Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

bajbaga

Moderator
 • Posty

  16 300
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  420

Wszystko napisane przez bajbaga

 1. Mam swoją spiskową teorię. Wczoraj jak kasowałem (2 posty z popierdółkowa), sieć "skakała" między 2G a 5G. Transfer był od 0 do max. Dzisiaj mój operator, w ciągu kilkunastu minut zarejestrował prawie 15.000 zgłoszeń o awarii sieci: Więcej o awariach sieci i skutkach: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/powazna-awaria-internetu-uzytkownicy-upc-i-innych-sieci-zglaszaja-problemy/9bc922c Ps. Przed chwilą, Z komunikatora (Telegraf) przyszły do mnie, wczoraj wysłane, moje wpisy, jako nowe wiadomości.
 2. To prawda. Kasowałem i jeeebut - poszłoooooooo nie tak jak trzeba. Bardzo przepraszam (od dzisiaj możecie mnie nazywać pierwszym skutecznym szkodnikiem foruma).
 3. To se ne vrati. W tym temacie, pisały Kobiety - nawet sporo ich było .......... Teraz pisze tylko jedna. I to nasza wina - niby mężczyzn. Jeden tu notorycznie obrzuca epitetami jedyną pozostałą "sztukę", a reszta zbywa to milczeniem - czyli akceptuje. A przecież płeć nadobna naszym skarbem jest i "rycerze" powinni jej bronić - zawsze. Coś mi się wydaje, że z rycerstwa to zostały nam tylko zakute pały. Składam deklarację, że w nowej osłonie tego tematu, będę ciął bez uprzedzenia i wyjaśnień, wszelkie prostackie i chamskie odzywki wobec Naszej "r
 4. Tylko i wyłącznie kiedy WZ jest na zabudowę zagrodową dla rolników. W WZ jest wszystko napisane . I jeszcze jedna sprawa - radzę w przypadku zakupu, uzależnić zakup, od przekazania (dokonania cesji) WZ na kupującego.
 5. Nowe budynki, te które zostaną wybudowane, mogą być ogrzewane nawet świeczkami. Stare, tzn. istniejące, na dziesiątki (a może i setki lat, zapewnią producentom kotłów (w tym pomp ciepła) stały zysk. Nowe budynki i nowe technologie to ułamek procenta do istniejących zasobów mieszkalnych.
 6. Tak sobie myślę ..................... Mając na uwadze to czym ten budynek ma być teraz i ewentualne w perspektywie na przyszłość, uważam że: 1. To powinien być budynek szkieletowy, tak aby można było bez większych problemów zmieniać (dowolnie) układ pomieszczeń. 2. Mając na uwadze pkt.1. powinien być sufit podwieszany. 3. Mając na uwadze pkt. 1 i 2 media powinny być prowadzone górą (między sufitem podwieszanym a stropem)
 7. W zgodzie z obowiązującymi przepisami: 1. W ścianie "kuchnia"/łazienka, pod sufitem, zrobić "przebicie" nie mniejsze niż 220 cm2. 2. Z obu stron ściany założyć kratki wentylacyjne (nie mniej niż 220 cm2 ), najlepiej z klapą zwrotną. 3. W drzwiach od łazienki zaślepić kratkę. 4. Nad kuchenką zainstalować pochłaniacz. 5. Finito.
 8. Istnieje kilka rozwiązań - bez potrzeby zgłaszania, projektów, zgody i innych dupereli. Najważniejsze jednak jest:
 9. Na tej/takiej działce wiata nie musi być wolnostojąca - może być "przedłużeniem budynku", ale to zawarte jest w projekcie (rysunek, rzuty, opis).
 10. Pytanie zasadnicze - czy to jest wiata ? Co i jak jest toto opisane w projekcie ? Piszecie o linii zabudowy, a wiata jako taka nie podlega takiemu rygorowi. Ps. I zwracam uwagę, że wiaty do 50m2 na działkach budowlanych na której stoi budynek mieszkaniowy (lub przeznaczonych pod takowe) nie podlegają nawet zgłoszeniu.
 11. Generalnie i trochę upraszczając, jest tak, że w przypadku kiedy obszar oddziaływania obiektu budowlanego/domu nie wykracza poza działkę, sąsiedzi nie otrzymują (nie muszą otrzymać) zawiadomienia o budowie/inwestycji - bez względu na to, czy budowa na zgłoszenie, czy na PnB.
 12. Te przepisy już od kilku lat są zmienione. Po drugie co ma piernik do wiatraka ? Tu nie ma żadnej nadbudowy. Pisałem o przepisach obowiązujących dziś i dla tego konkretnego przypadku. Dodam tylko, że odległości 4 i 3 m wynikają wprost z przepisów p.poż.
 13. Dla budynków istniejących dopuszcza się przyjmowanie odległości, bez uwzględnienia grubości warstw izolacji termicznej, tynków, itp.
 14. W czymś innym może być problem. Nie chodzi o odległość - tylko o to, że wybicie nowego okna nie jest na zgłoszenie tylko na PnB (podstawa prawna PB, Art. 29.4.1a) dot. przebudowy i/lub Art.29.4.22a). dot. remontu). Ale. Ale jak się dobrze poszuka, to być może, okaże się że tam to okno był i zostało zamurowane .........
 15. Bo tam zapewne jest 4 metry. Ten dom nie wymaga nawet zgłoszenia zamiaru wykonania ocieplenia. Jeśli chodzi o dodatkowe okno, to może się okazać, że potrzebne będzie nawet PnB, bo wybicie otworu to ingerencja w ścianę konstrukcyjną/przegrodę zewnętrzną. Ale być może , tam kiedyś to okno było ............... I zostało zamurowane .......
 16. Te odległości od granicy, to skąd ?
 17. - Liczy się minimalną odległość ściany od granicy. - To jest budynek istniejący, a to powoduje, że grubość ocieplenia nie "przybliża" granicy. Odległość 3 m od granicy – w przypadku budynku zwróconego ścianą bez okien i drzwi w stronę tej granicy.
 18. W tym przypadku, możesz stawiać wiatę do 50m2 , bez pozwolenia, bez zgłoszenia.
 19. Tylko urząd/urzędy ma/mają pełnię władzy aby coś przekształcić w coś. Skoro ZE twierdzi, że słup nie jest jego własnością, to należy pożyczyć piłę łańcuchową albo diaksa i wyciąć sporny słup - skoro teraz wini się inwestora/właściciela działki. Równie dobrze można obciążyć właściciela działki za to, że rura wodociągowa, biegnąca po jego działce, ma zbyt małą średnicę bo postawiono w polu kilka dodatkowych domów i woda do nich nie dociera. Pomijam już to, że ZE zaakceptował taki stan rzeczy i wydał warunki dla przyłącza - gdyby przewlekał, miałby (ZE) jakąś (nędzn
 20. Tak mi się skojarzyło : https://www.filmweb.pl/film/Samotny+wilk+McQuade-1983-9349/photos/497047
 21. Normalna "procedura". Twoim zabezpieczeniem jest gwarancja i/lub rękojmia - do 5 lat.
 22. Od 2003r, co do zasady, WZiZT wydawane są bezterminowo. Urząd może stwierdzić jej wygaśnięcie dla dwóch przypadków. Pierwszy dotyczy sytuacji, gdy inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę. Drugi jest związany z uchwaleniem planu miejscowego, którego ustalenia są inne niż w wydanej decyzji, chyba że została wydana ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę. Ps. Jeśli WZiZT były wydane terminowo to na WZiZT była adnotacja do kiedy. Ps. Wydane WZiZT (dla każdego terenu) może być przedmiotem cesji na nowego właściciela.
 23. Wbrew temu co napisano wyżej - dla tego terenu jest obowiązujący MPZP. wymieniono tam też tereny rolne i leśne w Chłapowie. A w nim zakaz wszystkiego ( zakaz zabudowy dotyczy wszelkich obiektów, w tym również nietrwale związanych z gruntem np. domków turystycznych, letniskowych, rekreacyjnych oraz przyczep holenderskich czy angielskich). Natomiast fakt, że działka jest mała nic nie znaczy i raczej nic nie będzie znaczyło, bo nie ma czegoś takiego jak "z automatu. Pewnie były jakieś zaszłości. Moim zdaniem dałeś się nabrać na starą sztuczkę ogłoszeniową -
 24. kiedy nastąpił ten podział ?
×
×
 • Utwórz nowe...