Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Elfir

Uczestnik
 • Posty

  1 976
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  62

Elfir last won the day on września 24

Elfir had the most liked content!

Reputacja

329 Dobry doradca

O Elfir

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  339

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Pampasowa u wielu ludzi od kilku lat zimuje w gruncie. Znosi -17 stopni bez okrywania (w gruncie, nie w donicy). Pampasowej przeszkadza przede wszystkim zimą wilgoć - dlatego trzeba związać, by woda nie leciała do środka kępy. Grunt przepuszczalny, zdrenowany. Potem ewentualnie okrywanie słomianką
 2. 160 m2 - czyli trzeba liczyć te 480 tyś na budowę. SSO to pewnie ze 40% kosztów budowy - może być.
 3. daszek ile ma izolacji? jest powiązany z konstrukcją budynku, wiec to mostek cieplny. Takie rzeczy robi się nieco inaczej, żeby było ciepło.
 4. w wentylacji grawitacyjnej musisz zadbać o to, by po uruchomieniu wyciągu innymi kanałami wentylacyjnymi nie zaciągało powietrza - one służą do jego usuwania, a nie nawiewu. Musiałbyś mieć odpowiednio wydajne nawiewniki w oknach.
 5. podziel remont na dwa etapy. 1. zwężenie okien 2. remont wewnątrz - zgłaszaj jako remont, nie przebudowę.
 6. Właściciel działki: "Jan Kowalski" I co to da potencjalnemu kupującemu garaż lub działkę? Ma wysłać pytanie listownie pod adres nieruchomości? Listonosz zrobi zwrotkę z braku skrzynki odbiorczej albo z powodu braku szczegółowego adresu (bo jak zaadresować - ul. Piękna, garaż szósty z lewej? ul. Piękna działka 345/2?)
 7. potrzebujesz projektu przebudowy, pozwolenia, kierownika budowy.
 8. czekaj, zajrzę do mojej kryształowej kuli... Jak macie zasobnik w bloku to po prostu ludzie spuszczają do kąpieli całą wodę przed pójściem spać i piec nie nadąża z dogrzewaniem nowej.
 9. pytanie tylko czy koszt założenia świetlika nie pokrywa na kilkanaście lat zużycia prądu przez źródło światła LED palące się cały dzień?
 10. Właśnie na to zwracam uwagę. Jeśli porównywać, to mieszkanie w blokach na peryferiach powiatowego miasta o pow. 100 m2 z domem na owych peryferiach o pow. 100m2. Bo dom na Żoliborzu pewnie nie będzie tańszy od mieszkania w bloku poPGRowskim. Porównywać trzeba i powierzchnię i lokalizację.
×
×
 • Utwórz nowe...