Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

marcinx00

Uczestnik
 • Posty

  86
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O marcinx00

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. a co może się dziać że na tej czarnej papie nie będzie styropianu czyli izolacji czy będą duże straty ciepła ? niestety chudziak w zagłębieniu dlatego tak to wychodzi
 2. zazwyczaj taśma dawana jest w miejscach oznaczonych na fotce kolorem czerwonym czy w moim przypadku mam dać i tu gdzie kolor żółty na przykład odseparować to cienkim styropianem ??? i czy na tą papę widoczna dać jakieś cienkie ocieplenie pod tą wylewkę będzie tam cienko betonu około 5 cm
 3. Witam jak prawidłowo wykonać wylewkę anhydrytową w tych miejscach które pokazałem na fotkach czy lać bezpośrednio na to co widać czy zrobić jakiś podkład z cienkiego styropianu na tą widoczna papę ? Czy miejsce gdzie widać styropian a następnie kawałek papy nie będzie narażone na pękniecie a może to oddzielić jakimś styropianem? Jak w przypadku zalania przy schodach I jeszcze aby nie zakładać nowego tematu chcę zapytać o odwodnienie liniowe w garażu będzie wzdłuż bramy garażowej tu będzie też wylewka anhydrytowa zakończona około 15 cm przed odpływem styropian mam ułożony do linii drzwi czy te korytka mogą być obsadzone na tym styropianie ? czyli było by tak a) chudy beton b) Izolacja między chudziakiem a styropianem c) styropian d) wylewka z betonu e) obsadzone w tym betonie korytka Czy lepiej wyciąć styropian i zalewać beton na izolacje chudziaka ?
 4. proszę podpowiedzcie jeszcze jak poradzić sobie z rogami pomieszczeń jak tą folię tam przycinać łączyć i czy jest sens chudziak smarować przed rozłożeniem foli dysperbitem ?
 5. Proszę zerknąć na fotki teraz będzie jaśniej
 6. Panowie niby prosta rzecz te układanie styropianu poddasze już prawie skończyłem będzie z jednej warstwy styropianu ale mam wątpliwość jak to zakończyć przy stopniu schodów podłoga która będzie zalana stworzy ostatni stopień schodowy będzie on troszkę niższy od pozostałych stopni czy tam patrząc na ten stopień ma być widoczny ten styropian a na nim wylewka czy powinno się dać grubiej betonu taki klocek wylany aż do stropu jak np przy barierce ? I jeszcze drugie pytanko mam jedno pomieszczenie poniżej całej powierzchni poddasza będą musiały być do niego ze 2 może 3 stopnie schodowe podparcie na podłodze tych schodów oraz połączenie wyżej z wylewką musi mieć własną dylatacje?
 7. Ok wiec daję samą folię ewentualnie pomyślę czy nie dać jej dwie warstwy
 8. Wiadomo że są zwolennicy i przeciwnicy folii ale to każdego wybór ja zdecydowałem się na folię 0,5 mm Pomyślałem sobie że dla zabezpieczenia takiej folii przed podziurawieniem czy przetarciem mógłbym kupić podkład pod panele z Pianka polietylenowa PE 3mm to mały dodatkowy koszt a rozłożony na chudziaku zabezpieczył by folie przed drobnymi nierównościami CO O TAKIM POMYŚLE SADZICIE ???
 9. co do tych klocków podpierających są jakieś specjalne czy mogą być np takie https://www.google.pl/search?q=podpora+montazowa&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjIq6LjwZDdAhWDDOwKHR0pCkIQ_AUICigB&biw=1653&bih=885#imgrc=5kgn_BifUBiIMM:
 10. Znalazłem taki artykuł na temat garażu http://www.anhydrytypolska.pl/wylewka-anhydrytowa-w-garazu.html Drzwi balkonowe mam na wspornikach czy wystarczy tam dać styroduru i dokładnie opiekować? A co z drzwiami wejściowymi czy też wsporniki od spodu pod próg i styroduru?
 11. Witam zdecydowałem się na wylewki anhydrytowe będę teraz układał styropian na chudziak i mam kilka pytań do znawców tematu : 1 jak z dylatacją pomieszczenia gdzie będą 3 oddzielne obiegi ogrzewania podłogowego czy każdy obieg dylatować ( wiadomo mi ze anhydryt może mieć duże powierzchnie bez dylatacji ale nie wiem co w takim przypadku) 2 jak przygotować ułożyć styropian na chudziak w garażu gdzie będę miał odpływ liniowy wewnątrz wzdłuż bramy garażowej muszę to oddzielić od anhydrytu ale w jakiej odległości powinien ten anhydryt być od odpływu ? i jak zabezpieczyć koniec styropianu aby się podłoga nie załamywała przed odpływem i za odpływem ? (czy powinien być wylany beton na krawędziach do samego chudziaka) 3 jeszcze pytanie o drzwi wejściowe tarasowe i balkonowe jak mi wiadomo wylewka ma być do wewnętrznych ich progów co dawać pod progi aby było solidnie mocno i nie przemarzało myślałem aby dać styrodur ale słyszałem o perlito betonie aby ulać z niego pod ramy i futryny ze na pewno będzie lepszym rozwiązaniem niż styrodur ze względu na wytrzymałość a tez ma odpowiednie parametry izolacyjne wiec jak to wykonać?
 12. marcinx00

  Kilka pytań przed zrobieniem tynków

  dzięki za info
 13. Szybkie pytanko do was tynkarz powiedział mi że do tynków cementowo wapiennych robionych na 3 razy zastosowanie listew dylatacyjne przyokiennych to nie za dobry pomysł bo przy obrzutce 3 krotnej jest za grubo do takich listew. Ale mam wątpliwości co do tego przecież listwę może tak przykleić żeby zgrała się z tą grubością tynku czy dobrze myślę ? Pewnie jak zrobili by mi bez tych listew to popęka przy ramach okiennych czy drzwiach wejściowych Proszę mi powiedzieć według was czy musza te listwy dać ? i z tego co widziałem to są o różnych wymiarach szerokościach korytek w które idzie tynk jakie powinny być do tradycyjnych tynków ?
 14. Witam za kilka dni wchodzi ekipa od tynków cały czas myślę czy o czymś nie zapomniałem ( może nie :-) okaże się po tynkach ) chciałem was podpytać o cenne informacje na które należy zwrócić uwagę podczas wykonywania tynków cementowo-wapiennych (bo na takie się zdecydowałem) 1 czy wszędzie gdzie jest połączenie materiałów musi być dana siatka wzmacniająca ? chodzi mi o takie połączenia : a) nadproży z gazobetonem H+H b) komina ze ściankami działowymi c) wieniec (tam nadmurowałem bloczkami przy murłacie ścianę kolankową) i będę chciał aby dali mi siatkę metalową w tynk czyli wzmocnia tą nadmurówkę szerokim pasem siatki d) miejsca gdzie idzie więcej kabli elektrycznych obok siebie e) zapiankowane podejścia rur wodnych o kranów 2 Teraz nasuwają mi się kolejne pytania: a) czy w miejscach gdzie idzie jakiś peszel czy rura wkuta w ścianę też musi być siatka czy w takich miejscach nie ? b) czy wszędzie gdzie są rogi ścian przy takich tynkach musi być dawany narożnik wzmacniający ? c) czy w miejscach gdzie będą otwory na drzwi tynk powinien być wykonany do przystawionej przez tynkarzy deski czy tez jakieś wzmocnienia ? d) jak mają być przymocowane skrzynki rozdzielnic np elektrycznej czy rozdzielaczy wody czy mają być przymocowane po wypoziomowaniu jakimiś śrubami czy na piankę ? 3 jak nisko powinien być wykonany tynk czy do wysokości styropianu który będzie położony na chudziaku ? czy do wysokości wylewki która będzie lana na ten styropian? jak będzie lepiej dla wywinięcia folij izolacyjnej chudziaka ? 4 czy tynk pod parapet wewnętrzny powinien być na równo z zaczynającą się listwą pod okienna parapetową ? 5 czy do puszek elektrycznych pakować jakiś papier i na to zaślepki tynkarskie aby nie dostał się tynk do puszek i nie zachlapał przewodów ? 6 ktoś mi podpowiadał że na sufity powinna iść siatka wzmacniająca czy to prawda ? bo nigdy nie widziałem aby taką dawano na całe sufity PROSZĘ O PODPOWIEDZI NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TYCH PRAC TYNKARSKICH
 15. Zatapiana w tynk a nie klej? Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka
×