Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Viessmann

Firma
 • Posty

  234
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralny

1 obserwujący

O Eksperci Viessmann

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Witam, Tym razem śpieszę do Was z nieco mniej technicznym i nie do końca produktowym ogłoszeniem! Otóż miło mi poinformować, że Viessmann wchodzi do 'Formuły E' jako sponsor. Począwszy od zbliżającego się debiutanckiego sezonu 2017/18, niemieckie przedsiębiorstwo rodzinne stanie się Oficjalnym Partnerem Zespołu Panasonic Jaguar Racing w Mistrzostwach FIA Formuły E. Wiadomość ta została ogłoszona na oficjalniej inauguracji zespołu w Coventry w Zjednoczonym Królestwie. W roku setnej rocznicy swojej działalności firma wyrusza “w nowe stulecie” "W ciągu kilku dekad ostatecznie pożegnamy się z wiekiem olejowym. Mistrzostwa FIA Formuły E są silnym symbolem tej przemiany, a dzięki partnerstwu z Zespołem Panasonic Jaguar Racing nasze postępy na tej drodze staną się widoczne”, mówi Maximilian Viessmann, członek Zarządu firmy Viessmann. “Jesteśmy szczęśliwi, że staliśmy częścią tego ruchu i z niecierpliwością czekamy na nasz wspólny pierwszy sezon”. Poza koncepcją udziału pojazdów wyłącznie elektrycznych, Formuła E jest również unikalna w świecie sportów motorowych ze względu na wybór miejsc, w których odbywają się wyścigi. Pozdrawiam!
 2. Witam! Miło mi poinformować Was, że Vitodens 100-W uzyskał rekomendację niezależnego stowarzyszenia Which?. Jako produkt "Best Buy" w kategorii kotły gazowe 2017!. Which jest serwisem doradczym non-profit, powstałym w 1957 roku i obecnie skupia 1,5 miliona członków w Wielkiej Brytanii. Status "Best Buy" jest przyznawany produktom, które okazały się najlepszym w danej kategorii, na podstawie przeprowadzonych co rok badań opinii klientów. Opinia dotyczy między innymi: jakość wykonania, dostępność części i serwisu, prawdopodobieństwo rekomendacji innym użytkownikom. Wiecej o Vitodens 100-W: TUTAJ Mam nadzieję, że taka informacja ułatwi wybór niezdecydowanym Pozdrawiam!
 3. Wybór PC

  Witaj! Jeśli szukacie pompy ciepła zapraszam po ofertę pomp ciepła do Viessmann. Przygotujemy dla Was bezpłatną wycenę! - zgłoś się TUTAJ Warto wiedzieć, że zawsze można zaprosić specjalistę Viessmann do siebie na budowę! W razie pytań jestem do dyspozycji! Pozdrawiam!
 4. Koszty ogrzewania gazem

  Witajcie! Odnośnie kosztów ogrzewania - polecam skorzystanie z kalkulatora kosztów ogrzewania znajdującego się na naszej stronie - TUTAJ Dla każdego inwestora poziom opłacalności jest nieco inny uzależniony od budżetu.... dlatego polecam aby samemu przeanalizować swoją budowę tak na początek.... W ostateczności i tak oko specjalisty będzie niezbędne Pozdrawiam!
 5. Witajcie! Chciałbym przedstawić kolejną ciekawą usługę szkoleniową Viessmann! Infomobil „Practic Car” to innowacyjna, mobilna sala szkoleniowa, która pozwala zapoznać się z najnowszą technologią ogrzewania budynków – pompami ciepłapowietrze/woda i solanka/woda. Practic Car został wyposażony w działający układ: - powietrzną pompę ciepła Vitocal 100- S, typ AWB-M-E-AC 101.A04, o mocy cieplnej 4,2 kW dla A-7/W35 wg EN14511 - pompę ciepła solanka/woda Vitocal 300-G BWC 301.B06, o mocy cieplnej 5,7 kW, dla B0/W35 wg EN14511 - zbiorniki buforowe Vitocell 100-E typ SVW (poj. 200 litrów) Vitoconnect 100 typ OPTO1 - klimakonwektor Vitoclima 200 V203H - system multimedialny - rozdzielnia elektryczna z systemem zabezpieczeń Wszystkie zamontowane urządzenia oraz systemy umożliwią zapoznanie się z prawidłowym montażem i działaniem pomp ciepła oraz systemów zdalnej komunikacji. W porozumieniu z lokalnymi firmami partnerskimi i w ustalonych wcześniej terminach nasi doradcy będą jeździć po poszczególnych przedstawicielstwach, gdzie na żywo instalatorzy będą mogli zapoznać się z najnowszymi urządzeniami oraz zasięgnąć teoretycznej, jak również praktycznej wiedzy na tematy prawidłowego montażu, uruchomienia, użytkowania i wstępnej diagnostyki serwisowej pomp ciepła. W związku z tym, iż „Practic Car” jest przystosowany do możliwości wprowadzania zmian, będzie mógł posłużyć do prowadzenia w przyszłości szkoleń interaktywnych z wprowadzanych przez firmę Viessmann nowości. Szczegóły na temat harmonogramu wyjazdów oraz wymaganych warunków technicznych do przeprowadzenia szkolenia dostępne będą u lokalnych doradców handlowych firmy Viessmann. Pozdrawiam!
 6. Witajcie! Chciałbym poinformować, że dostępne są już nowe, niezwykle ciche jednostki zewnętrzne Vitocal 200-S o ponadczasowym wzornictwie! Vitocal 200-S Nowe jednostki zewnętrzne w ponadczasowym wzornictwie cieszą oko wyglądem. Urządzenia te, z jednym lub dwoma wentylatorami są zaprojektowane i wykonane w firmie Viessmann. Obok niezwykle cichej pracy wyróżniają się bardzo dobrymi osiągami i doskonałą jakością materiałów i wykonania – Made in Germany. Szczególnie niskie szumy pracy uzyskano dzięki Advanced Acoustic Design (AAD). Pompa ciepła Vitocal 200-S nadaje się stąd szczególnie do eksploatacji na terenach gęsto zabudowanych, jak na przykład na wspomnianych wcześniej osiedlach domów szeregowych. Co więcej.... Wzrost efektywności – COP: do 5,0 przy A7/W35 Im wyższy współczynnik efektywności COP pompy ciepła, tym mniej zużywa prądu = niższe koszty ogrzewania. Vitocal 200-S może pracować z COP do 5,0 przy A7/W35 wg EN 14511 (A7 – temperatura powietrza +7°C, W35 – temperatura wody grzewczej 35°C). Dla temperatury powietrza A=+2°C COP osiąga 4,0 (A2/W35) Są to jedne z najwyższych efektywności pracy pomp ciepła tego rodzaju. Dzięki modulowanej mocy grzewczej, pompa ciepła Vitocal 200-S dostarcza tylko tyle ciepła ile potrzeba w danej chwili. Dopasowuje się do aktualnych temperatur zewnętrznych dodatkowo oszczędzając prąd. Zachęcam do dyskusji i chętnie odpowiem na ewentualne pytania! Pozdrawiam!
 7. Za pompę ciepła z montażem zapłaciłem 30 000 zł

  Witam, jak to liczyłes? Jakie masz teraz rachunki na ogrzewanie i czym w końcu ogrzewasz? Pelletem czy gazem?
 8. Czy warto ogrzewać dom prądem?

  Witajcie, dzisiaj coraz rzadziej spotykane są systemy grzewcze, które nie korzystają z energii elektrycznej. Takich w zasadzie już się nie instaluje - dawniej były to kotły stałopalne z instalacją grawitacyjną, bez pomp, nadmuchów, sterowników itd..... Dzisiaj energia elektryczna jest w systemie grzewczym wręcz niezbędna. Od inwestora tylko zależy, w jaki sposób energię tę wykorzysta. Można to zrobić nieefektywnie za pomocą zwykłych grzałek. Można też efektywnie za pomocą pomp ciepła. Zapraszam do zapoznania się z rodziną pomp ciepła firmy Viessmann. Szczegóły TUTAJ W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji i zachęcam do dyskusji!
 9. Witam, zapraszam ponownie do zapoznania się z ofertą szkoleniową Akademii Viessmann i do skorzystania z sierpniowych szkoleń. Kompletna oferta z tematami i kosztami: www.viessmann-szkolenia.pl/kalendarz-szkolen W razie pytań jestem do dyspozycji!
 10. Witam, zapraszam do zapoznania się z ofertą szkoleniową Viessmann! Akademia Viessmann prowadzi szkolenia dla projektantów, sprzedawców oraz wykonawców systemów grzewczych. Istotną grupę stanowią także przedstawiciele branż pokrewnych, jak między innymi architekci czy kominiarze. Akademia Viessmann uczestniczy również w wielu sympozjach i prestiżowych konferencjach, gdzie uczestnikami są przedstawiciele różnorodnych grup zawodowych, organów administracji publicznej oraz środowisk naukowych i oświatowych. Jako jedyna w Polsce tego typu, od początku 2003 roku prowadzi działalność również Szkoła Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann, oferująca kompleksową 2-letnią formę kształcenia opartą o program Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Szkoła pozwala zostać specjalistą naszej branży młodym absolwentom szkół średnich i zawodowych. A, już aktywnym fachowcom umożliwia podniesienie kwalifikacji i uzyskanie państwowych dokumentów potwierdzających ukończenie nauki. Absolwenci Akademii uzyskują tytuł zawodowy: Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Słuchaczem Akademii Viessmann może zostać każdy, kto posiada wykształcenie zawodowe lub średnie. Nie ma przy tym znaczenia profil ukończonej szkoły. Akademia jest dla osób, które chcą: zdobyć solidną wiedzę o systemach Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) i umiejętność zastosowania jej w praktyce zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe i znaleźć lepiej płatną pracę – rynek OZE dynamicznie się rozwija i będzie się rozwijał Akademia jest idealnym sposobem na zdobycie potrzebnej wiedzy jeśli chcesz pracować na własny rachunek – planujesz rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na zajęciach dowiesz się również jak założyć i prowadzić własną firmę, sporządzić kosztorys i wiele więcej… Zapraszam po szczegóły: TUTAJ Zachęcam wszystkich zainteresowanych do zadawania pytań!
 11. Witam, informuję, że od 1 sierpnia 2017 roku obowiązują nowe cenniki na urządzenia Viessmann. Cenniki dostępne są na oficjalnej stronie producenta. W razie jakichkolwiek pytań - służę pomocą!
 12. Pompa ciepła powietrze - woda.

  Witaj, Co do Twoich obaw, czy pompa ciepła powietrze woda - tak, w zupełności. Co do samego modelu to możesz napisać jakie masz zapotrzebowanie na ciepło? Jesteś dopiero na etapie projektu? Czy już budynek stoi? Jeśli na etapie projektu to słusznie, że już teraz zabierasz się za dobór systemu, warto byłoby więc zgłosić się do specjalisty by podpowiedział, z jakich elementów możesz przy pompie ciepła zrezygnować w budowie domu, na co szczególnie zwrócić uwagę - co do firm z kujawsko-pomorskiego, mamy ich tam sporo - zapraszam na stronę główną Viessmann.pl w zakładkę SIEĆ SPRZEDAŻY. Tam znajdziesz wyszukiwarkę firm z Twojej okolicy. Jeśli chcesz się na dzień dzisiejszy jedynie zorientować w cenach i dostępnych modelach, to powiedz jakiej mocy urządzenia potrzebujesz,a postaram się coś zaproponować.
 13. Pompa ciepła powietrze - woda.

  Witam, na jakim efekcie finansowym Ci zależy? Jaki powinien być odpowiedni dla Ciebie system grzewczy? Najpierw na takie pytania sobie odpowiedz. Z chęcią mogę polecić konkretne urządzenie. Jedno jest pewne - w nowym domu odradzałbym paliwo stałe. Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji!
 14. Witam ponownie wszystkich zainteresowanych dofinansowaniami na inwestycje związane z likwidacją niskiej emisji. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie informuje, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem „Programem Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego” (wpłynęło 81 wniosków na łączną kwotę ponad 30 mln. zł) oraz z uwagi na priorytetowe znaczenie inwestycji z zakresu ochrony powietrza dla stanu środowiska na terenie województwa małopolskiego, Rada Nadzorcza na posiedzeniu w dniu 7 lipca 2017 r. podjęła decyzję o zwiększeniu puli środków przeznaczonych na realizację zadań realizowanych w ramach Programu o dodatkowe 5 mln zł.
 15. Witam, Miło mi poinformować, że Firma Viessmann od 20 czerwca otrzymuje tytuł Partnera "Koncepcji E4 Wienerberger". Słyszeliście może o takim projekcie? Koncepcja domu e4 to odpowiedź na wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia. e4 to koncepcja domu niskoemisyjnego, który spełnia restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej dla sektora budowlanego dotyczące zużycia energii od 2021 roku. Projekt, do którego współtworzenia w Polsce Wienerberger zaprosił firmy podzielające tę filozofię i te same wartości – Viessmann i FAKRO, jest holistycznym spojrzeniem na dom, opartym na czterech filarach: ekologia (dbałość o środowisko i stosowanie odnawialnych źródeł energii) emocje i zdrowie (komfort zamieszkiwania w zdrowym domu) energia (efektywne wykorzystanie energii) ekonomia (przystępne koszty budowy i eksploatacji) Zapraszam po szczegóły: TUTAJ Zachęcam do dyskusji!
×