Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Eksperci Viessmann

Firma
 • Posty

  217
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralny

1 obserwujący

O Eksperci Viessmann

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Tak, my również mamy takie typowo pod termomodernizację. Mogą to być też m. in. kotły gazowe, kondensacyjne.
 2. Bardzo często uczestniczymy w konferencjach organizowanych własnie stricte dla gmin i przedstawicieli samorządów lokalnych. Widać na tych spotkaniach zainteresowanie własnie burmistrzów czy wójtów np. pompami ciepła, ale najczęściej są to pytania o pompy ciepła czy fotowoltaikę do budynków użyteczności publicznej - chcą wyposażyć w nie szkoły, przedszkola czy inne budynki gminne - my staramy się pokazać, że powinni zachęcać też do tych inwestycji swoich mieszkańców. To mieszkańcy potrzebują tanich i efektywnych rozwiązać. Trudno mi jednak powiedzieć, dlaczego jest to dla nich tak ciężki temat....
 3. Witam! Dziękuję za uwagę! No cóż... chodzi Panu zapewne o bryłę tak? Że zbyt prosta? Każda uwaga jest dla nas konstruktywna!
 4. Witam, Miło mi poinformować, że Firma Viessmann od 20 czerwca otrzymuje tytuł Partnera "Koncepcji E4 Wienerberger". Koncepcja domu e4 to odpowiedź na wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia. Po szczegóły zapraszam tutaj Pozdrawiam!
 5. W tym roku, na targach ISH również pokazano wiele nowości.... Co do Polski i polskich inwestorów to niestety ta świadomość inwestorów to jest własnie temat, w którym jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Kwestia popularyzacji technologii to nie wszystko. Trzeba inwestorów przekonywać, że to się "opłaca", a dla każdego próg opłacalności jest kwestią indywidualną - każdy ma inny poziom opłacalności i racjonalizacji swoich domowych wydatków. Właśnie dlatego tak wiele dyskusji nad opłacalnością, efektywnością itd.... Myślę więc, że najlepszym sposobem na przekonanie inwestorów np. do pomp ciepła są dobrze zrealizowane inwestycje i zadowoleni sąsiedzi i przyjaciele - niestety tak to działa.
 6. Wiele się ostatnio mówi również o termomodernizacji - własnie w kontekście ograniczania niskiej emisji i programów dotacyjnych - w tym temacie promowane są własnie m. in. pompy ciepła. Producenci mają więc urządzenia dedykowane termomodernizacji. Jeśli ktoś modernizuje, a nie buduje od nowa, to warto zapytać własnie o takie dedykowane produkty, które łatwiej skonfigurować w istniejącym systemie.
 7. W przypadku pytającego zapewne już problem rozwiązany. Nie będę zatem pytał, czy wybrany został już bufor, ale wszystkim zainteresowanym tym tematem chce przekazać, że firma Viessmann również posiada w swojej ofercie zasobniki buforowe - wszystkie informacje znajdziecie tutaj. W razie pytań jestem do dyspozycji! Zachęcam do dyskusji!
 8. Witam, warto dodać, że dzisiaj sposobów na przygotowanie ciepłej wody użytkowej jest wiele - niekoniecznie są to urządzenia zasilane gazem. Pojawiły się na rynku efektywne energetycznie urządzenia zasilane energią elektryczną - m. in pompy ciepła, oraz energią słoneczną- kolektory słoneczne. Może o takich rozwiązaniach też warto napisać W razie pytań - pozostaję do dyspozycji!
 9. Witam, 8 czerwca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Budowlana Marka Roku 2017. Miło mi poinformować, że firma Viessmann otrzymała nagrodę w kategorii pompy ciepła. XIII edycja Gali Budowlana Marka Roku odbyła się w hotelu Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele producentów materiałów budowlanych, organizacji zrzeszających wykonawców, stowarzyszeń branżowych, i partnerów biznesowych. Tytuł dla firmy Viessmann przyznano na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii i preferencji firm wykonawczych. Firma Viessmann, lider w produkcji nowoczesnych pomp ciepła, zdobył tytuł Budowlanej Marki Roku 2017, zyskując wysokie uznanie wykonawców z branży budowlanej. Przez wykonawców została uznana za markę odznaczającą się najwyższą jakością w branży oraz najlepszą relacją jakości do ceny. Pozdrawiam!
 10. Witam! Podczas targów ISH we Frankfurcie firma Viessmann zaprezentowała szereg nowości. Wśród szerokiej gamy nowych i efektywnie energetycznie urządzeń znalazły się pompy ciepła Vitocal 200-S, 222-S i 200-A. Zostały nazwane jako bezkonkurencyjnie, najcichsze jednostki zewnętrzne tego typu. Nowe pompy ciepła powietrze/woda, konstrukcji split oraz monoblok Vitocal 200-S, 222-S i 200-A są bezkonkurencyjnie najcichszymi urządzeniami tego rodzaju. Warunek ten spełniają już w odległości 2,2 metra. Dzięki zabiegom konstrukcyjnym Advanced Acoustic Design, generowane dźwięki są idealnie tłumione przez przegrody budowlane co dodatkowo poprawia efekt, tym samym można je bez problemu użytkować także w gęsto zabudowanych osiedlach domków szeregowych. Co więcej jednostka zewnętrzna generuje niewielkie zużycie energii elektrycznej dzięki wysokiej wydajności. Jednostka z jednym wentylatorem przeznaczona jest dla wartości mocy 4-7 kW, natomiast jednostka z dwoma wentylatorami dla wartości mocy 9,4-12 kW. W razie pytań - służę pomocą!
 11. Zapraszamy na mini cykl video nowości z Targów ISH2017 na naszym fanpag'u Fb. Nasz ekspert prezentuje min. nową, kompaktową pompę ciepła Vitocal 111-S, wyjaśnia zasadę działania wentylacji decentralnej oraz prezentuje system do zdalnego nadzoru instalacji. Pozdrawiam !
 12. Oczywiście zgodzę się, że należy znaleźć złoty środek pomiędzy kosztami inwestycyjnymi, a rocznymi oszczędnościami. Przedstawiłem tylko wstępny dobór przy udziale konsumpcji własnej na poziomie 20-30%, a w tym przypadku udział ten może być większy nawet do 50%. Ponad to wszystko dochodzą jeszcze aspekty techniczne, aby fizycznie instalacja zmieściła się na dachu. Pozdrawiam !
 13. Witam ! Ogrzewanie tak dużego budynku oczywiście jest możliwe za pomocą pompy ciepła. Należy jednak sobie zadać pytanie o ekonomikę takiej inwestycji oraz możliwość modernizacji obecnego systemu ogrzewania, a także docieplenia budynku. Jeśli istnieje możliwość podłączenia się do sieci gazowej to polecałbym zainwestowanie w kondensacyjny kocioł gazowy, który również jest wygodnym i bezobsługowym rozwiązaniem. Polecam skorzystać z formularzu naszej bezpłatnej wyceny, to nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje. Pozdrawiam !
 14. Witam ! Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pojawiła się informacja nt. Programu Priorytetowego Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego. Celem programu jest poprawa jakości powietrza na terenie Dolnego Śląska poprzez likwidację kotłów stałopalnych starej generacji oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń z procesu energetycznego spalania, głównie pyłów PM2,5 i PM10 na rzecz zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w wytwarzaniu energii cieplnej. Wnioskodawcami programu są jednostki samorządu terytorialnego (JST) lub ich związki z terenu województwa dolnośląskiego, natomiast beneficjentami końcowymi osoby fizyczne lub wspólnoty mieszkaniowe. Dofinansowanie obejmuje likwidację lokalnych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii takich jak: kolektory słoneczne, pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, przydomowe elektrownie wiatrowe. Dodatkowo dla budynków wielorodzinnych istnieje możliwość dofinansowania podłączenie budynków do lokalnej/miejskiej sieci ciepłowniczej, czy wymiany kotła na paliwa stałe lub biomasę charakteryzującego się parametrami co najmniej jak dla kotłów 5 klasy. Maksymalne wsparcie finansowe w formie pożyczki z możliwością umorzenia części kapitału wynosi do wysokości 50% kosztów kwalifikowanych zadania, przy czym maksymalnie dla domu jednorodzinnego 20000 zł, dla mieszkania w bloku wielorodzinnym 4000 zł. Pozdrawiam !
 15. Witam ! Na tak duże zużycie energii elektrycznej instalacja o mocy 3 kWp będzie zbyt mała do pokrycia zapotrzebowania w całości. Można z grubsza przyjąć przelicznik 2,75-3 kWp na każde 100 zł miesięcznego rachunku lub na każde 1000 kWh zużycia 1,25 kWp mocy instalacji PV. Taki dobór uwzględnia obowiązujący system opustów dla prosumentów. Oczywiście większa moc instalacji to wyższe koszty oraz wymagana wolna przestrzeń na dachu lub gruncie. Pozdrawiam !