Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

bajbaga

Uczestnik
 • Posty

  17088
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  334

Reputacja

1633 Doskonały doradca

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  0

Ostatnio na profilu byli

46183 wyświetleń profilu
 1. Wielce Szanowna Redakcjo. Ja rozumiem. a właściwie staram się zrozumieć. Fakt można mieć pretensje, że użyłem niepełnych wulgaryzmów - wymietło - OK. Ale jeśli ktoś (w tym przypadku elew) wypisuje głupoty, idiotyzmy to nazwanie tego po imieniu też się kwalifikuje jako - no właśnie, jako co ? Dlaczego napisane głupoty zostały bez komentarza ? Wprowadzają w błąd czytającego bo proponowane przez elewa rozwiązania naruszają obowiązujące przepisy, które wcześniej zostały przywołane, a które jak zwykle elew "przeoczył" . Skoro Redakcja uznała, że naruszyłem w jakiś sposób Regulamin, pisząc że głupota, czy idiotyzm - to ja się z takiego "pociągu" wypisuję - nie jest mi po drodze. Niech sobie elew pisze co chce, niech wprowadza czytelników w błąd pisząc idiotyzmy - mnie to od dzisiaj nie rusza, bardzo elastyczny jestem - skoro taka jest formuła tego Forum, może też będę pisać banialuki, idiotyzmy i głupoty, a najgłupszym stwierdzeniom innych będę przytakiwał.
 2. Zakablował - a mietła wymietła. Na szczęście (dla konfidenta) Ps. symbol zezowatego szczęścia.
 3. Pomoc we wzmocnieniu fundamentów

  Toć to on zaczął to wykopalisko - post #5
 4. Pomoc we wzmocnieniu fundamentów

  Tiiiaaaa. Komu odpowiadacie To tylko taki jeden miał zwid i nie zauważył daty napisania tego postu i odpowiedział po rocznej nieobecności pytajacej , a drugi odpowiedział mu po upływie półrocznym.
 5. Tu jest pewien dysonans w interpretacji przez urzedników art.29.1.27 Urzędnicy twierdzą, że to nie jest wewnątrz budynku, nie jest przyłączem kanalizacyjnym, nie jest też siecią - a zatem nie obejmuje tego art.29 - przeto wymagane jest PnB. Ps. Nowela która to wprowadziła obowiązuje od stycznia tego roku - może z czasem się nauczą
 6. Wszystko jest na zgłoszenie - podstawa prawna; PB art. 29.1. pkt. 3a), 19a), 20), oraz art.30.1.
 7. Jak "kotłownia" elektryczna (kocioł elektryczny lub pompa ciepła) to przejdzie. Jak kocioł na paliwa stałe lub gazowe - wykluczone, przepisy tego zabraniają. Pomijam już to, że może to być zagrożeniem dla mieszkańców tego budynku.
 8. Ma być przeźroczysta, jak najbardziej przeźroczysta - bo inaczej po co ten cały raban ? A sąsiada z nadzoru zapytaj, jaką przyjmują wartość REI dla ściany oddzielenia ppoż. (bo taka jest wymagana przy odległości mniejszej jak 3m od granicy), dla budynku jednorodzinnego (przypominam, że nie jest on sklasyfikowany w tym zakresie). Jak będziesz miał REI to z tego wyjdzie jaka wartość ma mieć EI dla wypełnień/przeszkleń stałych. Po drugie zapomnij o fix-sach i luksferach - zamiast tego używaj określenia/terminu; przeszklenia stałe. Po trzecie - zapomnij o jakichkolwiek nawietrzakach w tej ścianie. To jest ściana oddzielenia ppoż - no chyba, że chcesz każdy taki otwór zabezpieczyć przedsionkiem pożarowym.
 9. Jak osiągnąć taki efekt?

  białą farbą projekcyjną
 10. Prawo budowlane - tekst jednolity Dz.U. z 2017 r., poz. 1332
 11. To jest najlepsze rozwiązanie - pytanie tylko czy wykonalne ? I tak mnie teraz naszło/oświeciło. W zasadzie to te fix-sy mają racje bytu tylko w kuchni - klatkę i pralnię wystarczająco doświetla luksfery .
 12. Komplikuje sprawę również to, że tam jest teren szkolny - stąd moje domniemanie o konieczności/wymagania PnB, a nie zgłoszenia.
 13. Taka uwaga. Tam trzeba zrobić "pełnoprawny" projekt budowlany, bo: - nastąpi zmiana sposobu użytkowania, - nastąpi rozbudowa. Wykonanie przegród przeźroczystych w ścianie (oddzielenia p.poż), i "w granicy", nastąpi obszarze oddziaływania na sąsiednią działkę - tak więc w kompetencjach projektanta jest dobór materiałów, zgodnych z obowiązującymi przepisami. A tak zupełnie mimochodem - zastanawia mnie, co z myciem tych przegród przeźroczystych od zewnątrz. Wszak tam jest 40cm, a będzie pomniejszone o ocieplenie
 14. Sprawa jest skomplikowana bo musi "załatwić" przegrodę przeźroczystą która posiada parametry: - U nie więcej jak 1,1 - EI uznaniowo od 30 do 120 (teoretycznie można przyjąć, tak jak pisał aru, 60). O doborze materiału zdecydować powinien projektant (szef wszystkich szefów) - co powinno wiązać (decyzyjnie) urzędników. Także projektant powinien załatwiać tą (tę?) sprawę od strony formalnej w urzędzie.