Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

bajbaga

Uczestnik
 • Posty

  17389
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  343

bajbaga last won the day on października 12

bajbaga had the most liked content!

Reputacja

1677 Doskonały doradca

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  0

Ostatnio na profilu byli

46865 wyświetleń profilu
 1. Działka rolna.

  Rozumiem, że chodzi o budowę na zasadzie zabudowy zagrodowej dla rolników. Na dzisiejszy stan prawny (a szykują się zmiany) nie masz potrzeby ani formalnie "wydzielać" terenu pod zabudowę, ani żadnych czynności prawnych przed postawieniem ogrodzenia (o wys. do 2,2 m). Trudno wyrokować, czy opłaca się dzisiaj na "zaś" występować o WZiZT, bo w przygotowaniu są nowe przepisy urbanistyczno-budowlane, które mogą (ale nie muszą) uchylić wydane WZiZT. Dobra wiadomość jest taka, że przepisy, obecne i te zapowiadane, umożliwiają zabudowę tej/takiej działki na zasadach zabudowy zagrodowej (po nowemu będzie/ma być zabudowa siedliskowa).
 2. Na kominie wentylacyjnym, powinna być kratka na "przestrzał"
 3. remont dachu

  Istnieje przepis, który ma zastosowanie w budynkach wielorodzinnych, nakazujący budowę ściany oddzielenia ppoż, która oddziela też dachy (bo musi).
 4. Wielkimi krokami nadchodzi rewolucja w prawie budowlanym: http://www.loiib.pl/files/KUB 30.09.2016.pdf Warto się zaznajomić.
 5. remont dachu

  ale: A jak tłumaczy tą rozbieżność ? Ps. A tak nawiasem mówiąc. Masz dom jednorodzinny w zabudowie szeregowej, a nie mieszkanie w kamienicy - jest to istotna różnica.
 6. remont dachu

  Można. Można - jeśli mur rozgraniczający posesje nie jest murem oddzielenia ppoż, a w przypadku zabudowy jednorodzinnej (w tym w szeregowej) tak może być. Jednak: to sugeruje, że ta zabudowa jest wielorodzinną, tak więc wymagane jest oddzielenie ppoż - i nijak nie da się na niej wykonać łączenia dachów (bo wystaje ponad dach).
 7. Zamknął etap budowy - nowy etap życia przed nim. A że jest konsekwentny (przykład budowy) to zamknął dziennik budowy.
 8. W bardzo przystępnej formie napisała prawdę, tylko prawdę i aż prawdę. Ogólnie stosowane materiały izolacyjne (termiczne) to pod każdą szerokością geograficzną - styropian, albo wełna mineralna + wszelkiego rodzaju wynalazki, które są skuteczne ale bardzo kosztowne. Bez schładzania powietrza wentylacyjnego, czyli klimatyzacji, w najlepiej izolowanym budynku będzie dalej upał taki jak na zewnątrz. Ps. Nie zapomnij o dachu - a zwłaszcza o odpowiednich (wyliczonych) okapów dachowych a nawet podcieniach.
 9. W sumie ważne jest aby był oznaczony znakiem: lub: Bo wtedy jest to wyrób budowlany, dopuszczony do stosowania w budownictwie.
 10. Ochrona przepięciowa

  Tiiiaaaaa. Kiedyś było wszystko bardziej proste. Przewód był pojedynczy (także linka), a kabel składał się z kilku przewodów. Domy były ogrzewane piecami lub kotłami - była to zdecydowana różnica. Zbadziewili nazewnictwo totalnie - do tego stopnia, że nawet oficjalne dokumenty posługują się jakimiś żargonami i trzeba sprawdzać, co ktoś miał na myśli (np. ogrzewam dom piecem gazowym). Ps. A Retrowaty nie bez przyczyny napisał kabel elektryczny.
 11. Dojazd do działki przez cześć działki LS

  Dobre rozwiązanie. Ale jakim cudem ta działka nie ma dojazdu ? Na mapie ewidencyjnej jest jakaś droga dojazdowa do tej działki ?
 12. Dziennik PeZeta

  Teraz jest era bezprzewodowa, bezrurowa, bezworkowa : Mogą też być myjące - a cena (takiego z górnej półki) niższa niż najtańszego odkurzacza centralnego (sumaryczna). Ps. Pomijam już to, że takie same odkurzacze zasilane tradycyjnie (kablowe) są dostępne od 200zł .
 13. Co robić ze zgrabionymi liśćmi?

  Trochę pojechałeś po bandzie . Lasy są dobrem narodowych, dostępnym dla wszystkich - leśniczy może wprowadzić okresowy zakaz wstępu do lasu ze względu na: - zagrożenie pożarowe, - opryski chemiczne, - zagrożenia nadzwyczajne (np. wiatrołomy). Aktualna mapka zakazów: http://zakazywstepu.lasy.gov.pl/
 14. Komin z płyty OSB

  Q.... @*&^% *&^ - a jakiś czas temu dyskutowaliśmy czy minimalna odległość ma być liczona od środka, czy "obudowy" komina. Zawiadomić nadzór budowlany (oj biedny kierbud, ale pewnie jest palantem) - bezapelacyjnie, bo inaczej sam dostaniesz odpryskiem (gdyby coś się stało). To jest bardzo jaskrawy przykład manie w doopie przepisów budowlanych i ppoż.
 15. Czym pomalować marmur kominkowy?

  Na myśli mam: - kolor dużo jaśniejszy od tego co jest, - "wzorek" bardziej zbliżony do podłogi. Tworzywo dowolne - być może nawet to co na podłodze, regips pomalowany tak jak sciany. Ps. Skoro zlikwidujesz te kafelki przy kominku, musi coś być w zamian - np. blacha (przed piecowa) kładziona w tym miejscu podczas używania kominka, lub na stałe. np. taka:
×