Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Elfir

Uczestnik
 • Zawartość

  678
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  21

Reputacja

124 Dobry doradca

O Elfir

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  94
 1. Ja go znam z pierwszych realizacji czyli domu OUTrialnego, pokazywanego wiele lat temu w czasopiśmie "Murator". Fajną chatkę postawił też swoim rodzicom.
 2. Będziemy w tym roku czyścić go.
 3. Ten dom, z racji, że jest letniskowy, ma założenie projektowe bycia zamkniętą twierdzą na czas nieobecności gospodarzy. Stąd przesuwne panele betonowe na elewacji od strony, gdzie można sięgnąć okien z poziomu ziemi.
 4. Tylko niestety to już daje straty - garnek podgrzewa się ciepłem wtórnym.
 5. Nie zawsze, nie wszędzie i w nie każdej technologii. Dom Roberta Koniecznego "Arka" jest ocieplany od wewnątrz, a ciężko tego architekta oskarżyć o niewiedzę We Francji też ociepla się domy od wewnątrz.
 6. Ja mam wyjście przy kuchni i jest to rewelacyjne rozwiązanie (blisko by wyskoczyć po zioła, wyrzucić obierki do kompostownika, wyjść z kawą na kilka minut, bez biegania przez cały salon). Ale nie mam kuchni od frontu.
 7. Używałeś kiedyś indukcji? Koszty nie są mniejsze. Są porównywalne. W chwili obecnej ciężko dostać garnek, który NIE jest dostosowany do indukcji. Chyba, że chcesz gotować w aluminiowych czy miedzianych.
 8. Moim zdaniem powinieneś jednak pogadać z architektem wnętrz na temat tych rozwiązań przestrzennych. Bo mam wrażenie, że nie będziesz zadowolony z efektu. I oglądanie TV będzie trudne z powodu pogłosu w dużym, pustym pomieszczeniu.
 9. tylko nie każdemu taka ładna wyjdzie...
 10. Razmes - wtrąciłam się tylko aby uściślić architektonicznie definicję słowa "rustykalny".
 11. szukaj pod : "listwa wykończeniowa metalowa płytki" tak wygląda dekoracyjna: a tak narożna (wykończeniowa):
 12. Obecnie to można go spotkać nawet w centrach miast, jak ktoś ma taki kaprys. Natomiast jest jeszcze słowo "rustyka", które w architekturze oznacza "dziki", "naturalny", "nieobrobiony". Wówczas wypalona dachówka, bez sztucznego barwienia, może być nazwana "rustykalną". Ale w dobie przemysłowej produkcji dachówek raczej ciężko o naturalne kolory, przydymienia i przepalenia. Dlatego określenie "rustykalna" jest nazwą handlową oznaczająca najczęściej sztuczne postarzanie lub nierównomierne barwienie. Podobnie z resztą jak to ma miejsce w cegłach ozdobnych (elewacyjnych czy licowych do wnętrz)
 13. Styl rustykalny to styl wiejski bez określania konkretnego regionu jego pochodzenia (przy konkretnym regionie mamy do czynienia ze stylem ludowym np. tatrzańskim, kurpiowskim). Dachówka rustykalna to nazwa handlowa. Na pewno nie jest to nazwa kształtu czy koloru historycznego. Przecież inną dachówkę kładziono się na wsi w Tyrolu, inną na Śląsku a jeszcze inną w Prowansji. Historyczne nazwy to: karpiówka, mnich-mniszka, holenderka, marsylska itd.
 14. deska egzotyczna (teak, bankirai, itp) praktycznie zabezpieczenia nie potrzebuje, ale bez niego będzie szarzeć pod wpływem promieniowania uv. Więc zabezpieczenie przeprowadza się głownie by zachować kolor.
 15. Masz rzut tego mieszkania? Bo może zostawić szczelinę i nie dochodzić ścianą do samego okna? Albo zrobić półwyspę? pomysły na aranżację: