Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Elfir

Uczestnik
 • Posty

  878
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  26

Reputacja

155 Dobry doradca

O Elfir

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  123
 1. to mi przypomniało dzisiejszą plotkę z wp o Angelinie Jolie. Jaka z niej okropna sąsiadka. Sąsiedzi byli zdegustowani, że ona się nie socjalizuje z nimi na dzielnicowych imprezach i nie kupuje w lokalnych sklepikach. Jak czytałam listę zarzutów, to miałam zupełnie inną wersję tego, kto jest okropnym sąsiadem
 2. I napisałeś dokładnie to samo co ja ze piwnica to składzik-śmietnisko "przydasiów" lub do majsterkowania Albo alternatywa rozbudowy domu w pionie, jak nie ma miejsca na działce. Przecież gdyby była i kasa i miejsce, to lepiej mieć warsztat/kotłownię/pralnię z suszarnią/schowek na przydasie na jednym poziomie, a nie z takim praniem biegać po trzech kondygnacjach (z poddasza gdzie są sypialnie i szafy do piwnicy po pranie)
 3. jedyny sens szukania działki po architekturze, która nam się podoba, to MPZP. Ciekawe czy ci państwo chadzają tylko do opery, filharmonii a z sąsiadami chcą pogadać o irańskim kinie niepokoju?
 4. oprysk roztworem płynu do mycia naczyń.
 5. Nie wiem jak to jest, że mieszkanie w domu jednorodzinnym jest dla mnie tańsze niż w mieszkaniu własnościowym (bez czynszu) A mieszkań komunalnych jest zbyt mało dla wszystkich chętnych. Normalnie pracujący i niepatologiczni zmuszeni są do najmu wolnorynkowego, gdzie czynsz za kawalerkę jest wysokości miesięcznej raty za czteropokojowy dom z ogródkiem. Ale dom się spłaca i w końcu będzie nasza własnością. A mieszkanie spłaca się tylko jego właścicielowi a nie najemcy.
 6. Bo kosztuje a potem robi się z tego składzik rzeczy, z których nigdy się nie korzysta. Oczywiście dla ludzi, którzy mają potrzebę majsterkowania (a tym samym potrzebują warsztatu), albo tych, którzy mają małą działkę i muszą powiększać powierzchnię domu w pionie to sensowne rozwiązanie.
 7. fixy 40-50 cm nad ziemią. Dlaczego? Bo nie tworzysz mostka na styku posadzki i okna. Owszem są specjalne termiczne progi, ale są droższe od ciepłego osadzenia parapetu
 8. rozumiem, że prąd sam produkujesz?
 9. Na bazie gotowca:
 10. gorzej - zgodnie z Prawem Budowlanym to zmiana istotna, wymagająca zmiany pozwolenia na budowę, ze względu na zmianę kubatury budynku.
 11. balkon to tylko ozdóbka elewacji. Czasem suszarnia na pranie (jak jest pogoda), albo miejsce na dymka wieczorem. Albo w drastycznej wersji składzik. Innymi słowy przerost formy nad treścią. Na balkonach w domach jednorodzinnych, w których jest normalny taras na parterze, nikt nie przesiaduje.
 12. zdjęcie Gesslerowej...
 13. Na orzech włoski u sąsiadów też kiedyś przykicała wiewiórka. Nie była oswojona.
 14. Musisz uzyskać zgodę na podłączenie się do mediów - prąd i ewentualnie woda, kanaliza, gaz. Uzyskać z gminy zgodę na budowę zjazdu na drogę publiczną.
 15. Bo uprawnienia do wystawiania świadectw dostawał każdy kto chciał. Namnożyło się audytorów, ceny za świadectwo zaczęły lecieć na łeb na szyję a wraz z nimi jakość świadectw i ich rzetelność. Audytor nie miał żadnej odpowiedzialności prawnej za poświadczenie nieprawdy na świadectwie. Co najwyżej można było pozywać z KC. Jaki jest sens podejmować decyzję o zakupie na podstawie świadectwa, skoro byle deweloper mógł kupić na swoje bieda-domki świadectwo poświadczające, że domy są pasywne?