Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Mathir

Rozdrabniacz do gałęzi

Recommended Posts

Chciałem zapytać, jak sprawdza się w praktyce urządzenie zwane rozdrabniaczem do gałęzi? Na przykład takie jak to poniżej.
W teorii wszystko jest OK. A jak wyglądarzeczywistość?

DSC01446.jpg

W rzewczywistości, to mój sąsiad spalił silnik w takim urządzeniu już drugiego dnia icon_smile.gif

Każde takie urządzenie ma w instrukcji podaną maksymalną grubość gałęzi jakie może "mielić". Jeśli ktoś to olewa icon_smile.gif, to silnik kapituluje icon_smile.gif

Moim zdaniem (to odpowiedź dla Mathir) warto kupić takie urządzonko jeśli ma się ogród z drzewami.

Ja też uważam, że warto kupić rozdrabniacz. Warto też czytać przed zakupem instrukcję i kupić takie urządzenie, które będzie spełniało nasze potrzeby icon_smile.gif

Cytat

Ale taki rozdrabniacz kosztuje kupę kasy! Widziałem i trochę się podłamałem. icon_sad.gif

Przesada. Wystarczy wstukać w wyszukiwarkę hasło: rozdrabniacz do gałęzi. Ceny, które się pojawiają wcale nie są powalające. A wygoda użytkowania... spora icon_smile.gif

Powoli przekonuję się do tego ustrojstwa. Sąsiad... ten który spalił poprzednie urządzenie, kupił nowe, lepsze. Działa bez zarzutu. Ostatnio pomagałem mu trochę icon_smile.gif Nie powiem... niezłe jest!

Przymierzam się do zakupu rozdrabniacza od Stigi Bio Power 2100, korzystał może ktoś i mógłby się wypowiedzieć jak w praktyce sprawdza się ten sprzęt?

Jaki możecie polecić rozdrabniacz gałęzi? 

Szukam rozdrabniacza najlepiej:

• na silniku elektrycznym,
  • gałęzie śr. min. 4 cm.  
  • możliwość wkładania nie tylko drzewca ("rękaw") , ale i drobnych gałęzi w całości - czyli jakiś szerszy "lej", czy wpust, "kielich"
  • porządna obudowa
  • kołka do przemieszczania

Taki mi się podoba - niestety jest na benzynę. Więc może coś w tym guście. Ale wolałbym na prąd. I od razu zastrzegam - to nie reklama!

1.jpg.7fc42d7fcd35982048220fb1951fe683.jpg

bierze go elektryka, nie spalinówka, ot lubi 230/400 i tyle

co do tematu

walec nożowy/frez

wolnoobrotowe

amen

Dnia 26.04.2017 o 21:54, aru napisał:

bierze go elektryka, nie spalinówka, ot lubi 230/400 i tyle

co do tematu

walec nożowy/frez

wolnoobrotowe

amen

Nie bierze mnie elektryka - wolałbym w tym przypadku benzynę - ale nie znam sie na silnikach spalinowych i nie lubię łazić po mechanikach - więc dla mnie w sumie wygodniejszy jest silnik elektryczny. Ale jak nie znajdę - to się zmuszę do spalinowego.

Jakieś propozycje konkretne?

Akurat w przypadku kupna tego urządzenia,również polecam zastanowić się nad spalinowym, ponieważ ma to kilka plusów jak chociażby to, że nie ogranicza Cie w żaden sposób kabel i możesz użyć go w każdym miejscu czy sama trwałość- tutaj także nie będziesz narzekał. podaj tylko jaki budżet posiadasz na ten cel i postaramy się doradzić coś ciekawego.

55 minut temu, Diames napisał:

podaj tylko jaki budżet

Powiedzmy do 2 tys. - a kabel dlatego, bo planuje go używać tylko u siebie. No może grzecznościowo u sąsiadów , żeby nie było im mutno, że nie mają:12_slight_smile:

Do kwoty 2 tyś zła masz kilka ciekawych modeli do wyboru i jeżeli tylko faktycznie posiadasz dużo krzewów i drzewek to takie narzędzie jak rozdrabniacz znakomicie się sprawdzi i ułatwi pracę jesienią oraz latem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• https://www.youtube.com/watch?v=JaobRjYdhPo
    • 1. Ganek zbyt masywny względem bryły budynku. W dodatku dach naczółkowy tylko potęguje wrażenie zwalistości. Gdyby dom był szerszy i wyższy, byłoby lepiej. 2. Kolumny - historyczne wzorce mają zawsze bazę i kapitel. Niekoniecznie w porządkach greckich.  3. garaż w bryle budynku, który usiłuje być historyzujący dodatkowo zaburza proporcje. 4. Bardzo małe okno w stosunku do wielkości ganku.   Oczywiście te uwagi skierowane są do architekta anie inwestora.
    • Chciałbym również polecić  https://dywania.pl/wykladziny-slask/171-591-wykladzina-dywanowa-domowa-uliczki-2-wzory-4m-dywany-i-dywaniki.html   https://dywania.pl/strona-glowna/172-599-4-kolory-wytrzymala-wykladzina-dywanowa-color-poliamid-obietkowa-klasyfikacja-23.html   https://dywania.pl/strona-glowna/179-628-kroliczek-dywan-dzieciecy-avanos-kids-jakosc-kroliczek-niebieski-3d-dywanik-przyjemny.html  
    • Skoro tak twierdzisz, to wymień, korzystając ze swego wykształcenia, konkretne dowody na ten "zły sen architekta". Nie typu nie podoba mi się, tylko konkretne, czyli ścisłe! Ładnie to znaczy jak? - konkretnie. Rozumiem, że podasz uniwersalną definicję, jak ma wyglądać dom, żeby podobał się wszystkim - przynajmniej tym wykształconym ( no może oprócz tego, który jest autorem tego projektu).  większe ambicje? - czyli jakie? przez kogo zweryfikowane? przez ciebie? A jakie masz kompetencje do tego, by jednym przyznawać, a innym odmawiać ambicje artystyczne? Zostawiła Redakcja ten post, kasując inne. Widać użycie "buroka" bardziej razi, niż imputowanie starszym ludziom "trumiennego gustu". Widać, demo, lepiej trafiasz we wrazliwość - ale nie moją.   Ale pytanko - demo - czekasz na inwestora emeryta z bardziej "ambitnymi projektami"? To mowa trawa. Co to znaczy bardziej "ambitny projekt"? Konkretnie. Jakie masz kwalifikacje, by rozsądzać, co jest bardziej ambitne w architekturze, ferując przy tym tak radykalny osąd czyjegoś działania?  I w końcu - czy dom dla emeryta, ale również dla kogokolwiek -  który spełnia jego osobiste potrzeby w zakresie zamieszkania - musi spełniać jakieś inne ambitne cele? Wg mnie może, ale nie musi. Ale to jest prawo wyłącznie inwestora. Tym bardziej, że te ambitne cele będą  prawie zawsze subiektywne. I czynienie zarzutu z tego jest głupotą i próbą narzucania komuś swojego ego.   Dość egzotyczny twój  pogląd , demo,  szczególnie wspołcześnie, gdy o wartości staroci wie nawet menel, że otaczanie się nowoczesnymi meblami ma świadczyć o jakichś ambicjach, natomiast historyzmy i starocie o braku ich, a nawet o "trumiennym guście" czy kompleksie - no to to jest dla mnie brak horyzontów, brak kultury, brak tolerancji, brak smaku - w końcu brak zdrowego rozsądku. 
    • żaden problem...z mojego punktu widzenia to nawet lepiej - mogę puszczać nawet w nocy, bo od 22-6 mam prąd po 0,24zł (G12w) A Tauron i tak rozlicza, że to co wyprodukowane w drogiej taryfie to musisz wykorzystać w drogiej, a to co wyprodukowane w taniej musisz odebrać w taniej. Więc dla mnie korzystniej tę klimę puścić w nocy, w tanim prądzie
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...