Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

zenek

Uczestnik
 • Posty

  3 806
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  27

Wszystko napisane przez zenek

 1. zenek

  Koronawirus

  No coż - całkiem fajne reportaże robi o daawnych kulturach. Szkoda, że pakuje się w propagandę. Bo robi to nieudolnie.
 2. zenek

  Koronawirus

  Wiem jak się pozyskuje mięso. I jem je. I co to ma do rzeczy. Kwestia w tym, żeby nie czynić niepotrzebnego bólu. Czy to jest trudne do zrozumienia, że można zabić szybko i ograniczyć ból do minimum - i można zabijać długo i przedłużać ból. Jeśli tego nie możesz zrozumieć - no to trudno. Nie będę tu dawał następnych przykładów - bo widzę, że w tej materii postanowiłeś być nieprzekonywalny. Pozostaniemy przy swoim. Ty będziesz bronił zadawana bólu zwierzętom, przepraszam , pozyskowi miesnemu, czy jak to tam nazwiesz. Ja będę określał niepotrzebne zadawanie bólu zwierzęciu, nieograniczanie go do minimum - jako bezmyślne okrucieństwo i prymitywność, a przyjemność zabijania - jako zboczenie i degenerację. OK? no i nie tak króciutko, bobiczek ja 240 wyrazów - ty 140.
 3. zenek

  Koronawirus

  Do adremu może : wygląda na to że ta prawidlowość - ok 380 nowych pozostaje - dziś 357: : Oby tak dalej - bo to oznacza wypłaszczenie sie tendencji chyba? a w USA? też wypłaszczenie, ale na poziomie ponad 30 tys. : Koronawirus w USA. Najtragiczniejsza doba dla Stanów Wynika z nich, że w ciągu ostatnich 24 godzin w Stanach Zjednoczonych zmarło 1939 osób. To blisko o ponad 800 zgonów więcej, niż odnotowano w poniedziałek.Tym samym jest to najtragiczniejsza doba dla USA w związku z epidemią koronawirusa. Łącznie zmarło tam już 12 tys. 895 zakażonych.
 4. zenek

  Koronawirus

  Chyba nie rozumiesz - co napisałem. Nie mam pretensji do chłopa, że ma śwnie i oddaje je na rzeź. Paskudna kolej rzeczy, trudno. Ale to nie znaczy, że jest usprawiedliwienie dla zwiekszania przy tym bólu zwierzęcia i strachu. Uważasz, że świadome zadawanie bólu jest sensowne, potrzebne, albo choćby nie warte zastanowienia? Wiem, że to idzie z wychowaniem, z wyrabianiem wrażliwości jeszcze w dzieciństwie - ale nawet będąc dorosłym można zrozumieć, że ból to ból, tortura torturą - i nie są to działania, które mogą być czymkolwiek usprawiedliwione. Zwierzę ma instynkt i nim sie kieruje zabijając, człowiek ma jeszcze rozum, etykę, moralność, kulturę - nie sądzisz, że warto z nich korzystać? Jem mięso - ale nie pastwie się zabijając zwierzę, nie odczuwam przyjemności, strzelając do nich. Mało - gdybym był głodny, albo rodzina - pewnie bym zapolował - ale dla zaspokojenia głodu, nie dla przyjemności. Mam w sumie wyrzuty sumienia, że jem mieso - ale nie rezygnuję. Słabość - i mały komfort, że to nie ja zabijam. Ale jak żołnierz na wojnie - musi zabijać, lecz nie musi sie pastwić, torturować, wbijać na pal. Ucinać rytualnie głowę. ITD. Choć niektórzy czerpią z tego przyjemność. I to są degeneraci i zboczeńcy. Nie wiem, czy wyczułeś różnicę?
 5. zenek

  Koronawirus

  frustraci to w lesie się wieszają, albo strzelają do ludzi. Ale polowanko jest be - możemy sie zgodzić - bo ogólnie zabijanie to parszywe zajęcie, a gdy jest rozrywką, no to chyba tylko dla degeneratów.
 6. zenek

  Koronawirus

  Farmazony opowiadasz. Nie mądry i wykształcony - ale silny i brutalny - podporzadkował sobie innych słabszych, niszcząc wspólnotę plemienną(czyli demokrację) i stworzył ustrój niewolniczy zwany pańszczyzną. Taki gangsterski porządek znany dzisiaj. Pisz prawdę. Nie ból i strach produktów tylko ból i strach żywego stworzenia. Produkt to martwy przedmiot - zwierzę to żywa istota. Ból i strach akceptowany? nieźle - dość nieludzkie i okrutne, bezwzględne - ale mówisz za siebie. Przereklamowany ból - sądzisz, że ucinanie głowy przez taliba boli niewiernego, a ucinanie głowy baranowi, czy świni - nie boli jej, albo boli mniej. Skad wiesz? Dowody? Gdzie tu reklama, skoro unerwienie jest podobne o odczuwanie bólu też. Że wszystko jest do spożycia? Jasne. Ludożercy tez są , maja nawet bardziej etyczne powoody do spożywania, niż inni miesożerni. Tylko że nie w tym rzecz - ale widać nie do ogarniecia dla uroborosa. Kwestia wrażliwości i subtelności, kultury, etyki, tolerancji, dobroci - ale to chyba za trudne do zrozumienia dla ciebie. o co chodzi?
 7. zenek

  Koronawirus

  Też pomyślałem i przypomniałem sobie taki film - "Pieskie życie - Mondo cane" - pokaz bezmyślnego barbarzyństwa i okrucieństwa człowieka, wpadającego w amok mordowania i epatującego się krwią i szlachtowaniem zwierząt. Nagle okazuje się, że może być parszywą krwożerczą bezmyślną bestią.
 8. zenek

  Koronawirus

  Sorry - ale dla mnie to sadyzm. Prędzej bym wyrzygał tą pyszną zupe, niż ją polknął. Wiesz, mojego ojca kolega, jako mały chłopak - miał ulubioną gęś. Chodziła za nim wszędzie (mieszkali nad Rudawą w Krakowie), zawsze go witała gęganem, jak wracał ze szkoly. Któregoś dnia wrocił ze szkoły, matka mu dała obiad, zjadł i pyta - a gdzie jest moja gęś?(miała imie , ale zapomniałem). Nie witała mnie dzisiaj! Właśnie ją jadłeś - odpowiedziała matka. Chłopak dostał szoku - a efekt był taki, że znienawidził matke do końca życia. Podobna była historia z Michelem Jacksonem. Jako mały chłopak miał oswojonego szczura, takiego zwykłego podwórzowego, ktorego sam oswoił. Ktoregoś dnia ojciec zabił mu tego szczura, bo mu sie nie podobała ta przyjaźń. I to samo - już nigdy nie odzyskał dobrych relacji z synem. Uważam że zwierzę tak samo cierpi i odczuwa ból fizyczny i psychiczny - jak człowiek. Miałem wiele psów i kotów - każdy miał inny charakter, inną psychikę, widziałem, jak umierały. Widziałem jak umieraja ludzie. Niczym sie to nie różni. I tak samo mnie to rusza. I wg tego to oceniam, jak wyżej. Tego niegdzie nie widziałem, żeby tak twierdzili. Natomiast pokaż mi rząd, który by powiedział, że nie zapewnia dobrobytu obywatelom. Każdy mówi, że w ramach posiadanych środków, zapewnia więcej, niż ktokolwiek by zapewnił. ale poczytaj tu: https://businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/tarcza-antykryzysowa-20-maciej-witucki-ocenia-ja-pozytywnie/2tll538 "To jest bazooka, na którą czekał biznes". Prezes Konfederacji Lewiatan o tarczy antykryzysowej 2.0 Premier na pewno osiągnął niezwykle ważny cel. Uspokoił przedsiębiorców i dodał im otuchy. Rząd odzyskał kredyt zaufania - mówi w rozmowie z Business Insider Polska o przedstawionym pomyśle "tarczy 2.0" prezes Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki. Sam pomysł 100 mld finansowania dla przedsiębiorców ocenił jako "prawdziwy gamechanger". Mikołaj Kunica, Business Insider Polska: 100 mld złotych w tarczy ratunkowej 2.0. Czy to jest wreszcie taki plan, na który czekał polski biznes? Maciej Witucki, prezes Konfederacji Lewiatan: Muszę przyznać że to zdecydowana zmiana jakościowa. Zmiana na lepsze. Prawdziwy game changer. Tarcza 1.0 była częściowa i zbyt skromna. 100 mld zł prostego wsparcia dla firm to jest ta bazooka, na którą czekał biznes."
 9. zenek

  Koronawirus

  Nie wiem czy pierdzenie, czy nie - mnie interesuje, a raczej rusza to, co zwierzę przy tym czuje i czy cierpi. Jeśli cierpi, a jest sposób, żeby nie cierpiało - to należy wyeliminować cierpienie. I g....o mnie obchodzi kaszanka, skoro do jej produkcji trzeba torturować zwierzę. Nie wszystko trzeba mieć za wszelką cenę. Ból zwierzęcia, strach, przerażenie - jest taki sam, jak człowieka. Więc przymierz to do własnych odczuć - wtedy będziesz wiedział, czy to pierdzenie, czy parszywe konanie.
 10. zenek

  Koronawirus

  ja przecież tak nie napisałem. Napisałem, że rząd wszystkiego naraz nie zrobi, mało - teraz dopiszę - nie ma i nie będzie takiego rządu, że wszystko zrobi, co jest potrzebne.
 11. najlepiej, gdybyś dał jakiś rysunek. Przekrój dachu z warstwami. Ale wydaje się, że może to być wilgoć z wnętrza domu. Może łazienka, pralnia? Gdzie te plamy powstają? W tych samych miejscach, czy w różnych? Może warstwa styropianu jest gdzieś za cienka i zachodzi przemarzanie w tej części stropodachu?
 12. zenek

  Koronawirus

  pisałem w kontekscie twierdzenia, że PiS zajmuje się tylko wyborami. No i rząd ma moce przerobowe, żeby sie zająć wszystkim - tylko że ja bym znalazł wiele takich rzeczy, którymi sie nie zajmuje a powinien - z drugiej strony nie na wszystko znajda sie fundusze. Jest tez kwestia pierwszeństwa celów - wartościowania. No i to, że pzecież ten rząd przejął majdan od poprzedniego. Wszystkiego na raz nie zrobi. A gospodarka wodna - chyba ostatni to sie nią zajmował PRL - potem długo, długo nic - oprócz zarastania starych melioracji.
 13. zenek

  Koronawirus

  przecież jest subtelny - w końcu nie pokazał ubijania.... I tuż przed... i dowozu zwierząt do..... To jest piekło....zwierząt... właśnie... i co sądzić o ludziach, którzy tam pracują... robi się tak i podobnie - przy rytualnym zabijaniu. Niestety znowu zezwolono na rytualne zabijanie zwierząt. Dzieło PiS i ministra rolnictwa. Przeforsował tez fermy futrzarskie. Parszywe osiągnięcie.
 14. zenek

  Koronawirus

  Dlaczego mikołajów? nie zrozumiałem A ja myślę, że damy radę. Tzn - nie będzie tak źle - choć perturbacje będą i, oby nie, ale na kilka miesięcy może być obcięcie pensji, szczegolnie tam, gdzie jest przestój. Ale jeśli pandemia się skończy w do końca wakacji - wyjdziemy szybko na prostą. może wychodzi szydło z wora? Chodziło mi o to, że całe stany są zajęte - nie ma "zielonych plam". To tak wygląda, ja by co poniektórzy sądzili, że są zdrowi - i uciekli od siebie jak najdalej - no i roznieśli po całym kraju.
 15. zenek

  Koronawirus

  Zmutuje, zmutuje - i o to chodzi. Na tym polega szczepionka na grypę. Stajesz się corocznym klientem koncernu farmaceutycznego, który ratuje cię co rok przed nową mutacja wirusa. Tylko dotąd grypa nie groziła tak mocno śmiercią. Nowy wirus - to potencjalna żyła złota - chcesz emerycie żyć - to się zaszczep. Koncern twoim wybawcą od śmierci! Trudno o lepszy interes.
 16. zenek

  Koronawirus

  Wstęp jest do tego, ze najbogatsi chcą być jeszcze bogatsi i dodatkowo rządzić niepodzielnie. dupa Jaś - bogacze zwykle nie są naukowcami, intelektualistami, twórcami - natomiast często złodziejami, malwersantami, a czasami bandytami i agresorami. Fortuny zwykle powstawały nie na pracy, ale na wyzysku słabszych na różne sposoby.
 17. zenek

  Koronawirus

  Tu ciekawy wywiad w Bille, Gatesem nt. Nie znam angielskiego na tyle, by rozumieć takie wywiady, ale tu jest komentarz: " No i właśnie autor komentarza odsyła do tego video wyżej z Billem Gatesem.
 18. zenek

  Koronawirus

  Skojarzenia typu wiocha.pl, racjonalista.pl, burok.pl, @uroboros, itp - czyli popelina Nie mylić z całkiem fajnym kawałkiem: a co zauważyłeś?
 19. zenek

  Koronawirus

  USA - ciekawa mapa: https://www.theguardian.com/world/ng-interactive/2020/apr/07/coronavirus-map-of-the-us-latest-cases-state-by-state https://www.nytimes.com/interactive/2020/us/coronavirus-us-cases.html
 20. zenek

  Koronawirus

  Nie wiem - zapytam jak umrę - jesli będzie okazja To za porzucaniem najsłabszegoz potomstwa jesteś? Nie wiem o co chodzi z tymi urzędnikami... no nie udowodniłeś tego - tylko twierdzisz... smutne - mam nadzieję, że hodowca nie cieszy sie z tego, że je wysyła na rzeź, a raczej z gotowki Mam nadzieję, że nie będziemy kiedyś mięsożerni, a zwierzęta - tu się ze mnie wyśmiejecie, ale ja przecież nigdy tym sie nie przejmuję - też Tak sobie wyobrażam RAJ Na Ziemi, który urządził człowiek mając wolną wolę od Boga **** coś innego: Po wirusie przyjdzie do Polski druga plaga: susza https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1467438,po-wirusie-przyjdzie-do-polski-druga-plaga-susza.html taki frag.: "Prace mające przeciwdziałać skutkom suszy opóźnią się z powodu koronawirusa. Zaczeka m.in. budowa systemów, które umożliwiają zatrzymywanie wody, gdy jest sucho, i jej odprowadzanie, gdy jest jej nadmiar. – Specjaliści przygotowują plany retencji korytowej. Teraz jest to oczywiście utrudnione. Niemożliwe jest organizowanie spotkań terenowych – przyznaje rzecznik Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Sergiusz Kieruzel. Trwają wyceny inwestycji m.in. w województwach: łódzkim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. Część inicjatyw została jednak zablokowana. – Nie zdążyliśmy spotkać się z rolnikami na Podlasiu, Podkarpaciu i Mazowszu. Nie możemy działać, nie wiedząc, czy jest zgoda właścicieli gruntów, spółek wodnych – dodaje." I tak mi sie naunęło abstrachująć od meritum: Z odsuwaniem czegoś na potem mam takie doświadczenia: 1. Albo zwykle mam stratę. 2. Albo okazuje się, że wcale tego nie musiałem zrobić i już tego nie robię. No i dylemat - no to robić czy nie?
 21. zenek

  Koronawirus

  widzę, że silisz sie na filozofowanie 1. Dopóki człowiek zaspokaja głod zabijając zwierzę - rozumiem to. Jeśli zabija dla przyjemności - nie toleruję. I nie wierzę w posłannictwo niedzielnych mysliwych. 2. Człowiek jest wyjatkowy - nie jest jednym ze zwierząt. Łatwo to udowodnić. Wskaż mi cywilizację stworzoną przez zwierzęta w ciągu milionów lat (cywilizację podobną do naszych) - dowody. 3. Jak chcesz brać przyklad ze zwierząt odnośnie dzieci - to pewnie będziesz przeciw wychowaniu seksualnemu, za karami cielesnymi, przeciw aborcji, za porzucaniem najsłabszego z miotu, itd. 4. Odnosnie wiadomo kogo. Kazał urządzić człowiekowi świat. Człowiek ma wolną wolę. To od niego zależy - czy jest dobry, czy zły.
 22. zenek

  Koronawirus

  Żadne argumenty broniące. Daggulka - nie odległy - kilka dni. Zwolniona tuż przedświętem, miała się zgłosi zaraz po! I nie uogólniam - jak co poniektórzy tutaj - są dobre szpitale z porządnymi lekarzami i resztą - zazwyczaj zależy to od szefostwa. Niemniej - spróbuj tych złych oskarżyć - nie masz najmniejszych szans. I naprawdę mogę ci tu jeszcze kilkanaście przykładów dobrych i złych opisać. Z autopsji. No to w Polsce jest ich w takim razie setki tysięcy. Procedury trzeba poprawiać - ale degeneratów trudno wyplenić, skoro bronią ich korporacje i "obrońcy praw obywatelskich". A politycy przy tym też własną rzepke skrobią. HAHA - mówisz że z miłości odstrzeliwują zwierzaki. No to pewnie inaczej pojmuje miłość Dla mnie myśliwy amator, z wiedzą czy bez, po egzaminach i z wprowadzającymi - jest godny najwyższej pogardy, bo czerpie przyjemność z zabijania. A już używanie dzieci do nagonki to zboczenie chyba a przynajmniej deprawacja. Tak to oceniam. Bobiczek - wytłumacz mi - jakim dowodem miłości do zwierząt jest zastrzelenie zdrowego zwierzęcia, jeszcze nagonionego, wystraszonego, albo zaszczutego przez psy przed śmiercią. I jeszcze to fotografowanie się z trupami zwierząt. Zero miłości. Chyba że miłość to żądza mordowania.
 23. zenek

  Koronawirus

  Pleciesz bzdury - może opowiem: Od końca: 1. Moja mama 84 lata - przywieźli karetką do domu trzęsącą się z zimna. Przewróciła się, złamała rękę i miała krwiaka w głowie. Powrót wyglądał tak, że sanitariusz wywiółż ją w wózku w slafroku i czekał przed karetką na drugiego 10 minut, bo tamten poszedł załatwiać papiery. Na polu było -10 stopni mrozu. Ledwo udało i się uratować mamę od zapalenia płuc. Nie pozwolili mi jechać karetką, kazali pojechać do domu i czekać. No tomsie doczekał. Procedury takie mają??? 2. W szpital była 3 tygodnie. Tylko dlateg, że to wypyskowałem. Bo chcieli ja wypisać, gdy krwak ie jeszcze nie rozpuscił. Procedury??? 3. Całkowicie źle jej złożyli reke, zrosła się krzywo w przegubie. Ale mieli czas by to sprawdzić - nie zrobili tego. 4. Poprosiłem o zbadanie słuchu - mama jest w takim stanie że cięzko ją zawiźć do badania, nawet karetką. Laryngologia była piętro wyżej. Prosiłem się tydzień - pielegniarka zbadał łuch. Żadnej konsultacji lekarskiej, żadnego badania zatok (zwracaliśmy na to uwagę) - a mamie sie mocno słuch pogorszył. Procedury????? 5. Sprzątająca stawiała kubel z brudną wodą na kastlikach pacjentów przy łóżkach. Mama zwróciła uwagę, że przecież tam mają jedzenie. Usłyszała, żeby sobie ządziła u siebie w domu. Była przy tym szefowa oddziału. Ani słowa. Procedury??? 6. Mama ma ograniczony ruch w łokciu - nie jest w stanie sięgnąć do ust - więc trzyma np, łyżkę w lewej ręce. No ale właśnie tę rękę złamała. Pielęgniarka musiała jej podawać jedzenie, kiedy mnie nie było. Na siłę pchała jej tę zdrową ale niesprawną rękę do ust twierdzą ze na złość nie chce sama jeść. Nie skutkwało kilkakrotne delikatne tłumaczenie i prośby. Dopiero opi....liłem po chamsku starszą pielęgniarek i ordynatora, bo nawet nie chcieli pozwolić, bym im wytłumaczył, że mama ma żelaza w tym łokciu kiedyś całkiem rozwalonym) i zagroziłem konsekwencjami - dopiero zrozumieli. Taka prostą sprawę. Procedury??? Trzeba ciężkich słów, by doszło do zakutych pewnych siebie i swej władzy nad pacjentem wykszytałconych przecież palantów? 7. Żarcie zwykle niedobre, ziemniaki prawie surowe, no ale to do przeżycia. 8. Sąsiadke mamy z rozległym krwiakiem na mózgu, leżącą, samotną - wypisali przed N.Rokiem do domu, bo sie nie zmieściła na operację. Mozna ją było przytrzymać, bo nie była wstanie wstać. No ale po co - no to już nie wróciła - umarła. Procedury??? Daggulka - PROCEDURY?????
 24. zenek

  Koronawirus

  ale ja krytykuję służbę zdrowia, też widzę duże braki. Tylko zauważ, że każda próba dyscyplinowania kasty lekarzy to obraza demokracji i praw obywatelskich. Oczywiście to nie znaczy, że nie trzeba im dofinansowania. Ale z mojego doświadczenia wynika, że szpitale są różne w stosunku do pacjentów - i nie zależy to od prawa. Jeśli idzie o inne sprawy - ja w ogóle nie toleruję myśliwych - dla mnie to zboczenie. Rozumiem zawodowców - mordują dla kasy. Nie rozumiem amatorów - mordują dla przyjemności. Dopuszczenie dzieci do polowania - to ich deprawowanie, obniżanie wrazliwości na cierpienie, w niektórych przypadkach może wykreować bandytę i zboczeńca. No więc jestem przeciw. Innych zmian nie znam - to sie nie wypowiem.
 25. zenek

  Koronawirus

  Przedtem by takim Tusk - w jednej osobie premierem i kacykiem. Nie przypominam sobie krytyki bajbagi tej prawidłowości. Znaczy dla bajbagi nie ważna jest kwestia funkcjonowania tej prawidłowości - nie podoba mu się , że teraz aktorzy są inni. Czyli nie chodzi o zasady
×
×
 • Utwórz nowe...