Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Elfir

Uczestnik
 • Posty

  1043
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  29

Elfir last won the day on października 5

Elfir had the most liked content!

Reputacja

166 Dobry doradca

O Elfir

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  179
 1. Piec gazowy

  W Niemczech wynajmuje się dachy pod PV i instalacje zakłada firma zajmująca się produkcją prądu a nie indywidualni inwestorzy.
 2. co najlepiej na taras

  Mam bankirai. Trzeba wiedzieć jedną rzecz - zasadniczo deski egzotyczne ciemnieją (patynują). By utrzymać brązowy kolor to trzeba byłoby je szlifować co jakiś czas (są tez jakieś środki na bazie kwasów). Natomiast nie trzeba ich wcale olejować, bo żywotność drewna to 40 lat Jak ma być cały czas taki sam to lepszy kompozyt (i to nie najtańszy, który spłowieje pod wpływem UV).
 3. Projekt taniego domu

  bajbaga - moim zdaniem w Londyn 1 jest jak nic słup z wieńcem i to dodatkowo zakotwiony w betonowym podeście przed wejściem. Leszek - omawiamy projekty, które tu przedstawiono a nie jakiekolwiek.
 4. Projekt taniego domu

  Owszem. Ale ten temat nie jest o odcieniach. Jest o tanim domu. Jak chce się budować tanio, to się rezygnuje ze wszystkiego, co nie jest absolutną koniecznością.
 5. Podstawowe wymiary schodów

  Ale zanim się nauczą, chyba 3-4 latka jednak asekurować przy schodzeniu i wchodzeniu będziesz? Mały dom z poddaszem a parterowy (o zbliżonej ilości pokoi) maja niewielką różnicę w pow. zabudowy. Przy dużym domu oczywiście parterowy ma większe straty, ale większy dom zawsze będzie kosztowniejszy w utrzymaniu. Dlatego napisałam - schody to zło konieczne.
 6. Projekt taniego domu

  co ma wspólnego wikipedia z tematem taniego domu, bo nie ogarniam?
 7. Projekt taniego domu

  Bo to jest mostek - czyli element, przez który ucieka ciepło. I nie tylko słup, garaż w bryle domu ale także dodatkowy narożnik gdy bryła jest rozczłonkowana. I nie każdy słup a słup powiązany z wieńcem i podestem przed drzwiami - taki, jaki jest na załączonym obrazku. Ten projekt ma szacowany koszt budowy do stanu surowego otwartego: 180 000 zł netto Czy to projekt "taniego" domu? Nie na punkcie energooszczędności tylko pisania na temat. Przypominam tematem jest TANI dom (w budowie czy w utrzymaniu - decyzja założyciela) a nie dom rezydencjonalny, gdzie koszt utrzymania i budowy jest pomijalny, zaś premiuje się realizację marzeń.
 8. Podstawowe wymiary schodów

  Twoja żona lubi wnosić wózek z dzieckiem po schodach? Małe dzieci biegające po schodach to pewnie 100% bezpieczeństwa? Naprawdę nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni, by likwidować przeszkody architektoniczne zamiast je mnożyć. Oczywiście, jak ktoś ma dom na działce gdzie grozi zalewanie, to dom trzeba posadowić wyżej. Ale nadal nie trzeba robić schodów do drzwi wejściowych, jeśli to nie jest wyżej niż 50 cm.
 9. Projekt taniego domu

  co ma wspólnego "normalne życie" z kształtem elewacji? Dlaczego "obora" ma być niefunkcjonalna? Niestety, twoje argumenty są wyłącznie emocjonalne, nie logiczne.
 10. Piec gazowy

  Zgadzam się z tobą. Dlatego nikt ode mnie złego słowa na ogrzewanie prądem nie usłyszy. Oczywiście pod warunkiem, że buduje z głową (czyli dom prawdziwie energooszczędny) i nie ma wielopokoleniowej, wielodzietnej rodziny (bo go koszty ogrzania wody do mycia mogą szarpnąć po kieszeni bez kolektorów). Nie polecę prądu do wielkiej rezydencji czy starej chatki
 11. Nowy Domek

  Parterówka. Piętro czy poddasze to smutna konieczność a nie wygoda.
 12. Podstawowe wymiary schodów

  Do mojego nie. Mam wyobraźnię i zdaję sobie sprawę jak wielką przeszkodą architektoniczną są schody. Zrobiłam chodnik-pochylnię i nie stawiałam domu pół metra nad poziomem gruntu a tylko 15 cm nad poziomem chodnika przy ulicy. Moja przezorność okazała się zbawienna kiedy złamałam nogę i byłam w stanie wyjechać wózkiem z domu samodzielnie.
 13. Projekt taniego domu

  Jak ktoś celuje w tanie utrzymanie i niski koszt budowy to "nudne" (a raczej po prostu minimalistyczne) stodoły są najbardziej logicznym wyborem Wiadomo, że energooszczędne ani tanie budownictwo nie jest dla zwolenników rozbuchanego "baroku": balkoników, kolumienek, ryzalitów, lukarn i wykuszy.
 14. Podstawowe wymiary schodów

  Sama mam schody w domu, bo mam za ciasną działkę na dom parterowy. Dlatego zło konieczne. Ale schody nie są ani wygodne, ani praktyczne, ani ekonomiczne. Są, bo muszą i tyle.
 15. Podstawowe wymiary schodów

  kolor włosów nie ma wpływu na komfort życia. Schody bardzo go pogarszają.
×