Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

bajbaga

Moderator
 • Posty

  19 554
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  410

Wszystko napisane przez bajbaga

 1. Zachowuję. Ps. Aktualna ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zmienia nieco funkcje obu aktów planistycznych, zwiększając znaczenie studium i umacniając jego wpływ na kształt miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Ujawnia się to nie tylko w spójności planu ze studium, ale także zgody z jego konkretnymi ustaleniami, której brak skutkuje nieważnością planu. Studium, mimo że nie jest aktem prawa miejscowego, jest "nadrzędne" w stosunku do MPZP który jest aktem prawa miejscowego.
 2. Co wcale nie oznacza że jest zmianą istotną "z urzędu" - o tym decyduje projektant.
 3. Trochę upraszczając: Studium jest obligatoryjne dla każdej gminy - MPZP nie. MPZP musi być w zgodzie ze Studium - jak nie jest zgodny, może zostać zaskarżony i to skutecznie. Kilkanaście lat temu wysadzono w kosmos "stare" MPZP, ale Studium (stare) dalej obowiązują. Stare MPZP co prawda wysłano (w 2003 r) w kosmos, ale nie w całości, bo (ważne przy wydawaniu WZiZT): Uwaga: Każdy ma prawo wglądu do studium lub planu miejscowego oraz otrzymania z nich wypisów i wyrysów.
 4. Można dużo pisać, ale prościej, jest zapoznanie się z aktualnie obowiązującymi przepisami - czyli Prawo Budowlane Art. 36a. Jednak, tak czy siak, to projektant stanowi czy dane odstępstwo od projektu jest istotne, czy też nie - tak stanowi PB Art.36a.6
 5. Albo w Studium, bo co prawda Studium nie jest dokumentem prawnym, nie mniej jednak WZiZT bazuje właśnie na Studium (jeśli Studium obejmuje dany teren).
 6. Sprawa jest prosta (pisał o tym aru) - proponuję lekturę Ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, a zwłaszcza Art. 10a. Ps. 1. Ta działka ma 1500 m2 - czyli raczej nie jest (już) rolna. Ps. 2. W wielu gminach (bardzo wielu) nowo wydzielone działki pod nową zabudowę nie mogą być mniejsze jak 1000 m2. Ps. 3. Gmina może uchwalić MPZP dla każdego terenu - nawet dla jednej działki budowlanej.
 7. Bez względu na to czy sąsiadująca działka jest rolnicza, leśna lub (i) użytkiem leśnym, zabudowa działki możliwa w minimalnej odległości od granicy 4 m - oczywiście przy założeniu, że działka na której chcesz budować nie jest leśną/użytkiem leśnym. Podstawa prawna: Rozporządzenie w sprawie WT budynków §271 ust. 8a .
 8. Podzielam. Eksperyment nie wypalił (nie widziałem wczorajszych części wpisów) ale obrany kierunek prowadził do nieuchronnego. Kończąc, nie mógł wypalić, bo podejście kilku forumowiczów, było też takie: Ps. Marcin masz rację.
 9. Można - i raczej bezproblemowo. Reguluje to PB art.3 pkt. 11, oraz art. 244 § 1 KC. Nie jest (prawnie) wymagana forma notarialna, ale dobrze jednak potwierdzić umowę użyczenia. Ps. Dom na działce niby nie jest własnością "użyczającego", ale tego rodzaju sprawy załatwiają zapisy w umowie.
 10. Jakaś dziwna matematyka: Koronawirus w województwie śląskim. 06 maja, godzina 17:00 12.05.2020 godz. 10 Zakażenie potwierdzono na razie u 799 pracowników kopalń i ponad 650 członków ich rodzin. Brakuje około 500 ??????
 11. trochę statystyki: A dla Hiszpanii: Liczba zgonów w Hiszpanii. Czarna linia - 2020 rok; niebieskie pole - obszar między najwyższymi i najniższymi estymacjami; niebieska linia - średnia estymacji
 12. bez wskazania winnego. Ręka mnie świerzbi
 13. I chwalą się, że dzisiaj pękł milion dla firm (od początku obowiązywania "tarczy". 1 milion - to tak około 20 - 30 firm.
 14. Tam jest/był sad ? Z mapy wynika, że ta działka jest zabudowana.
 15. Tiiiiiiiiaaaaaaaaaaaaa. Jeszcze napisz, że wybory (10.05.2020) były/są przygotowane - tak jak twierdzi Sasin. Kidawa spowodowała, że się nie odbędą w tym terminie ?????? Jeśli tak - dawać ją na Prezydenta, wszak ma większą siłę sprawczą niż obecnie nam panujący i kandydujący - a przeca chcemy dobra RP. Dobrze się stało, że tych wyborów w tym terminie (prawdopodobnie) nie będzie - z wielu powodów. Jednym z nich jest/była Ustawa, o wyborach kopertowych - wadliwa prawnie, mało konstytucyjna, nie demokratyczna, nie powszechna, nie tajna - co podnoszą dzisiaj pisiory i dlatego będzie nowela, która to zmieni/może zmienić. Sasin powiedział, że nie może podać kosztów druku i przygotowań - NIE MOŻE, bo (moje przypuszczenie), wliczy je w koszt drugiego druku a pisiory będą piały, że to wina totalnej.
 16. Niesamowity przypadek działania wirusa. Dwóch zwykłych posłów zgwałciło RP. Jeden z ambicjami dawnego właściciela Kasztanki, ale nie ma nawet chabety - ma kota, ale nie jest to kot bojowy. Drugi - największa sprzedajna gnida w RP. QQQQQQQQ... nawet ich do Sądu nie można podać. Ale, ale przecież mamy jeszcze Prezydenta - może skierować zapytanie do TK, a tym samym uchronić się przed Trybunałem Stanu. Nie wiem jak Wy, ale ja idę w niedzielę do na wybory - może znajdę jakąś komisję ??????????????????????
 17. Zaraz bzdury. To typowy marketing polityczny. Ale w komisji w Krakowie, czy w innej dużej gminie - może być prze ...ne. Ps. To nie znaczy, że w mniejszych chciałbym liczyć - tak na wszelki wypadek to piszę, dla jasności, że nie klęczę.
 18. Dobra. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Tak kojarzę, że od czasu TB, takiego sformułowania użyłem kilkakrotnie. Jak widać, czekałem cierpliwie, aż Marcin ulitował się (bo przetarłem kilka par spodni na kolanach) i zrobił mnie moderatorem tego Forum-a.
 19. Bo to jest goowno prawda. Prawda jest taka, że kiedyś ktoś napisał (może nie jeden raz, po "awanturach") aby mnie zrobić moderatorem. W odpowiedzi pisałem, że jako moderatorem byłbym tylko chwilę, bo wszyscy prosiliby i wołali MARCIN WRÓĆ.
×
×
 • Utwórz nowe...