Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Eksperci Viessmann

Firma
 • Posty

  201
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralny

1 obserwujący

O Eksperci Viessmann

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Witam ponownie ! To już pewne. W ostatni poniedziałek radni sejmiku województwa małopolskiego na wniosek prezydenta miasta Krakowa ostatecznie przyjęli normy jakościowe dla węgla. W Krakowie już od lipca tego rok do sierpnia 2019 roku ma obowiązywać zakaz palenia paliwami najniższej jakości. Wartość opałowa węgla ma być nie mniejsza niż 26 kJ/kg, zawartość popiołu nie większą niż 10%, zawartość siarki nie większą niż 0,8%, a wilgotność nie większą niż 20%. Zakaz obejmuje również biomasę o wilgotności powyżej 20%. Za nieprzestrzeganie prawa grozi kara do nawet 1000zł ! Pozdrawiam !
 2. Witam ! Teraz pytanie co się kryje pod postacią ogrzewania elektrycznością i jak w tym wszystkim ma się pompa ciepła ? Pozdrawiam !
 3. Witam ! Wracając do głównego tematu mamy kolejną dobrą wiadomość. Kilka dni temu kolejne województwo w Polsce po małopolskim uchwaliło ustawę antysmogową. Tym razem na walkę ze smogiem postawił Sejmik Województwa Śląskiego wprowadzając na terenie całego województwa zakaz spalania węgla brunatnego, paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla, mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem, a także biomasy, której wilgotność przekracza 20 proc. Pozdrawiam !
 4. Zacznij sterować swoją instalacją za pomocą aplikacji ViCare i Vitoconnect! Zaproś firmę Viessmann jako Partnera Serwisowego poprzez aplikację ViCare, a otrzymasz dodatkowy rok gwarancji gratis! Co zyskujesz: - 1 rok gwarancji gratis! - zdalny nadzór nad instalacją przez Serwis Fabryczny - szybki czas reakcji w przypadku wystąpienia usterki - obsługę techniczną Producenta - gwarancję stosowania oryginalnych części zamiennych Więcej informacji na temat szczegółów uzyskania dodatkowej gwarancji oraz formularz przystąpienia do Programu +1 rok gwarancji można znaleźć TUTAJ. Pozdrawiam !
 5. Witam ponownie! Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pojawiła się informacja o naborze do programu SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja 2017 roku. Kwota dotacji, wynosi 25 % kosztów zadania, a udzielenie dotacji możliwe jest wyłącznie na: -kotły opalane paliwem stałym z załadunkiem automatycznym, spełniające wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012, -kotły opalane biomasą (kotły na pellet), spełniające wymogi 5 klasy, wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012 Program dodatkowo przewiduje dofinansowanie na zabudowę systemów grzewczych z udziałem odnawialnych źródeł energii służących do podgrzewu ciepłej wody użytkowej (pompy ciepła, kolektory słoneczne) Pozdrawiam !
 6. Witam ! Z tego co się orientuję to taryfy gwarantowane były zapisane w jednym z projektów ustawy o OZE, ale przed wejściem przepisów w życie 1 stycznia 2016, zostały one zmienione na system bilansowania (opusty) i wdrożone z początkiem lipca. W obowiązującej Ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii nie znajdziemy zatem żadnego zapisu o taryfach gwarantowanych dla prosumentów. Pozdrawiam !
 7. Witam ! Najczęstszym problemem z którym borykają się przyszli inwestorzy to wymagane miejsce pod dolne źródło, a na tą chwilę najlepszym rozwiązaniem będą pompy ciepła typu powietrze/woda, które cechują się coraz wyższą sprawnością i brakiem konieczności wykonania dolnego źródła. Czy w Twoim przypadku jest podobnie? Po drugie inwestycja w pompę ciepła wymaga najczęściej dostosowania istniejącego systemu grzewczego na niskotemperaturowy, a to podraża całość inwestycji. Pozdrawiam !
 8. Witam ! W celu poprawnego obliczenia zapotrzebowania budynku na powietrze wentylacyjne polecam wytyczne projektowe centralnych systemów wentylacji mieszkań z odzyskiem ciepła Viessmann. Przykładowe obliczenia doborowe wg DIN 1946-6 można znaleźć w rozdziale 12. Pozdrawiam !
 9. Witam ! Dodatkowe naczynie przeponowe w układzie grawitacyjnym (pomiędzy buforem, a kotłem) wydaje się być zbędnym. Często stosuje się naczynie przeponowe przy instalacjach cwu, ale to głównie w instalacjach solarnych. Zgodzę się z przedmówcą, że na pierwszy rzut oka wielkość bufora wydaje się być przewymiarowana. Czy masz już wyliczone obliczeniowe zapotrzebowanie energetyczne budynku ? Pozdrawiam !
 10. Analizując ponownie artykuł warto uściślić, że użyte określenie "niewielkie instalacje fotowoltaiczne do 10 kW" zgodnie z obowiązującym prawem (Ustawą o OZE) to tzw. mikroinstalacje , czyli instalacja odnawialnego źródła energii o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 40 kW, przyłączoną do sieci elektroenergetycznej o napięciu znamionowym niższym niż 110 kV. Natomiast mała instalacja to instalacja odnawialnego źródła energii o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej większej niż 40 kW i nie większej niż 200 kW, przyłączoną do sieci elektroenergetycznej o napięciu znamionowym niższym niż 110 kV. Pozdrawiam !
 11. Zgodzę się, że tamta oferta jest mniej korzystna, ale była skierowana dla ponad 5 osób. Dla standardowej rodziny spokojnie można pomyśleć o dwóch płaskich kolektorach wraz ze zbiornikiem 250l. Zestaw z dwoma kolektorami Vitosol 141-FM typ SVKF, o łącznej powierzchni apertury: 4,04 m2, zbiornik 250 litrów (kolor biały lub srebrny) z dwiema wężownicami grzewczymi i zabudowanym osprzętem instalacji solarnej, kolektory z aktywnym zabezpieczeniem przed przegrzewaniem ThermProtect - całkowity koszt takiego zestawu to już tylko 8 743 PLN. Co do systemów solarnych to jest to również rozwiązanie bezobsługowe. Podstawowym błędem są najczęściej przewymiarowane instalacje, dlatego najistotniejszym elementem jest rzetelny dobór urządzeń do faktycznego zapotrzebowania. Pozdrawiam !
 12. Witam ! Jeśli jeszcze aktualne to polecam autoryzowanych partnerów współpracujących z firmą Viessmann regularnie przez nas szkolonych i doskonale znających nasze produkty. Tutaj możesz zobaczyć listę ich wszystkich, wystarczy wybrać daną lokalizację inwestycji. Co do systemu ogrzewania podłogowego być może zainteresuje Cię temat Systemu Instalacyjnego ViPEX, który oferuje pełny osprzęt dla budowy systemu ogrzewania podłogowego, począwszy na orurowaniu, izolacji cieplnej i skrzynkach rozdzielczych, a skończywszy na zaworach mieszających z napędami i automatyce. Więcej szczegółów oraz danych technicznych zastosowanych rozwiązań dostępne jest TUTAJ. Pozdrawiam !
 13. Na naszej stronie internetowej można już zobaczyć relację zdjęciową z tej imprezy. Dodatkowo dla wszystkich zainteresowanych podsumowaniem Targów ISH 2017 polecam - prezentację nowości Viessmann. Pozdrawiam !
 14. Oczywiście się zgodzę, ponieważ proces odzysku ciepła może prowadzić do powstania kondensatu w przeciwprądowym wymienniku ciepła, dlatego kondensat odprowadzany jest przez profil okapnikowy na osłonie ściany zewnętrznej. Jeśli przewidywana jest duża ilość kondensatu, to na osłonie w ścianie zewnętrznej można zamontować dodatkową rynienkę ściekową. Aby kondensat mógł swobodnie spływać na zewnątrz, należy przestrzegać następujących punktów: – Tuleja ścienna musi być ustawiona w ścianie poziomo. – Rura spustu kondensatu z urządzenia wentylacyjnego musi się- gać do profilu okapnikowego ściany zewnętrznej. W celu zapobiegnięciu zamarzaniu kondensatu w ujemnych temperaturach zewnętrznych, urządzenie wentylacyjne jest wyposażone w dodatkowe, elektryczne ogrzewanie odpływu kondensatu. Ogrzewanie to włącza się automatycznie w zależności od temperatury zewnętrznej. Pozdrawiam !
 15. Aktualnie trwa nabór wniosków dla WFOŚiGW do programu REGION. Dofinansowywane udzielane przez WFOSiGW będzie odbywać się za pomocą preferencyjnych pożyczek m.in. na inwestycje w obszarze domowych mikroinstalacji OZE. Program Region obejmie w swoim zakresie obszary wcześniejszych programów takich jak Prosument, Kawka czy Ryś. Nabór wniosków dla wojewódzkich funduszy trwa do końca września, dlatego wydaje mi się, że najwcześniej programy ruszą pod koniec roku. Pozdrawiam !