Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

bajbaga

Moderator
 • Posty

  19 661
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  417

bajbaga last won the day on stycznia 9

bajbaga had the most liked content!

Reputacja

2 124 Doskonały doradca

2 obserwujących

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity vel sSiwy12.

Ostatnio na profilu byli

56 574 wyświetleń profilu
 1. Normalna "procedura". Twoim zabezpieczeniem jest gwarancja i/lub rękojmia - do 5 lat.
 2. Od 2003r, co do zasady, WZiZT wydawane są bezterminowo. Urząd może stwierdzić jej wygaśnięcie dla dwóch przypadków. Pierwszy dotyczy sytuacji, gdy inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę. Drugi jest związany z uchwaleniem planu miejscowego, którego ustalenia są inne niż w wydanej decyzji, chyba że została wydana ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę. Ps. Jeśli WZiZT były wydane terminowo to na WZiZT była adnotacja do kiedy. Ps. Wydane WZiZT (dla każdego terenu) może być przedmiotem cesji na nowego właściciela.
 3. Wbrew temu co napisano wyżej - dla tego terenu jest obowiązujący MPZP. wymieniono tam też tereny rolne i leśne w Chłapowie. A w nim zakaz wszystkiego ( zakaz zabudowy dotyczy wszelkich obiektów, w tym również nietrwale związanych z gruntem np. domków turystycznych, letniskowych, rekreacyjnych oraz przyczep holenderskich czy angielskich). Natomiast fakt, że działka jest mała nic nie znaczy i raczej nic nie będzie znaczyło, bo nie ma czegoś takiego jak "z automatu. Pewnie były jakieś zaszłości. Moim zdaniem dałeś się nabrać na starą sztuczkę ogłoszeniową -
 4. kiedy nastąpił ten podział ?
 5. Wciśnięcie gipsu szprycą utworzy wewnątrz "kołnierz" który trochę ustabilizuje kolumnę. Ps. A jak u podstawy kolumny wykonasz też szprycowanie, to kolumna będzie jeszcze bardziej stabilna.
 6. Maskujesz taśmą malarską koniec kolumny. Za pomocą szprycy wciskasz w szczelinę : anhydryt, lub gips sztukatorski lub gips formierski "rozwodniony" do konsystencji śmietany. Wycierasz nadmiar gipsu. Po wyschnięciu gipsu (w szczelinie) "szpachlujesz w/w gipsem.
 7. Co to znaczy zamaskować - dla tego przypadku ?
 8. Od czegoś trzeba zacząć. Projektant i kierownik budowy podpisali kwit, że budynek postawiono zgodnie z projektem, przy użyciu materiałów budowlanych, ......... To jest także zagranie psychologiczne Ps. Być może tam nie ma żadnej wady/niedoróbki - budynek osiada ....
 9. Jeśli od "odbioru" nie minęło 5 lat, możesz wymagać pewnych działań od projektanta. Proponuję abyś napisał pismo do projektanta z zapytaniem, z czego wynikają/mogą wynikać stwierdzone przez Ciebie "wady budynku". To jest podstawa dla (ewentualnych) dalszych działań z tytułu rękojmi.
 10. Ta bateria bezwzględnie do wymiany. Po powiększeniu zdjęcia widać, że trzyma się toto tylko na resztkach niklowania. Rdza zapewne, tak wwpierdziela, że zapewne nie można zasnąć.
 11. Tyle, że wybudować na ziemi rolnej może tylko rolnik ustawowy (zabudowa zagrodowa).
 12. Uaktualnienia będą niedostępne - ale być może będzie to plusem.
×
×
 • Utwórz nowe...