Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

bajbaga

Uczestnik
 • Posty

  18581
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  376

bajbaga last won the day on lipca 19

bajbaga had the most liked content!

Reputacja

1800 Doskonały doradca

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity vel sSiwy12.

Ostatnio na profilu byli

49449 wyświetleń profilu
 1. Ale przyznasz, że jest zasadnicza różnica, między robieniem komuś łaski a robieniem laski.
 2. bajbaga

  Czy każdy dom można i warto ocieplić?

  Wierzy się pościel. Można też stosować wietrzenie zamiast mycia. Współczesne domy są wentylowane - nie potrzebują wietrzenia.
 3. Zgłaszam zdecydowany sprzeciw wobec takiego sformułowania.
 4. Podaj na PW co to za gmina - może odnajdę studium, albo coś innego co wytłumaczy ..............
 5. To jakieś poplątanie z pomieszaniem + pomieszanie kompetencji. We wniosku o WZiZT nie pisze sie o takich "parametrach" - te parametry określa gmina przy decyzji o wydaniu WZiZT. Wejdź na stronę gminy i pobierz wniosek o wydanie WZiZT - wypełnij go zgodnie ze wskazówkami, dołącz wymagane załączniki i złóż w gminie. Jak gmina będzie miała "wątpliwości" - zwróci się do Ciebie o ich wyjaśnienie. Jeśli coś nie będzie zgodne z "ładem architektonicznym gminy" - gmina poprosi o zmianę w Twoim wniosku.
 6. Tiiiiiiiiiiaaaaaaaaaaaa. Kiedyś było fajniej - wystarczyło od czasu do czasu polizać ściany 😎
 7. Ps. Tam jest zaznaczona linia (9 m od drogi). Prawdopodobnie linia zabudowy. Pytanie czy obowiązująca, czy nieprzekraczająca ?
 8. No niezupełnie - określenie "powinien/powinno" jest czasownikiem modalnym i jest w takich przypadkach nakazowym. Z naszego "podwórka" ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA z dnia 14 listopada 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
 9. Tam u Ciebie, to wziewnie uzupełniasz - nawet z nadmiarem
 10. bajbaga

  Czy każdy dom można i warto ocieplić?

  I tu jest pies pogrzebany, bo mowa o domu bez prawidłowej wentylacji, czyli bez prawidłowo dobranych nawiewników oraz odpowiednio dobranych kratek wywiewnych - czyli wbrew przepisom. Prawidłowo dobrana i wykonana wentylacja grawitacyjna sporo kosztuje, a inwestorzy nie widzą potrzeby inwestowania w to, skoro komin z kratką za mniej jak 10 zł i uchylone okno jest szczytem techniki wentylacyjnej.
 11. bajbaga

  Czy każdy dom można i warto ocieplić?

  Stary numer, ale widać że jeszcze bardzo aktualny. Jak widać, dalej, liczą ilość strat wentylacyjnych, z .......... krotności wymiany (bo w programie nie "odhaczyli" odpowiedniej opcji). Choćby na tym "współczesnym" rysunku: Do wyliczeń przyjęto wymianę 325 m3/h Zwracam jednocześnie uwagę na to, że powoływanie się na procenty jest dobre dla oceny gorzałki a nie zużycia energii przez dom - no chyba, że służy to marketingowi np. przy ofercie centrali rekuperacyjnej. Zwracam też uwagę na wpis demo - prościej tego nie można ująć.
 12. bajbaga

  Wieniec z nadprożem

  noooooooo - bo też kasztanimy 😎
 13. bajbaga

  Wieniec z nadprożem

  Heniu, nie kop pana, bo się zmęczysz, Redakcję zadręczysz, a pana i tak nie rozmiększysz.
×