Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Śnieżka

Firma
 • Posty

  299
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Eksperci Śnieżka last won the day on czerwca 6 2016

Eksperci Śnieżka had the most liked content!

Reputacja

7 Neutralny

O Eksperci Śnieżka

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Szanowny Panie, Aby określić przyczyny powstawania pęknięć i znaleźć rozwiązanie, potrzeba więcej informacji dotyczących charakterystyki budynku oraz materiałów użytych do budowy oraz wykończenia ścian. Przydatne będzie również zamieszczenie zdjęć wspomnianych uszkodzeń. Jeżeli pęknięcia pojawiły się w całym wnętrzu, to być może są one związane z osiadaniem budynku. Nieodzowne może okazać się także wezwanie na miejsce fachowca, która dokona oględzin.
 2. Eksperci Śnieżka

  Krzywe tynki a gładź?

  Szanowny Panie, Rozwiązaniem jest wykorzystanie do wyrównania ścian płyt kartonowo-gipsowych lub też skucie całości i ponowne nałożenie tynku. Do szpachlowania płyt można zastosować elastyczną masę ACRYL-PUTZ® MS 30.
 3. Eksperci Śnieżka

  Jak poradzić sobie z zagruntowaną gładzią?

  Szanowny Panie, Nie należy rozcieńczać farby wodą, gdyż traci ona swoje pierwotne właściwości. Rozcieńczona farba jest słabo przyczepna do podłoża, nie ma dużej siły krycia. Wszelkie poprawki należy wykonać przed aplikacją farby. Po szlifowaniu powierzchnię trzeba dokładnie odpylić. Przed aplikacją farby nawierzchniowej (zalecam farby lateksowe, np. Śnieżka Barwy Natury) podłoże można pokryć farbą podkładową Śnieżka Zacieki-plamy. Proponuję najpierw przeprowadzić prace na próbę, na niewielkim fragmencie podłoża, aby sprawdzić efekt końcowy.
 4. Szanowny Panie, Warto odwiedzić popularne sklepy remontowo-budowlane. Wybierając farbę proszę zwrócić uwagę na kartę techniczną produktu oraz zapoznać się z metodą aplikacji i użytkowania. Przed malowaniem płytek należy je dokładnie oczyścić oraz odtłuścić. Należy również sprawdzić stan fug, aby podczas malowania nie odpadały. Do malowania powierzchni niepokrytych płytkami, w miejscach nienarażonych na bezpośrednie działanie wody, można zastosować farbę Śnieżka Kuchnia-łazienka: https://www.sniezka.pl/produkt/sniezka-kuchnia-lazienka
 5. Sytuacja jest tak prosta i często stosowana, że problem przedstawiony przez developera wydaje się być sztucznie podkręcony. Jeśli w kuchni nie ma instalacji gazowej to sprawa jest wyjątkowo łatwa, szczególnie że piony wentylacyjne są umieszczone obok. Proszę się dowiedzieć dokładnie o co chodzi i poprosić o uzasadnienie pisemne.
 6. Szanowni Państwo, W takim przypadku podstawą jest usunięcie wszystkich luźno związanych powłok (dobrze związane z podłożem fragmenty można pozostawić). Następny krok to dokładne odpylenie powierzchni oraz jej zagruntowanie – można tu wykorzystać np. grunt polimerowy ACRYL-PUTZ® GU40. Kolejny etap to aplikacja gładzi. Polecam gładź ACRYL-PUTZ® ST10 START. To produkt typu „2 w 1”, dzięki któremu można uzyskać zarówno warstwę podkładową, jak i wierzchnią. Nie wykazuje skurczu, wysycha w krótkim czasie, nie pęka nawet w grubych warstwach (do 3 cm – przy pojedynczych ubytkach), łatwo się szlifuje. Po przeszlifowaniu i odpyleniu gładzi rekomenduję jeszcze nałożenie cienkiej warstwy gruntu. Następnie można przystąpić do malowania wybraną farbą nawierzchniową.
 7. Eksperci Śnieżka

  Nowe opakowania farb Śnieżka Barwy Natury

  Szanowni Państwo, nowe opakowanie farby zostało przygotowane z myślą o tym, aby jeszcze szybciej można było odnaleźć wybrany kolor na sklepowej półce. Jeśli chodzi o otwieranie opakowania, to najlepiej jest podważyć wieczko w kilku miejscach, np. za pomocą śrubokrętu, a następnie je unieść
 8. Szanowny Panie, Najlepszym rozwiązaniem będzie zamieszczenie zdjęcia oraz rysunku technicznego. Konstrukcja ścian powinna być przede wszystkim stabilna oraz dokładnie przymocowana do podłoża oraz do sufitu. Jeżeli zamiast betonowych stropów są drewniane belki, to warto pomyśleć o przykręceniu do nich profili. Po zapłytowaniu ścian można przystąpić do montażu sufitu. Do beztaśmowego spoinowania płyt rekomenduję zastosowanie elastycznej masy ACRYL-PUTZ® MS 30.
 9. Eksperci Śnieżka

  Farba zamiast płytek w małej łazience.

  Szanowni Państwo, Płytki można układać zarówno do sufitu, jak również np. do połowy wysokości ściany. W łazience kluczowe jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji. Dobrym rozwiązanie, poza odpowiednimi farbami, jest też wybór gładzi dedykowanej do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, np. gładzi wapiennej ACRYL-PUTZ® RV 13 RENOVA.
 10. Eksperci Śnieżka

  Koszt wykończenia mieszkania.

  Na samych kafelkach można sporo obciąć stosując farbę Kuchnia-Łazienka Śnieżki. Tworzy ona powłokę, która chroni ścianę w sposób wystarczający a dodatkowo zabezpiecza przed rozwojem pleśni i grzybów, bo posiada w swoim składzie srebro. Można więc ograniczyć ilość kładzionych płytek do podłogi i miejsc, gdzie jest to konieczne (podłoga, kabina prysznicowa). Ostatecznie drogie szlifowanie może okazać się zbędne, a koszty stopnieją radykalnie.
 11. Eksperci Śnieżka

  Jak zrobić taki efekt na ścianie ?

  Szanowni Państwo, Tzw. „sucha zabudowa” to dobry sposób na to, aby ożywić wnętrze oraz zagospodarować przestrzeń. Wykonując zabudowę warto pamiętać o stosowaniu odpowiednich materiałów, w tym gruntów, gładzi oraz farb. Do gruntowania rekomenduję grunt ACRYL-PUTZ® GU 40, który skutecznie wiąże podłoże i zwiększa jego przyczepność. Przy montażu narożników i wygładzania sprawdza się masa ACRYL-PUTZ® MS 30. Do malowania warto wykorzystać zaś farbę, która nie tylko ładnie kryje i ma żywe kolory, ale także umożliwia łatwe utrzymanie ścian w czystości. Takim produktem jest np. Śnieżka Satynowa, dostępna w 73 gotowych kolorach.
 12. Eksperci Śnieżka

  białe meble do kuchni

  Białe meble kuchenne to bardzo fajne, modne i uniwersalne rozwiązanie zarówno do stylowych jak i nowoczesnych wnętrz. Kilka przykładów od Śnieżki. Żółknięcie frontów zależy od jakości lakieru, dziś to raczej się już nie zdarza.
 13. Eksperci Śnieżka

  wybór koloru ścian

  Wśród gotowych kolorów Śnieżki znajdziemy co najmniej kilka odcieni zbliżonych do kawy z mlekiem. Np.: Śnieżka Satynowa 512 Rozmowa przyjaciół lub 510 Spokojne chwile, a w kolekcji Barwy Natury -194 migdałowy raj.
 14. Eksperci Śnieżka

  Szara łazienka

  Szanowni Państwo, Aranżując łazienkę warto pamiętać o stosowaniu materiałów dedykowanych temu właśnie pomieszczeniu. O ile na ścianach królują płytki, kamienie dekoracyjne czy panele ścienne, to na suficie najlepszym rozwiązaniem jest gładź. Tu polecam zastosować gładź wapienną ACRYL-PUTZ® RV 13 RENOVA, która jest odporna na niszczące działanie wilgoci, grzybów oraz pleśni. Do malowania rekomenduję farbę Śnieżka Kuchnia Łazienka. Zawiera ona czyste srebro, które ma właściwości antybakteryjne. Dzięki zastosowaniu dedykowanych materiałów łazienka przez długi czas zachowa estetyczny wygląd.
 15. Eksperci Śnieżka

  Farba do posadzki betonowej w garażu

  Szanowny Panie, W pierwszej kolejności musi Pan dokładnie odpylić posadzkę oraz ją zagruntować. Rekomenduję tu wykorzystanie grunt głęboko penetrujący ACRYL-PUTZ® GP 41. Do malowania posadzki polecam farbę Śnieżka Beton Posadzka. Farba charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, jest wyjątkowo przyczepna do podłoża oraz wydajna. Dzięki niej łatwo będzie utrzymać podłoże w czystości. Bardzo istotna jest również wspomniana kwestia izolacji posadzki.
×