Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

bajbaga

Moderator
 • Posty

  19 531
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  412

bajbaga last won the day on czerwca 22

bajbaga had the most liked content!

Reputacja

2 074 Doskonały doradca

2 obserwujących

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity vel sSiwy12.

Ostatnio na profilu byli

55 615 wyświetleń profilu
 1. Czyli jak zamkniesz drzwi do pokoi, to wentylacji nie ma. A jak wentylacji nie ma lub jest ułomna (ta jest) to co ma usunąć ci "zapachy" z pokoi ? Zrób obrzęd gromniczy przy zamkniętych i otwartych drzwiach.
 2. Jeszcze jedno pytanie. Czy drzwi do pokoi mają kratki lub podcięcia ? Wentylacja jest mechaniczna ?
 3. Wentylacja - nie zapominajcie o wentylacji. Jej brak lub wadliwość może mieć kluczowe znaczenie. Jest tam coś związanego z wentylacją - opis by się przydał. Rekomenduję wykonanie obrzędu gromniczego:
 4. ale musi być wolnostojący.
 5. Robienie sobie jaj z niepełnosprawności, jest wysoce nieetyczne
 6. W Twoim przypadku, budowa wiaty nie wymaga nawet zgłoszenia (także w nowych przepisach, które wejdą w życie we wrześniu). Ale, budowa wiaty a jej przeznaczenie, to są różne sprawy - i tu sąsiad ma wiele do powiedzenia, poprzez zgłoszenie nieprawidłowości do "organu". Tak jak wspomniano wyżej, zadaszone miejsce postojowe samochodu nie spełnia wymaganych "parametrów. Budowa, wewnątrz wiaty pomieszczenia gospodarczego, wydzielonego przegrodami budowlanymi, jest mocno problematyczna (prawnie).
 7. Wstaw w to pomieszczenie wentylator skierowany na ścianę z wątpliwościami. Jak po kilku godzinach pracy wentylatora ściana nie "odzyska" koloru - pisz. Będziesz miał wątpliwości co do wentylacji tego domu - też pisz pomogę. Pisz na PW, bo nie mam serca do brania udziału w tych pyskówkach.
 8. Spytać w gminie jakie szanse na budowę na zasadzie zabudowy zagrodowej. Jeśli w MPZP nie ma zakazu budowy to można budować, bo to dalej jest działka rolna, nawet pod zabudowaniami.
 9. W zasadzie okuliści to potwierdzają. Oświetlenie telewizora/tła sprawia, że wzrok znacznie mniej się męczy podczas oglądania rozmaitych programów. A to z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych chorób oczu oraz wad wzroku w przyszłości. A to jest wyższa szkoła "oświetlania/podświetlania" TV - rozprasza światło TV stopniowo w zależności (kolorystycznej i natężenia) aktualnego od obrazu w TV.
 10. Dołożenie ikonki "Kluby" spowodowało rozciągnięcie strony - w strych monitorach (tych 4 x 3) nowa ikonka może być niewidoczna . Można, w ustawieniach strony przeglądarki, zmniejszyć powiększenie obrazu na mniej niż 100 % - praktycznie 90% jest OK. W przypadku monitorów "panoramicznych: (16 x 9 ) ten problem nie występuje - chyba, że powiększenie jest większe niż 125%
 11. Heniu odpuść - merytorycznie Ona ma racją. Jeszcze moment i skasuję posty.
 12. Wspomniane zmiany w Ustawie o ochronie ..................... wprowadzono USTAWA z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, konkretnie art.4. w/w Ustawy. ( http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000471/T/D20200471L.pdf ).
×
×
 • Utwórz nowe...