Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Narzędzia

Które narzędzia ogrodnicze byś polecił, a których nie? Odpowiedni i zadbany sprzęt to klucz do właściwej pielęgnacji ogrodu

75 tematów w tym forum

• 14 odpowiedzi
    • 370 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 474 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 328 wyświetleń
    • 53 odpowiedzi
    • 21537 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 262 wyświetleń
  1. Jaki dalmierz laserowy?

• 3 odpowiedzi
    • 427 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 1302 wyświetleń
  2. Nożyce do żywopłotu

• 0 odpowiedzi
    • 279 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 341 wyświetleń
  3. Rozdrabniacz do gałęzi

• 20 odpowiedzi
    • 25170 wyświetleń
  4. wertykulator

• 23 odpowiedzi
    • 28448 wyświetleń
  5. Zaorać, wybronować, ... ?

• 35 odpowiedzi
    • 50313 wyświetleń
  6. elektronarzedzia

• 4 odpowiedzi
    • 485 wyświetleń
  7. Kompostownik

• 58 odpowiedzi
    • 59166 wyświetleń
    • 134 odpowiedzi
    • 60567 wyświetleń
  8. Polerka do podłóg

• 5 odpowiedzi
    • 2661 wyświetleń
  9. wkretarka

• 9 odpowiedzi
    • 11070 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2188 wyświetleń
  10. Myjka ciśnieniowa

• 42 odpowiedzi
    • 45850 wyświetleń
  11. Którą kosiarkę kupić?

• 19 odpowiedzi
    • 7551 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 12348 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 11538 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4032 wyświetleń
  12. Kosiarka w ogrodzie

• 56 odpowiedzi
    • 56005 wyświetleń
  13. Odkurzacz do suchych liści

• 27 odpowiedzi
    • 31919 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 10521 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 7124 wyświetleń
  14. Odśnieżarka

• 7 odpowiedzi
    • 12359 wyświetleń
  15. Pirometr do "termowizji"

• 0 odpowiedzi
    • 5211 wyświetleń
  16. Torba narzedziowa

• 11 odpowiedzi
    • 15120 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 7330 wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 18494 wyświetleń
  17. Opinie z testowania narzędzi

• 9 odpowiedzi
    • 8413 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 13402 wyświetleń
  18. Jaki sekator?

• 30 odpowiedzi
    • 25910 wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 24183 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 7992 wyświetleń
  19. Domki narzedziowe

• 12 odpowiedzi
    • 14252 wyświetleń
  20. Konserwacja narzędzi

• 8 odpowiedzi
    • 12601 wyświetleń
  21. Sprężarka

• 5 odpowiedzi
    • 11640 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 21040 wyświetleń

• Najnowsze posty

• Gość Poziomka
      Czy istotne jest odpowiednie poziomowanie, niewielki spadek
    • Aktualnie jesteśmy przed odbiorem domu w zabudowie szeregowej od dewelopera. W szeregu jest łącznie 8 budynków. 4 z jednej strony i 4 z drugiej, a więc każdy ma sasiąda za plecami oraz z boku (szeregi środkowe nawet z obu boków). Szeregi są połączone z sąsiadem garazem oraz tarasem na piętrze. W momencie kupowania i na etapie budowy taras był intymny i nie wychodziły na niego żadne okna z sąsiadującego budynku. W międzyczasie sąsiad z boku zadecydował o adaptacji poddasza na cele mieszalne, a więc zamontował okna dachowe. Niestety nie tylko wychodzące na swój taras, ale także na nasz. Z okien można swobodnie obserwować całą powierzchnie naszego tarasu, to co dzieje się w pokojach, które posiadają wyjście na tars (2 pokoje), ma także wgląd na schody prowadzące na piętro (klatka schodowa ma wysoko wstawione okno, które wychodzi właśnie na taras).   Nikt z nami nie uzgadanił kwestii wstawienia okien (ani deweloper, ani sąsiad), po prostu okna się pojawiły. W tym momencie próbuję jeszcze ustalić czy okna zostały zrealizowane przez dewelopera na zlecenie sąsiada czy przez samego sąsiada.   Czy umieszczanie okna w takim miejscu jest zgodne z prawem, a przede wszytskim z zasadami współżycia społeczenego? Nie zalezy nam na konflikcie, ale chcemy się czuć we własnym domu swobodnie, nie zastanawiając się czy ktoś otwierając okno słyszy nasze rozmowy prowadzone na tarasie.    
    • Uchylna zajmuje sporą przestrzeń podczas pracy, można to zobaczyć na YT. A segmentowa działa na zupełnie innej zasadzie. Tak więc segmentowa jest bezpieczniejsza, ponieważ raczej nikogo nie uderzy jak uchylna i przydaje się jak jest niewiele miejsca. Ale oba typu są obsługiwane przez np. napęd Tiziano, tak więc można wnosić, że jeden typ z drugim walczy o miano najpopularniejszego rozmiaru bramy. Niemniej też polecam segmentową.
    • Znaczy to, że jakaś gmina  przy sporządzaniu MPZP uzyskała  zgodę na zmianę przeznaczenia zaznaczonego na dołączonej mapie obszaru na cele nieleśne.  Jeśli działka jest na tym obszarze to nie powinno być problemu z odlesieniem na drogę.
    • Witam wszystkich. Od pewnego czasu walczę z administracją próbując pobudować własny dom. W tej chwili oparłem się o problem, iż na długości 30-50 metrów cześć działki, która miała być dojazdem jest w ewidencji zaznaczona jako LS. Przez LS nie mogę poprowadzić drogi i zostałem odcięty. Próbując przekwalifikować - wyłączyć z produkcji leśnej cześć działki odnalazłem taki podpunkt: Załaczniki - aktualny wypis z wyrysem z obowiązującego MPZP wraz ze zgodą właściwego organu na zmianę przeznaczenia gruntów na cele nieleśne, uzyskaną przy sporządzaniu miejscowego MPZP /art. 7 ust.2 ustawy z dnia 3 lutego 1995. O co tu chodzi?  Głównie ostatnie zdanie.
    • Tak - przeczytałem - jako odpowiedź na mój post:   twoja odpowiedź była:    1. Tematodawca napisał, że u niego wentylacja działa. I mimo ty sie boi że wyhoduje grzyby. Więc odpowiedziałem, że ma i tak za małą wilgotność. W kontekście tej jego działającej wentylacji też. 2. Nie ma grzyba bez odpowiednich warunków. Dokładnie dostatecznej wilgoci, sprzyjającego podłoża, odpowiedniej temperatury i oczywiście niedostatecznej wentylacji. Sam brak wentylacji (jako instalacji) - niekoniecznie stworzy grzyba nawiasem mówiąc. Jest pełno pomieszczeń zamkniętych, i pod ziemią, bez "sprawnej i wydajnej wentylacji" - i grzyba nima. Nima i już. A las ma świetną wentylację - a grzyby rosną w nim - na szczęście dla grzybiarzy  ale nie zawsze i nie wszędzie - ale zagadka    Ale dostałem odpowiedź - że wilgoć to nieprawda - ważna jest wentylacja.   Więc szanowna grupo wychowawcza - ja czytam i staram sie rozumieć. Jeszcze raz - oczywiście możemy sobie zrobić wentylację o wydajności takiej, że wiatr bedzie hulał, a pomieszczenie, w którym leje się woda po scianach (przyczyna nieważna) - będzie szybko schło. Co potwierdzi jedyną prawdę Pana "działka i dom". Tylko co z tego - skoro nie będzie do mieszkania.    Zmierzam do tego, że upraszczanie sprawy do samej wentylacji nie jest sensowne - trzeba mieć na względzie kilka równorzędnych faktorów. To oczywiscie mój pogląd, zenka.
    • Tego akurat nie jestem pewien... Jakie to jest te "parę" m2?   LucaO woli zrobić samemu, nawet większym kosztem i z narażeniem (właściwie pewnością) na pękanie po jakimś czasie niż dać zarobić tynkarzowi, bo będzie bohaterem domu
    • żaden fachowiec nie przyjdzie Ci zrobić tynku maszyną a tym bardziej ręcznie na parę m2   Dla mnie dom już przeszedł efekt młodości ...
    • Gość Ada
      Jedyną zaletą otwartego kominka jest to, że ładnie wygląda. Ale w sumie zamknięty wygląda tak samo ładnie, a ma więcej zalet. Poza tym są teraz super rozwiązania, które umożliwiają właściwie zrealizowanie każdego projektu. Ja mam taki kominek, który wygląda jak otwarty, bo szyby prawie nie widać
    • Odpowiedź eksperta: Ekonomiczne wykorzystanie ciepła. Kominki zamknięte oddają do pomieszczenia ok. 60% wytworzonego ciepła, podczas gdy otwarte oddają go zaledwie 15–20%: pozostałe 85–80% ucieka przez komin.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      http://www.budujemydom.pl/kominki-i-kominy/11102-co-daje-zamkniecie-paleniska-otwartego
  • Doradcy redakcyjni i firmowi