Skocz do zawartości

Eksperci WIŚNIOWSKI

Firma
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Eksperci WIŚNIOWSKI's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. W tym przypadku lepiej zastosować jedną bramę większą, dwustanowiskową. Szerokość bramy 240cm, przy obecnych rosnących gabarytach samochodów, może nie gwarantować komfortowego wjazdu do garażu. Standardem w bramach do pojedynczego wjazdu jest raczej wymiar 260cm. Zastosowanie jednej bramy to też niższe koszty montażu oraz samego produktu. Po więcej informacji dotyczących doboru wymiarów, ceny i montażu zapraszamy do najbliższego punktu sprzedaży -> http://www.wisniowski.pl/gdzie-kupic. Wypowiedź: Marcin Strzelec, Menedżer Grupy Produktowej Bramy Garażowe i Stolarka
  2. Dane dotyczące wszelkich badań, w tym również akustyki drzwi, są podawane przez producentów min. w kartach technicznych danego modelu drzwi, jak również na życzenie klienta podawane są w Deklaracji Właściwości Użytkowych lub Krajowej Deklaracji Właściwości użytkowych. Najczęściej jednak podawana jest akustyka dla drzwi zewnętrznych. Izolacyjność akustyczna drzwi zależy w dużej mierze od konstrukcji skrzydła drzwiowego, konstrukcji ościeżnicy, a także od szczelności przymyków. Zwykłe drzwi wewnętrzne, które wypełnione są w środku tekturą o kształcie plastra miodu, nie zapewniają dobrego wyciszenia. Dodatkowo, aby uzyskać lepszą akustykę, drzwi powinny być z przeszkleniem szybami akustycznymi i bez kratki wentylacyjnej. Ogromny wpływ na końcowy efekt izolacyjności akustycznej drzwi zamontowanych w budynku ma nie tylko właściwy dobór konstrukcji, ale również wykonanie samego wyrobu oraz jakość jego montażu. W ofercie firmy Wiśniowski są drzwi : - techniczne jednoskrzydłowe stalowe płaszczowe ECO w wersji zewnętrznej wypełnione polistyrenem ekspandowanym „styropianem” osiągają izolacyjność akustyczną Rw=30dB wg. PN-EN ISO 10140-2:2011. - płaszczowe ppoż. EI30, dedykowane jako drzwi techniczne do kotłowni, które są wypełnione wełną mineralną o odpowiedniej gęstości i osiągają izolacyjność akustyczną wg normy PN-EN ISO 10140-2:2011 na poziomie Rw=33(-1,-4) dB.
  3. Jak najbardziej istnieje możliwość takiej wymiany. Drzwi podnoszono-przesuwne to wygodne wyjście na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu, a także doskonałe doświetlenie pomieszczeń. Sama wymiana na takie drzwi nie stanowi trudności, należy jednak pamiętać, że montaż tego typu produktu musi być dokładny i precyzyjny, aby zachować lekki przesuw skrzydeł. Progi cenowe dyktowane są przez rodzaj drzwi jakie klient planuje zamontować. Pytanie zatem w jakim schemacie będzie składane zamówienie, jaka będzie ilość skrzydeł potrzebna do wpasowania w istniejący otwór, jaka będzie wielkość drzwi oraz rodzaj ich oprzyrządowania. Wszystkie te składowe będą miały wpływ na ostateczną ofertę, po którą zapraszamy do zgłaszania się do naszych dystrybutorów, dostępnych na terenie całego kraju. http://www.wisniowski.pl/gdzie-kupic
  4. Z opisu nie jesteśmy niestety w stanie udzielić precyzyjnej odpowiedzi na postawione pytanie. Przyczyn może być wiele i mogą one wynikać z różnych czynników, dlatego na tym etapie niezbędne jest więcej szczegółów i informacji, abyśmy mogli zająć stanowisko w tej kwestii. Bardzo prosimy o kontakt z naszym serwisem – potrzebny będzie numer seryjny bramy, dostępny na tabliczce znamionowej, naklejanej po lewej stronie, patrząc na bramę od wewnątrz garażu. Prosimy także o załączenie zdjęcia uszkodzonego elementu. http://www.wisniowski.pl/serwis
  5. Wybór drzwi wejściowych to ważny moment w budowie każdego domu. Ich wygląd i styl nadaje charakter całemu frontowi budynku, ale nie to jedynie powinno decydować przy podejmowaniu decyzji. Optymalne rozwiązanie to drzwi łączące doskonałe parametry cieplne, ochronę przed hałasem oraz przed włamaniem z funkcjonalnością i estetyką. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na współczynnik przenikania ciepła, który jest ważnym parametrem w budownictwie energooszczędnym, pozwalającym na lepszą gospodarkę energetyczną całego budynku. Im jest on niższy, tym mniejsze są straty ciepła. Najlepiej izolowane drzwi mają przenikalność cieplną mieszczącą się w granicach 0,7-0,8 W/(m2K). Takie są właśnie aluminiowe drzwi zewnętrzne CREO marki WIŚNIOWSKI. To zasługa w dużej mierze panelu izolowanego obustronnie nakładkowego o grubości 77 mm, wysokiej jakości profili aluminiowych z przegrodą termiczną oraz zastosowanego systemu uszczelnień. Dodatkowo zastosowany próg z przegrodą termiczną i profilem podprogowym o wys. 30 mm, które w przypadku drzwi CREO są w standardzie, pozwala na wyeliminowanie miejsc przemarzania w najbardziej newralgicznych punktach, czyli w tym przypadku na styku progu z posadzką. Seria CREO to także ochrona przed hałasem, co jest równie istotną kwestią. Współczynnik Rw wynosi w ich przypadku aż 36 dB. To gwarantuje bardzo dobra izolację przed hałasem z zewnątrz. Drzwi powinny również stanowić najlepszą antywłamaniową tarczą do domu. Drzwi CREO zostały poddane badaniom antywłamaniowym w IFT Rosenheim w klasie RC2 i RC3. Oferują one poza ciekawym wyglądem i wysoką izolacyjnością cieplną także najwyższy poziom ochrony. Trzypunktowy zamek, bolce przeciwwyważeniowe, szyby bezpieczne i liczne dodatkowe wzmocnienia stanowią solidną zaporę dla włamywaczy. W ofercie dostępnych jest także wiele rozwiązań drzwi zewnętrznych z różnymi czytnikami dostępu, które są nie tylko nowoczesne, ale także gwarantują zabezpieczenie domu przed niepożądanymi gośćmi. Najnowszej generacji systemy kontroli dostępu, zintegrowane z zamkiem elektrycznym czy zaawansowane systemy video-kontroli, świetnie sprawdzają się zarówno dla domów jedno- i wielorodzinnych. Jako jedna z nielicznych serii dostępnych na polskim rynku, kolekcja CREO w równym stopniu spełnia więc wszystkie wymagania stawiane drzwiom zewnętrznym: najwyższy poziom bezpieczeństwa, energooszczędność oraz atrakcyjne wzornictwo. Dodatkowo, produkt objęty jest aż 5-letnią gwarancją producenta.
  6. Zjawisko bimetalu jest naturalnym zjawiskiem fizycznym i niestety nie da się go uniknąć. Typową cechą stali jest właśnie odkształcanie się przy dużych różnicach temperatur czy pod wpływem promieni słonecznych lub wiatru. Prawdopodobieństwo odkształceń rośnie w przypadku szerokich bram do garaży dwustanowiskowych oraz bram w kolorach ciemnych, eksponowanych w miejscach nasłonecznionych. W takich sytuacjach zalecamy wybieranie bram w jasnych kolorach. Ponadto, w przypadku szerszych bram oferujemy dodatkowe wzmocnienia OMEGA, które usztywnią płaszcz i pomogą zmniejszyć skutki zjawiska bimetalicznego. Pozdrawiamy!
  7. Najlepszymi parametrami termoizolacyjności charakteryzują się bramy segmentowe. Bramy roletowe nie są bramami „ciepłymi”, więc nie można w ich przypadku mówić o ochronie przed stratami ciepła. Szukając bramy energooszczędnej, zwróćmy uwagę na grubość panela, jego wypełnienie, system uszczelnień i rodzaj konstrukcji. Bramy UniPro z panelem o grubości 40 mm wypełnionym pianką poliuretanową zapewnią termoizolacyjność na poziomie U=1,00 [W/m2K]. Jeżeli jednak garaż znajduje się w bryle domu czy chcemy zamontować w nim ogrzewanie, warto pomyśleć o rozwiązaniu zapewniającym jeszcze lepszą ochronę. Taką zagwarantuje brama UniTherm, której skrzydło zbudowane jest z panelu INNOVO o grubości 60 mm, wypełnionego pianką poliuretanową. Dodatkowo specjalna konstrukcja i system uszczelnień sprawiły, że straty ciepła zostały wyeliminowane w najbardziej newralgicznych miejscach skrzydła bramy. Współczynnik przenikania ciepła panelu wynosi 0,37 W/m2K, co przekłada się na znakomitą termoizolacje całej bramy na poziomie 0,79 W/m2K. Pozdrawiamy!
  8. Na rynku dostępnych jest kilka modeli napędów, które można wyposażyć w zestaw awaryjnego zasilania. Jest to pakiet akumulatorów, które umożliwiają awaryjne otwieranie i zamykanie bramy. Czas podtrzymania awaryjnego zasilania to maksymalnie 24 godziny przy optymalnych warunkach otoczenia. W tym czasie jest możliwość wykonania ok. 5-10 cykli, zależnie od rodzaju bramy. Automatyczne bramy garażowe WIŚNIOWSKI wyposażone są m.in. w napęd Somfy Dexxo PRO 3S RTS. Elektronika tego napędu na bieżąco kontroluje stan akumulatorów, zabezpieczając je przed uszkodzeniem. W przypadku powrotu głównego zasilania zostaje uruchomiony układ ładowania akumulatorów. Czas potrzebny do ich pełnego naładowania to 48 godzin. Wyjściem z problemu jest też zainstalowanie zestawu zasilania awaryjnego wybranych obwodów w domu (UPS lub agregat prądotwórczy), który podtrzymywał będzie napięcie w gniazdkach. Wtedy osobny zestaw zasilania do napędu nie będzie potrzebny.
×
×
  • Utwórz nowe...