Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

bajbaga

Uczestnik
 • Posty

  16426
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  316

Reputacja

1643 Doskonały doradca

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity

Ostatnio na profilu byli

44848 wyświetleń profilu
 1. Można dobrać nawiewniki z tłumieniem akustycznym (z czerpnia akustyczną) - nawet 44dB.
 2. Jak dla mnie prucie chudziaka nic nie da - spadu tam nie zachowa, a podłączenie z odpływem problematyczne. Tak czy siak będzie tam zalegała woda. Pociągnąć przez garaż z kąta za kominem (w tym kącie "zlokalizować" umywalkę i pralkę) a podłączyć albo do łazienki (ten odpływ w "ścianie") albo w WC.
 3. A wyciągi kuchenne działają przy WM - bez względu na to czy podłączone do WM, czy podpięte pod niezależny od WM kanał. Ps. Czy mi się wydaje, czy pisze się tu o kominku z zamkniętą komorą spalania ?
 4. W zasadzie trzeba się dogadać, albo samemu usunąć - najszybsze załatwienie sprawy. Teraz to Twoje - nie masz pewności, że poprzedni właściciel czegoś nie zainkasował. Ps. A na mapie jak przebiega linia ?
 5. Trochę prostując zagadnienie. Wentylacja to wentylacja, a "dostarczanie" powietrza do kominka wentylacją nie jest i regulują to przepisy inne niż wentylacyjne (§ 132.3. Rozporządzenia w sprawie WT ...) przy zachowaniu wymogów wentylacyjnych dla pomieszczenia w którym jest kominek, czyli § 150. ust. 9 i 10 - mając na uwadze ust.8. Ps. Przy dobrze wykonanej wentylacji grawitacyjnej zjawisko "cofki" nie występuje (nie może wystąpić), a WM jest samoregulująca i podoła ewentualnemu zwiększonemu "poborowi" ilości powietrza dla ewentualnych potrzeb kominka.
 6. Drogi Zenonie. Masz jakiś uraz/uprzedzenie do pomp ciepła ? Wypisujesz farmazony na podstawie doniesień radia Erewań ? A może cytujesz porady redaktora Rumiana ?
 7. Byłem, wróciłem. Dzięki wszystkim - jak zwykle było zajefajnie.
 8. Dziopy pewnie będą najwcześniej tak kole 12. Pozostali - szacuję że, 15 - 18
 9. Co wy wiecie o pompach ciepła ...............
 10. Z ostatniej chwili. Nastąpiło zamieszanie w przydzielonych pokojach, zainteresowanych poinformowałem - przepraszam. Za pokoje rozliczamy się w całości - z Siwym Luknijcie na pierwszy wpis.
 11. Wysyłam do zainteresowanych - kto, gdzie, z kim i dlaczego nie zemną. Adres: Zawoja 920. Z tego co wiem - warunki do poszusowania na stokach będą.
 12. Ta firma posiada tylko certyfikat dla jednego kotła o mocy 14kW - tylko i wyłącznie dla niego. Kombinują ze sprawnością - w certyfikacie kocioł (14kW) ma sprawność 82%, a w parametrach technicznych podają że ma sprawność 88%. Jest to jasny przykład na wprowadzanie nabywcy w błąd. Ps. Gdyby ten kocioł miał deklarowaną sprawność (88%) to miałby (jako kocioł) 5 klasę.
 13. doopa doczytaj na certyfikatach - kociołek na zdjęciu łącznie spełnia wymagania dla klasy 4 - patrz ostatni certyfikat.
 14. To nie pies winny tylko jego właściciel. Zaczaić się na s..... obezwładnić, naciąć mosznę i wsypać 0,5 kg soli. Ps. Jak jesteś litościwy, to możesz mu nóż zostawić - coby mógł obciąć sobie jaja.
 15. doopa Nie ma "zapodanego" certyfikatu na 5 klasę - dla tego kotła.