Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

bajbaga

Moderator
 • Posty

  16 300
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  420

bajbaga last won the day on kwietnia 17 2021

bajbaga had the most liked content!

Reputacja

2 136 Doskonały doradca

2 obserwujących

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity vel sSiwy12.

Ostatnio na profilu byli

59 800 wyświetleń profilu
 1. Mam swoją spiskową teorię. Wczoraj jak kasowałem (2 posty z popierdółkowa), sieć "skakała" między 2G a 5G. Transfer był od 0 do max. Dzisiaj mój operator, w ciągu kilkunastu minut zarejestrował prawie 15.000 zgłoszeń o awarii sieci: Więcej o awariach sieci i skutkach: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/powazna-awaria-internetu-uzytkownicy-upc-i-innych-sieci-zglaszaja-problemy/9bc922c Ps. Przed chwilą, Z komunikatora (Telegraf) przyszły do mnie, wczoraj wysłane, moje wpisy, jako nowe wiadomości.
 2. To prawda. Kasowałem i jeeebut - poszłoooooooo nie tak jak trzeba. Bardzo przepraszam (od dzisiaj możecie mnie nazywać pierwszym skutecznym szkodnikiem foruma).
 3. To se ne vrati. W tym temacie, pisały Kobiety - nawet sporo ich było .......... Teraz pisze tylko jedna. I to nasza wina - niby mężczyzn. Jeden tu notorycznie obrzuca epitetami jedyną pozostałą "sztukę", a reszta zbywa to milczeniem - czyli akceptuje. A przecież płeć nadobna naszym skarbem jest i "rycerze" powinni jej bronić - zawsze. Coś mi się wydaje, że z rycerstwa to zostały nam tylko zakute pały. Składam deklarację, że w nowej osłonie tego tematu, będę ciął bez uprzedzenia i wyjaśnień, wszelkie prostackie i chamskie odzywki wobec Naszej "r
 4. Hej Rysiu, dawno mnie nie bylo na forum i jakoś tak chcąc przeczytać Twój stary wpis, trafiłam na miejsce 

  wiadomości w Twoim kanale.

  Przy okazji przeczytałam o Twoim przyjacielu, autorze jednej z moich ulubionych szant.

  Mam nadzieję, że masz się dobrze. 

  Pozdrawiam Cię serdecznie :).

  Baszka

 5. Tylko i wyłącznie kiedy WZ jest na zabudowę zagrodową dla rolników. W WZ jest wszystko napisane . I jeszcze jedna sprawa - radzę w przypadku zakupu, uzależnić zakup, od przekazania (dokonania cesji) WZ na kupującego.
 6. Nowe budynki, te które zostaną wybudowane, mogą być ogrzewane nawet świeczkami. Stare, tzn. istniejące, na dziesiątki (a może i setki lat, zapewnią producentom kotłów (w tym pomp ciepła) stały zysk. Nowe budynki i nowe technologie to ułamek procenta do istniejących zasobów mieszkalnych.
 7. Tak sobie myślę ..................... Mając na uwadze to czym ten budynek ma być teraz i ewentualne w perspektywie na przyszłość, uważam że: 1. To powinien być budynek szkieletowy, tak aby można było bez większych problemów zmieniać (dowolnie) układ pomieszczeń. 2. Mając na uwadze pkt.1. powinien być sufit podwieszany. 3. Mając na uwadze pkt. 1 i 2 media powinny być prowadzone górą (między sufitem podwieszanym a stropem)
 8. W zgodzie z obowiązującymi przepisami: 1. W ścianie "kuchnia"/łazienka, pod sufitem, zrobić "przebicie" nie mniejsze niż 220 cm2. 2. Z obu stron ściany założyć kratki wentylacyjne (nie mniej niż 220 cm2 ), najlepiej z klapą zwrotną. 3. W drzwiach od łazienki zaślepić kratkę. 4. Nad kuchenką zainstalować pochłaniacz. 5. Finito.
 9. Istnieje kilka rozwiązań - bez potrzeby zgłaszania, projektów, zgody i innych dupereli. Najważniejsze jednak jest:
 10. Na tej/takiej działce wiata nie musi być wolnostojąca - może być "przedłużeniem budynku", ale to zawarte jest w projekcie (rysunek, rzuty, opis).
 11. Pytanie zasadnicze - czy to jest wiata ? Co i jak jest toto opisane w projekcie ? Piszecie o linii zabudowy, a wiata jako taka nie podlega takiemu rygorowi. Ps. I zwracam uwagę, że wiaty do 50m2 na działkach budowlanych na której stoi budynek mieszkaniowy (lub przeznaczonych pod takowe) nie podlegają nawet zgłoszeniu.
 12. Generalnie i trochę upraszczając, jest tak, że w przypadku kiedy obszar oddziaływania obiektu budowlanego/domu nie wykracza poza działkę, sąsiedzi nie otrzymują (nie muszą otrzymać) zawiadomienia o budowie/inwestycji - bez względu na to, czy budowa na zgłoszenie, czy na PnB.
 13. Te przepisy już od kilku lat są zmienione. Po drugie co ma piernik do wiatraka ? Tu nie ma żadnej nadbudowy. Pisałem o przepisach obowiązujących dziś i dla tego konkretnego przypadku. Dodam tylko, że odległości 4 i 3 m wynikają wprost z przepisów p.poż.
 14. Dla budynków istniejących dopuszcza się przyjmowanie odległości, bez uwzględnienia grubości warstw izolacji termicznej, tynków, itp.
×
×
 • Utwórz nowe...