Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budujemy Dom - otoczenie domu

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  136
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

Budujemy Dom - otoczenie domu last won the day on lipca 9 2021

Budujemy Dom - otoczenie domu had the most liked content!

Reputacja

9 Neutralny

O Budujemy Dom - otoczenie domu

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Poza tym łąkę kwietną kosi się tylko raz w roku pod koniec sezonu – gdy wysiane były rosliny jednoroczne. W przypadku wieloletnich kosi się dwa razy - najpierw w czerwcu/lipcu, potem w sierpniu/wrześniu. Pokos trzeba pozostawić na łące, aby osypały się nasiona, z których w nastepnym roku wyrosną rośliny. Wiele osób używa do koszenia w tym przypadku tradycyjnej kosy.
 2. Jest to pewne rozwiązanie Można też założyć łąkę kwietną.
 3. Ciężko polecić konkretny model, ale warto wybierac urządzenia renomowanych producentów – mniejsze będzie ryzyko ich uszkodzenia i problemów z naprawą. Wiele kosiarek akumulatorowych wyposażona jest w funkcję mulczowania oraz w grzebienie do trawy, które automatycznie wyłapują źdźbła rosnące przy krawędziach, więc nie ma potrzeby dodatkowego ich przycinania. Poradzą sobie też z powierzchnią 500m2 i więcej. Jednak ciężar akumulatora wpływa na zwiększenie oporów toczenia kosiarki. Na bardzo nierównym, pochyłym terenie oraz w zakamarkach czasem najlepiej skosic trawę za pomocą kosy mechanicznej l
 4. Na początku trzeba dokładnie usunąć korozję i łuszczące się powłoki, przy użyciu szczotki drucianej (zwykłej lub montowanej do wiertarki) bądź szlifierki i papieru ściernego. Następnie oczyścić metal z pyłu i odtłuścić rozpuszczalnikiem, a po wyschnięciu zastosować preparat podkładowy i farbę do metalu w wybranym kolorze.
 5. Skrzynkę na listy najłatwiej przymocować do skrzydła furtki, do przęsła ogrodzeniowego bądź do słupka. W trakcie jego murowania można wykonać w nim wnękę lub otwór na skrzynkę – dzięki temu nie będzie ona wystawać poza lico muru. Zamontowanie domofonu wymaga doprowadzenia instalacji elektrycznej (choć można też kupić urządzenie bezprzewodowe – radiowe). Instalacja przyda się także do zasilania oświetlenia furtki. Lampę można zainstalować na szczycie słupka czy pod daszkiem nad wejściem. W przypadku wideodomofonu należy pamiętać o umieszczeniu panelu zewnętrznego na odpowiedniej wysoko
 6. W użytkowanych już domach najprościej zastosować system bezprzewodowy, którego największym atutem jest prostota wykonania. Komponenty bezprzewodowe (czujniki ruchu, łączniki ścienne itp.) są jednak droższe. Twórcy systemów inteligentnych stosują bardzo różne rozwiązania techniczne, ale zawsze są one dostosowane do jednego z dwóch schematów – scentralizowany lub rozproszony. W tym pierwszym jest główny moduł, zbierający i przetwarzający informacje, a następnie wpływający na działanie rolet, lamp itd. W drugim brak centralnego modułu - urządzenia komunikują się więc ze sobą nawzajem bezpośr
 7. Padło pytanie o kuchnię - oświetleniem kuchennym też można sterować, podobnie jak scenami świetlnymi w pokojach. Można np. jednym przyciskiem włączać te punkty świetlne, które są najbardziej potrzebne podczas gotowania.
 8. Choć najpopularniejszym rozwiązaniem są osłony okienne montowane w pomieszczeniach, to ich zewnętrzne odpowiedniki wykazują dużo większą skuteczność. Za pomocą rolet czy żaluzji zewnętrznych można łatwo zasłaniać np. okna tarasowe, które zwłaszcza od strony południowej mogą prowadzić do przegrzewania wnętrz. Rolety dachowe to akcesoria często zintegrowane z oknami połaciowymi. Żaluzje czy rolety fasadowe najlepiej przewidzieć już na etapie projektu domu (ew. przy wymianie okien), bo można wtedy zaplanować taki ich montaż, który umożliwia ukrycie w ścianie kasety z mechanizmem.
 9. Czasem u małych producentów można kupić naprawdę dobrej jakości rośliny/krzewy, głównie sprawdzone i odporne odmiany (to co dobrze rośnie i dobrze się sprzedaje), choć nie zawsze jest duży wybór gatunków.
 10. Jesienią, gdy dni są coraz krótsze, a w mieszkaniach rozpoczyna się sezon grzewczy, pamiętajmy, by odpowiednio dbać o rośliny domowe, a przede wszystkim: -rekompensować im niedobór światła – w miarę możliwości ustawić donice blisko okna i przecierać liście z kurzu, który także ogranicza dopływ promieni słonecznych; -przeciwdziałać spadkowi wilgotności powstającego na skutek ogrzewania wnętrz. Większości roślin preferuje wilgotne powietrze. Można umieścić na grzejnikach specjalne pojemniki z wodą lub ustawić doniczki w podstawkach z kamykami, do których wlewa się wodę. Warto też regul
 11. W opisanym przypadku na pewno zmieści się brama przesuwna, może mieć ona właściwie dowolną szerokość, minimum ok. 3 m.
 12. Przy dwóch stanowiskach, za min. szerokość bramy przyjmuje się 500 cm. Na rynku są dostępne bramy o szerokości od 180 do 600 cm (podwójna).
 13. Decydując się na panele z cienkich drutów zgrzewanych punktowo, można wybrać płaskie albo z wyprofilowanymi prętami. Są dość przezierne i jeśli jest to dla kogoś problem, jak najbardziej warto zastosować specjalne taśmy z tworzywa. Są one dostępne w różnych kolorach.
 14. Obydwa materiały mają wysoką odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Poliwęglan wymaga jednak dostosowania rodzaju i wytrzymałości konstrukcji nośnej do grubości pokrycia.
 15. Zgadza się, ponadto bodziszki to bardzo trwałe i proste w pielęgnacji byliny. Tworzą szczelne kobierce. Do gatunków zadarniających zalicza się np. kantabryjski, himalajski, czerwony. Rozanne to też ciekawa odmiana okrywowa - tworzy okazałe kępy i kwitnie aż do przymrozków. Sprawdza się np. w ogrodach naturalistycznych i w pojemnikach wiszących.
×
×
 • Utwórz nowe...