Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Elfir

Uczestnik
 • Posty

  2 246
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  69

Wszystko napisane przez Elfir

 1. Bo skoro to klej odpowiada głownie za trzymanie, to pytanie po co płacić za dyble? Ale oczywiście każdy wydaje kasę jak mu się podoba.
 2. 1. Styropian z dybla spokojnie zdejmiesz. Zdecydowanie mniej siły potrzeba niż na oderwanie styropianu klejonego. 2. Użyłam "tylko" aby porównać siłę mocowania kleju a dybla. Jeśli nie do ruszenia jest styropian klejony i styropian klejony z dyblem, to co najbardziej odpowiada za siłę mocowania? Klej czy dybel?
 3. pociągnąłeś kiedyś styropian mocowany tylko na kołkach? Bo ja tak.
 4. dokładnie - kołki mają mniejszą wytrzymałość na odciąganie niż dobrze położony klej.
 5. w garderobie i zaplanowane w wiatrołapie.
 6. skuć tynki na wysokość do 1 m od podłogi - koty ocierały się o ściany, psy mogły obsikiwać.
 7. ja wiem, że na partacza nie trafiłam. A jeśli ktoś ma wykonawcę partacza to mu te kołki niewiele pomogą. Ja odrywałam styropian klejony byle jak na piankę - styropian się łamał a warstwa z klejem trzymała ściany. Trzeba było zdzierać tarką.
 8. dlaczego? Próbowałeś kiedyś oderwać styropian od ściany? Siedem lat w tym wichury i nic. Zalecane kołkowanie to raczej "dupochron" producentów przez partaczami klejącymi na placki.
 9. Ogródek to sobie możesz założyć na każdej działce. Tu nie ma żadnych ograniczeń. Aby zbudować dom na działce, która nie jest przeznaczona pod zabudowę szeregową lub bliźniaczą, musisz odsunąć budynek o 3 m (ściana bez okien) lub 4 m (ściana z oknami). Do tego od strony drogi zwykle obowiązuje linia zabudowy oraz często są zapisy o minimalnej powierzchni biologicznie czynnej lub maksymalnym procencie zabudowy działki. Wyrysuj te działkę na papierze milimetrowym i sprawdź. Przykładowo dla działki 17x15m (255 m2) wejdzie na styk dom o pow. zabudowy 81 m2, zakładając , ze na dwóch ścianac
 10. To projekt i nie w Poznaniu a w Koszalinie
 11. dom za jakieś półtora miliona optymistycznie licząc. A nie ma tak podstawowego pomieszczenia jak pralnia z suszarnią. Ogromna przestrzeń stracona na komunikację.
 12. gdzie w wiatrołapie ustawisz szafę? Ten wiatrołap to wąski korytarzyk - niewygodny. Gdzie ustawisz lodówkę w kuchni? Ta wyspa kompletnie w nieprzydatnym miejscu jest. Sztuka dla sztuki a nie poprawienie funkcjonalności kuchni. Ciasna, długa spiżaka - będziesz się bokiem przeciskać między półką a ścianą? A wysokość parteru to jak w PRLowskim bloku tylko 2,5m?
 13. Ciężko powiedzieć nie widząc pomieszczenia i mebli. Nad kuchenką tapetę można zabezpieczyć szybą.
 14. Miałam tapetę winylową w kuchni nad blatem. Miała być rozwiązaniem tymczasowym a okazała się całkiem trwała i dobrze zmywalna (jedynie fragment przy samej kuchence zasłaniałam tacą). Miałam ją chyba 6 lat. Bez problemu plamy zmywały się specjalną gąbką (np. Jan Niezbędny magiczna gąbka). Plamy z silnych barwników (zupa pomidorowa, papryka, kawa, herbata) jednak trzeba było zmywać od razu. Jeśli nie widzisz problemów w tym, żeby co ok 4-5 lat zmieniać tapetę na nową (np. lubisz zmiany aranżacji) to jest to naprawdę dobre rozwiązanie. Kwota niewielka.
 15. Po prostu znajdź na stronie biuletynu gminnego uchwałę o MPZP dla obszaru na którym znajduje się twoja działka i sam sprawdź jakie są zapisy. Poza tym możesz wnioskować do gminy o zmianę MPZP dla twojej działki. Jest to oczywiście długa procedura, ale da się przeprowadzić.
 16. Ktoś, kto to proponuje nie ma zielonego pojęcia o muchołówkach
 17. To zależy czym jest dla ciebie "lepiej"? Wygodniej jedna firmą - ona ustala harmonogram prac między poszczególnymi wykonawcami. Ale jest to droższa opcja. Natomiast zdecydowanie taniej jest zlecać osobnym firmom każdy etap. Natomiast trzeba samemu dbać o skorelowanie prac we właściwych terminach.
 18. rozumiem ze nie zmieni się obszar oddziaływania? "6. Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia od zatwierdzonego projektu zagospodarowania działki lub terenu lub projektu architektoniczno-budowlanego, lub innych warunków decyzji o pozwoleniu na budowę, a w przypadku uznania, że jest ono nieistotne, jest obowiązany zamieścić w projekcie zagospodarowania działki lub terenu lub projekcie architektoniczno-budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące tego odstąpienia." Czyli to projektant decyduje na własną odpowiedzialność. Tylko sprawdź wysokość ubezpieczenia
 19. zrób skrzynki wzdłuż granicy z prawej lub lewej.
 20. Mały dom (tak do 120 m2 pow. całkowitej) tańszy jest parterowy. Przy budowie samemu łatwiej wykonywać prace w domu parterowym, bo sięgniesz dachu ze zwykłego taniego rusztowania. W domu z poddaszem i sensownymi ściankami kolankowymi będziesz musiał już wypożyczać specjalistyczne rusztowania do prac na wysokościach łatwiej jest samodzielnie ocieplić dach płaski niż skosy.
 21. Kocham płaskie dachy i gdybym miała kiedykolwiek ponownie budować też byłby płaski. Tani, bezproblemowy, łatwy w izolacji.
 22. nie wymaga i będzie powiadomiony przez urząd, gdy wystąpisz o pozwolenie na rozbudowę. Wówczas może złożyć sprzeciw.
×
×
 • Utwórz nowe...