Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

bajbaga

Uczestnik
 • Posty

  18895
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  385

bajbaga last won the day on stycznia 2

bajbaga had the most liked content!

Reputacja

1857 Doskonały doradca

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity vel sSiwy12.

Ostatnio na profilu byli

50662 wyświetleń profilu
 1. Petycję napisz - że spalanie drewna jest ekologiczne i powinni wykreślić drewno z listy szkodliwych paliw stałych.
 2. Nawet idiota wie że: - matematyka jest królową nauk, - drzewo "żywi" się dwutlenkiem węgla, a w wyniku fotosyntezy produkuje tlen (dużo tlenu). Ale. Ale tak się składa, że akurat w opisywanej sytuacji, okres wegetacji drzew (także iglastych) nie pokrywa się z okresem grzewczym. Średnio (matematyka) jeśli Ty masz 1000 zł, a ja mam 100 zł, to każdy z nas ma po 550 zł - tyle, że ja mogę wydać tylko 100 zł
 3. Tiiiiiiiiiiiaaaa . Wszystkie te przykłady z drewnem potwierdzają że drewno jest paliwem odnawialnym ale nie ekologicznym, mając na uwadze czystość powietrza w sezonie grzewczym - w tym smog. Globalnie - może i jest zerowy (nie podważam). Lokalnie - podważam Ps. Wskaźniki umieściłem w nawiązaniu do PM w gazie.
 4. Warto się zapoznać: https://krajowabaza.kobize.pl/docs/male_kotly.pdf
 5. Tiiiiiiiiaaaaaaaaaaa. Twoim płucom to wytłumacz - spalanie drewna też przyczynia się do smogu, tu i teraz.
 6. bajbaga

  Dziennik PeZeta

  Zauroczyło mnie - wszystko. To jest zaklinanie rzeczywistości i spójne malowanie Dzieła (a właściwie Rękodzieła Użytecznego i Funkcjonalnego), obrazem i słowem. Moim zdaniem, powinieneś ten obraz, malowany słowem, umieścić jako nieodłączny element całości.
 7. bajbaga

  mój wymarzony domek

  Ten w włóknem ma jedną wadę - trzeba szlifować na sucho albo depilować.
 8. bajbaga

  mój wymarzony domek

  Ale najlepiej by było zastosować gips alabastrowy/formierski. Dla dużych szczelin (ta 1,5 cm): Najpierw, z grubsza, wypełnić (upchać) gipsem w stosunku gips/woda 3/1 i po kilku minutach uzupełnić i wyrównać gipsem 2/1. Dla mniejszych pęknięć gips 2/1 . Gładzisz, po kilku minutach, mokrym zmywakiem (gąbką) do naczyń: z grubsza częścią zieloną, a na "puc" gąbką - nie dociskając zbytnio. Ps. Gips najlepiej rozrabiać w połówce piłeczki gumowej.
 9. To jest zwykłe "pomówienie". Nie o brak kasy tu chodzi, tylko o niekompetencje i arogancję "realizatorów" - przy czym prawdą jest toż to, że póki co, bazuje się na finansach własnych Funduszu, a to źle może się skończyć.
 10. bajbaga

  Nie mogę sprzedać działki... :(

  bo inaczej nie mógłby ich podzielić ?
 11. Amatorzy, którzy udają merytorycznych fachowców. Nie zagrało, bo nie mogło zagrać. Pisałem o tym wcześniej - przed startem programu.
 12. I jest. U Szczepana w lutym komplet. Pod Ochotą - tylko 3 pokoje do dyspozycji - w sumie w całym obiekcie. Tak jak na początku.
 13. Taka uwaga: drewno nie jest paliwem ekologicznym, tylko odnawialnym.
 14. Ale w tym hotelu jest mydło w łazienkach i ręczniki. I wystrój późniejszy niż gierkowski. Spełnia wymagania. A że troszkę droższy ? Za coś kasę biorą, a u Czepiela nie. Każdy ma inne priorytety - i ja to szanuję Ps. Pani z Czepiela oddaje świetlicę do naszej dyspozycji 25 h/dobę.
×