Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Eksperci Viessmann

Firma
 • Posty

  171
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralny

O Eksperci Viessmann

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Witam ! Okres gwarancji dla pomp ciepła marki Viessmann wynosi 24 miesiące od daty uruchomienia, ale nie dłużej niż 27 miesięcy od daty zakupu. Warunkami gwarancji są pierwsze uruchomienie i coroczne przeglądy wykonywane przez sprzedawcę lub wyznaczoną przez niego firmę serwisową. Regularnie wykonywane przeglądy mają wpływ na żywotność, ekonomikę pracy urządzenia oraz przede wszystkim na bezpieczeństwo jego eksploatacji, dlatego oszczędności w tym zakresie nie są zalecane. Koszt jest uzależniony głównie od odległości do pokonania dla serwisanta. Więcej szczegółowych informacji na temat indywidualnych kosztów , można uzyskać od naszych doradców serwisowych TUTAJ. Pozdrawiam !
 2. Witam ! Ja natomiast poleciłbym przemyśleć sprawę doboru źródła ciepła oraz systemu ogrzewania. Już na etapie koncepcyjnym warto wiedzieć z jakiego rodzaju nośnikiem energii (gaz,prąd,olej) chce się mieć do czynienia i ile kosztuje jego eksploatacja. W późniejszym etapie przy np. przy wyborze pompy ciepła można zrezygnować choćby z komina, czy zagospodarować miejsce w kotłowni. Każdy rodzaj źródła ciepła ma swoje wady i zalety, dlatego przed budową domu warto zestawić wszystkie możliwości dostępne dla użytkownika i wybrać najodpowiedniejszą opcję ogrzewania. Pozdrawiam !
 3. Witam ! Od jakiegoś czasu pompy ciepła powietrze woda może spokojnie stosować jako podstawowe źródło ciepła - wspomagane najczęściej grzałkę elektryczną. Ważne jest, aby zapotrzebowanie takiego budynku na moc cieplną było stosunkowo małe, a co za tym idzie budynek powinien być wybudowany w wysokim standardzie energetycznym. W naszej ofercie posiadamy wszystkie typy pomp ciepła, w celu uzyskania więcej informacji zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej. Pozdrawiam !
 4. Witam ponownie ! Co do kolektorów zgadzam się, że przewymiarowana instalacja może spowodować więcej kłopotów niż pożytku w lecie, ale z drugiej strony wydaje mi się, że ten etap mamy już za sobą kiedy to przez dotację próbowano wcisnąć klientowi jak najwięcej solarów na dach. Aktualnie ceny systemów solarnych nie są aż tak wysokie i za kilka tysięcy można spokojnie zainwestować w instalację kolektorów słonecznych i cieszyć się darmową ciepłą wodą w lecie. Panele fotowoltaiczne to natomiast najbliższa przyszłość. Produkując prąd możemy go wykorzystać na potrzeby własne (min. grzejąc grzałką elektryczną ciepłą wodę), ale także dodatkowo nadwyżki energii elektrycznej magazynować w sieci elektroenergetycznej. Nie ma tutaj mowy o problemie nadprodukcji energii i przegrzewach, natomiast bardziej trzeba skupić uwagę na etapie projektowania chociażby na aspekty zacienienia. Pozdrawiam !
 5. Witam ! Koszty eksploatacji mogą być nawet jeszcze mniejsze. Jedyne co jest zalecane to wymiana glikolu po kilku latach pracy instalacji, może być to nawet zapisane w umowie, aby zachować gwarancję. Urządzenie które pobiera najwięcej energii to pompa glikolowa około 20W + jakiś mały regulator. Gdybyś doliczył czas spędzony w kotłowni oraz koszty środowiskowe palenia węglem to na pewno wyszło by Ci jeszcze szybszy zwrot. Jeśli jesteś zainteresowany to również posiadamy w swojej ofercie systemy solarne, więcej informacji ich temat możesz przeczytać TUTAJ. Pozdrawiam !
 6. Witam ! Zachęcam do skorzystania z naszej darmowej wyceny, każda oferta jest przygotowywana indywidualnie. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje! Pozdrawiam !
 7. Witam ! Zastanowiłbym się jednak na początku jak wygląda serwis i dostęp do instalatorów w bliskiej okolicy, warto wiedzieć na czym się stoi bo same urządzenie to wciąż nie wszystko. Po drugie w przypadku przewymiarowania mocy pomyślałbym jednak dodatkowo nad buforem ciepła, aby w jak największym stopniu zabezpieczyć się przed taktowaniem pompy. Do porównania kosztów eksploatacyjnych przydałoby Ci się znać średni SPF takich pomp ciepła, który będzie bardziej miarodajny niż COP, który to określa chwilowy stosunek mocy tylko w określonych punktach pracy. Gdybyś był zainteresowany to posiadamy w swojej ofercie zarówno pompy ciepła powietrze/woda typu split jak i monoblok. Z grubsza dla Twoich potrzeb myślę, że pompa ciepła do ustawienia wewnątrz/zewnątrz budynku Vitocal 300-A o mocy grzewczej od 3 do 9KW spokojnie by wystarczyła. Pozdrawiam !
 8. Witam ! Mam zastrzeżenie jedynie do okresu zwrotu takiej instalacji, w przypadku budynków energooszczędnych poniżej 40kWh/m2 rok okazało się, że nie ma sensu inwestować w pompę ciepła, a to oczywiście nieprawda. Zwróciłbym uwagę na koszty inwestycyjne, które w przypadku takiego domu i zastosowania pompy ciepła powietrze woda powinny być stosunkowo niższe. A to ze względu na mniejszą moc wymaganego urządzenia do zaspokojenia potrzeb energetycznych budynku niż w przypadku budynku o zapotrzebowania 120kWh/m2. Pozdrawiam!
 9. Witam ! Nawiązując do tematu - zgodnie z przepisami ciężko walczyć ze smogiem, bo wciąż brak takowych przepisów co do norm i jakości sprzedawanego węgla. Przyśpieszenie wprowadzenia zapisu dotyczącego sprzedaży kotłów spełniających wymagania Ekoprojektu (tylko 5klasa), na nic się zda jeśli dalej będzie tam wrzucane "byle co". Po ostatnich mroźnych tygodniach podobno coś ruszyło w tej sprawie, ciekawe tylko kiedy zobaczymy jakiekolwiek efekty. Pozdrawiam !
 10. Witam ! Proszę o wiadomość prywatną z adresem instalacji oraz kontaktem najlepiej telefonicznym do siebie. Postaram się przekazać Twoje zgłoszenie dalej i przyśpieszyć tok sprawy. Pozdrawiam !
 11. Firma Viessmann wprowadza na rynek najnowocześniejsze, efektywne i energooszczędne rozwiązania, zaspokajające potrzeby wielu inwestorów i użytkowników. Przedstawiamy wybrane nowości produktowe 2016. Automatyczny kocioł pelletowy Easypell łączączy wysoką wydajność i trwałość z prostotą konstrukcji. Nowa pompa ciepła Vitocal 250-S w wersji split, uzupełniająca istniejące instalacje z kotłami kondensacyjnymi o dodatkowe źródło bezpłatnego ciepła z powietrza. Kompaktowe urządzenie hybrydowe Vitocaldens 222-F łączące pompę ciepła z gazowym kotłem kondensacyjnym i zasobnikiem c.w.u. w wersji z dodatkową funkcją aktywnego chłodzenia (AC). Mobilna aplikacja ViCare App, stwarzającą nowe możliwości obsługi ogrzewania przez Internet. Obudowa BoxDesign, zapewniającą niższy hałas oraz lepszy dostęp do komponentów zastosowana w kotłach gazowych kondensacyjnych serii 100 i 200. Innowacyjny regulator Vitotronic 200 z wyjątkowym Panelem energetycznym zastosowany w kotłach gazowych kondensacyjnych serii 200. Opatentowana przez Viessmann powłoka ThermProtect zastosowana w kolektorach słonecznych Vitosol 100-FM oraz Vitosol 200-FM. Szczegółowe informacje, dane techniczne oraz instrukcje na temat naszych nowych produktów można znaleźć TUTAJ. Pozdrawiam !
 12. Witam! Kształcenie specjalistów z branży grzewczo-instalacyjnej jest priorytetowym elementem działalności firmy Viessmann. Profesjonalne doradztwo, sprzedaż oraz montaż i obsługa serwisowa urządzeń grzewczych wymaga nieustannego doskonalenia umiejętności współpracujących z nami fachowców. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym harmonogramem szkoleń TUTAJ W razie pytań - pozostaję do dyspozycji!
 13. Firma Viessmann wprowadza na rynek najnowocześniejsze, efektywne i energooszczędne rozwiązania, zaspokajające potrzeby wielu inwestorów i użytkowników. Przedstawiamy wybrane Nowości produktowe 2016. Automatyczny kocioł pelletowy Easypell łączączy wysoką wydajność i trwałość z prostotą konstrukcji. Nowa pompa ciepła Vitocal 250-S w wersji split, uzupełniająca istniejące instalacje z kotłami kondensacyjnymi o dodatkowe źródło bezpłatnego ciepła z powietrza. Kompaktowe urządzenie hybrydowe Vitocaldens 222-F łączące pompę ciepła z gazowym kotłem kondensacyjnym i zasobnikiem c.w.u. w wersji z dodatkową funkcją aktywnego chłodzenia (AC). Mobilna aplikacja ViCare App, stwarzającą nowe możliwości obsługi ogrzewania przez Internet. Obudowa BoxDesign, zapewniającą niższy hałas oraz lepszy dostęp do komponentów zastosowana w kotłach gazowych kondensacyjnych serii 100 i 200. Innowacyjny regulator Vitotronic 200 z wyjątkowym Panelem energetycznym zastosowany w kotłach gazowych kondensacyjnych serii 200. Opatentowana przez Viessmann powłoka ThermProtect zastosowana w kolektorach słonecznych Vitosol 100-FM oraz Vitosol 200-FM. Szczegółowe informacje, dane techniczne oraz instrukcje na temat naszych nowych produktów można znaleźć TUTAJ. Pozdrawiam !
 14. Witam ! Oczywiście masz racje co do zwrotu takiej inwestycji, jednak w dzisiejszych czasach każdy chce mieć pewność, że to co kupuje ma sens ekonomiczny zamiast pomyśleć o wygodzie i komforcie jaki zapewnia to urządzenie. Panele fotowoltaiczne + pompa ciepła powietrze/woda jest przyszłościowym rozwiązaniem. Prócz ciepła latem, możemy chłodzić prawie za darmo zimą, kiedy to produkcja z pv jest największa. Dodatkową nadprodukcję można zawsze wykorzystać zimą obierając prąd z sieci w stosunku 0,8kWh odebranej do 1kWh wprowadzonej. Pozdrawiam !
 15. Witam ! Niestety nasze złącze komunikacyjne do zdalnego monitorowania i obsługi instalacji grzewczych przez Internet, przeznaczone dla następujących interfejsów użytkownika: ■ Aplikacja ViCare ■ Aplikacja Vitotrol Plus ■ Vitoguide Pozdrawiam !