Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Planowanie ogrodu

Projektowanie ogrodu to dla niektórych najprzyjemniejszy etap tworzenia otoczenia wokół domu. Podziel się pomysłami i zaczerpnij inspiracji.

81 tematów w tym forum

• 2 odpowiedzi
    • 1151 wyświetleń
    • 33 odpowiedzi
    • 2802 wyświetleń
    • 56 odpowiedzi
    • 3255 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1784 wyświetleń
  1. mini skarpa poza płotem

• 5 odpowiedzi
    • 4818 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 2201 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 28441 wyświetleń
  2. malutki skalniaczek

• 14 odpowiedzi
    • 2814 wyświetleń
  3. posadzenie krzewow

• 15 odpowiedzi
    • 3464 wyświetleń
  4. Żywopłot

• 44 odpowiedzi
    • 9086 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 10709 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 4504 wyświetleń
  5. Pytanie do Elfir

• 7 odpowiedzi
    • 2966 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2999 wyświetleń
    • 34 odpowiedzi
    • 25031 wyświetleń
  6. Młoda trawa a zima

• 8 odpowiedzi
    • 7790 wyświetleń
  7. ile kory ogrodowej na m2

• 2 odpowiedzi
    • 9724 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 6421 wyświetleń
  8. zaoranie, wyrównanie terenu

• 9 odpowiedzi
    • 5244 wyświetleń
  9. Projektowanie ogrodu

• 52 odpowiedzi
    • 37609 wyświetleń
  10. kwiaty do ogrodu

• 17 odpowiedzi
    • 10674 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 8508 wyświetleń
    • 31 odpowiedzi
    • 32336 wyświetleń
  11. ogródek warzywny

• 85 odpowiedzi
    • 44890 wyświetleń
  12. kompostownik w ogrodzie

• 29 odpowiedzi
    • 39905 wyświetleń
    • 29 odpowiedzi
    • 21377 wyświetleń
  13. Lokalizacja skalniaka

• 43 odpowiedzi
    • 38393 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 6471 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 6957 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 6722 wyświetleń
  14. Ziemniaki w ogródku warzywnym

• 18 odpowiedzi
    • 13349 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 9007 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 8515 wyświetleń
  15. Niewidoczne ogrodzenie

• 15 odpowiedzi
    • 6667 wyświetleń
  16. Bonsai

• 81 odpowiedzi
    • 75356 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 16031 wyświetleń
    • 37 odpowiedzi
    • 49726 wyświetleń
  17. Jak naprawic trawnik

• 33 odpowiedzi
    • 16411 wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 25194 wyświetleń
  18. ogródek owocowy

• 2 odpowiedzi
    • 8592 wyświetleń
  19. Podniesienie działki o 1.5m

• 5 odpowiedzi
    • 7746 wyświetleń
  20. Skarpa

• 31 odpowiedzi
    • 40139 wyświetleń
  21. trawnik z łąki

• 16 odpowiedzi
    • 25487 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 11111 wyświetleń
  22. Skarpa przed domem

• 22 odpowiedzi
    • 16447 wyświetleń
  23. drzewka we wnętrzu domu

• 8 odpowiedzi
    • 15413 wyświetleń
  24. szto diełat`?

• 8 odpowiedzi
    • 9258 wyświetleń
    • 133 odpowiedzi
    • 110338 wyświetleń
  25. Ziemia z pieczarkarni

• 9 odpowiedzi
    • 18003 wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 68379 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• To co z ciebie za projektant? jak robisz wszystko pod "jedno kopyto". Projekt musi być elastyczny i otwarty na wszelakie propozycje inwestorów bez względu czy mu sie podoba czy nie, a nie tylko robić wszystko na swój gust. Zlituj się, o co oceniasz jak nie gust. Zrozumiałbym i nawet sam bym skrytykował gdyby te schody były źle wykonane ale nie są, taki wykon podoba sie właścicielom a w zasadzie właścicielce i wszystko w temacie.
    • Mógłby. I są klienci, którym odmówiłam robienia ogrodu, bo ich gust drastycznie odbiegał od mojego. Męczyliby się i oni i ja, więc nie było sensu współpracować.  Niemniej nadal nie oceniam gustu, tylko schody. 
    • Gość Bogusia
      Gadasz bzdury! Wanna zeliwna jest najsolidniejsza I jak kaloryfery zeliwne najdluzej utrzymuje cieplo
    • Gość emil
      od lat impregnuję drewno specyfikami marki vidaron - solidna marka dająca gwarancję na lata
    • Drewno to materiał naturalny i uniwersalny. Wyrabia się z niego dziecięce krzesełka i przenoszące ogromne obciążenia więźby dachowe. Płoty, narażone na działanie deszczu i słońca oraz podłogi, którym zagraża nasze obuwie, ścierające je przez całe lata. Zważywszy na to, jak różne zadania stawiamy przed drewnem i w jak rozmaitych warunkach przychodzi mu funkcjonować, nie dziwi duży wybór środków przeznaczonych do jego zabezpieczania.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/chemia-budowlana/791-jaki-preparat-dobrac-do-zabezpieczania-drewna-na-zewnatrz-i-wewnatrz-domu
    • Gość kama
      Zamiast rolet proponuję markizy do okien pionowych. Nie zaciemniają pomieszczenia w 100%, a zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczenia
    • Klimatyzacja nie jest już luksusem, który można spotkać wyłącznie w biurach, hotelach czy centrach handlowych. Obecnie także wielu właścicieli domów decyduje się na zamontowanie urządzenia, które umożliwia utrzymywanie w pomieszczeniach pożądanej temperatury.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/wentylacja-i-klimatyzacja/25337-porownanie-39-modeli-klimatyzatorow
    • Oczywiście nic to nie zmieni, ale jestem ciekawa, czy ta rdza jest nabyta, czy też kupiłam zainfekowane drzewko. Zerwałam chore liście , a badyl został podlany wywarem ze skrzypu i krwawnika. Czy to coś da? A Ty co polecasz Elfir na taką przypadłość? Jeśli kupiłam z "nabytkiem" to kolejny taki przypadek. Nabyłam też, nawiasem na tych samych targach ogrodniczych, świerka w pakiecie z galasami. I jeszcze się cieszyłam, jak głupia, że tyle szyszeczek mu rośnie. Jak zostałam uświadomiona, co to takiego, to poobcinałam bezwzględnie i na razie jest spokój.   Ten miskant mi się podoba. Wyobrażam sobie, jak pięknie będzie wyglądał zimą po przebarwieniu. Trochę mnie martwi kolejny zaśmiecacz, ale co Ty Demo, możesz (...) wiedzieć o zaśmiecaniu przy Twoim przepięknym , uporządkowanym ogrodzie? Trzy tygodnie temu pozbierałam na kompost 8 wiader nasion-gwiazdek mojej ukochanej brzozy. Nawet się zaczęłam zastanawiać, czy jest sens to zbierać, czy nie lepiej potraktować jako ściółkę naturalną. Zatem śmiecenia miskanta aż tak się nie boję. Zastanawiam się natomiast, czym te badyle obcinać. Porządne nożyce wystarczą? Jak go dostałam, miał postać karp , jak pisze Sola w zasadzie łysych. Coś tam nieśmiało się zieleniło przy obciętych zdrewniałych  łodygach. A wybujało, jak widać. Jedyne czego się obawiam to to, czy nie będzie zbyt inwazyjny i czy poradzę sobie z jego obcinaniem.  Co do hortensji, to nie do końca rozumiem, jak taką tyczkę, o której pisał Rysiu , zastosować. Przywiązać do nie jedną łodygę? Czy jakoś pomotać kilka ze sobą i wtedy tę grupę do tyczki? Jeśli natomiast chodzi o podsadzenie jej bukszpanem, to w tym miejscu przy tarasie raczej niekoniecznie. Chyba , że ją zabiorę w inne miejsce i wtedy zastosuję bukszpan . Tylko czy jej się to spodoba? Już widzę, że dość gęsto posadziłam rośliny wokół tarasu.    Warzywniak to kolejna porażka. Owszem , sprawdza się uprawa roślin na wysokości, to polecam. Natomiast folia, którą został obity, jest do niczego. Pęka już i na ściankach.  Przy okazji pokazuję pomidory. Poprzycinałam im kolejny raz liście i w końcu zaczynają czerwienieć. W tamtym roku już w lipcu się nimi delektowałam, a w tym nie zjadłam jeszcze ani jednego. Może dziś nastąpi ta uroczysta chwila. No , ale kto późno sieje, ten zbiera jeszcze później. Z kolei jak wiadomo, lepiej późno niż później . I tak się pocieszyłam . Na kolejnym zdjęciu moje dwie grządki owocowe, ulokowane tuż za tarasem. Ścieżkę wybrukowałam osobiście, tę obok pergoli też powinnam, ale na razie rzeźbię co innego.  
    • No bo wiadomo, nie od dziś że kobiety są wszystkiemu winne  
    • Gość remonty.bydgoszcz.pl
      Zawsze korzsytamy z materialow KNAUF. Dobra jakosc w stosunku do ceny. Zapraszamy rowniez do nas na www.remonty.bydgoszcz.pl
  • Doradcy redakcyjni i firmowi