Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Elfir

Uczestnik
 • Posty

  1128
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  31

Elfir last won the day on listopada 19

Elfir had the most liked content!

Reputacja

175 Dobry doradca

O Elfir

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  176
 1. To było moje rozczarowanie podłogówką naczytałam się o tym cieple w stopy w zimowe dni a tu zonk!
 2. Ja mam anhydryt na podłogówce.
 3. Kuchnia otwarta czy zamknięta?

  Raczej otwarta kuchnia to cofanie się w rozwoju. Dawniej we wsiach izby dzienne przecież były jednocześnie kuchniami.
 4. Łazienka - brak pomysłu ;/

  Oczywiście płytki po sufit i podświetlany ołtarzyk nad kiblem.
 5. Jakie regały do spiżarni?

  200 kg w garażu czy warsztacie to rozumiem. Ale temat jest o spiżarni.
 6. Jakie regały do spiżarni?

  w spiżarni? Nie w chłodni?
 7. Oczko wodne - jaki filtr zastosować?

  Proszę pokaż mi gdzie napisałam cokolwiek o budowie filtra grawitacyjnego oraz gdzie napisałam, że lampa UV MUSI być przed filtrem. Odniosłeś się w swojej drugiej wypowiedzi nie do artykułu tylko bezpośrednio do mnie zarzucając mi ignorancję. Mam maleńki zbiorniczek (bo i mały ogród) bez jakiejkolwiek filtracji (ale bez ryb) z kryształową wodą i bez komarów. Nie pełni funkcji dekoracyjnej ale jest spiżarką i miejscem namaczania korzeni. To, że da się tak u mnie, nie znaczy, że uda się wszystkim i w każdym miejscu. **** bajbaga - w oczkach wodnych namnażanie się bakterii na filtrze jest objawem jak najbardziej pożądanym.
 8. Jakie regały do spiżarni?

  Co wy trzymacie w spiżarni, że potrzebujecie 200 kg udźwigu?
 9. Oczko wodne - jaki filtr zastosować?

  Gdybyś przeczytał, co napisałam o wpływie wody na przenikalność promieniowania UV, wiedziałbyś dlaczego musi minąć trochę czasu do pełnego wyklarowania się wody. Zasiedlenie filtra robi się zaraz po uruchomieniu oczka (i to zwykle gotowymi starterami bakteryjnymi), kiedy woda jest kryształ i nie ma sensu stosować lampy. Lampe włącza się dopiero po pewnym czasie. I w większości przypadków (chyba, że ktoś ma przerybiony/przenawożony staw) nie musi pracować ciągle. Spowolnienie przepływu - jak zamontujesz lampę na wylocie to ci przepływu nie spowalnia? Trochę to sprzeczne z fizyką. Spowalnia i akurat w przypadku filtrów grawitacyjnych jest to najlepiej widoczne. Jak komuś zależy na dużym, szybkim przepływie wody przez filtr to lampę montuje osobno, zasilaną osobną pompą. Z resztą dyskusje takie były prowadzone już wiele razy: http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5943&postdays=0&postorder=asc&start=15&sid=36302b86255295ac48fd896262b7efe8 http://oczkowodne.net/technika/lampyuv.php W gotowych zestawach filtrów też najczęściej lampy montuje się przed wlotem. Przykład od OASE: Masz swój pomysł na oczko wodne, ale nie znaczy, że to jedyne słuszne rozwiązanie. Więc nie zarzucaj komuś nieznajomości tematu.
 10. Oczko wodne - jaki filtr zastosować?

  Doprawdy argumenty ad personam w dyskusji o filtrach są Wskaż miejsce, konkretny cytat, w którym napisałam jakieś słowo o BUDOWIE lampy UV. Napisałam o miejscu montażu. Uszkodzenie nici nukleinowych zabija komórkę - wie o tym każdy, kto miał w szkole biologię i wie jak produkowana jest energia w mitochondriach. Gdyby to działało jak opisujesz, lampa UV nie mogłaby być być sterylizatorem w dziedzinach innych niż oczka wodne.
 11. Poprawną odpowiedzią jest : "Tak, jeśli ktoś ma taki kaprys".
 12. Blat w kuchni

  mają fugi. Chyba, że użyjesz czegoś wielkoformatowego w stylu laminam, ale przy tej cenie to równie dobrze można użyć corianu czy innego kompozytu.
 13. Oczko wodne - jaki filtr zastosować?

  Napisałam gdzie jest największy sens ją montować. To, że niektórzy lubią robić rzeczy bezsensowne, to nie mój interes. A co do lampy UV - dlaczego glony miałyby żyć jeszcze tydzień? Od czego by zamierały? I dlaczego akurat tydzień a nie np. 3 dni czy 14 dni? Przecież to sterylizator. Działa natychmiast na żywą tkankę niszcząc jej kwasy nukleinowe. Oczywiście, z racji tego, że woda pochłania promieniowanie UV, nie wszystkie komórki glonów opływające lampę zostają zabite za pierwszym przepływem. Z resztą temat umiejscowienia lampy UV omawiany był już na forum "oczko wodne.net" przez praktyków, jak ktoś będzie zainteresowany to sobie zajrzy.
 14. Roślina z nasionka

  Nie, ale należą do tego samego rodzaju bobowatych. Albicja ma spłaszczone kwiaty, jak wachlarzyki a mimoza jak kulki. Albicja nie reaguje na dotyk. mimoza to roślina tropikalna, albicja rejony śródziemnomorskie
×