Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Ogród

Fora

1. Co to za roślina?

Masz roślinę i nie wiesz jak się nazywa? Wstaw jej zdjęcie.
    Może inni użytkownicy forum pomogą Ci ją rozpoznać?
    121

Projektowanie ogrodu to dla niektórych najprzyjemniejszy etap tworzenia otoczenia wokół domu. Podziel się pomysłami i zaczerpnij inspiracji.
    1687

Krety i inne intruzy w ogrodzie. Ptaki zjadające czereśnie, osy, insekty, wszelkie robale i zarazy - jak sobie z nimi radzić
    1447

Posiadasz piękne, unikatowe okazy roślin? Pochwal się nimi i porozmawiaj o problemach w uprawie z innymi miłośnikami zieleni
    2380

Jak urządzić kącik do wypoczynku, aby zagościł w nim duch miejsca? Opowiedz jakie masz meble ogrodowe i altanę.
    2778

Podziel się refleksjami związanymi z wykonaniem lub aranżacją oczka wodnego oraz ze sposobami na podlewanie ogrodu, bądź skorzystaj z doświadczeń innych
    954

Wykonałeś w ogrodzie nawierzchnię, zainstalowałeś oświetlenie, zbudowałeś ogrodzenie? Opowiedz o tym na forum
    1649

Które narzędzia ogrodnicze byś polecił, a których nie? Odpowiedni i zadbany sprzęt to klucz do właściwej pielęgnacji ogrodu
    1389
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Elfir GRATULACJE w lutym 2017 po 2 m-cach  rachunek 600 zł ( wpis z 27 lutego 2017) a cały rok 2017  jak teraz piszesz to tylko 1300 zł i to niecałe  ????? aby wszystko jest ok ? gra !!!!! Pomyślmy zakładając, że na początku suszenie rozgrzewanie budynku to poszło 2x więcej gazu ale...... przy tym założeni wychodzi , że 150 zł/m w okresie grzewczym czyli styczeń - kwiecień i październik -grudzień  czyli 7 m-cy * 150 = 1 050 zł  czyli mniej niż 1 300 zł 1300 zł to około 650 m3 gazu na cwu i co zakładając że 2 osoby to wody ciepłej idzie ok ? 5m3 /m czyli rocznie 60 m3 a na pogrzanie tej ilości potrzeba co najmniej 100 m3 gazu czyli ogrzewanie 7 m-cy to 550 m3 gazu - daje to średnio 78 m3 gazu na miesiąc. Wynik godny pozazdroszczenia  Ja 2x większe  wyniki osiągam tylko w pażdzierniku lub kwietniu Mój wynik to obecnie 900 m3 gazu od października do lutego ( średnio 180 na m-c) przy domu ok 190 m2 i  zużyciu cwu 15m3 miesięcznie(5 osób) i planuje że rok 2018 zamknę kwota 3 000 zł za CO i CUW  i tez jestem zadowolony.
    • Krzychu, a ile Cie takie coś kosztowało za mb, mniej więcej. Malowane natryskiem można za ~200zł za mb zamówić
    • A ja zostanę fanem balustrad zwykłych. Jak ktoś ma pojęcie o malowaniu to co 5-6 lat trzeba odnowić a są piękne.  Jak dla mnie nierdzewki są takie trochę zbyt.. industrialne. Ale to pewnie kwestia gustu
    • 2.Witam witam, najlepiej farbę z balustrady usunąć szczotką drucianą na wiertarkę ręczną. Zwykła szczotką ręczną zdąży sobie Pan wyrobić mięśnie, ale w sumie to dwie pieczenie przy jednym ogniu 3. Do pomalowania pędzlem fajna jest farba Antykor, albo Dan Braven. Obie po pędzelku nie zostawiają zbyt dużych smug, zwłaszcza ten Dan Braven. Jedyne co to trzeba kupić rozpuszczalnik i Dan Bravena rozcieńczyć. Jako podkład to bez większej różnicy, może być Neokor Jedynki, lub Bato. Unikałbym farb olejnych, ftalowych. Pod pędzel są masakryczne, zostawiają straszne smugi po pędzlu, nierówna warstwa.    Jeśli chodzi o grunt do ściany nie moja działka, więc zostawiam dla innych  
    • 1. Czy jest nawiew i wywiew powietrza? Cyrkulacja nawiew-wywiew to podstawa. 2. Sciana ma podobną temp., jak w środku pomieszczenia, serwery grzeją raczej tyle samo 24h/dobę - więc niewiele da odprowadzenie ciepła do ściany. W zimie różnica jest większa, w lecie mniejsza - ale to chyba detal.
    • Witam jak u was doświadczenia z marmurem na podłogę w łazience dodam też że planuję położyć marmur również w miejscu prysznicowym ponieważ będzie to prysznic podłogowy i w miejscu gdzie bedzie użytkowana woda spod prysznica również tam planuję wyłożyć marmur i troszkę się boję o trwałość i ścieralność tego kamienia. Celuję w crema marfil. Proszę o waszą pomoc i podpiwiedzi. Pozdrawiam
    • zrobiłem nowy rysunek taki plan jak chcę to zrobić może ktoś podpowie jakie średnice te kanały powinny być do takiej wielkości pomieszczeń ?  
    • Gość Użytkownik
      A może zamiast odkurzacza centralnego, który tylko odkurza i nic poza tym. Warto się zastanowić nad wielofunkcyjnym odkurzaczem na wodę, który poza odkurzaniem ma jeszcze kilka funkcji zdrowotnych i jest idealny dla alergików. My mieliśmy kilka pokazów , ale były za drogie. Centralny już mnie denerwował, bo ciężko latać z tym wężem miedzy meblami. I mąż znalazł w internecie www.medi-smart.pl Przyzwoita cena, a funkcjonalność taka sama jak tych wszystkich drogich z prezentacji.
    • Kup najtańszą marketową w cenie 3 razy niższej. Po przerobieniu na boczną finalnie będziesz miał za 6 razy mniej No czysty biznes, nie? Tylko jak z prowadzeniem i jakie rolki...
    • Mam pytanie do Pana z Hormanna. Ze względu na wygodę chciałem zamontować bramę seggmentową boczną. Normsthal zupełnie mnie olał i mimo dwukrotnego zapytania nie dostałem żadnej odpowiedzi. Hormann zato odpowiedział ale ceną zaporową. Ni jak nie mieści mi się w głowie co może być tak skomplikowane, że brama boczna jest ponad dwukrotnie droższa od pionowej. Już nawet się zastanawiałem czy nie kupić pionowej i ją przerobić na boczną... Garaż mam oddzielony od domu i nieogrzewany więc superszczelna brama pionowa nie jest mi koniecznie niezbędna wygoda przy bocznej jest znaczna o ile nie używa się jej tylko dla samochodu.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi