Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

salmon2000

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O salmon2000

 • Ranga
  Początkujący
 1. Mam dylemat gdzie ustawić zewnętrzną jednostkę pompy ciepła Panasonic 9kW. Mam dwa pomysły zaznaczone na rysunku i nie wiem który będzie lepszy? Czytałem, że pompa nie powinna być ustawiona na rogu budynku? Czy to prawda? Co jest powodem?
 2. W projekcie nowo budowanego domu zaplanowany jest strop lekki. Na poddaszu użytkowym podłogę będzie stanowiła płyta OSB. Sufit parteru z płyt G-K. Między belkami wełna 15 cm. Zastanawiam się nad sztywnością takiej konstrukcji i rozważam dodatkową warstwę płyt OSB. Były by wówczas dwie płyty OSB jedna na drugie. Potrzebuję porady, czy takie rozwiązanie ma sens? Wiem, że będzie to dodatkowe obciążenie stropu. Decyzję muszę podjąć do końca tygodnia. Prośba o opinie.
 3. Ekipa postawiła mi ściany domu i wykorzystali uszczerbione pustaki ceramiczne. Zobaczyłem dopiero jak już były postawione. Czy to będzie miało negatywny wpływ? Ubytki jak na zdjęciu są od strony wewnętrznej domu i są dość duże. Czy jest sens teraz walczyć o ich wymianę?
 4. Dziękuje za odpowiedz. Pouczający artykuł. Może jest na forum osoba, która ma w sąsiedztwie lub sama posiada tak wykonany komin i może z doświadczenia opowiedzieć jak sprawa wyglada. Czy występują jakieś „atrakcje” zapachowe przy niekorzystnym wietrze? Będę wdzięczny za podpowiedz.
 5. Witajcie, Mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi na forum. Sąsiad będzie instalował kocioł gazowy kondensacyjny zasilany gazem LPG z butli. Planuje zainstalować przewód powietrzno-spalinowy w ścianie na wysokości ok 2m skierowany w stronę mojego tarasu. Odległość budynków to ok 10m. Mam obawę, że spaliny będą dla mnie uciążliwe zwłaszcza, że wiatry zazwyczaj wieją z jego kierunku. Jakie macie doświadczenia? Czy spaliny z takiego komina mogą być uciążliwe (zapach) /szkodliwe?
×
×
 • Utwórz nowe...