Skocz do zawartości

Elfir

Uczestnik
 • Posty

  2 492
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  81

Elfir last won the day on lutego 13

Elfir had the most liked content!

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  277

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Elfir's Achievements

Ostoja forum

Ostoja forum (4/4)

415

Reputacja

 1. Żywopłot osłoni od ulicy, która najwyraźniej jest małą osiedlową uliczką dojazdową ze znikomym ruchem a ciemnota w domu zostanie na zawsze. Ciężko będzie nawet sprzedać taki dom z ponurym wnętrzem. I nic nie wyklucza podzielenia ogrodu na dwie części z jakąś dodatkową altanką na upały z tyłu
 2. Przecież to zależy od warunków gruntowych - ja mam 15 cm powyżej poziomu chodnika na ulicy żeby nie robić schodów a taras mieć na poziomie ogrodu. Więc słowo 'trzeba" jest zbyt kategoryczne U autora postu występuje duża różnica wysokości na samej działce, na dodatek ma bardzo dziwnie dom ustawiony, więc tutaj poziom zero wyznaczałabym względem tego, jak spływa woda po opadach - i ulicą i z działek sąsiednich - aby nie lała się do garażu. Ale jak wyniesie garaż o 30 cm względem rzędnej 246,5 , to w sumie taras będzie miał aż 1,5 m nad ogrodem.
 3. W artykule masz nazwisko architekt: Pracownia Projektowa Bożena Członkowska Ale bardzo podobne są domy od studio Z500
 4. nie przemywaj octem. Za chwilę rozpuścisz cement od kwasów. Stanie się porowaty i będzie wchłaniał każde zanieczyszczenie Szczotka do ręki i szorowanie wodą powinno starczyć do usunięcia białego pyłu pobudowlanego. Może opakowanie jest jasnoszarej fugi i ma błędnie zły napis? Jeśli została resztka, rozmieszaj i połóż odrobinę na talerzyku. niech wyschnie i sprawdź kolor.
 5. Macie wycenę poszczególnych elementów? Bo chyba najbardziej szarpnie po kieszeni ta winda na 7 piętro. przeniesienie skrzynek - to chyba wymaga projektu? Jak przerabiacie elektrykę to od razu przewidzieć obciążenia dla instalacji trójfazowej pod płyty indukcyjne.
 6. Chodziło o pędy a nie korzenie. Jeśli ściana jest dokładnie w granicy, to w takiej sytuacji pędy w większości nadal powinny być po stronie właściciela rośliny a nie sąsiada.
 7. Kostrzewa czerwona to zwykla trawa na trawniki. Będzie to wyglądało jakby ci chwastami porosło. I żadnych agrowłoknin/geowłoknin.
 8. Nie miał prawa, jednakże twój bluszcz nie miał prawa bez jego zgody oplatać jego ściany. Przy normalnych relacjach sąsiedzkich po prostu poprosiłby ciebie o usunięcie. Powinieneś teraz sąsiadowi wprost powiedzieć, żeby cię w przyszłości poinformował ze bluszcz mu przeszkadza, a ty go bez problemu przytniesz. Nieprawda. Ściana jest w granicy - czy wiadomo po czyjej konkretnie stronie była roślina? Jeśli roślina rośnie dokładnie na linii granicznej, jest współwłasnością. I właściciele muszą się dogadać co do władania rzeczą. Nawet jak sąsiedzka roślina przerasta na działkę sąsiada to nie można jej przycinać w sposób dowolny, tylko najpierw powiadomić sąsiada by ją skrócił. Mówi o tym wprost art 150 KC
 9. to jest właśnie kostrzewa sina. Stopień jej "niebieskości" zależy od odmiany To na zdjeciu może być kostrzewą Niedźwiedzie futro I to jest ogród
 10. Trzeba szukać traw, które naturalnie rosną w skalistym podłożu, gdzie może być mało miejsca. Najlepiej z suszą (bo w tak małej pojemności gleba wysycha błyskawicznie) poradzi sobie kostrzewa sina - to nasz rodzimy gatunek. Z tym, że co kilka lat jednak konieczne będzie wykopanie rośliny i dzielenie na mniejsze Górskim gatunkiem, który wymaga jednak podlewania będzie sesleria tatrzańska. Z większa suszą poradzi sobie perłówka orzęsiona (z gór Bałkanów). Poza tym można spróbować małe ostnice, np. ostnica cieniutka. Jest krótkowieczna, ale daje obfity samosiew, dzięki któremu się odnawia.
 11. Mam na piętrze normalne balkonowe okno bez barierki Miał być portfenetr, ale jakoś nigdy kasy nie było na barierkę. Barierki nie trzeba, inaczej nie powstawałyby całe przeszklone biurowce i galerie handlowe.
 12. instalacja do licznika należy do ZE, za licznikiem do właściciela instalacji. Kluczowe pytanie - to jest lokal komunalny (właścicielem jest gmina), prywatny we wspólnocie, spółdzielczy, spółdzielczy własnościowy?
×
×
 • Utwórz nowe...