Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Viessmann

Firma
 • Posty

  449
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Wszystko napisane przez Eksperci Viessmann

 1. Ile osób dzisiaj ma elektrofiltry.. o czy my w ogóle mówimy? To kolejne urządzenie, kolejne koszty itd... Czy zakaz spalania węglem i drewnem w Krakowie jest zły? zależy dla kogo, ale na pewno nie dla mieszkańców, którzy chcą oddychać... nie mówie już że oddychać pełną piersią, po prostu oddychać, móc nabrać powietrza do płuc bez drapania w gardle, ciągłego kaszlu i łzawiących oczu. To, że egzekwowanie będzie trwało latami, to druga sprawa... to, że ludzie mają gdzieś zakazy to trzecia sprawa - nawet z dopłatami,pokryciem całkowitych kosztów inwestycji i dopłatami do wyższych rachunków, trzeba zachęcać do tego, by zgodzili się na inwestycję... totalna ignorancja swojego zdrowia i zdrowia wszystkich dookoła. Ciężko się walczy o dobro dla ogółu.
 2. Fajnie sie czyta takie posty! Niech się zatem posypią takie komentarze A z tej okazji może warto przytoczyć kilka statystyk na co Polacy składają wnioski - jakie urządzenie grzewcze jest najpopularniejsze we wnioskach? Otóż z danych na 5 kwietnia wynika, że złożono już wnioski na: 3125 pomp ciepła typu powietrze/woda do CWU 2894 pomp ciepła typu powietrze/woda do CO i CWU 1541 gruntowych pomp ciepła typu solanka/woda 157 pomp ciepła typu powietrze/woda do CO 6075 kotłów węglowych 7337 kotłów na pelet. Ze wszystkich rozpatrzonych wniosków, 29% dotyczyło nowych obiektów, a 71% budynków istniejących. Co o tym myślicie?
 3. Bardzo częsty dylemat inwestorów - kolektory czy pompa ciepła. No i ciekawy temat do do poruszenia z punktu widzenia i kosztów i elastyczności pracy i reagowania na zapotrzebowanie na cwu. Rzeczywiście, zapotrzebowanie na cwu trudno jest zaplanować i zaprogramować. Można tylko przygotować na zapas Jakie macie argumenty za i przeciw kolektorom/pompie cipła do cwu?
 4. Też właśnie nie wiem, co do tego mają jakieś podejrzenia i interesy gminy w kwestii gazociągu... takie czepianie się na siłę. To, że dostęp do takiej sieci powinien być zapewniony to jedno, ale wchodzenie w interesy to nie miejsce i czas na takie rozmowy
 5. Warto dodać, że to jest właśnie częsty sposób na modernizację istniejącego systemu - ekonomiczny, prosty i szybki
 6. Coś w tym jest.... światłowód jest wszędzie, a gaz, czy sieć kanalizacyjna dopiero powstaje. Ale podczas Kongresu gospodarczego, którytrwa w Katowicach zapewniono wczoraj, (tak mówił przedstawiciel PGNiG), że plany PGNiG na kolejne lata to według Woźniaka zwiększenie miejsc odbioru LNG oraz doprowadzenie przyłącza gazu do 90% mieszkańców Polski.
 7. Oj, zdziwiłby się Pan. Bardzo często spotykamy dachy z instalacjami fotowoltaicznymi i kolektorami słonecznymi . Rzeczywiście boom na kolektory już mamy za sobą, ale....W IV kwartale i w całym 2018 roku, w grupie kolektorów słonecznych nastąpiły znaczne wzrostów sprzedaży tego typu instalacji. W całym roku wzrost sprzedaży kolektorów słonecznych był dwu i pól krotny krotny co w odniesieniu do całego 2017 roku podobnie jak w IV kwartale 2018 roku. Sprzedawane są w ogromnej części kolektory płaskie, ale w grupie kolektorów próżniowych także nastąpiły w IV kwartale trzykrotne wzrosty i dwukrotne w skali całego 2018 roku ale w odniesie do niskiej wartości bazowej. Takie wzrosty są wynikiem realizacji inwestycji opartych o przetargi ogłoszone w 2017 roku i rozstrzygane od początku 2018 roku. Programy i przetargi na instalacje kolektorów słonecznych odbywają się często w gminach lub ich sąsiedztwie, które już miały jakieś doświadczenia z tego typu instalacjami i są efektem dobrej opinii użytkowników instalacji pozyskujących ciepło z energii słonecznej. Coraz więcej jest też instalacji, gdzie ciepło pochodzące z kolektorów słonecznych służy także do celów grzewczych obok tradycyjnego już przygotowywania ciepłej wody użytkowej.
 8. A kto mówi o sponsorowaniu gazowni? Ja mówię o programie Czyste Powietrze i o ułatwieniach dla mieszkańców. To chyba dobrze, że gmina będzie się zajmowała swoimi mieszkańcami w ramach tego programu.
 9. No gminy będą miały też prawdopodobnie niedługo dodatkowe obowiązki - prawdopodobnie program Czyste Powietrze będzie obsługiwany własnie przez samorządy lokalne
 10. No własnie o to chodzi, że otrzymanie w tym programie dofinansowania na kocioł stałopalny jest ostatecznością, więc jeśli masz możliwość do inwestycji w pompę ciepła czy kocioł gazowy, to te rozwiązania byłyby dla Ciebie preferowane i zalecane.
 11. Dokładnie, ja nie potrafię zrozumieć pewnych decyzji klientów - szczególnie w nowych budynkach. Co więcej, przecież takie ogrzewanie jest niepewne o regulacje prawne! Może się okazać, że po protu władze zakażą w ciągu roku, czy dwóch używania takich rozwiązań i co? Okaże się, że takie "uniwersalne i jedynie słuszne rozwiązanie" będzie po prostu wycofane w rynku. Era kotłów węglowych się kończy i niestety musimy to wziąć pod uwagę i rozsądnie realizować swoje inwestycje.
 12. Witaj! Pytanie bardzo ogólne i w zasadzie nie da się na nie odpowiedzieć, bo wiemy bardzo mało o Twoim budynku - aby prognozować roczne zużycia i rachunki, należy zobaczyć projekt lub podać więcej informacji o zapotrzebowaniu na moc grzewczą. Masz zrobione OZC? Tak przy okazji - mamy obecnie promocję na kompletne systemy z kotłami gazowymi z 5 letnią gwarancją - akcja nazywa się EKOSYSTEM TWOJEGO DOMU i tutaj znajdziesz nasze ceny i urządzenia objęte promocją. Zapraszam do kontaktu!
 13. Ciesze się, że oferta spotkała się z Pana zainteresowaniem. Tak, opcja COMFORT jest wygodna głównie ze względu na to, że zawiera w cenie części zamienne niezbędne do wykonania przeglądu. No i daje możliwość wzięcia udziału w Konkursie Ta opcja oczywiście dla miłośników Formuły 1
 14. Witam! Zapraszam do skorzystania z Programu Pakietów Serwisowych firmy Viessmann, który obejmuje, w zależności od wybranego wariantu, następujące usługi: -przegląd eksploatacyjny -koszt wymiany części eksploatacyjnych -wydłużoną gwarancję urządzenia Decydując się na skorzystanie z usług oferowanych przez firmę Viessmann oraz sieć Firm Serwisowych mają Państwo pewność kompleksowej i profesjonalnej opieki serwisowej oraz niezawodnego i efektywnego działania urządzenia. Oferujemy trzy rodzaje pakietów! Sprawdź szczegóły i dowiedz się jak je zamówić: TUTAJ Pozdrawiam!
 15. Witam! Zapraszam do skorzystania z Programu Pakietów Serwisowych firmy Viessmann, który obejmuje, w zależności od wybranego wariantu, następujące usługi: -przegląd eksploatacyjny -koszt wymiany części eksploatacyjnych -wydłużoną gwarancję urządzenia Decydując się na skorzystanie z usług oferowanych przez firmę Viessmann oraz sieć Firm Serwisowych mają Państwo pewność kompleksowej i profesjonalnej opieki serwisowej oraz niezawodnego i efektywnego działania urządzenia. Oferujemy trzy rodzaje pakietów! Sprawdź szczegóły i dowiedz się jak je zamówić: TUTAJ Pozdrawiam!
 16. Witam, ja również polecam pompy ciepła - ogrzewanie elektryczne, ale bardzo efektywne, wygodne bo czyste i bezobsługowe. A jeśli odpowiednio wcześnie podejmiesz tę decyzję, to możesz zrezygnować z kilku elementów - kosztownych (np, z komina). Pomieszczenie na kotłownię i skład opału możesz spokojnie zagospodarować inaczej więc to też oszczędność miejsca. Mamy ciekawą promocję do końca czerwca - TUTAJ. Sprawdź a jak masz pytania o samą technologię i konkretne urządzenia - służę pomocą!
 17. Witajcie, Dzisiaj dawka ogólnych informacji i inspiracji na temat, który dotyka każdego z nas. Liczba urządzeń elektrycznych w naszych domach wciąż rośnie, co skutkuje również rosnącymi rachunkami za prąd. Jak je obniżyć bez rezygnacji z komfortu, który zapewniają nam sprzęty zasilane energią elektryczną? Mniejsze rachunki za prąd może nam zapewnić m.in. zmiana nawyków – np. gaszenie światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy, odcinanie od prądu urządzeń pracujących w trybie czuwania (tzw. stand-by) poprzez stosowanie listew zasilających z wyłącznikiem czy też wymiana żarówek na LEDowe. Aby trwale obniżyć rachunki za prąd warto też pomyśleć o działaniach długofalowych – takich jak np. zmiana dostawcy energii, zakup energooszczędnych urządzeń, a nawet montaż instalacji fotowoltaicznej. Kilka słów na ten temat: TUTAJ Zapraszam na blog firmowy Viessmann! Miłej lektury.
 18. Owszem, temperatura zewnętrzna w naszym klimacie czasem spada poniżej -7 stopni, ale to nie oznacza, że wtedy pompa ciepła się wyłącza... nic podobnego. Z Pana doświadczenia wynika, że powinien Pan to wiedzieć i nie zadawać takich pytań, bo tylko wprowadza to zaniepokojenie u inwestorów. Pompa ciepła wtedy pracuje, tylko z niższą efektywnością. A dodatkowo, wspomagana jest grzałką elektryczną. Raz jeszcze podkreślam, że to tylko epizody w trakcie roku i całego sezonu grzewczego.
 19. Dziękuję za zapytanie i informację o ofercie Viessmann. Rzeczywiście, w ofercie mamy kilka kotłów, które są obecnie w atrakcyjnej promocji. Ja chciałem też zwrócić uwagę na fakt, że Viessmann ma bardzo gęstą siatkę instalatorów i firm partnerskich a ich mapę i kontakty są dostępne TUTAJ - polecam sprawdzić okolicę jak i to, co oferują - a mogą całkiem sporo Oferta Viessmann w temacie rodziny kotłów kondensacyjnych Vitodens jest bardzo szeroka i z pewnością każdy znajdzie coś na potrzeby rodziny i obiektu. A w razie jakichkolwiek pytań, lub trudności z wybraniem oferty lub utrudnionego kontaktu z serwisantem - jestem do dyspozycji!
 20. Witajcie, Zapraszam do zapoznania się z promocyjną ofertą pakietu z pompą ciepła Vitocal 100-S w specjalnej cenie wraz z montażem i 5-letnią gwarancją. Pompa ciepła split Vitocal 100-S – z tradycyjną dla produktów Viessmann wysoką jakością wykonania i efektywnością. Promocyjna cena brutto z podatkiem VAT 8% zawiera: -montaż jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej na elewacji -montaż przewodu chłodniczego do 10 m z jednym przejściem przez ścianę -uruchomienie pompy ciepła -5 lat gwarancji na urządzenie! -produkt spełnia wymogi Programu Czyste Powietrze Warto się śpieszyć! Promocyjna cena tylko do 30.06.2019 r. Więcej szczegółów i regulamin promocji: TUTAJ Zapraszam do lektury!
 21. Witajcie! W terminie 11 - 15 marca 2019 roku, we Frankfurcie na Menem, odbyły się targi ISH. To najważniejsza na świecie impreza branżowa o tematyce budownictwa, klimatyzacji oraz energii odnawialnych. Przez trzy dni marca na „zielonym” stoisku Viessmann prezentowano nową strategię marki oraz innowacyjną ofertę produktową. Stoisko Viessmann i wywiad z Maxem Viessmanem oraz nasze podsumowanie tego wydarzenia TUTAJ Stoisko Viessmann cieszyło się dużym powodzeniem i przyciągało uwagę odwiedzających nieprzerwanie przez trzy targowe dni. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym we współpracę przy organizowaniu i obsłudze stoiska. Dziękujemy również odwiedzającym Targi za wsparcie i wiele miłych słów. Może ktoś z Was był na naszym stoisku podczas ISH 2019? Jakie wrażenia? Zapraszam do relacji!
 22. Witajcie, dzisiaj proponuję na chwile się zatrzymać o podsumować nieco wiedzę na temat wentylacji pomieszczeń. Temat z firmowego bloga Viessmann na temat wentylacji pomieszczeń. Wszyscy chcemy czuć się w swoich domach jak najlepiej, jak najbardziej komfortowo. Niestety mogą to utrudniać nawracające bóle głowy, zaduch, zbyt wysoka wilgotność powietrza czy widok grzybów na ścianach… To tylko niektóre skutki niewłaściwej wentylacji pomieszczeń. Jakie są skutki niedostatecznej wentylacji? O wentylacji z rekuperacją w użytkowanym budynku przeczytacie TUTAJ Zapraszam do dyskusji i wymiany zdań i doświadczeń! Pozdrawiam!
 23. Bardzo dobrze powiedziane. A korzystając z okazji... Ważna informacja dla osób, które chcą złożyć wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze po 1 lipca 2019 roku. Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej osoby, które chcą skorzystać z pomocy finansowej na zakup nowego źródła ciepła lub wymianę nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe i termomodernizację domu w ramach Programu Czyste Powietrze i złożą swoje wnioski po 1 lipca 2019 roku muszą pamiętać, że koszty przedsięwzięcia nie mogą zostać poniesione przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie z wyłączeniem dokumentacji projektowej i audytu energetycznego, które mogą być wykonane wcześniej.
 24. Ja to widzę niestety nieco inaczej i powiem szczerze że bardzo przykro sie czyta takie komentarze - to Państwo ma walczyć o czyste powietrze samo? Czy to nie w interesie obywateli jest dbać o otoczenie? Czy to nie my jesteśmy odpowiedzialni za to, gdzie i w jakich warunkach żyjemy? To, że są pieniądze i najwięcej dofinansowania dostają najbiedniejsi to chyba dobrze. Tyle, że nam Polakom ciągle mało. Dzisiaj pieniądze i programy dotacyjne są. Jutro może ich nie być. Jedno jest pewne - jak sami się nie zabierzemy za działania, to zrobimy na złość tylko sobie nawzajem.....
 25. Koszty kwalifikowane do programu nie mogą przekraczać 53 tysięcy. Przypominam, że fotowoltaika nie wlicza się do programu do tej kwoty, bo można na nią uzyskać jedynie pożyczkę. Procentowo - zależy jaki średni dochód na osobę w rodzinie. Od 2019 roku procentowe poziomy to od 30% do 90%
×
×
 • Utwórz nowe...