Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

zenek

Uczestnik
 • Posty

  1842
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  8

zenek last won the day on stycznia 27

zenek had the most liked content!

Reputacja

47 Neutralny

O zenek

 • Ranga
  uff....

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  1516

Ostatnio na profilu byli

8585 wyświetleń profilu
 1. pernamentnie wg słownika znaczy taki, który trwa nieprzerwanie, bez przerwy a drzwi takie nie są. Ale jeśli upierasz się przy swego rodzaju śluzie z podwójnymi drzwiami - to oczywiście możesz to zrobić. Konstrukcję, jaką pokazałeś, powinieneś oddzielić od ścian pianką wygłuszającą lub filcem (z 5 mm), a wkręty osadzić też w kołkach gumowych. Scianki mogą być z płyty gipsowej, do środka wełna min. - najlepiej z przerwą-szczeliną powietrza parę cm. Oboje drzwi wyłożyć pianką wytłumiającą i uszczelnić uszczelkami. W ogóle ważna jest szczelność przegrody. to tyle, jeśli idzie o drzwi. Pozostałe odgłosy przez ściany i sufit bez ich wytłumienia będą słyszalne.
 2. Ściana w piwnicy- odświeżenie.

  Tynk paroprzepuszczalny, żeby ściana sobie "oddychała", czyli by wilgoć jaka by się znalazła w ścianie - jakakolwiek - mogła z tej sciany się ulotnić. Resztę załatwia wentylacja naw. - wyw. I taka sama farba - paroprzepuszczalna. Ja nie proponowałem akrylu. Ale pewnie jest jakaś farba akrylowa paroprzepuszczalna - przecież to nie są chyba jednoskładnikowe płyny - no i warstwa cieniutka.. oczywiście odporna na wilgoć - taka tradycyjna klejowa pewnie odpryśnie.
 3. Ściana w piwnicy- odświeżenie.

  bez sensu do piwnicy, gdzie tynk powinien być przepuszczalny dla pary wodnej, a piwnica zwentylowana, szczególnie taka, jak ta na fotkach wyżej. Wg mnie - oczywiście. A tak piszę firma o różnicach na : https://www.foveotech.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/tynk-akrylowy-a-silikonowy-poznaj-podstawowe-roznice Podstawowa różnica między tynkiem akrylowym a silikonowym Najważniejsza odmienność to stopień paroprzepuszczalności, czyli tzw. opór dyfuzyjny. Tynki akrylowe stanowią szczelną barierę dla przenikania pary wodnej (maja duży opór dyfuzyjny), silikonowe są zaś paroprzepuszczalne. W efekcie, tynki akrylowe nie nadają się na ocieplenia z wełny mineralnej, silikonowe można zaś stosować zarówno na wełnę jak i styropian. "
 4. 1. daj uszczelki do drzwi - takie jak do okien 2 . daj kotary po obu stronach drzwi - ta od pokoju może być odsunięta (bo jest miejsce) od drzwi jakieś 10cm. Kotary muszą szczelnie przylegać do ścian i być z cięższego grubego materiału. 3. Możesz wyłożyć drzwi wykładziną - są takie skóropodobne np. marketach Ale - i tak, dźwięk który pójdzie po scianie i stropie - dalej będzie słychać. Z górą niestety gorzej - wytłumienie stropu to grubsza robota - ale możliwa
 5. Ściana w piwnicy- odświeżenie.

  tak, z jakiegoś pryskacza, np. do kwiatków warstwa czepna to zaprawa cementowa taka narzucona cienka warstwą bez wyrównywania czy zacierania. grunt pewnie jakiś jest w zamian - ale moze ktoś tu rzuci jakąś nazwą.
 6. Ściana w piwnicy- odświeżenie.

  Jeśli piwnica, to bym proponował tak: 1. Sprawdzić, czy ściana nie zawilgaca się od zewnątrz lub od dołu - tzn czy izolacja wilgociowa jest ok.. Jeśli nie, to trzeba się najpierw nad tym zastanowić. Jeśli ściana jest sucha - to : 1. Skuć, zdrapać to, co sie nie trzyma b. mocno, wyczyścić i odpylić. 2. W międzyczasie wybrać jakiś rodzaj tynku, najlepiej wg mnie cementowo-wapienny. 3. Wypionować sobie ścianę jakimiś listwami, żeby ci łatwiej było utrzymać prostą płaszczyznę 4. Nawilżyć ścianę + Warstwa czepna na całość. Cementowa. 5. na narożniki okna dać profile - i na to tynk. + Gładż ewentualnie albo tylko zatrzeć. 6. Na to jakaś farba paroprzepuszczalna.
 7. Dom 85m2

  Woda ze studni jest taka jak wykażą badania. Jeeśli wykażą że jest dobra, to jest twoja i bez środków chemicznych, które są w wodzie "państwowej". Oraz za darmo (choć trzeba jednak liczyć co jakiś czas wyczyszczenie studni).
 8. jeśli idzie o mostek term - to sądząc z grubości izolacji na stropie, to jest ona zbyt cienka. Powinno być 30 - 40 cm - na ok widać mniej. Potem na styku stropu i ściany zewnętrznej - narożnik. Ale nie pokazałaś w projekcie: 1. Warstw na stropie 2. Warstw dachu Na czym się opierają te płyty OSB - wg mnie rozstaw kratownic 100cm to trochę dużo nA PŁYTY osb. Powinny być dodatkowe stężenia, łaty. To wszystko powinno być w projekcie pokazane i opisane - i dopiero do tego można się odnieść. Moim zdaniem, oczywiście.
 9. Jesli chodzi o wilgoć na poddaszu, to na stropie dajesz paroizolację pod wełnę (a najlepiej izolację przeciwwilgociową - jak jst awaria dachu, przynajmniej coś ochroni), na wełnę wiatroizolację - - a stropodach-poddasze się wentyluje wentylacjami (otworami) nawiewnymi i wentylacjami wywiewnymi. Jeśli chodzi o płyty OSB to impregnuje się je przed przyklejenie papy zgrzewalnej - a jakie dokładnie skladniki zastosować z nazwy, to zawsze producent danej papy podpowiada. Ja kryłem papą Icopal i jestem zadowolony. Tu masz stronę www.: http://www.flagowepapy.icopal.pl/Flagowce.aspx?gclid=EAIaIQobChMIkPXU1tq-2gIVx7TtCh00-gRwEAAYASAAEgLFzfD_BwE są opisy, były nawet kiedyś filmy, pewnie dalej są. Są naturalnie inne firmy producenckie, pewnie część równie dobrych. Nie reklamuję, bo nic z tego nie mam. A jak nie przykleją papy dokładnie (jakiejkolwiek, nawet ze złota) , to jak wejdzie wilgoć, no to będzie działać i niszczyć. To samo z przejściami kominów, wentylacji, włazu. Od spodu nie powinno się nic dziać, jeśli wentylowanie poddasza będzie działać. Jednak: papier jest cierpliwy, ale projekt nie. Napisalem - dopuszcza sie niezbędne modyfikacje, zwłaszcza w remontach, przebudowach, bo "coś tam wyjdzie", ale nie gruntowne zmiany, bo tzn, że nie było projektu (a wcześniej inwentaryzacji (bo tę się po to robi, by projekt był osadzony w realiach), tylko ściema. Jak założysz np. za nisko kratownicę, to będziesz miała przemarzanie narożnika, albo w najlepszym przypadku gruby mostek ciepła. Izolacja pozioma term. też będzie poprzerywana, czyli gorsza. Jak również źle te kratownice oprzesz - to ci mogą się złamać, albo wyłamać coś pod spodem. Natomiast detale jak najbardziej można dostosować.
 10. No to sorry, ale na projekcie nie może być nieścisłości takich, że nie zgadzają się rysunki konstrukcyjne. Jak to chcesz poprawiać na budowie? Zakłada się brak błędów - i ewentualne modyfikacje w ramach możliwości, jeśli zajdzie potrzeba niezbędna. Ale nie zakłada się poprawiania ewidentnych błędów w dokumentacji technicznej, które widać przed budową. Aha - przy poprawkach proponuje tak oprzeć tą kratownicę, by zmieściła się tam odpowiednia warstwa (30 - 40 cm np. wełny min.) ocieplenia na narożach (styk ściany zewnętrznej i stropu) - bo na rysunkach widać że jest mało - _mostek sie robi).
 11. Dom 85m2

  Jak chcesz typowy, to znajdziesz - wpisz projekt typowy domu, szerokość 6m w przeglądarkę - i coś wyskoczy na pewno
 12. To najpierw powinny zgdzać się rysunki - bo rozumiem, że masz jakiś projekt. Tu wyżej się nie zgadza jedna kratownica drugą - chyba że masz różne. No ale gdzie one są na dachu?. Powinny być dwa przekroje - podłużny i poprzeczny, a jeśli dach nie jest jednorodny, to i więcej. No i pokaż rzut tego dachu i poddasza. Wtedy dopiero można coś poradzić.
 13. Dom szkieletowy - nietrafiony wybór

  Pokazał się drugi ZENEK??? Szkoda, że się nie zarejestrował. A co ma piernik do wiatraka, i dom drewniany do pasywnego??? Odwrotnie - nie jest popularna, bo mało kto chce kupić! znowu, co ma piernik.... Dom wygodny i oszczędny może być w wielu technologiach. No to kup - jest wiele propozycji w Google.
 14. To wykorzystując poprzednie dane z tabeli i wasze nic nie znaczące dodawanie i odejmowanie: 1. szept w pokoju to 20 dB - czyli b. cicho. 2. ściana zewnętrzna - pustak + tynk Perlit to 77dB. teraz "dodajemy sobie nic nie znacząco": 20dB + 77db = 97dB 3. Co nam daje 97dB? Ano Kosiarka lub motocykl, pociąg towarowy w odległości 15 m. Taki hałas mamy na zewnątrz! No to odejmujemy od 97 dB przedmiotową ścianę pustak +Perlit (77dB) - i w środku budynku mamy wytłumione motocykl, kosiarkę lub pociąg towarowy - do głośności kojącego szeptu (20dB). Prawda, czy fałsz? - proszę Bajbagi i Profesjonalisty z Perlitu.
 15. To chyba tak nie działa - to dodawanie. Poza tym : to znaczy, że przy dwóch cm izolacyjność jest 28dB? Chciałbym zobaczyć autoryzowanie badanie, które to wykazało! Mnie się zdaje - ze to ściema - cały ten tekst. Ale - jak piszę - nie chce mi się wierzyć. I na pewno decybeli się nie dodaje. A tu przykład, jak to działa - te DB : http://www.industrialnoisecontrol.com/comparative-noise-examples.htm Odrzut (305 metrów), użycie silnika zaburtowego, kosiarki spalinowej, motocykla, ciągnika rolniczego, młota pneumatycznego, śmieciarek. Samoloty Boeing 707 lub DC-8 na jednej mili morskiej (6080 ft) przed lądowaniem (106 dB); flyover na wysokości 1000 stóp (103 dB); Helikopter Bell J-2A na 100 stóp (100 dB). 100 dB 8 razy głośniej niż 70 dB. Poważne uszkodzenie możliwe w 8 godzinnej ekspozycji. Samolot Boeing 737 lub DC-9 na jednej mili morskiej (6080 stóp) przed lądowaniem (97 dB); kosiarka (96 dB); motocykl na 25 stóp (90 dB). Prasa gazetowa (97 dB). 90dB 4 razy głośniejsze niż 70 dB. Prawdopodobne uszkodzenie w 8 godzinnej ekspozycji. Śmieciarka, zmywarka, średnia fabryka, pociąg towarowy (15 metrów). Myjnia samochodowa w odległości 20 stóp (89 dB); przelot w płaszczyźnie śmigła na głębokości 1000 stóp (88 dB); diesel ciężarówka 40 mph przy 50 ft (84 dB); diesel pociąg na 45 mph na 100 ft (83 dB). Blender do żywności (88 dB); frezarka (85 dB); wywóz śmieci (80 dB). 80dB 2 razy głośniejszy niż 70 dB. Możliwe uszkodzenia w 8-godzinnej ekspozycji. Samochód osobowy przy 65 mph przy 25 ft (77 dB); autostrada na wysokości 50 stóp od krawędzi nawierzchni 10 rano (76 dB). Muzyka do salonu (76 dB); radio lub TV-audio, odkurzacz (70 dB). 70dB 60dB Rozmowa w restauracji, biurze, muzyka w tle, klimatyzacja na wysokości 100 stóp. sorry za tłumacza googla Warto też popatrzyć, jak przyrasta wrażenie głośnośći w stosunku do dB.
×