. Nie ma tutaj mowy o problemie nadprodukcji energii i przegrzewach, natomiast bardziej trzeba skupić uwagę na etapie projektowania chociażby na aspekty zacienienia. Pozdrawiam !