Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

bajbaga

Uczestnik
 • Posty

  18368
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  366

bajbaga last won the day on kwietnia 25

bajbaga had the most liked content!

Reputacja

1778 Doskonały doradca

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity vel sSiwy12.

Ostatnio na profilu byli

48867 wyświetleń profilu
 1. Od samego poznania twierdziłem, że nie dość że śliczny, to jeszcze pakowny. 😎
 2. Nigdy (u nas) nie było takiej sytuacji. NIGDY No kolego, jeszcze nie wyjechałeś na imprezę, a już ponosisz koszty - trochę specjałów popłynie i upłynie, zanim Ci wybaczę. 😎
 3. Jak była wędrówka ludów, to ten wędrujący lud doszedł do rozstaju drogi - w lewo droga wydawała się "w lepszym stanie". Przed rozstajem była tabliczka a na niej napisano: Jak pójdziesz w lewo to będziesz cierpiał z powodu dużych różnic temperatur, ziemia będzie rodziła tylko raz do roku i tylko ograniczone uprawy. Jak pójdziesz w prawo znajdziesz się w krainie mlekiem i miodem płynącej. Wszyscy poszli w lewo (bo droga lepsza?), a tylko Grecy poszli prawą drogą. Dlaczego ? Bo tylko Grecy umieli czytać. Pewnie ci starożytni Grecy też umieliby przeczytać DT PCi, a zwłaszcza powietrznej.
 4. Dopowiem - tam aż się prosi zastosowanie kompaktu (z zasobnikiem CWU). Mając na uwadze użytkowanie tego domu nieduży kompakt nawet "kiepskiej" firmy (np: https://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/ogrzewanie-i-wentylacja/ogrzewanie/pompy-ciepla-powietrze-woda/pompa-ciepla-typu-powietrze-woda-416121/ ) da radę, a zyski będą istotne, bo ten kocioł elektryczny w okresie zimowym podtrzymuje tylko dodatnią temperaturę (domniemanie).
 5. U mnie śmiga bez problemów.✈️ Może zbyt dużo ciasteczek zachomikowałeś ? Ps. Ale (chyba) nie pokazuje ilości uczestników anonimowych - ja od wczoraj cały czas widzę 0 Ps.2. I taki np. @joks mimo że jest na popierdółkowie, to przegląda stronę główną - dziwne, rozdwaja się ?
 6. Lupka na swoim miejscu, a Piwna Ptica nic nie ćwierka to chyba wie.😎
 7. Oni w zasadzie przyjadą tylko na sobotnią imprezę (no może poza Buster-em który wahał się). Wcześniej była tylko jedna lista, a NIESPODZIANKA w powijakach.
 8. Zamienił stryjek ............... Wychodzi, że z tą firmą współpracują tylko niemoty, a nie instalatorzy PCi. Luknijcie: https://www.viessmann.pl/content/dam/vi-brands/PL/Inne/Cieplo_z_zimna/Viessmann_Oferta_Specjalna_Pompy_ciepla_z_montazem_2018_01.pdf/_jcr_content/renditions/original./Viessmann_Oferta_Specjalna_Pompy_ciepla_z_montazem_2018_01.pdf strona 2. Instalator współpracujący i polecany przez firmę, "dobiera" powietrzną PCi, która przy temperaturze zewnętrznej -7 stopni i zasilaniu 35 stopni, dla kaloryferów, osiąga zabójczą moc 5,23 kW. A ile będzie miała przy -20 ????????????????????? Pomijam już to, że ten program Ciepło z Zimna ma na celu wypchanie na rynek starych modeli PCi. @Wojtek Fajnie, że "ujawniłeś" istotne dane co do Twojego systemu grzewczego - szkoda jednak, że tak późno - łatwiej byłoby coś doradzić. Ps. Ten ostatni instalator, "czuje czaczę"
 9. Regresem będziesz dochodził swoich praw od właściciela - jak właściciel zostanie "ujawniony". Póki co - to Twoje małpy.
 10. Już jesteście na liście - zbiorczo SPWaZFBD 😀
 11. Miej na uwadze to, że teraz Ty jesteś właścicielem tej działki i zgodnie z obowiązującym prawem to Ty będziesz wzywany do usunięcia "zagrożeń ekologicznych".
 12. W tym wyjaśnienie. Zapewne teren na którym stoi dom wielorodzinny i ten na którym jest szambo należał do jednego właściciela (np. gminy) a nawet mógł być jedną działką - stąd brak jej na mapkach, bo nie była "siecią". Czyli przebiegu tej rury należy szukać w dokumentacji budynku wielorodzinnego, bo to jego "część składowa". W zasadzie stroną będzie właściciel tego budynku/szamba - bez względu na to czy użytkuje to szambo, czy też nie użytkuje. Ps. I raczej nie jest to samowola, a Twoja działka może być uznana jako "z wadą prawną".
 13. i ....... ????????????????????????????????
 14. Zmiany na Forum widzę, grafika, kolorystyka, nowe emoji - pozytywnie oceniam
 15. bajbaga

  Czy mogę wybudować dom

  Na tej działce może budować tylko pełnoprawny/ustawowy rolnik, na warunkach zabudowy zagrodowej.
×