Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Elfir

Uczestnik
 • Posty

  1313
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  40

Elfir last won the day on lipca 14

Elfir had the most liked content!

Reputacja

204 Dobry doradca

O Elfir

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  237

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Elfir

  Farba zamiast płytek w małej łazience.

  Dlatego, że od XIX wieku nastąpił postęp technologiczny - farby można szorować na mokro a łazienki dobrze izolować.
 2. nie wiem jak tam wygląda okolica, ale może lepiej ten dom przebudować na biura/lokal usługowy/handlowy i sprzedać/wynająć? Bo mieszkanie komfortowe nie będzie tak blisko ulicy i z miniaturowym ogrodem nie zapewniającym specjalnie prywatności.
 3. możesz zrobić "przebudowę" drastyczną, że niewiele zostanie z oryginalnej tkanki.
 4. Elfir

  Czy bać się styropianu?

  W momencie gdy pożar będzie tak duży, że zacznie palić styropian na zewnętrznej ścianie to z domu i tak zostaną już zgliszcza.
 5. No, poza salonem ten hall to największe pomieszczenie w domu. Pragnę zwrócić uwagę, że twój poprzedni rzut, w którym skrytykowałam brak części prywatnej/nocnej uznałaś za najbardziej optymalny i dostosowany do twoich potrzeb. Teraz nawet salon wydzieliłaś drzwiami. Jak widać twoje potrzeby jednak się zmieniają. Ludzie żyją w ciasnocie z musu aż się do tego przyzwyczajają z braku alternatywy, ale świadomie płacić za to grubą kasę? Cóż, kto co lubi.
 6. Chyba większość ludzi chciałaby wc w którym nie obijali by sobie łokci podczas spuszczania spodni Ale może faktycznie masz taką potrzebę posiadania niefunkcjonalnych wnętrz i potencjalna wygoda gości (dla których w zasadzie takie WC się projektuje) cię nie interesuje. A architektowi nie pozwala się na samowolkę - skoro ktoś zamówił dom 170m to po prostu odrzuca większe koncepcje. Chyba, że zażyczył sobie ilość pomieszczeń i metraży których pomieścić nie ma jak w założonej powierzchni. Ale to architekt powinien sprowadzić inwestora na ziemię. Jak w każdym zawodzie są fachowcy i są "odwalacze". Projektu indywidualnego nie zleca się wyłącznie po to, by był niepowtarzalny. Wielu ludziom akurat ten aspekt wisi i powiewa. Chciałaś uwag do koncepcji, to je dostałaś. Trzeba było uprzedzić, że interesuje cię wyłącznie przyklaskiwanie a nie krytyka. Jak masz kaprys ładować kilkadziesiąt tysięcy w przestronne korytarze i halle zamiast w przydatne pomieszczenia, to nic mi do tego.
 7. Powstał ogromny korytarz, większy od sypialni a łazienki i wc nadal miniaturowe... Widać wyraźnie za co bierze pieniądze architekt...
 8. Widać, że ze współczesnymi standardami budowlanymi jest bardzo na bakier Najbardziej rozbawił mnie tekst o podłogówce
 9. Elfir

  Czy każdy dom można i warto ocieplić?

  dach ocieplony solidnie a ściany bez ocieplenia - no to chyba oczywiste, że przez ściany wówczas ucieka więcej. Jak zrobisz zdjęcie dobrze ocieplonego domu bez okien to też ci wykaże, że najwięcej ucieka przez okna. Rysunek powyżej który zamieściłam był opracowany na podstawie budynku ocieplonego zgodnie z warunkami technicznymi określonymi przez ministra sprzed 2017 roku. Stąd naniesiono straty na wentylacji grawitacyjnej.
 10. Elfir

  Czy każdy dom można i warto ocieplić?

  jak ktoś nie ma szyb w oknach to może tam im ucieka 70 % ciepła.
 11. wiatę wolnostojącą można zbudować w granicy. Wiatę, jako część domu buduje się zgodnie z zasadami budowy domów (czyli 3 m od granicy) za przepisami: 3. W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, dopuszcza się: (...) 4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych. Problem z Polską jest taki, że u nas raczej brakuje światła niż jest go w nadmiarze. Patrzenie na pryzmat nasłonecznienia poprzez dwa ciepłe miesiące lata jest mylące. A na rzucie nie było okien tylko zaznaczone miejsca na ewentualne okna. Nie ma musu robić ogromnych szklanych ścian. To był takie orientacyjny szkic, że nie trzeba trzymać się standardowych rozwiązań, bo to nie jest projekt gotowy. Paradoksalnie taka bryła wcale nie musi mieć skomplikowanego dachu To mogą być dwa prostokąty przesunięte względem siebie. Ścięcie ściany nie wymaga ścinania dachu.
 12. Elfir

  Dzialka ze spadkiem a budowa garazu

  Może trzeba było iśc w dom półpodestowy (półpiętrowy)?
 13. Elfir

  tablet dla dzieciaka ...

  Grać w "Wiedźmina 3" na tablecie to zbrodnia
 14. Czyli od południa dwa małe okna? I jedna sypialnia z oknem od północy? WC o szerokości 80 cm? (jak dojdą płytki wyjdzie jeszcze mniej). Nie lepiej od północy żadnych okien i dostawić maksymalnie dom do północnej granicy? Albo jeszcze lepiej - skosem, z przesunięciem brył względem siebie. Skoro to projekt indywidualny to czy nie lepiej odejść od sztampy? Np. w tym kierunku:
×