Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

bajbaga

Uczestnik
 • Posty

  18710
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  380

bajbaga last won the day on sierpnia 31

bajbaga had the most liked content!

Reputacja

1820 Doskonały doradca

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity vel sSiwy12.

Ostatnio na profilu byli

49872 wyświetleń profilu
 1. bajbaga

  Prawidłowa wentylacja łazienki (?)

  Często to co jest "zabudowane" rysowane jest linią przerywaną. Tam jest podwójna linia przerywana łącząca komin z łazienką, dodatkowo w łazience zakończona kółkiem - też linią przerywaną.
 2. bajbaga

  Prawidłowa wentylacja łazienki (?)

  Przewidział dobrze - powiększ i luknij na rzut. Obecne rozwiązanie to radosna twórczość inwestora. Obstawiam, że w opisie, jest w tym pomieszczeniu wentylator jeśli to miała być łazienka.
 3. MrTomo pisał o sprawności. Moc wymiennika i moc paleniska są wartościami maksymalnymi dla określonych parametrów paliwa i temperatury. Mocą kotła można "manipulować" np. ilością paliwa, co ma wpływ na moc kotła za wymiennikiem. Moc wymiennika i jego sprawność zależna jest od temperatury przed i za wymiennikiem. Niewątpliwie zmniejszenie powierzchni komory spalania, jest związana z mniejszą ilością paliwa, a co za tym idzie, zmniejszeniem mocy na wymienniku.
 4. bajbaga

  Prawidłowa wentylacja łazienki (?)

  Ale dalej, niedopuszczalne jest prowadzenie kanału wentylacyjnego inaczej niż w pionie (w przypadku wentylacji grawitacyjnej).
 5. Umawiamy się tak: Do poniedziałku, do godz. 12, na PW, podajcie swoje sugestie co do miejscowości/miejsca. + inne oczekiwania/wymagania. Brak stanowiska mogę odczytać jako rezygnację z udziału. Przeto - piszcie (na PW).
 6. bajbaga

  Prawidłowa wentylacja łazienki (?)

  Moim zdaniem - niemożliwe. Już pomijam fakt, że w przypadku wentylacji grawitacyjnej, niedopuszczalne jest prowadzenie przewodów wentylacyjnych w poziomie.
 7. bajbaga

  Prawidłowa wentylacja łazienki (?)

  Sam wentylator jest tylko urządzeniem wentylacyjnym, który (tak jak wspomniał Szponiasty) może powodować prawidłową wentylacje lub spierdzielić totalnie poprawna wentylację i dotychczasowe funkcje/działanie pozostałych urządzeń wentylacyjnych. Sam wentylator, dla tego przypadku jest nieporozumieniem. Dodatkowo należy: - zainstalować klapę zwrotną, - zainstalować wyrzutnię, - zabezpieczyć napływ powietrza przez odpowiedni (dobrany) dodatkowy nawiewnik (albo zwiększyć wydajność "istniejących") - sam nawiew w drzwiach nie wystarczy. Ps. Oczywiście wykonując instalacje elektryczną, należy podciągnąć odpowiednie przewody, dostosowane do danego wentylatora.
 8. Tak dla przypomnienia (w kwestii cen) http://www.czerwonymlyn.pl/kategorie/cennik I jeszcze trudne słowo catering
 9. bajbaga

  Warunki zabudowy na kilka domów

  Bo coraz mniej jeleni, którzy kupują kota w worku.
 10. bajbaga

  Warunki zabudowy na kilka domów

  Bo o takie WZiZT ktoś wystąpił - dlatego przed zakupem działki trzeba mieć WZiZT w ręku, aby dokładnie zapoznać się z decyzją WZiZT i nie obudzić się z ręką w nocniku.
 11. Jak wybierzemy, a miejsca będą dalej wolne
 12. Podlesice albo Dobczyce. Cena maksymalna (za pokój 2 osobowy) 70 - 100 zł za nocleg (za 2 osoby). https://justyna-podlesice.pl/ http://www.noclegi-dobczyce.pl/cennik/
 13. bajbaga

  Warunki zabudowy na kilka domów

  Tiiiiiiiiiiiiiiaaaaaaaaaa. WZiZT było wydane jako "podziałowe" - czyli WZiZT nie stracił ważności. To wydane WZiZT w zasadzie odrolniło te działki - dlatego możliwy był podział na mniejsze niż 3000 m2. Nie kupować działki bez cesji WZiZT. Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, art.51 - 65) WZiZT było dla terenu (obszaru). Przedtem była to 1 działka, teraz są 3, ale teren (obszar) jest dokładnie ten sam (podana ustawa art. 52.1.2.). Ten na którego opiewa WZiZT występuje do gminy o "przepisanie" (cesję) WZiZT na nowych właścicieli, nowych działek.
×