Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Elfir

Uczestnik
 • Posty

  2 272
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  70

Elfir last won the day on grudnia 9 2021

Elfir had the most liked content!

Reputacja

376 Dobry doradca

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  375

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. I to jest właśnie jedno z trwalszych, odpornych na zniekształcenie materiałów, przy minimalnym zużyciu surowca. Podobnie jak plaster miodu. Dlatego na IKEOwskich meblach można stawiać akwaria, mimo, że są z tektury. W dodatku ludzkie kości wypełnione są szpikiem. stąd trudno mówić, ze są puste.
 2. Ja mieszkałam w cztery osoby na 48 m2 ale nigdy nie napiszę, że to było wygodnie. Było ciasno, konfliktowo (wspólny pokój z bratem), wieczne problemy z dostępem do łazienki, brak miejsca na normalny stół (jadało się zgarbionym przy stoliku kawowym), itd.
 3. tylko taką trzeba ocieplić i zaizolować od wody, aby koszt ogrzewania był znośny.
 4. Jakby budować od nowa z wykorzystaniem piwnic, można by zbudować szkieletowca nad piwnicą, izolowanego w podłodze (wówczas piwnica zimna)
 5. nie potrzebuje. Jedyne co ogranicza zagospodarowanie terenu to MPZP lub regulaminy gminy.
 6. retro - piszesz tak, jakbyś dzisiaj się dowiedział o istnieniu budownictwa szeregowego.
 7. widzę, że architekt też wybił ci z głowy okna narożne.
 8. Nie tyle, ile by zaoszczędzili polepszając izolację termiczną przegród (ściany, dach, podłoga). WM działa na prąd. Wiec powiedzmy zysku nie ma, bo zjada go koszt prądu. Ale jest świeże powietrze bez grzyba.
 9. przy schodach można nieco wydłużyć ścianę nośną, by zmniejszyć światło przejścia z 2,4 m np. do 2 m. mniejsze obciążenia belki nadproża będą.
 10. konstruktora to ogarnia we własnym zakresie architekt adaptujący.
 11. Bardzo ciekawe opracowanie graficzne: https://cdm21045.contentdm.oclc.org/digital/collection/coll13/search/searchterm/wurzelatlas mitteleuropaischer waldbaume und straucher/field/subcol/mode/exact/conn/and?fbclid=IwAR3j1nbFf_62hWVk-Fyl0p22jXKyM_cXpUFav1JynbdprrFqEWSCGCrWHvY
 12. w trakcie adaptacji to robisz - to element konstrukcyjny, wymaga przeliczenia.
 13. ja stawiałabym, że będzie dwa razy więcej. Na same okna w tym domu to ze 100 tyś poleci: dwie narożne suwanki + 8 okien narożnych.
×
×
 • Utwórz nowe...