Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Viessmann

Firma
 • Posty

  284
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralny

O Eksperci Viessmann

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Witajcie, Nawizując do tematu twardej wody - może warto na chwilę się zatrzymać i przypomnieć sobie, po co mierzyć twardość wody? Twardość wody to jej właściwość wynikająca z zawartości jonów wapnia i magnezu. Im jest ich więcej w wodzie, tym jest ona bardziej twarda. Jony te łączą się ze sobą, szczególnie po podgrzaniu wody, powodując powstawanie uciążliwego osadu kamiennego. Twarda woda to problem wielu gospodarstw domowych. Korzystanie z niej jest negatywne w skutkach nie tylko dla naszego domowego budżetu, ale i dla nas samych. Po co mierzyć twardość wody? Konsekwencje twardej wody?Rzeczywista twardość wody w domowej instalacji? Zapraszam po więcej informacji od Viessmann - TUTAJ Pozdrawiam!
 2. Zmiękczacz do wody

  Witaj, Nawizując do tematu twardej wody - może warto na chwilę się zatrzymać i przypomnieć sobie, po co mierzyć twardość wody? Twardość wody to jej właściwość wynikająca z zawartości jonów wapnia i magnezu. Im jest ich więcej w wodzie, tym jest ona bardziej twarda. Jony te łączą się ze sobą, szczególnie po podgrzaniu wody, powodując powstawanie uciążliwego osadu kamiennego. Twarda woda to problem wielu gospodarstw domowych. Korzystanie z niej jest negatywne w skutkach nie tylko dla naszego domowego budżetu, ale i dla nas samych. Zapraszam po więcej informacji od Viessmann - TUTAJ Pozdrawiam!
 3. Realny koszt pompy ciepła

  Witaj, Technologia jest sprawdzona.... produkty- też nie zgodzę się, że pochodzą tylko z Chin, jasne - chcesz to znajdziesz chińskie, ale są również europejskich producentów! Dlaczego od razu zakładasz awarię - może dobrym rozwiązaniem dla Ciebie jest rozmowa i wizyta u osoby, która ma takie urządzenie? Zapytaj na forum, może warto się przekonać jak wygląda eksploatacja pompy ciepła?
 4. Proszę Państwa to nie my mamy instalatorów, bo nie jesteśmy ich właścicielami. Urządzenia marki Viessmann (jak również innych marek, i nie tylko PC) może kupić każdy i każdy może je montować. Każdy klient który się z nami skontaktuje otrzyma od nas namiary na firmę którą możemy polecić i wiemy, że najpierw zostanie wykonany projekt a potem instalacja zostanie wykonana zgodnie z tym projektem. Niestety nie mamy, żadnych możliwości przymuszenia kogokolwiek do podnoszenia swoich kwalifikacji. Zatem to na inwestorze spoczywa obowiązek by wybrać kierownika budowy (lub inną osobę techniczną) który w trudnych tematach budowy domu będzie go (inwestora) wspierał lub wręcz reprezentował. Oczywiście jest grupa świadomych użytkowników, którzy sami szukają pomocy na forach internetowych czy bezpośrednio u producentów ale niestety mniejszość.
 5. Szanowni Państwo, prowadzę w firmie Viessmann szkolenia od wielu lat, praktycznie zawsze powtarzam (i moi koledzy szkoleniowcy też), że obliczenia OZC a potem projekt instalacji C.O. to podstawa i od tego należy zacząć. Niestety odpowiedź jest jednakowa "jeśli ja mówię klientowi że ma zapłacić dodatkowo za projekt to on wybiera innego instalatora co jest tańszy i bez projektu potrafi". Instalatorzy nawet w dzisiejszych budynkach które mają zapotrzebowanie mniejsze niż 50W/m2 dobierają grzejniki po 100-120W/m2 "bo to nic złego a ich klienci nigdy nie narzekają, nawet w największe mrozy, że im zimno w domach". Póki użytkownicy nie będą się kierować rozumem a nie tylko najniższą ceną tak niestety będzie. Jeżeli tylko któryś z naszych klientów będzie zainteresowany projektem to oczywiście możemy takowego polecić.
 6. Co warto wiedzieć o kotłach gazowych?

  Dlatego są liczne dofinansowania, czy eko kredyty- dzisiaj dla chcącego nic trudnego!
 7. Witajcie, Na temat pomp ciepła można znaleźć wiele informacji – są to głównie artykuły opisujące rodzaje tych urządzeń, zasadę działania oraz zalety - rzadziej wyczerpujące opinie użytkowników. Inwestorzy żywo zainteresowani tematem z reguły nie mają okazji przekonać się przed zakupem pompy ciepła, jak urządzenie pracuje w realnych warunkach. Taką możliwość daje nam wizualizacja pracy pompy ciepła Viessmann, która od 2006 r. ogrzewa dom p. Artura pod Opolem. Sprawdźcie o dowiedzcie się więcej! Szczegóły - TUTAJ Zapraszam!
 8. Witajcie ponownie! Miło mi poinformować, że Program „Ciepło z Zimna” został wyróżniony w kategorii Produkt Roku dla Budownictwa TOP BUILDER 2018. Po raz 10. miesięcznik „Builder” wskazał i zarekomendował najbardziej innowacyjne obszary branży budowlanej. Pozdrawiam!
 9. Witam! Milo mi poinformować, że Firma Viessmann otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2017 w kategorii ogólnopolskiej, który przyznaje w uznaniu za zasługi w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Uroczysta gala „Solidnych Pracodawców Roku” odbyła się w dniu 15 marca, a wyróżnienie odebrał prezes firmy Sebastian Walerysiak. Konkurs na najlepszych pracodawców roku organizowany jest od czterech lat przez Grupę Media Partner. Nagroda przyznawana jest w ogólnopolskim konkursie: SOLIDNY PRACODAWCA ROKU. VIESSMANN każdego roku zdobywa coraz liczniejszą grupę zwolenników. Jakość produktów firmy oraz jej społeczną działalność doceniają specjaliści z różnych dziedzin, partnerzy biznesowi, konsumenci jak i sami pracownicy firmy. Więcej informacji: TUTAJ Pozdrawiam!
 10. Witam, Co do chłodu... Wybierając pompę ciepła do nowych budynków, oczywistym i logicznym wyborem jest wykorzystanie funkcji chłodzenia. Chłodzenie pompą ciepła nie przynosi może aż takich efektów jak klimatyzacja. Jest to jednak na pewno dużo lepsze rozwiązanie, od braku jakiegokolwiek chłodzenia. Z tego typu rozwiązań korzysta się przede wszystkim przy ogrzewaniu podłogowym. Nie każda pompa ciepła ma opcje pracy w trybie chłodzenia - warto o tym pomyśleć już na etapie wyboru urządzenia.
 11. Co wybrać do ogrzania domu?

  "Zwróci się" o też jest pojęcie względne Należy się zastanowić w stosunku do czego ma się zwrócić... Na jakiej podstawie, ale dobrze.... nie pora żeby się nad tym zastanawiać, zrobisz jak uważasz. Sprawdzałeś kalkulator który Ci podałem? Otrzymałeś wyliczenie czysto finansowe, które Cię satysfakcjonuje albo chociaż daje obraz, czy skalę kosztów?
 12. Jaki model pieca?

  kocioł Vitodens 100 jest również dobrym rozwiązaniem. Po dołożeniu pakietu uzupełniającego do sterowania 2 obiegami (bezpośredniego i z mieszaczem) będzie mógł wysterować opiasny układ c.o. Niestety sterowanie cyrkulacją c.w.u. będzie trzeba wykonać we własnym zakresie (pompka z zegarem). Kocioł Vitodens serii 2xx potrafi sterować cyrkulacją a dodatkowo większy zakres modulacji i automatyka pozwalająca na bardzo dokładne sparametryzowanie kotła spowoduje że będzie dużo oszczędniejszy.
 13. Co wybrać do ogrzania domu?

  Witaj... wszystko w co zainwestujesz napewno zaowocuje... czy to komfortem użytkowania, czy to niższymi rachunkami za eksploatację... ale domu nie buduje się po to by się zwrócił... Jeśli chcesz kalkulacji kosztów eksploatacji - tutaj znajdziesz nasz kalkulator kosztów ogrzewania, jak i inne kalkulatory doborowe. Może tak Ci pomogę.... Nie polegaj również na wyliczeniach z palca.... zleć profesjonalne analizy specjalistom! Dom będziesz użytkował wiele lat... warto mieć dobrze dobrany system...
 14. Instalacja fotowoltaiczna + plus ogrzewanie elektryczne

  To nie jest problem - ani z nadmiarem w lecie ani z niedoborem zimą. Mamy przecież system opustów - nadmiar energii jest oddawany do sieci ( z produkcji letniej przykładowo). Jeżeli inwestorowi zostanie naddatek niewykorzystanej energii, to po okresie rozliczeniowym ma rok czasu na odebranie tego naddatku, który wyprodukował. Jeżeli tego nie zrobi, to energia ta przepada. Współpraca pomp ciepła z fotowoltaiką umożliwia zagospodarowanie tego naddatku. Z systemem opustów, czy bez, energię z produkcji letniej można zagospodarować na chłodzenie. Wybierając pompę ciepła do nowych budynków, oczywistym i logicznym wyborem jest wykorzystanie funkcji chłodzenia. I cieplej na zewnątrz, tym budynek bardziej się nagrzewa, a fotowoltaika produkuje więcej energii. - systemy idealnie się uzupełniają.
 15. No o tym się akurat nie wypowiadał.... dla mnie istotne jest to, że stwierdził on, że ta kwota jest całkowicie realna... A to, że program trzeba przygotować i obsługiwać to chyba naturalne...
×