Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Technologie budowy

Ściana pełni w domu kilka, niekiedy przeciwstawnych funkcji. Dlatego dokonując wyboru, idziemy zawsze na kompromis, decydując, na czym nam zależy. Zapraszamy do dyskusji o technologiach budowy domu.

540 tematów w tym forum

• 32 odpowiedzi
    • 5753 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 173 wyświetleń
    • 45 odpowiedzi
    • 1746 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 654 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 720 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 17400 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 862 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1108 wyświetleń
  1. Dom z bala

• 7 odpowiedzi
    • 2229 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 1526 wyświetleń
  2. Droga dojazdowa

• 4 odpowiedzi
    • 1419 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1471 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1747 wyświetleń
    • 116 odpowiedzi
    • 111873 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1840 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1723 wyświetleń
  3. Ocieplenie dachu pomocy!!!!

• 43 odpowiedzi
    • 23634 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1955 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 4290 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 2574 wyświetleń
  4. Sciany opinie (Ytong)

• 73 odpowiedzi
    • 24156 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 2901 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2363 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2632 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2796 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2824 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3455 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 4011 wyświetleń
    • 38 odpowiedzi
    • 5123 wyświetleń
    • 33 odpowiedzi
    • 18849 wyświetleń
  5. domy drewniane

• 80 odpowiedzi
    • 122067 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3762 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4227 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4400 wyświetleń
    • 51 odpowiedzi
    • 17491 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3968 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3689 wyświetleń
  6. sciany materiał kompromis?

• 2 odpowiedzi
    • 4058 wyświetleń
  7. Domy drewniane gotowe

• 2 odpowiedzi
    • 3947 wyświetleń
    • 56 odpowiedzi
    • 14688 wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 5974 wyświetleń
  8. Strop teriva z różnych pustaków

• 24 odpowiedzi
    • 4722 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4071 wyświetleń
  9. zimowanie domu

• 4 odpowiedzi
    • 3626 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 7063 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3802 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 5218 wyświetleń
  10. Ogrodzenie panelowe

• 3 odpowiedzi
    • 3910 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Na mapie widnieje zapis, że dana działka ma następujące oznaczenia  RIVa / B / 3h Orientuje się ktoś, co te symbole oznaczają? 
    • U nas w domu mamy deski drewniane Gajewski i ogrzewanie podłogowe. Jest w domu ciepło. Najważniejszą rzeczą jest odpowiedni dobór drewna. Żeby ciąć koszty podłogi układaliśmy razem z mężem, natomiast na samych deskach nie oszczędzaliśmy. Ułożenie podłogi drewnianej to naprawdę żadna filozofia. 
    • Jest wiele różnic między ogrzewaniem podłogowym a grzejnikowym. Dotyczy to nie tylko sposobu prowadzenia instalacji - tu różnice są oczywiste, ale także sposobu przekazywania ciepła, mocy grzewczej systemu itp.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/304-plusy-i-minusy-ogrzewania-podlogowego
    • Pytanie z formularza ze strony: http://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow   Czy wymagany jest odbiór pompy ciepła? Montaż własny do istniejącej instalacji CO -Gaz. Ingerencja tylko do obiegu wody grzewczej.
    • Amatorskie działania mogą skończyć się katastrofą budowlaną. Tu konieczna jest ekspertyza na miejscu przeprowadzona przez konstruktora i opracowanie profesjonalnego plany naprawczego. Budynek wyraźnie "siada" i trzeba ustalić przyczynę takiego stanu.
    • Co do zasady - na odrolnienie klasy III potrzebna zgoda ministra rolnictwa, ale nie będąc właścicielem gruntu nie można o nią wystąpić (dotychczasowy właściciel - rolnik musiałby to jakoś logicznie uzasadnić). Niemniej w konkretnych warunkach mogą zachodzić jeszcze  inne, nieznane uwarunkowania. Niezależnie od tego wyłączenie gruntu III klasy z użytkowania rolniczego wiąże się z poniesieniem wysokich opłat.
    • Pytanie z formularza ze strony: http://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow Bardzo proszę o radę, ponieważ mam poważny problem z moim domem.   Mam dom wybudowany z ytongu. Niestety ściany zaczęły mi pękać. Pęknięcia pojawiają się mniej więcej w środku wysokości ściany i rozszerzają się w dół i w górę, z czasem dochodzi do sufitu i podłogi. Po szpachlowaniu tynku pojawiają się w tych samych miejscach. W kilku miejscach pęknięcia pojawiły się na obu stronach ściany, co może wskazywać na pęknięcie samej ściany, nie tylko samego tynku.   Stropy nie pękają, nie widać żadnych pęknięć na suficie. Ściany w piwnicy nie pękają, nie widać żadnych pęknięć tynku.   Poradzono mi dwa rozwiązania tego problemu: 1. postawić ściankę wewnątrz z pustaków ceramicznych opartą o strop (po usunięciu wylewki i styropianu z posadzki) od góry wcisnąć dwuteownik, tak aby podeprzeć strop i odciążyć ścianę z gazobetonu. W 1/3 i 2/3 wysokości ściany zalecono mi zamontowanie w ścianie z gazobetonu kołki rozporowe, aby połączyć obie ściany ze sobą. W tym wariancie zalecono mi wykonanie drugiej ściany, tylko na kondygnacji gdzie pękają ściany, bez wykonywania ściany podpierającej w piwnicy, ponieważ ściany w piwnicy nie pękają. Dodatkowo ytong wystaje na ok. 3 cm na zewnątrz poza fundament, więc nowa ściana z pustaka ceramicznego powinna być częściowo podparta na samym fundamencie, a część będzie opierać się stropie. Strop wykonany jest w technologii Teriva. Czy w przypadku nie postawienia dodatkowej ścianki w piwnicy, strop nie będzie przeciążony, dodatkową ścianą, która będzie w ok. 15 cm nie podparta?   2. drugi wariant obejmuje wykonanie drugiej ściany w piwnicy jako pierwszej i następnie wykonanie drugiej ściany na parterze Grubość ściany w piwnicy wynosi 32 cm, jest wykonana z bloczków betonowych. Ściana na parterze wykonana jest z gazobetonu o grubości 24 cm.

Dodatkowo pojawiają się pęknięcia przy dolnej krawędzi kilku okien, skierowane w dół pod kątem ok. 45 stopni na zewnątrz od okna.
      Na górze ściany (pod sufitem) z pustaka ceramicznego chcę umieścić dwuteownik na wcisk (po 24 godzinach od wymurowania ostatniej warstwy pustaków ceramicznych lub cegieł pełnych), aby podeprzeć strop i odciążyć ścianę z ytongu.

Pozdrawiam i góry dziękuję za pomoc
    • Gips, Anhydryt, Cement, reakcja wiązania betonu itd. Nad wszystkim tak się będziesz zastanawiał zanim przystąpisz do prac i wymieszasz zawartość worka, kupionego w supermarkecie budowlanym, z wodą?
    • Witam użytkowników forum, postanowiłem napisać do ponieważ mam problem z którym nikt nie posiada na tyle fachowej wiedzy aby mi to objaśnić , mianowicie chodzi o grunt który zamierzam kupić pod budowę domu , chodzi o to że działka ma powierzchnię 0,67 ha figuruje jako rolna lecz w odległości 2 działek już powstaje dom , z tego co rozmawiałem z gościem i widziałem mapki działki to jest ona 3 oraz 4 klasy (pastwiska trwałe) zaznaczam że nie jestem rolnikiem , 3 klasa znajduje sie d strony wjazdu na działkę natomiast 4 klasa jest położona za 3 , i jeśli dostanę pozwolenie na budowę to prawdopodobnie na klasie 4 co mi w zupełności nie przeszkadza , chodzi o odrolnienie gruntu pod budowę bo z odrolnieniem części pod domem (na klasie IV) pewnie problemu nie będzie ale trzeba pewnie odrolnić dojazd do domu przechodzący przez klasę 3 i czy jest to jakiś problem? Kupuję działkę ponieważ jest ona od znajomego , nie ma mpzp , a kupna można dokonać nie będąc rolnikiem tylko po uzyskaniu zgody prezesa anr , myślę ze to jakoś sie uda załatwić no ale z tą klasą gruntu się martwię , proszę o odpowiedź
    • OOO, kurcze, a miałem kupować właśnie Normstahm, ale kolega Finlandia sprzedawał mi drzwi i jakaś promocja była na Krispol. Ale bez przesady, myślę, że  z innych systemów można coś zaadoptować.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi