Skocz do zawartości

viessmann pompa ciepla vitocal 250a


Recommended Posts

w czerwcu zamówiłem rzekomo super nowoczesna pompę vitocal 250a na jednostkę zewnętrzną czekałem 5 miesięcy , wszystko ok 80tys pln pompa wadliwa w ciągu dwóch tyg, zepsuła sie 5 razy raz nawet w jeden dzień pobrała190kwh energii , serwis bezradny, problemy z odmrażaniem a sa juz mrozy, porażka nie polecam mam mała dziecko i jestem załamany.

Link do komentarza

Wydaje mi się że najbardziej popularnymi pompami jest Panasonic i Mitsubishi. Mitsubishi nie wiem czy nie było pionierem. Nie słyszałem o żadnych kłopotach z tymi markami. To jest tak jak np z Husqvarną, oni się specjalizują w dwusówach i są według mnie w tym najlepsi, a brat kupił kosiarkę Husqvarny 4 sów i była z silnikiem Hondy, poza tym silnikiem wszystko inne się rozleciało. Podejrzewam że z Viessmannem jest podobnie, ich kotły gazowe są najbardziej lubiane przez instalatorów, ale na to wychodzi, że tylko kotły gazowe im dobrze wyszły. Teraz musztarda po obiedzie. Napisz może na Forum info-ogrzewanie, tam jest dużo serwisantów i fachowców w tej dziedzinie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza
Dnia 19.11.2022 o 23:30, vlad1431 napisał:

Wydaje mi się że najbardziej popularnymi pompami jest Panasonic i Mitsubishi......Mitsubishi nie wiem czy nie było pionierem. Nie słyszałem o żadnych kłopotach z tymi markami. To jest tak jak np z Husqvarną, oni się specjalizują w dwusówach i są według mnie w tym najlepsi, a brat kupił kosiarkę Husqvarny 4 sów i była z silnikiem Hondy, poza tym silnikiem wszystko inne się rozleciało. Podejrzewam że z Viessmannem jest podobnie, ich kotły gazowe są najbardziej lubiane przez instalatorów, ale na to wychodzi, że tylko kotły gazowe im dobrze wyszły. Teraz musztarda po obiedzie. Napisz może na Forum info-ogrzewanie, tam jest dużo serwisantów i fachowców w tej dziedzinie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


 

To zależy od użytkownika i regionu dystrybucji. Producentów pomp ciepła jest multum i takie stwierdzenie to subiektywna opinia. Miło, ze pozytywna, ale dajmy szanse innym producentom :)

Link do komentarza
Dnia 19.11.2022 o 20:30, Mercik napisał:

w czerwcu zamówiłem rzekomo super nowoczesna pompę vitocal 250a na jednostkę zewnętrzną czekałem 5 miesięcy , wszystko ok 80tys pln pompa wadliwa w ciągu dwóch tyg, zepsuła sie 5 razy raz nawet w jeden dzień pobrała190kwh energii , serwis bezradny, problemy z odmrażaniem a sa juz mrozy, porażka nie polecam mam mała dziecko i jestem załamany.

Czy można prosić o dane kontaktowe do Pana w wiadomości prywatnej? Spróbujemy pomóc

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...