Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Viessmann

Firma
 • Posty

  373
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

9 Neutralny

O Eksperci Viessmann

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Bardzo się cieszę Zadowolony klient to podstawa. W razie pytań - służę pomocą.
 2. Prace nad ulepszaniem parametrów pomp ciepła trwają, więc warto być dobrej myśli. Co do kotła Vitodens - dziękujemy za zaufanie i wybór naszej technologii. Ciekawi mnie opinia o obsłudze, parametrach, efektach ogrzewania i kwestiach eksploatacji urządzenia. Liczę na pierwsze obserwacji i wnioski. Muszę jednak zwrócić uwagę na kolejność prac, którą Pan zaplanował - najpierw kocioł, a potem ocieplenie?
 3. Co do kosztów - z informacji od WFOŚiGW wynika, że warto mieć minmum 3 wyceny, by oszacować koszty inwestycji we własnym obiekcie. Ważna informacja a raczej wskazówka - by nie wpisywać kosztów maksymalnych :). Myślę, że chodzi o to, by narażać się na dodatkowe kontrole. Póki co ani wiek, ani stan technologii ani kulistość ziemi nie zmieni tego, że klimat w Polsce mamy jaki mamy i niestety nasze budynki wymagają dogrzewania. Oczywiście dąży się do tego, by tej energii dostarczać do budynku jak najmniej, ale rzeczywistość jest taka, że pasywne budownictwo nie jest jeszcze intensywnie rozwinięte. Stąd własnie kotły jeszcze się sprzedaje, coraz częściej sprzedaje się pompy ciepła. Wymagania emisyjności na tych urządzeń są coraz wyższe, więc czasem wystarczy podjąć dobrą, odpowiednią decyzje raz, by przez kilkanaście kolejnych lat być w stosunku do środowiska przyjaznym
 4. Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda praca pompy ciepła, polecam wizualizację pracy rzeczywistej instalacji grzewczej z pompą ciepła dostępną TUTAJ.
 5. Eksperci Viessmann

  W ciągu 14 lat użytkowania kocioł gazowy miał jedną awarię

  Cieszą informacje od zadowolonych użytkowników naszych rozwiązań. Warto pamiętać także o serwisie urządzenia przed sezonem grzewczym, który się właśnie rozpoczął. Wykonanie przeglądu instalacji grzewczej to nie tylko dopełnienie formalności i obowiązku użytkownika, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa użytkowania i komfortu – w tym przypadku cieplnego. Zachęcam do lektury naszego bloga firmowego gdzie można uzyskać informacje m.in. komu zlecić przegląd instalacji grzewczej i jak powinien przebiegać serwis: TUTAJ
 6. Jeżeli chodzi o program Czyste Powietrze to nie możesz mieć pewności, że 50-70% zainstalowanych urządzeń będzie na pellet. Musisz wiedzieć że zgodnie z regulaminem programu kotły na paliwa stałe m.in. na pellet będą dofinansowywane w ostateczności a wymagania dla nich w programie są bardzo wysokie. Generalnie rozwiązania stałopalne są coraz rzadziej stosowane w nowych budynkach więc może niepotrzebnie obawiasz się wzrostu cen pelletu.
 7. Eksperci Viessmann

  Co warto wiedzieć o kotłach gazowych?

  Cieszę się, że kocioł się dobrze sprawuje. Rekomendacja zadowolonych użytkowników jest dla nas bardzo cenna.
 8. Witaj, trochę nie rozumiem Twojego toku rozumowania... możesz rozbudować myśl? Kotły stałopalne są w programie ostatecznością... polecane są głównie pompy ciepła i gaz. Co masz na myśli pisząc, że nie będzie możliwości stosowania innego źródła opału do tych kotłów? Oczywiście, że nie będzie można stosować innego opału, bo gdyby program dopuszczał takie urządzenia, to ludzie dalej palili by niedozwolone substancje.... z punktu widzenia założeń programu to chyba dobrze, że nie śmieci nie będą spalanie, prawda?
 9. Witajcie! Dzisiaj tematów kosztów budowy i eksploatacji budynku energooszczędnego! Koszty budowy domu energooszczędnego są wyższe, niż domu o standardowych parametrach - to fakt. Znaczna cześć inwestorów nadal jest przekonana, że są one znacznie większe, a sama budowa wymaga skomplikowanych rozwiązań i najnowocześniejszych technologii. Takie myślenie nierzadko skłania do rezygnacji z budowy domu w standardzie energooszczędnym. To błąd! Zapraszam na materiał na blogu firmowym Viessmann! Pozdrawiam! Zachęcam do dyskusji!
 10. Eksperci Viessmann

  Czy fotowoltaika jest opłacalna?

  Tak, tutaj trzeba dokładnie zaznaczyć, że jako dzisiaj, osoba, która posiada instalację fotowoltaiczną na budynku jednorodzinnym i konsumuje tę energię na potrzeby tego budynku nie może sprzedawać energii do sieci - nie może zarabiać na produkcji energii. Może ją jedynie konsumować od razu w trakcie produkcji lub magazynować w sieci i odbierać w momencie zapotrzebowania na energię a braku produkcji z fotowoltaiki.
 11. Wykonanie przeglądu instalacji grzewczej to nie tylko dopełnienie formalność i obowiązku użytkownika, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa użytkowania i komfortu – w tym przypadku cieplnego. Według zaleceń producentów urządzeń grzewczych serwis kotła lub pompy ciepła należy wykonywać przynajmniej raz w roku. Przegląd instalacji grzewczej jest najczęściej zlecany u schyłku lata lub wczesną jesienią i traktowany jako przygotowanie domowego systemu do nowego sezonu grzewczego. Dlaczego przegląd instalacji to nie jest zbędny wydatek? Komu zlecić przegląd instalacji grzewczej? Jak powinien przebiegać serwis instalacji grzewczej? Zachęcam do lektury wpisu na naszym blogu firmowym: TUTAJ
 12. Eksperci Viessmann

  Czy fotowoltaika jest opłacalna?

  Nie oznacza to, że nie warto sprawdzać na stronach gminy. Gminy niezależnie uruchamiają programy wsparcia niezależnie od ogólnopolskiego programu. Warto monitorować stronę swojej gminy.
 13. Eksperci Viessmann

  Czy fotowoltaika jest opłacalna?

  Warto wspomnieć także, że fotowoltaika sprawdza się we współpracy z pompą ciepła. Dzięki temu można zmniejszyć rachunki za prąd. Pozyskaną energię z fotowoltaiki może wykorzystać pompa ciepła a ewentualna nadwyżka energii w miesiącach najbardziej nasłonecznionych może być magazynowana w sieci energetycznej i odbierana w miarę potrzeb w kolejnych miesiącach.
 14. Eksperci Viessmann

  Jakie są plusy i minusy ogrzewania podłogowego?

  Jeśli nasz dom będzie ogrzewany pompą ciepła lub kotłem kondensacyjnym najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest podłogówka. Kotły na paliwa stałe pracują z kolei efektywnie, podgrzewając wodę do wysokiej temperatury, którą „lubią” grzejniki. Zachęcam także do lektury artykułu porównującego ogrzewanie podłogowe i grzejniki na naszym blogu firmowym: TUTAJ
 15. Eksperci Viessmann

  Czy fotowoltaika jest opłacalna?

  Warto pamiętać, że istnieją oraz pojawiają się różnego rodzaju programy wsparcia dotujące fotowoltaikę. Jednym z nich jest np. program Czyste Powietrze, z którego można uzyskać wsparcie w formie pożyczki na koszt zakupu i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych. Zachęcam do zapoznania się z kalkulatorem fotowoltaicznym od Viessmann! Sprawdź ile zaoszczędzisz inwestując w zestaw fotowoltaiczny "pod klucz". Zestawy fotowoltaiczne zawierają wszystkie składniki, niezbędne do wykonania instalacji fotowoltaicznej. Sprawdź nasz kalkulator oszczędności. Kalkulator i więcej informacji na temat promocji znajdziecie TUTAJ.
×