Skocz do zawartości

Okna fasadowe, drzwi, bramy, oranżerie

Okna, drzwi, bramy. Zadaj pytanie ekspertowi.

246 tematów w tym forum

• 1 odpowiedź
    • 581 wyświetleń
    • 41 odpowiedzi
    • 4,2k wyświetleń
  1. Problem z wyciszeniem okien

• 6 odpowiedzi
    • 451 wyświetleń
  2. Ustawienie zima/lato

• 3 odpowiedzi
    • 2,7k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
  3. Veka krzywe okna

• 1 odpowiedź
    • 1,1k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
  4. Blokada otwarcia okna 1 2

• 52 odpowiedzi
    • 4,5k wyświetleń
  5. kawalerka 30 kilka stopni

• 20 odpowiedzi
    • 13,7k wyświetleń
  6. Okna zespolone z demontazu

• 1 odpowiedź
    • 2,6k wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 15,6k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,8k wyświetleń
  7. Regulacja drzwi Dierre

• 4 odpowiedzi
    • 31,7k wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 5,3k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
    • 132 odpowiedzi
    • 183,1k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2,9k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2,2k wyświetleń
  8. Okna firmy Abakus

• 0 odpowiedzi
    • 3k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3,3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,7k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 6,6k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2,3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 19,6k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2,7k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3,9k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 5,9k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 5,5k wyświetleń
  9. Nadproże

• 5 odpowiedzi
    • 3,2k wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 11,7k wyświetleń
  10. Lakierowanie okna PCV

• 2 odpowiedzi
    • 3k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3,6k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 11,5k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 5,8k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3,7k wyświetleń
  11. Zamykanie kluczem drzwi

• 3 odpowiedzi
    • 3,6k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  12. Jakie okna wybrać

• 1 odpowiedź
    • 3,8k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 12,6k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 9,9k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4,6k wyświetleń
  13. Okno balkonowe

• 5 odpowiedzi
    • 3,7k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 14,6k wyświetleń
  14. wymiana ościeżnicy

• 10 odpowiedzi
    • 9,2k wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Wolał bym DGP grawitacyjne nawet kosztem zmniejszenia zasięgu grzania  W zimną zimę grzał bym codziennie. Przynajmniej w pierwszym roku.  Pewnie im większa skuteczność tym więcej chęci do podpalania
    • Jak się bardzo chce to można ale dodatkowe komplikacje mnie nie interesowały. Wiem, dla Ciebie to żadna komplikacja:)   Albo kominek w standardowej zabudowie albo nie duży piec kaflowy. Popytaj, podzwoń, w cale nie musi być drożej. Proste kafle, czy nawet cegły zwykłe lub  szamotowe i masz super piec. 
    • Położą np. epdm i na to taśmę butylową i będzie izolacja jak się patrzy.  
    • No dobra ale jak ma się wkład zagotować w obudowie z cegły która ma współczynnik przewodzenia ciepła 0,7 — 1,0 W/(mK) a ta płyta kominkowa około 0,1 to chyba zależy od otworów wylotowych powietrza z obudowy
    • To żeby muchy nie siadały i się nie wygrzewały.    Ale no spoko, nie każdemu zależy na porządnej i normatywnej izolacji termicznej wszystkiego co sie da.   Jakieś tam straty zawsze są, mniejsze lub wieksze.
    • W kominek? Czy w taki kominek? Czy co?  Zawsze mogę postawić kozę na środku.  -Jak teraz nie zrobię to nigdy nie zrobię.  -Zawsze jakaś alternatywa jak mi gaz zakręca  -Lasu nsiestety nie mam -Jak juz robić to szkoda nie puścić na górę rury z obudowy nawet grawitacyjnie powinno grzać jak złoto -Czy kupię 8kw czy 12 raczej mała różnica Tym bardziej zaoszczędzić można na bajerach szyby narożne itd.  -Obudowa z cegły podoba mi się mam sporo cegły w domu jak jest to złym rozwiązaniem to trudno coś innego  
    • Nie ma to znaczenia, czy to cegła czy wełna, co do wełny to już chyba zakazana i zabudowują teraz z płyt krzemianowo-wapniowych.     Zasadnicze pytanie, to po co ci to, masz las?   Masz kocił  gazowy kondensacyjny, dom z opisu wynika, że jeszcze w budowie.  Po co inwestować w coś takiego.  
    • No ale jak, wydaje mi się ze obudowa z cegły będzie mniej izolować kominek niż obudowa z wełny i kg jak to robili wykonawcy przez ostatnie lata. Znam takie konstrukcje z widzenia i wiem że dmuchają manualnie bez nadmuchu powietrzem które ma kilkadziesiąt stopni. Czy to dobrze?  Główną zaletą ma być lepiej niż karton gips i wełna  Coś bardziej z Kratki Zuzia albo Zibi a mniej  WKŁAD narożny kominek NBC 15 gilotyna 3 szyby 
    • Tam nie ma nawet bariery przeciwwilgociowej przy oknach balkonowych, w dodatku od góry brak izolacji cieplnej, rozległy jest ten mostek termiczny.  Bez izolacji cieplnej od góry nie widzę potrzeby izolowania tego balkonu od dołu.
    • Nie, bo masz obróbki komina robione na wydrę, ale na sztywno, to archaiczne połączenia dekarskie.   Prawidłowa obróbka ma dwie warstwy - dolna jest przygotowywana tak, jak w metodzie na wydrę - z tym, że opiera się ją na niepodcinanych ścianach komina. Od góry zakrywa ją druga obróbka, taki wianek z blachy, przyczepiona do komina jak we współczesnym wariancie wydry - blacha jest wsunięta w nacięcie i przykręcona do ściany, a jej połączenie z murem uszczelnione silikonem dekarskim.     To pozwala na możliwość stałych ruchów, komina, obróbek i połaci dachu, bez utraty szczelności obróbek. 
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...