Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Elfir

Uczestnik
 • Posty

  698
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  21

Reputacja

125 Dobry doradca

O Elfir

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  57
 1. dlaczego uważasz, że potrzebna jest zgoda sąsiada? Ja na bazie WZ wybudowałam w granicy i sąsiad tylko otrzymał zawiadomienie do którego mógł wnieść sprzeciw. Ale wniesienie lub nie sprzeciwu nie ma nic wspólnego z wyrażaniem zgody, bo urząd nieuzasadniony sprzeciw może oddalić.
 2. a w domu jednorodzinnym nie wejdzie?
 3. ja nie mam kołkowanego. Ale prawie żaden żaden producent styro czy kleju tego nie potwierdzi.
 4. ja mam polską baterię z Aramtury krakowskiej i po roku działa
 5. Magnat - jestem zachwycona tą farbą. Szorowalna. Mam ją częściowo nad blatem w kuchni. Schodzą po przetarciu szmatką buraczki i sos pomidorowy.
 6. Wielu ludzi kładzie hiszpańskie, włoskie płytki. Nikt nie szuka po kraju producenta, ale po tym czy podoba się wzór. Co do klejów popularne jest Mapei, Ceresit. Ale fugę już dobierałam wg. wzornika kolorystycznie do płytek, więc mam z różnych firm. Farby - podobnie jak płytki - wybiera się co pasuje a nie dlatego, że polskie. Ja akurat mam polskiego Magnata, ale sporo osób wybiera skandynawską Tikurillę czy angielskiego Benjamina Moore Chyba, że chcesz tak patriotycznie urządzać?
 7. Roczne ogrzewanie (dom dobrze ocieplony) z CWU na 2 osoby to niecałe 1500 zł. Niecałe 2100 zł to prąd (350 * 6 m-cy) i pewnie z 1500 zł woda i ścieki (250 * 6 m-cy). Zaokrąglałam koszty "do góry". Daje to 5 100 zł/rok. Do tego podatek od nieruchomości, powiedzmy 500 zł. A mieszkać w dwie rodziny? Jakieś kuriozum!
 8. W takim Nowym Jorku wybiera się wysokie piętra, bo tylko takie mieszkania są nasłonecznione (pomijam rewelacyjny widok). Z tego co widuję w domach rezydencjonalnych milionerów, buduje się piętra, bowiem z piętra rozciąga się ładny widok np. na morze, góry, zaś z parteru na ogród. Ale często takie domy mają wewnętrzne windy.
 9. Czyli miałam rację - nie ty korzystasz, i nie ty myjesz
 10. No jasne. Jak ktoś lubi szorować, to nie ma co mu hobby psuć
 11. O jakim wzroście kosztów za ogrzewanie mówisz? Mnie się po wyprowadzce do domku koszty ogrzewania zmniejszyły w porównaniu z blokiem
 12. Zalewasz i co dalej? Musisz odczekać aż skończysz gotować a potem szorować przypieczony brud, zamiast natychmiast przetrzeć ręcznikiem papierowym i mieć czyściutko w kuchni. A szorowanie rusztu z tłustego osadu to koszmar.
 13. tam pewnie cenę podwyższa koszt gruntu
 14. Dlatego właśnie wybiera się najwygodniejsze urządzenia. Bo pewne rzeczy się zdarzają. Poza tym sadzę, że problem codziennego użytkowania i mycia tej ceramiki na której zaoszczędziłeś 300 zł zwaliłeś na żonę. To ona musi się męczyć, bo mąż nie kupił jej tego co chciała, tylko to co było tańsze.
 15. Tylko tam gdzie pojawia się pranie - czyli przy łazience, gdzie się rozbierasz i przy garderobie, gdzie odkładasz wyschnięte ubrania