Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

salmon2000

Uczestnik
 • Posty

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O salmon2000

 • Ranga
  Początkujący
 1. Odebrałem dom od dewelopera. Niestety cały budżet pochłonęło wykończenie domu, dlatego urządzenie ogrodu będą musiał odłożyć na 2023 lub nawet 2024. Nie chciał bym do tego czasu mieć za oknem klepiska, dlatego zastanawiam się jak niskim kosztem i własnymi siłami coś zrobić. Teren po budowie jest wyrównany przez dewelopera. Powierzchnia ogrodu to 700m2. Myślałem o kupieniu 20kg trawy i samodzielnym posianiu. Koszt niewielki ale i efektu nie spodziewam się oszałamiającego. Celem jest tylko aby nie było klepiska przed tarasem. Zastanawiam się tylko czy taką operacją nie narob
 2. Dzięki za odpowiedzi. Nie wyglada to źle dlatego nie chcę ciąć tej rury i łączyć zestawem naprawczym. Dla świetego spokoju chciałbym zasmakować żywica epoksydową (poxipol), tylko czy ten zabieg nie zaszkodzi bardziej? Mam na myśli reakcje z pexem.
 3. Na zdjęciu nie będzie tego dobrze widać. Nacięte jest max 0,5mm a ścianka rurki ma ok 2mm. Woda nie cieknie. Zastanawiam się tylko czy przy nagrzewaniu i stygnięciu jak rurka pracuje taka rysa może spowodować pęknięcie rurki.
 4. Podczas docinania styropianu zsunął mi się nożyk i niechcący drasnąłem rurkę pex w jednej z pętli podłogówki. Woda nie cieknie. Zadrapanie nie wyglada na głębokie ale obawiam się ze podczas rozgrzewania i pracy podłogówki może dojść do pęknięcia w tym miejscu. Wylewki jeszcze niema. Czy mogę dla bezpieczeństwa zabezpieczyć to miejsce np. Poxipolem? Żeby wzmocnić rurkę. Nie chciał bym wymieniać całej pętli bo to ok 90m.
 5. Pewnie kataru nie złapie ;-) Bardziej martwi mnie jak woda zamarznie w szelitach między kostkami.
 6. Czy śnieg i mróz może zaszkodzić kostce jeżeli nie jest jeszcze zasypana piaskiem? Mam obecnie układana kostkę a dostawę płukanego piasku do jej spoinowania będę miał po weekendzie. Problem w tym, że na weekend zapowiadają opady śniegu. Czy powinnam jakoś przykryć kostkę aby nie opadał na nią śnieg? Czy na szybko załatwiać piasek aby zasypać ją jeszcze przez opadami?
 7. Sumaryczna długość rurek w tym pomieszczeniu jest niewiele większa niż przy normalnym ułożeniu co 10cm (tak mam w całym domu). Problem w tym, że są tak blisko siebie. Martwi mnie, czy woda powracająca z pętli nie będzie nagrzewana przez rurki zasilające. Mogło by to zmniejszyć deltę między zasilaniem i powrotem do pompy i oszukać sterownik. Być może moje obawy są na wyrost.
 8. Dziś wykonali mi w instalcje podłogówki. Wszystko wygląda ok. Zastanawia mnie tylko dojście do skrzynki rozdzielającej w pomieszczeniu gospodarczym. Czy te rurki nie są za blisko siebie? Czy nie będzie występowało zjawisko wzajemnego nagrzewania się zasilania i powrotu? Podłogówka ma współpracować z pompą ciepła Panasonic 9kW. Jutro zalewają mi wylewki. Dajcie proszę swoją opinię. https://imgupload.pl/zdjecie/P67rC
 9. Zastanawiam się jeszcze nad zastosowaniem klimakonwektorów BM550. Dodatkową korzyścią mogło by być chłodzenia poddasza latem. Wiem, że PC ma możliwość chłodzenia. Zastanawiam się tylko czy to spełniło by swoją rolę?
 10. Mam taki problem do rozwiązania. Buduje dom ze stropem lekkim (płyta OSB na drewnianych legarach). Na parterze będzie całościowo podłogówa. Co zastosować na poddaszu użytkowym? Będą tam dwa pokoje. Razem 30m2. Projekt zakładał grzejniki ale pracujące z kotłem gazowym, który zastąpi jednak PC. Tu właśnie pojawia się pytanie… Ustawić PC na 50st i na obieg podłogówki domieszkę wody z powrotu na 30-35st? Trochę szkoda grzać PC do 50st dla dwóch grzejników. Mało ekonomicznie. Zostawić 30-35st na całości i przewymiarować grzejniki na poddaszu? Może podłogówka na s
 11. Buduje dom w którym będzie montowana pompa Panasonica 9kW Cały dom w ogrzewaniu podłogowym. Żona uparła się aby w łazienkach były grzejniki drabinkowe w celu dogrzania łazienek i suszenia ręczników. Zastanawiam się czy wpięcie obwodów tych grzejników do rozdzielnika jest dobrym pomysłem. 1. Czy nie zaburzy to pracy PC? 2. Czy taka mała powierzchnia i niska temperatura wody da radę? 3. Czy jest możliwość latem, przy wyłączonej podłogówce uruchomić same drabinki w celu wysuszenia ręczników? Alternatywą jest zainstalowanie grzejników łazienkowych elektrycznych. Jednak ich koszt e
 12. Mam dylemat gdzie ustawić zewnętrzną jednostkę pompy ciepła Panasonic 9kW. Mam dwa pomysły zaznaczone na rysunku i nie wiem który będzie lepszy? Czytałem, że pompa nie powinna być ustawiona na rogu budynku? Czy to prawda? Co jest powodem?
 13. W projekcie nowo budowanego domu zaplanowany jest strop lekki. Na poddaszu użytkowym podłogę będzie stanowiła płyta OSB. Sufit parteru z płyt G-K. Między belkami wełna 15 cm. Zastanawiam się nad sztywnością takiej konstrukcji i rozważam dodatkową warstwę płyt OSB. Były by wówczas dwie płyty OSB jedna na drugie. Potrzebuję porady, czy takie rozwiązanie ma sens? Wiem, że będzie to dodatkowe obciążenie stropu. Decyzję muszę podjąć do końca tygodnia. Prośba o opinie.
 14. Ekipa postawiła mi ściany domu i wykorzystali uszczerbione pustaki ceramiczne. Zobaczyłem dopiero jak już były postawione. Czy to będzie miało negatywny wpływ? Ubytki jak na zdjęciu są od strony wewnętrznej domu i są dość duże. Czy jest sens teraz walczyć o ich wymianę?
×
×
 • Utwórz nowe...