Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Viessmann

Firma
 • Posty

  350
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

9 Neutralny

O Eksperci Viessmann

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Eksperci Viessmann

  Urządzenia do uzdatniania i oczyszczania wody

  Polecam artykuł na naszym blogu na temat jaką wybrać stację uzdatniania wody, który dostępny jest TUTAJ
 2. Woda w domu, może pochodzić z dwóch źródeł: z sieci wodociągowej lub z przydomowej studni. Chociaż woda, która trafia do nas z wodociągu spełnia wymogi wody pitnej, może charakteryzować się wysoką twardością i powodować powstawanie uciążliwych osadów kamiennych. Z kolei woda ze studni może przekraczać normy dotyczące zawartości np. żelaza, manganu, amoniaku itp. Jeśli chcemy, żeby woda wypływająca z naszych kranów była pozbawiona niepożądanych związków chemicznych, pomoże nam w tym odpowiednia stacja uzdatniania wody. Polecam lekturę artykułu na naszym blogu firmowym: TUTAJ Jeżeli jesteście zainteresowani stacjami uzdatniania zapraszam na www.aquahome.pl
 3. Eksperci Viessmann

  Jaki kocioł wybrać, by nie zanieczyszczać środowiska?

  Ze smogiem ma walczyć m.in. krajowy program "Czyste Powietrze" do którego dziś ruszył nabór wniosków. Można z niego dostać dofinansowanie m.in. na zakup i montaż urządzenia grzewczego do nowego jak i modernizowanego budynku.
 4. Od dziś rusza nabór wniosków o dofinansowanie w Programie "Czyste Powietrze". Można już pobierać wnioski na stronach WFOŚIGW.
 5. Witajcie, Dzięki odpowiednio dobranym urządzeniom ciepła woda użytkowa może być przygotowana w sposób efektywny a zarazem energooszczędny i ekologiczny. Takie efekty uzyskamy wybierając urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii – pompę ciepła, kolektory słoneczne lub panele fotowoltaiczne. Zachęcam do lektury bloga firmowego Viessmann, gdzie można w przystępny sposób poczytać więcej o wyżej wspomnianych rozwiązaniach: TUTAJ
 6. Eksperci Viessmann

  Ogrzewanie pompą ciepła w duecie z fotowoltaiką

  Witam, Proszę sprawdzić wiadomość prywatną.
 7. Witajcie, Na naszym blogu firmowy opisujemy przykład domu, który ogrzewa pompa ciepła Vitocal 333-G. Na domu zainstalowano także instalację fotowoltaiczną z panelami fotowoltaicznymi Vitovolt, która dostarcza prąd także dla pompy ciepła. Instalacja grzewcza sterowana jest za pomocą aplikacji ViCare. W domu pracuje także centrala wentylacyjna z rekuperacją. Miesięczny koszt energii wynosi około 100 zł i zawiera koszty ogrzewania domu, wody użytkowej, energię do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych, w tym pompy ciepła, ogrzewania podjazdu i oświetlenia ogrodu oraz wentylację. O inwestycji na którą zdecydował się Pan Krzysztof, który z zawodu jest instalatorem można poczytać TUTAJ.
 8. Spotkania rozpoczęły się 4 września. Harmonogram spotkań w poszczególnych województwach publikowany jest np. na stronie NFOŚiGW zakładka Czyste Powietrze. Będzie sukcesywnie aktualizowany.
 9. W temacie poprawy powietrza, właśnie ruszyła kampania informacyjna na dofinansowania na termomodernizację oraz wymianę starych urządzeń na nowe, energooszczędne z ogólnopolskiego programu "Czyste Powietrze". Spotkania mają odbywać się w każdej gminie w Polsce.
 10. Eksperci Viessmann

  Pompa ciepła Viessmann pow/woda typu Split

  Proszę wypełnić zapytanie poprzez formularz dostępny TUTAJ. Nasi specjaliści przygotują indywidualną, bezpłatną i niezobowiązującą ofertę.
 11. Eksperci Viessmann

  Realny koszt pompy ciepła

  Zgodnie z warunkami gwarancji urządzenia marki Viessmann może montować dowolny instalator, nie wprowadzamy tu ograniczeń. Nie mamy też żadnego przełożenia na instalatora, gdyż jest on samodzielnym podmiotem, który zakupił urządzenie marki Viessmann w hurtowni po czym zamontował u swojego klienta. Jeżeli byśmy wprowadzili partnerom handlowym firmy Viessmann obostrzenia dotyczące sprzedaży podlegałoby to ustawie o ochronie konsumenta i groziło wysokimi karami. Wracając do urządzenia, po jego uruchomieniu wraz ze wzrostem mocy znacząco spada napięcie i przy ok. 208 V następuje wyłączenie urządzenie jeszcze przed osiągnięciem mocy max, przez co nawet nie jesteśmy wstanie określić jak duże spadki wystąpią gdyby udało się "zmusić" pompę ciepła do pracy pełną mocą. Problem leży zarówno w zbyt cienkich kablach zasilających samo urządzenia jak również w instalacji całego budynku (spadek napięcia następuje już w skrzynce głównej budynku). Gwarantuję, że jeżeli tylko napięcie będzie prawidłowe to pompa zostanie zdiagnozowana przez serwis fabryczny i jeżeli tylko będzie w niej jakakolwiek usterka powstała z winy producenta to zostanie ona usunięta na nasz koszt.
 12. Eksperci Viessmann

  Realny koszt pompy ciepła

  W przypadku opisanej na forum muratora sytuacji z PC problem leży po stronie instalacyjnej (zbyt mały przekrój przewodów zasilających) powoduje takie spadki napięcia że pompa gdyż większa moc wyłączana jest awaryjnie. Firma Viessmann dokłada wszelkich starań by przekazać wiedzę instalatorom jak powinien przebiegać prawidłowy montaż, ale nie możemy brać odpowiedzialności za poczynania firm instalacyjnych, tak samo jak szkoła nauki jazdy nie może brać odpowiedzialności za to, że kierowca który ukończył kurs, nagle zaczyna łamać przepisy i jeździ zbyt szybko.
 13. Eksperci Viessmann

  Realny koszt pompy ciepła

  Każda sprężarka potrzebuje po wyłączeniu mieć zagwarantowany pewien czas postoju (olej rozprowadzony po całej instalacji musi ściec do kartera). W związku z powyższym instalacja powinna mieć taki zład wodny aby zakumulowała tyle ciepła aby w czasie gdy sprężarka nie może być uruchomiona instalacja miała zagwarantowaną energię cieplną. W przypadku gdy mamy ogrzewanie podłogowe jako jeden obieg bezpośredni (bez zaworów regulacyjnych czy głowic termostatycznych) to mamy duży zład wodny samej instalacji i bufor nie jest potrzebny. Natomiast jeśli ktoś ma małą instalację np 4-5 grzejników i to dodatkowo z głowicami termostatycznymi to bufor jest niezbędny. Sytuacje w której grzejniki będą "odcianane" głowicami będą na porządku dziennym i wtedy PC miała by ogromne problemy z właściwą pracą. Instalacja będzie szybko wygrzewana, PC szybko wyłączana i zanim nastąpi ponowne zwolnienie sprężarki pomieszczenia będą już przechłodzone. W buforze nie ma konieczności utrzymywania 55C, wszystko zależy od projektu instalacji. Każda z PC jest godna polecenia, pytanie czego oczekuje klient. Dla jednych ważny jest tylko koszt zakupu i potem eksploatacji, dla innych możliwość chłodzenia PC jeszcze dla innych hałas.
 14. Witam, Koszty ogrzewania różnymi źródłami ciepła w tym pompą ciepła można sprawdzić za pomocą prostego kalkulatora kosztów ogrzewania, który dostępny jest TUTAJ. Zakładka: Kalkulatory doborowe. Pozdrawiam.
 15. Eksperci Viessmann

  Pompa ciepła Viessmann pow/woda typu Split

  Pompa ciepła Vitocal 100-S to niezawodna pompa ciepła w korzystnej cenie.
×