Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

bajbaga

Uczestnik
 • Posty

  19 171
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  398

bajbaga last won the day on września 13

bajbaga had the most liked content!

Reputacja

1 906 Doskonały doradca

3 obserwujących

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity vel sSiwy12.

Ostatnio na profilu byli

52 466 wyświetleń profilu
 1. W zasadzie obowiązują od 1 stycznia 2018r.
 2. Prawda. Wymagania takie stawia Rozporządzenie w sprawie WT ......................... a konkretnie § 329. 1.
 3. Polecam stronę: https://pvmonitor.pl/ ewentualnie poczekać kilka miesięcy aż swoje "dane" opublikują aaaa i gawel. Ps. Jeśli w tym co pisała żona, o tym co powiedział jej mąż, jest ziarnko prawdy, proponuję zmianę sprzedawcy energii elektrycznej
 4. Ps. 3. Patrz post #93 pierwszy link - pisze że cena to 4.000,- do 6.000,- za (w uproszczeniu) 1 kW.
 5. Ps.2. To jeszcze raz nie dotyczyło zapisu, jeno miało pokazać ile w praktyce kosztuje przyjemność obcowania z własnymi PV.
 6. U mnie, jakoś te zasady nie przyjęły się (tak jak u górali PB) - być może z lenistwa, bo tak łatwiej ocenić czy jest to np. tysiąc, czy dziesięć tysięcy. Ps. Przyszedłeś tu pogadać czy .......................
 7. Jeszcze raz 10.660 zł (dziesięć tysięcy sześćset sześćdziesiąt złotych polskich). Ps. W tabeli nie wykazano wniosków oczekujących, wpłynęły ale nie zostały ani zatwierdzone, ani odrzucone. Podstawowy powód to (zapewne) niedomknięta papiergologia (wymagana) - dali termin na uzupełnienie kwitów. Ps.2. I tak się składa, że koszt całkowity 18 tys. (tej instalacji) jest zgodny z podanymi wyżej linkami.
 8. Re. demo - dotyczy wpisu: "Ja zaczekam na lepszy przykład inwestora emeryta, preferującego bardziej ambitne projekty." Obstawiam, że długo będziesz czekał - prawdopodobnie nie doczekasz się. Sprawa jest bardzo prosta. Postrzeganie (w każdym zakresie) xxścilatków jest zupełnie inne niż xxdziesiątlatów - diametralnie zmieniają się priorytety. Liczy się wygoda, łatwość utrzymania porządku (np. mycie okien). Chce się "dokończyć" życie w przyjaznym i miłym (dla siebie) otoczeniu - bez względu na to co się innym podoba. Pomijam przy tym wątek "kasowy". dopisałem: Z jakiś powodów wyskoczył zenek, mimo tego, że nie widzę Jego postów, a cytowałem demo
 9. to sro dupa tro A ja uważam, że: Akurat w tych okolicznościach przyrody (w zasadzie działka leśna), ta bryła domu, razem z gankiem, wpisują się znakomicie w otoczenie. To był/jest projekt typowy (odbicie lustrzane) - w zasadzie Irena (piszę po imieniu, bo miałem okazję poznać ich osobiście i trochę gadaliśmy) zmieniła tylko "podział" okien, i moim zdaniem jest to błąd. Ten ganek też mi pasi, no i ale , wychodzi że nie mam gustu i lubię kicz - tak jak architekt który jest autorem tego projektu. Ps. Większym błędem jest brak sypialni na parterze. Schody mogą być barierą nie do pokonania w przypadku np. nogi w gipsie, lub innej choroby (oby nie). Trzeba pamiętać o tym, że z biegiem czasu nasze ciała są coraz mniej sprawne, a klatka schodowa (w tym domu) niezbyt dobrze rokuje dla takiej sytuacji. Ps2. Oczywiście nie porównuję się do tuzów, którzy uznają tylko klocki z płaskim dachem i ganki z greckimi kolumnami.
 10. A ja to zdanie, o zdaniu, zlewam. I teraz ja sobie "pojadę". Ten dom jest ciekawy i nietuzinkowy - ale takie okna tam pasują jak kwiatek do kożucha i to może powodować niespójność tego co widzą oczy, do tego tego, czego oczekuje umysł.
 11. Oznaczenie ZN to tereny zielone objęte ochroną przyrody. I raczej tego nikt nie zmieni, ale. Ale część działki (mała, ale jednak) leży w obszarze MU czyli budowlanym. Trzeba wystąpić do gminy z wnioskiem o wydanie wyrysu i wypisu z MPZP - to taki "odpowiednik" WZiZT dla określonego w MPZP obszaru. Ps. Pamiętajcie o ewentualnej drodze - bo jakby nie patrzeć, trzeba będzie "naruszyć" teren pod ochroną.
 12. W uzupełnieniu. Na bookingu podają troszkę niższą cenę, ale pokoje są bez śniadań. Jak wszystko podliczyć, to różnica wynosi około 150 zł za 2 dniowy pobyt 12 osób. Ale mamy cały hotelik i miejsce na "półpiętrze" w cenie. Dla przypomnienia jak tam jest
 13. PILNE. I nastąpił ten pierwszy raz. Niestety wynegocjowałem tylko 10% bonifikatę od cen ze strony ( http://www.irini.pl/kategorie/baza_hotelowa ). Pisać czy pasuje, czy szukamy czegoś bardziej przystępnego (cenowo) i ewentualnie w innym terminie. Ps. Jeszcze próbuję szczęścia, ale właściciel jest twardy.
 14. http://www.irini.pl/kategorie/baza_hotelowa ale negocjacje trwają
×
×
 • Utwórz nowe...