Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Viessmann

Firma
 • Posty

  581
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

Eksperci Viessmann last won the day on października 22 2019

Eksperci Viessmann had the most liked content!

Reputacja

18 Neutralny

O Eksperci Viessmann

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Weź udział w szkoleniu bez wychodzenia z domu. Zapraszamy na cykliczne webinaria! Już 25 marca o 8:30 zapraszamy na szkolenie: 3 w 1, czyli tryby pracy modułu obsługowego nowych kotłów Vitodens S2. Tematyka i terminy szkoleń - kliknij TUTAJ Zapraszamy!
 2. Oczywiście że nie każdemu. Chociażby dlatego potrzebna jest wizja lokalna. Gdyby wszyscy byli w takiej samej sytuacji, mieli takie same warunki do montażu, to nikt by nie robił wizji lokalnej, nic nie liczył itd. Jednakże generalnie widać to, że produkcja własnej energii jest dla ludzi z roku na rok coraz bardziej opłacalna i temu ciężko zaprzeczyć.
 3. W większości przypadków zaleca się zostawienie grzejników. Pytanie tylko czy planujesz równocześnie przeprowadzenie termomodernizacji, bo przy słabo ocieplonym domu koszty ogrzewania mogą być bardzo duże
 4. Szanowni Klienci! Jesteśmy świadomi faktu, że w kontekście obaw związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19 zapewnienie ciągłości działania oraz utrzymanie bezpieczeństwa publicznego zajmują czołowe miejsce na liście priorytetów każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości. Pragniemy zapewnić, że nieprzerwana obsługa naszych Klientów jest i pozostanie naszym priorytetem. W nadziei na szybkie wygaśnięcie pandemii, pozostajemy niezmiennie do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią informacji TUTAJ
 5. Podczas drugiego dnia Targów ENEX Nowa Energia w Kielcach, czyli 27.02.2020 firma Viessmann podpisała deklarację przystąpienia do Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV jako członek wspierający! Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej – Polska PV jest pozarządową organizacją, której głównym celem jest propagowanie oraz promocja rozwoju fotowoltaiki w Polsce. SBF Polska PV zrzesza szerokie spektrum firm z branży fotowoltaicznej od producentów urządzeń poprzez dystrybutorów do firm wykonawczych. Cieszymy się, że jako członek Stowarzyszenia, zwiększymy swój udział w propagowaniu dobrych praktyk w fotowoltaice!
 6. Czy wiesz, że instalacja fotowoltaiczna może obniżyć Twoje miesięczne rachunki za energię elektryczną nawet kilkukrotnie? Dzięki niej możesz produkować darmowy prąd solarny i wykorzystywać go na własne potrzeby – do zasilania sprzętów RTV i AGD, oświetlenia posesji i budynku, a nawet do jego ogrzewania oraz chłodzenia w upalne dni! Instalacja fotowoltaiczna pozyskuje energię promieniowania słonecznego i przekształca ją w darmową, ekologiczną energię elektryczną. Wytworzony przez nią prąd może zasilać wszystkie odbiorniki elektryczne w domu, zastępując w ten sposób kosztowny prąd z sieci (jeśli miesięcznie płacisz za energię elektryczną 250 zł, instalacja fotowoltaiczna może je obniżyć nawet 6-krotnie!). Prąd wyprodukowany przez instalację fotowoltaiczną można wykorzystać również na potrzeby ogrzewania domu z pompą ciepła, obniżając tym samym maksymalnie rachunki również za energię cieplną. Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła w sezonie grzewczym Instalacja fotowoltaiczna pracuje najbardziej wydajnie w miesiącach letnich, kiedy zyski z promieniowania słonecznego są najwyższe. Największe zapotrzebowanie na energię do ogrzewania domu pompą ciepła przypada natomiast zimą. Mimo tych rozbieżności połączenie obu instalacji wciąż jest bardzo opłacalne, a to dzięki znowelizowanej ustawie o Odnawialnych źródłach energii z 22.06.2016 r. Wprowadziła ona możliwość przesyłania niewykorzystanej na bieżąco energii pozyskanej z domowej instalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej i odebrania jej* w dogodnym dla nas momencie. Dzięki temu nadwyżkę prądu solarnego wyprodukowanego w ciepłych, słonecznych miesiącach możemy odebrać np. w sezonie grzewczym, kiedy zyski z promieniowania słonecznego są mniejsze. Tym samym nasz darmowy prąd solarny może zasilać pompę ciepła przez cały sezon grzewczy, powodując że jej praca będzie jeszcze bardziej energooszczędna i przyjazna środowisku. Takie rozwiązanie oznacza również maksymalne wykorzystanie zalet poszczególnych elementów systemu OZE – zarówno instalacji fotowoltaicznej, jak i pompy ciepła. *(z 1 kW przekazanej do sieci energii można odebrać 0,8 kW prądu, w przypadku instalacji o mocy mniejszej niż 10 kW) Pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna latem - przeczytaj więcej na naszym blogu firmowym TUTAJ Zapraszam do dyskusji!
 7. Ja rozumiem, że może być krócej, dlatego pytałem o 13 lat w kontekście że to dużo jak na obecne realia. Ale nieważne, to nie jest to jakoś istotne
 8. Na razie niestety trzeba zbierać jakieś szczątkowe informacje ze stron różnych mediów, ale w poniedziałek ma być już oficjalna informacja na stronie NFOŚiGW
 9. Urządzenia Viessmann można wykorzystywać nie tylko w domach jednorodzinnych. Przykładem wykorzystania w innego rodzaju budynkach jest Politechnika Świętokrzyska! Państwowa wyższa uczelnia techniczna została założona w 1965 roku w Kielcach. Jest najstarszą uczelnią w regionie i jedyną na tym terenie państwową uczelnią techniczną. Kształci 10 000 studentów w ramach 16 kierunków i 50 specjalności. Politechnika Świętokrzyska wykorzystuje: 4 gruntowe pompy ciepła Vitocal 300-G, 10 pomp ciepłej wody użytkowej Vitocal 160 - A wraz z Vitocell 160 E do magazynowania wody grzewczej, 24 moduły fotowoltaiczne Vitovolt, 2 kolektory słoneczne próżniowe Vitosol 200-T oraz 2 kolektory słoneczne płaskie Vitosol 200-F!
 10. O przykładowej instalacji za około 25 tysięcy. Nie wiem skąd wzięło się aż 13 lat zwrotu Chodzi mi o to że musiały być założone bardzo niekorzystne elementy obliczeń skoro wyszło aż 13 lat Sam Gaweł piszesz o 3,5 więc skąd 13?
 11. Ja zaproponuję najprostsze rozwiązanie - złożyć zapytanie ofertowe. Specjaliści przygotują propozycję i wycenę systemu grzewczego dla Twojego domu. To darmowe i niezobowiązujące. Wtedy też będziesz miał dostęp do wszystkich rozwiązań i alternatyw, dopasowanych konkretnie pod Twój przypadek i wybierzesz dla siebie odpowiednie. Po to są specjaliści żeby odpowiedzieć na Twoje pytania. Zapraszam do nas tutaj: https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/zapytanie-ofertowe.html
 12. Ja też nie rozumiem skąd się wzięło to 13 lat. Przy założeniu ceny energii 59 gr brutto, rocznym wzroście cen energii na poziomie 7% i współczynniku autokonsumpcji 25% instalacja powinna się zwrócić po około 6 latach z uwzględnieniem ulgi i mojego prądu. Bez - okolo 8 lat. Skro wyszło 13, to założenia w obliczeniach musiały być bardzo niekorzystne.
 13. Już 26-27 lutego 2020 roku zapraszamy na Targi ENEX, które odbędą się w Kielcach, na Targach Kielce. Targi ENEX i ENEX Nowa Energia to jedne z największych wydarzeń branży energetycznej w Polsce. Każdego roku przyciągają tysiące zwiedzających zainteresowanych tematem energii. W tym roku po raz kolejny Viessmann będzie wystawcą na Targach, a nasi specjaliści wystąpią z prelekcjami i pokazami podczas XIII Ogólnopolskiego Forum Pomp Ciepła i XI Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii! Zapraszamy do Kielc: 26-27 lutego 2020 na nasze stoisko E-54!
 14. Przy instalacji, która pokrywa zapotrzebowanie domu jednorodzinnego, czas zwrotu po uwzględnieniu dotacji i ulgi może się skrócić nawet o 2- 2,5 roku
 15. Właśnie dlatego popularność gruntowych pomp ciepła nieco spada z roku na rok. Gruntowe są oczywiście bardziej stabilne, ale koszty inwestycyjne gruntowych wymienników powodują że inwestycja jest droższa. Zresztą powietrzne pompy ciepła mają coraz lepsze sprawności. Już nie ma aż tak dużych różnic między gruntowymi jak były kiedyś.
×
×
 • Utwórz nowe...