Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Eksperci Viessmann

Firma
 • Posty

  228
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralny

1 obserwujący

O Eksperci Viessmann

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Za pompę ciepła z montażem zapłaciłem 30 000 zł

  Witam, jak to liczyłes? Jakie masz teraz rachunki na ogrzewanie i czym w końcu ogrzewasz? Pelletem czy gazem?
 2. Czy warto ogrzewać dom prądem?

  Witajcie, dzisiaj coraz rzadziej spotykane są systemy grzewcze, które nie korzystają z energii elektrycznej. Takich w zasadzie już się nie instaluje - dawniej były to kotły stałopalne z instalacją grawitacyjną, bez pomp, nadmuchów, sterowników itd..... Dzisiaj energia elektryczna jest w systemie grzewczym wręcz niezbędna. Od inwestora tylko zależy, w jaki sposób energię tę wykorzysta. Można to zrobić nieefektywnie za pomocą zwykłych grzałek. Można też efektywnie za pomocą pomp ciepła. Zapraszam do zapoznania się z rodziną pomp ciepła firmy Viessmann. Szczegóły TUTAJ W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji i zachęcam do dyskusji!
 3. Witam, zapraszam ponownie do zapoznania się z ofertą szkoleniową Akademii Viessmann i do skorzystania z sierpniowych szkoleń. Kompletna oferta z tematami i kosztami: www.viessmann-szkolenia.pl/kalendarz-szkolen W razie pytań jestem do dyspozycji!
 4. Witam, zapraszam do zapoznania się z ofertą szkoleniową Viessmann! Akademia Viessmann prowadzi szkolenia dla projektantów, sprzedawców oraz wykonawców systemów grzewczych. Istotną grupę stanowią także przedstawiciele branż pokrewnych, jak między innymi architekci czy kominiarze. Akademia Viessmann uczestniczy również w wielu sympozjach i prestiżowych konferencjach, gdzie uczestnikami są przedstawiciele różnorodnych grup zawodowych, organów administracji publicznej oraz środowisk naukowych i oświatowych. Jako jedyna w Polsce tego typu, od początku 2003 roku prowadzi działalność również Szkoła Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann, oferująca kompleksową 2-letnią formę kształcenia opartą o program Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Szkoła pozwala zostać specjalistą naszej branży młodym absolwentom szkół średnich i zawodowych. A, już aktywnym fachowcom umożliwia podniesienie kwalifikacji i uzyskanie państwowych dokumentów potwierdzających ukończenie nauki. Absolwenci Akademii uzyskują tytuł zawodowy: Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Słuchaczem Akademii Viessmann może zostać każdy, kto posiada wykształcenie zawodowe lub średnie. Nie ma przy tym znaczenia profil ukończonej szkoły. Akademia jest dla osób, które chcą: zdobyć solidną wiedzę o systemach Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) i umiejętność zastosowania jej w praktyce zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe i znaleźć lepiej płatną pracę – rynek OZE dynamicznie się rozwija i będzie się rozwijał Akademia jest idealnym sposobem na zdobycie potrzebnej wiedzy jeśli chcesz pracować na własny rachunek – planujesz rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na zajęciach dowiesz się również jak założyć i prowadzić własną firmę, sporządzić kosztorys i wiele więcej… Zapraszam po szczegóły: TUTAJ Zachęcam wszystkich zainteresowanych do zadawania pytań!
 5. Witam, informuję, że od 1 sierpnia 2017 roku obowiązują nowe cenniki na urządzenia Viessmann. Cenniki dostępne są na oficjalnej stronie producenta. W razie jakichkolwiek pytań - służę pomocą!
 6. Pompa ciepła powietrze - woda.

  Witaj, Co do Twoich obaw, czy pompa ciepła powietrze woda - tak, w zupełności. Co do samego modelu to możesz napisać jakie masz zapotrzebowanie na ciepło? Jesteś dopiero na etapie projektu? Czy już budynek stoi? Jeśli na etapie projektu to słusznie, że już teraz zabierasz się za dobór systemu, warto byłoby więc zgłosić się do specjalisty by podpowiedział, z jakich elementów możesz przy pompie ciepła zrezygnować w budowie domu, na co szczególnie zwrócić uwagę - co do firm z kujawsko-pomorskiego, mamy ich tam sporo - zapraszam na stronę główną Viessmann.pl w zakładkę SIEĆ SPRZEDAŻY. Tam znajdziesz wyszukiwarkę firm z Twojej okolicy. Jeśli chcesz się na dzień dzisiejszy jedynie zorientować w cenach i dostępnych modelach, to powiedz jakiej mocy urządzenia potrzebujesz,a postaram się coś zaproponować.
 7. Pompa ciepła powietrze - woda.

  Witam, na jakim efekcie finansowym Ci zależy? Jaki powinien być odpowiedni dla Ciebie system grzewczy? Najpierw na takie pytania sobie odpowiedz. Z chęcią mogę polecić konkretne urządzenie. Jedno jest pewne - w nowym domu odradzałbym paliwo stałe. Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji!
 8. Witam ponownie wszystkich zainteresowanych dofinansowaniami na inwestycje związane z likwidacją niskiej emisji. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie informuje, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem „Programem Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego” (wpłynęło 81 wniosków na łączną kwotę ponad 30 mln. zł) oraz z uwagi na priorytetowe znaczenie inwestycji z zakresu ochrony powietrza dla stanu środowiska na terenie województwa małopolskiego, Rada Nadzorcza na posiedzeniu w dniu 7 lipca 2017 r. podjęła decyzję o zwiększeniu puli środków przeznaczonych na realizację zadań realizowanych w ramach Programu o dodatkowe 5 mln zł.
 9. Witam, Miło mi poinformować, że Firma Viessmann od 20 czerwca otrzymuje tytuł Partnera "Koncepcji E4 Wienerberger". Słyszeliście może o takim projekcie? Koncepcja domu e4 to odpowiedź na wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia. e4 to koncepcja domu niskoemisyjnego, który spełnia restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej dla sektora budowlanego dotyczące zużycia energii od 2021 roku. Projekt, do którego współtworzenia w Polsce Wienerberger zaprosił firmy podzielające tę filozofię i te same wartości – Viessmann i FAKRO, jest holistycznym spojrzeniem na dom, opartym na czterech filarach: ekologia (dbałość o środowisko i stosowanie odnawialnych źródeł energii) emocje i zdrowie (komfort zamieszkiwania w zdrowym domu) energia (efektywne wykorzystanie energii) ekonomia (przystępne koszty budowy i eksploatacji) Zapraszam po szczegóły: TUTAJ Zachęcam do dyskusji!
 10. Witam, Mam przyjemność poinformować, że firma Viessmann, po raz kolejny, została uhonorowana statuetką „Złotego Instalatora”. Tym razem statuetkę przyznano naszej firmie za aplikację mobilną ViCare. Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet. Wystarczy jeden ruch palca na smartfonie, aby wybrać żądaną temperaturę w domu lub np. wychodząc z niego, przełączyć tryb ogrzewania z normalnego na obniżoną temperaturę, oszczędzając w ten sposób energię. Aplikacja umożliwia również programowanie różnych okresów ogrzewania w poszczególne dni, dostosowując pracę instalacji grzewczej do potrzeb użytkowników. Osobny przycisk na ekranie startowym wyświetla ponadto liczne wskazówki dotyczące sposobów zaoszczędzenia energii. Aplikacja ViCare przy obsługiwaniu kotła grzewczego komunikuje się z modułem WLAN Vitoconnect 100. Moduł ten przyłącza się przewodem, bezpośrednio do regulatora Vitotronic. Po zezwoleniu przez użytkownika instalacji, firma Viessmann lub jej Partner ma ciągły wgląd w instalację grzewczą swojego klienta przez aplikację Vitoguide. Dzięki temu możliwe jest szybkie zdiagnozowanie ewentualnej usterki, a nawet jej usunięcie bez konieczności przyjazdu serwisanta na miejsce. Pozdrawiam!
 11. Koncepcja domu niskoemisyjnego e4 z Viessmann!

  Witam ponownie! Szczerze dziękuję za wszystkie komentarze i uwagi! Pozdrawiam!
 12. Podgrzewacz wody

  Tak, my również mamy takie typowo pod termomodernizację. Mogą to być też m. in. kotły gazowe, kondensacyjne.
 13. Viessmann - Budowlana Marka Roku 2017

  Bardzo często uczestniczymy w konferencjach organizowanych własnie stricte dla gmin i przedstawicieli samorządów lokalnych. Widać na tych spotkaniach zainteresowanie własnie burmistrzów czy wójtów np. pompami ciepła, ale najczęściej są to pytania o pompy ciepła czy fotowoltaikę do budynków użyteczności publicznej - chcą wyposażyć w nie szkoły, przedszkola czy inne budynki gminne - my staramy się pokazać, że powinni zachęcać też do tych inwestycji swoich mieszkańców. To mieszkańcy potrzebują tanich i efektywnych rozwiązać. Trudno mi jednak powiedzieć, dlaczego jest to dla nich tak ciężki temat....
 14. Koncepcja domu niskoemisyjnego e4 z Viessmann!

  Witam! Dziękuję za uwagę! No cóż... chodzi Panu zapewne o bryłę tak? Że zbyt prosta? Każda uwaga jest dla nas konstruktywna!
 15. Witam, Miło mi poinformować, że Firma Viessmann od 20 czerwca otrzymuje tytuł Partnera "Koncepcji E4 Wienerberger". Koncepcja domu e4 to odpowiedź na wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia. Po szczegóły zapraszam tutaj Pozdrawiam!