Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Elfir

Uczestnik
 • Posty

  1 476
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  48

Elfir last won the day on października 7

Elfir had the most liked content!

Reputacja

236 Dobry doradca

O Elfir

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  125

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. tylko ja opisuję realny dom a ty wymyślasz. Poza tym wybrałeś złą analogię, bo ja się nie czepiam technologi, ze jest styropian i wełna zamiast aerożelu jako ocieplenia. tylko jak oceniać powołanie? Studia architektury to nie seminarium.
 2. kruszywem? Praktycznie tego nie stosuję w moich projektach. Wymyślasz na siłę.
 3. https://www.youtube.com/watch?v=JaobRjYdhPo
 4. 1. Ganek zbyt masywny względem bryły budynku. W dodatku dach naczółkowy tylko potęguje wrażenie zwalistości. Gdyby dom był szerszy i wyższy, byłoby lepiej. 2. Kolumny - historyczne wzorce mają zawsze bazę i kapitel. Niekoniecznie w porządkach greckich. 3. garaż w bryle budynku, który usiłuje być historyzujący dodatkowo zaburza proporcje. 4. Bardzo małe okno w stosunku do wielkości ganku. Oczywiście te uwagi skierowane są do architekta anie inwestora.
 5. ma jeden ogromny, dyskwalifikujący minus - schody. W blokach są schody i jakoś to nikogo nie zachwyca (zwłaszcza jak nie ma windy). Dlaczego ma zachwycać w domu?
 6. tak w ekspresowym skrócie mój mąż pracuje w Enea, wiec doskonale wiem jakie są zyski, jakie opłaty
 7. ciekawe jaka będzie produkcja zimą, kiedy więcej jest dni pochmurnych?
 8. wielopiętrowy dom to marzenie? Taki blok jednorodzinny?
 9. Że dom można budować w każdym wieku i realizować swoje marzenia. Natomiast trudno nazwać go wygodnym na jesień życia - z powodu schodów. Zastanawiam na ile wybór projektu był przemyślany a na ile wybierany po wizualizacji?
 10. Pewnie spokojnie możesz zamienić na piec gazowy. O ile masz gaz sieciowy w pobliżu. Bo przy kombinowaniu ze zbiornikiem na gaz płynny to nie wiem czy ma sens? Możesz też pozbyć cię urządzeń spalających i postawić na pompę ciepła. Na pewno wyższy koszt instalacyjny.
 11. Oczywiście, bo architekt, podobnie jak i inne artystyczne zawody miał gust szkolony. W związku z powyższym umie rozpoznać proporcje czy kicz. Tak samo jak szkoli się słuch i skalę głosu, tak gust (czyli w sumie poczucie piękna, proporcji, harmonii) również. Co więcej użycie kiczu może być celowym i świadomym środkiem wyrazu artystycznego.
 12. Nie zgodzę się z tą tezą. Niektórzy po prostu lubią dworki i stylizacje. To architekt powinien ładnie zaprojektować współczesną interpretację takiego domu. Wina moim zdaniem w architekcie, który idzie na łatwizny i komercję a nie inwestorach, którym brakuje wykształcenia plastycznego, architektonicznego, historycznego.
 13. zenek - ja nie wartościowałam technologii i stylu domu. Napisałam o tym domu jako przykładzie, że inwestorowi gust diametralnie się odmienił w ciągu roku. ** Zenek - do Dubaju jeździ się m.in. zwiedzać skrajnie nowoczesną architekturę najwyższych lotów. Tam niewiele więcej jest, bo w latach 70-tych była to mała wioska. Zwiedza się też domy słynnych architektów modernizmu - od Bauchausu po organic Wrighta. Ludzie gremialnie zwiedzają to, co zostało im zareklamowane jako atrakcja.
 14. autor nie ma termostatu pokojowego.
 15. mhtyl - przecież nikt nie pisał, że nie może. Jak zwykle piszesz sobie a muzom, zupełnie nie na temat, udowadniając coś, co nikogo nie obchodzi poza tobą samym. Ja pisałam o swoim dachu. I z uroborosem rozmawiałam o swoim dachu. Najważniejsze, że uroboros zrozumiał jaką konstrukcję ma mój dach. I pewnie wszyscy inni czytelnicy, prócz ciebie. Więc nie kręć, że odpowiadałeś Gościowi, bo to on napisał, że dach w domu murowanym jest drewniany. Więc jaki sens miałby twój wpis, że dach płaski może być drewniany? Powtarzasz za Gościem? Zaczyna się robić śmiesznie.
×
×
 • Utwórz nowe...