Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

bajbaga

Uczestnik
 • Zawartość

  16266
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  315

Reputacja

1634 Doskonały doradca

1 obserwujący

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity

Ostatnio na profilu byli

44558 wyświetleń profilu
 1. W górach takie zasady zabudowy (wysokiej) obowiązywały i obowiązują. A co do tego, czy to ogrzewanie śmieciuchami ma taki duży wpływ na jakość powietrza jeszcze raz http://aqicn.org/city/poland/dolnoslaskie/walbrzych-wysockiego/pl/. Wystarczy porównać "słupki" z godzinową "emisją" Gdyby przyjąć, że głównymi winowajcami są samochody, to wychodzi, że na moim terenie, największy ruch samochodowy jest w godzinach od 18 do 24.
 2. To jest problem wszystkich krajów "podemoludowych" - http://aqicn.org/here/pl/ zmniejszyć mapkę i wszystko widać.
 3. Tiaaaa. Aleś pojechał. Weź higrometry i ustaw w pokoju i łazience (zwłaszcza po kąpieli).........................
 4. Ps. Teraz w Nowej Rudzie jest zagrożenie dla życia (347)
 5. Tylko z poczucia lokalnego patriotyzmu: http://aqicn.org/city/poland/dolnoslaskie/walbrzych-wysockiego/pl/ i porównać z innymi dużo mniejszymi miastami w regionie - np. z Nową Rudą. Na tą chwilę Wałbrzych jest na żółto (ma 66) a Nowa Ruda na fioletowo (ma 216). Ten punkt pomiarowy w Wałbrzychu jest nieprzypadkowo wybrany. To jest kotlina ze starą zabudową, porównywalna z położeniem i zabudową Nowej Rudy (która jest wymieniana jako jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast Świata. Tak jak pisałeś ważne jest "przewietrzanie" - tyle, że ostatnio u nas, dodatkowo występuje zjawisko inwersji. Zanieczyszczenie powietrza, u nas w Wałbrzychu, mocno zmalało. Leżący stary śnieg jest biały - kiedyś po kilku godzinach był czarny. Dla porównania: http://aqicn.org/here/pl/
 6. Ona ma najprawdopodobniej: WILO Pompa głębinowa wielostopniowa Sub TWU 4-0410 [1~230V] 0,75kW . A wydajność maksymalna to okolo 20m3/h Czyli nie sądzę.
 7. A widzisz i teraz powołam się na mądrość ludową i "koniarską" - pańskie oko konia tuczy - bez znaczenia czy się zna. Przedkładając to na budowlankę - nie płacimy jak nie działa, a stwierdzenie czy działa nie wymaga fachowości.
 8. Ps. A ufać trzeba - tyle, że im większe zaufanie tym większe pilnowanie.
 9. A F-ry jakieś masz ? Jeśli tak, to za co (i z jakim VAT) Ps. Pokwitowania wpłaconych kwot istnieją ?
 10. Na Chrome też po napisaniu posta numeracja znika. Trzeba odświeżyć stronę aby znów się pokazała. Znika od nowego wpisu - poprzednie są numerowane.
 11. Hej, hej Rysiu,

  chcę napisać do Ciebie prywatną wiadomość, ale nie wiem, czy mi się to udaje. Jak weszłam w Twój profil, to pojawiła się informacja: zostaw wiadomość w kanale Bajbaga. Dziwnie to brzmi :icon_biggrin:.

  Zatem nie wiem, czy piszę pw, czy nie. Jak potwierdzisz, to napiszę właściwą wiadomość.

  B.

 12. W zasadzie, przy współczesnych ujęciach wodnych, wielkość zbiornika nie ma znaczenia - no może ma dużo mniejsze znaczenie. Od bidy bez zbiornika, też da radę - będzie to upierdliwe ale woda zostanie do kranów dostarczona, w ilości takiej jaka ma wydajność pompa lub (i) jaka jest wydajność samego ujęcia wody. Zależnośc bedzie taka, że im większy pobór wody. tym "płynniejszy" będzie jej pobór.
 13. Być może instalacja grzewcza wymaga poprawek. Być może, że instalacja grzewcza wymaga tylko regulacji. Ale instalacja/system grzewcza działa - być może kulawo, ale działa. Pewnikiem jest to, że wody nie ma - no może jest ale w "szczątkowych" ilościach. Czyli woda (jej brak) jest priorytetem. Przeto: - czy była próba wydajności studni/odwiertu ? - jaka głębokość odwiertu (jeśli studnia głębinowa) ? - jaka pompa ("hydroforowa", głębinowa) ? - jakie są parametry pompy ? I najważniejsze - masz "dopuszczenie" SANEPID-u tej wody do spożycia ?
 14. Mając znikoma wiedzę "hydroforową" - bazując tylko na wiedzy ogólnej: - zbiornik jak zbiornik, najwyżej pompa będzie "taktowała", - jakiś zbiornik "wyrównawczy" już jej podmieniono na większy, - myślę że raczej wydajność pompy jest istotniejsza, - nie wiem jaka głębokość , ani jaka wydajnośc pompy , - wiem że zastosowano 1 fazową pompę (230V) o mocy nie większej jak 0,75KW.
 15. Ten dom jest w Brennej i chyba go widzieliśmy. A budowa też była zajefajna - luknij: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/robert-konieczny-moj-dom-to-przyklad-jak-nie-powinno-sie-budowac/lx3spy