Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budujemy Dom - otoczenie domu

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  132
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

Budujemy Dom - otoczenie domu last won the day on lipca 9

Budujemy Dom - otoczenie domu had the most liked content!

Reputacja

9 Neutralny

O Budujemy Dom - otoczenie domu

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Skrzynkę na listy najłatwiej przymocować do skrzydła furtki, do przęsła ogrodzeniowego bądź do słupka. W trakcie jego murowania można wykonać w nim wnękę lub otwór na skrzynkę – dzięki temu nie będzie ona wystawać poza lico muru. Zamontowanie domofonu wymaga doprowadzenia instalacji elektrycznej (choć można też kupić urządzenie bezprzewodowe – radiowe). Instalacja przyda się także do zasilania oświetlenia furtki. Lampę można zainstalować na szczycie słupka czy pod daszkiem nad wejściem. W przypadku wideodomofonu należy pamiętać o umieszczeniu panelu zewnętrznego na odpowiedniej wysoko
 2. W użytkowanych już domach najprościej zastosować system bezprzewodowy, którego największym atutem jest prostota wykonania. Komponenty bezprzewodowe (czujniki ruchu, łączniki ścienne itp.) są jednak droższe. Twórcy systemów inteligentnych stosują bardzo różne rozwiązania techniczne, ale zawsze są one dostosowane do jednego z dwóch schematów – scentralizowany lub rozproszony. W tym pierwszym jest główny moduł, zbierający i przetwarzający informacje, a następnie wpływający na działanie rolet, lamp itd. W drugim brak centralnego modułu - urządzenia komunikują się więc ze sobą nawzajem bezpośr
 3. Padło pytanie o kuchnię - oświetleniem kuchennym też można sterować, podobnie jak scenami świetlnymi w pokojach. Można np. jednym przyciskiem włączać te punkty świetlne, które są najbardziej potrzebne podczas gotowania.
 4. Choć najpopularniejszym rozwiązaniem są osłony okienne montowane w pomieszczeniach, to ich zewnętrzne odpowiedniki wykazują dużo większą skuteczność. Za pomocą rolet czy żaluzji zewnętrznych można łatwo zasłaniać np. okna tarasowe, które zwłaszcza od strony południowej mogą prowadzić do przegrzewania wnętrz. Rolety dachowe to akcesoria często zintegrowane z oknami połaciowymi. Żaluzje czy rolety fasadowe najlepiej przewidzieć już na etapie projektu domu (ew. przy wymianie okien), bo można wtedy zaplanować taki ich montaż, który umożliwia ukrycie w ścianie kasety z mechanizmem.
 5. Czasem u małych producentów można kupić naprawdę dobrej jakości rośliny/krzewy, głównie sprawdzone i odporne odmiany (to co dobrze rośnie i dobrze się sprzedaje), choć nie zawsze jest duży wybór gatunków.
 6. Jesienią, gdy dni są coraz krótsze, a w mieszkaniach rozpoczyna się sezon grzewczy, pamiętajmy, by odpowiednio dbać o rośliny domowe, a przede wszystkim: -rekompensować im niedobór światła – w miarę możliwości ustawić donice blisko okna i przecierać liście z kurzu, który także ogranicza dopływ promieni słonecznych; -przeciwdziałać spadkowi wilgotności powstającego na skutek ogrzewania wnętrz. Większości roślin preferuje wilgotne powietrze. Można umieścić na grzejnikach specjalne pojemniki z wodą lub ustawić doniczki w podstawkach z kamykami, do których wlewa się wodę. Warto też regul
 7. W opisanym przypadku na pewno zmieści się brama przesuwna, może mieć ona właściwie dowolną szerokość, minimum ok. 3 m.
 8. Przy dwóch stanowiskach, za min. szerokość bramy przyjmuje się 500 cm. Na rynku są dostępne bramy o szerokości od 180 do 600 cm (podwójna).
 9. Decydując się na panele z cienkich drutów zgrzewanych punktowo, można wybrać płaskie albo z wyprofilowanymi prętami. Są dość przezierne i jeśli jest to dla kogoś problem, jak najbardziej warto zastosować specjalne taśmy z tworzywa. Są one dostępne w różnych kolorach.
 10. Obydwa materiały mają wysoką odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Poliwęglan wymaga jednak dostosowania rodzaju i wytrzymałości konstrukcji nośnej do grubości pokrycia.
 11. Zgadza się, ponadto bodziszki to bardzo trwałe i proste w pielęgnacji byliny. Tworzą szczelne kobierce. Do gatunków zadarniających zalicza się np. kantabryjski, himalajski, czerwony. Rozanne to też ciekawa odmiana okrywowa - tworzy okazałe kępy i kwitnie aż do przymrozków. Sprawdza się np. w ogrodach naturalistycznych i w pojemnikach wiszących.
 12. Betonowe stojaki/płyty to raczej za mało dla utrzymania pergoli. A może zamiast niej jakieś lżejsze zadaszenie - typu żagiel przeciwsłoneczny?
 13. Warto próbować, gdy jest szansa na zwrot nawet 80% kosztów. Zbiornik może być naziemny, ale też można zastosować np. podziemny system rozsączeniowy.
 14. Przy cieciu żywopłotów najlepiej sprawdzają się sekatory spalinowe z dłuższą, nawet ok. 75-80 cm listwą tnąca. Choć 60 cm [jak w linku] też moze wystarczyć.
 15. Choć mech nie ma wpływu na trwałość nawierzchni, na której się pojawił, to po deszczu robi się śliski. Można go usuwać mechanicznie (np. sztywną szczotką), ale jest to bardzo pracochłonne. Skuteczniejsze jest stosowanie specjalnych preparatów, ale nie pozostają one bez wpływu na środowisko.
×
×
 • Utwórz nowe...