Skocz do zawartości

bajbaga

Moderator
 • Posty

  16 310
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  420

Wszystko napisane przez bajbaga

 1. Niby racja, ale ... Ale zakładasz że te tuje skończyły jakieś kursy z rozdziału drugiego KC ? Rzeczone tuje opisano, że posadzono je w granicy - przeto ... Przeto jak im nie wpojono za młodu art.150, to nie wiedziały, że mogą rosnąć i "korzenić się" tylko na swojej działce, to inwazja powietrzna i podziemna na sąsiadującą działkę, miała jednak miejsce. Ps. Warto zapoznać się z art.144 KC ( Zakaz immisji ) odnośnie zaciemnienia sąsiadującej działki.
 2. Mam swoją spiskową teorię. Wczoraj jak kasowałem (2 posty z popierdółkowa), sieć "skakała" między 2G a 5G. Transfer był od 0 do max. Dzisiaj mój operator, w ciągu kilkunastu minut zarejestrował prawie 15.000 zgłoszeń o awarii sieci: Więcej o awariach sieci i skutkach: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/powazna-awaria-internetu-uzytkownicy-upc-i-innych-sieci-zglaszaja-problemy/9bc922c Ps. Przed chwilą, Z komunikatora (Telegraf) przyszły do mnie, wczoraj wysłane, moje wpisy, jako nowe wiadomości.
 3. To prawda. Kasowałem i jeeebut - poszłoooooooo nie tak jak trzeba. Bardzo przepraszam (od dzisiaj możecie mnie nazywać pierwszym skutecznym szkodnikiem foruma).
 4. To se ne vrati. W tym temacie, pisały Kobiety - nawet sporo ich było .......... Teraz pisze tylko jedna. I to nasza wina - niby mężczyzn. Jeden tu notorycznie obrzuca epitetami jedyną pozostałą "sztukę", a reszta zbywa to milczeniem - czyli akceptuje. A przecież płeć nadobna naszym skarbem jest i "rycerze" powinni jej bronić - zawsze. Coś mi się wydaje, że z rycerstwa to zostały nam tylko zakute pały. Składam deklarację, że w nowej osłonie tego tematu, będę ciął bez uprzedzenia i wyjaśnień, wszelkie prostackie i chamskie odzywki wobec Naszej "rodzynki".
 5. Tylko i wyłącznie kiedy WZ jest na zabudowę zagrodową dla rolników. W WZ jest wszystko napisane . I jeszcze jedna sprawa - radzę w przypadku zakupu, uzależnić zakup, od przekazania (dokonania cesji) WZ na kupującego.
 6. Nowe budynki, te które zostaną wybudowane, mogą być ogrzewane nawet świeczkami. Stare, tzn. istniejące, na dziesiątki (a może i setki lat, zapewnią producentom kotłów (w tym pomp ciepła) stały zysk. Nowe budynki i nowe technologie to ułamek procenta do istniejących zasobów mieszkalnych.
 7. Tak sobie myślę ..................... Mając na uwadze to czym ten budynek ma być teraz i ewentualne w perspektywie na przyszłość, uważam że: 1. To powinien być budynek szkieletowy, tak aby można było bez większych problemów zmieniać (dowolnie) układ pomieszczeń. 2. Mając na uwadze pkt.1. powinien być sufit podwieszany. 3. Mając na uwadze pkt. 1 i 2 media powinny być prowadzone górą (między sufitem podwieszanym a stropem)
 8. W zgodzie z obowiązującymi przepisami: 1. W ścianie "kuchnia"/łazienka, pod sufitem, zrobić "przebicie" nie mniejsze niż 220 cm2. 2. Z obu stron ściany założyć kratki wentylacyjne (nie mniej niż 220 cm2 ), najlepiej z klapą zwrotną. 3. W drzwiach od łazienki zaślepić kratkę. 4. Nad kuchenką zainstalować pochłaniacz. 5. Finito.
 9. Istnieje kilka rozwiązań - bez potrzeby zgłaszania, projektów, zgody i innych dupereli. Najważniejsze jednak jest:
 10. Na tej/takiej działce wiata nie musi być wolnostojąca - może być "przedłużeniem budynku", ale to zawarte jest w projekcie (rysunek, rzuty, opis). Czyli miejsce postojowe (zadaszone) dla samochodu - czyli obowiązuje minimalna odległość od granicy - czyli 3m
 11. Pytanie zasadnicze - czy to jest wiata ? Co i jak jest toto opisane w projekcie ? Piszecie o linii zabudowy, a wiata jako taka nie podlega takiemu rygorowi. Ps. I zwracam uwagę, że wiaty do 50m2 na działkach budowlanych na której stoi budynek mieszkaniowy (lub przeznaczonych pod takowe) nie podlegają nawet zgłoszeniu.
 12. Generalnie i trochę upraszczając, jest tak, że w przypadku kiedy obszar oddziaływania obiektu budowlanego/domu nie wykracza poza działkę, sąsiedzi nie otrzymują (nie muszą otrzymać) zawiadomienia o budowie/inwestycji - bez względu na to, czy budowa na zgłoszenie, czy na PnB.
 13. Te przepisy już od kilku lat są zmienione. Po drugie co ma piernik do wiatraka ? Tu nie ma żadnej nadbudowy. Pisałem o przepisach obowiązujących dziś i dla tego konkretnego przypadku. Dodam tylko, że odległości 4 i 3 m wynikają wprost z przepisów p.poż.
 14. Dla budynków istniejących dopuszcza się przyjmowanie odległości, bez uwzględnienia grubości warstw izolacji termicznej, tynków, itp.
 15. W czymś innym może być problem. Nie chodzi o odległość - tylko o to, że wybicie nowego okna nie jest na zgłoszenie tylko na PnB (podstawa prawna PB, Art. 29.4.1a) dot. przebudowy i/lub Art.29.4.22a). dot. remontu). Ale. Ale jak się dobrze poszuka, to być może, okaże się że tam to okno był i zostało zamurowane .........
 16. Bo tam zapewne jest 4 metry. Ten dom nie wymaga nawet zgłoszenia zamiaru wykonania ocieplenia. Jeśli chodzi o dodatkowe okno, to może się okazać, że potrzebne będzie nawet PnB, bo wybicie otworu to ingerencja w ścianę konstrukcyjną/przegrodę zewnętrzną. Ale być może , tam kiedyś to okno było ............... I zostało zamurowane .......
 17. Te odległości od granicy, to skąd ?
 18. - Liczy się minimalną odległość ściany od granicy. - To jest budynek istniejący, a to powoduje, że grubość ocieplenia nie "przybliża" granicy. Odległość 3 m od granicy – w przypadku budynku zwróconego ścianą bez okien i drzwi w stronę tej granicy.
 19. W tym przypadku, możesz stawiać wiatę do 50m2 , bez pozwolenia, bez zgłoszenia.
 20. Tylko urząd/urzędy ma/mają pełnię władzy aby coś przekształcić w coś. Skoro ZE twierdzi, że słup nie jest jego własnością, to należy pożyczyć piłę łańcuchową albo diaksa i wyciąć sporny słup - skoro teraz wini się inwestora/właściciela działki. Równie dobrze można obciążyć właściciela działki za to, że rura wodociągowa, biegnąca po jego działce, ma zbyt małą średnicę bo postawiono w polu kilka dodatkowych domów i woda do nich nie dociera. Pomijam już to, że ZE zaakceptował taki stan rzeczy i wydał warunki dla przyłącza - gdyby przewlekał, miałby (ZE) jakąś (nędzną bo nędzną) kartę przetargową. Ps. Z tego co wiem nie ma znaczenia czy słup i izolator stoi na łące czy w terenie zabudowanym - są być może różnice w strefach ochronnych, ale nie ma podziału izolatorów na tereny mieszkalne i inne (leśne, rolnicze , łąki, itp.
 21. Tak mi się skojarzyło : https://www.filmweb.pl/film/Samotny+wilk+McQuade-1983-9349/photos/497047
 22. Normalna "procedura". Twoim zabezpieczeniem jest gwarancja i/lub rękojmia - do 5 lat.
×
×
 • Utwórz nowe...