Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Elfir

Uczestnik
 • Posty

  2 328
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  75

Elfir last won the day on sierpnia 13

Elfir had the most liked content!

Reputacja

389 Dobry doradca

O Elfir

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  241

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. suporex - chcesz słyszeć każde słowo wypowiedziane u sąsiada? Szczelina zapobiega przenoszeniu się dźwięków pomiędzy lokalami. Możesz rozebrać ścianę, położyć wełnę i zbudować nową z cegły lub silikatu. Ceglanej nawet nie musiałbyś tynkować jakby ładnie wyszła.
 2. Przepisy p.poż. Musi być sciana oddzielenia pozarowego, jeśli ma być składowane bliżej
 3. bo pewnie piec na węgiel za 4 tyś za tonę to najlepsze wyjście?
 4. Zrób szeroką opaskę żwirową i na niej ułóż płyty chodnikowe wyżej niż poziom gruntu. Jak najszybciej posadź drzewka (wierzba, dab błotny) - korzenie działają jak rurki odprowadzające wodę niżej.
 5. To, co zrobił prawdopodobnie nie spełnia przepisów przeciwpożarowych. Musiałby zbudować przy granicy ścianę oddzielenia p.poż. Z drugiej strony czy faktycznie ci to przeszkadza, obawiasz się pożaru, czy po prostu nie lubisz sąsiada i chcesz mu dosrać?
 6. przy drugim segmencie mała szansa na słońce zimą
 7. ponad 16 tys rocznie. Tyle eksploatacja mojego domu nie kosztuje. W bloku też administracje zwykle nie robią dużych remontów za gotówkę na koncie tylko biorą kredyty. Na duży remont wspólnota musi zbierać kilka lat.
 8. gdybyś co miesiąc odkładała 1350 zł byłoby cię stać na remonty, na wynajęcie ekipy do ogarnięcia ogrodu cztery razy w roku
 9. To dlaczego porównujesz standardowy dom z ocieplonym blokiem a nie standardowym, nieocieplonym? Czy koszty ogrzania domku 50 m2 będą dużo większe od mieszkania 50 m2 jeśli ich ocieplenie będzie zbliżone? Co do koszenia trawy - ja nie koszę, mimo, że mam dom. Bo nie mam trawnika. A 50 m2 miałam i było mi bardzo ciasno. ok, nie lubisz podmiejskiego/wiejskiego życia. Nie lubisz pracy w ogrodzie. I to są argumenty a nie jakieś wymysły o wysokich kosztach utrzymania domu. W końcu za administrowanie blokiem, koszenie trawników pod blokiem, sprzątanie klatek - komuś płacisz.
 10. poproszę o kliknięcie w serduszko - zbieram punkty na wymianę
 11. Kominek spokojnie ogrzeje ci cały dom jak masz rekuperacje, bo masz wymuszony obieg powietrza w domu. Niedocieplony budynek będzie zawsze wymagał dużo grzania, niezależnie czy blok czy dom. Obecne standardy energetyczne w prawie budowlanym wymuszają energooszczędną budowę. Kiedy ja budowałam brałam pod uwagę, że energia będzie tylko drożeć i wybudowałam cieplejszy niż minimum wymagane przez prawo w 2014 roku. Dotychczas płaciłam rocznie ok 1100-1200 zł za gaz. Nawet jak zdrożeje dwukrotnie nie będzie to katastrofą dla domowego budżetu. A zawszę mogę wymienić piec gazowy na pompę ciepła
 12. daggulka - musiałaś mieć kiepsko ocieploną chatę. Ja w bloku płaciłam za ogrzewanie tyle co za dom. Blok ocieplony, ale dom prawie pasywny. Tyle, ze powierzchnia domu 3 x większa. Jeśli właściciel domu nie załatwi węgla też może sobie wstawić farelkę. Albo rozpalić w kominku.
 13. Czy u was ekipa wyciąga sama kosze z altan śmietnikowych czy trzeba je wystawić? Najbardziej logicznym rozwiązaniem będzie cofniecie bramy do miejsca gdzie działka robi się szersza. Nie ma zadnego logicznego uzasadnienia grodzenie wąskiego przejazdu. Przesuwna brama może być zamontowana jedynie po cofnięciu jej w głąb działki Na przykład tak: wzdłuż przejazdu śmietniki zabudowane (zostaje 4 m szerokości na samochód): A dalej brama ok 3,7 m szerokości i furtka lub brama ze zintegrowaną furtką
 14. może będzie remontowany chodnik i podwyższą poziom?
×
×
 • Utwórz nowe...