Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

bajbaga

Uczestnik
 • Posty

  18811
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  382

bajbaga last won the day on listopada 3

bajbaga had the most liked content!

Reputacja

1835 Doskonały doradca

O bajbaga

 • Ranga
  bzykacz niepospolity vel sSiwy12.

Ostatnio na profilu byli

50256 wyświetleń profilu
 1. Zamów mały kontener i wywóz śmieci poremontowych. Fakt, odpłatnie - u mnie koszt 70 - 90 zł.
 2. To co pisze Jani - sama prawda. Nie mniej jednak Ytong to specyficzny materiał - wiem bo założyłem się i przegrałem sporo gorzały. Spróbujcie utopić, na 24 h bloczek Ytonga, zważyć ile "przybrał na wadze, a potem przepiłujcie na pól i oceńcie grubość "przeniknięcia" wody. Ps. Z drugiej strony, jeśli Ytong oddycha, to musi też "wilgotnieć" na przestrzał - czyż nie ?
 3. Masz fachowca - projektanta, który jest kumaty. Zapewne postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami (w omawianym wyżej zagadnieniu) - w tym przypadku zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie WT ....., w tym mając na uwadze § 321.
 4. Albo dobra wiedza. Ale najprawdopodobniej chodziło o wykraplanie powierzchniowe, a nie o wewnątrz jednorodnej przegrody.
 5. bajbaga

  Temat obnażających "fahofców"

  Jakieś bardzo chorowite te przypadki inwestorów, którzy przechodzą stany przedzawałowe po kontakcie z Jedynym Prawdziwym Elektrykiem Rzeczpospolitej. Prawda jest pośrodku - a przyczyną jest kasa, a w zasadzie jej brak u inwestorów. Siedzi takiemu biednemu (inwestorowi) baba na głowie i wybiera kolory, odcienie kafelek, itp. Budżet mają ograniczony. Jeśli inwestor jest choć trochę kumaty, wie że przy okazji takiego remontu, zwłaszcza w starym budownictwie (zwłaszcza z wielkiej płyty) może uporządkować instalację elektryczną. Szuka fachowca od elektryki. Znalazł. Umawiają się na wizytę. Fachowiec (oczywiście że chodzi o elektryka) mierzy, uzgadnia i wydaje werdykt - fachowy. Całość prac elektrycznych kosztuje XXX złotych (bo to nie są tanie rzeczy - jak mawiał Kiepski) . Jak się baba dowiaduje, to z przerażenia prawie schodzi na zawał serca (też kurna trafili na chorowitą), bo nie będzie mogła zrealizować swoich marzeń - w efekcie oboje zeszli na zawał bo się nie dogadali (baba z chłopem). I druga strona medalu, tego omawianego przypadku. Jeśli to co zrobił ten "nieelektryk" działa (jeszcze?), to niby dlaczego ma ponosić odpowiedzialność za pozostałą instalację której nie tykał - skierowanie do elektryka ze spółdzielni całkiem logiczne, bo tam najtaniej. I zasadnicze pytanie - czy to co "dołożył" ten kaskader "uszkodziło" pozostałą instalację ? Ps. Obstawiam, że prasowano na innym gniazdku niż kuchenne.
 6. bajbaga

  Instalacja fotowoltaiczna garść pytań

  A na obciążonych napięcie zanika ? Odsyłam do linku z post #48 (Instrukcja obsługi elektrowni fotowoltaicznej) strona 6: oraz strona 9:
 7. bajbaga

  Instalacja fotowoltaiczna garść pytań

  To prawda - zawsze, no chyba, że jest zaciemniony/przykryty. Ale. Ten prund jest na zaciskach (jak jest nasłonecznienie) j, bez względu na to, czy jest odbiornik czy go nie ma. Ale. Teza, że nieobciążony (odbiornikiem) panel ulega jakiejś "degradacji", bądź stwarza jakieś inne (dodatkowe) zagrożenie, jest błędna - w "przyrodzie" nie stwierdzono ani nie opisano takiego faktu.
 8. bajbaga

  Instalacja fotowoltaiczna garść pytań

  I producenci, instalatorzy - o tym nie wiedzą ?
 9. bajbaga

  Instalacja fotowoltaiczna garść pytań

  I co się będzie działo z panelami ?
 10. bajbaga

  Instalacja fotowoltaiczna garść pytań

  Stasiu - nie rób ze mnie idioty. https://www.innogy.pl/pl/~/media/Innogy-Group/Innogy/Polska/Dokumenty/FAQ/wazne-dokumenty/instrukcja-obslugi-elektrowni-fotowoltaicznej.pdf?la=pl
 11. bajbaga

  Instalacja fotowoltaiczna garść pytań

  Ani w warunkach gwarancyjnych, ani w warunkach eksploatacyjnych paneli PV, nie ma nic o jakichkolwiek zabezpieczeniach z powodu braku "odbiornika". Dlatego dopytuję się.
 12. bajbaga

  Instalacja fotowoltaiczna garść pytań

  A konkretnie - bo to jest link ogólny.
 13. bajbaga

  Instalacja fotowoltaiczna garść pytań

  Jakiś schemacik, opis .....?
 14. bajbaga

  Instalacja fotowoltaiczna garść pytań

  Dokładnie o tym piszę. Problemem będzie połączenie dwóch niezależnych systemów. Nie znam takiego rozwiązania, który łączy oba systemy w całość. A może problem jest wydumany, bo nie jest nigdzie opisywany ? Logika wskazuje, że najprostszym rozwiązaniem jest działanie u źródła, czyli przysłonienie paneli.
×