Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

bajbaga

Uczestnik
 • Posty

  16786
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  329

Reputacja

1696 Doskonały doradca

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity

Ostatnio na profilu byli

45618 wyświetleń profilu
 1. i bez przekłamań. Ps. dot. postu #23 - cytowany paragraf ma "nr." 144 - tylko dla porządku "prawnego"
 2. Tiiiiaaaaaaaaa. ściana/przegroda oddycha - ale tylko do czasu aż przyjdzie Janusz polskiego budownictwa i ją zamorduje/udusi, malując farbą która nie jest paroprzepuszczalna.
 3. Jest zasadnicza różnica między stwierdzeniem (wiadomego autora): a obowiązującymi przepisami (Rozporządzenie w sprawie WT..... § 144.) Kolokwialnie - różnica jest taka jak między piciem piwa w Szczawnicy, a szczaniem w piwnicy.
 4. Tiiiiaaaaaaaaa. W określonym kontekście: jest to tak samo poprawne jak zdanie: Jósz niemam siłóf do ....... Dokładnie tak samo daje po oczach. I w szkole (za oba) - pała.
 5. Nowa jakość zawitała na Forum - brawo.
 6. Sami z siebie nie będą wnikać, ale ............ Ale z czyjegoś "nadania" i owszem, ale ........ Ale taka sama sytuacja może być bez budowy domu.
 7. Raczej. Kwestia nazewnictwa. Jak nazwiemy budowę w rodzinnym gospodarstwie rolnym, to nic nie trzeba odralniać, przekształcać, itp. bo ziemia pod taką zabudową związaną z produkcją rolną, dalej pozostaje rolną - nie zmienia przeznaczenia. Problem jest inny. Musisz wystąpić o wydanie warunków zabudowy (WZ) dla zabudowy zagrodowej. Pogadaj z jakimś kumatym projektantem z tego terenu. Nieaktualne - teraz zgoda ministra, a po następnej noweli w 2015r. art. 7 ust. 2a ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, nie wymaga się uzyskania zgody ministra na przeznaczenie na cele nierolnicze i nieleśne gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas I-III, jeżeli grunty te spełniają łącznie następujące warunki: 1) co najmniej połowa powierzchni każdej zwartej części gruntu zawiera się w obszarze zwartej zabudowy; 2) położone są w odległości nie większej niż 50 m od granicy najbliższej działki budowlanej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, 3) położone są w odległości nie większej niż 50 metrów od drogi publicznej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, 4) ich powierzchnia nie przekracza 0,5 ha, bez względu na to, czy stanowią jedną całość, czy stanowią kilka odrębnych części. Obszar zwartej zabudowy to obszar wyznaczony przez obwiednię prowadzoną w odległości 50 m od zewnętrznych krawędzi skrajnych budynków tworzących zwartą zabudowę lub po zewnętrznych granicach działek, na których położone są te budynki, jeśli ich odległość od tych granic jest mniejsza niż 50 m. Zwarta zabudowa to zgrupowanie nie mniej niż 5 budynków, za wyjątkiem budynków o funkcji wyłącznie gospodarczej, pomiędzy którymi największa odległość sąsiadujących ze sobą budynków nie przekracza 100 m.
 8. Wężykiem ............... Ps. Jakoś tak, w moim rozumieniu, to "toto" z postu #8 markiza nie jest (przynajmniej z tego zdjęcia taka "funkcja" nie wynika) - no ale ja nie ........., to pewnie mylę się.
 9. Trzeba buło być na Zlocie - prezentowano coś takiego: Automat, zasilany solarnie - z dużymi możliwościami konfiguracyjnymi
 10. Ja wiem, że żyjemy w XXI wieku - nie mniej jednak: - wszystkie ustalenia telefoniczne potwierdzaj drogą elektroniczną lub jak za komuny, listowną, - od jełopów też żądaj wszystkiego na piśmie, - jak nie nagrywasz rozmów telefonicznych z jełopami, to zacznij, a już obowiązkowo zacznij stwarzać wrażenie że nagrywasz - uprzedzając o nagrywaniu rozmówcę. Ps. A może Redakcja pomoże i zwróci się z uprzejmym zapytaniem do jełopów ? Siła czwartej władzy jeszcze jest przeogromna
 11. W przepisach prawa budowlanego nigdzie nie występuje pojęcie prawo autorskie. Nikogo nie interesuje czy dany projekt narusza czyjeś prawa autorskie. Urząd sprawdza tylko czy projektant/projektanci mieli stosowne uprawnienia na dzień złożenia/wykonania danego projektu. Wszelkie roszczenia z tytułu (ewentualnego) naruszenia praw autorskich, rozpatrywane są na drodze cywilnej i tylko z powództwa właściciela dzieła. Sprawa może dotyczyć etyki i odpowiedzialności zawodowej - rozpatrywanej przez samorząd zawodowy (Izba), ale to też poza procesem budowlanym. Natomiast, z punktu widzenia odpowiedzialności zawodowej, każda zmiana dokonana na czyimś projekcie, skutkuje tym, że od tej chwili odpowiedzialność za dany, zmieniony projekt, "spada" na tego (projektanta) który zmiany dokonał.
 12. Projekt gotowy/typowy jest projektem architektoniczno-budowlany w tym przypadku domu (jednorodzinnego) - jeśli spełnia wymagania "ustawowe" , może być zastosowany jako projekt architektoniczno-budowlany przez projektanta obiektu budowlanego po przystosowaniu do ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu Jeszcze raz - projekt budowlany jest zbiorem opracowań/projektów (w tym projektu architektoniczno-budowlany), wymaganych przez PB (art.34). Stroną procesu budowlanego jest autor projektu budowlanego. Jednak każdy z projektantów (ich dzieła), w ściśle określonych przez prawo przypadkach, podlega ochronie praw autorskich. W przepisach budowlanych, nadzór autorski jest tylko "hasłem" i niewiele ma wspólnego z ochroną praw autorskich i dotyczy tylko projektanta projektu budowlanego. Czyli zawiadamia się projektanta/autora projektu budowlanego
 13. Są takie rzeczy na Świecie ........................