Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

bajbaga

Uczestnik
 • Posty

  16606
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  323

Reputacja

1666 Doskonały doradca

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity

Ostatnio na profilu byli

45248 wyświetleń profilu
 1. To prawda - jest powód, jest interwencja. Ale, mowa o "egzekucji" prawa lokalnego w Krakowie, odnośnie sprawdzenia "jakości" paliwa (a nie spalania śmieci) - a to zupełnie inna sprawa. Takie prawo posiadają tylko służby mundurowe - czyli jeśli w patrolu jest "służba mundurowa" to i owszem (i jak wali czarny dym )
 2. Od 16.05.2016r obowiązuje nowa ustawa o ochronie środowiska - czyli nieaktualna podstawa prawna. Brzmienie w całości przywołanego art. (po noweli): Bez uzasadnionego powodu nie ma prawa, od tak, wejść do naszego domu/mieszkania i przeprowadzać kontrolę - musi być nagła sytuacja uzasadniająca wejście. która nie wymaga dodatkowego udokumentowania ze strony kontrolującego. Uzasadnionym powodem może być gęsty czarny dym unoszący się z komina, sugerujący spalanie śmieci (a na ten/taki fakt "paragraf" istnieje ) Bez uzasadnionego powodu, może tylko zapukać i w drzwiach poprosić o wyjaśnienie, bądź wręczyć wezwanie na "przesłuchanie" (patrz ustęp 6 - pogrubiony). Ale jest druga strona medalu. Ukarać można za nieprzestrzeganie przepisów o ochronie środowiska w zgodzie z ustawą. Ale w tej ustawie nic nie ma o tym, że prawo lokalne może wyznaczać standardy - może to jedynie zrobić Minister w formie rozporządzenia, a takowego brak (jeszcze i w omawianym zakresie). Ps. Pomijam koszty przeszkolenia pracowników (w zakresie pobierania próbek) oraz koszty ekspertyzy które ponosić będzie gmina Dlatego uważam, że wszystko to pic na wodę a przepis będzie martwy.
 3. Bo przychodzi do Ciebie taki jeden (alba dwa, bo takie chodzą parami) typek "uprawniony" i mówi "panie Tomo, czy mogę/możemy wejść na teren Pana domu i pobrać próbki paliwa, które wyślemy do analizy w np. Pirdzikowie Dolnym ?" A Ty im odpowiadasz - sperdalajcie. A on/oni grzecznie sperdalają, bo nie mają żadnego prawa, bez Twojej zgody, szwendać się po Twoim domu. Muszą mieć nakaz prokuratorski, a żaden prokurator takowego nie wyda, bo to nie przestępstwo, tylko wykroczenie.
 4. Tiiiaaa. Dzwoni, dzwoni, ............ Osoby posiadające uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej oraz inżynierowie budownictwa, posiadający uprawnienia w pozostałych specjalnościach techniczno-budowlanych też są zaufania publicznego, o ile są zrzeszeni w samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa.
 5. Sprawdź w linku - tak na wszelki wypadek. Poza tym będziesz miał do czego się odnieść (gdyby się okazało, że ..........). Mówisz o Studium - powinno też być na stronie - też można sprawdzić. Jak nie znajdziesz - podaj na PW miejscowość i nr. działki
 6. Po pierwsze sprawdzić co w trawie piszczy - czy rzeczywiście akurat ta działka nie jest przeznaczona pod zabudowę. http://bip.sycow.pl/pl/863/0/zagospodarowanie-przestrzenne.html
 7. Dla lepszego zrozumienia - 2 pieczątki autentyczne: mgr inż. arch. Krzysztof S........ Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej Nr.upr. Bx/1xx/xx mgr inż. Henryk S............ Uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej i projektowania bez ograniczeń w specj. architektonicznej Nr ewid. Bx/9x/xx; Bx/1xx/xx Ale i tu będzie dylemat - jak wybrać projektanta adaptującego
 8. Przyjmie. Architekt jako taki (tytuł zawodowy architekt) nie jest uczestnikiem procesu budowlanego. Jest nim projektant, czyli osoba która uzyskała prawa do projektowania - decydują uzyskane uprawnienia a nie rodzaj ukończonej szkoły.
 9. Dyskredytowanie konkurencji nie jest najlepszą formą własnej reklamy.
 10. Pic na wodę. Mydlą oczy i mówią, że coś zrobili w zakresie ochrony Matki Ziemi. Kompletnie martwy "przepis" (lokalny) - martwy i nie do wyegzekwowania. Gdybym miał dom w Krakowie, to na elewacji umieściłbym ogromny bilbord z napisem: "W tym domu palę węglem o wartości opałowej 22kJ/kg, popiołu mam 13%, a wilgotny tak, że leje się woda. Siarczę 10% oparem z komina". I jakoś spokojnie bym spał nieuszczuplony o te 1.000zł.
 11. W piecach gazowych i niektórych kotłach np. do CWU - wolno (pod pewnymi warunkami, określonymi w Rozporządzeniu w sprawie WT .............)
 12. strona www gminy - tam jest wzór wniosku + wszystkie informacje w tym zakresie.
 13. W zasadzie jest (i było) tak - inżynier konstruktor jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo i prawidłowe zbudowanie budynku, podczas gdy architekt odpowiada wyłącznie za jego wygląd. Inżynierowie (budownictwa) mają ograniczone uprawnienia projektowe architektoniczne , a architekci mają ograniczone uprawnienia konstrukcyjno-budowlane. Ale - zarówno architekt jak i budowlaniec, inżynier/magister (konstruktor) mogą uzyskać dodatkowe uprawnienia. Warto wiedzieć, że od 2014r. do Izby Architektów przynależą teraz wszystkie osoby posiadające pełne lub ograniczone uprawnienia projektowe uzyskane po dniu 1 stycznia 1995 r., czyli również inżynierowie budownictwa.
 14. Akurat to "opracowanie", wykonane przez firmę nie jest dobrym przykładem - choćby biorąc pod uwagę łączenie minimalnej (ustawowej) ilości powietrza wentylacyjnego (mieszkania) z maksymalną ilością powietrza, którą należy zapewnić dla kotła (osobnym nawiewem w tym pomieszczeniu) W tym temacie: Kocioł atmosferyczny (typ A) ma sprawność około 85% (max) a kotły z zamkniętą komorą spalania (typ C) ponad 10% wyższą.
 15. Winny mniej śmierdzi i ma "smak wina". Jak cały kamień nie zejdzie, to woda będzie "aromatyzowana" winem.